Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Šeštadienis, rugsėjo 25, 10:30 (GMT +02:00)
Aktualijos investuotojams

Volteris Bresertas: žmogus, kuris rado būdą, kaip įveikti emocijas 2 dalis

Volteris Bresertas: žmogus, kuris rado būdą, kaip įveikti emocijas 2 dalis
Volteris Bresertas: žmogus, kuris rado būdą, kaip įveikti emocijas  1 dalį rasite čia
 
Valterio Breserto biografai dažnai pasakoja atvejį, įvykusį pačioje legendinio prekeivio karjeros pradžioje. Kartą biržos salėje prie Valterio priėjo vyresnis kolega, nusprendęs jam pasufleruoti „labai paprastą“ sėkmės prekyboje receptą.  Pasak jo, esant žemyn einančiai tendencijai reikia parduoti viską, kas turi paklausą. Ir kai tendencija tampa kylančia, pirkti aktyvus, kurie staiga pradeda kristi. Sakoma, kad Bresertas pradžioje nekreipė dėmesio į tokį primityvų patarimą. Bet po dešimties metų, kai jis pradėjo galvoti apie sėkmingos prekybos biržoje taisykles, jį prisiminė pirmiausia.
 
Vėliau Valteris ir pats tvirtino, kad vienintelė finansinių spekuliacijų uždarbių garantija yra tendencijos žinojimas. Ją reikia laiku „pagauti“ ir numatyti apsisukimą. Tai svarbu net dienos prekyboje, kai svyravimai, iš pirmo žvilgsnio, vyksta atitrūkę nuo pagrindinės tendencijos. Tačiau, jei bandote naudoti dienos (angl. k. intraday) strategijas, Bresertas pataria atidžiai rinktis instrumentus. Ir jis pats manė, kad vienos dienos sandoriams idealiai tinka indeksas S&P 500, Šveicarijos frankas ir iždo obligacijų ateities sandoriai. Visų kitų aktyvų Valteris visaip vengė.
 
Galiausiai, Bresertas manė, kad kiekvieno prekeivio sėkmės garantija yra mokėjimas susidoroti su emocijomis. Pasak jo, atsižvelgimas į time frame‘us ir osciliatorius yra puiki medžiaga dienos prekybos mechaninės strategijos formavimui. Bet jūs visada galite viską sugadinti, jei nesugebėsite susilaikyti nuo bereikalingo jaudinimosi, kuris beveik visada lemia neapgalvotus veiksmus. Valteris Bresertas nuolat kartojo, kad rinka nuolat tikrina prekiautojo psichikos patvarumą. Kartais susidaro įspūdis, kad kažkas tyčia bando atimti iš jūsų šaltakraujiškumą ir atitraukti dėmesį. Be to, kad prekeivis yra veikiamas pagundos uždaryti savo pozicijas tik gavęs minimalų pelną, jis dar vykdo pirkimus ar pardavimus, niekaip nesusijusius su jo paties strategija. Beje, Bresertas ir pats pripažino, kad ir jam ne visada pavykdavo prekybos metu išlaikyti olimpinę ramybę ir tai žymiai sumažindavo jo verslo efektyvumą. Tačiau, jo nuomone, susidoroti su emocijomis jūs taip pat galite, jei užsiimsite įėjimo ir išėjimo taškų paieškomis, o po to tiksliai laikysitės savo paties prognozių.
 
 
Keletas Volterio Breserto taisyklių 
 
Klausimas, kaip pasiekti laimėjimų biržos prekyboje, išlieka aktualus daugelį dešimtmečių. Jis ypač domina pradedančiuosius prekeivius, kuriems kol kas nepavyko sukurti savo strategijų, leidžiančių gauti stabilius ir didelius pelnus. Kaip reiktų elgtis, kad pradinis kapitalas taptų milijonu? Kokius universitetus baigti? Kurio finansų guru pavyzdžiu sekti? Šiuolaikiniame pasaulyje rasite daugybę atsakymų. Lieka tik pasirinkti kelią, kuriuo nuspręsite eiti. Valteris Bresertas taip pat noriai pasidalino savo patirtimi, kviesdamas ne tik aklai sekti jo pavyzdžiu, o, remiantis jo patarimais, rasti savo kelią į finansinę sėkmę.
 
Pasak Breserto, 90 procentų žmonių, pradedančių dirbti biržose, deja, labai greitai praranda savo pinigus. Taip atsitinka todėl, kad jie „blogai darė namų darbus“, t.y. lengvabūdiškai žvelgė į tuos prekybos biržoje niuansus, nuo kurių tiesiogiai priklauso, ar gausite pelno ar padovanosite dalį savo turto rinkai. Todėl pagrindinis Breserto patarimas banaliai paprastas: „mokytis, mokytis, mokytis, kad žinotumėte, kas veikia, o kas ne“ ...
 
Savo knygoje „Osciliatorių ir ciklų derinimo galia“ Bresertas pataria dienos prekyboje remtis osciliatoriais ir ciklais. Jis tvirtina, kad, iš esmės, prekeivis gali naudoti bet kokius rinkos techninės analizės būdus, tačiau į laiko ciklus reiktų atkreipti ypatingą dėmesį, nes šie ciklai vaidina „klijų“, sujungiančių į vieną visus rinkoje vykstančius įvykius, vaidmenį ir leidžia pajusti vyksmo ritmą. Būtent ciklų analizės dėka galima sužinoti tai, ko nerodys joks grafikas: ar instrumentas perparduotas ar perpirktas ( angl.k. overbought or oversold), o tai reiškia - ar galima vykdyti pirkimus, ar jau atėjo laikas parduoti? Taigi, Valteris pataria prisiminti, kad, pavyzdžiui, dienos grafikui tendenciją nustato savaitės ciklas, o keturių valandų - dienos ir t.t.
 
Tendencijos žinojimą Bresertas vadina labai svarbiu kiekvienam prekeiviui. Kad prekyba būtų sėkminga būtina dirbti arba pagal tendenciją, arba išmokti aiškiai nustatyti jos apsisukimo taškus. Ne paslaptis, kad klaidos būtent šiame techninės analizės segmente lemia daugelio prekeivių bankrotą. Laukiant tendencijos apsisukimo jie dažnai vykdo pardavimus, pavyzdžiui, kai reikėjo laikyti orderius pirkimui, arba atvirkščiai. Tai klasikinė pradedančiųjų prekeivių klaida, kuri sukelia masinį kapitalo praradimą. Jei jūs dar nemokate nustatyti apsisukimo taškų, prekiaukite pagal tendenciją.
 
Objektyvus rinkos jausmas, gebėjimas be klaidų prognozuoti situaciją, naudojant savo intuiciją, iš tikrųjų gali būti būdingas tik tikriems finansiniams genijams. Visiems kitiems prekeiviams, įskaitant ir patyrusius, geriau nustumti savo emocijas į šalį, nes vienam teisingam sprendimui teks trys-keturi neteisingi. Tačiau tai padaryti ne taip jau ir lengva, nes rinka - tai ir yra emocijos. Kuo didesnis kintamumas, tuo didesni yra emociniai proveržiai. Norint jų išvengti, Bresertas pataria susitelkti ties osciliatoriais ir ciklais. Jis ragino netikėti savomis baimėmis, nepasiduoti pagundoms. Tik tie signalai, kuriuos gavote iš savo net santykinai primityvių signalų, turėtų motyvuoti jus atidaryti ar uždaryti pozicijas. Kai tik imsite vadovautis mechaniniais įėjimo ir išėjimo dėsningumais, rinka jums taps daug mažiau emocinga. Tačiau ir čia būtina vadovautis aiškia taisykle: dienos prekyboje nenaudokite instrumentų, kurie gali patekti ataskaitų, statistikos, pareigūnų pareiškimų ir kitų ekonominių naujienų publikavimo įtakon. Priešingu atveju, jūs jau nebeužsiimsite verslu, o žaisite loterijoje.
 
Galiausiai, kiekvienam prekeiviui sandorių sudarymui būtina pasirinkti tik tuos instrumentus, kuriems dirba jų pasirinkta strategija. Investuoti kapitalą į abejotinus aktyvus ar tuos popierius, kurių likimas priklausys nuo kai kurių subjektyvių veiksnių, yra rizikinga. Be to, jūsų pasirinktas instrumentas turi būti pakankamai likvidus, kad jūs galėtumėte juo atsikratyti esant bet kokiai rinkos būklei. Dėl šios priežasties Valteris manė, kad sudaryti sandorius yra įmanoma tik su labai likvidžiais vertybinių popierių ateities sandoriais ir S&P 500. Jis taip pat manė, kad Šveicarijos frankas yra ta valiuta, kuri yra mažiausiai veikiama svyravimų dėl eilinių naujienų pasirodymo. Tačiau jis neatmetė galimybės taikyti savo strategiją ir kitiems instrumentams. Pavyzdžiui, grūdų prekybos sektoriuje, kur galima gana paprastai apskaičiuoti kotiruočių judėjimo ciklus pagal sėjos, derliaus nuėmimo sezonus, orus ir būsimo derliaus prognozes. Kokiaias metais bus surinkta mažiau grūdų prognozuoti nėra sunku, o keletą mėnesių iki to, kol jie pabrangs, supirkti aktyvus. Tai tas pats tendencijos nustatymas. Tik vyksta jis ne dienos prekyboje, o labiau nutolusiose perspektyvose. 
 
Paskelbimo data: 2014-12-17 04:45 Tekstas: Masterforex-V Akademija
Įterpti į BLOG'ą

Kodėl faktiniai automobilių kuro suvartojimo rodikliai viršija deklaruojamus duomenis

Leidinio Westdeutsche Allgemeine Zeitung informacijos duomenimis, naujų automobilių Europos šalyse kuro sąnaudos vidutiniškai 42 procentais viršija gamintojų deklaruojamus rodiklius.  Todėl vidutinis automobilių savininkų permokos dydis sudaro apie 400 JAV dolerių per metus. Tokius duomenis gavo Tarptautinė ekologiškai švaraus transporto taryba (ICCT).

Paskelbimo data: 2017-12-05 08:01

Tokijo automobilių salonas pradžiugino automobilių mėgėjus naujovėmis

Tokijo automobilių salone Japonijos gamintojai tradiciškai pristato naujoves, kurios išsiskiria kiek neįprastu dizainu. Šiemet automobilių gamintojai taip pat pristatė eilę gana perspektyvių, bet iš pirmo žvilgsnio neįprastų automobilių modelių. Kiekvienas naujas produktas pritrauks ne tik automobilių rinkos ekspertų, bet ir automėgėjų dėmesį.

Paskelbimo data: 2017-11-16 08:48

Mokslininkai nukėlė pasaulio pabaigą į 2100 metus

Mokslininkas priminė, kad per pastaruosius 540 milijonų mūsų planetos istorijos metų buvo 5 masinio gyvų būtybių išmirimo bangos - ir visos jos buvo lydimos anglies cirkuliacijos ciklo gamtoje pokyčių.

Paskelbimo data: 2017-10-16 07:50

Baltarusija atsisako sąjungos su Rusija pasaulinėje kalio trąšų rinkoje

Minske manoma, kad jie sugebės savarankiškai kontroliuoti didelę dalį pasaulinės kalio trąšų rinkos. Šioje srityje Baltarusija nusprendė atsisakyti bet kokio bendradarbiavimo su Rusija. Tai praneša verslo žmonių portalo „Market Leader“ žurnalistai su nuoroda į „Novoje vremia".

Paskelbimo data: 2017-10-11 07:47

Kaip praktiškai realizuoti „brexit'ą“

Pasak Didžiosios Britanijos finansų ministro Filipo Hamondo (Philip Hammond), pereinamasis laikotarpis po JK pasitraukimo iš ES turi būti baigtas iki 2022 metų, iki kitų šalies visuotinių parlamento rinkimų. Jis mano, kad santykiai su Europos Sąjunga trejų metų laikotarpiu po „brexit'o“ gali būti panašūs į dabartinius, o būtent Jungtinė Karalystė dalyvaus muitų sąjungoje ir išlaikys prieigą prie bendrosios rinkos.

Paskelbimo data: 2017-09-22 07:50

Saulė ir vėjas labai greitai padarys anglies gavybą nepelninga

Labai greitai anglies šachtos taps nerentabilios, o angliakasių profesija pasiners į užmarštį. Šią prognozę pateikė verslo naujienų agentūra Bloomberg.

 

Anglies gavybos duobkasiu taps alternatyvi, arba „žalioji“, energetika, naudojanti saulės ir vėjo energiją. Jau po 3-4 metų saulės ir vėjo energijos kaina susilygins su energijos generacija iš anglies, o po 20-25 metų anglies naudojimas energijos gamybai smuks 87 procentais.

Paskelbimo data: 2017-08-26 19:39

„Išmanieji“ GOOGLE akiniai grįžta!

Patobulinta išmaniųjų GOOGLE akinių versija vadinama Glass Enterprise Edition greit pasirodys prekyboje, pranešė BBC su nuoroda į naujienų tinklapį Medium.

Paskelbimo data: 2017-08-22 15:18

Kriptovaliutos: kas naudingiau - investuoti ar jas „išgauti“?

Pastarosiomis dienomis vis daugiau žmonių atkreipia dėmesį į vakar dar mažai žinomas kriptovaliutas su jų „vadu“ - bitkoinu (bitcoin, BTC). Daugelis, žinoma, girdėjo apie šią skaitmeninę valiutą, kuri leidžia mokėti už pirkinius, atsiskaityti už paslaugas, investuoti, netgi uždirbti tik iš to, kad turi bitkoinų.

 

Paskelbimo data: 2017-08-01 07:50

Gyvenimas vien iš prekybos - utopija? Nemokamas vebinaras

Prieš pradedamas keliauti Forex prekybos keliu dažnas naujokas turi klaidingą supratimą ir iliuzijų apie tai, kokia iš tikrųjų yra sėkmingo prekeivio valiutomis kasdienybė. Svajojama apie „laisvą“ darbo grafiką, darbo aplinką pagal pasirinkimą, jokių viršininkų, jokio streso, darbo krūvis pagal pageidavimą ir išpildyta bet kuri asmeninė ar artimųjų svajonė. Deja viskas ne taip paprasta.

Paskelbimo data: 2017-07-31 15:59

Holografiniai vaizdo skambučiai išmaniais telefonais tampa realybe

Pirmą kartą žmonijos istorijoje holografinis vaizdo skambutis buvo atliktas šių metų balandžio 3 dieną. Proveržį telekomunikacijų srityje atliko Verizon (JAV) ir Korean Telecom (Pietų Korėja) kompanijų darbuotojai. Holografinis vaizdas į išmaniuosius telefonus buvo perduodamas tarp Pietų Korėjos Seulo ir Amerikos Nju Džersio. Demonstracijos metu holografinis Verizon darbuotojo vaizdas atsidūrė Korean Telecom būstinės monitoriuje.

Paskelbimo data: 2017-07-28 17:55