Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Sekmadienis, rugpjūčio 20, 20:03 (GMT +02:00)
MT-ECN.Tarpbankiniai spredai nuo 0 punktų, maža komisija. ECN prekyba žinomame terminale!

Aktualijos investuotojams

Šiuolaikinių prietaisų gamybos milžinė

Šiuolaikinių prietaisų gamybos milžinė

Nešiojamuosius kompiuterius, planšetes, internetinius kompiuterius, išmaniuosius telefonus, video kameras ir kitus šiuolaikinius prietaisus su kompanijos Acer prekiniu ženklu šiandien galima įsigyti daugelyje parduotuvių visame pasaulyje. Pasirodo, kad korporacija Acer Group tapo viena įtakingiausių šiuolaikinės technikos gamintojų tarpe. O juk šis verslas prasidėjo nuo nediduko kapitalo, kurį, prieš beveik keturis dešimtmečius, investavo vienas Taivano gyventojas.


Sėkmės istorijos pradžia

 

Šiandien Taivane veikia labai daug įmonių, gaminančių šiuolaikinius elektroninius prietaisus. Tačiau mažytė salos valstybė, kuri dabar yra vadinama sėkmės pavyzdžiu Pietryčių Azijoje, ne visada atrodė tokia išsivysčiusi. 1976 metais ji buvo dar tolimoje pasaulio ekonomikos periferijoje. Bet būtent tuomet Stenas Ši Čženžunas (Stan Shih Chzhenzhun) ten įkūrė nedidelę kompaniją MultiTech International.

 

Pradinis kapitalas buvo tik 25 tūkst. JAV dolerių. Tačiau pasaulinio kompiuterinio verslo istorija žino nemažai pavyzdžių, kai iš paprastų „garažo“ firmelių išaugdavo tikri šio verslo gigantai. Taip atsitiko ir su MultiTech International, kuri laikui bėgant tapo Acer Group korporacija.

 

Tačiau iš pradžių viskas atrodė gana niūriai. MultiTech International visiškai galėjo pakartoti tūkstančių mažų įmonių likimą, taip ir likdama nedidelių užsakymų ir simbolinių finansinių apyvartų įmone arba išvis išnykti po stipresnių konkurentų smūgių.

 

Taivanas praėjusio šimtmečio septintojo dešimtmečio viduryje buvo neturtinga šalis, kurioje žmonės buvo pasirengę dirbti už menką atlygį. Šis faktas buvo didelis pliusas savininkui, kuris galėjo iškart pasamdyti kelias dešimtis darbuotojų. Bet svarbiausia, kad verslas buvo grindžiamas šiuolaikinių technologijų skatinimu, o pasaulyje jau prasidėjo kompiuterizacijos era ir tai gerai suprato ne tik Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Vakarų Europoje, bet ir Taivane.

 

Turėdama kuklias galimybes MultiTech International jau po trejų metų sugebėjo sukonstruoti pirmąjį Taivano kompiuterį, skirtą eksportuoti į užsienį. 1981 metais su MultiTech International marke pasirodė 8-bitų asmeninis kompiuteris MicroProfessor-II mikroproesoriaus MOS Technology 6502 pagrindu. Atrodytų maža įmonė pradėjo greitai vytis pasaulį pagal naudojamų technologijų lygį. O 1985 metais sugebėjo aplenkti visus, sukurdama pirmąjį pasaulyje 32 bitų asmeninį kompiuterį. Tai buvo fantastiškas pasiekimas. Atsiliko net legendinė IBM!

 

MultiTech International pasiekimus pastebėjo Taivano valdžios institucijos. Tuo metu šalis žengė aktyvaus vystymosi keliu ir perspektyvios įmonės iš tikrųjų pajuto valstybės paramą. MultiTech International iš vyriausybės išsikovojo dideles subsidijas, o tai ir leido pasiekti technologinį proveržį. Kaip sako korporacijos istoriografai, būtent devintojo dešimtmečio pradžioje būsimoji Acer Group atspėjo teisingą kryptį - nebrangių, tačiau gana aukštos kokybės kompiuterių gamybą, kuriuos sau leisti nusipirkti galėjo net ir nelabai pasiturinčios šeimos.

 

Po to, kai tapo aišku, kad Taivano kompanija yra pajėgi garbingai konkuruoti net su pasaulio lyderiais, buvo atidarytos jos atstovybės Japonijoje ir Vokietijoje. Vėliau biurai atsirado ir kitose išsivysčiusiose šalyse. MultiTech International sukūrė visą eilę įvairių specializuotų padalinių, kurių pavadinimuose ėmė figūruoti žodžis „acer“. Devintojo dešimtmečio viduryje garsiausiu tapo padalinys Acer Peripherals, vėliau sukūręs prekinį BenQ ženklą. Beje, panašiai su ACER skambantis pavadinimas ASUS taip pat atėjo iš MultiTech International. Keletas inžinierių, laikui bėgant, paliko kompaniją ir sukūrė savo kompaniją, kuri taip pat sugebėjo pasiekti žymių laimėjimų pasaulinėje rinkoje.

 

1987 metais pradėjo dirbti Acer Incorporated Laboratories padalinys, kuris užsiėmė savo mikroschemų kūrimu ir gamyba. Galiausiai, 1988 metais MultiTech International Corporation buvo pervadinta į korporaciją Acer, o tai išvertus iš lotynų kalbos reiškia „klevas“. Nors dėl teisingo vertimo iki šiol ginčijamasi. Yra variantai, kad „Acer“ turėtų būti verčiamas kaip „aštrus, akylas, veržlus“ ar kaip „aitrus, rūstus, skvarbus“.

 


Proveržis

 

Devintojo dešimtmečio pabaiga - dešimtojo dešimtmečio pradžia - tai korporacijos aktyvaus augimo laikotarpis ir sėkmingų įmonių pirkimas kitose šalyse. Taigi, 1989 metais, Acer įsigyja JAV kompaniją Counterpoint Computers, kurios būstinė įsikūrusi Kalifornijoje. Įsigijimas buvo labai svarbus Taivano korporacijos plėtros etapas, nes tuo metu nusipirkta amerikiečių kompanija buvo stambi mini kompiuterių kūrėja ir gamintoja. Maždaug tuo pačiu metu pavyko įsigyti olandų kompaniją Kangaroo Computer B.V. Vėliau jos pagrindu buvo sukurtas gamybos padalinys AcerEurope. Be to, turėtume prisiminti bendros įmonės Acer ir Texas Instruments sukūrimą. Partneris iš Teksaso devyniasdešimtųjų pabaigoje buvo puslaidininkių pramonės JAV lyderis. Acer įgijo galimybę gaminti savo atminties mikroschemas.

 

Acer Group aktyviai vystė savo verslą ir paskutinįjį praėjusio šimtmečio dešimtmetį. 1997 metais kompanija buvo oficialiai pripažinta viena pasaulio lyderių kompiuterių versle. Prieš tai dar įvyko keli reikšmingi susijungimai ir įsigijimai. O būtent, pavyko įsigyti kompaniją Altos Computer Systems, vieną pirmaujančių daugiavartotojiškų sistemų (1990 m.).

 

1994 metais kompanija Intel įsigijo Acer licenciją naudoti ChipUpTM technologijas. Įdomu tai, kad pastaroji buvo įsteigta prieš trejus metus. Intel atkreipė dėmesį į Taivano kolegų pasiekimus tik tada, kai jie pateko į stambiausių pasaulio kompiuterių gamintojų dešimtuką. Dar po trejų metų Acer pristatė naują X Computer platformą. Jos pagrindinė ypatybė buvo ta, kad vietoj vieningos brangios universalios mašinos vartotojas galėjo nusipirkti keletą specializuotų prietaisų - būtent tų, kurių jam reikia.

 

Ilgainiui tapo aišku, kad PK rinka nėra beribė. Be to, PK gamybos technologijas jau valdė daugybė kompanijų, o vartotojas norėjo gauti iš esmės naujus prietaisus. Prasidėjo mobiliojo ryšio, greitojo interneto, portatyvinių planšečių era ir net įprastas PK pradėjo užleisti vietą kompaktiškesniems nešiojamiems personaliniams kompiuteriams. Palaipsniui su Acer prekės ženklu pasirodo vis daugiau ir daugiau naujų produktų. Pati korporacija daro viską, kas įmanoma, savo verslui optimizuoti, taip pat įsigyti pačias naujausias šiuolaikines technologijas. Kitaip šioje rinkoje ne tik neįmanoma būti sėkmingam, bet tiesiog net ir išlikti.

 

2007 metais Acer įsigyja prekinius eMachines, Packard Bell ir Gateway ženklus. 2008 metais - kompaniją E-Ten Information Systems, komunikatorių Glofiish gamintoją. Kad šis sandoris įvyktų reikėjo išleisti 290 mln. JAV dolerių. Parodoje Mobile World Congress, vykusioje Barselonoje 2009 metų vasarį, Acer pristatė savo pirmąją komunikatorių liniją.

 

Apskritai, 21-ojo amžiaus pradžia korporacijai Acer Group tapo rimtos restruktūrizacijos laikotarpiu. Tuomet kompaniją jau sudarė trys pagrindinės dalys - Acer, Wistron ir BenQ. Pasak Masterforex-V Akademijos ekspertų, būtent tokie veiksmai leido Acer Grupei išlikti pasaulio lyderių tarpe, nes prasidėjusi krizė gerokai sumažino pajamas.

 


Acer Group šiandien

 

Kaip ir visi šiuolaikinės pasaulio industrijos gigantai, Acer Group turėjo dėti didžiules pastangas 2008 metų krizei įveikti. Galima sakyti, kad korporacijai pavyko išgyventi šį sunkų laikotarpį be ypatingų nuostolių. Šiuo metu Acer Group yra keturių pasaulyje žinomų prekinių ženklų: Acer, Packard Bell, Gateway ir eMachines savininkė. Įdomu tai, kad 2008 metais, kai jau buvo aišku, kad, tiesiogine žodžio prasme, reikėjo gelbėti verslą, Taivano kompanija nusprendė užimti savo vietą išmaniųjų telefonų rinkoje. Tuomet ji įsigijo E-TEN kompaniją, beje, kad nebūtų klaidinami potencialūs klientai, prietaisai buvo išleidžiami su Acer prekiniu ženklu.

 

Kokia gi buvo pagrindinė Taivano gamintojo sėkmės priežastis? Kartais sakoma, kad Acer verslo strategija yra tiesiogiai priešinga tai, kurią naudojo Apple. Vietoj prestižo ir brangumo kompanija sugebėjo pasiūlyti klientams pakankamai aukštos kokybės produktus už žemą kainą. Toks požiūris leido užkariauti populiarumą ne tik išsivysčiusių šalių, bet ir besivystančių, ne pačių turtingiausių, šalių rinkose.

 

Beje, produktų tarpe yra aukštos klasės prietaisų, gaminamų su Acer Ferrari prekės ženklu. Jų rinkodaros sąlygos išlieka tokios pačios, kaip ir Apple, nes ir kainos yra panašios. Tačiau tai, greičiausiai, - taisyklės išimtis.

 

Kompanijos steigėjas Stenas Ši ne kartą sakė, kad jo konkurentai tiesiog nemoka sukurti nebrangios technikos, todėl ir negali konkuruoti pagal pardavimų apimtis. Fortune Global 500 versijos duomenimis, 2011 metais kompanija, pagal kompiuterinės technikos ir elektronikos gamybą, dar užėmė 487 vietą pasaulyje. Tačiau daugelis ekspertų teigia, kad Acer turi neblogus šansus atsidurti tarp absoliučių lyderių. Tai rodo eilė objektyvių veiksnių. Pirma, Acer turi labai plačią produktų liniją. Gaminamų išmaniųjų telefonų, kompiuterių, nešiojamųjų kompiuterių ir kitų populiarių prietaisų modelių kiekis yra labai didelis. Yra didelis prietaisų pasirinkimas tiek pagal technines galimybes, tiek ir pagal kainas. Be to, įmonė užima svarbią vietą pasaulyje pagal monitorių, koncentratorių, kompaktinių diskų įrenginių, tinklo plokščių, klaviatūrų, operatyvinės atminties, projektorių ir taip toliau gamybą. Tai reiškia, kad jos produktais yra suinteresuoti ne tik galutiniai vartotojai, bet ir kiti gamintojai. Acer aktyviai įsisavina produktus, kurie vis dar nerealizavo savo rinkos potencialo. Pavyzdžiui, automobilių navigacijos įranga ar namų žiniasklaidos sistemos.

 

Antra, apie Acer korporacijos verslo sėkmės strategijas kalba finansiniai rodikliai. 2006 metais bendros pajamos buvo 11,156 mlrd. JAV dolerių. 2007 metais rodiklis išaugo iki 14,07 mlrd. O 2010 metais, nepaisant pasaulinės krizės padarinių, skaičių ir vėl pavyko padidinti iki 17,38 mlrd. JAV dolerių.

 

Tiesa, kompanijos grynasis pelnas 2010 metais buvo mažesnis, nei prieškriziniais 2007 metais - 344 milijonai dolerių, lyginant su 394,65 mln. Bet vis tik jis sumažėjo nežymiai ir buvo didesnis, nei 2006 metais (308,9 mln. JAV dolerių).

 

Trečia, Acer sugebėjo tapti labai populiariu prekės ženklu už JAV ir ES rinkų ribų. Pavyzdžiui, Rusijoje įmonė parduoda 31,2% visų nešiojamųjų kompiuterių. Artimiausiam konkurentui - Asus - priklauso tik 25% Rusijos rinkos. Didelį populiarumą įgijo Acer markės išmanieji telefonai ir asmeniniai kompiuteriai.

 

Paskelbimo data: 2014-10-30 03:58 Tekstas: Masterforex-V Akademija
Įterpti į BLOG'ą

Kriptovaliutos: kas naudingiau - investuoti ar jas „išgauti“?

Pastarosiomis dienomis vis daugiau žmonių atkreipia dėmesį į vakar dar mažai žinomas kriptovaliutas su jų „vadu“ - bitkoinu (bitcoin, BTC). Daugelis, žinoma, girdėjo apie šią skaitmeninę valiutą, kuri leidžia mokėti už pirkinius, atsiskaityti už paslaugas, investuoti, netgi uždirbti tik iš to, kad turi bitkoinų.

 

Paskelbimo data: 2017-08-01 07:50

Gyvenimas vien iš prekybos - utopija? Nemokamas vebinaras

Prieš pradedamas keliauti Forex prekybos keliu dažnas naujokas turi klaidingą supratimą ir iliuzijų apie tai, kokia iš tikrųjų yra sėkmingo prekeivio valiutomis kasdienybė. Svajojama apie „laisvą“ darbo grafiką, darbo aplinką pagal pasirinkimą, jokių viršininkų, jokio streso, darbo krūvis pagal pageidavimą ir išpildyta bet kuri asmeninė ar artimųjų svajonė. Deja viskas ne taip paprasta.

Paskelbimo data: 2017-07-31 15:59

Holografiniai vaizdo skambučiai išmaniais telefonais tampa realybe

Pirmą kartą žmonijos istorijoje holografinis vaizdo skambutis buvo atliktas šių metų balandžio 3 dieną. Proveržį telekomunikacijų srityje atliko Verizon (JAV) ir Korean Telecom (Pietų Korėja) kompanijų darbuotojai. Holografinis vaizdas į išmaniuosius telefonus buvo perduodamas tarp Pietų Korėjos Seulo ir Amerikos Nju Džersio. Demonstracijos metu holografinis Verizon darbuotojo vaizdas atsidūrė Korean Telecom būstinės monitoriuje.

Paskelbimo data: 2017-07-28 17:55

Trampo politika atima iš JAV pagrindinį vaidmenį vakarų pasaulyje

Ekspertų tarpe dabartinio JAV prezidento Donaldo Trampo politika kelia susirūpinimą. Daugelio apžvalgininkų nuomone, dėl valstybės vadovo politikos JAV gali prarasti savo, kaip Vakarų pasaulio lyderės, pozicijas.

 

CNN televizijos kanalo vedantysis, politologas, ekspertas tarptautinių santykių srityje Faridas Zakarija (Fareed Zakaria) savo „The Washington Post“ publikacijoje rašė, kad pastarieji Donaldo Trampo žingsniai suvienijo Europą taip, kaip to nesugebėjo padaryti net Rusijos prezidentas Putinas. Visiškai tikėtina, kad Vakarų pasaulio dabartinis JAV prezidentas nesužlugdys, tačiau Vašingtonas rizikuoja prarasti savo vadovaujantį vaidmenį.

Paskelbimo data: 2017-07-26 18:42

„Goldman Sachs“ pataria investuotojams vengti rublio

Investicinis bankas „Goldman Sachs“ pataria investuotojams nutraukti procentinių palūkanų (carry trade) žaidimą Rusijos rubliais ir pereiti prie kitų besivystančių šalių valiutų.

 

„Goldman Sachs“ strategų rekomendacijos buvo viešai paskelbtos liepos 18 dienos apžvalgoje. Jie paskelbė apie rublio ir dar kelių besivystančių šalių valiutų augimo potencialo išsekimą.

Paskelbimo data: 2017-07-25 17:26

Kiek kainuoja nuskristi į Marsą?

Verslininkas, SpaceX ir Tesla kūrėjas Ilonas Maskas (Elon Musk) mano, kad yra būtina įsisavinti naujas technologijas, kad būtų galima ženkliai sumažinti žmogaus skrydžio į Marsą išlaidas. Dabar vieno asmens nusiuntimas į „Raudonąją planetą“ kainuotų 10 mlrd. dolerių - tai yra labai didelė suma, bet yra visai įmanoma ją sumažinti iki 200 tūkstančių. Esant tokiai kainai į Marsą būtų galima siųsti dideles žmonių grupes.


Paskelbimo data: 2017-07-14 08:10

Kaip Kinija investicijomis pavergė pusę Afrikos

Dešimtis milijardų eurų Kinijos vyriausybė skiria Pekinui strategiškai svarbioms šalims. Strategiškai svarbių valstybių sąrašas apima nemažai Afrikos kontinento šalių.

 

Savo publikacijoje Prancūzijos leidiniui „Le Monde“ apžvalgininkas Sebastijanas Le Belzik (Sebastien Le Belzic) rašo, kad nuo 2000 metų Kinijos bankai ir įmonės skyrė 77 mlrd. eurų padėti šalims, turinčioms strateginę reikšmę Kinijai. Neseniai Kinijos televizijos žiūrovams buvo rodomas naujas dokumentinis filmas, pavadinimu „Mano traukinys, mano istorija“, kuris yra odė Pekino investicijoms į Afrikos šalis.

Paskelbimo data: 2017-07-13 08:58

Kuo dabartinės mobiliųjų prietaisų baterijos skiriasi nuo ankstesnių kartų baterijų

Šiuolaikiniai išmanieji telefonai nuo Nokia 3310 tipo mobiliųjų telefonų skiriasi ne tik techninėmis specifikacijomis, bet ir baterijų tipais, tačiau daugelis įmantrių mobiliųjų prietaisų savininkų iki šiol juos pakraudami vadovaujasi žinomos „plytos“ epochai aktualiais patarimais. Daugiau informacijos apie tai, kuo šiuolaikinių išmaniųjų telefonų baterijos skiriasi nuo ankstesnių kartų baterijų, pateikia portalo „Market Leader“ žurnalistai.

Paskelbimo data: 2017-07-12 18:31

Vokietijoje išleista 0 eurų nominalo kupiūra

Kaip pažymima portale „Market Leader“, Vokietijoje pasirodžiusi nauja neįprasta eurų nominalo kupiūra nėra atsiskaitymo priemonė, tačiau ji yra tikra. Jos išleidimui pritarė Europos Centrinis bankas ir atspausdintas banknotas visiškai atitinka technologijas: popieriaus, vandens ženklų, kitų apsaugos ženklų - viskas, kaip ir kitų nominalų kupiūrose.

 

Paskelbimo data: 2017-07-07 08:27

Tendencijos analizė FOREX indikatorių pagalba

Indikatoriai yra puiki tendencijos analizės priemonė, sako ekspertai. Jie iki minimumo sumažina pačią susidariusios padėties vertinimo procedūrą ir sumažina klaidingo sprendimo priėmimo tikimybę. Todėl prekeivis gali tikėtis gauti daugiau finansinės naudos, esant toms pačioms prekybos sąlygoms. Tačiau, nusprendus nustatyti indikatorių savo terminale, kiekvienas mūsų susiduria su sudėtingu pasirinkimu, juk jų yra daug daugiau, nei galime įsivaizduoti.

Paskelbimo data: 2017-07-06 07:33