Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Pirmadienis, gegužės 17, 20:35 (GMT +02:00)
Aktualijos investuotojams

Kodėl faktiniai automobilių kuro suvartojimo rodikliai viršija deklaruojamus duomenis

Kodėl faktiniai automobilių kuro suvartojimo rodikliai viršija deklaruojamus duomenis

Leidinio Westdeutsche Allgemeine Zeitung informacijos duomenimis, naujų automobilių Europos šalyse kuro sąnaudos vidutiniškai 42 procentais viršija gamintojų deklaruojamus rodiklius.  Todėl vidutinis automobilių savininkų permokos dydis sudaro apie 400 JAV dolerių per metus. Tokius duomenis gavo Tarptautinė ekologiškai švaraus transporto taryba (ICCT).

Paskelbimo data: 2017-12-05 08:01
Autorius: Masterforex-V Akademija

Kodėl Rusijos Federacijos Centrinis bankas karštligiškai supirkinėja auksą

Tarptautinio valiutų fondo paviešintos informacijos duomenimis Rusijos Federacijos Centrinis bankas per 30 praėjusių dienų įsigijo apie 11 tonų gryno aukso. Atkreipiant dėmesį į Kinijos reguliatoriaus perkamus šio tauriojo metalo kiekius, Rusija, pagal šio aktyvo supirkimą, atsidūrė antroje vietoje. Tačiau neverta tikėti Kinijos Liaudies Respublikos Centrinio banko skelbiamais duomenimis , nes jo statistiniai skaičiavimai yra atliekami labai neskaidriais metodais.

Paskelbimo data: 2016-04-04 12:47

Kodėl Apple vėl ruošiasi išleisti seną iPhone modelį

Šių metų kovo 21 dieną kompanija Apple savo žinomoje būstinėje Kupertine surengė oficialų savo naujų produktų pristatymą. Pagrindinis šio renginio hitas su garsiu šūkiu Let us loop you in  - 4-colių išmanusis iPhone telefonas, dar vadinamas 5SE arba tiesiog SE (special edition – „specialusis leidimas“). Jis korporacijos Apple istorijoje, prietaisų dizaine, bus pirmasis „žingsnis atgal“. Yra žinoma, kad šios kompanijos 6-oji išmaniųjų telefonų karta apima 4,7, taip pat 5,5 colių įrenginius, o štai SE parametrai aiškiai primena iPhone 5S, kuris rinkoje pasirodė dar 2013 metais.

Kodėl iPhone gamintojai staiga nusprendė grįžti į praeitį ir visiškai atnaujinti savo ankstesnės kartos populiarių išmaniųjų telefonų modelinę liniją?

Paskelbimo data: 2016-03-30 10:18

Kanada ketina investuoti į branduolinę energetiką

Kanados vyriausybė nusprendė paremti atominę pramonę, nes tai yra energijos šaltinis, kuris į aplinką išmeta mažai anglies dioksido. Daugiau apie Kanados vyriausybės sprendimą remti branduolinę pramonę papasakos portalo „Market Leader“ žurnalistai.

Paskelbimo data: 2016-03-17 13:40

NASA sutaupys civilinei aviacijai 225 mlrd. dolerių

Netolimoje ateityje JAV planuoja pradėti gaminti naujos kartos orlaivius. kurie bus daug „draugiškesni“ aplinkai, greitesni ir kartu tylesni nei įparsti lėktuvai.

 

NASA išreiškė įsitikinimą, kad tolesnis tokių skraidančių aparatų naudojimas sutaupys pasaulinei civilinei aviacijai 225 milijardus JAV dolerių. Tam prireiks tik 25 metų, nors globaliniu mastu tai neatrodo įspūdingas laiko tarpas. X-planes projekto autoriai įsitikinę, kad esant teisingam požiūriui į gamybą ir naudojant moderniausią įrangą, iškelti gana progresyvūs tikslai gali būti pasiekti. Šios išvados nėra teorinės, nes yra paremtos atliktų tyrimų rezultatais.

Paskelbimo data: 2016-03-09 11:16

Indelis šviežaus oro Jungtinėje Karalystėje parduodamas už 80 svarų

Šiandieniniame pasaulyje užsidirbti pinigų verslininkai gali tiesiog pardavinėdami orą. Britanijos ūkininkas parduoda švarų orą, gaudamas iš to neblogą pelną, praneša portalo „Market Leader“ žurnalistai.

Paskelbimo data: 2016-03-04 12:04

Kaip Rusija ruošiasi taisyti šalies ekonominę padėtį

Daugelis ekspertų bando išreikšti savo nuomonę apie dabartinę Rusijos ekonomikos padėtį. Ekonominės plėtros ministras Aleksejus Uliukaevas pareiškė, kad šiandien jo valstybės ekonomikos sektorius tiesiog balansuoja vietoje, be  rimtų postūmių į vieną, ar į kitą pusę. Šią situaciją jis pavadino „surplasu“ (pranc. k. sur place,  reiškia - vietoje), kuris dviračių sporte reiškia laikiną sportininko padėtį prie starto linijos.

Tai liudija, kad, priklausomai nuo tam tikrų veiksnių, bet kuriuo vėlesniu momentu situacija gali staigiai pasikeisti, bet šimtu procentų prognozuoti vystymosi eigą kol kas neįmanoma. Dar sausio viduryje žurnalistams pavyko sužinoti Ekonominės plėtros ministerijos atnaujintos ekonominės prognozės smulkmenas. Tuomet parlamento žinybos atstovai apgailestaudami konstatavo faktą, kad vietoj laukiamo 0,7 procento BVP augimo jie turėjo fiksuoti šio rodiklio 0,8 procentų kritimą.

Paskelbimo data: 2016-03-04 10:10

Įkandin Volkswagen Amerikoje už melagingus teiginius imtasi Mersedes

Per visus praėjusius metus JAV smarkiai plėtojosi tarptautinis skandalas, susijęs su Volkswagen kompanija. Paaiškėjo, kad šis visame pasaulyje žinomas transporto priemonių gamintojas tyčia įrengdavo prietaisus apgauti sistemą, kuri nustato kenksmingų medžiagų išmetimo lygį į atmosferą.

 

Įrangai vokiški automobiliai nesukėlė įtarimo, tačiau paaiškėjo, kad iš tiesų jie gana smarkiai teršia aplinką. Visiškai logiška, kad po to JAV valdžios institucijos ėmė atidžiau stebėti analogiškus kitų importuojamų automobilių rodiklius. 

Paskelbimo data: 2016-03-02 16:53

Kodėl Šveicarija yra pasirengusi savo piliečiams mokėti 2500 frankų

Birželio mėnesį Šveicarijos gyventojams visuotiniu balsavimu teks išreikšti savo nuomonę dėl valdžios pasiūlymo, pagal kurį kiekvienas valstybės pilietis su tam tikromis sąlygomis kas mėnesį gautų papildomą pinigų sumą. Galutinio atsisveikinimo su skurdu idėja vis labiau plinta išsivysčiusiose šalyse, ir jei iniciatyvai bus pritarta, Šveicarija būtų pirmoji valstybė, kurioje gyventojams garantuojamos tokio pobūdžio mėnesinės pajamos.

Paskelbimo data: 2016-03-02 16:46

Ekspertai - popierinių knygų išnykimas pakeis žmogaus mąstymą

Pastaruoju laiku elektroninės knygos patiria didelį populiarumo proveržį, jau seniai nustodamos stebinti skaitytojus. Kita vertus, kaip ir daugelis to, kas yra susiję su elektronine informacija, elektorninių knygų populiarumas tai kelias su nevisiškai aiškia pabaiga. Kyla klausimas: kas laukia spausdinto žodžio, koks jo likimas? Ar jis išnyks, kaip kadaise išnyko molinės lentelės?

Paskelbimo data: 2016-02-29 16:23

JAV sumažino gręžimo įrenginių skaičių iki minimumo

Jungtinėse Valstijose gręžimo įrenginių skaičius sumažėjo iki minimalaus lygio. Tai įvyko dėl naftos kotiruočių kritimo ir „juodojo aukso“ atsargų šalyje didėjimo. Daugiau informacijos apie tai ieškojo portalo „Market Leader“ žurnalistai.

Paskelbimo data: 2016-02-29 13:15
 Puslapis: << < 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 > >>