Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Penktadienis, liepos 28, 09:54 (GMT +02:00)
MT-ECN.Tarpbankiniai spredai nuo 0 punktų, maža komisija. ECN prekyba žinomame terminale!

Aktualijos investuotojams

Sukuk: padidinto pelningumo aktyvų klasė

Sukuk: padidinto pelningumo aktyvų klasė

Ne paslaptis, kad JAV ir Europoje palūkanų normos yra ties žemiausiomis žymomis, o fiksuoto pajamingumo instrumentai, tokie kaip vyriausybės ir korporatyvinės obligacijos, taip pat negali pasigirti dosnumu pelno prasme.

 

Kai 10 metų amerikiečių iždo obligacijų pelningumas jau 3 metus yra žemiau 3 procentų ribos, daugelis investuotojų nusprendė šiek tiek padidinti bendrą savo investicijų portfelio pelningumą, pridėdami Europos aktyvų (Italijos, Ispanijos, Portugalijos ir Airijos). Tačiau Europos ekonomikos atsigavimo tempas nėra toks didelis ir tai iššaukia skatinimo, pagal amerikietišką pavyzdį, būtinybę; per iždo obligacijų išpirkimą, o tai sumažina Europos bondų pelningumą.

 

Kur dabar investuotojai gali gauti geras pajamas? Artimuosiuose Rytuose. Tai vieta, kur naujos kartos obligacijos, vadinamos sukuk, duoda pastovias pajamas nuo 3-8 procentų ir net daugiau, nei obligacijos denominuotos JAV doleriais. Šie didelio pajamingumo aktyvai įgyja vis didesnį populiarumą visame pasaulyje ir šiandien nagrinėsime investavimo į juos galimybes. Bet pirmiausia prisiminkime, kas tai yra - sukuk obligacijos.

 

 

Sukuk - islamiškos obligacijos

 

Tradicinės obligacijos, kurios mums yra gerai žinomos, prieštarauja Koranui ir yra uždraustos musulmoniškose šalyse. Mainais, vyriausybė ir korporacijos, norinčios pritraukti kapitalą, išleidžia sukuk obligacijas, kurios taip pat išmoka fiksuotą pelną, bet su dviem rimtomis ypatybėmis:

  1. Vakarų tipo obligacijos - tai skoliniai instrumentai, leidžiantys pirkti ir parduoti skolą, sukuk tipo obligacijos pagrįstos materialiais aktyvais, tokiais kaip nekilnojamasis turtas arba verslas ir šios obligacijos leidžia pirkti ir parduoti šiuos materialiuosius aktyvus.
  2. Sukuk obligacijos išmoka fiksuotas pajamas procentų pavidalu už materialaus aktyvo gautas pajamas arba iš nuomos mokesčio, gauto už vėl emitentui išnuomotus aktyvus.

Pavyzdžiui, kai kuris nors prekybos centras išleidžia sukuk obligacijas, jo aktyvų nuosavybės teisė pereina šių obligacijų turėtojams. Būdami to prekybos centro bendraturčiais, sukuk obligacijų savininkai įgyja teisę gauti dalį šio prekybos centro uždirbto pelno, fiksuoto procento forma. Aktyvo, kuris neatneša pelno, pavyzdžiui, valstybinės infrastruktūros objekto atveju, vyriausybės sukuk obligacijos lygiai taip pat perduoda objekto aktyvų nuosavybės teisę savo turėtojams. Tačiau, kad atlygintų sukuk obligacijų turėtojams už tai, ką jie investavo į projektą, vyriausybė išnuomoja iš aktyvų savininkų tuos aktyvus už fiksuotą procentą. Abiem atvejais obligacijų turėtojai turi ne skolos, o būtent materialių aktyvų nuosavybės teisę. Obligacijoms pasibaigus šie aktyvai grąžinami emitentui, o investuotos lėšos vėl grąžinamos investuotojui.

 

Tokiu būdu, kadangi investuotojas perka ne skolą, o materialųjį aktyvą, kuris duoda pelną arba tiesiogiai, arba per nuomos mokestį, pelnas, gautas iš investicijų į sukuk obligacijas, neprieštarauja islamo įstatymams, nes manoma, kad tai yra pelno pasidalijimas vykdant verslą, ne spekuliacinis pelnas.

 

Dar viena papildoma sukuk ypatybė yra griežtas draudimas dirbti su azartinių žaidimų, alkoholio ir tabako produkcijos, narkotikų ir suaugusiųjų pramogų industrijomis. Tie, kurie investuoja į sukuk obligacijas gali būti tikri, kad jų investicijos neprieštarauja islamo įstatymams, aprašytiems Korane.

 

 

Kur rasti sukuk obligacijas?

 

Nors ir manoma, kad daugiausia sukuk obligacijos yra investuojamos Artimuosiuose Rytuose, iš tikrųjų didžiausia sukuk obligacijų rinka yra Malaizijoje. Šiai šaliai tenka daugiau nei 50 procentų viso pasaulio sukuk rinkos. Būtent todėl sukuk obligacijas priimta vadinti ne Artimųjų Rytų, o būtent islamiškomis obligacijomis. Nesvarbu, ar jūs būtumėte musulmonas, ieškantis fiksuotų pajamų investicijų, kurios neprieštarauja islamo įstatymams, ar ne musulmonas, ieškantis investicijų su padidintu pelningumu, kurios grindžiamos materialiniais aktyvais, o ne abstrakčia skola, jums akivaizdžiai verta pasirinkti sukuk obligacijas Malaizijos, JAE ir Saudo Arabijos rinkoje - trijose stambiausiose sukuk rinkose pasaulyje. 1 paveiksle pavaizduotos kitos stambios 2014 metų liepos mėnesio sukuk obligacijų rinkos, priklausomai nuo dydžio.

1 pav. Didžiausios pasaulio sukuk rinkos pagal šalis (2014 metų liepa)

 

Be to, vis daugiau ne islamo šalių taip pat pradeda siūlyti sukuk obligacijas. Tarp jų tokios šalys kaip Didžioji Britanija, Honkongas, Pietų Afrika. Kadangi pastaruosius kelerius metus sukuk obligacijos taip sparčiai populiarėja, didžiosios agentūros, tokios kaip S&P Dow Jones ir Thomson Reuter, sukuk obligacijų krepšelio pagrindu sukūrė keletą indeksų.

 

2013 metų spalį S&P Dow Jones sudarė savo pagrindinį sukuk indeksą S&P MENA Bond & Sukuk Index pavadinamu, kuris apima du poindeksus - S&P MENA Bond Index ir S&P MENA Sukuk Index.

 

S&P MENA Sukuk Index apima doleriais denominuotas sukuk obligacijas, išleistas Artimuosiuose Rytuose ir Afrikos šalyse ir neprieštaraujančias islamui. Šalių sąraše yra Alžyras, Bahreinas, Egiptas, Iranas, Irakas, Jordanija, Kuveitas, Libanas, Libija, Omanas, Palestina, Kataras, Saudo Arabija, Sirija, Tunisas, Jungtiniai Arabų Emyratai, Marokas, Jemenas, bet ne Malaizija, Indonezija ir kai kurios kitos islamo valstybės.

 

Šis indeksas rodo neblogą pajamingumą, lyginant su kai kuriais kitais fondų indeksais. S&P MENA Sukuk Indekx per pastaruosius metus sugebėjo išaugti daugiau nei 8 procentais, lyginant su 3,6% vidurkiu. Taip, tai obligacijų fondas, kuris atrodo yra aiškus favoritas, lyginant su tuo pačiu Total Return ETF (NYSE: BOND) fondu iš PIMCO, kurio vertė padidėjo 5,15% per metus tik su 3,3% pajamingumu.

Indeksas S&P MENA Sukuk Index apima 36 stabilius sukuk emitentus, kurie vertinami 31,372 mlrd. JAV dolerių, o vidutinis laiko periodas, likęs iki obligacijų, įeinančių į šį indeksą, pabaigos, yra 5,95 metų.

 

Bet jei jūs vis tik norite investuoti į sukuk obligacijas tiesiogiai, o ne per fondus, jums teks rasti išėjimą į Dubajaus biržą NASDAQ Dubai Exchange.

 

 

Sukuk NASDAQ Dubajaus biržoje

 

Ši birža yra lyderė, suteikiant prieigą prie sukuk obligacijų. Bendra aktyvų, kurie kotiruojami šioje biržoje, vertė viršija 18 milijardų JAV dolerių!

 

Štai nedidelis sąrašas sukuk obligacijų, kurios teikiamos Dubajaus biržoje:

 

Alfa Star Holding Limited (obligacijos yra garantuojamos stambaus žaidėjo kito nekilnojamojo turto rinkoje Damac Properties).

 

Dar Al-Arkanas sukuk Company Ltd Trust Certificates 2016/2018/2019 (taip pat išleidžiamos stambaus žaidėjo nekilnojamojo turto rinkoje).

 

Emaar Sukuk Limited Trust Certificates 2016/2019 (gyvenamojo nekilnojamojo turto, prekybos centrų ir kitų objektų statyba).

 

Medjool Limited (aviakompanijos Emirates Airline aktyvai).

 

ICD Sukuk Company Limited Trust Certificayes 2020 (Dubajus investicinė kompanija Investment Corporation of Dubai, dalinai priklauso valstybei).

 

Visą sukuk obligacijų sąrašą galima rasti oficialioje biržos svetainėje.

 

Sėkmingų investicijų!

 

Paskelbimo data: 2014-11-12 03:50 Tekstas: Masterforex-V Akademija
Įterpti į BLOG'ą

Trampo politika atima iš JAV pagrindinį vaidmenį vakarų pasaulyje

Ekspertų tarpe dabartinio JAV prezidento Donaldo Trampo politika kelia susirūpinimą. Daugelio apžvalgininkų nuomone, dėl valstybės vadovo politikos JAV gali prarasti savo, kaip Vakarų pasaulio lyderės, pozicijas.

 

CNN televizijos kanalo vedantysis, politologas, ekspertas tarptautinių santykių srityje Faridas Zakarija (Fareed Zakaria) savo „The Washington Post“ publikacijoje rašė, kad pastarieji Donaldo Trampo žingsniai suvienijo Europą taip, kaip to nesugebėjo padaryti net Rusijos prezidentas Putinas. Visiškai tikėtina, kad Vakarų pasaulio dabartinis JAV prezidentas nesužlugdys, tačiau Vašingtonas rizikuoja prarasti savo vadovaujantį vaidmenį.

Paskelbimo data: 2017-07-26 18:42

„Goldman Sachs“ pataria investuotojams vengti rublio

Investicinis bankas „Goldman Sachs“ pataria investuotojams nutraukti procentinių palūkanų (carry trade) žaidimą Rusijos rubliais ir pereiti prie kitų besivystančių šalių valiutų.

 

„Goldman Sachs“ strategų rekomendacijos buvo viešai paskelbtos liepos 18 dienos apžvalgoje. Jie paskelbė apie rublio ir dar kelių besivystančių šalių valiutų augimo potencialo išsekimą.

Paskelbimo data: 2017-07-25 17:26

Kiek kainuoja nuskristi į Marsą?

Verslininkas, SpaceX ir Tesla kūrėjas Ilonas Maskas (Elon Musk) mano, kad yra būtina įsisavinti naujas technologijas, kad būtų galima ženkliai sumažinti žmogaus skrydžio į Marsą išlaidas. Dabar vieno asmens nusiuntimas į „Raudonąją planetą“ kainuotų 10 mlrd. dolerių - tai yra labai didelė suma, bet yra visai įmanoma ją sumažinti iki 200 tūkstančių. Esant tokiai kainai į Marsą būtų galima siųsti dideles žmonių grupes.


Paskelbimo data: 2017-07-14 08:10

Kaip Kinija investicijomis pavergė pusę Afrikos

Dešimtis milijardų eurų Kinijos vyriausybė skiria Pekinui strategiškai svarbioms šalims. Strategiškai svarbių valstybių sąrašas apima nemažai Afrikos kontinento šalių.

 

Savo publikacijoje Prancūzijos leidiniui „Le Monde“ apžvalgininkas Sebastijanas Le Belzik (Sebastien Le Belzic) rašo, kad nuo 2000 metų Kinijos bankai ir įmonės skyrė 77 mlrd. eurų padėti šalims, turinčioms strateginę reikšmę Kinijai. Neseniai Kinijos televizijos žiūrovams buvo rodomas naujas dokumentinis filmas, pavadinimu „Mano traukinys, mano istorija“, kuris yra odė Pekino investicijoms į Afrikos šalis.

Paskelbimo data: 2017-07-13 08:58

Kuo dabartinės mobiliųjų prietaisų baterijos skiriasi nuo ankstesnių kartų baterijų

Šiuolaikiniai išmanieji telefonai nuo Nokia 3310 tipo mobiliųjų telefonų skiriasi ne tik techninėmis specifikacijomis, bet ir baterijų tipais, tačiau daugelis įmantrių mobiliųjų prietaisų savininkų iki šiol juos pakraudami vadovaujasi žinomos „plytos“ epochai aktualiais patarimais. Daugiau informacijos apie tai, kuo šiuolaikinių išmaniųjų telefonų baterijos skiriasi nuo ankstesnių kartų baterijų, pateikia portalo „Market Leader“ žurnalistai.

Paskelbimo data: 2017-07-12 18:31

Vokietijoje išleista 0 eurų nominalo kupiūra

Kaip pažymima portale „Market Leader“, Vokietijoje pasirodžiusi nauja neįprasta eurų nominalo kupiūra nėra atsiskaitymo priemonė, tačiau ji yra tikra. Jos išleidimui pritarė Europos Centrinis bankas ir atspausdintas banknotas visiškai atitinka technologijas: popieriaus, vandens ženklų, kitų apsaugos ženklų - viskas, kaip ir kitų nominalų kupiūrose.

 

Paskelbimo data: 2017-07-07 08:27

Tendencijos analizė FOREX indikatorių pagalba

Indikatoriai yra puiki tendencijos analizės priemonė, sako ekspertai. Jie iki minimumo sumažina pačią susidariusios padėties vertinimo procedūrą ir sumažina klaidingo sprendimo priėmimo tikimybę. Todėl prekeivis gali tikėtis gauti daugiau finansinės naudos, esant toms pačioms prekybos sąlygoms. Tačiau, nusprendus nustatyti indikatorių savo terminale, kiekvienas mūsų susiduria su sudėtingu pasirinkimu, juk jų yra daug daugiau, nei galime įsivaizduoti.

Paskelbimo data: 2017-07-06 07:33

Deividas Rokfeleris - Žmogus, kuris bandė suvienyti pasaulį

Prieš kelias savaites savo 102-ąjį gimtadienį būtų šventęs Deividas Rokfeleris (David Rockefeller) - visame pasaulyje žinomas milijardierius, įgijęs daugelio žmonių pripažinimą ir meilę dėl savo labdaringos veiklos. Tačiau šių metų kovo mėnesį visus sukrėtė liūdna žinia - Deividas Rokfeleris mirė miegodamas savo dvare Pokantiko-Hils, Niujorko priemiestyje. Jis buvo vyriausias Džono Rokfelerio (John Rockefeller) - pirmojo istorijoje dolerinio milijardieriaus, naftos magnato, anūkas.

Paskelbimo data: 2017-06-30 09:33

Paskelbtas pačių populiariausių pasaulio automobilių reitingas

Konsultacinė firma focus2move paskelbė 1-ojo 2017 metų ketvirčio automobilių pardavimo visame pasaulyje statistinius duomenis.

Paskelbimo data: 2017-06-27 07:50

Ar moderniam biurui reikalingas ping-pongo stalas, hamakai, sauna?

Naujų IT kompanijų tarpe populiarėja idėjos derinti darbą ir laisvalaikį - biuruose statomi ping-pongo stalai, hamakai ir net įrengiamos saunos.Išsamiau apie tai, ar galima suderinti darbą ir laisvalaikį bandė išsiaiškinti portalo „Market Leader“ žurnalistai.

Paskelbimo data: 2017-06-23 09:14