Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Penktadienis, liepos 28, 07:49 (GMT +02:00)
MT-ECN.Tarpbankiniai spredai nuo 0 punktų, maža komisija. ECN prekyba žinomame terminale!

Aktualijos investuotojams

TeleTRADE: Mes viską sprendžiame dėl kadrų ir kadrai sprendžia viską!

TeleTRADE: Mes viską sprendžiame dėl kadrų  ir kadrai sprendžia viską!

Visai neseniai mūsų portale jau rašėme apie socialinę TeleTRADE kompanijos politiką, o būtent apie jos labdaros projektus, skirtus padėti  skurstantiems ir orientuotiems į  finansinio raštingumo skatinimą masėse. Tačiau dabar norėtume pakalbėti apie kompanijos vadovybės poziciją jos darbuotojų atžvilgiu.

TeleTRADE šiandien – tai viena didžiausių kompanijų pasaulyje paslaugų teikimo finansų rinkose srityje. Jos biuruose dirba daugiau nei 10 000 darbuotojų. Tai pačių įvairiausių lygių specialistai: aukšto lygio vadybininkai, vadovai, prekeiviai, analitikai, konsultantai, sekretoriai, rinkodaros specialistai, programuotojai ir kiti - paties įvairiausio amžiaus, profesionalumo lygio ir darbo patirties žmonės.

Finansų sektorius - gana kieta ir konkurencinga veiklos sritis. Daugelį tai gąsdina ir neleidžia iki galo realizuoti savo potencialo. Gerai paruošti pretendentai užimti pareigas tokiose kompanijose dažnai tiesiog nesiryžta net siųsti savo CV.

Apie kadrų politiką pasakoja Aleksandras A. Paraščenko - vienas TeleTRADE kompanijos kadrų skyriaus vadovų.

- Sakykite, kokia kompanijoje yra personalo amžiaus ir lyties sudėtis? Galų gale, tai ne paslaptis, kad labai dažnai susiduriama su darbuotojų diskriminacija pagal lytį ir amžių ir gana aiškia forma. Moterys ir vyrai vyresni nei 40 metų amžiaus tiesiog lieka gyvenimo šalikelėje, net turintys labai geras profesines savybes.
- TeleTRADE kompanijos specifiškumas yra tas, kad mes galime suteikti galimybę rasti sau mėgstamą užsiėmimą, bet kokiam asmeniui, nepriklausomai nuo lyties ir amžiaus. Žinoma, jis turi įgyti pagrindus ir toliau pats tobulintis, mokytis visą gyvenimą, siekti sėkmės. Tai pagrindiniai kriterijai. Lytis ir amžius visiškai neturi reikšmės.


Ši formulė taikoma įvairių lygių ir pozicijų darbuotojams. Pas mus dirba ir moterys, daugelis jų - labai sėkmingos analitikės ir net atstovybių direktorės; dirba ir vyresni nei 40 metų, ir jauni žmonės, kurie ką tik baigė universitetus ir kurių paprastai niekas nenori imti, nes jie neturi patirties. Mes esame pasiruošę savarankiškai nemokamai apmokyti savo darbuotojus ir tai sėkmingai darome. O geriausieji lieka dirbti mūsų kompanijoje.


- TeleTRADE - tarptautinė kompanija. Kokie yra pagrindiniai principai samdant darbuotojus? Ar jie skiriasi įvairiose šalyse ir regionuose? Ar gali darbuotojas, persikeldamas iš vieno miesto į kitą, tikėtis gauti pareigas jūsų atstovybėje kitame mieste?
- Rinkdamiesi darbuotojus mes taikome tarptautinę praktiką. Kiekvienoje solidžioje kompanijoje pretendentas į pareigas turi atlikti stažuotę ir išlaikyti egzaminą ar testą, tuo patvirtindamas, kad būtent jis yra vertas tų pareigų. Finansų rinkos - sudėtinga tema, tačiau įdomi ir daugelis norinčių pas mus dirbti niekada su ja nebuvo susidūrę, todėl mes siūlome nemokamą mokymą, nes esame suinteresuoti, kad mūsų darbuotojai būtų raštingi.

Visuose regionuose požiūris į darbuotojų atranką ir mokymus yra vienodas ir perspektyvos bei galimybės tokios pat. Ir net, jei darbuotojas persikels į kitą miestą ir ten bus tokia pati laisva pareigybė, kurioje jis jau dirbo, jis galės į ją pretenduoti, kadangi TeleTRADE - tai lyg šeima, nors su kokiu patosu  tai beskambėtų, ir vienodi darbo standartai suteikia mūsų darbuotojams galimybę jaustis laisvai ,bet kurioje pasaulio šalyje, kur yra mūsų atstovybės.


- Kaip manote, kiek svarbi kompanijai komandinė dvasia? Kas svarbiau: profesionalas-atsiskyrėlis ar kolektyvas vienijamas vienos idėjos? Ar TeleTRADE kompanijoje egzistuoja komandos sąvoka ir kas daroma jos formavimui?
- Pastaruoju metu daugelis kompanijų susitelkia ties komandų formavimu, kartais net aukodami darbo laiką, organizuoja mokymus ir visokius vienijančius renginius. Tai puiku. Bet svarbiausia, mes siekiame sukurti komandoje tokį mikroklimatą, kad mūsų darbuotojai jaustųsi patogiai. Ir kadangi pas mus dirba ir merginos, ir vaikinai, ir vyrai, ir moterys, tai ne visada lengva užduotis. Tačiau mūsų kompanija sėkmingai su ja susidoroja.

Kompanijos viduje nėra konkurencijos, nes kiekvienas gali tapti sėkmingu. Vėlgi, tai vakarietiška praktika. Kiekvienas konkurentas tik pats sau ir nuo paties žmogaus priklauso jo pajamos.


- Aš žinau, kad dauguma kompanijos darbuotojų yra labai jauni, daugelis vadybininkų vis dar studijuoja aukštosiose mokyklose. Dabar dauguma profesionalų toliau mokosi visą savo gyvenimą, lankydami papildomus kursus ir mokymus, siekdami išlaikyti profesinį lygį mūsų greitai besikeičiančiame pasaulyje. Kokia kompanijos politika studentų ir ne tik atžvilgiu?
- Taip, mes jau paminėjome, kad tiek aukštųjų mokyklų absolventams, tiek ir studentams iš esmės nėra lengva rasti darbą. Dabar yra parengiama daug specialistų, daugelis jų ekonomistai, finansininkai, bet kai jie bando susirasti darbą, visų svarbiausia yra „2-3 metų darbo patirtis“.  O iš kur ji gali būti? Ir kyla dilema - bandyti vis tik vaikščioti į darbo interviu ir ieškoti darbo pagal specialybę, ar eiti dirbti ten, kur paims, tegul tai bus visiškai ne tai, ko norėtųsi.

Mums darbo patirtis nėra pagrindinė sąlyga, nors tai, žinoma, yra sveikintinas dalykas, tačiau mums svarbiausia, kad žmogus būtų pasiruošęs mokytis ir tobulėti. Tai daug svaresnis kriterijus. Pozityviai mąstančius ir nusiteikusius sėkmei - tokius žmonės mes mielai priimsime į savo komandą.


- Ar  investuojate savo lėšas į profesinį savo darbuotojų tobulėjimą ? Jei taip, kokių tikslų siekia kompanija personalo mokymo procese?
- Taip, mes rengiame būsimus darbuotojus, suteikdami jiems nemokamą mokymą, stažuotę kompanijoje. O po to, kai jie yra oficialiai įtraukti į darbuotojų sąrašą, mes suteikiame galimybę mokytis meistriškumo klasėse, įvairiuose mokymuose ir seminaruose, keistis patirtimi su darbuotojais iš kitų atstovybių, kurių jau turime daugiau nei 150 visame pasaulyje.

- Kokios yra TeleTRADE darbuotojų karjeros perspektyvos?
- Prekeivis, finansų analitikas, vadybininkas darbui su klientais, fondų rinkų specialistas, investicijų specialistas, regioninės atstovybės vadovas, padalinio vadovas - ir tai dar ne visas sąrašas mūsų laisvų darbo vietų. Karjeros perspektyvas lemia tik noras ir darbas. Kaip matote, mums reikalingi įvairūs specialistai ir siekti karjeros TeleTRADE kompanijoje yra visiškai realu. Mes suteikiame kandidatui galimybę dirbti didelėje tarptautinėje kompanijoje su išvystytu verslo modeliu, paklausiais produktais ir paslaugomis. Pas mus galėsite save išreikšti, tobulėti ir uždirbti.

- Pastaraisiais metais Jūsų kompanija gavo daugybę apdovanojimų, kurie pažymėjo klientų aptarnavimo lygį ir teikiamų paslaugų kokybės lygį. Tai profesiniai apdovanojimai. O ar kompanija yra kaip nors pažymėta už savo socialinius pasiekimus?
- Gauti apdovanojimus už gerus darbus kažkaip prieštarauja motyvams dėl kurių jie daromi. Nes, ką mes darome socialinėje srityje mums nėra tik ryšiai su visuomene, o realus noras daryti gera ir padėti tiems, kam reikia mūsų pagalbos. Nors neišsisukinėsime: turime apdovanojimų - šypsenas ir džiaugsmą tų, kuriems padėjome ir dar malonu skaityti teigiamus atsiliepimus, kai jie yra tikri ir iš širdies.

- Ar galima sakyti, kad TeleTRADE - socialiai orientuota kompanija, nepaisant to, kad ji atvirai siekia komercinių tikslų - pelno gavimo. O juk bet kokių socialinių projektų tikslas - tai pasaulio ir visuomenės pertvarkymas. Ką Jūs norėtumėte pakeisti mūsų gyvenime?
- Taip konkrečiai nesusimąstėme. Bet, ko gero, galima pasakyti ir taip. Kartais mūsų mentalitetas neleidžia mums galvoti teigiamai. Dauguma mūsų tautiečių tiesiog džiaugiasi: „gyvenu ne blogiau nei kiti, tai ir puiku“. Bet tai neteisinga gyvenimo tezė. Turime stengtis visame kame būti geresni, o pasiekę aukštumas padėti tiems, kuriems yra blogiau. Tada ir tik tada mūsų pasaulį bus galima pakeisti. Ir tada mūsų senoliai galės sau leisti, važinėti po pasaulį, keliauti kruiziniais laivais ir mėgautis pelnytu poilsiu, o neskaičiuoti centų eidami į parduotuvę. Labai gaila, kad pas mus kol kas taip nėra. Tačiau reikia permainų. Nors kartais tai nėra lengva ir ne iš karto pastebima.

Mūsų žmonės visame ieško klastos, nes jau nekartą nudegė. Tačiau Forex rinka gyvuoja jau kelis dešimtmečius ir daugelis sėkmingai uždirba. Tai yra tie žmonės, kurie atsikratė prietarų ir perjungė savo sąmonę. „Aš esu įsitikinęs, kad mes galėsime gyventi geriau ir taip gyvensime“, - štai teisinga pozicija, kuri gali daryti įtaką tam, ką turime šiandien.


- Ačiū už pokalbį. Ir baigiant, ką norėtumėte palinkėti portalo „Market Leader“ skaitytojams?
- Norėčiau palinkėti finansinės gerovės ir šeimyninės laimės, kad jūs turėtumėte daugiau laiko šeimai ir poilsiui su mylimais žmonėmis. Jei nustosite suvokti gyvenimą, kaip daugybę problemų, tuomet viskas pasikeis ir labai stipriai. Tai nėra tušti žodžiai. Tai patikrinta daugelio milijonierių. Atminkite, kad kiekvienas mūsų yra unikalus ir gali daug. Atraskite naujų galimybių. Dirbkite su profesionalais ir patys jais tapkite.


Interviu su TeleTRADE kompanijos atstovu A.A. Paraščenko verčia susimąstyti apie  bankų ir finansinių kompanijų vaidmenį šiuolaikiniame pasaulyje. Kas jos: monstrai, kurie peša pelną iš ekonomikos ir gyventojų, ar tai struktūros, kurios yra pakankamai turtingos ir galingos, kad padarytų mūsų pasaulį geresne vieta gyventi?


Iš tiesų, atsižvelgiant į visą verslo dviprasmiškumą, susijusį su finansais, mūsų daug iškentėjusiems gyventojams šios struktūros suteikia realias savirealizacijos galimybes, tiek jauniems ir ambicingiems, tiek ir jau patyrusiems ir vyresnio amžiaus žmonėms. Kad tik būtų noras. Kaip matome darbas TeleTRADE kompanijoje nežada lengvo ir saldaus gyvenimo. Jei esate tingus, nekompetentingas, mėgstantis tik linksmintis, tuomet akivaizdžiai tai vieta ne jums. Bet, jei esate pasirengę mokytis ir daug dirbti, tuomet jūsų karjeros ir pajamų šuolis gali būti labai veržlus.

Tikriausia neverta bijoti naujų žodžių, profesijų ir sąvokų - reikia eiti, pažinti, išbandyti. Galų gale, mūsų gyvenimas - tai tik bandymų, klaidų ir pergalių serija. Tik tokiu būdu ir nutiesiamas kelias į sėkmę. Ir TeleTRADE kompanija - viena iš patikimų vedlių šiame kelyje.

 

Paskelbimo data: 2015-11-04 03:50 Tekstas: Masterforex-V Akademija
Įterpti į BLOG'ą

Trampo politika atima iš JAV pagrindinį vaidmenį vakarų pasaulyje

Ekspertų tarpe dabartinio JAV prezidento Donaldo Trampo politika kelia susirūpinimą. Daugelio apžvalgininkų nuomone, dėl valstybės vadovo politikos JAV gali prarasti savo, kaip Vakarų pasaulio lyderės, pozicijas.

 

CNN televizijos kanalo vedantysis, politologas, ekspertas tarptautinių santykių srityje Faridas Zakarija (Fareed Zakaria) savo „The Washington Post“ publikacijoje rašė, kad pastarieji Donaldo Trampo žingsniai suvienijo Europą taip, kaip to nesugebėjo padaryti net Rusijos prezidentas Putinas. Visiškai tikėtina, kad Vakarų pasaulio dabartinis JAV prezidentas nesužlugdys, tačiau Vašingtonas rizikuoja prarasti savo vadovaujantį vaidmenį.

Paskelbimo data: 2017-07-26 18:42

„Goldman Sachs“ pataria investuotojams vengti rublio

Investicinis bankas „Goldman Sachs“ pataria investuotojams nutraukti procentinių palūkanų (carry trade) žaidimą Rusijos rubliais ir pereiti prie kitų besivystančių šalių valiutų.

 

„Goldman Sachs“ strategų rekomendacijos buvo viešai paskelbtos liepos 18 dienos apžvalgoje. Jie paskelbė apie rublio ir dar kelių besivystančių šalių valiutų augimo potencialo išsekimą.

Paskelbimo data: 2017-07-25 17:26

Kiek kainuoja nuskristi į Marsą?

Verslininkas, SpaceX ir Tesla kūrėjas Ilonas Maskas (Elon Musk) mano, kad yra būtina įsisavinti naujas technologijas, kad būtų galima ženkliai sumažinti žmogaus skrydžio į Marsą išlaidas. Dabar vieno asmens nusiuntimas į „Raudonąją planetą“ kainuotų 10 mlrd. dolerių - tai yra labai didelė suma, bet yra visai įmanoma ją sumažinti iki 200 tūkstančių. Esant tokiai kainai į Marsą būtų galima siųsti dideles žmonių grupes.


Paskelbimo data: 2017-07-14 08:10

Kaip Kinija investicijomis pavergė pusę Afrikos

Dešimtis milijardų eurų Kinijos vyriausybė skiria Pekinui strategiškai svarbioms šalims. Strategiškai svarbių valstybių sąrašas apima nemažai Afrikos kontinento šalių.

 

Savo publikacijoje Prancūzijos leidiniui „Le Monde“ apžvalgininkas Sebastijanas Le Belzik (Sebastien Le Belzic) rašo, kad nuo 2000 metų Kinijos bankai ir įmonės skyrė 77 mlrd. eurų padėti šalims, turinčioms strateginę reikšmę Kinijai. Neseniai Kinijos televizijos žiūrovams buvo rodomas naujas dokumentinis filmas, pavadinimu „Mano traukinys, mano istorija“, kuris yra odė Pekino investicijoms į Afrikos šalis.

Paskelbimo data: 2017-07-13 08:58

Kuo dabartinės mobiliųjų prietaisų baterijos skiriasi nuo ankstesnių kartų baterijų

Šiuolaikiniai išmanieji telefonai nuo Nokia 3310 tipo mobiliųjų telefonų skiriasi ne tik techninėmis specifikacijomis, bet ir baterijų tipais, tačiau daugelis įmantrių mobiliųjų prietaisų savininkų iki šiol juos pakraudami vadovaujasi žinomos „plytos“ epochai aktualiais patarimais. Daugiau informacijos apie tai, kuo šiuolaikinių išmaniųjų telefonų baterijos skiriasi nuo ankstesnių kartų baterijų, pateikia portalo „Market Leader“ žurnalistai.

Paskelbimo data: 2017-07-12 18:31

Vokietijoje išleista 0 eurų nominalo kupiūra

Kaip pažymima portale „Market Leader“, Vokietijoje pasirodžiusi nauja neįprasta eurų nominalo kupiūra nėra atsiskaitymo priemonė, tačiau ji yra tikra. Jos išleidimui pritarė Europos Centrinis bankas ir atspausdintas banknotas visiškai atitinka technologijas: popieriaus, vandens ženklų, kitų apsaugos ženklų - viskas, kaip ir kitų nominalų kupiūrose.

 

Paskelbimo data: 2017-07-07 08:27

Tendencijos analizė FOREX indikatorių pagalba

Indikatoriai yra puiki tendencijos analizės priemonė, sako ekspertai. Jie iki minimumo sumažina pačią susidariusios padėties vertinimo procedūrą ir sumažina klaidingo sprendimo priėmimo tikimybę. Todėl prekeivis gali tikėtis gauti daugiau finansinės naudos, esant toms pačioms prekybos sąlygoms. Tačiau, nusprendus nustatyti indikatorių savo terminale, kiekvienas mūsų susiduria su sudėtingu pasirinkimu, juk jų yra daug daugiau, nei galime įsivaizduoti.

Paskelbimo data: 2017-07-06 07:33

Deividas Rokfeleris - Žmogus, kuris bandė suvienyti pasaulį

Prieš kelias savaites savo 102-ąjį gimtadienį būtų šventęs Deividas Rokfeleris (David Rockefeller) - visame pasaulyje žinomas milijardierius, įgijęs daugelio žmonių pripažinimą ir meilę dėl savo labdaringos veiklos. Tačiau šių metų kovo mėnesį visus sukrėtė liūdna žinia - Deividas Rokfeleris mirė miegodamas savo dvare Pokantiko-Hils, Niujorko priemiestyje. Jis buvo vyriausias Džono Rokfelerio (John Rockefeller) - pirmojo istorijoje dolerinio milijardieriaus, naftos magnato, anūkas.

Paskelbimo data: 2017-06-30 09:33

Paskelbtas pačių populiariausių pasaulio automobilių reitingas

Konsultacinė firma focus2move paskelbė 1-ojo 2017 metų ketvirčio automobilių pardavimo visame pasaulyje statistinius duomenis.

Paskelbimo data: 2017-06-27 07:50

Ar moderniam biurui reikalingas ping-pongo stalas, hamakai, sauna?

Naujų IT kompanijų tarpe populiarėja idėjos derinti darbą ir laisvalaikį - biuruose statomi ping-pongo stalai, hamakai ir net įrengiamos saunos.Išsamiau apie tai, ar galima suderinti darbą ir laisvalaikį bandė išsiaiškinti portalo „Market Leader“ žurnalistai.

Paskelbimo data: 2017-06-23 09:14