Vokietijos didžiausia skolintoja „Deutsche Bank“ ketvirtadienį paskelbė savo planus dėl darbo vietų mažinimo ir naujų tikslų iki 2025 metų. Ši žinia sklido po to, kai bendrovė pranešė apie grynųjų pelną ir atidžiai nagrinėjo savo veiklą bei strategiją.

Pagal naujausius skaičiavimus, „Deutsche Bank“ ketina sumažinti darbo jėgą per ateinančius du metus ir atsisakyti apie 3 500 darbo vietų. Tai dalis bendrovės ilgalaikės efektyvumo programos, kurią bankas įgyvendins siekdamas pagerinti savo pelningumą. Naujieji tikslai ir planai apima ir finansinės drausmės stiprinimą, įskaitant 2,5 mlrd. eurų efektyvumo iniciatyvą.

„Deutsche Bank“ pranešė apie 2023 m. grynąjį pelną, kuris siekia 4,2 mlrd. eurų, mažesnį nei praėjusiais metais, ir tai yra 16 proc. sumažėjimas. Grynąjį pelną veikė įmonės restruktūrizavimo išlaidos bei išeitinėms išmokoms skirtos lėšos.

Nepaisant šių iššūkių, bendrovė pasisakė dėl savo pasiekimų, nurodydama, kad gavo beveik 5,7 mlrd. eurų ikimokestinio pelno – didžiausią sumą per pastaruosius 16 metų. Įnešant pokyčius, bankas įtvirtino savo įsipareigojimą stiprinti finansinę drausmę ir, remdamasis efektyvumo programa, ketina toliau siekti geresnio pelningumo.

Taip pat buvo pristatyti nauji 2025 m. tikslai, kurių vienas iš pagrindinių yra pajamų siekis – 32 mlrd. eurų. Šie nauji tikslai atspindi „Deutsche Bank“ siekį ilgam laikui išlaikyti ir sustiprinti savo pozicijas finansų rinkoje.