Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Penktadienis, lapkričio 27, 09:52 (GMT +02:00)
Aktualijos investuotojams

TeleTRADE: Mes viską sprendžiame dėl kadrų ir kadrai sprendžia viską!

TeleTRADE: Mes viską sprendžiame dėl kadrų  ir kadrai sprendžia viską!

Visai neseniai mūsų portale jau rašėme apie socialinę TeleTRADE kompanijos politiką, o būtent apie jos labdaros projektus, skirtus padėti  skurstantiems ir orientuotiems į  finansinio raštingumo skatinimą masėse. Tačiau dabar norėtume pakalbėti apie kompanijos vadovybės poziciją jos darbuotojų atžvilgiu.

TeleTRADE šiandien – tai viena didžiausių kompanijų pasaulyje paslaugų teikimo finansų rinkose srityje. Jos biuruose dirba daugiau nei 10 000 darbuotojų. Tai pačių įvairiausių lygių specialistai: aukšto lygio vadybininkai, vadovai, prekeiviai, analitikai, konsultantai, sekretoriai, rinkodaros specialistai, programuotojai ir kiti - paties įvairiausio amžiaus, profesionalumo lygio ir darbo patirties žmonės.

Finansų sektorius - gana kieta ir konkurencinga veiklos sritis. Daugelį tai gąsdina ir neleidžia iki galo realizuoti savo potencialo. Gerai paruošti pretendentai užimti pareigas tokiose kompanijose dažnai tiesiog nesiryžta net siųsti savo CV.

Apie kadrų politiką pasakoja Aleksandras A. Paraščenko - vienas TeleTRADE kompanijos kadrų skyriaus vadovų.

- Sakykite, kokia kompanijoje yra personalo amžiaus ir lyties sudėtis? Galų gale, tai ne paslaptis, kad labai dažnai susiduriama su darbuotojų diskriminacija pagal lytį ir amžių ir gana aiškia forma. Moterys ir vyrai vyresni nei 40 metų amžiaus tiesiog lieka gyvenimo šalikelėje, net turintys labai geras profesines savybes.
- TeleTRADE kompanijos specifiškumas yra tas, kad mes galime suteikti galimybę rasti sau mėgstamą užsiėmimą, bet kokiam asmeniui, nepriklausomai nuo lyties ir amžiaus. Žinoma, jis turi įgyti pagrindus ir toliau pats tobulintis, mokytis visą gyvenimą, siekti sėkmės. Tai pagrindiniai kriterijai. Lytis ir amžius visiškai neturi reikšmės.


Ši formulė taikoma įvairių lygių ir pozicijų darbuotojams. Pas mus dirba ir moterys, daugelis jų - labai sėkmingos analitikės ir net atstovybių direktorės; dirba ir vyresni nei 40 metų, ir jauni žmonės, kurie ką tik baigė universitetus ir kurių paprastai niekas nenori imti, nes jie neturi patirties. Mes esame pasiruošę savarankiškai nemokamai apmokyti savo darbuotojus ir tai sėkmingai darome. O geriausieji lieka dirbti mūsų kompanijoje.


- TeleTRADE - tarptautinė kompanija. Kokie yra pagrindiniai principai samdant darbuotojus? Ar jie skiriasi įvairiose šalyse ir regionuose? Ar gali darbuotojas, persikeldamas iš vieno miesto į kitą, tikėtis gauti pareigas jūsų atstovybėje kitame mieste?
- Rinkdamiesi darbuotojus mes taikome tarptautinę praktiką. Kiekvienoje solidžioje kompanijoje pretendentas į pareigas turi atlikti stažuotę ir išlaikyti egzaminą ar testą, tuo patvirtindamas, kad būtent jis yra vertas tų pareigų. Finansų rinkos - sudėtinga tema, tačiau įdomi ir daugelis norinčių pas mus dirbti niekada su ja nebuvo susidūrę, todėl mes siūlome nemokamą mokymą, nes esame suinteresuoti, kad mūsų darbuotojai būtų raštingi.

Visuose regionuose požiūris į darbuotojų atranką ir mokymus yra vienodas ir perspektyvos bei galimybės tokios pat. Ir net, jei darbuotojas persikels į kitą miestą ir ten bus tokia pati laisva pareigybė, kurioje jis jau dirbo, jis galės į ją pretenduoti, kadangi TeleTRADE - tai lyg šeima, nors su kokiu patosu  tai beskambėtų, ir vienodi darbo standartai suteikia mūsų darbuotojams galimybę jaustis laisvai ,bet kurioje pasaulio šalyje, kur yra mūsų atstovybės.


- Kaip manote, kiek svarbi kompanijai komandinė dvasia? Kas svarbiau: profesionalas-atsiskyrėlis ar kolektyvas vienijamas vienos idėjos? Ar TeleTRADE kompanijoje egzistuoja komandos sąvoka ir kas daroma jos formavimui?
- Pastaruoju metu daugelis kompanijų susitelkia ties komandų formavimu, kartais net aukodami darbo laiką, organizuoja mokymus ir visokius vienijančius renginius. Tai puiku. Bet svarbiausia, mes siekiame sukurti komandoje tokį mikroklimatą, kad mūsų darbuotojai jaustųsi patogiai. Ir kadangi pas mus dirba ir merginos, ir vaikinai, ir vyrai, ir moterys, tai ne visada lengva užduotis. Tačiau mūsų kompanija sėkmingai su ja susidoroja.

Kompanijos viduje nėra konkurencijos, nes kiekvienas gali tapti sėkmingu. Vėlgi, tai vakarietiška praktika. Kiekvienas konkurentas tik pats sau ir nuo paties žmogaus priklauso jo pajamos.


- Aš žinau, kad dauguma kompanijos darbuotojų yra labai jauni, daugelis vadybininkų vis dar studijuoja aukštosiose mokyklose. Dabar dauguma profesionalų toliau mokosi visą savo gyvenimą, lankydami papildomus kursus ir mokymus, siekdami išlaikyti profesinį lygį mūsų greitai besikeičiančiame pasaulyje. Kokia kompanijos politika studentų ir ne tik atžvilgiu?
- Taip, mes jau paminėjome, kad tiek aukštųjų mokyklų absolventams, tiek ir studentams iš esmės nėra lengva rasti darbą. Dabar yra parengiama daug specialistų, daugelis jų ekonomistai, finansininkai, bet kai jie bando susirasti darbą, visų svarbiausia yra „2-3 metų darbo patirtis“.  O iš kur ji gali būti? Ir kyla dilema - bandyti vis tik vaikščioti į darbo interviu ir ieškoti darbo pagal specialybę, ar eiti dirbti ten, kur paims, tegul tai bus visiškai ne tai, ko norėtųsi.

Mums darbo patirtis nėra pagrindinė sąlyga, nors tai, žinoma, yra sveikintinas dalykas, tačiau mums svarbiausia, kad žmogus būtų pasiruošęs mokytis ir tobulėti. Tai daug svaresnis kriterijus. Pozityviai mąstančius ir nusiteikusius sėkmei - tokius žmonės mes mielai priimsime į savo komandą.


- Ar  investuojate savo lėšas į profesinį savo darbuotojų tobulėjimą ? Jei taip, kokių tikslų siekia kompanija personalo mokymo procese?
- Taip, mes rengiame būsimus darbuotojus, suteikdami jiems nemokamą mokymą, stažuotę kompanijoje. O po to, kai jie yra oficialiai įtraukti į darbuotojų sąrašą, mes suteikiame galimybę mokytis meistriškumo klasėse, įvairiuose mokymuose ir seminaruose, keistis patirtimi su darbuotojais iš kitų atstovybių, kurių jau turime daugiau nei 150 visame pasaulyje.

- Kokios yra TeleTRADE darbuotojų karjeros perspektyvos?
- Prekeivis, finansų analitikas, vadybininkas darbui su klientais, fondų rinkų specialistas, investicijų specialistas, regioninės atstovybės vadovas, padalinio vadovas - ir tai dar ne visas sąrašas mūsų laisvų darbo vietų. Karjeros perspektyvas lemia tik noras ir darbas. Kaip matote, mums reikalingi įvairūs specialistai ir siekti karjeros TeleTRADE kompanijoje yra visiškai realu. Mes suteikiame kandidatui galimybę dirbti didelėje tarptautinėje kompanijoje su išvystytu verslo modeliu, paklausiais produktais ir paslaugomis. Pas mus galėsite save išreikšti, tobulėti ir uždirbti.

- Pastaraisiais metais Jūsų kompanija gavo daugybę apdovanojimų, kurie pažymėjo klientų aptarnavimo lygį ir teikiamų paslaugų kokybės lygį. Tai profesiniai apdovanojimai. O ar kompanija yra kaip nors pažymėta už savo socialinius pasiekimus?
- Gauti apdovanojimus už gerus darbus kažkaip prieštarauja motyvams dėl kurių jie daromi. Nes, ką mes darome socialinėje srityje mums nėra tik ryšiai su visuomene, o realus noras daryti gera ir padėti tiems, kam reikia mūsų pagalbos. Nors neišsisukinėsime: turime apdovanojimų - šypsenas ir džiaugsmą tų, kuriems padėjome ir dar malonu skaityti teigiamus atsiliepimus, kai jie yra tikri ir iš širdies.

- Ar galima sakyti, kad TeleTRADE - socialiai orientuota kompanija, nepaisant to, kad ji atvirai siekia komercinių tikslų - pelno gavimo. O juk bet kokių socialinių projektų tikslas - tai pasaulio ir visuomenės pertvarkymas. Ką Jūs norėtumėte pakeisti mūsų gyvenime?
- Taip konkrečiai nesusimąstėme. Bet, ko gero, galima pasakyti ir taip. Kartais mūsų mentalitetas neleidžia mums galvoti teigiamai. Dauguma mūsų tautiečių tiesiog džiaugiasi: „gyvenu ne blogiau nei kiti, tai ir puiku“. Bet tai neteisinga gyvenimo tezė. Turime stengtis visame kame būti geresni, o pasiekę aukštumas padėti tiems, kuriems yra blogiau. Tada ir tik tada mūsų pasaulį bus galima pakeisti. Ir tada mūsų senoliai galės sau leisti, važinėti po pasaulį, keliauti kruiziniais laivais ir mėgautis pelnytu poilsiu, o neskaičiuoti centų eidami į parduotuvę. Labai gaila, kad pas mus kol kas taip nėra. Tačiau reikia permainų. Nors kartais tai nėra lengva ir ne iš karto pastebima.

Mūsų žmonės visame ieško klastos, nes jau nekartą nudegė. Tačiau Forex rinka gyvuoja jau kelis dešimtmečius ir daugelis sėkmingai uždirba. Tai yra tie žmonės, kurie atsikratė prietarų ir perjungė savo sąmonę. „Aš esu įsitikinęs, kad mes galėsime gyventi geriau ir taip gyvensime“, - štai teisinga pozicija, kuri gali daryti įtaką tam, ką turime šiandien.


- Ačiū už pokalbį. Ir baigiant, ką norėtumėte palinkėti portalo „Market Leader“ skaitytojams?
- Norėčiau palinkėti finansinės gerovės ir šeimyninės laimės, kad jūs turėtumėte daugiau laiko šeimai ir poilsiui su mylimais žmonėmis. Jei nustosite suvokti gyvenimą, kaip daugybę problemų, tuomet viskas pasikeis ir labai stipriai. Tai nėra tušti žodžiai. Tai patikrinta daugelio milijonierių. Atminkite, kad kiekvienas mūsų yra unikalus ir gali daug. Atraskite naujų galimybių. Dirbkite su profesionalais ir patys jais tapkite.


Interviu su TeleTRADE kompanijos atstovu A.A. Paraščenko verčia susimąstyti apie  bankų ir finansinių kompanijų vaidmenį šiuolaikiniame pasaulyje. Kas jos: monstrai, kurie peša pelną iš ekonomikos ir gyventojų, ar tai struktūros, kurios yra pakankamai turtingos ir galingos, kad padarytų mūsų pasaulį geresne vieta gyventi?


Iš tiesų, atsižvelgiant į visą verslo dviprasmiškumą, susijusį su finansais, mūsų daug iškentėjusiems gyventojams šios struktūros suteikia realias savirealizacijos galimybes, tiek jauniems ir ambicingiems, tiek ir jau patyrusiems ir vyresnio amžiaus žmonėms. Kad tik būtų noras. Kaip matome darbas TeleTRADE kompanijoje nežada lengvo ir saldaus gyvenimo. Jei esate tingus, nekompetentingas, mėgstantis tik linksmintis, tuomet akivaizdžiai tai vieta ne jums. Bet, jei esate pasirengę mokytis ir daug dirbti, tuomet jūsų karjeros ir pajamų šuolis gali būti labai veržlus.

Tikriausia neverta bijoti naujų žodžių, profesijų ir sąvokų - reikia eiti, pažinti, išbandyti. Galų gale, mūsų gyvenimas - tai tik bandymų, klaidų ir pergalių serija. Tik tokiu būdu ir nutiesiamas kelias į sėkmę. Ir TeleTRADE kompanija - viena iš patikimų vedlių šiame kelyje.

 

Paskelbimo data: 2015-11-04 03:50 Tekstas: Masterforex-V Akademija
Įterpti į BLOG'ą

Kodėl faktiniai automobilių kuro suvartojimo rodikliai viršija deklaruojamus duomenis

Leidinio Westdeutsche Allgemeine Zeitung informacijos duomenimis, naujų automobilių Europos šalyse kuro sąnaudos vidutiniškai 42 procentais viršija gamintojų deklaruojamus rodiklius.  Todėl vidutinis automobilių savininkų permokos dydis sudaro apie 400 JAV dolerių per metus. Tokius duomenis gavo Tarptautinė ekologiškai švaraus transporto taryba (ICCT).

Paskelbimo data: 2017-12-05 08:01

Tokijo automobilių salonas pradžiugino automobilių mėgėjus naujovėmis

Tokijo automobilių salone Japonijos gamintojai tradiciškai pristato naujoves, kurios išsiskiria kiek neįprastu dizainu. Šiemet automobilių gamintojai taip pat pristatė eilę gana perspektyvių, bet iš pirmo žvilgsnio neįprastų automobilių modelių. Kiekvienas naujas produktas pritrauks ne tik automobilių rinkos ekspertų, bet ir automėgėjų dėmesį.

Paskelbimo data: 2017-11-16 08:48

Mokslininkai nukėlė pasaulio pabaigą į 2100 metus

Mokslininkas priminė, kad per pastaruosius 540 milijonų mūsų planetos istorijos metų buvo 5 masinio gyvų būtybių išmirimo bangos - ir visos jos buvo lydimos anglies cirkuliacijos ciklo gamtoje pokyčių.

Paskelbimo data: 2017-10-16 07:50

Baltarusija atsisako sąjungos su Rusija pasaulinėje kalio trąšų rinkoje

Minske manoma, kad jie sugebės savarankiškai kontroliuoti didelę dalį pasaulinės kalio trąšų rinkos. Šioje srityje Baltarusija nusprendė atsisakyti bet kokio bendradarbiavimo su Rusija. Tai praneša verslo žmonių portalo „Market Leader“ žurnalistai su nuoroda į „Novoje vremia".

Paskelbimo data: 2017-10-11 07:47

Kaip praktiškai realizuoti „brexit'ą“

Pasak Didžiosios Britanijos finansų ministro Filipo Hamondo (Philip Hammond), pereinamasis laikotarpis po JK pasitraukimo iš ES turi būti baigtas iki 2022 metų, iki kitų šalies visuotinių parlamento rinkimų. Jis mano, kad santykiai su Europos Sąjunga trejų metų laikotarpiu po „brexit'o“ gali būti panašūs į dabartinius, o būtent Jungtinė Karalystė dalyvaus muitų sąjungoje ir išlaikys prieigą prie bendrosios rinkos.

Paskelbimo data: 2017-09-22 07:50

Saulė ir vėjas labai greitai padarys anglies gavybą nepelninga

Labai greitai anglies šachtos taps nerentabilios, o angliakasių profesija pasiners į užmarštį. Šią prognozę pateikė verslo naujienų agentūra Bloomberg.

 

Anglies gavybos duobkasiu taps alternatyvi, arba „žalioji“, energetika, naudojanti saulės ir vėjo energiją. Jau po 3-4 metų saulės ir vėjo energijos kaina susilygins su energijos generacija iš anglies, o po 20-25 metų anglies naudojimas energijos gamybai smuks 87 procentais.

Paskelbimo data: 2017-08-26 19:39

„Išmanieji“ GOOGLE akiniai grįžta!

Patobulinta išmaniųjų GOOGLE akinių versija vadinama Glass Enterprise Edition greit pasirodys prekyboje, pranešė BBC su nuoroda į naujienų tinklapį Medium.

Paskelbimo data: 2017-08-22 15:18

Kriptovaliutos: kas naudingiau - investuoti ar jas „išgauti“?

Pastarosiomis dienomis vis daugiau žmonių atkreipia dėmesį į vakar dar mažai žinomas kriptovaliutas su jų „vadu“ - bitkoinu (bitcoin, BTC). Daugelis, žinoma, girdėjo apie šią skaitmeninę valiutą, kuri leidžia mokėti už pirkinius, atsiskaityti už paslaugas, investuoti, netgi uždirbti tik iš to, kad turi bitkoinų.

 

Paskelbimo data: 2017-08-01 07:50

Gyvenimas vien iš prekybos - utopija? Nemokamas vebinaras

Prieš pradedamas keliauti Forex prekybos keliu dažnas naujokas turi klaidingą supratimą ir iliuzijų apie tai, kokia iš tikrųjų yra sėkmingo prekeivio valiutomis kasdienybė. Svajojama apie „laisvą“ darbo grafiką, darbo aplinką pagal pasirinkimą, jokių viršininkų, jokio streso, darbo krūvis pagal pageidavimą ir išpildyta bet kuri asmeninė ar artimųjų svajonė. Deja viskas ne taip paprasta.

Paskelbimo data: 2017-07-31 15:59

Holografiniai vaizdo skambučiai išmaniais telefonais tampa realybe

Pirmą kartą žmonijos istorijoje holografinis vaizdo skambutis buvo atliktas šių metų balandžio 3 dieną. Proveržį telekomunikacijų srityje atliko Verizon (JAV) ir Korean Telecom (Pietų Korėja) kompanijų darbuotojai. Holografinis vaizdas į išmaniuosius telefonus buvo perduodamas tarp Pietų Korėjos Seulo ir Amerikos Nju Džersio. Demonstracijos metu holografinis Verizon darbuotojo vaizdas atsidūrė Korean Telecom būstinės monitoriuje.

Paskelbimo data: 2017-07-28 17:55