Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Šeštadienis, liepos 20, 18:49 (GMT +02:00)
Aktualijos investuotojams

Vokietijoje išleista 0 eurų nominalo kupiūra

Vokietijoje išleista 0 eurų nominalo kupiūra

Kaip pažymima portale „Market Leader“, Vokietijoje pasirodžiusi nauja neįprasta 0 eurų nominalo kupiūra nėra atsiskaitymo priemonė, tačiau ji yra tikra. Jos išleidimui pritarė Europos Centrinis bankas ir atspausdintas banknotas visiškai atitinka technologijas: popieriaus, vandens ženklų, kitų apsaugos ženklų - viskas, kaip ir kitų nominalų kupiūrose.

 

Už 0 eurų nieko negalima nusipirkti, tačiau galima pakeisti į pinigus. Dabar 0 eurų banknotas parduodamas už 2,5 eurų, tačiau, atsižvelgiant į ribotą tiražą (atspausdinta vos 5000 vienetų), galima tikėtis, kad jo kaina su laiku išaugs.


0 eurų banknotas pritrauks kolekcininkų dėmesį.

Valiuta euras buvo sumanytas, kaip bendra valiuta, visos Europos Sąjungos erdvėje, tačiau ją įvedant kilo tam tikros problemos. Daugelis ES šalių galiausiai atsisakė savo valiutų ir įsivedė eurą, tačiau ne visos. Kai kurios vis dar neatitinka reikalavimų, o kitos jo nenori.

 

Euro zonai nepriklauso šios ES šalys: Jungtinė Karalystė, Danija, Švedija, Lenkija, Čekija, Kroatija, Bulgarija, Rumunija, ir Vengrija. Tuo pačiu oficialiai euro zonai priklauso šios į ES sudėtį neįeinančios šalys: Vatikanas, Andora, San Marinas ir Monakas, taip pat neoficialiai - Kosovas ir Juodkalnija. 

Paskelbimo data: 2017-07-07 08:27 Tekstas: Masterforex-V Akademija
Įterpti į BLOG'ą

SAMSUNG tieks OLED-paneles APPLE kompanijai

Kaip sužinojo portalo „Market Leader“ žurnalistai, jau 2017 metais Samsung kompanija pradės OLED-panelių tiekimą mobiliesiems Apple prietaisams, pagal sandorio sąlygas - už 2,59 mlrd. Dolerių. Per metus Pietų Korėjos milžinė aprūpins „obuolinį“ gamintoją 100 milijonų 5,5 colių įstrižainės OLED-panelių.

Paskelbimo data: 2016-05-18 16:45

Kur investuoti 2016 metais

Zambijos kvača

Dar pernai valiuta smarkiai krito dėl vienu metu kilusių kelių aplinkybių, įskaitant, pavyzdžiui, vario kainos kolapsą, didelio masto krizę nacionalinės energetikos sektoriuje ir gana didelį valstybės biudžeto deficitą.

Paskelbimo data: 2016-05-17 15:24

Vokietijos nekilnojamojo turto rinkoje „pučiamas burbulas“

Banko indėlių palūkanų normų mažinimas Vokietijoje lemia tai, kad šalies piliečiai atsiima pinigus iš bankų, ieškodami naujų, pelningesnių investicijų. Kai kurie lėšas investuoja į tauriuosius metalus ar akcijas, bet dauguma renkasi nekilnojamojo turto rinką.


Paskelbimo data: 2016-05-10 18:02

Kodėl rusai iš bankų atsiiminėja savo indėlius

Rusijos Federacijos piliečiai aktyviai lanko bankines įstaigas, norėdami iš jų atsiimti savo santaupas. Pasak centrinio banko, per pirmus keturis šių metų mėnesius fizinių asmenų indėlių apimčių sumažėjimas pasiekė 3 procentus, tokiu būdu sudarydamas 22 trilijonus 518,9 mlrd. Rusijos rublių. Be to, svarbiausia, sumažėjo indėlių apimtis užsienio valiuta.

Paskelbimo data: 2016-05-06 04:50

Japonijos parduotuvėse turistai galės atsiskaityti savo pirštais

Mokėti pirštais, žinoma, nereiks tiesiogine ta žodžio prasme. Techninė pažanga Japonijoje vėl stebina: jau šią vasarą turistai vietos parduotuvėse ir viešbučiuose galės atsiskaityti savo pirštų atspaudais.

Mokėjimo kortelė bus susieta su asmens piršto atspaudu, ir perkant parduotuvėje ar registruojantis viešbutyje pakaks pridėti pirštą prie skaitytuvo ir ramiai atsiskaityti, o pinigai bus nuimti nuo banko kortelės.

Paskelbimo data: 2016-04-27 03:50

SAMSUNG gavo kontaktinių lęšių su įmontuota kamera patentą

SAMSUNG atstovai pranešė, kad gavo naują patentą ir jis yra susijęs su kontaktinių lęšių gamyba. Lęšiai bus gaminami su ekranu, projektuojančiu vaizdą tiesiai į savininko akis. Kaip išsiaiškino portalo „Market Leader“ žurnalistai, kontaktiniai lęšiai turės informacijos apdorojimui skirtą anteną. Jos dėka informacija bus perduodama į išorinį įrenginį, kuris gali būti planšetė ar išmanusis telefonas. Yra keletas jutiklių, kurie nustato pačią paprasčiausią įvedimo formą - mirksėjimą.

Paskelbimo data: 2016-04-20 10:35

Derybų nesėkmė Dohoje Brent rūšies naftos kainą numušė beveik 7 procentais

Sekmadienį ryte Dohoje įvyko iškart 16 šalių, įskaitant Saudo Arabiją ir Rusijos Federaciją, atstovų susitikimas. Susitikimo metu turėjo būti priimtas sprendimas dėl naftos gavybos lygių užšaldymo sausio mėnesio lygyje. Po to, kai tapo žinoma, kad susitikimas baigėsi be jokių apčiuopiamų rezultatų, pirmosios prekybos minutės Londono biržoje parodė stiprų Brent rūšies naftos kainos kritimą. Jos kritimas sudarė beveik 7%, ir kaina krito iki 40,16 JAV dolerio už barelį. WTI kaina taip pat krito ir apie tiek pat procentinių punktų.


Paskelbimo data: 2016-04-19 10:23

Kinija padvigubino savo dalį Europos rinkoje, o Rusija iškrito iš lyderių trejetuko

Bendroje prekybos su Europos Sąjunga apimtyje Rusijos Federacijos dalis sudaro 6%. Šis rodiklis leidžia Rusijai užimti ketvirtąją reitingo eilutę tarp stambiausių ES prekybos partnerių. Rusijos Federacija šiuo atžvilgiu reitinge nusileidžia tik tokioms šalims, kaip JAV, Kinija ir Šveicarija.

Paskelbimo data: 2016-04-15 06:04

Ar ES išgyvena migracijos krizę?

Jau kelerius metus Europos bendrija išgyvena vieną krizę po kitos. Kai kurios ES šalys turi rimtų ekonominių problemų. Be to, ten plūsta milijonai migrantų iš Artimųjų Rytų regiono ir kitų nestabilių šalių, ir periodiškai vyksta didelio masto teroristiniai išpuoliai. Dėl šių priežasčių nemažai ekspertų ėmė kalbėti apie greitą geopolitinio projekto žlugimą.

Paskelbimo data: 2016-04-07 03:50

Kodėl Rusijos Federacijos Centrinis bankas karštligiškai supirkinėja auksą

Tarptautinio valiutų fondo paviešintos informacijos duomenimis Rusijos Federacijos Centrinis bankas per 30 praėjusių dienų įsigijo apie 11 tonų gryno aukso. Atkreipiant dėmesį į Kinijos reguliatoriaus perkamus šio tauriojo metalo kiekius, Rusija, pagal šio aktyvo supirkimą, atsidūrė antroje vietoje. Tačiau neverta tikėti Kinijos Liaudies Respublikos Centrinio banko skelbiamais duomenimis , nes jo statistiniai skaičiavimai yra atliekami labai neskaidriais metodais.

Paskelbimo data: 2016-04-04 12:47