USDJPY pora pastaruoju metu fiksavo stabilų augimą, atsigaunant nuo 200 dienų paprastojo judančio vidurkio (SMA) kovo pradžioje. Ketvirtadienį pora pasiekė naują 34 metų aukščiausią tašką, tęsdama savo ralį zonoje, kurią, kaip tikėtasi, gintų Japonijos valdžios institucijos. Jei bulių spaudimas išliks, kaina gali pakilti iki naujų daugiametės trukmės aukštumų, prieš bandant pasiekti 154.64, kuris yra 123.6% Fibonačio išplėtimo lygis nuo 151.90 iki 140.24 mažėjimo. Toliau galimi kainos kilimo bandymai galėtų sustabdyti 161.8% Fibo lygyje, kuris yra 159.10. Įveikus šią kliūtį, buliai galėtų nukreipti akis į balandžio 1990 m. aukštumą, kuris buvo 160.40.

Šis neįtikėtinas poros augimas įvyko po to, kai rinka išgirdo kelias pozityvias žinias iš Japonijos ekonomikos, o JAV doleris toliau stiprėjo prieš Japonijos jeną dėl palūkanų normų didinimo lūkesčių JAV. Ekspertai pažymi, kad Japonijos centrinis bankas gali susidurti su didelėmis problemomis, jei spartus jenos silpnėjimas sukels infliacijos bangą, kuri gali išmušti ekonomiką iš vėžių.

Investuotojai ir analitikai atidžiai stebi rinkos judėjimą ir laukia Japonijos centrinio banko atsako, ypač jei USDJPY pora toliau liks aukštumose ar net pasieks naujas ribas. Rinkos dalyviai taip pat svarsto galimybę, kad Japonijos bankas gali imtis veiksmų valiutos kursui stabilizuoti, jei bulių spaudimas išliks stiprus.

Be to, ši pora yra puikus indikatorius investuotojams, nurodantis JAV dolerio stiprumą prieš kitas pagrindines valiutas, o pastaruoju metu matomas jos augimas rodo, kad investuotojų pasitikėjimas doleriu išlieka tvirtas. Vis dėlto, rinkos dalyviai lieka budrūs, nes bet koks geopolitinis nestabilumas ar ekonomikos duomenų pablogėjimas gali greitai pakeisti rinkos nuotaikas.

Ateinančiomis savaitėmis bus labai svarbu stebėti Japonijos ekonomikos atsaką ir galimas centrinio banko intervencijas, kurios galėtų turėti ilgalaikių pasekmių visai valiutų rinkai. Rinkos analitikai ir investuotojai rekomenduoja būti pasirengusiems įvairiems scenarijams, atsižvelgiant į dabartinę makroekonominę aplinką ir centrinio banko politikos kryptis.