Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Antradienis, rugsėjo 21, 01:29 (GMT +02:00)
Aktualijos investuotojams

Sukuk: padidinto pelningumo aktyvų klasė

Sukuk: padidinto pelningumo aktyvų klasė

Ne paslaptis, kad JAV ir Europoje palūkanų normos yra ties žemiausiomis žymomis, o fiksuoto pajamingumo instrumentai, tokie kaip vyriausybės ir korporatyvinės obligacijos, taip pat negali pasigirti dosnumu pelno prasme.

 

Kai 10 metų amerikiečių iždo obligacijų pelningumas jau 3 metus yra žemiau 3 procentų ribos, daugelis investuotojų nusprendė šiek tiek padidinti bendrą savo investicijų portfelio pelningumą, pridėdami Europos aktyvų (Italijos, Ispanijos, Portugalijos ir Airijos). Tačiau Europos ekonomikos atsigavimo tempas nėra toks didelis ir tai iššaukia skatinimo, pagal amerikietišką pavyzdį, būtinybę; per iždo obligacijų išpirkimą, o tai sumažina Europos bondų pelningumą.

 

Kur dabar investuotojai gali gauti geras pajamas? Artimuosiuose Rytuose. Tai vieta, kur naujos kartos obligacijos, vadinamos sukuk, duoda pastovias pajamas nuo 3-8 procentų ir net daugiau, nei obligacijos denominuotos JAV doleriais. Šie didelio pajamingumo aktyvai įgyja vis didesnį populiarumą visame pasaulyje ir šiandien nagrinėsime investavimo į juos galimybes. Bet pirmiausia prisiminkime, kas tai yra - sukuk obligacijos.

 

 

Sukuk - islamiškos obligacijos

 

Tradicinės obligacijos, kurios mums yra gerai žinomos, prieštarauja Koranui ir yra uždraustos musulmoniškose šalyse. Mainais, vyriausybė ir korporacijos, norinčios pritraukti kapitalą, išleidžia sukuk obligacijas, kurios taip pat išmoka fiksuotą pelną, bet su dviem rimtomis ypatybėmis:

  1. Vakarų tipo obligacijos - tai skoliniai instrumentai, leidžiantys pirkti ir parduoti skolą, sukuk tipo obligacijos pagrįstos materialiais aktyvais, tokiais kaip nekilnojamasis turtas arba verslas ir šios obligacijos leidžia pirkti ir parduoti šiuos materialiuosius aktyvus.
  2. Sukuk obligacijos išmoka fiksuotas pajamas procentų pavidalu už materialaus aktyvo gautas pajamas arba iš nuomos mokesčio, gauto už vėl emitentui išnuomotus aktyvus.

Pavyzdžiui, kai kuris nors prekybos centras išleidžia sukuk obligacijas, jo aktyvų nuosavybės teisė pereina šių obligacijų turėtojams. Būdami to prekybos centro bendraturčiais, sukuk obligacijų savininkai įgyja teisę gauti dalį šio prekybos centro uždirbto pelno, fiksuoto procento forma. Aktyvo, kuris neatneša pelno, pavyzdžiui, valstybinės infrastruktūros objekto atveju, vyriausybės sukuk obligacijos lygiai taip pat perduoda objekto aktyvų nuosavybės teisę savo turėtojams. Tačiau, kad atlygintų sukuk obligacijų turėtojams už tai, ką jie investavo į projektą, vyriausybė išnuomoja iš aktyvų savininkų tuos aktyvus už fiksuotą procentą. Abiem atvejais obligacijų turėtojai turi ne skolos, o būtent materialių aktyvų nuosavybės teisę. Obligacijoms pasibaigus šie aktyvai grąžinami emitentui, o investuotos lėšos vėl grąžinamos investuotojui.

 

Tokiu būdu, kadangi investuotojas perka ne skolą, o materialųjį aktyvą, kuris duoda pelną arba tiesiogiai, arba per nuomos mokestį, pelnas, gautas iš investicijų į sukuk obligacijas, neprieštarauja islamo įstatymams, nes manoma, kad tai yra pelno pasidalijimas vykdant verslą, ne spekuliacinis pelnas.

 

Dar viena papildoma sukuk ypatybė yra griežtas draudimas dirbti su azartinių žaidimų, alkoholio ir tabako produkcijos, narkotikų ir suaugusiųjų pramogų industrijomis. Tie, kurie investuoja į sukuk obligacijas gali būti tikri, kad jų investicijos neprieštarauja islamo įstatymams, aprašytiems Korane.

 

 

Kur rasti sukuk obligacijas?

 

Nors ir manoma, kad daugiausia sukuk obligacijos yra investuojamos Artimuosiuose Rytuose, iš tikrųjų didžiausia sukuk obligacijų rinka yra Malaizijoje. Šiai šaliai tenka daugiau nei 50 procentų viso pasaulio sukuk rinkos. Būtent todėl sukuk obligacijas priimta vadinti ne Artimųjų Rytų, o būtent islamiškomis obligacijomis. Nesvarbu, ar jūs būtumėte musulmonas, ieškantis fiksuotų pajamų investicijų, kurios neprieštarauja islamo įstatymams, ar ne musulmonas, ieškantis investicijų su padidintu pelningumu, kurios grindžiamos materialiniais aktyvais, o ne abstrakčia skola, jums akivaizdžiai verta pasirinkti sukuk obligacijas Malaizijos, JAE ir Saudo Arabijos rinkoje - trijose stambiausiose sukuk rinkose pasaulyje. 1 paveiksle pavaizduotos kitos stambios 2014 metų liepos mėnesio sukuk obligacijų rinkos, priklausomai nuo dydžio.

1 pav. Didžiausios pasaulio sukuk rinkos pagal šalis (2014 metų liepa)

 

Be to, vis daugiau ne islamo šalių taip pat pradeda siūlyti sukuk obligacijas. Tarp jų tokios šalys kaip Didžioji Britanija, Honkongas, Pietų Afrika. Kadangi pastaruosius kelerius metus sukuk obligacijos taip sparčiai populiarėja, didžiosios agentūros, tokios kaip S&P Dow Jones ir Thomson Reuter, sukuk obligacijų krepšelio pagrindu sukūrė keletą indeksų.

 

2013 metų spalį S&P Dow Jones sudarė savo pagrindinį sukuk indeksą S&P MENA Bond & Sukuk Index pavadinamu, kuris apima du poindeksus - S&P MENA Bond Index ir S&P MENA Sukuk Index.

 

S&P MENA Sukuk Index apima doleriais denominuotas sukuk obligacijas, išleistas Artimuosiuose Rytuose ir Afrikos šalyse ir neprieštaraujančias islamui. Šalių sąraše yra Alžyras, Bahreinas, Egiptas, Iranas, Irakas, Jordanija, Kuveitas, Libanas, Libija, Omanas, Palestina, Kataras, Saudo Arabija, Sirija, Tunisas, Jungtiniai Arabų Emyratai, Marokas, Jemenas, bet ne Malaizija, Indonezija ir kai kurios kitos islamo valstybės.

 

Šis indeksas rodo neblogą pajamingumą, lyginant su kai kuriais kitais fondų indeksais. S&P MENA Sukuk Indekx per pastaruosius metus sugebėjo išaugti daugiau nei 8 procentais, lyginant su 3,6% vidurkiu. Taip, tai obligacijų fondas, kuris atrodo yra aiškus favoritas, lyginant su tuo pačiu Total Return ETF (NYSE: BOND) fondu iš PIMCO, kurio vertė padidėjo 5,15% per metus tik su 3,3% pajamingumu.

Indeksas S&P MENA Sukuk Index apima 36 stabilius sukuk emitentus, kurie vertinami 31,372 mlrd. JAV dolerių, o vidutinis laiko periodas, likęs iki obligacijų, įeinančių į šį indeksą, pabaigos, yra 5,95 metų.

 

Bet jei jūs vis tik norite investuoti į sukuk obligacijas tiesiogiai, o ne per fondus, jums teks rasti išėjimą į Dubajaus biržą NASDAQ Dubai Exchange.

 

 

Sukuk NASDAQ Dubajaus biržoje

 

Ši birža yra lyderė, suteikiant prieigą prie sukuk obligacijų. Bendra aktyvų, kurie kotiruojami šioje biržoje, vertė viršija 18 milijardų JAV dolerių!

 

Štai nedidelis sąrašas sukuk obligacijų, kurios teikiamos Dubajaus biržoje:

 

Alfa Star Holding Limited (obligacijos yra garantuojamos stambaus žaidėjo kito nekilnojamojo turto rinkoje Damac Properties).

 

Dar Al-Arkanas sukuk Company Ltd Trust Certificates 2016/2018/2019 (taip pat išleidžiamos stambaus žaidėjo nekilnojamojo turto rinkoje).

 

Emaar Sukuk Limited Trust Certificates 2016/2019 (gyvenamojo nekilnojamojo turto, prekybos centrų ir kitų objektų statyba).

 

Medjool Limited (aviakompanijos Emirates Airline aktyvai).

 

ICD Sukuk Company Limited Trust Certificayes 2020 (Dubajus investicinė kompanija Investment Corporation of Dubai, dalinai priklauso valstybei).

 

Visą sukuk obligacijų sąrašą galima rasti oficialioje biržos svetainėje.

 

Sėkmingų investicijų!

 

Paskelbimo data: 2014-11-12 03:50 Tekstas: Masterforex-V Akademija
Įterpti į BLOG'ą

Kodėl faktiniai automobilių kuro suvartojimo rodikliai viršija deklaruojamus duomenis

Leidinio Westdeutsche Allgemeine Zeitung informacijos duomenimis, naujų automobilių Europos šalyse kuro sąnaudos vidutiniškai 42 procentais viršija gamintojų deklaruojamus rodiklius.  Todėl vidutinis automobilių savininkų permokos dydis sudaro apie 400 JAV dolerių per metus. Tokius duomenis gavo Tarptautinė ekologiškai švaraus transporto taryba (ICCT).

Paskelbimo data: 2017-12-05 08:01

Tokijo automobilių salonas pradžiugino automobilių mėgėjus naujovėmis

Tokijo automobilių salone Japonijos gamintojai tradiciškai pristato naujoves, kurios išsiskiria kiek neįprastu dizainu. Šiemet automobilių gamintojai taip pat pristatė eilę gana perspektyvių, bet iš pirmo žvilgsnio neįprastų automobilių modelių. Kiekvienas naujas produktas pritrauks ne tik automobilių rinkos ekspertų, bet ir automėgėjų dėmesį.

Paskelbimo data: 2017-11-16 08:48

Mokslininkai nukėlė pasaulio pabaigą į 2100 metus

Mokslininkas priminė, kad per pastaruosius 540 milijonų mūsų planetos istorijos metų buvo 5 masinio gyvų būtybių išmirimo bangos - ir visos jos buvo lydimos anglies cirkuliacijos ciklo gamtoje pokyčių.

Paskelbimo data: 2017-10-16 07:50

Baltarusija atsisako sąjungos su Rusija pasaulinėje kalio trąšų rinkoje

Minske manoma, kad jie sugebės savarankiškai kontroliuoti didelę dalį pasaulinės kalio trąšų rinkos. Šioje srityje Baltarusija nusprendė atsisakyti bet kokio bendradarbiavimo su Rusija. Tai praneša verslo žmonių portalo „Market Leader“ žurnalistai su nuoroda į „Novoje vremia".

Paskelbimo data: 2017-10-11 07:47

Kaip praktiškai realizuoti „brexit'ą“

Pasak Didžiosios Britanijos finansų ministro Filipo Hamondo (Philip Hammond), pereinamasis laikotarpis po JK pasitraukimo iš ES turi būti baigtas iki 2022 metų, iki kitų šalies visuotinių parlamento rinkimų. Jis mano, kad santykiai su Europos Sąjunga trejų metų laikotarpiu po „brexit'o“ gali būti panašūs į dabartinius, o būtent Jungtinė Karalystė dalyvaus muitų sąjungoje ir išlaikys prieigą prie bendrosios rinkos.

Paskelbimo data: 2017-09-22 07:50

Saulė ir vėjas labai greitai padarys anglies gavybą nepelninga

Labai greitai anglies šachtos taps nerentabilios, o angliakasių profesija pasiners į užmarštį. Šią prognozę pateikė verslo naujienų agentūra Bloomberg.

 

Anglies gavybos duobkasiu taps alternatyvi, arba „žalioji“, energetika, naudojanti saulės ir vėjo energiją. Jau po 3-4 metų saulės ir vėjo energijos kaina susilygins su energijos generacija iš anglies, o po 20-25 metų anglies naudojimas energijos gamybai smuks 87 procentais.

Paskelbimo data: 2017-08-26 19:39

„Išmanieji“ GOOGLE akiniai grįžta!

Patobulinta išmaniųjų GOOGLE akinių versija vadinama Glass Enterprise Edition greit pasirodys prekyboje, pranešė BBC su nuoroda į naujienų tinklapį Medium.

Paskelbimo data: 2017-08-22 15:18

Kriptovaliutos: kas naudingiau - investuoti ar jas „išgauti“?

Pastarosiomis dienomis vis daugiau žmonių atkreipia dėmesį į vakar dar mažai žinomas kriptovaliutas su jų „vadu“ - bitkoinu (bitcoin, BTC). Daugelis, žinoma, girdėjo apie šią skaitmeninę valiutą, kuri leidžia mokėti už pirkinius, atsiskaityti už paslaugas, investuoti, netgi uždirbti tik iš to, kad turi bitkoinų.

 

Paskelbimo data: 2017-08-01 07:50

Gyvenimas vien iš prekybos - utopija? Nemokamas vebinaras

Prieš pradedamas keliauti Forex prekybos keliu dažnas naujokas turi klaidingą supratimą ir iliuzijų apie tai, kokia iš tikrųjų yra sėkmingo prekeivio valiutomis kasdienybė. Svajojama apie „laisvą“ darbo grafiką, darbo aplinką pagal pasirinkimą, jokių viršininkų, jokio streso, darbo krūvis pagal pageidavimą ir išpildyta bet kuri asmeninė ar artimųjų svajonė. Deja viskas ne taip paprasta.

Paskelbimo data: 2017-07-31 15:59

Holografiniai vaizdo skambučiai išmaniais telefonais tampa realybe

Pirmą kartą žmonijos istorijoje holografinis vaizdo skambutis buvo atliktas šių metų balandžio 3 dieną. Proveržį telekomunikacijų srityje atliko Verizon (JAV) ir Korean Telecom (Pietų Korėja) kompanijų darbuotojai. Holografinis vaizdas į išmaniuosius telefonus buvo perduodamas tarp Pietų Korėjos Seulo ir Amerikos Nju Džersio. Demonstracijos metu holografinis Verizon darbuotojo vaizdas atsidūrė Korean Telecom būstinės monitoriuje.

Paskelbimo data: 2017-07-28 17:55