Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Penktadienis, liepos 21, 11:50 (GMT +02:00)
MT-ECN.Tarpbankiniai spredai nuo 0 punktų, maža komisija. ECN prekyba žinomame terminale!

Aktualijos investuotojams

Edvinas Lefevras - literatas, išgarsinęs biržą

Edvinas Lefevras - literatas, išgarsinęs biržą

Edvino Lefevro (Edwin Lefevre) vardas šiandien yra žinomas daugeliui sėkmingų prekeivių, biržos analitikų ir ekspertų. Tačiau 20-aisiais praėjusio šimtmečio metais jis nuskambėjo visame pasaulyje po to, kai pasirodė legendinės knygos, smulkiai aprašančios gyvenimą fondų biržose. Iki tol pasaulinėje literatūroje nebuvo nieko panašaus. Nei vienas autorius negalėjo taip įdomiai ir dinamiškai pasakoti apie finansų pasaulį. Edvinas Lefevras turėjo savyje tiek rašytojo, žurnalisto, tiek ir patyrusio finansininko talentus.

 

 

Grynuolis iš Kolumbijos

 

1871 metų sausio 23 dieną Henrio Lefevro (Henry Lefevre), ilgamečio generalinio Ramiojo vandenyno laivininkystės agento šeimoje, Kolumbijos mieste Kolone (Colon) (dabar priklauso Panamai), gimė sūnus Edvinas Henris (Edwin Henry). Kai tik jis paaugo, buvo išsiųstas tėvo studijuoti į Lihajaus (Lehigh) universitetą, kur Edvinas įgijo kalnų inžinieriaus profesiją.

 

Tačiau eiti tėvo pėdomis jaunuolis atsisakė. Edvinui buvo tik 19 metų, kai jis išbandė savo jėgas žurnalistikoje. Tuo pačiu metu Lefevras bandė prekiauti biržoje ir, galų gale, tapo makleriu. Kai mirė jo tėvas, jam atiteko gana neblogas kapitalas. Edvino Lefevro biografai teigia, kad paveldėti pinigai leido jam tapti savarankišku investuotoju, kuriam atsivėrė kelias į turtus. Ekonominio išsilavinimo jaunasis Lefevras neturėjo. Tačiau jis turėjo sėkmingo spekulianto talentą, kuris mokėjo uždirbti pinigus bet kokioje rinkos situacijoje. Vėliau jis panaudojo savo patirtį rašydamas legendines knygas, jau pirmieji plunksnos bandymai parodė, kad Edvinas turi gerus literatūrinius sugebėjimus.

 

Pirmasis Edvino Lefevro apsakymų rinkinys pavadinimu „Volstryto istorijos“ išvydo pasaulį 1901 metais, kai autoriui sukako trisdešimt metų. Tuomet jis gyveno Hartsdeile (Hartsdale), Niujorke. Po to buvo keli romanai, kuriuose pagrindiniai personažai buvo susiję su finansais. Šie kūriniai buvo išleisti 1908 metais. Tuo metu Edvinas kartu su savo žmona Marta ir vaikais jau gyveno savo sodyboje Rytų Dorsete (East Dorset), Vermonte.

 

Atrodė, kad Lefevro gyvenimas galėjo tekėti ramia, aprūpinto sėkmingo žmogaus, vaga. Tačiau jo biografijoje įvyko staigus posūkis. Viljamo Hovardo Tafto (William Howard Taft) prezidentavimo metais, Edvinas Lefevras netikėtai visiems pradėjo diplomato karjerą. Nuo 1909 iki 1913 metų jis tarnavo ambasadoriumi tokiose šalyse, kaip Italija, Ispanija ir Prancūzija. Deja, plėtoti sėkmingą diplomatijos sritį sutrukdė Pirmasis pasaulinis karas. Edvinas turėjo grįžti į Jungtines Amerikos Valstijas, kur ėmė rengti publikacijas finansų tema Niujorko laikraščiams, o po to vėl persikėlė į Vermontą ir tęsė savo literatūrinę veiklą. Tuo metu jis rašė ne tik romanus, bet taip pat aktyviai bendradarbiavo su „The Saturday Evening Post“ žurnalu.

 

Dvylika straipsnių, publikuotų tame žurnale nuo 1922 iki 1923 metų, tapo legendinio romano „Biržos spekulianto atsiminimai“ pagrindu. Šis kūrinys Jungtinėse Valstijose vis dar laikomas nepralenkiamu verslo stiliaus pavyzdžiu. Po pirmojo pasirodymo(1925 metais), knyga buvo išleidžiama beveik kiekvieną dešimtmetį ir nuolat rasdavo naujų ištikimų Edvino Lefevro talento gerbėjų naujų kartų tarpe. Romanas išverstas į daugelį pasaulio kalbų. Bet tai toli gražu buvo ne vienintelis Lefevro kūrinys, vertas ateities kartų dėmesio.

 

Po Edvino Lefevro mirties, 1943 metais, laikraščiai rašė, kad jo namas Vermonte, kurį paveldėjo našlė, taip pat gali būti laikomas vienu geriausių Amerikos architektūros paminklų. Primindami tai, daugelio publikacijų autoriai stengėsi pabrėžti daugelį Lefevro privalumų, kurio net po mirties palikta nuosavybė yra nacionalinė vertybė.

 

Žinoma, kad vyriausias Edvino sūnus - Edvinas Lefevras jaunesnysis, taip pat sėkmingai dirbo Volstryte. Antrasis sūnus - Ridas Lefevras - labiau žinomas, kaip politikas. Jis buvo išrinktas į Vermonto valstijos Generalinę Asamblėją, nuo 1947 iki 1959 metų buvo Atstovų rūmų narys, o nuo 1961 iki 1963 metų posėdžiavo Senate.

 

 

Edvino Lefevro idėjos

 

Pasak biografų, Edvino Lefevro gyvenime ir kūryboje svarbiausia buvo tai, kad jam pavyko suteikti skaitytojui tai, kas labai svarbu - žmogiškosios prigimties supratimą, tas priežastis, dėl kurių aplink vyksta įvykiai ir kurie verčia mus daryti vienus ar kitus dalykus. Daugybės istorijų, vykstančių biržoje, aprašymai - tai ne tik ataskaitos apie atliktus sandorius, bet ir pasakojimai apie žmogaus, užsiimančio verslu, pergyvenimus, apie jo emocijas ir išgyvenimus, kurie buvo gerai pažįstami pačiam autoriui.

 

Edvino Lefevro herojai dažnai gudrauja, bandydami gauti sau kuo patogesnes sąlygas žiauriame prekybos biržoje pasaulyje. Pasak Edvino amžininkų, jis pats dažnai elgėsi taip pat. Pavyzdžiui, yra žinoma, kad jo pirmasis darbas prekių biržoje buvo susijęs su varginančiu kasdieniu, visko, kas parduodama aikštelėje - nuo vištų kiaušinių iki naftos - kotiruočių kompiliavimu. Vargu ar kokia nors kūrybinga natūra ilgai ištvertų tokioje aplinkoje. Tas pats vyko ir su Edvinu, kuris iš nuobodulio pasiūlė laikraščio redaktoriui, su kuriuo jis bendradarbiavo, parengti ir išleisti įdomią medžiagą apie bananų pramonę. O po to, kai straipsnis buvo atspausdintas, jis pats parašė suklastotą laišką su pagyromis savo darbui. Biografai teigia, kad tas smulkus sukčiavimas įtikino redaktorių perkelti Lefevrą iš reporterių-analitikų į rašytojų kategoriją.

 

Dvidešimtieji ir trisdešimtieji praėjusio amžiaus metai - tai Edvino Lefevro, kaip populiarus žurnalisto ir rašytojo, klestėjimo metai. Laikraštyje „Saturday Evening Post“, kuriame jis dirbo, dažnai pasirodydavo nuomonės ir frazes, kurios vėliau tapo klasika. Štai vienas pavyzdys, susijęs su 1932 metais. Savo pasvarstymuose Lefevras bando paaiškinti, kodėl vieni prekeiviai uždirba biržose, o kiti tik ir sugeba prarasti pinigus: „Neatsargūs kvailiai praranda pirmieji - jie nusipelno nuostolių, o atsargūs, išmintingi žmonės praranda vėliau, nes visuotinė suirutė neprašo asmeninių rekomendacijų“.

 

Akivaizdu, kad šios mintys Lefevrui kilo Didžiosios depresijos, kuri tuo metu sukrėtė Amerikos rinką, metu. Kiek anksčiau, iškart po 1929 metų kracho, jis svarstė, ar įmanoma, kad investuotojams būtų sudarytos palankios sąlygos verslui, kurioms esant jie galėtų daug uždirbti niekuo nerizikuodami. Išvada, prie kurios priėjo Edvinas, išlieka aktuali ir šiandien. Jis rašė, kad niekada negalima saugiai investuoti. Tačiau, tuo pat metu visada galima gauti pelną. Minia, judanti viena kryptimi niekada nebus saugi. Tačiau sąlygos visada yra geros protingam žmogui, suprantančiam, kad viskas priklauso tik nuo jo paties.

 

 

Teodoro Dreizerio varžovas

 

Kalbant apie tai, kad Edvinas Lefevras visų pirma buvo ne prekeivis ar investuotojas, o rašytojas, jį dažnai lygina su Teodoru Dreizeriu (Theodore Dreiser), taip pat ne kartą aprašiusiu finansų ir turto pasaulį. Tačiau manoma, kad tai - priešingos viena kitai asmenybės. Lefevras sukūrė įdomiausią vadovėlį apie ekonomiką ir prekybą biržoje. Ją perskaičiusieji, tiesiog buvo įkvėpti, susirgdavo biržomis ir daugeliu atvejų bandė savarankiškai užsiimti verslu. Lefevras daug kalba apie prekeivių klaidas ir žmogaus prigimties trūkumus. Iš viso to autorius siūlo mokytis, pakeisti savo gyvenimą į geresnę pusę ir atverti sau naujas perspektyvas.

 

Teodoro Dreizerio romanai taip pat panašūs į ekonominius. Jis - dar populiaresnis pasaulinės literatūros rašytojas. Tačiau turto, kaip substancijos, nešančios blogį, vertinimas, būtinybės stambiojo verslo pasaulyje „eiti per lavonus“ suvokimas vargu ar yra gera paskata, patraukianti skaitytojus pačius tapti verslo pasaulio dalimi. Greičiau - priešingai.

 

Įdomu, kad Lefevras ir Dreizeris gimė tais pačiais metais. Tiesa, Dreizeris mirė dviem metais vėliau nei Lefevras. Tačiau skirtingai nei Lefevras Dreizeris neturėjo darbo biržoje patirties, nors ir buvo kilęs iš fabrikanto, praradusio savo nuosavybę, šeimos. Akivaizdu, kad biografiniai skirtumai, kiti pinigų uždirbimo metodai nustatė ir abiejų rašytojų požiūrį į kapitalą. 19-ojo ir 20-ojo amžių sandūroje prekyba biržoje buvo laikoma šiuolaikiniu verslu, kur kiekvienam gali pasisekti jo talento, žinių ir atkaklumo dėka. Vilnos fabrike, kurios bendrasavininku buvo Teodoro Dreizerio tėvas, buvo galima matyti tik klasinius skirtumus, kuriuos Teodoras vėliau nekartą aprašė savo kūriniuose.

 

Dreizerio herojus, bandymas praturtėti arba patiria krachą, arba visus nušluoja savo kelyje. Lefevro herojus tobulėja ir jam pasiseka be nereikalingo žiauraus elgesio su kitais.

 

Edvino Lefevro literatūrinė karjera prasidėjo nuo knygos „Volstryto istorijos“. Joje labai tikroviškai ir aiškiai atsispindi papročiai, viešpataujantys Amerikos biržose praėjusio amžiaus pradžioje. Žinoma, kad kiekviena „istorija“ pagrįsta realiais įvykiais, kurių liudininku buvo pats autorius. Kūrinio personažai yra išgalvoti. Tačiau šiuose personažuose nesunkiai galima pažinti tokias gerai žinomas Volstryto asmenybes, kaip Džeimsą Kiną (James Keane), Elvertoną Čepmeną (Elverton Chapman) ir Danielių Driuneimsą (Daniel Dryuneyms).

 

Šiuolaikinio skaitytojo požiūriu, žmogaus prigimties, emocijų, su kuriomis turėjo susidoroti prekeiviai beveik prieš šimtą metų, aprašymas yra aktualūs ir šiandien ir tikriausia bus aktualūs visais laikais.

 

Labiausiai žinomame Lefevro darbe „Biržos spekulianto atsiminimai“, autorius nagrinėja klausimą, kokią įtaką asmeninės žmogaus savybės ir aplinkybės, į kurias jis patenka, daro jo elgesiui. Edvinas teigia, kad žmonės visada norės lengvo uždarbio ir azartinių žaidimų. Tačiau biržos spekuliantai yra suskirstyti į kvailius, kurie pirmieji praranda pinigus, gudruolius, kuriems pavyksta išsilaikyti ilgiau ir pačius protingiausius, kurie taip pat neapsaugoti nuo bankroto. Tačiau tuomet kyla klausimas, ar aplamai verta investuoti, Lefevras atsako paprastai: „Niekada miniai, visada protingam žmogui“. Reikia išsiskirti iš minios, pabandyti įgyti būtinas žinias ir įgūdžius ir tik tada turėsite šansą į sėkmę.

 

Paskelbimo data: 2014-11-27 05:35 Tekstas: Masterforex-V Akademija
Įterpti į BLOG'ą

Kiek kainuoja nuskristi į Marsą?

Verslininkas, SpaceX ir Tesla kūrėjas Ilonas Maskas (Elon Musk) mano, kad yra būtina įsisavinti naujas technologijas, kad būtų galima ženkliai sumažinti žmogaus skrydžio į Marsą išlaidas. Dabar vieno asmens nusiuntimas į „Raudonąją planetą“ kainuotų 10 mlrd. dolerių - tai yra labai didelė suma, bet yra visai įmanoma ją sumažinti iki 200 tūkstančių. Esant tokiai kainai į Marsą būtų galima siųsti dideles žmonių grupes.


Paskelbimo data: 2017-07-14 08:10

Kaip Kinija investicijomis pavergė pusę Afrikos

Dešimtis milijardų eurų Kinijos vyriausybė skiria Pekinui strategiškai svarbioms šalims. Strategiškai svarbių valstybių sąrašas apima nemažai Afrikos kontinento šalių.

 

Savo publikacijoje Prancūzijos leidiniui „Le Monde“ apžvalgininkas Sebastijanas Le Belzik (Sebastien Le Belzic) rašo, kad nuo 2000 metų Kinijos bankai ir įmonės skyrė 77 mlrd. eurų padėti šalims, turinčioms strateginę reikšmę Kinijai. Neseniai Kinijos televizijos žiūrovams buvo rodomas naujas dokumentinis filmas, pavadinimu „Mano traukinys, mano istorija“, kuris yra odė Pekino investicijoms į Afrikos šalis.

Paskelbimo data: 2017-07-13 08:58

Kuo dabartinės mobiliųjų prietaisų baterijos skiriasi nuo ankstesnių kartų baterijų

Šiuolaikiniai išmanieji telefonai nuo Nokia 3310 tipo mobiliųjų telefonų skiriasi ne tik techninėmis specifikacijomis, bet ir baterijų tipais, tačiau daugelis įmantrių mobiliųjų prietaisų savininkų iki šiol juos pakraudami vadovaujasi žinomos „plytos“ epochai aktualiais patarimais. Daugiau informacijos apie tai, kuo šiuolaikinių išmaniųjų telefonų baterijos skiriasi nuo ankstesnių kartų baterijų, pateikia portalo „Market Leader“ žurnalistai.

Paskelbimo data: 2017-07-12 18:31

Vokietijoje išleista 0 eurų nominalo kupiūra

Kaip pažymima portale „Market Leader“, Vokietijoje pasirodžiusi nauja neįprasta eurų nominalo kupiūra nėra atsiskaitymo priemonė, tačiau ji yra tikra. Jos išleidimui pritarė Europos Centrinis bankas ir atspausdintas banknotas visiškai atitinka technologijas: popieriaus, vandens ženklų, kitų apsaugos ženklų - viskas, kaip ir kitų nominalų kupiūrose.

 

Paskelbimo data: 2017-07-07 08:27

Tendencijos analizė FOREX indikatorių pagalba

Indikatoriai yra puiki tendencijos analizės priemonė, sako ekspertai. Jie iki minimumo sumažina pačią susidariusios padėties vertinimo procedūrą ir sumažina klaidingo sprendimo priėmimo tikimybę. Todėl prekeivis gali tikėtis gauti daugiau finansinės naudos, esant toms pačioms prekybos sąlygoms. Tačiau, nusprendus nustatyti indikatorių savo terminale, kiekvienas mūsų susiduria su sudėtingu pasirinkimu, juk jų yra daug daugiau, nei galime įsivaizduoti.

Paskelbimo data: 2017-07-06 07:33

Deividas Rokfeleris - Žmogus, kuris bandė suvienyti pasaulį

Prieš kelias savaites savo 102-ąjį gimtadienį būtų šventęs Deividas Rokfeleris (David Rockefeller) - visame pasaulyje žinomas milijardierius, įgijęs daugelio žmonių pripažinimą ir meilę dėl savo labdaringos veiklos. Tačiau šių metų kovo mėnesį visus sukrėtė liūdna žinia - Deividas Rokfeleris mirė miegodamas savo dvare Pokantiko-Hils, Niujorko priemiestyje. Jis buvo vyriausias Džono Rokfelerio (John Rockefeller) - pirmojo istorijoje dolerinio milijardieriaus, naftos magnato, anūkas.

Paskelbimo data: 2017-06-30 09:33

Paskelbtas pačių populiariausių pasaulio automobilių reitingas

Konsultacinė firma focus2move paskelbė 1-ojo 2017 metų ketvirčio automobilių pardavimo visame pasaulyje statistinius duomenis.

Paskelbimo data: 2017-06-27 07:50

Ar moderniam biurui reikalingas ping-pongo stalas, hamakai, sauna?

Naujų IT kompanijų tarpe populiarėja idėjos derinti darbą ir laisvalaikį - biuruose statomi ping-pongo stalai, hamakai ir net įrengiamos saunos.Išsamiau apie tai, ar galima suderinti darbą ir laisvalaikį bandė išsiaiškinti portalo „Market Leader“ žurnalistai.

Paskelbimo data: 2017-06-23 09:14

5 idėjos, kurios iš esmės pakeis vairuotojų gyvenimą

BBC radijo stoties reporteris Deividas Gibsonas (David Gibson) pasakoja apie išradimus ir naujas koncepcijas, kurios gali pakeisti miesto transporto infrastruktūrą: tarpusavyje informacija besikeičiantys automobiliai, keliai nepastebimai pakraunantys jūsų elektromobilius ir dar daugiau. Apie tai praneša portalas „Market Leader“.

Paskelbimo data: 2017-06-21 09:58

Bitkoino kursas vėl smunka

Gegužės 25 dieną į Bitkoino (bitcoin) kriptovaliutą iš viso buvo investuota  45 milijardai dolerių, o jau po dviejų dienų - tik 31 mlrd. Kaip sako rinkos analitikai, kai bet kuris instrumentas praranda 14 mlrd. dolerių vos per dvi dienas, o dar kai tai sudaro beveik trečdalį kapitalizacijos, stambaus kotiruočių nuosmukio išvengti neįmanoma.

Paskelbimo data: 2017-06-20 08:59