Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Trečiadienis, liepos 26, 17:48 (GMT +02:00)
MT-ECN.Tarpbankiniai spredai nuo 0 punktų, maža komisija. ECN prekyba žinomame terminale!

Aktualijos investuotojams

Tomas Berovikas: kai sveikas protas turi persvarą prieš taisykles

Tomas Berovikas: kai sveikas protas turi persvarą prieš taisykles

Taisyklės, prekiaujant biržose, yra labai svarbios. Verslas nebus efektyvus, jei neturėsite suformuluotos aiškios strategijos ir jos nesilaikysite. Tačiau rinkoje dažnai susidaro momentai, kai sveikas protas turi turėti persvarą prieš taisykles - šią tiesą nekartą kartojo legendinis prekeivis Tomas Berovikas (Thomas Bierovic), apie kurį mes jums papasakosime.

 

 

Ką žaidžia prekeivių vaikai?

 

Karininkų sūnūs svajoja tapti vadais, vairuotojų vaikai greičiau nei kiti pradeda vairuoti automobilį, o kuo užsidega prekeivių vaikai? Tomas Berovikas rinkoje išgarsėjo, kaip žmogus, pradėjęs sudarinėti sandorius biržoje dar būdamas paauglys. Bet tai buvo visai ne žaidimas. Nepaisant savo nepatyrimo ir bet kokio teorinio pasiruošimo stokos, jaunuolis tikrai uždirbo pinigus priimdamas savarankiškus sprendimus. Tokio fenomeno paslaptis yra paprasta. Jo tėvas buvo MidAmerica Exchange biržos prekeivis. Nuo mažens jis įtraukė savo sūnų į verslą, kuriuo pats užsiėmė.

 

Šiandien Tomas Berovikas, kaip ir milijonai kitų prekeivių, įsirengė savo darbo vietą tiesiog namuose. Laimei, šiuolaikinės prekybos technologijos leidžia sudarinėti sandorius  nuotoliniu būdu, atverdamos galimybes daugybei talentingų žmonių. Tomui biržos prekeivio profesija tapo ne tik būdu realizuoti savo sugebėjimus, bet ir galimybe uždirbti pinigus sočiam gyvenimui. Be to, jis tapo puikiu savo tėvo įpėdiniu, įgydamas pasaulinį pripažinimą ir šlovę profesionalių rinkos dalyvių tarpe.

 

Beje, neturėtume galvoti, kad Tomo sėkmė yra didžiulis turtas. Jo kapitalas siekia tik du milijonus dolerių. Tai tokios lėšos, kurios leidžia išlikti biržos sandorių dalyvių solidžios viduriniosios klasės gretose. Tuo pat metu jie  yra ir šaltinis pakankamos gerovės, laisvės ir finansinės nepriklausomybės, kuriuos žmogus gali gauti tik dirbdamas tokiose srityse, kaip prekyba biržoje.

 

Tomas Berovikas išsikovojo šlovę prekeivių tarpe po to, kai rinkoje tapo žinomos jo sukurtos prekybos taisyklės, kuriomis gali pasinaudoti kiekvienas norintis. Tai specifinė analizės metodologija, - sako ekspertai. Nors pats autorius dažnai pažeidžia savo paties nustatytas taisykles, pirmenybę teikdamas paprastam sveikam protui. Ir nepaisant to jis sulaukia sėkmės. Žodžiu, Berovikas ignoruoja net tas galimybes, kurias lengvai galėtų gauti biržoje. Pavyzdžiui, jis neturi prekybos licencijos, o tai apriboja jo galimybes aptarnauti daugiau nei 15 klientų per metus ir draudžia asmeniškai pritraukti kapitalus. Ir vis tik jo verslas klesti!

 

O prasidėjo ši istorija dar tais laikais, kai jaunąjį Tomą tėvas pradėjo imti su savimi į biržos salę. Kad nesėdėtų be darbo, Berovikas jaunesnysis ėmė braižyti žemės ūkio sutarčių dienos ir savaitinius grafikus. Tokiu būdu jis pradėjo užsidirbti sau kišenpinigius. Tačiau vėliau Tomui taip sekėsi šiame versle, kad jis išmoko savarankiškai atlikti pilnavertę techninę analizę ir teikdavo prognozes, kuriomis sekė jo tėvas. Šeimos pajamos išaugo.

 

Vėliau Tomas Berovikas prisimindavo, kad tuomet biržose nebuvo jokių kompiuterių. Viską reikėjo atlikti rankiniu būdu ant paprasto popieriaus lapo. Kai į rinką įžengė šiuolaikinės technologijos, visi, įskaitant ir Beroviką, nustojo naudotis pieštuku ir liniuote. Ir vis tik patyręs prekeivis pradedantiesiems pataria nepamiršti senų metodų. Pasak jo, rutininis darbas, nustatant slenkančiųjų vidurkių lygius, apskaičiuojant palaikymo ir pasipriešinimo taškus, pradedantiesiems gali būti labai naudingas. Jis padeda geriau suprasti rinką, išmokti jausti viską, kas joje vyksta. Vėliau, kai jūs galiausiai įgysite pasitikėjimą savimi, bus galima pasikliauti kompiuteriu.

 

 

Tomo Beroviko koncepcija

 

Tomas Berovikas - klasikinis prekeivio, besiremiančio vien tik technine analize, pavyzdys. Jis ne kartą sakė, kad kartais net sąmoningai dėdavo pastangas, kad nieko nežinotų apie fundamentinius veiksnius. Techninė analizė, jo nuomone, - tai pakankamas pagrindas priimti sprendimą. Jei prie jos dar pridedate bazinius duomenis, tuomet, žinoma, gausite daug pilnesnį vaizdą. Bet tuo pat metu jūs rizikuojate patys save suklaidinti, nes techninės ir fundamentinės analizės rezultatai dažnai prieštarauja vieni kitiems. Sutelkite dėmesį į vieną dalyką, sandoriams atlikti pasirinkite teisingą laikotarpį, - pataria prekeivis.

 

Techninė analizė, bet kokiu atveju, vis tiek atspindi rinkos reakciją į fundamentalius duomenis. Kita vertus, ji yra puikus taikomosios psichologijos pavyzdys, kuriame, kaip veidrodyje atsispindi minios elgsena, varoma vilties, godumo ir baimės.

 

Sakoma, kad Tomas Berovikas yra koncepcijos, kurią jis pats vadina „prekybos metodu su momento korekcija“ autorius. Šis metodas apima tendencijos krypties ir kokybės žinojimą, supratimą, kaip išmatuoti kontrtendencinius judėjimus, gebėjimą apskaičiuoti rizikas ir t.t. Berovikas tvirtina, kad jis vykdo verslą pagal kasdienius grafikus. Bet tai - ne dogma. Kiekvienas yra laisvas pasirinkti sau tą laikotarpį, per kurį gali sulaukti didžiausios sėkmės.

 

Savo versle Tomas Berovikas didžiausią dėmesį skiria dinaminėms rinkoms. Sandorius jis dažnai uždaro, kai akcijos yra pakilime. Juk kotiruotės nuolat svyruoja. Ir dažnai susiklosto situacijos, kurioms esant galima rasti dar naudingesnį išėjimo į rinką tašką, turint beveik šimtaprocentinę garantiją, kad nupirktus popierius vėl bus galima nusipirkti pigiau, kad vėliau per trumpą laiką būtų galima parduoti brangiau.

 

Pasak Tomo Beroviko, šiandien, esant stabiliai kylančiai tendencijai, jis gali įeiti į rinką, tačiau rytoj išeiti, kai kursas grįš prie vakarykščių maksimumų. Galima numanyti, kad poryt kotiruotės vėl nusileis iki vietinių minimumų ir tuomet operaciją bus galima pakartoti. Norint išlaikyti ilgąją poziciją, sako Tomas, būtina, kad rinkoje įvyktų tikras proveržis. Bet 9 atvejais iš 10, net jei matote stiprią tendenciją, galite panaudoti vietinių svyravimų, kurie leis jums uždirbti daug daugiau nei tie, kurie šiandien atidaro poziciją, kad uždarytų ją po kelių savaičių, potencialą. Ir vis tik visada naudoti šią taisyklę Berovikas nepataria. Jis tvirtina, kad tik apie 40% atvejų susidaro atlygio ir rizikos santykis 2: 1. Būtent čia ir turime parodyti aktyvumą, siekdami užsitikrinti sau sotų gyvenimą.

 

Savo dievuku Tomas Berovikas įvardijo Čaką Lebo (Chuck Lebeau). Pasak mūsų herojaus, Lebo dėka jis pirmiausia išmoko atkreipti dėmesį rinkas su minimalia kasdiene 5000 tūkstančių apimtimi ir bendru atviru daugiau nei 20 tūkstančių interesu. Pasirodo, kad sėkmingam Tomo Beroviko koncepcijos taikymui likvidumas yra ne mažiau svarbus, nei teisinga techninė analizė, aiškiai sudaryta strategija ir sveikas protas, kuriuo prekeivis turi visada sekti.

 

Aplamai, Tomo Beroviko „prekyba su impulso korekcija“ yra paremta kelių rūšių informacija:

- tendencijos kryptis;

- tendencijos kokybė;

- kontrtendencinių reakcijų jėga;

- rizikos.         

 

    

Pagrindiniai principai

 

Analizuojant Tomo Beroviko darbą biržoje, ekspertai įvardija keletą principų, kuriais prekeivis bandė visada sekti. Tarp jų galime prisiminti tokius:

 

- Paprastai sandoriai trunka nuo dviejų iki keturių dienų. Prekeivis naudoja vietinių minimumų ir maksimumų potencialą, o tai žymiai padidina per trumpą laiką uždirbtų punktų kiekį. Kaip pažymi pats Tomas Berovikas, tai būtent tas atvejis, kai sveikas protas, sufleruojantis parduoti brangiau, kad nusipirkti pigiau, turi persvarą prieš taisykles, sakančias, kad reikia sulaukti tendencijos pabaigos, kad užsidarytume prie maksimumų.

 

- Rinkos nebūna blogos ar geros. Tai tik jūsų subjektyvus įspūdis. Iš tiesų, jūs galite uždirbti bet kokiomis sąlygomis. Tačiau Tomas Berovikas pačia geriausia rinka vadina tą, kurioje jis būdamas paskutinįjį kartą galėjo sudaryti gerą sandorį. Ir priešingai, ten, kur jis patyrė nuostolių, rinka tampa bloga ir nemylima. Prekybos sąlygų įvertinimas - tai labai individuali procedūra.

 

- Kuo didesnis likvidumas, tuo mažesnė rizika. Tomo Beroviko nuomone, dėl gausaus įsakymų užpildymomumo, techninės analizės rezultatai yra daug patikimesni. Kai prekiauja labai daug prekeivių, atsitiktinumų poveikis yra beveik lygus nuliui. Kokioje nors mažoje kiaulienos krūtininės rinkoje visada gali atsirasti galingas žaidėjas, kuris ims asmeniškai kontroliuoti situaciją ir galės koreguoti kotiruotes taip, kaip jis panorės. Techninė analizė šiuo atveju tiesiog neveikia.

 

- Prekiautojo prekybos stilius turėtų visada atitikti jo psichologiją. Kažkam gerai sekasi dienos prekyba, kitiems gali pasisekti tik vidutinėse ar ilgosiose pozicijose. Kiekvienas uždirba pinigus taip, kaip jis moka. Tačiau negalite išmokyti stručio skristi nepaisant to, kad jis taip pat yra paukštis. Jūsų strategija turi visiškai atitikti jūsų charakterio ypatumus. Nedarykite to, kam priešinasi jūsų asmenybė, net jei žinote, kaip kiti iš to uždirbo milijonus.

 

- Nenusiminkite ir nesidžiaukite! Prekeivis neturi leisti sau patirti didelių nuostolių, nes jie veja į depresiją. Geriausias būdas - iki minimumo apriboti rizikas. Bet jei nuostolius vis tik tenka fiksuoti, tai dar ne priežastis pulti į pesimizmą. Nereikia nusiminti tik todėl, kad pastaruoju metu jūs patiriate daug nuostolių. Reikia suimti save į rankas ir pabandyti suprasti, kodėl jūs vis patiriate nuostolius. Toliau - bandyti ištaisyti klaidas. Bet lygiai taip pat nereikia ir džiaugtis savo sėkme. Jūs neturite jaustis tikru herojumi, likimo išrinktuoju arba genijumi net ir tada, kai uždirbote pasakiškus pinigus ten, kur visi kiti prarado savo kapitalus. Tiesą sakant, niekas niekada jums nepasakys ar jūsų sėkmė buvo jūsų pastangų, gebėjimų ir talentų rezultatas, ar jums tiesiog pasisekė atspėti kotiruočių judėjimo kryptį. Todėl nereikia savęs pervertinti, kad rytoj neatrodytumėte visišku idiotu.

 

- Neverta pulti ant masės smulkių orderių, sudarant sandorius, kurie teikia tik pelno gavimo tikimybę. Rizika turi pasiteisinti, o kapitalas turėtų būti laisvas tam, kad būtų galima maksimaliai veikti reikiamu momentu. Tomo Beroviko nuomone geras sandoris yra tas, kurios pelnas dvigubai viršija galimus nuostolius.

 

Tomas Berovikas taip pat visada patardavo nesileisti į sandorius, jei rinkoje nenusimato tendencijos. Anot jo, analizuojant praėjusio mėnesio rezultatus, prekeivis turi stebėti, kad pelningų sandorių kiekis būtų nemažesnis kaip 40 %. Priešingu atveju jūs turite problemų su strategija arba prekiaujate pagal chaotišką scenarijų. Galiausiai, Tomas Berovikas niekada nesistengė pasiekti pajamingumo rekordų kiekviename sandoryje. Jo nuomone, ramiau yra laikytis vidutinių pelnų gavimo principo. Šiuo atveju, jūs taip pat minimizuojate riziką, o tai reiškia - suteikiate sau daug ramesnį gyvenimą.

 

Paskelbimo data: 2015-04-27 04:05 Tekstas: Masterforex-V Akademija
Įterpti į BLOG'ą

Trampo politika atima iš JAV pagrindinį vaidmenį vakarų pasaulyje

Ekspertų tarpe dabartinio JAV prezidento Donaldo Trampo politika kelia susirūpinimą. Daugelio apžvalgininkų nuomone, dėl valstybės vadovo politikos JAV gali prarasti savo, kaip Vakarų pasaulio lyderės, pozicijas.

 

CNN televizijos kanalo vedantysis, politologas, ekspertas tarptautinių santykių srityje Faridas Zakarija (Fareed Zakaria) savo „The Washington Post“ publikacijoje rašė, kad pastarieji Donaldo Trampo žingsniai suvienijo Europą taip, kaip to nesugebėjo padaryti net Rusijos prezidentas Putinas. Visiškai tikėtina, kad Vakarų pasaulio dabartinis JAV prezidentas nesužlugdys, tačiau Vašingtonas rizikuoja prarasti savo vadovaujantį vaidmenį.

Paskelbimo data: 2017-07-26 18:42

„Goldman Sachs“ pataria investuotojams vengti rublio

Investicinis bankas „Goldman Sachs“ pataria investuotojams nutraukti procentinių palūkanų (carry trade) žaidimą Rusijos rubliais ir pereiti prie kitų besivystančių šalių valiutų.

 

„Goldman Sachs“ strategų rekomendacijos buvo viešai paskelbtos liepos 18 dienos apžvalgoje. Jie paskelbė apie rublio ir dar kelių besivystančių šalių valiutų augimo potencialo išsekimą.

Paskelbimo data: 2017-07-25 17:26

Kiek kainuoja nuskristi į Marsą?

Verslininkas, SpaceX ir Tesla kūrėjas Ilonas Maskas (Elon Musk) mano, kad yra būtina įsisavinti naujas technologijas, kad būtų galima ženkliai sumažinti žmogaus skrydžio į Marsą išlaidas. Dabar vieno asmens nusiuntimas į „Raudonąją planetą“ kainuotų 10 mlrd. dolerių - tai yra labai didelė suma, bet yra visai įmanoma ją sumažinti iki 200 tūkstančių. Esant tokiai kainai į Marsą būtų galima siųsti dideles žmonių grupes.


Paskelbimo data: 2017-07-14 08:10

Kaip Kinija investicijomis pavergė pusę Afrikos

Dešimtis milijardų eurų Kinijos vyriausybė skiria Pekinui strategiškai svarbioms šalims. Strategiškai svarbių valstybių sąrašas apima nemažai Afrikos kontinento šalių.

 

Savo publikacijoje Prancūzijos leidiniui „Le Monde“ apžvalgininkas Sebastijanas Le Belzik (Sebastien Le Belzic) rašo, kad nuo 2000 metų Kinijos bankai ir įmonės skyrė 77 mlrd. eurų padėti šalims, turinčioms strateginę reikšmę Kinijai. Neseniai Kinijos televizijos žiūrovams buvo rodomas naujas dokumentinis filmas, pavadinimu „Mano traukinys, mano istorija“, kuris yra odė Pekino investicijoms į Afrikos šalis.

Paskelbimo data: 2017-07-13 08:58

Kuo dabartinės mobiliųjų prietaisų baterijos skiriasi nuo ankstesnių kartų baterijų

Šiuolaikiniai išmanieji telefonai nuo Nokia 3310 tipo mobiliųjų telefonų skiriasi ne tik techninėmis specifikacijomis, bet ir baterijų tipais, tačiau daugelis įmantrių mobiliųjų prietaisų savininkų iki šiol juos pakraudami vadovaujasi žinomos „plytos“ epochai aktualiais patarimais. Daugiau informacijos apie tai, kuo šiuolaikinių išmaniųjų telefonų baterijos skiriasi nuo ankstesnių kartų baterijų, pateikia portalo „Market Leader“ žurnalistai.

Paskelbimo data: 2017-07-12 18:31

Vokietijoje išleista 0 eurų nominalo kupiūra

Kaip pažymima portale „Market Leader“, Vokietijoje pasirodžiusi nauja neįprasta eurų nominalo kupiūra nėra atsiskaitymo priemonė, tačiau ji yra tikra. Jos išleidimui pritarė Europos Centrinis bankas ir atspausdintas banknotas visiškai atitinka technologijas: popieriaus, vandens ženklų, kitų apsaugos ženklų - viskas, kaip ir kitų nominalų kupiūrose.

 

Paskelbimo data: 2017-07-07 08:27

Tendencijos analizė FOREX indikatorių pagalba

Indikatoriai yra puiki tendencijos analizės priemonė, sako ekspertai. Jie iki minimumo sumažina pačią susidariusios padėties vertinimo procedūrą ir sumažina klaidingo sprendimo priėmimo tikimybę. Todėl prekeivis gali tikėtis gauti daugiau finansinės naudos, esant toms pačioms prekybos sąlygoms. Tačiau, nusprendus nustatyti indikatorių savo terminale, kiekvienas mūsų susiduria su sudėtingu pasirinkimu, juk jų yra daug daugiau, nei galime įsivaizduoti.

Paskelbimo data: 2017-07-06 07:33

Deividas Rokfeleris - Žmogus, kuris bandė suvienyti pasaulį

Prieš kelias savaites savo 102-ąjį gimtadienį būtų šventęs Deividas Rokfeleris (David Rockefeller) - visame pasaulyje žinomas milijardierius, įgijęs daugelio žmonių pripažinimą ir meilę dėl savo labdaringos veiklos. Tačiau šių metų kovo mėnesį visus sukrėtė liūdna žinia - Deividas Rokfeleris mirė miegodamas savo dvare Pokantiko-Hils, Niujorko priemiestyje. Jis buvo vyriausias Džono Rokfelerio (John Rockefeller) - pirmojo istorijoje dolerinio milijardieriaus, naftos magnato, anūkas.

Paskelbimo data: 2017-06-30 09:33

Paskelbtas pačių populiariausių pasaulio automobilių reitingas

Konsultacinė firma focus2move paskelbė 1-ojo 2017 metų ketvirčio automobilių pardavimo visame pasaulyje statistinius duomenis.

Paskelbimo data: 2017-06-27 07:50

Ar moderniam biurui reikalingas ping-pongo stalas, hamakai, sauna?

Naujų IT kompanijų tarpe populiarėja idėjos derinti darbą ir laisvalaikį - biuruose statomi ping-pongo stalai, hamakai ir net įrengiamos saunos.Išsamiau apie tai, ar galima suderinti darbą ir laisvalaikį bandė išsiaiškinti portalo „Market Leader“ žurnalistai.

Paskelbimo data: 2017-06-23 09:14