Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Antradienis, gegužės 24, 15:30 (GMT +02:00)
Aktualijos investuotojams

Elitinis Vokietijos nekilnojamasis turtas turi didelę perspektyvą

Elitinis Vokietijos nekilnojamasis turtas turi didelę perspektyvą

Vokietijoje įsigaliojo įstatymas, pagal kurį vyriausybė įvedė naujus nuomos augimo apribojimus būsto sektoriuje. Nepaisant to, kad priimtą dokumentą aštriai kritikavo kairiosios ir ultra radikalios partijos, dauguma ekspertų mano, kad šios normos turės teigiamą poveikį šalies nekilnojamojo turto rinkos būklei. Ypač tai pasakytina apie didelius miestus, kur kainos ir nuomos tarifai pastaruoju metu pasiekdavo vis naujus ir naujus rekordus.

 

Market Leader“ žurnalistai kreipėsi į į Vokietijos nekilnojamojo turto srities analitikus su prašymu išanalizuoti rinkoje susidariusią situaciją.

 

Investuotojui, kuo objektas brangesnis – tuo jis geresnis. Tačiau to negalima pasakyti apie paprastus piliečius. Pagal statistiką, didžiuosiuose Vokietijos miestuose vidutinė statistinė šeima išleidžia nuo 30 iki 40 procentų savo pajamų paprasto būsto nuomai. O juk dar yra komunalinės paslaugos, mokesčiai, kurie turi įtakos kainoms ir t.t. Atsižvelgiant į nekilnojamojo turto kainos ir nuomos tarifų augimo dinamiką, Vokietijos nekilnojamojo turto rinkos analitikai ir ekspertai jau seniai ėmė ginčytis, ar neprasidės čia burbulo pūtimas? Vis dėlto daugumos nuomonės sutampa, kad jokio rinkos perkaitimo artimiausiais metais nebus. Tai patvirtina neapsimestinis valdžios interesas būsto rinkos problemoms, kurio rezultatas yra realūs valstybės veiksmai reguliavimo srityje, o ne vien tik ketinimų deklaracijos.

 

Idėja apriboti nuomos tarifų augimą 10 procentų per metus - vienas rimtų valdžios ketinimų patvirtinimų. Tokia norma veikia 16 federacinių žemių ir, visų pirma, didžiuosiuose miestuose, kur būsto nekilnojamojo turto rinka auga sparčiausiai. Atsakant į klausimą, kodėl toks griežtas namų savininkų ir nuomotojų santykių reguliavimas turėtų lemti tik teigiamus pokyčius, ekspertai pataria atidžiau išanalizuoti rinkoje susiklosčiusią situaciją.

 

Kaip žinoma, pagrindinės bet kokios rinkos savybės yra jos likvidumas ir pelningumas. Be to, šie du rodikliai yra visada tarpusavyje susiję. Jei nuomos kainos augimas didžiuosiuose miestuose nebus apribotas, labai greitai susidarys situacija, kai vokiečių šeimose buto nuomos mokestis pasieks 100% vieno dirbančiojo darbo užmokesčio dydžio, o vėliau taps dar didesnis. Ar sunku numatyti, kad pagal tokį scenarijų paprasti vokiečiai ims taupyti kokybės sąskaita - persikėlinėti į ankštesnį būstą ar nuomosis butus santykinai pigiuose mikrorajonuose? Šiuo atveju, santykinai aukštos kokybės nekilnojamojo turto paklausa ims mažėti, o kartu gali smukti ir kainos.

 

Įvedamos ribojančios priemonės taip pat neturėtų daryti neigiamos įtakos namų savininkų verslo būklei. Pirma, valdžia padeda jiems išlaikyti paklausą. Antra, esant beveik nulinei infliacijai ir tokiai stabiliai valiutai, kaip euras, metinio ne daugiau kaip 10% pajamų iš nekilnojamojo turto nuomos augimo pakanka, kad investicijos į būstą išliktų viena pelningiausių kapitalo įdėjimo rūšių. Trečia, namų savininkų pelnas neapsiriboja tik sumomis, gaunamomis iš būsto nuomos. Patys objektai taip pat nuolat brangsta, vis atnaujindami maksimumus. Galiausiai, ketvirta, apribojimai palies tik pačias likvidžiausias ir pelningiausias vietines Vokietijos nekilnojamojo turto rinkas. Investuoti į jas vis tiek bus naudingiau, nei į provincijos būstą.

 

Tik vienas priimto įstatymo niuansas sukėlė daug karštų ginčų. Pradžioje ekspertai baiminosi, kad nuomos tarifų augimo apribojimai neleis namų savininkams atlikti senų objektų kapitalinio remonto ir rekonstrukcijų. Ir kai tuo atveju buvo padaryta išimtis, normatyvinį dokumentą ėmė kritikuoti daugybė kritikų, kurie pranašavo, kad, neva, nuomotojai prisidengdami vykdomais darbais ims didinti tarifus ir taip gali paneigti visa kas teigiama, ko tikisi vyriausybė. Tiesa, reikia atsižvelgti, kad įvesti apribojimai galios tik iki 2020 metų. Vargu ar toks trumpas laikotarpis skatins namų savininkus pradėti vykdyti brangiai kainuosiančius darbus tik todėl, kad vėliau pakeltų nuomos kainas.

 


„Auksiniai“ kvadratiniai metrai

 

- „Kalbant apie kainas, neturime pamiršti, kad Vokietija - galingiausia ir viena labiausiai išsivysčiusių ekonomikų Europoje“, - sako Vokietijos nekilnojamojo turto kompanijos L&B Immobiliya vykdančioji direktorė Liubovė Baumgertner. – „Todėl čia nekilnojamojo turto investicinis patrauklumas formuojamas kitaip, nei krizinėse rinkose arba vidutiniškai ES. Kaip ir Prancūzijoje, JK ar Nyderlanduose, kainų ir kokybės standartus Vokietijoje nustato elitinis sektorius. Tai vadinamasis paprastas būstas, kuriuo naudojasi anaiptol ne beturtė vidurinioji klasė, artėja prie jo ir pagal kainos augimo dinamiką. Kita vertus, siekiant nustatyti, kokie brangūs yra Vokietijos namai ir butai, reikia juos palyginti su britų ar prancūzų namais ir butais. Tokiu būdu galima nustatyti tolesnio augimo potencialą.“

 

Prieš kelis mėnesius Berlyne buvo pasiektas eilinio būsto kainos rekordas. Prašmatnus penthauzas, esantis sostinės centre, buvo parduotas už 5,7 mln. eurų. Šiuo atveju kvadratinis metras kainavo 22 tūkstančius eurų. Vietos žiniasklaida pranešė, kad buvęs savininkas už kiekvieną „kvadratą“ sugebėjo uždirbti ne mažiau kaip 10 tūkstančių. Anksčiau brangiausias butas Berlyne kainavo lygiai 5 mln. eurų.

 

Palyginkite šią informaciją su ta, kuri ateina iš kaimynų. Šiemet brangiausio Londone parduoto buto kaina buvo 140 mln. svarų sterlingų. Tai - daugiau nei 175 milijonai eurų arba 120 tūkstančių eurų už kvadratinį metrą. Paryžiuje elitinio būsto kainos rekordas buvo 8 mln. eurų arba 42 tūkstančiai eurų už kvadratinį metrą. Kaip matome, nekilnojamojo turto kaina Vokietijoje vos-vos ėmė artėti prie kitų išsivysčiusių Europos šalių rodiklių. Todėl sakoma, kad automatiškai augimo potencialas čia yra didelis.

Beje, sostinės nekilnojamojo turto rinka Vokietijoje - ne pati brangiausia. Tokiuose miestuose, kaip Miunchenas, Hamburgas ar Frankfurtas jūs rasite objektų, už kuriuos pardavėjams pavyko gauti dideles sumas. Tačiau šis faktas tik patvirtina ekspertų nuomonę, kad prabangus būstas Berlyne dar kol kas nepakankamai įvertintas. Įsigyti jį dabar - reiškia investuoti kapitalą, nusitaikius į pačius didžiausius dividendus.

 

Beje, panaši situacija stebima ir įprasto būsto sektoriuje. Sostinės butų ir namų kainas vis dar vejasi miestai, įsikūrę vakarinėje šalies dalyje. Todėl mes matome geriausią augimo dinamiką. Pavyzdžiui, tik pernai butų Berlyne kaina iškart išaugo 10%, lyginant su 2012 metais, pasiekusi vidutinį 168 tūkst. eurų lygį arba 2660 eurų už vieną kvadratinį metrą.Jei Didžiosios Britanijos gyventojai tokiomis kainomis galėtų įsigyti nekilnojamąjį turtą sostinėje, jie būtų tiesiog laimingi“, - sako Liubovė Baumgertner. Bet anksčiau ar vėliau gali ateiti laikas, kai butas Berlyne kainuos tiek pat, kiek Londone ar Paryžiuje.

 

Kitaip tariant, ilgalaikėje ir net vidutinės trukmės perspektyvoje kapitalo investicijos į Vokietijos nekilnojamąjį turtą atrodo daug patrauklesnės, nei investicijos į kitas išsivysčiusias Europos rinkas. Ir jokie laikinai įvedami vyriausybės apribojimai negalės atšaukti šio fakto.

Paskelbimo data: 2015-03-23 03:50 Tekstas: Masterforex-V Akademija
Įterpti į BLOG'ą

Kodėl faktiniai automobilių kuro suvartojimo rodikliai viršija deklaruojamus duomenis

Leidinio Westdeutsche Allgemeine Zeitung informacijos duomenimis, naujų automobilių Europos šalyse kuro sąnaudos vidutiniškai 42 procentais viršija gamintojų deklaruojamus rodiklius.  Todėl vidutinis automobilių savininkų permokos dydis sudaro apie 400 JAV dolerių per metus. Tokius duomenis gavo Tarptautinė ekologiškai švaraus transporto taryba (ICCT).

Paskelbimo data: 2017-12-05 08:01

Tokijo automobilių salonas pradžiugino automobilių mėgėjus naujovėmis

Tokijo automobilių salone Japonijos gamintojai tradiciškai pristato naujoves, kurios išsiskiria kiek neįprastu dizainu. Šiemet automobilių gamintojai taip pat pristatė eilę gana perspektyvių, bet iš pirmo žvilgsnio neįprastų automobilių modelių. Kiekvienas naujas produktas pritrauks ne tik automobilių rinkos ekspertų, bet ir automėgėjų dėmesį.

Paskelbimo data: 2017-11-16 08:48

Mokslininkai nukėlė pasaulio pabaigą į 2100 metus

Mokslininkas priminė, kad per pastaruosius 540 milijonų mūsų planetos istorijos metų buvo 5 masinio gyvų būtybių išmirimo bangos - ir visos jos buvo lydimos anglies cirkuliacijos ciklo gamtoje pokyčių.

Paskelbimo data: 2017-10-16 07:50

Baltarusija atsisako sąjungos su Rusija pasaulinėje kalio trąšų rinkoje

Minske manoma, kad jie sugebės savarankiškai kontroliuoti didelę dalį pasaulinės kalio trąšų rinkos. Šioje srityje Baltarusija nusprendė atsisakyti bet kokio bendradarbiavimo su Rusija. Tai praneša verslo žmonių portalo „Market Leader“ žurnalistai su nuoroda į „Novoje vremia".

Paskelbimo data: 2017-10-11 07:47

Kaip praktiškai realizuoti „brexit'ą“

Pasak Didžiosios Britanijos finansų ministro Filipo Hamondo (Philip Hammond), pereinamasis laikotarpis po JK pasitraukimo iš ES turi būti baigtas iki 2022 metų, iki kitų šalies visuotinių parlamento rinkimų. Jis mano, kad santykiai su Europos Sąjunga trejų metų laikotarpiu po „brexit'o“ gali būti panašūs į dabartinius, o būtent Jungtinė Karalystė dalyvaus muitų sąjungoje ir išlaikys prieigą prie bendrosios rinkos.

Paskelbimo data: 2017-09-22 07:50

Saulė ir vėjas labai greitai padarys anglies gavybą nepelninga

Labai greitai anglies šachtos taps nerentabilios, o angliakasių profesija pasiners į užmarštį. Šią prognozę pateikė verslo naujienų agentūra Bloomberg.

 

Anglies gavybos duobkasiu taps alternatyvi, arba „žalioji“, energetika, naudojanti saulės ir vėjo energiją. Jau po 3-4 metų saulės ir vėjo energijos kaina susilygins su energijos generacija iš anglies, o po 20-25 metų anglies naudojimas energijos gamybai smuks 87 procentais.

Paskelbimo data: 2017-08-26 19:39

„Išmanieji“ GOOGLE akiniai grįžta!

Patobulinta išmaniųjų GOOGLE akinių versija vadinama Glass Enterprise Edition greit pasirodys prekyboje, pranešė BBC su nuoroda į naujienų tinklapį Medium.

Paskelbimo data: 2017-08-22 15:18

Kriptovaliutos: kas naudingiau - investuoti ar jas „išgauti“?

Pastarosiomis dienomis vis daugiau žmonių atkreipia dėmesį į vakar dar mažai žinomas kriptovaliutas su jų „vadu“ - bitkoinu (bitcoin, BTC). Daugelis, žinoma, girdėjo apie šią skaitmeninę valiutą, kuri leidžia mokėti už pirkinius, atsiskaityti už paslaugas, investuoti, netgi uždirbti tik iš to, kad turi bitkoinų.

 

Paskelbimo data: 2017-08-01 07:50

Gyvenimas vien iš prekybos - utopija? Nemokamas vebinaras

Prieš pradedamas keliauti Forex prekybos keliu dažnas naujokas turi klaidingą supratimą ir iliuzijų apie tai, kokia iš tikrųjų yra sėkmingo prekeivio valiutomis kasdienybė. Svajojama apie „laisvą“ darbo grafiką, darbo aplinką pagal pasirinkimą, jokių viršininkų, jokio streso, darbo krūvis pagal pageidavimą ir išpildyta bet kuri asmeninė ar artimųjų svajonė. Deja viskas ne taip paprasta.

Paskelbimo data: 2017-07-31 15:59

Holografiniai vaizdo skambučiai išmaniais telefonais tampa realybe

Pirmą kartą žmonijos istorijoje holografinis vaizdo skambutis buvo atliktas šių metų balandžio 3 dieną. Proveržį telekomunikacijų srityje atliko Verizon (JAV) ir Korean Telecom (Pietų Korėja) kompanijų darbuotojai. Holografinis vaizdas į išmaniuosius telefonus buvo perduodamas tarp Pietų Korėjos Seulo ir Amerikos Nju Džersio. Demonstracijos metu holografinis Verizon darbuotojo vaizdas atsidūrė Korean Telecom būstinės monitoriuje.

Paskelbimo data: 2017-07-28 17:55