UAB „Renerga”, pirmaujanti vėjo energetikos projektų plėtotoja Lietuvoje ir Achemos grupės įmonė, sudarė sutartį su Nordex Group dėl 40 vėjo jėgainių N163/6.X tiekimo. Delta4000 serijos vėjo jėgainės bus statomos 264 MW galios Pagegių vėjo jėgainių parke šalies vakaruose. Sutartyje taip pat numatytas Premium lygio aptarnavimo kontraktas.

Infrastruktūros darbai turėtų prasidėti 2024 m. birželį, o vėjo jėgainių pristatymas ir montavimas – 2025 m. pavasarį. Nordex Group vėjo jėgainės bus montuojamos ant vamzdinių plieninių bokštų – 29 su 118 m aukščio bokštais ir 11 su 113 m aukščio bokštais. Vėjo jėgainių parko įrengimas turėtų būti baigtas 2026 m.

„Lidija Lubienė, Achemos grupės valdybos pirmininkė, teigė: „Renerga yra atsinaujinančios energijos pradininkė Lietuvoje. Pagegių projektas yra svarbus mūsų stiprių tradicijų ir įsipareigojimų atsinaujinantiems energijos šaltiniams tęsinys. Tikime, kad šis projektas yra labai reikšmingas žingsnis į priekį tiek mūsų atsinaujinančios energijos grupei, tiek apskritai Lietuvos atsinaujinančios energijos tikslams.”

Mindaugas Juodis, UAB „Renerga” generalinis direktorius, komentavo: „Visų pirma norėtume nuoširdžiai padėkoti visiems mūsų partneriams už sklandų ir efektyvų bendradarbiavimą vystant Pagegių vėjo jėgainių parką. Šis projektas įtvirtina „Renerga” kaip pirmaujančią atsinaujinančios energijos plėtotoją Lietuvoje. Tikimės toliau plėsti mūsų atsinaujinančios energijos portfelį, kaip buvo nuo pat „Renerga” istorijos pradžios 1998 m.”

„Mes labai didžiuojamės, kad dirbame su UAB „Renerga” pirmą kartą, ypač šiame didelio masto 264 MW Pagegių projekte. Laikome šią sutartį stipraus bendradarbiavimo tarp abiejų grupių pradžios tašku,” pridūrė Patxi Landa, Nordex Group komercijos direktorius.

Įskaitant šį naują užsakymą, nuo 2015 m. iki šiol Nordex Group Lietuvoje pardavė daugiau nei 850 MW galios. Iš šios sumos šiuo metu statoma 460 MW.