Trečiadienį JAV akcijų rinka šiek tiek smuktelėjo nuo rekordinio lygio, investuotojams laukiant AI lyderio Nvidia (NVDA) lemiamų pajamų ir daugiau užuominų apie Federalinio Rezervo planus dėl palūkanų normų mažinimo.

S&P 500 (ES=F) ateities sandoriai sumažėjo apie 0,1%, pasiekę naują rekordą. Dow Jones Industrial Average ateities sandoriai (YM=F) taip pat prarado 0,1%, o technologijų sektorių atspindintis Nasdaq 100 (NQ=F) išliko beveik nepakitęs.

Šią savaitę akcijos pasiekė naujus visų laikų aukščiausius taškus, rinkoms laukiančios, ar Nvidia pateisins aukštus pajamų lūkesčius. Investuotojai laukia didelio judėjimo kompanijos akcijų kainoje ir kitose galimose AI sektoriaus investicijose po pirmojo ketvirčio rezultatų, kurie bus paskelbti po uždarymo varpo. Visa tai yra didelis išbandymas plačiajai rinkai.

Investuotojai taip pat sulauks antrojo realybės patikrinimo – Fed paskutinio susitikimo protokolo. Visi stebi, ar bus nukrypimų nuo politikos formuotojų pakartotinių pranešimų, jog jie nori būti labiau įsitikinę infliacijos mažėjimu prieš pradėdami mažinti palūkanų normas. Tačiau kai kurie investuotojai buvo sunerimę prieš trečiadienio vakaro paskelbimą dėl Jungtinės Karalystės infliacijos duomenų, rodančių, kad kainų spaudimą kitose vietose sunku sumažinti.

Skaitykite daugiau: Kaip darbo rinka veikia infliaciją?

Tuo pačiu metu „Target“ (TGT) ketvirčio rezultatai sukėlė susirūpinimą dėl ekonomikos būklės. Mažmeninės prekybos milžinės pajamos buvo mažesnės nei tikėtasi, nes vartotojai dėl infliacijos susilaikė nuo nebūtinų pirkinių. Jos akcijos išankstinėje prekyboje sumažėjo 8%.

Grįžtame prie Nvidia

Nvidia (NVDA) rezultatai bus paskelbti šiandien po uždarymo.

Per artimiausias 48 valandas rinka gali stipriai svyruoti dėl šios vienos akcijos.

Dabartinės pasirinkimo sandorių rinkos premijos rodo, kad prekiautojai laukia 8,6% akcijų kainos svyravimo bet kuria kryptimi, praneša FT.

Jei Nvidia reakcija į rezultatus ir gaires bus neigiama, bus sunku pakeisti optimistinę nuomonę apie šią akciją, teigia dauguma ekspertų.

„Net jei netolimoje ateityje bus silpnumas dėl nenumatytų veiksnių, mes matome ribotą akcijų silpnumą, nes investuotojai nori išlaikyti ar padidinti pozicijas antrajam pusmečiui, kai Blackwell [naujas AI lustas] augs,“ sakė Piper Sandler puslaidininkių analitikas Harsh Kumar ryte paskelbtame pranešime.

Žaidimas prasideda

Yahoo Finance technologijų redaktorius Dan Howley pateikia Nvidia rezultatų peržiūrą čia.

Goldman išlieka realistiškas dėl valstybės skolos

Goldman Sachs ką tik pateikė naują tyrimą, kuris greičiausiai patiks politikams, mėgstantiems kalbėti apie šalies didėjančią skolą.

Banko ekonomikos komanda padidino skolos ir BVP santykį iki 130% iki 2034 metų, palyginti su 97% prognozėmis, paskelbtomis 2019 metais.

„JAV fiskalinio tvarumo perspektyvos per pastaruosius penkerius metus tapo sudėtingesnės. Pagrindinis deficitas – deficitas, neįskaitant skolos palūkanų sąnaudų – išlieka maždaug 5% BVP platesnis nei istoriškai esant pilnam užimtumui, skolos ir BVP santykis išaugo 19 procentinių punktų iki 98% ir greičiausiai netrukus viršys pokario aukštumas, o naujų iždo skolos palūkanų normos beveik padvigubėjo. Ypač didesnės tikėtinos ateities palūkanų normos ženkliai pablogino skolos ir BVP santykio bei realių palūkanų išlaidų dalį nuo BVP,“ sakė Goldman Sachs vyriausiasis ekonomistas Jan Hatzius.