Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Sekmadienis, liepos 5, 09:07 (GMT +02:00)
Fondų ir prekių rinkos

Nuolatinis kriptovaliutų augimas - galimybė investuotojui

Nuolatinis kriptovaliutų augimas - galimybė investuotojui

Viena pagrindinių rinkos tendencijų šiais metais yra fenomenalus pagrindinių kriptovaliutų, kelis kartus padidinusių savo kainą, augimas. Populiariausia kriptovaliuta - Bitkoinas (bitcoin, BTC) - kurios augimas įveikė 2600 dolerių ribą. Šių metų sausio mėnesį už 1000 dolerių įsigytą 1-ną bitkoiną birželio pradžioje buvo galima parduoti už 2600 dolerių, iš vieno vieneto gaunant 1600 dolerių pelną.

Paskelbimo data: 2017-06-28 08:30
Autorius: Masterforex-V Akademija

Ar verta aktyvus pervesti į auksą, o gal metas pardavinėti spalvotuosius metalus?

Biržos naujienos. Kai tik tarptautinių rinkų investuotojus pasiekė gandai apie tai, kad Graikija gali gauti papildomą milijardinę pagalbą, aukso kainų kritimo tempai tuoj pat sulėtėjo. Prekiautojai spalvotaisiais metalais savo žvilgsnius nukreipė į JAV – koks ten verslo aktyvumas ir darbo vietų skaičius? Iškart po oficialių duomenų paskelbimo trendai pakeitė savo kryptis.
Visi prakalba apie auksą, kai tik įvyksta kas nors, kas gali padaryti poveikį amerikiečių doleriui, eurui arba jenai, naftos ar dujų kainai. Kas tai?  Nostalgija auksiniam standartui, kai JAV vyriausybė tam tikru kiekiu aukso garantavo už kiekvieną JAV dolerį, ar troškimas pereiti prie naujo tarptautinės rezervo valiutos standarto?

Paskelbimo data: 2011-06-03 10:05

Nafta: belaukiant OPEC sprendimo

Biržos naujienos. Naftos rinkos dalyviai toliau įdėmiai stebi įvykius Libijoje, kurios sostinę Tripolį smarkiai atakavo NATO aviacija. Kariniai veiksmai Libijoje sąlygojo naftos tiekimo iš OPEC šalių paros normos sumažėjimą, kas nesukėlė deficito, tačiau Europoje baigiantis naftos perdirbimo gamyklų techninio aptarnavimo sezonui, naftos kainų augimo tempai didės.

Paskelbimo data: 2011-05-31 09:58

Kokia globalaus naftos produktų paklausos augimo prognozė 2011 metams?

Biržos naujienos. Globalaus naftos produktų paklausos augimo prognozė 2011 metams sumažinta dėl aukštų kainų ir prognozuojamo išsivysčiusių šalių ekonominio augimo lygio kritimo.  Globali paklausa, kuri vidutiniškai sudarė 87.9 mb/d 2010 metais (+3.3 % arba +2.8 mb/d metų bėgyje), yra prognozuojama 89.2 mb/d 2011 metams (+1.5 % arba 1.3 mb/d praeitų metų atžvilgiu).

Naftos produktų gamyba praeitą mėnesį nukrito 50 kb/d iki 87.5 mb/d. Priežastys – gamybos sumažėjimas OPEC šalyse ( 0.26 mb/d), kai tuo tarpu gamyba šalyse, neįeinančiose į OPEC, padidėjo 0.2 mb/d. Naftos produktų tiekimas iš OPEC šalių balandžio mėnesį tęsė mažėjimo tendenciją  dėl pilietinio karo Libijoje.


Šiuo metu
naftos kainos krenta, kadangi investuotojai vengia rizikos, nerimauja dėl Euro zonos skolų restruktūrizavimo ir pasaulio ekonomikos augimo tempų. Euras nukrito iki žemiausio taško nuo kovo mėnesio Euro zonos finansų ministrų susitikimo, skirto skolų krizės problemoms spręsti ir pagalbai Graikijai. Dolerio augimas ir euro silpnumas formuoja situaciją visose finansų rinkose. Rinkos mažiau jaudinasi dėl nestabilumo Artimuosiuose Rytuose ir skiria daugiau dėmesio naftos vartojimui. Yra požymių, kad aukštos kainos daro įtaką vartojimui.

Paskelbimo data: 2011-05-18 14:01

Europoje auga dujų vartojimas

Biržos naujienos. Kompanijos „Gazprom“ vadovas Aleksej Miller eiliniame susirinkime dėl dujų tiekimo klausimų pranešė – produkto eksportas šių metų balandžio mėnesį išaugo 20%, lyginant su 2010 metų balandžiu. Pirmosiomis gegužės dienomis kasdieninis tiekimas taip pat viršija praeitų metų rezultatus beveik 28%. Nežiūrint į tai, kad prasidėjo šiltasis sezonas, dujų tiekimo į Europą  apimtys nenusileidžia žiemos periodui.

Paskelbimo data: 2011-05-11 08:02

George Soros: kas vyksta su aukso kainomis?

Biržos naujienos. George Soros eilinį kartą susprogdino visą finansų pasaulį: vakar autoritetingas verslo leidinys Wall Street Journal pranešė, kad Soros Fund Management, vienas stambiausių pasaulio hedž-fondų ($ 28 mlrd.), pardavė beveik visas savo aukso ir sidabro atsargas, be to, didžiausia pardavimų dalis buvo atlikta balandžio mėnesį. Ir visa tai – spalvotųjų metalų kainoms esant rekordinėse aukštumose!

Ką tokio sužinojo finansų genijus, ko kol kas nežino kiti verslininkai ir bankai? Ar tai bus eilinė globali George Soros spekuliacija? Juk visai neseniai jis pareiškė, kad auksas brangs dar apie pora metų...

Paskelbimo data: 2011-05-06 13:13

George Soros parduoda auksą ir sidabrą

Biržos naujienos. Sidabro ir aukso kainų kritimas antradienį išprovokavo pagrindinių valiutų kursų kritimą. Tuo pačiu sustiprėjo JAV doleris. Wall Street Journal pranešė, kad George Soros ir kiti stambūs investuotojai balandžio mėnesį išpardavinėjo auksą ir sidabrą, nors iki tol jie aktyviai supirkinėjo spalvotuosius metalus. Galimas brangiųjų metalų išpardavimas gali sąlygoti daugelio žaliavinių valiutų apsisukimą arba gilią korekciją.

Paskelbimo data: 2011-05-05 12:04

Sustojo augimas aukso rinkoje

Biržos naujienos. Dviejų pastarųjų dienų prekybos rezultate aukso kaina staigiai nukrito. Tokį žymų sumažėjimą sukėlė Indijos sprendimas netikėtai pakelti palūkanų normą, siekiant kovoti su infliacija, o taip pat kilusi JAV dolerio volatilumo reakcija. Gali būti, kad Australijos ir Anglijos bankai taip pat pakels palūkanų normą аrtimiausiu metu.

Gali būti, kad kaina kurį laiką kris, veikiama naujienų, tačiau dauguma investuotojų linkę manyti, kad tai bus laikinas reiškinys.

Paskelbimo data: 2011-05-05 07:34

Kokį poveikį naftos kainoms daro Osamos bin Ladeno mirtis?

Biržos naujienos. Amerikietiškos lengvosios naftos fjučeriai nukrito iki $111 už barelį, tuo tarpu kai JAV doleris pakilo nuo trijų metų minimumo, o investuotojai galvoja, kaip "Al-Qaedos" lyderio Osamos bin Ladeno mirtis paveiks rinkas.

Naftos rinkos, kaip ir anksčiau, pasekė JAV ekonomika, po to, kai pirmadienį buvo paskelbta, kad balandį augimas gamybos sektoriuje šiek tiek sulėtėjo. Svarbiu klausimu išlieka tai, kokį poveikį padarys paklausai benzino kainos, beveik pasiekusios $4 už galoną. Doleris bando atsispirti nuo trijų savaičių minimumo, o didelio pelningumo valiutos, tokios kaip Australijos doleris, kol kas turi didelę paklausą.
Aukštos kainos daro negatyvų poveikį paklausai iš JAV pusės.

Paskelbimo data: 2011-05-04 17:44

Kuo pasibaigs FED daromas naftos šou?

Kas stumia naftos kainas? Mūsų laikais turbūt kiekvienas mokinukas jau žino – spekuliantai. Tačiau ne viskas taip paprasta, yra dar vienas „variklis“ - tai Jungtinių Amerikos Valstijų Federalinė rezervų sistema.

Iš šalies kiek keistai atrodo perpildytos amerikiečių magistralės benzino krizės fone, apie kurią tik ir kalba visa žiniasklaida. Nesimato ir ypatingo vairuotojų susirūpinimo, jie toliau sau neskubėdami važinėja Amerikos gatvėmis, net nebandydami kaip nors optimizuoti degalų vartojimą. Kiekvienas eilinis amerikietis yra įsitikinęs, kad žino degalų kainų augimo priežastį – tai variklių netobulumas, OPEC, pažeidėjai ir netgi kinai. Be abejo, visa tai daro įtaką kainų formavimosi mechanizmui, bet vertinti tai kaip krizės priežastį, tai yra tas pats, kaip manyti, kad burbulo atsiradimą nekilnojamo turto rinkoje sąlygojo pernelyg dideli dailidžių poreikiai.

Iš tiesų „naftos kainoms“ įtaką daro spekuliantai, tačiau jų veiksmams pritaria ir juos palaiko FED. Būtent tai ir paaiškina, dėl ko nafta ir naftos produktai galutiniam vartotojui kainuoja žymiai brangiau, negu derėtų.

Paskelbimo data: 2011-05-01 14:21

Kodėl investuotojai renkasi auksą?

Biržos naujienos. Pirmą kartą per pastaruosius 11metų aukso kainos viršijo 1 500$ už Trojos unciją lygį. Analitikai mano, kad tai yra susiję su nuogąstavimais dėl JAV valstybinės skolos augimo, kuri ir stimuliuoja spalvotųjų metalų paklausą.

Paskelbimo data: 2011-04-22 08:25
 Puslapis: << < 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 > >>