Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Penktadienis, rugpjūčio 18, 17:22 (GMT +02:00)
MT-ECN.Tarpbankiniai spredai nuo 0 punktų, maža komisija. ECN prekyba žinomame terminale!

Aktualijos investuotojams

Deividas Rokfeleris - Žmogus, kuris bandė suvienyti pasaulį

Deividas Rokfeleris - Žmogus, kuris bandė suvienyti pasaulį

Prieš kelias savaites savo 102-ąjį gimtadienį būtų šventęs Deividas Rokfeleris (David Rockefeller) - visame pasaulyje žinomas milijardierius, įgijęs daugelio žmonių pripažinimą ir meilę dėl savo labdaringos veiklos. Tačiau šių metų kovo mėnesį visus sukrėtė liūdna žinia - Deividas Rokfeleris mirė miegodamas savo dvare Pokantiko-Hils, Niujorko priemiestyje. Jis buvo vyriausias Džono Rokfelerio (John Rockefeller) - pirmojo istorijoje dolerinio milijardieriaus, naftos magnato, anūkas.

 

Kaip praneša BBC tarnyba, Deividas Rokfeleris vyresnysis gimė 1915 metų birželio 12 dieną Niujorke. Jis buvo 37-nerių metų Arkanzaso valstijos gubernatoriaus Vintropo Rokfelerio (Winthrop Rockefeller) ir 41-ojo JAV viceprezidento Nelsono Rokfelerio (Nelson Rockefeller) jaunesnysis brolis. Deividas tęsė, ko gero, pačios garsiausios šeimos planetoje verslą, kartu didžiulį dėmesį skirdamas labdaros veiklai. O per savo šimtmečio jubiliejų savo Niujorko valstijai jis padovanojo pasakišką dovaną - keturių kvadratinių kilometrų žemę greta nacionalinio parko.

 

 

Vaikystė

Kaip pažymi BBC, nuo ankstyvo amžiaus Deividą-vyresnįjį supo, „neįsivaizduojama prabanga“. Pavyzdžiui, kai jis ir jo broliai važinėdavo riedučiais Penktąja Niujorko aveniu, juos visada sekdavo limuzinas - tokiu būdu tėvai „apdrausdavo“ vaikus tam atveju, jei jie pavargtų.

 

Bet tai nereiškė, kad vaikai buvo išlepinti. Priešingai. Tėvai nuo ankstyvos vaikystės mokė juos gerbti pinigus ir visada savo veiksmuose ir sprendimuose jausti atsakomybę. Todėl nuo jiems kasdieninėms išlaidoms skiriamų 25 centų berniukai turėjo tam tikrą sumą atidėti ateičiai, taip pat ir labdarai.

 

Puikus auklėjimas, pagarba darbui ir išsilavinimui „atvedė“ Deividą į Harvardo universitetą, vėliau - į Čikagos universitetą, kuriame jis apgynė ekonomikos daktaro disertaciją. Atsižvelgiant į jo šeimos galimybes, jis galėjo netarnauti armijoje, tačiau patriotizmo jausmas ir šventa kiekvieno amerikiečio pareiga ginti savo Tėvynę (čia ir vėl tėvų auklėjimas) Deividas atliko karinę tarnybą, per Antrąjį pasaulinį karą dirbdamas žvalgyboje. Rokfeleris paliko kariuomenės gretas turėdamas kapitono rangą.

 

Po karo

Po karo Deividas aktyviai dalyvavo įvairiuose savo šeimos verslo projektuose. Ilgą laiką jis buvo Chase Manhattan Bank vadovas, kurį daugelis vadino „Rokfelerių banku“, nors iš tiesų šeimai niekada nepriklausė daugiau nei 5% šios finansinės-kreditinės institucijos. Kartu su verslu Rokfeleris užsiėmė labdara, aukodamas milijonus dolerių įvairiems kilmingiems tikslams.

 

Pats Deividas apie tai mėgo sakyti, kad „amerikietiškas kapitalizmas padėjo daugumai žmonių labiau, nei bet kokia kita sistema istorijoje“. Jis turėjo omenyje ne tik Amerikos finansų ir ekonomikos sistemą, bet ir tas galimybes, kurias ji teikė tam, kad norėdami turtingi žmonės galėtų padėti vargšams, remtų socialiai reikšmingus projektus, žodžiu, tiesiogine prasme padarytų žmonių gyvenimą geresnį. Ir tai buvo vienas pagrindinių jo prioritetų, gyvenimišku, dalykiniu, filosofiniu požiūriu - padaryti gyvenimą Jungtinėse Amerikos Valstijose, o ir visame pasaulyje, geresniu.

 

Šiuo mentalitetu iš esmės pagrįsti ir kai kurie Deivido Rokfelerio verslo principai. Pavyzdžiui, jis pasisakė už finansinę paramą neturtingoms šalims, pagrįsdamas savo poziciją tuo, kad augant šių šalių gerovei atsiras naujų amerikietiškų prekių vartotojų.

 

 

Ne toks, kaip visi

Deividas buvo vienas iš nedaugelio milijardierių, kuris neprieštaravo pajamų mokesčiui. Jis sakė, kad yra nepadoru uždirbti milijonus dolerių tik tam, kad po to visą laiką juos leistum ieškant variantų, kaip išvengti mokesčių mokėjimo.

 

Jam nebuvo svetimas menas. Skirtingai nuo kai kurių kitų piniguočių, ne dėl pozos, bet sielos, visada siekiančios grožio, paliepimu. Ir čia taip pat didžiulis tėvų nuopelnas. Taigi, daugelį metų Deividas Rokfeleris ėjo Niujorko šiuolaikinio meno muziejaus, kurį, beje, dar 1929 metais įkūrė jo mama, rūpybos tarybos pirmininko pareigas.

 

Ir visą šį laiką jis aktyviai ragino korporacijas ir stambias kompanijas pirkti ir eksponuoti savo pastatuose meno kūrinius, taip pat finansiškai remti muziejus. Reikia pasakyti, kad asmeninė Deivido meno kūrinių kolekcija buvo vertinama puse milijardo dolerių.

 

 

Jį priimdavo, kaip prezidentą ar karalių

Per savo vaisingą verslo ir labdaros gyvenimą Deividas Rokfeleris vyresnysis susitiko su daugiau nei 200 vadovų daugiau nei iš šimto valstybių. Be to jį patį labai dažnai priimdavo, kaip prezidentą ar karalių.

 

Tarp daugelio žinomų politikų, su kuriais Deividas susitiko praėjusio amžiaus 70-aisiais metais buvo Leonidas Brežnevas, Čžou Enlaijus (Zhou Enlai), bei Anvaras Sadatas. Šių susitikimų dėka Chase Manhattan tapo pirmuoju Amerikos banku, kurio biurai atsirado Maskvoje ir Pekine.

 

1998 metais Deividas Rokfeleris buvo apdovanotas Prezidento laisvės medaliu - vienu iš dviejų aukščiausių civilių asmenų apdovanojimų Jungtinėse Amerikos Valstijose. Du metus prieš tai mirė Deivido žmona - Margaret. Jie turėjo šešis vaikus, kurie šiandien tęsia pačios žinomiausios ir gerbiamiausios pasaulyje Rokfelerių šeimos verslą. 

Paskelbimo data: 2017-06-30 09:33 Tekstas: Masterforex-V Akademija
Įterpti į BLOG'ą

Kinija padvigubino savo dalį Europos rinkoje, o Rusija iškrito iš lyderių trejetuko

Bendroje prekybos su Europos Sąjunga apimtyje Rusijos Federacijos dalis sudaro 6%. Šis rodiklis leidžia Rusijai užimti ketvirtąją reitingo eilutę tarp stambiausių ES prekybos partnerių. Rusijos Federacija šiuo atžvilgiu reitinge nusileidžia tik tokioms šalims, kaip JAV, Kinija ir Šveicarija.

Paskelbimo data: 2016-04-15 06:04

Ar ES išgyvena migracijos krizę?

Jau kelerius metus Europos bendrija išgyvena vieną krizę po kitos. Kai kurios ES šalys turi rimtų ekonominių problemų. Be to, ten plūsta milijonai migrantų iš Artimųjų Rytų regiono ir kitų nestabilių šalių, ir periodiškai vyksta didelio masto teroristiniai išpuoliai. Dėl šių priežasčių nemažai ekspertų ėmė kalbėti apie greitą geopolitinio projekto žlugimą.

Paskelbimo data: 2016-04-07 03:50

Kodėl Rusijos Federacijos Centrinis bankas karštligiškai supirkinėja auksą

Tarptautinio valiutų fondo paviešintos informacijos duomenimis Rusijos Federacijos Centrinis bankas per 30 praėjusių dienų įsigijo apie 11 tonų gryno aukso. Atkreipiant dėmesį į Kinijos reguliatoriaus perkamus šio tauriojo metalo kiekius, Rusija, pagal šio aktyvo supirkimą, atsidūrė antroje vietoje. Tačiau neverta tikėti Kinijos Liaudies Respublikos Centrinio banko skelbiamais duomenimis , nes jo statistiniai skaičiavimai yra atliekami labai neskaidriais metodais.

Paskelbimo data: 2016-04-04 12:47

Kodėl Apple vėl ruošiasi išleisti seną iPhone modelį

Šių metų kovo 21 dieną kompanija Apple savo žinomoje būstinėje Kupertine surengė oficialų savo naujų produktų pristatymą. Pagrindinis šio renginio hitas su garsiu šūkiu Let us loop you in  - 4-colių išmanusis iPhone telefonas, dar vadinamas 5SE arba tiesiog SE (special edition – „specialusis leidimas“). Jis korporacijos Apple istorijoje, prietaisų dizaine, bus pirmasis „žingsnis atgal“. Yra žinoma, kad šios kompanijos 6-oji išmaniųjų telefonų karta apima 4,7, taip pat 5,5 colių įrenginius, o štai SE parametrai aiškiai primena iPhone 5S, kuris rinkoje pasirodė dar 2013 metais.

Kodėl iPhone gamintojai staiga nusprendė grįžti į praeitį ir visiškai atnaujinti savo ankstesnės kartos populiarių išmaniųjų telefonų modelinę liniją?

Paskelbimo data: 2016-03-30 10:18

Kanada ketina investuoti į branduolinę energetiką

Kanados vyriausybė nusprendė paremti atominę pramonę, nes tai yra energijos šaltinis, kuris į aplinką išmeta mažai anglies dioksido. Daugiau apie Kanados vyriausybės sprendimą remti branduolinę pramonę papasakos portalo „Market Leader“ žurnalistai.

Paskelbimo data: 2016-03-17 13:40

NASA sutaupys civilinei aviacijai 225 mlrd. dolerių

Netolimoje ateityje JAV planuoja pradėti gaminti naujos kartos orlaivius. kurie bus daug „draugiškesni“ aplinkai, greitesni ir kartu tylesni nei įparsti lėktuvai.

 

NASA išreiškė įsitikinimą, kad tolesnis tokių skraidančių aparatų naudojimas sutaupys pasaulinei civilinei aviacijai 225 milijardus JAV dolerių. Tam prireiks tik 25 metų, nors globaliniu mastu tai neatrodo įspūdingas laiko tarpas. X-planes projekto autoriai įsitikinę, kad esant teisingam požiūriui į gamybą ir naudojant moderniausią įrangą, iškelti gana progresyvūs tikslai gali būti pasiekti. Šios išvados nėra teorinės, nes yra paremtos atliktų tyrimų rezultatais.

Paskelbimo data: 2016-03-09 11:16

Indelis šviežaus oro Jungtinėje Karalystėje parduodamas už 80 svarų

Šiandieniniame pasaulyje užsidirbti pinigų verslininkai gali tiesiog pardavinėdami orą. Britanijos ūkininkas parduoda švarų orą, gaudamas iš to neblogą pelną, praneša portalo „Market Leader“ žurnalistai.

Paskelbimo data: 2016-03-04 12:04

Kaip Rusija ruošiasi taisyti šalies ekonominę padėtį

Daugelis ekspertų bando išreikšti savo nuomonę apie dabartinę Rusijos ekonomikos padėtį. Ekonominės plėtros ministras Aleksejus Uliukaevas pareiškė, kad šiandien jo valstybės ekonomikos sektorius tiesiog balansuoja vietoje, be  rimtų postūmių į vieną, ar į kitą pusę. Šią situaciją jis pavadino „surplasu“ (pranc. k. sur place,  reiškia - vietoje), kuris dviračių sporte reiškia laikiną sportininko padėtį prie starto linijos.

Tai liudija, kad, priklausomai nuo tam tikrų veiksnių, bet kuriuo vėlesniu momentu situacija gali staigiai pasikeisti, bet šimtu procentų prognozuoti vystymosi eigą kol kas neįmanoma. Dar sausio viduryje žurnalistams pavyko sužinoti Ekonominės plėtros ministerijos atnaujintos ekonominės prognozės smulkmenas. Tuomet parlamento žinybos atstovai apgailestaudami konstatavo faktą, kad vietoj laukiamo 0,7 procento BVP augimo jie turėjo fiksuoti šio rodiklio 0,8 procentų kritimą.

Paskelbimo data: 2016-03-04 10:10

Įkandin Volkswagen Amerikoje už melagingus teiginius imtasi Mersedes

Per visus praėjusius metus JAV smarkiai plėtojosi tarptautinis skandalas, susijęs su Volkswagen kompanija. Paaiškėjo, kad šis visame pasaulyje žinomas transporto priemonių gamintojas tyčia įrengdavo prietaisus apgauti sistemą, kuri nustato kenksmingų medžiagų išmetimo lygį į atmosferą.

 

Įrangai vokiški automobiliai nesukėlė įtarimo, tačiau paaiškėjo, kad iš tiesų jie gana smarkiai teršia aplinką. Visiškai logiška, kad po to JAV valdžios institucijos ėmė atidžiau stebėti analogiškus kitų importuojamų automobilių rodiklius. 

Paskelbimo data: 2016-03-02 16:53

Kodėl Šveicarija yra pasirengusi savo piliečiams mokėti 2500 frankų

Birželio mėnesį Šveicarijos gyventojams visuotiniu balsavimu teks išreikšti savo nuomonę dėl valdžios pasiūlymo, pagal kurį kiekvienas valstybės pilietis su tam tikromis sąlygomis kas mėnesį gautų papildomą pinigų sumą. Galutinio atsisveikinimo su skurdu idėja vis labiau plinta išsivysčiusiose šalyse, ir jei iniciatyvai bus pritarta, Šveicarija būtų pirmoji valstybė, kurioje gyventojams garantuojamos tokio pobūdžio mėnesinės pajamos.

Paskelbimo data: 2016-03-02 16:46