Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Penktadienis, sausio 19, 06:41 (GMT +02:00)
Aktualijos investuotojams

Europos gyventojų išsilavinimo lygis

Europos gyventojų išsilavinimo lygis

Atrodytų, kad tarp visuomenės išsilavinimo lygio ir nekilnojamojo turto rinkos arba bendro šalies ekonomikos lygio nieko bendra negali būti. Tačiau, taip atrodo tik žvelgiant paviršutiniškai. Nuo gyventojų išsilavinimo lygio priklauso darbingų piliečių profesionalūs gebėjimai, o toliau grandis veda prie vidutinio atlyginimo ir bedarbystės lygio. Pavyzdžiui, tokios šalies kaip Ispanija bėda yra ta, kad daugelis jos piliečių nenori mokytis. Tai priveda prie to, kad vidutinis atlyginimas šioje šalyje yra dvigubai mažesnis negu ekonomiškai stipriausiose Europos Sąjungos šalyse, nors ir didesnis nei buvusios socialistinės zonos šalyse. Taip pat yra žinoma, kad Ispanijoje vienas aukščiausių bedarbystės rodiklių, kas neigiamai veikia gyvenamojo nekilnojamojo turto rinką.

 

Statistikos duomenimis, 21,9% Ispanijos jaunimo nustoja mokytis, kai tik gauna brandos atestatą. Neturėdami nei pakankamai žinių, nei profesinio išsilavinimo, vaikinai ir merginos nuo 18 metų pildo bedarbių gretas.

 

Visoje Europoje šis rodiklis sudaro vos 11,1%. Ekspertų nuomone, tokio lygio Ispanijai artimiausioje ateityje pasiekti niekaip nepavyks. Geriausiu atveju, jaunimo su minimaliu išsilavinimu iki 2020 metų turėtu sumažėti iki 15%. Į šią problemą su visu rimtumu žvelgia šalies valdžia. Ji daro viską, kas yra įmanoma, kad sumažintų menkai išsilavinusių piliečių skaičių. Dar 2006 metais jaunųjų žmonių, turinčių tik mokyklos brandos atestatą dalis sudarė 23,6%. Dabar vaikinų, nenorinčių tęsti mokslų po vidurinės mokyklos yra 25,6%, o merginų – 18,1%.

 

 Mažiausia neturinčio specialaus išsilavinimo jaunimo dalis tenka buvusioms socialistinėms valstybėms, naujosioms ES narėms. Kroatijoje, pavyzdžiui, vos 5,4% žmonių nuo 18 iki 24 metų nebetęsia mokslų po vidurinės mokyklos baigimo. Čekijoje – 5,5%, Lietuvoje – 5,9%. Ekonomiškai stabilesnėsne šalyse šis rodiklis lieka vidutiniame lygyje: Prancūzija - 8,5%, Vokietija - 9,5%, Didžioji Britanija - 11,8%. Nelabai guodžianti situacija Maltoje – 20,4%, Rumunijoje - 18,1%, Portugalijoje – 17,4%, o taip pat Italijoje – 15%. Vidutiniškai 42,3% Europos Sąjungos piliečių nuo 30 iki 34 metų turi aukštąjį išsilavinimą. 

 

Pasak ekspertų, naujųjų demokratijų šalyse glaudus ryšis tarp gyventojų išsilavinimo lygio ir ekonomikos lygio dar nėra ryškiai matomas, tačiau senųjų ES narių šalyse jis matyti plika akimi.

 

Paskelbimo data: 2015-05-18 03:50 Tekstas: Masterforex-V Akademija
Įterpti į BLOG'ą

Didžiausiems JAV bankams reikalinga eilinė finansų krizė

 Stambiausi Amerikos bankai vėl ant lemtingų sprendimų slenksčio ...

 

Volkerio (Volcker) taisyklė uždraus bankams užsiimti rizikinga spekuliatyvine prekyba.

 

Tačiau stambūs bankai tiesiog maldauja suteikti jiems šansą padaryti tai, kas 2008 metais sukėlė pasaulyje globalinę krizę. Atrodo, kad jie taip ir nepasimokė iš šešerių metų senumo įvykių. Vienaip ar kitaip, bet stambiausi ir įtakingiausi bankai JAV, o ir visame pasaulyje, ras būdą, kaip įtraukti mus į eilinę krizę. Štai ką jums reikia žinoti ...

Paskelbimo data: 2014-05-19 04:25

Ar turi ateitį TVF alternatyva - BRICS bankas?

 Pasirodė informacija, kad artimiausioje ateityje TV fondui atsiras reali alternatyva. Jis nustos būti vienintele pasaulyje tarptautinę finansinę paramą teikiančia organizacija. Esmė ta, kad pastaruoju metu Rusijos valdžia smarkiai suaktyvino BRICS (į organizacijos sudėtį įeina Rusija, Kinija, Brazilija, Indija ir Pietų Afrika) plėtros banko kūrimo darbą. Nejau pasaulis tikrai keičiasi?

 

O gal čia tik eilinis oro sukrėtimas? Šiuos ir kitus klausimus nagrinėjo portalo verslo žmonėms „Market Leader“ analitikai.

Paskelbimo data: 2014-05-12 03:45

Dou teorija. 4 dalis

 Išstudijavus Dou (Dow) ir Hamiltono (Hamilton) darbus, Rea (Rhea) pažymėjo 4 atskiras teoremas, nukreiptas į tendencijų nustatymą, pirkimo/pardavimo signalus, prekybos apimtį ir prekybos diapazonus. Pirmosios dvi buvo įvardytos kaip svarbiausios. Paskutinės dvi teoremos, Hamiltono nuomone, buvo sunkiai pritaikomos pirminių tendencijų nustatymui. Apimtis buvo vertinama, kaip patvirtinantis statistinis signalas, o prekybos diapazonai buvo naudojami kaupimo ir paskirstymo laikotarpių nustatymui.

Paskelbimo data: 2014-05-08 03:45

Auksas ir Irako dinaro revalvacija

 Daugelio pasaulio ekonomistų nuostabai, centrinis Irako bankas nupirko 36 tonas aukso, kuris šiuo metu vertinamas apie 1,52 milijardo JAV dolerių. Šiuo žingsniu buvo siekiama stabilizuoti Irako dinaro kursą, lyginant su užsienio valiutomis, įskaitant ir JAV.

 

Tai daugiau, nei kai kurios šalys nupirko per visus 2013 metus. Dabar Irakas yra 15 vietoje pagal aukso pirkimo apimtis per metus. Vis dėlto tie, kurie nors truputį yra susipažinę su nesena Irako dinaro istorija, tikriausiai suglumę laužo galvas. Tas aukso pirkimas padidino šalies aukso atsargas nuo 27 iki pat 63 tonų (tai yra daugiau nei 133% prieaugis). Keista tai, kad iš karto po aukso pirkimo Irako dinaro keitimo kursas beveik nepajudėjo iš vietos, likęs apie 11,65 dinaro už JAV dolerį. Toks kursas jau laikosi daugiau nei dvejus metus.

Paskelbimo data: 2014-05-07 04:32

Rusija, Kinija ir JAV doleris

Nors pasaulio visuomenės dėmesys vis dar sutelktas į Rusijos ir Ukrainos santykius, pagrindinė žiniasklaida iš lėto pradeda pereiti prie galimų šio konflikto ekonominių padarinių.

 

Pavyzdžiui, Rusija gali mėginti atkeršyti JAV, parduodama visas JAV iždo obligacijas, kurias ji turi savo rezervuose.

 

Tačiau čia taip pat reiktų skirti dėmesį ir susijusiai temai, tai yra, JAV dolerio, kaip pasaulinės rezervinės valiutos, statusui.

Paskelbimo data: 2014-05-05 04:22

KLR vyksta daug daugiau, nei mes žinome

 Nedidelių kalnakasybos kompanijų akcijų kainos krito įkandin tauriųjų metalų kainų, kurios taip pat sumažėjo po to, kai Federalinis rezervas nusprendė tęsti aktyvų išpirkimo programos mažinimą, tuo pačiu stiprindamas JAV valiutą.

 

Tačiau bendras techninis vaizdas vis dar rodo santykinį aukso rinkos stiprumą, bet tolesniam augimui aukso rinkoje, tai rinkai reikia daugiau teigiamų naujienų. Šiuo metu atrodo, kad auksas ir sidabras gali atitinkamai testuoti 1310 ir 20 JAV dolerių už unciją žymas.

 

Kaip jau minėta, nedidelių kasybos kompanijų akcijos į FRS naujienas reagavo neigiamai, praradusios dalį pozicijų, laimėtų šių metų sausio ir vasario mėnesiais.


Paskelbimo data: 2014-05-02 03:45

Kenetas Grifinas: uždirbti pinigus biržoje - tai likimas

 Kartais jį vadina žmogumi, kuris labai nori būti panašus į Morganą ar Rokfelerį. Tiesa, tuomet Kenetui Grifinui (Kenneth Griffin), ribotos rizikos fondo Citadel Investment Group įkūrėjui ir prezidentui dar reikia daug kartų padidinti savo kapitalą. Tačiau Kenetui dar nėra nei penkiasdešimties, todėl jam dar viskas priešakyje. Pirmą kartą Forbes žurnalo turtingiausių amerikiečių sąraše jis pasirodė dar 2003 metais, kai leidinys užfiksavo jo 650 mln. JAV dolerių asmeninio kapitalo dydį. Tuo tarpu, fondo, kuriam vadovauja Kenetas, lėšos matuojamos milijardais. Savo jėgas biržos prekyboje jis išbandė dar būdamas jaunuolis. Jau pirmojo sandorio pelnas įtikino Grifiną, kad biržos verslas - tai ir yra jo likimas.

Paskelbimo data: 2014-04-24 04:26

Apie radikalias jėgas Europoje

 Hitlerio šmėkla, kaip karaliaus Hamleto šešėlis, vis dažniau pasirodo Europoje. Kuo toliau, tuo labiau stiprėja ekstremistinės ir nacionalistinės nuotaikos ir jėgos. Ir visa tai ant gegužės rinkimų į Europos parlamentą slenksčio. The Economist mano, kad šiuose rinkimuose kairiojo ir dešiniojo flango ekstremistai gali gauti nuo 16 iki 25 procentų vietų Europos Parlamente (šiuo metu jų yra 12 procentų). Daugelyje šalių kraštutiniai dešinieji gali laimėti daugumą šiai šaliai skirtų mandatų: Prancūzijoje – „Nacionalinis frontas“, Nyderlanduose  - „Laisvės partija“, Austrijoje – „Austrijos laisvės partija“ ir t.t. Tai, kas šiandien Europoje gimdo fašizmą nagrinėjo portalo „Market Leader“ analitikai.

Paskelbimo data: 2014-04-22 04:28

Žemės ūkio naudmenos Bulgarijoje gali tapti geriausiu ilgalaikių investicijų objektu

 Džefas Notaro (Jeffas Notaro) iš savo biuro Manhetene kuruoja kuklų investicijų į „purvą“ portfelį. Taip vietos žargonu vadinami aktyvai, susiję su besivystančių šalių žemės ūkio naudmenomis. Ekspertai mano, kad ypač įdomios yra tokios valstybės, kaip Bulgarija. Viena vertus, būdamos Europos Sąjungos narėmis jos gali užtikrinti santykinį savo rinkų stabilumą. Kita vertus, kai kuriose šių šalių tik neseniai baigėsi diskusijos dėl to, ar verta leisti užsieniečiams tapti laukų ir pievų savininkais, o taip pat, kada tokiems investuotojams atverti savo rinką.

Market Leader“ portalo analitikai pabandė panagrinėti šį klausimą, remdamiesi autoritetingų ekspertų, kompanijos Premium Group nekilnojamojo turto pardavimo agentų ir teisininkų nuomonėmis.

Paskelbimo data: 2014-04-17 04:26

Ispanijos bankai pasiryžę išparduoti įkeistą nekilnojamąjį turtą

 Dabar Ispanijos bankų nuosavybėje įkeisto nekilnojamojo turto yra už apie 40 milijardų eurų (apie 55 mlrd. JAV dolerių). Pasaulinės krizės metu, kai didelė dalis šalies skolininkų nebesugebėjo aptarnauti anksčiau pasiimtų hipotekinių kreditų, beveik visas turtas pateko į finansinių institucijų balansą. Šiandien specialistai vis dažniau užduoda tą patį klausimą: ar buvo verta sunkmečiu rengti masines konfiskacijas? Iš tiesų juk dėl to niekas neišlošė. Daugybė žmonių atsisveikino su nuosavų namų ir butų svajone. Bankai paėmė ant savo pečių nepakeliamą naštą išlaikyti daugybę objektų, kurių vertė mažėjo mėnuo po mėnesio, o investuotojai ir indėlininkai, kurių pinigais buvo kredituojama, nežino, ar galės susigrąžinti savo kapitalus?

Portalo „Market Leader“ analitikai bandė panagrinėti šį klausimą, remdamiesi autoritetingomis ekspertų, kompanijos DGF&I nekilnojamo turto pardavimo agentų ir juristų nuomonėmis.

Paskelbimo data: 2014-04-14 03:45