Prognozė EUR/USD yra nepalanki, nes investuotojai ruošiasi Europos Centrinio Banko (ECB) palūkanų normos mažinimui šią savaitę. Tuo tarpu doleris stabilizavosi po penktadienio infliacijos duomenų, kurie padidino lažybas dėl JAV Federalinio rezervo (Fed) palūkanų normos mažinimo rugsėjį.

Rinkos dalyviai beveik tikri, kad ECB sumažins palūkanų normas ketvirtadienį. Tai tikriausiai susilpnins eurą prieš dolerį, nes palūkanų skirtumas tarp euro zonos ir JAV didės.

Tačiau po ketvirtadienio situacija tampa mažiau aiški, ypač po praėjusios savaitės euro zonos infliacijos ataskaitos. Penktadienio duomenys parodė, kad infliacija gegužės mėnesį padidėjo 2,6%, o tai yra didesnis padidėjimas nei praėjusio mėnesio 2,4%. Tai gali priversti ECB laikinai stabdyti veiksmus po ketvirtadienio, nes infliacija juda tolyn nuo centrinio banko tikslo.

Tuo tarpu doleris gegužės mėnesį pirmą kartą šiais metais buvo nepalankus, nes JAV infliacija sumažėjo, padidindama lažybas dėl Fed palūkanų normos mažinimo rugsėjį. Pirmasis infliacijos mažėjimo rodiklis buvo vartotojų kainų indekso ataskaita. Neseniai pagrindinis PCE kainų indeksas parodė 0,2% padidėjimą balandžio mėnesį, lėtesnį nei praėjusio mėnesio 0,3% padidėjimas. Ekonomistai tikėjosi, kad vertė liks 0,3%. Dėl šios ataskaitos tikimybė, kad Fed rugsėjį mažins normas, padidėjo nuo 49% iki 53%.

Jei infliacija ir toliau mažės, Fed bus spaudžiamas mažinti palūkanų normas rugsėjį. Tačiau tai įvyks tik po pirmojo ECB mažinimo.