Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Ketvirtadienis, birželio 30, 00:14 (GMT +02:00)
Aktualijos investuotojams

Kriptovaliutos: kas naudingiau - investuoti ar jas „išgauti“?

Kriptovaliutos: kas naudingiau - investuoti ar jas „išgauti“?

Pastarosiomis dienomis vis daugiau žmonių atkreipia dėmesį į vakar dar mažai žinomas kriptovaliutas su jų „vadu“ - bitkoinu (bitcoin, BTC). Daugelis, žinoma, girdėjo apie šią skaitmeninę valiutą, kuri leidžia mokėti už pirkinius, atsiskaityti už paslaugas, investuoti, netgi uždirbti tik iš to, kad turi bitkoinų.

 

Bet girdėti yra vieną, o žinoti - visai kas kita. Mes girdime, kad iš kriptovaliutų galima uždirbti solidų kapitalą, bet nežinome, kaip, kokiu būdu. Mes girdime, kad investuojant į bitkoinus, laitkoinus (litecoin, LTC), efiriumus (ethereum, ETH) ir kitus elektroninius pinigus, daug kartų padidiname pradinius indėlius. Tačiau nežinome, kiek ilgai augs kriptovaliuta, todėl abejojame, ar nevėlu investuoti į tai, kas brangsta daugiau nei  pusę metų? Juk kažkada turi būti kritimas...

 

Ir dar girdime, kad mes patys galime „išgauti“ kriptovaliutą, atitinkamai, be investicijų gauti didelius pelnus. Šiandien tokius specialistus vadina „kasėjais“ (anglų k. miner). Ir sako, kad kiekvienas mūsų gali jais tapti, pakanka po ranka turėti galingą kompiuterį.

 

 

Investavimas į kriptovaliutas - už ir prieš

Straipsnio rašymo metu, populiariausia kriptovaliuta - bitkoinas - buvo parduodamas po 2697 dolerius už vienetą. Nuo metų pradžios jis pabrango daugiau nei du kartus. Tiesa, visai neseniai kursas peržengė 3000 dolerių ribą. Tai reiškia, kad pirmą kartą per ilgą laiką bitkoinas smuko 20%, prarasdamas 8 mlrd. rinkos vertės.

 

Bet, apskritai, per šešis mėnesius kriptovaliuta (visos skaitmeninės valiutos kartu) pabrango 1000%. Pasak Bloomberg, vien tik šiemet pasirodžiusių penkiolikos kriptovaliutų kaina vidutiniškai išaugo 100%.

 

Visų elektroninių pinigų vertės augimo lyderiu tapo isiriumas (ethereum, ETH), kurio kaina nuo metų pradžios padidėjo daugiau nei 123 kartus - nuo 3 iki 370 JAV dolerių, tai yra - 12333%! Šiuo metu jo rinkos kapitalizacija sudaro 34 mlrd. dolerių - apie 82% bitkoino rinkos kapitalizacijos, kai tuo tarpu šis rodiklis 2017 metų sausį sudarė tik 5%. Laitkoinas (litecoin, LTC), kuris sausį buvo parduodamas už 4 dolerius, šiandien kainuoja 35 dolerius.

 

Bet ar prasminga investuoti į kriptovaliutą esant praktiškai nepertraukiamam augimui? Dauguma ekspertų linkę manyti, kad pagrindiniai piniginiai ženklai iki metų pabaigos toliau didės, todėl šiandien ne per vėlu į juos investuoti.

 

O į kurią kriptovaliutą investuoti? Kaip parodė 110 kriptovaliutų savininkų apklausa, kurią atlikto CoinDesk analitinis skyrius, 94% jų mano, kad perspektyviausia investuoti į isiriumą, bitkoinu tiki 49% respondentų.

 

Investicinio Virtaul Capital Ventures fondo įkūrėjo Viljamo Mogijaro (William Mougayar) nuomone, isiriumas, esant dabartiniams augimo tempams, artimiausiu metu pagal kainą gali pasivyti bitkoiną.

 

Ekspertai įvardija keletą veiksnių, kurie sudaro palankias sąlygas tolesniam kriptovaliutų augimui:

1. Investicinis aktyvumas. Į skaitmeninės valiutos rinką ateina vis daugiau ir daugiau investuotojų, kurie bando supirkti kiek įmanoma daugiau kriptovaliutos. Tai stumia jų kotiruotes aukštyn. Papildoma paskata yra bitkoino deficitas - iš 21 milijono išleistų monetų 16 milijonų išpirkta. Kiekvieną dieną laisvų pirkimui bitkoinų yra vis mažiau ir mažiau.

2. Stambių žaidėjų aktyvumas. Kriptovaliutų rinkoje stebimas vis didesnis stambių bankų, investicinių kompanijų, apribotos rizikos fondų (angl.k. hedge funds) ir kitų įmonių, kurios turi didelį poveikį skaitmeninių pinigų kotiruotėms, dalyvavimas. Kaip pavyzdį galime įvardyti įsigaliojusį Japonijos Banko sprendimą legalizuoti kriptovaliutą, kuri šioje šalyje tapo teisėta mokėjimo priemone. Iškart po to Azijos rinkos tiesiog sprogo staigiu bitkoino ir kitų skaitmeninių pinigų šuoliu, o paskui jas - visos prekybos aikštelės, kur kotiruojasi elektroniniai pinigai.

Nuo 2017 metų liepos 1 dienos bitkoinus legalizavo ir Australija. Kadangi vis daugiau ir daugiau valstybių ketina pasekti Japonijos pavyzdžiu, ateityje kriptovaliuta toliau augs ir tikėtina, kad 3000 JAV dolerių – tai toli gražu ne riba.

 

3. Minia. Matydami didžiųjų rinkos dalyvių veiksmus kriptovaliutų rinkoje privatūs investuotojai atlieka panašias operacijas supirkdami kriptovaliutas. Padidėjusi paklausa stumia kainas aukštyn.

 

4. Kriptovaliutos decentralizacija, vartotojo anonimiškumas, reguliatorių kontrolės nebuvimas pritraukia vis daugiau ir daugiau norinčių naudoti būtent šias lėšas mokėjimams, atsiskaitymams, pirkimams, transakcijoms. Tokiu būdu automatiškai užtikrinamas kriptovaliutos augimo palaikymas.

 

Ir dar kartą priminsime, nereikia pamiršti, kad, kaip ir kiekvienas finansinis instrumentas, skaitmeninės valiutos nėra apsaugotos nuo svyravimų (volatilumo). Todėl net ir esant gana įtikinamoms daugelio jų augimo prognozėms, prieš investuojant reikia atsižvelgti į potencialią smukimo riziką, kurią „ištverti“ gali toli gražu ne kiekvienas investuotojas.

 

 

Kaip ir kur investuoti į kriptovaliutą?

Įsigyti bitkoinų, o taip pat ir kitų skaitmeninių pinigų jūs galite gana greitai specializuotose biržose, kurių šiandien yra daugiau nei 170: BTC-e, LiveCoin, LocalBoitCoins, Cex.io, IndaCoins ir kitos.

 

Viskas, ką jums reikia padaryti - užsiregistruoti biržoje, po to pakeisti savo pinigus į skaitmeninę valiutą. Esant dabartiniams augimo tempams, po kurio laiko jūs galėsite parduoti bitkoinus, iš augimo kurso uždirbę padorią sumą. Pavyzdžiui, tie, kurie metų pradžioje nusipirko 1 bitkoiną už 1000 dolerių, šiandien gali jį parduoti už 2697 dolerius, gaudami 1697 dolerių grynųjų pajamų. Ir tai, atsižvelgiant į neseniai įvykusį bitkoino kritimą nuo 3000 dolerių lygio. Tačiau nepamirškite, būtina atsižvelgti į galimą smukimo riziką.

 

O jei nėra lėšų įsigyti 1 bitkoiną, ar tai reiškia, kad nėra galimybės investuoti? Visai ne. Nes bitkoinas turi smulkias dalis - satošus (satoshi) (1 satošas yra lygus 0,00000001 bitkoino), jūs galite įsigyti jo dalis. Be to, alternatyvios kriptovaliutos siūlomos daug pigiau, nors kai kurių jų augimo dinamika (imant tą patį isiriumą ir laitkoiną) daug kartų didesnė, nei bitkoino augimo dinamika.

 

 

Kaip uždirbti iš bitkoinų „gavybos“?

Uždirbti iš kriptovaliutos galima ne tik ją perkant šiandien ir parduodant rytoj už didesnę kainą. Labai paplitęs bitkoinų  mainingo (anglų k. mining; gavyba, kasyba) variantas. Tiesa, skirtingai nei investicijos, čia būtina apsiginkluoti kai kuriomis žiniomis ir, svarbiausia, kaip galima galingesniu kompiuteriu.

 

Kaip žinoma, kriptovaliutų pagrindas yra informacijos blokų grandinėlės (anglų k. blockchain) technologija, kuri funkcionuoja (atlieka mokėjimus) užregistruotų sistemoje vartotojų kompiuterių dėka. Todėl kompiuterių savininkai gauna atlygį bitkoinų pavidalu. Tai ir yra vadinama mainingu arba kriptovaliutų „gavyba“.

 

Proceso esmė panaši į torrent paslaugų darbą, kurių dalyviai saugo savo kompiuteriuose duomenis, kuriais specialios programos pagalba gali keistis su kitais vartotojais arba atsisiųsti vienas iš kito. Dosniausias dalyvis, kuris pastoviai yra tinkle ir dar turi galingą kompiuterį, gauna aukščiausią reitingą. Mūsų atveju - didžiausią atlygį.

 

Informacijos blokų grandinėlėse didelę reikšmę turi vartotojo kompiuterio galingumas, nes būtina nuolat atlikinėti sudėtingus skaičiavimus. Būtent todėl tūkstančiai kompiuterių susijungia į debesį, kur vyksta skaičiavimai. Tačiau jums, kaip šio tinklo kompiuterio savininkui, savarankiškai nieko nereikia daryti - pakanka, kad PK būtų prijungtas prie sistemos ir liktų įjungtas.

 

„Išgauna“ gi bitkoinus tas vartotojas, kurio kompiuteris pirmas randa reikiamą sprendimą. Logiška, kad galingesni prietaisai turi pranašumą. Tačiau be to svarbi ir strategija. Populiariausių tarpe - ferma, pulai, savarainkiškas mainingas.

 

1. Savarankiškas mainingas reiškia turėti galingą „geležį“. Siekdami šio tikslo, daugelis vartotojų negaili pinigų savo kompiuterių našumui padidinti.

2. Ferma mainingui. Daug galingesnė nei pats naujausias kompiuteris. Todėl jos savininkas gali „išgauti“ pakankamai didelį kiekį bitkoinų. Šio prietaiso trūkumas yra tai, kad jis naudoja daug energijos ir yra labai triukšmingas. Be to, dalių pakeitimas savininkui atsieis visai nepigiai.

3. Pulai - tai beveik 100% sėkmingos „gavybos“ tikimybė. Pulas - tai debesies paslauga, kuri vienija kelis dalyvius. Todėl kiekvieną užduotį sistemoje apdoroja visas debesis. Uždirbti bitkoinai, kaip taisyklė, „išdalinami“ atsižvelgiant į kiekvieno nario indėlį į bendrą reikalą. Jei čia yra fermos savininkas - jis gauna didžiausią atlygį. O kai kuriuose puluose nustatoma, kieno kompiuteris pirmasis išsprendė užduotį, tada savininkas gauna tam tikrą premiją.

4. Bitkoinų maineriai. Kompaktiški įrenginiai, kurie nekelia triukšmo, sunaudoja nedidelį kiekį energijos, sukurti specialiai kriptovaliutos maineriams. Tik vienas trūkumas - kaina gali siekti keliasdešimt tūkstančių dolerių;

 

Pagal dabartinį bitkoino kursą nesunku paskaičiuoti, kiek dolerių gauna tik vienos monetos gavėjas. Taip, beveik 2700 dolerių. O atsižvelgiant į tolesnio šios kriptovaliutos augimo prognozes, mainingas atrodo net pelningesnis, nei investavimas: jums nereikia investuoti savo lėšų, bet turite galimybę parduoti „monetą“ bet kuriuo momentu jums palankiausia kaina. 

 

 

Trumpa išvada

Užsidirbti iš kriptovaliutos šiandien gali praktiškai kiekvienas. Jei investuojama į bitkoinus, tai be pirkimo ir vėlesnio pardavimo daugiau dėl nieko kito nereikia nerimauti. Tačiau dėl šios rinkos svyravimų yra nuosmukių rizika, kurie gali rimtai paveikti investicijas.

 

Jeigu einama mainingo keliu - būtina turėti šiek tiek žinių apie proceso esmę ir tuos variantus, kurie kiekvienam konkrečiam maineriui bus optimalūs. Čia rizika yra ta, kad norit sutaupyti, galite iš principo prarasti potencialias pajamas. Todėl pirkti verta, nors ir brangiau, bet garantuotai aukštos kokybės, patikimus produktus.

 

Paskelbimo data: 2017-08-01 07:50 Tekstas: Masterforex-V Akademija
Įterpti į BLOG'ą

Kodėl faktiniai automobilių kuro suvartojimo rodikliai viršija deklaruojamus duomenis

Leidinio Westdeutsche Allgemeine Zeitung informacijos duomenimis, naujų automobilių Europos šalyse kuro sąnaudos vidutiniškai 42 procentais viršija gamintojų deklaruojamus rodiklius.  Todėl vidutinis automobilių savininkų permokos dydis sudaro apie 400 JAV dolerių per metus. Tokius duomenis gavo Tarptautinė ekologiškai švaraus transporto taryba (ICCT).

Paskelbimo data: 2017-12-05 08:01

Tokijo automobilių salonas pradžiugino automobilių mėgėjus naujovėmis

Tokijo automobilių salone Japonijos gamintojai tradiciškai pristato naujoves, kurios išsiskiria kiek neįprastu dizainu. Šiemet automobilių gamintojai taip pat pristatė eilę gana perspektyvių, bet iš pirmo žvilgsnio neįprastų automobilių modelių. Kiekvienas naujas produktas pritrauks ne tik automobilių rinkos ekspertų, bet ir automėgėjų dėmesį.

Paskelbimo data: 2017-11-16 08:48

Mokslininkai nukėlė pasaulio pabaigą į 2100 metus

Mokslininkas priminė, kad per pastaruosius 540 milijonų mūsų planetos istorijos metų buvo 5 masinio gyvų būtybių išmirimo bangos - ir visos jos buvo lydimos anglies cirkuliacijos ciklo gamtoje pokyčių.

Paskelbimo data: 2017-10-16 07:50

Baltarusija atsisako sąjungos su Rusija pasaulinėje kalio trąšų rinkoje

Minske manoma, kad jie sugebės savarankiškai kontroliuoti didelę dalį pasaulinės kalio trąšų rinkos. Šioje srityje Baltarusija nusprendė atsisakyti bet kokio bendradarbiavimo su Rusija. Tai praneša verslo žmonių portalo „Market Leader“ žurnalistai su nuoroda į „Novoje vremia".

Paskelbimo data: 2017-10-11 07:47

Kaip praktiškai realizuoti „brexit'ą“

Pasak Didžiosios Britanijos finansų ministro Filipo Hamondo (Philip Hammond), pereinamasis laikotarpis po JK pasitraukimo iš ES turi būti baigtas iki 2022 metų, iki kitų šalies visuotinių parlamento rinkimų. Jis mano, kad santykiai su Europos Sąjunga trejų metų laikotarpiu po „brexit'o“ gali būti panašūs į dabartinius, o būtent Jungtinė Karalystė dalyvaus muitų sąjungoje ir išlaikys prieigą prie bendrosios rinkos.

Paskelbimo data: 2017-09-22 07:50

Saulė ir vėjas labai greitai padarys anglies gavybą nepelninga

Labai greitai anglies šachtos taps nerentabilios, o angliakasių profesija pasiners į užmarštį. Šią prognozę pateikė verslo naujienų agentūra Bloomberg.

 

Anglies gavybos duobkasiu taps alternatyvi, arba „žalioji“, energetika, naudojanti saulės ir vėjo energiją. Jau po 3-4 metų saulės ir vėjo energijos kaina susilygins su energijos generacija iš anglies, o po 20-25 metų anglies naudojimas energijos gamybai smuks 87 procentais.

Paskelbimo data: 2017-08-26 19:39

„Išmanieji“ GOOGLE akiniai grįžta!

Patobulinta išmaniųjų GOOGLE akinių versija vadinama Glass Enterprise Edition greit pasirodys prekyboje, pranešė BBC su nuoroda į naujienų tinklapį Medium.

Paskelbimo data: 2017-08-22 15:18

Gyvenimas vien iš prekybos - utopija? Nemokamas vebinaras

Prieš pradedamas keliauti Forex prekybos keliu dažnas naujokas turi klaidingą supratimą ir iliuzijų apie tai, kokia iš tikrųjų yra sėkmingo prekeivio valiutomis kasdienybė. Svajojama apie „laisvą“ darbo grafiką, darbo aplinką pagal pasirinkimą, jokių viršininkų, jokio streso, darbo krūvis pagal pageidavimą ir išpildyta bet kuri asmeninė ar artimųjų svajonė. Deja viskas ne taip paprasta.

Paskelbimo data: 2017-07-31 15:59

Holografiniai vaizdo skambučiai išmaniais telefonais tampa realybe

Pirmą kartą žmonijos istorijoje holografinis vaizdo skambutis buvo atliktas šių metų balandžio 3 dieną. Proveržį telekomunikacijų srityje atliko Verizon (JAV) ir Korean Telecom (Pietų Korėja) kompanijų darbuotojai. Holografinis vaizdas į išmaniuosius telefonus buvo perduodamas tarp Pietų Korėjos Seulo ir Amerikos Nju Džersio. Demonstracijos metu holografinis Verizon darbuotojo vaizdas atsidūrė Korean Telecom būstinės monitoriuje.

Paskelbimo data: 2017-07-28 17:55

Trampo politika atima iš JAV pagrindinį vaidmenį vakarų pasaulyje

Ekspertų tarpe dabartinio JAV prezidento Donaldo Trampo politika kelia susirūpinimą. Daugelio apžvalgininkų nuomone, dėl valstybės vadovo politikos JAV gali prarasti savo, kaip Vakarų pasaulio lyderės, pozicijas.

 

CNN televizijos kanalo vedantysis, politologas, ekspertas tarptautinių santykių srityje Faridas Zakarija (Fareed Zakaria) savo „The Washington Post“ publikacijoje rašė, kad pastarieji Donaldo Trampo žingsniai suvienijo Europą taip, kaip to nesugebėjo padaryti net Rusijos prezidentas Putinas. Visiškai tikėtina, kad Vakarų pasaulio dabartinis JAV prezidentas nesužlugdys, tačiau Vašingtonas rizikuoja prarasti savo vadovaujantį vaidmenį.

Paskelbimo data: 2017-07-26 18:42