Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Sekmadienis, rugpjūčio 9, 07:21 (GMT +02:00)
Fondų ir prekių rinkos

Nuolatinis kriptovaliutų augimas - galimybė investuotojui

Nuolatinis kriptovaliutų augimas - galimybė investuotojui

Viena pagrindinių rinkos tendencijų šiais metais yra fenomenalus pagrindinių kriptovaliutų, kelis kartus padidinusių savo kainą, augimas. Populiariausia kriptovaliuta - Bitkoinas (bitcoin, BTC) - kurios augimas įveikė 2600 dolerių ribą. Šių metų sausio mėnesį už 1000 dolerių įsigytą 1-ną bitkoiną birželio pradžioje buvo galima parduoti už 2600 dolerių, iš vieno vieneto gaunant 1600 dolerių pelną.

Paskelbimo data: 2017-06-28 08:30
Autorius: Masterforex-V Akademija

Kodėl pasaulyje mažėja naftos produktų paklausa?

Biržos naujienos, nafta. Kovo 23 d. naftos tiekimo apimtys į JAV naftos perdirbimo gamyklas sudarė 14,5 milijono barelių per dieną. Šis rodiklis yra 88 tūkst. barelių per dieną didesnis, nei praėjusią savaitę. Gamybos pajėgumų apkrovimas buvo 84,5%. Benzino gamyba, lyginant su praėjusia savaite, šiek tiek sumažėjo ir sudarė 8,8 milijonų barelių per dieną. Distiliatų gamyba, lyginant su praėjusia savaite, išaugo iki 4,3 milijonų barelių per dieną.

 

Naftos importo apimtis sudarė 9,3 mln. barelių, o tai 1 milijonu barelių per dieną daugiau, nei praėjusią savaitę. Per paskutines keturias savaites naftos importas vidutiniškai sudarė 8,7 milijonų barelių per dieną. Šis rodiklis yra 44 tūkst. barelių per dieną mažesnis, nei tuo pačiu 4 savaičių laikotarpiu pernai. Bendras benzino importas praėjusią savaitę vidutiniškai sudarė 564 tūkst. barelių per dieną, o tai 68 tūkst. barelių per dieną mažiau nei praėjusią savaitę. Distiliatų importas, lyginant su praėjusia savaite, sumažėjo 9000 barelių per dieną ir sudarė 165 tūkst. barelių per dieną.

Paskelbimo data: 2012-04-03 11:57

Kils ar kris aukso kaina?

Biržos naujienos, auksas. Tuo metu, kai vertybiniai popieriai, akcijos, fjučersai ir kiti „nefiziniai“ aktyvai kasdien praranda savo vertę ir įgyja rizikingų aktyvų statusą, auksas įgijo nepajudinamą patikimumo ir stabilumo statusą. 

Istoriškai aukso kaina pirmoje eilėje priklausė nuo JAV dolerio vertės, nes 1792  metais JAV vyriausybė buvo nustačiusi vienos Trojos uncijos kainą, kuri buvo lygi 19,3 JAV dolerio. Dabar aukso vertė padidėjo beveik 100 kartų. Ar ši tendencija  tęsis ir toliau, ar „kainų burbulas“ tuoj sprogs? 

Paskelbimo data: 2012-03-27 10:11

Kuri šalis yra naftos tiekimo ir suvartojimo lyderė pasaulyje, o kuri - autsaiderė?

Fjučersų naujienos, nafta. Brent naftos balandžio mėnesio ateities kontraktų vertė praėjusį penktadienį pakilo 0,4% ir šiuo metu sudaro 120,7 dolerius už barelį. Kainos šuolį sąlygojo teigiami ekonominiai rodikliai – tą dieną paskelbta JAV pagrindinių ekonominių duomenų ataskaita, iš kurios matomas nedarbo lygio sumažėjimas, o taip pat Graikijos vyriausybės pranešimas apie prisiimtų įsipareigojimų įvykdymą ir pasiruošimą gauti 130 mlrd. eurų paramą. Šiandien nafta yra atidžiausiai sekama prekė pasaulinėje rinkoje, kadangi sudaro apie 2% pasaulinio BVP ir tuo pat metu nulemia daugiau kaip 10% pagrindinių pramonės ir energetikos krypčių BVP.

Paskelbimo data: 2012-02-24 12:00

Investuotojams: auksas pasiruošęs kilimui

Biržos naujienos, auksas. Šeštadienį Kinijos centrinis bankas sumažino grynųjų pinigų rezervavimo palūkanas nacionaliniams bankams, tokiu būdu padidindamas kreditavimo resursus 57-64 mlrd. dolerių sumai. Prognozuojamas Kinijos ekonomikos augimas pirmame ketvirtyje sudaro 8.2%, kai tuo tarpu pastarajame ketvirtyje jis buvo 8.9%. Kinija siekia išplėsti atsiskaitymą juaniais už naftos žaliavos tiekimą iš Artimųjų Rytų, Centrinės Azijos ir Rusijos. Tai yra antrasis žingsnis juanio vaidmens globalizavimo strategijoje. Pirmasis žingsnis buvo juanio panaudojimas atsiskaitymuose su Pietryčių Azija.

Paskelbimo data: 2012-02-20 10:59

Dujų krizė Europoje: objektyvus reiškinys ar eilinis Rusijos „žaidimas“?

Europos naujienos, dujos. Europą kankina anomaliniai šalčiai. "Dujų temą“ vis kelia ir kelia tiek  politiniai ombudsmenai, tiek ir finansų bei ekonomikos sričių ekspertai. Prie sąlyginai švelnių žiemų pripratę Europos Sąjungos gyventojai, susidūrę su daugybe nepatogumų, be abejo, pirmoje eilėje rūpinasi gyvenamųjų ir darbo patalpų šildymo klausimu.
 
To pasekoje Europos šalyse smarkiai padidėjo gamtinių dujų suvartojimas, sukėlęs visą eilę rimtų problemų: pradedant tiekimo trūkumu, baigiant „žydrojo kuro“ kainomis eiliniams vartotojams. Kas gi vyksta Europos dujų rinkoje ir kokių priemonių imamasi susidariusių problemų sprendimui?

Paskelbimo data: 2012-02-15 13:47

Investuotojams: kaip vystysis cukraus rinka 2012 metais?

Biržos naujienos, cukrus. Cukraus kaina krenta ketvirtas mėnuo iš eilės po duomenų dėl gamybos prognozių sekančiame sezone paskelbimo. Laukiama USDA prognozės 2011/12 metams publikavimo. Cukraus sunaudojimas kiekvienais metais  padidėja maždaug 3 procentais, bet  kainų  šuolis šį rodiklį gali sumažinti  du kartus.

 

Recesija Europoje, sąstingis  JAV  ir ekonomikos augimas Azijos šalyse - tai neigiami veiksniai  pramonės žaliavų  kainų augimui  2012 m. Greičiausiai prekių rinkose įvyks ilgojo periodo korekcija.

 

Visgi, kas laukia cukraus rinkos 2012 metais ir kokios analitikų prognozės?

Paskelbimo data: 2012-02-03 10:05

Mercedes – Benz ir BMW: kas laimės auto gigantų mūšį?

Auto naujienos, Mercedes.Pagrindinė pradedančių investuotojų klaida, perkant automobilių kompanijų vertybinius popierius yra ta, kad jie (įtakoti visokių biržos brokerių menedžerių, pajinių investicinių fondų ir kompanijų, gaunančių pajamas iš pardavimų ir todėl suinteresuotų parduoti bet ką) perka visų garsių brendų akcijas, pradedant Coca Cola ir baigiant Mercedes, BMW ir Toyota.
Ar gali paprastas dvidešimtmetis investicinio fondo menedžeris profesionaliai orientuotis tokioje verslo sferų įvairovėje? Be abejo ne! Todėl nenuostabu, kad perkant vertybinius popierius laimi ne pirkėjas (investuotojas), o pardavėjai (brokeriai), gaunantys komisinius nuo pardavimų, ką  akivaizdžiai parodė pasaulinė finansinė krizė.

Paskelbimo data: 2012-01-26 11:05

OPEC sumažino naftos suvartojimo pasaulyje prognozes

Nafta. Naftą eksportuojančių šalių organizacija (OPEC) sumažino naftos suvartojimo pasaulyje prognozę dešimčia tūkstančių barelių per parą.


Pagal naują OPEC prognozę, „juodojo aukso“ suvartojimas per parą pasaulyje sumažės dešimčia tūkstančių barelių ir sudarys vieną milijoną šešiasdešimt tūkstančių barelių kasdien. Priminsime, kad ankstesnė, optimistiškesnė prognozė OPEC buvo paskelbta 2011 m. gruodį.

Paskelbimo data: 2012-01-19 13:45

Aukso volatilumas: investuotojai baiminasi „burbulo“ sprogimo 2012 metais

Biržos naujienos, auksas. Tauriųjų metalų kaina per 11 metų pasiekė rekordinį lygį. Auksas, 2011 metų pradžioje  kainavęs 1405 JAV dolerius už unciją (8,35 gramai), metus užbaigė  daugiau kaip 12 procentų brangimu. Paskutinę 2011 metų gruodžio dieną aukso uncija kainavo 1566 dolerius.

Paskelbimo data: 2012-01-16 18:43

Investuotojams: auksas pasiruošęs kilti

Biržos naujienos, spalvotieji metalai. Įtampa dėl Irano neslūgsta. Vakar šioje šalyje Amerikos pilietis buvo apkaltintas šnipinėjimu JAV CŽV naudai ir nuteistas mirti. Iždo sekretorius T. Geithner  šiandien su vizitu lankosi Kinijoje. Planuojama, jog jis reikalaus iš Kinijos imtis sankcijų prieš Iraną. Užduotis sunki, kadangi labai tikėtina, jog Kinija bandys išgauti maksimalią komercinę naudą iš šios situacijos, nestabdydama žaliavinės naftos importo iš Irano. Buvusio patarėjo Irano klausimais J. Rosso nuomone, prezidentas Obama yra pasiruošęs suduoti smūgius Iranui, siekiant „sustabdyti branduolinio ginklo gamybos programą“. Goldman Sachs pakėlė savo prognozuojamas naftos kainas 2012 metams.

Paskelbimo data: 2012-01-10 11:07
 Puslapis: << < 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 > >>