Rupertas Murdochas ketvirtadienį paskelbė apie savo sprendimą atsistatydinti iš „Fox Corporation“ ir „News Corp.“ pirmininko pareigų, praneša CNN. Šis žiniai sukrėtė žiniasklaidos pasaulį, nes Rupertas Murdochas buvo vienas iš žinomiausių ir įtakingiausių žiniasklaidos magnatų pasaulyje.

Rupertas Murdochas savo karjerą pradėjo darbdamas žiniasklaidos srityje, ir jis ilgą laiką vadovavo įvairioms žiniasklaidos kompanijoms. Jis pabrėžė, kad visą savo profesinį gyvenimą skyrė naujienoms ir idėjoms, ir nors jis atsistatydina iš šių pareigų, tai nereiškia, kad jis nutrauks savo suinteresuotumą šia sritimi. Rupertas Murdochas teigia, kad žino, jog turi talentingas komandas, kurios galės tęsti jo darbą.

Jo sūnus Lachlanas Murdochas užims vietą abiejų bendrovių pirmininko postuose. Rupertas Murdochas ypatingai pabrėžė savo sūnaus aistringumą ir principingumą, nes tai savybės, kurias jis vertina ir kurias mano sūnus puikiai atstovaus vadovaujant bendrovėms.

Rupertas Murdochas yra žinomas kaip 92 metų žiniasklaidos magnatas, kuris savo karjerą pradėjo dar 1985 m. Kai jis įsigijo bendrovę „Twentieth Century Fox“ iš naftininko Marvino Daviso už 600 mln. dolerių, jis tapo vienu iš didžiausių Holivudo vadovų. Be to, 1986 m. R. Murdochas įsitraukė į televizijos verslą, perkaudamas kelias JAV televizijos stotis ir įkurdamas bendrovę „Fox Broadcasting“.

Viena iš didžiausių jo sėkmės istorijų buvo susijusi su „Fox News“, kuri pradėjo veikti 1996 m. Kaip CNN konkurentė, „Fox News“ ilgainiui tapo kabelinių naujienų kanalu Nr. 1 Amerikoje. Ši televizijos stotis taip pat tampa respublikonų kalbų ir melagingų teiginių centru, kuris suformavo žiniasklaidos peizažą šalyje.

Taigi, Rupertas Murdochas pasitraukia iš pirmininko pareigų šiose galingose žiniasklaidos bendrovėse, o jo sūnus Lachlanas užima vadovavimo postus. Tai žymi naują etapą šiose kompanijose ir palieka klausimą, kaip šių pokyčių poveikis žiniasklaidos industrijoje atsilieps.