Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Ketvirtadienis, liepos 27, 07:55 (GMT +02:00)
MT-ECN.Tarpbankiniai spredai nuo 0 punktų, maža komisija. ECN prekyba žinomame terminale!

Aktualijos investuotojams

Nasimas Nikolas Talebas: kaip prekiauti be rizikos ir neapibrėžtumo I Dalis

Nasimas Nikolas Talebas: kaip prekiauti be rizikos ir neapibrėžtumo I Dalis

Šiuolaikinėse biržose prekeiviai labai pervertina galimybę racionaliai interpretuoti statistinius duomenis. Tuo pat metu jie lengvai susitaiko su tokiomis sąvokomis kaip rizika ir neapibrėžtumas. Šias ir kitas idėjas nekartą išsakė vienas sėkmingiausių ir pasaulyje žinomiausių biržos prekeivių Nasimas Nikolas Talebas (Nassim Nicholas Taleb). Jos gi tapo daugelio jo knygų apie prekybą pagrindu. Šios knygos buvo išverstos į daugelį kalbų ir išsikovojo populiarumą dešimtyse šalių. Nasimas Nikolas - tai žmogus, sugebėjęs užsidirbti didžiulį kapitalą beveik nuo nulio. Jo profesinių savybių „paklausa“ tokia didelė, kad jis vienu metu užima šešias atsakingas pareigas. Norime jums išsamiau papasakoti apie šį unikalų žmogų.

 

 

Tremtinio gyvenimas

 

Nasimas Nikolas Talebas gimė 1960 metais Libano miestelyje Amiun. Tuo metu ši mažutė šalis dar buvo klestėjimo regione pavyzdžiu. Nasimo Nikolo vaikystė prabėgo ramioje aplinkoje, aprūpintoje ir gana įtakingoje libanietiškoje šeimoje.

 

Nasimo Nikolo tėvai išpažino stačiatikybę. Tėvas buvo gydytojas-onkologas ir tyrinėtojas. Tačiau Talebo protėviai buvo žinomi Libano politiniai veikėjai, gynę šalies stačiatikių bendruomenės interesus. O būtent, senelis ir prosenelis iš motinos pusės buvo Libano vyriausybės vadovo pavaduotojai. Senelis iš tėvo pusės buvo vyriausiasis teisėjas.

 

Galbūt ir Nasimas Nikolas būtų pasekęs jų pėdomis. Tačiau pasirodė, kad lipti karjeros laiptais savo tėvynėje buvo neįmanoma. 1975 metais, kai jaunuoliui buvo tik penkiolika, Libane prasidėjo nesibaigiantis, dešimtmečius trukęs pilietinis karas. Talebų šeima iš karto buvo deportuota į užsienį. O svetimoje žemėje, kaip ir daugumai imigrantų, Nasimui Nikolui neliko nieko kito, kaip tik išbandyti savo jėgas versle. Vėliau verslumo iniciatyva buvo derinama su talentingo matematiko sugebėjimais. Į prekybą biržoje, kuria tuomet užsiėmė jaunesnysis Talebas, buvo žvelgiama ne tik kaip į būdą užsidirbti pinigų pasiturimam gyvenimui, bet kaip ir į tyrinėjimų medžiagą, leidžiančią kurti savas teorijas.

 

Žinoma, kad Nasimas Nikolas Talebas buvo vienas pirmųjų prekeivių pasaulyje, susidomėjęs derivatyvų prekyba. Stebėdamas finansinių instrumentų biržoje elgesį, jis lygiagrečiai skyrė nemažai laiko epistemologijos teorijos tyrimams, kurioje teigiama, kad visi atsitiktinumai gyvenime vyksta anaiptol neatsitiktinai. Talebas tarp įvykių biržoje nuolat ieškojo tarpusavio ryšio ir galiausiai pradėjo daryti labai įdomias išvadas, kurias vėliau aprašė savo knygose.

 

Nasimo Nikolo Talebo asmenybė įdomi dar ir tuo, kad jis parodė unikalų sugebėjimą apjungti savyje charakterio bruožus, kurie yra svarbūs ne tik tyrėjui, bet ir vadovui bei biržos prekeiviui. Sutikite, gebėjimas tuo pačiu metu dirbti, vadovauti ir mokyti yra sutinkamas labai retai.

 

Nasimo Nikolo Talebo biografija turtinga pareigomis ir asmeniniais pasiekimais. Jis nekartą vadovavo brokerinėms firmoms, dirbančioms Niujorko ir Londono biržose, o vėliau įkūrė kompaniją Empirica Capital, kuri specializavosi opcionų ir ateities sandorių (fjučersų) prekyboje.

 

Dažnai kalbama apie aukštą Nasimo Nikolo išsilavinimo lygį. Jis kalba keliolika kalbų, tarp kurių ne tik anglų, ispanų, bet ir prancūzų, italų ir arabų kalbos. Talebas gavo verslo administravimo magistro laipsnį ir Paryžiaus universitete apsigynė kandidatinę disertaciją. Jis yra keleto knygų apie ekonomiką ir prekybą autorius.

 

Be to, Nasimas Nikolas Talebas vienu metu užėmė keletą atsakingų pareigų: kompanijose „Banque Indosuez“ ir „CS-First Boston“, vyriausiojo prekeivio ir pirmaujančio prekeivio bei vykdančiojo direktoriaus „Union Bank of Switzerland“ banke,  prekeivio – „BNP Paribas“, vykdančiojo direktoriaus -  kompanijoje «CIBC-Wood Gundy“, Market makerio kompanijoje „Chicago Mercantile Exchange“, jis taip pat yra „BVI“, „Centaurus Kappa Fund“ ir kitų kompanijų direktorių tarybos narys.  

 

 

Finansinis skeptikas 

 

Biržos prekyboje visada kildavo nemažai ginčų. Dažniausiai jie būdavo susiję su situacijos analizės metodais ir tolesnio vystymosi prognozavimu. Savo nuomonę šioje globalioje diskusijoje išreiškė ir Nasimas Nikolas Talebas.

 

Jis tapo žinomas dėl skeptiško požiūrio į anti-matematinę pažiūrą į rinkas, visiško nepasitikėjimo akademiniais finansininkais, bandžiusiais įvairių šalių ekonomikų statistiniuose duomenyse rasti aiškių dėsningumų.

 

Pagal Talebą, biržos spekuliacijos yra geras būdas, leidžiantis bet kuriam žmogui pasiekti laisvę ir finansinę nepriklausomybę. Apie tai jis bandė papasakoti vienoje savo pačių garsiausių knygų „Apkvailintas atsitiktinumo“, kuri vėliau buvo išversta į 17 kalbų.

 

Kaip paaiškina ekspertai, savo verslo biržose filosofijoje Nasimas Nikolas faktiškai tapo Pjero Boile (Pierre Boyle), Deivido Hjumo (David Hume) ir kitų mokslininkų, išsiskiriančių tuo pačiu skepticizmu, pasekėju. Visi jie manė, kad praeities įvykiai jokiu būdu nesuteikia pagrindo prognozuoti ateitį. Be to, manoma, kad Talebas yra Karlo Poperio (Karl Popper) pasekėjas, kuris teigė, kad bet kokia teorija negali būti laikoma įrodyta, kol ji gali būti naudojama tik sąlyginai.

 

Nasimas Nikolas taip pat išgarsėjo, kaip sėkmingas tyrėjas atsitiktinumų srityje ir neapibrėžtumo visuomenėje, moksle ir kitose žmogaus gyvenimo sferose, vaidmenyje. Jis pavadino juos „juodomis gulbėmis“, teigdamas, kad atsitiktinumai gali ne tik kenkti, bet ir kiekvienam žmogui atnešti apčiuopiamą sėkmę. Žmonės, jo nuomone, paprastai nepastebi atsitiktinių įvykių, manydami, kad viskas pasaulyje vyksta pagal kažkokias tiksliai nustatytas taisykles. Tačiau, pasak Talebo, tai yra viena didžiausių mūsų laikų klaidų. Jei visa tai perkeltume į biržos rinkos supratimą, paaiškėja, kad ignoruodami atsitiktinumus, dauguma prekeivių perdaug pasitiki populiaria tikimybių teorija, todėl laikas nuo laiko vietoj pelno patiria nuostolius.

 

Nepaisant to, kad Talebas gana skeptiškai atsiliepdavo apie prognozes, jis pats pastaraisiais metais sugebėjo padaryti keletą svarbių prognozių. O būtent, apie ateinančią pasaulinę bankų krizę, kilusią prieš šešerius metus, jis perspėjo dar 2006 metais. Savo knygoje „Juodoji gulbė“ Nasimas Nikolas rašė, kad dabartinė pasaulinė ekonomika globalizacijos procese sukūrė tarpusavyje susijusį trapumą, daugumos suvokiamą, kaip stabilumą. Tiesą sakant, jis pavadino tai globalinio žlugimo grėsme.

 

Supratimas, kas vyks krizės metu, padėjo jam uždirbti kelis milijonus dolerių. Pasak kai kurių šaltinių, jo pasekėjai, besinaudojantys tuo pačiu Talebo skepticizmu, padėjo į savo sąskaitas nemažiau kaip pusę milijardo dolerių. Nasimo Nikolo idėjos tuo metu tapo ypač populiarios. Ne tik jo parašytos knygos buvo gerai parduodamos beveik visame pasaulyje, Talebui užsakydavo parašyti žurnalų straipsnius, jis buvo kviečiamas į TV šou, žurnalistai kovojo dėl teisės paimti iš jo interviu. Viename laikraščio „The Times“ publikacijoje Talebą pavadino pačiu žymiausiu šiuolaikiniu mąstytoju pasaulyje.

 

Daugiau apie Nasimą Talebą: kaip prekiauti be rizikos ir neapibrėžtumo II Dalis

 

Paskelbimo data: 2015-03-16 04:27 Tekstas: Masterforex-V Akademija
Įterpti į BLOG'ą

Trampo politika atima iš JAV pagrindinį vaidmenį vakarų pasaulyje

Ekspertų tarpe dabartinio JAV prezidento Donaldo Trampo politika kelia susirūpinimą. Daugelio apžvalgininkų nuomone, dėl valstybės vadovo politikos JAV gali prarasti savo, kaip Vakarų pasaulio lyderės, pozicijas.

 

CNN televizijos kanalo vedantysis, politologas, ekspertas tarptautinių santykių srityje Faridas Zakarija (Fareed Zakaria) savo „The Washington Post“ publikacijoje rašė, kad pastarieji Donaldo Trampo žingsniai suvienijo Europą taip, kaip to nesugebėjo padaryti net Rusijos prezidentas Putinas. Visiškai tikėtina, kad Vakarų pasaulio dabartinis JAV prezidentas nesužlugdys, tačiau Vašingtonas rizikuoja prarasti savo vadovaujantį vaidmenį.

Paskelbimo data: 2017-07-26 18:42

„Goldman Sachs“ pataria investuotojams vengti rublio

Investicinis bankas „Goldman Sachs“ pataria investuotojams nutraukti procentinių palūkanų (carry trade) žaidimą Rusijos rubliais ir pereiti prie kitų besivystančių šalių valiutų.

 

„Goldman Sachs“ strategų rekomendacijos buvo viešai paskelbtos liepos 18 dienos apžvalgoje. Jie paskelbė apie rublio ir dar kelių besivystančių šalių valiutų augimo potencialo išsekimą.

Paskelbimo data: 2017-07-25 17:26

Kiek kainuoja nuskristi į Marsą?

Verslininkas, SpaceX ir Tesla kūrėjas Ilonas Maskas (Elon Musk) mano, kad yra būtina įsisavinti naujas technologijas, kad būtų galima ženkliai sumažinti žmogaus skrydžio į Marsą išlaidas. Dabar vieno asmens nusiuntimas į „Raudonąją planetą“ kainuotų 10 mlrd. dolerių - tai yra labai didelė suma, bet yra visai įmanoma ją sumažinti iki 200 tūkstančių. Esant tokiai kainai į Marsą būtų galima siųsti dideles žmonių grupes.


Paskelbimo data: 2017-07-14 08:10

Kaip Kinija investicijomis pavergė pusę Afrikos

Dešimtis milijardų eurų Kinijos vyriausybė skiria Pekinui strategiškai svarbioms šalims. Strategiškai svarbių valstybių sąrašas apima nemažai Afrikos kontinento šalių.

 

Savo publikacijoje Prancūzijos leidiniui „Le Monde“ apžvalgininkas Sebastijanas Le Belzik (Sebastien Le Belzic) rašo, kad nuo 2000 metų Kinijos bankai ir įmonės skyrė 77 mlrd. eurų padėti šalims, turinčioms strateginę reikšmę Kinijai. Neseniai Kinijos televizijos žiūrovams buvo rodomas naujas dokumentinis filmas, pavadinimu „Mano traukinys, mano istorija“, kuris yra odė Pekino investicijoms į Afrikos šalis.

Paskelbimo data: 2017-07-13 08:58

Kuo dabartinės mobiliųjų prietaisų baterijos skiriasi nuo ankstesnių kartų baterijų

Šiuolaikiniai išmanieji telefonai nuo Nokia 3310 tipo mobiliųjų telefonų skiriasi ne tik techninėmis specifikacijomis, bet ir baterijų tipais, tačiau daugelis įmantrių mobiliųjų prietaisų savininkų iki šiol juos pakraudami vadovaujasi žinomos „plytos“ epochai aktualiais patarimais. Daugiau informacijos apie tai, kuo šiuolaikinių išmaniųjų telefonų baterijos skiriasi nuo ankstesnių kartų baterijų, pateikia portalo „Market Leader“ žurnalistai.

Paskelbimo data: 2017-07-12 18:31

Vokietijoje išleista 0 eurų nominalo kupiūra

Kaip pažymima portale „Market Leader“, Vokietijoje pasirodžiusi nauja neįprasta eurų nominalo kupiūra nėra atsiskaitymo priemonė, tačiau ji yra tikra. Jos išleidimui pritarė Europos Centrinis bankas ir atspausdintas banknotas visiškai atitinka technologijas: popieriaus, vandens ženklų, kitų apsaugos ženklų - viskas, kaip ir kitų nominalų kupiūrose.

 

Paskelbimo data: 2017-07-07 08:27

Tendencijos analizė FOREX indikatorių pagalba

Indikatoriai yra puiki tendencijos analizės priemonė, sako ekspertai. Jie iki minimumo sumažina pačią susidariusios padėties vertinimo procedūrą ir sumažina klaidingo sprendimo priėmimo tikimybę. Todėl prekeivis gali tikėtis gauti daugiau finansinės naudos, esant toms pačioms prekybos sąlygoms. Tačiau, nusprendus nustatyti indikatorių savo terminale, kiekvienas mūsų susiduria su sudėtingu pasirinkimu, juk jų yra daug daugiau, nei galime įsivaizduoti.

Paskelbimo data: 2017-07-06 07:33

Deividas Rokfeleris - Žmogus, kuris bandė suvienyti pasaulį

Prieš kelias savaites savo 102-ąjį gimtadienį būtų šventęs Deividas Rokfeleris (David Rockefeller) - visame pasaulyje žinomas milijardierius, įgijęs daugelio žmonių pripažinimą ir meilę dėl savo labdaringos veiklos. Tačiau šių metų kovo mėnesį visus sukrėtė liūdna žinia - Deividas Rokfeleris mirė miegodamas savo dvare Pokantiko-Hils, Niujorko priemiestyje. Jis buvo vyriausias Džono Rokfelerio (John Rockefeller) - pirmojo istorijoje dolerinio milijardieriaus, naftos magnato, anūkas.

Paskelbimo data: 2017-06-30 09:33

Paskelbtas pačių populiariausių pasaulio automobilių reitingas

Konsultacinė firma focus2move paskelbė 1-ojo 2017 metų ketvirčio automobilių pardavimo visame pasaulyje statistinius duomenis.

Paskelbimo data: 2017-06-27 07:50

Ar moderniam biurui reikalingas ping-pongo stalas, hamakai, sauna?

Naujų IT kompanijų tarpe populiarėja idėjos derinti darbą ir laisvalaikį - biuruose statomi ping-pongo stalai, hamakai ir net įrengiamos saunos.Išsamiau apie tai, ar galima suderinti darbą ir laisvalaikį bandė išsiaiškinti portalo „Market Leader“ žurnalistai.

Paskelbimo data: 2017-06-23 09:14