Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Penktadienis, sausio 19, 06:37 (GMT +02:00)
Aktualijos investuotojams

Šiuolaikinių prietaisų gamybos milžinė

Šiuolaikinių prietaisų gamybos milžinė

Nešiojamuosius kompiuterius, planšetes, internetinius kompiuterius, išmaniuosius telefonus, video kameras ir kitus šiuolaikinius prietaisus su kompanijos Acer prekiniu ženklu šiandien galima įsigyti daugelyje parduotuvių visame pasaulyje. Pasirodo, kad korporacija Acer Group tapo viena įtakingiausių šiuolaikinės technikos gamintojų tarpe. O juk šis verslas prasidėjo nuo nediduko kapitalo, kurį, prieš beveik keturis dešimtmečius, investavo vienas Taivano gyventojas.


Sėkmės istorijos pradžia

 

Šiandien Taivane veikia labai daug įmonių, gaminančių šiuolaikinius elektroninius prietaisus. Tačiau mažytė salos valstybė, kuri dabar yra vadinama sėkmės pavyzdžiu Pietryčių Azijoje, ne visada atrodė tokia išsivysčiusi. 1976 metais ji buvo dar tolimoje pasaulio ekonomikos periferijoje. Bet būtent tuomet Stenas Ši Čženžunas (Stan Shih Chzhenzhun) ten įkūrė nedidelę kompaniją MultiTech International.

 

Pradinis kapitalas buvo tik 25 tūkst. JAV dolerių. Tačiau pasaulinio kompiuterinio verslo istorija žino nemažai pavyzdžių, kai iš paprastų „garažo“ firmelių išaugdavo tikri šio verslo gigantai. Taip atsitiko ir su MultiTech International, kuri laikui bėgant tapo Acer Group korporacija.

 

Tačiau iš pradžių viskas atrodė gana niūriai. MultiTech International visiškai galėjo pakartoti tūkstančių mažų įmonių likimą, taip ir likdama nedidelių užsakymų ir simbolinių finansinių apyvartų įmone arba išvis išnykti po stipresnių konkurentų smūgių.

 

Taivanas praėjusio šimtmečio septintojo dešimtmečio viduryje buvo neturtinga šalis, kurioje žmonės buvo pasirengę dirbti už menką atlygį. Šis faktas buvo didelis pliusas savininkui, kuris galėjo iškart pasamdyti kelias dešimtis darbuotojų. Bet svarbiausia, kad verslas buvo grindžiamas šiuolaikinių technologijų skatinimu, o pasaulyje jau prasidėjo kompiuterizacijos era ir tai gerai suprato ne tik Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Vakarų Europoje, bet ir Taivane.

 

Turėdama kuklias galimybes MultiTech International jau po trejų metų sugebėjo sukonstruoti pirmąjį Taivano kompiuterį, skirtą eksportuoti į užsienį. 1981 metais su MultiTech International marke pasirodė 8-bitų asmeninis kompiuteris MicroProfessor-II mikroproesoriaus MOS Technology 6502 pagrindu. Atrodytų maža įmonė pradėjo greitai vytis pasaulį pagal naudojamų technologijų lygį. O 1985 metais sugebėjo aplenkti visus, sukurdama pirmąjį pasaulyje 32 bitų asmeninį kompiuterį. Tai buvo fantastiškas pasiekimas. Atsiliko net legendinė IBM!

 

MultiTech International pasiekimus pastebėjo Taivano valdžios institucijos. Tuo metu šalis žengė aktyvaus vystymosi keliu ir perspektyvios įmonės iš tikrųjų pajuto valstybės paramą. MultiTech International iš vyriausybės išsikovojo dideles subsidijas, o tai ir leido pasiekti technologinį proveržį. Kaip sako korporacijos istoriografai, būtent devintojo dešimtmečio pradžioje būsimoji Acer Group atspėjo teisingą kryptį - nebrangių, tačiau gana aukštos kokybės kompiuterių gamybą, kuriuos sau leisti nusipirkti galėjo net ir nelabai pasiturinčios šeimos.

 

Po to, kai tapo aišku, kad Taivano kompanija yra pajėgi garbingai konkuruoti net su pasaulio lyderiais, buvo atidarytos jos atstovybės Japonijoje ir Vokietijoje. Vėliau biurai atsirado ir kitose išsivysčiusiose šalyse. MultiTech International sukūrė visą eilę įvairių specializuotų padalinių, kurių pavadinimuose ėmė figūruoti žodžis „acer“. Devintojo dešimtmečio viduryje garsiausiu tapo padalinys Acer Peripherals, vėliau sukūręs prekinį BenQ ženklą. Beje, panašiai su ACER skambantis pavadinimas ASUS taip pat atėjo iš MultiTech International. Keletas inžinierių, laikui bėgant, paliko kompaniją ir sukūrė savo kompaniją, kuri taip pat sugebėjo pasiekti žymių laimėjimų pasaulinėje rinkoje.

 

1987 metais pradėjo dirbti Acer Incorporated Laboratories padalinys, kuris užsiėmė savo mikroschemų kūrimu ir gamyba. Galiausiai, 1988 metais MultiTech International Corporation buvo pervadinta į korporaciją Acer, o tai išvertus iš lotynų kalbos reiškia „klevas“. Nors dėl teisingo vertimo iki šiol ginčijamasi. Yra variantai, kad „Acer“ turėtų būti verčiamas kaip „aštrus, akylas, veržlus“ ar kaip „aitrus, rūstus, skvarbus“.

 


Proveržis

 

Devintojo dešimtmečio pabaiga - dešimtojo dešimtmečio pradžia - tai korporacijos aktyvaus augimo laikotarpis ir sėkmingų įmonių pirkimas kitose šalyse. Taigi, 1989 metais, Acer įsigyja JAV kompaniją Counterpoint Computers, kurios būstinė įsikūrusi Kalifornijoje. Įsigijimas buvo labai svarbus Taivano korporacijos plėtros etapas, nes tuo metu nusipirkta amerikiečių kompanija buvo stambi mini kompiuterių kūrėja ir gamintoja. Maždaug tuo pačiu metu pavyko įsigyti olandų kompaniją Kangaroo Computer B.V. Vėliau jos pagrindu buvo sukurtas gamybos padalinys AcerEurope. Be to, turėtume prisiminti bendros įmonės Acer ir Texas Instruments sukūrimą. Partneris iš Teksaso devyniasdešimtųjų pabaigoje buvo puslaidininkių pramonės JAV lyderis. Acer įgijo galimybę gaminti savo atminties mikroschemas.

 

Acer Group aktyviai vystė savo verslą ir paskutinįjį praėjusio šimtmečio dešimtmetį. 1997 metais kompanija buvo oficialiai pripažinta viena pasaulio lyderių kompiuterių versle. Prieš tai dar įvyko keli reikšmingi susijungimai ir įsigijimai. O būtent, pavyko įsigyti kompaniją Altos Computer Systems, vieną pirmaujančių daugiavartotojiškų sistemų (1990 m.).

 

1994 metais kompanija Intel įsigijo Acer licenciją naudoti ChipUpTM technologijas. Įdomu tai, kad pastaroji buvo įsteigta prieš trejus metus. Intel atkreipė dėmesį į Taivano kolegų pasiekimus tik tada, kai jie pateko į stambiausių pasaulio kompiuterių gamintojų dešimtuką. Dar po trejų metų Acer pristatė naują X Computer platformą. Jos pagrindinė ypatybė buvo ta, kad vietoj vieningos brangios universalios mašinos vartotojas galėjo nusipirkti keletą specializuotų prietaisų - būtent tų, kurių jam reikia.

 

Ilgainiui tapo aišku, kad PK rinka nėra beribė. Be to, PK gamybos technologijas jau valdė daugybė kompanijų, o vartotojas norėjo gauti iš esmės naujus prietaisus. Prasidėjo mobiliojo ryšio, greitojo interneto, portatyvinių planšečių era ir net įprastas PK pradėjo užleisti vietą kompaktiškesniems nešiojamiems personaliniams kompiuteriams. Palaipsniui su Acer prekės ženklu pasirodo vis daugiau ir daugiau naujų produktų. Pati korporacija daro viską, kas įmanoma, savo verslui optimizuoti, taip pat įsigyti pačias naujausias šiuolaikines technologijas. Kitaip šioje rinkoje ne tik neįmanoma būti sėkmingam, bet tiesiog net ir išlikti.

 

2007 metais Acer įsigyja prekinius eMachines, Packard Bell ir Gateway ženklus. 2008 metais - kompaniją E-Ten Information Systems, komunikatorių Glofiish gamintoją. Kad šis sandoris įvyktų reikėjo išleisti 290 mln. JAV dolerių. Parodoje Mobile World Congress, vykusioje Barselonoje 2009 metų vasarį, Acer pristatė savo pirmąją komunikatorių liniją.

 

Apskritai, 21-ojo amžiaus pradžia korporacijai Acer Group tapo rimtos restruktūrizacijos laikotarpiu. Tuomet kompaniją jau sudarė trys pagrindinės dalys - Acer, Wistron ir BenQ. Pasak Masterforex-V Akademijos ekspertų, būtent tokie veiksmai leido Acer Grupei išlikti pasaulio lyderių tarpe, nes prasidėjusi krizė gerokai sumažino pajamas.

 


Acer Group šiandien

 

Kaip ir visi šiuolaikinės pasaulio industrijos gigantai, Acer Group turėjo dėti didžiules pastangas 2008 metų krizei įveikti. Galima sakyti, kad korporacijai pavyko išgyventi šį sunkų laikotarpį be ypatingų nuostolių. Šiuo metu Acer Group yra keturių pasaulyje žinomų prekinių ženklų: Acer, Packard Bell, Gateway ir eMachines savininkė. Įdomu tai, kad 2008 metais, kai jau buvo aišku, kad, tiesiogine žodžio prasme, reikėjo gelbėti verslą, Taivano kompanija nusprendė užimti savo vietą išmaniųjų telefonų rinkoje. Tuomet ji įsigijo E-TEN kompaniją, beje, kad nebūtų klaidinami potencialūs klientai, prietaisai buvo išleidžiami su Acer prekiniu ženklu.

 

Kokia gi buvo pagrindinė Taivano gamintojo sėkmės priežastis? Kartais sakoma, kad Acer verslo strategija yra tiesiogiai priešinga tai, kurią naudojo Apple. Vietoj prestižo ir brangumo kompanija sugebėjo pasiūlyti klientams pakankamai aukštos kokybės produktus už žemą kainą. Toks požiūris leido užkariauti populiarumą ne tik išsivysčiusių šalių, bet ir besivystančių, ne pačių turtingiausių, šalių rinkose.

 

Beje, produktų tarpe yra aukštos klasės prietaisų, gaminamų su Acer Ferrari prekės ženklu. Jų rinkodaros sąlygos išlieka tokios pačios, kaip ir Apple, nes ir kainos yra panašios. Tačiau tai, greičiausiai, - taisyklės išimtis.

 

Kompanijos steigėjas Stenas Ši ne kartą sakė, kad jo konkurentai tiesiog nemoka sukurti nebrangios technikos, todėl ir negali konkuruoti pagal pardavimų apimtis. Fortune Global 500 versijos duomenimis, 2011 metais kompanija, pagal kompiuterinės technikos ir elektronikos gamybą, dar užėmė 487 vietą pasaulyje. Tačiau daugelis ekspertų teigia, kad Acer turi neblogus šansus atsidurti tarp absoliučių lyderių. Tai rodo eilė objektyvių veiksnių. Pirma, Acer turi labai plačią produktų liniją. Gaminamų išmaniųjų telefonų, kompiuterių, nešiojamųjų kompiuterių ir kitų populiarių prietaisų modelių kiekis yra labai didelis. Yra didelis prietaisų pasirinkimas tiek pagal technines galimybes, tiek ir pagal kainas. Be to, įmonė užima svarbią vietą pasaulyje pagal monitorių, koncentratorių, kompaktinių diskų įrenginių, tinklo plokščių, klaviatūrų, operatyvinės atminties, projektorių ir taip toliau gamybą. Tai reiškia, kad jos produktais yra suinteresuoti ne tik galutiniai vartotojai, bet ir kiti gamintojai. Acer aktyviai įsisavina produktus, kurie vis dar nerealizavo savo rinkos potencialo. Pavyzdžiui, automobilių navigacijos įranga ar namų žiniasklaidos sistemos.

 

Antra, apie Acer korporacijos verslo sėkmės strategijas kalba finansiniai rodikliai. 2006 metais bendros pajamos buvo 11,156 mlrd. JAV dolerių. 2007 metais rodiklis išaugo iki 14,07 mlrd. O 2010 metais, nepaisant pasaulinės krizės padarinių, skaičių ir vėl pavyko padidinti iki 17,38 mlrd. JAV dolerių.

 

Tiesa, kompanijos grynasis pelnas 2010 metais buvo mažesnis, nei prieškriziniais 2007 metais - 344 milijonai dolerių, lyginant su 394,65 mln. Bet vis tik jis sumažėjo nežymiai ir buvo didesnis, nei 2006 metais (308,9 mln. JAV dolerių).

 

Trečia, Acer sugebėjo tapti labai populiariu prekės ženklu už JAV ir ES rinkų ribų. Pavyzdžiui, Rusijoje įmonė parduoda 31,2% visų nešiojamųjų kompiuterių. Artimiausiam konkurentui - Asus - priklauso tik 25% Rusijos rinkos. Didelį populiarumą įgijo Acer markės išmanieji telefonai ir asmeniniai kompiuteriai.

 

Paskelbimo data: 2014-10-30 03:58 Tekstas: Masterforex-V Akademija
Įterpti į BLOG'ą

Nekilnojamasis turtas Meksikoje: investicijų privalumai ir trūkumai

Meksika - sparčiai auganti šalis, rodanti gana spartų ekonomikos augimo tempą.  Ar šioje šalyje verta ir prasminga įsigyti nekilnojamojo turto ir, galiausiai, ar naudinga? Pasaulyje viskas reliatyvu, o būtent tai, kad Meksika ribojasi su JAV, turi teigiamą poveikį šios Lotynų Amerikos šalies ekonomikos būklei. Be to, yra dar vienas esminis privalumas - šiltas, minkštas klimatas, prieinamos pragyvenimo kainos, gerai išvystyta infrastruktūra, kokybiškas ir nebrangus medicininis aptarnavimas.

Paskelbimo data: 2013-10-10 05:41

Biržos prekeiviai - pakuočių gamyba: ar šis verslas pelningas investuotojui?

Packaging Corp America yra didžiausias kraft (maišelinio) popieriaus, gofruotojo kartono ir pakuočių gamintojas  JAV. Kompanija valdo 4 kraft popieriaus ir gofruoto kartono gamybos gamyklas ir 71 pakuočių iš gofruoto kartono gamyklą. 2012 metais pardavimų apimtys siekė 2,8 mlrd. dolerių, 2013 metais numatomos pajamos  -3,13 mlrd. dolerių.


Moody‘s vertinimu kompanija turi Baa3kredito reitingą, 2008 metais reitingas buvo pakeltas nuo Ba1 iki Baa3 ir nuo to laiko nepasikeitė.

Paskelbimo data: 2013-10-09 03:55

Ekspertai ginčijasi, kuri nekilnojamojo turto rinka pelningesnė - Italijos ar Prancūzijos

Jei turime du daiktus ir imame juos lyginti, visada galime rasti ir skirtumų, ir panašumų. Mūsų atveju - prancūzų ir italų nekilnojamasis turtas. Ir viena, ir kita šalis įspūdingos puikiomis poilsio sąlygomis, abiejose vienoda paklausa tokios pačios kainos analoginiams objektams (ar tai butai už 200-250 tūkstančių eurų, ar vilos už milijonus eurų).

 

Abi šalys yra vienoje klimato juostoje ir kiekvienoje jų yra patrauklūs regionai. Italijoje tokie yra Ligūrija, Toskana ir Emilija-Romanija, Prancūzijoje - Žydrasis Krantas.
Sezonas, kai galima mėgautis paplūdimiu, jūros vandeniu, tas pats - nuo gegužės iki spalio, o slidinėjimas kalnuose - nuo gruodžio iki balandžio. Būnant pakrantėje  arba kalnuose ne iš karto galima suprasti, kur gi jūs iš tikrųjų esate,
Italijoje ar Prancūzijoje.

Paskelbimo data: 2013-10-08 04:05

Nekilnojamasis turtas Latvijoje: kuo baigsis ginčai dėl leidimo gyventi suteikimo

Praėjo tik keletas savaičių po garsaus  Nacionalinės sąjungos pirmininko Raiviso Dzintarso (Raivis Dzintars) pasisakymo, kuriame jis ragino nedelsiant nutraukti leidimų gyventi užsieniečiams, investavusiems į Latvijos nekilnojamąjį turtą, išdavimą ir štai jau pasirodė aiškūs patvirtinimai, kad radikalūs politiko pasiūlymai neras pakankamos paramos nei parlamente, nei šalies vyriausybėje. Beje ir pats patriotas atsitraukė atgal. Dabar jis sako, kad iš tikrųjų turėjo omenyje ne visišką dar 2010 metais paskelbtos programos „Leidimas gyventi mainais už investicijas“ nutraukimą. Neva jis reikalavo ją tik gerokai sugriežtinti. Pasak jo, užsieniečiams vis tik reikia suteikti leidimo gyventi statusą, bet tik tiems, kurie tikrai įnešė didelį indėlį į šalies ekonomikos vystymą ir sukūrė naujų darbo vietų...

Paskelbimo data: 2013-10-04 04:44

7 svarbiausi ekonominiai rodikliai, kurie turi būti tikrinami kiekvieną rytą

Kai prireikia vertinti šiandieninę padėtį rinkoje ir ekonomikoje, kiekvienas turi savo nuomonę ir savo požiūrį.        


Šiame straipsnyje jūsų svarstymui pateikiame savo nuomonę apie tai, kokius rodiklius geriausia naudoti dienos pradžioje prieš prekybos sesiją, norint įvertinti bendrą realią situaciją rinkoje.

 

Paskelbimo data: 2013-10-03 05:26

Kuo doleris ir euras neįtiko BRICS - Rusijai, Kinijai, Indijai, Brazilijai

Tarpvalstybinė asociacija BRICS skelbia „karą“ doleriui ir eurui. Normalizuodamos savo pinigų ir kreditų politiką, išsivysčiusios vakarų valstybės imasi tokių netikėtų žingsnių, kad BRICS šalių vadovai priversti reaguoti gana griežtai. Ekspertai mano, kad priverstinės priešinimosi priemonės suvienys BRICS šalis ir suteiks naujas paskatas vidaus bloko bendradarbiavimui.

 
Ko galima tikėtis iš prasidedančios BRICS kovos prieš valiutų lyderius, nagrinėjo internetinio portalo „Market Leader“ analitikai.

Paskelbimo data: 2013-10-01 04:06

Ekspertai - turizmo pramonė prisideda prie Prancūzijos nekilnojamojo turto rinkos plėtros

Pastaraisiais metais vis daugiau NVS šalių piliečių ryžtasi įsigyti nekilnojamąjį turtą užsienyje. Tai nestebina, nes toks pirkinys žada daugybę privalumų:

- pirma, išsivysčiusių šalių rinkos yra daug daugiau likvidžios;
- antra, atsiranda galimybė užsidirbti iš nuomos ar pelningai investuoti kapitalą, laukiant kito būsto pabrangimo vienoje ar kitoje šalyje; 

Nuolat auganti turizmo pramonė Prancūzijoje pritraukia nemažai užsienio investuotojų. Atrodytų viskas čia paprasta: investuok pinigus, atvažiuok ir turėk nuosavybę! Tačiau specialistai įspėja, kad Prancūzijos rinka vis tik yra pilna "povandeninių akmenų", už kurių užkliuvus galite patirti didžiulį nusivylimą.

Paskelbimo data: 2013-09-27 02:52

Indijos finansų krizė

Laikykitės, investuotojai! Priekyje dar viena turbulentiškumo ir kritimo zona Indijoje. Rupija silpnėja! Pastarosios kelios savaitės kelia rimtą investuotojų susirūpinimą. Rupija nuvertėjo 11% iki istorinių minimumų. Už vieną JAV dolerį -  63,12 rupijų. Kas gi atsitiko?

 

Nuo to laiko, kai rinkoje pasklido gandai, kad JAV FRS ketina pradėti priešlaikinį Amerikos ekonomikos skatinimo programos mažinimą, investuotojai pradėjo išvedinėti lėšas iš besivystančių rinkų, bijodami savo nacionalinių valiutų smukimo.

 

Nepaisant to, kad FRS dar net nepradėjo mažinimo ir nepranešė apie tai, visi prarasti investuotojų pinigai neigiamai paveikė Indijos nacionalinę valiutą. Be to, ji turi milžinišką užsienio prekybos deficitą dėl prekių importo padidėjimo, lyginant su eksportu.

Paskelbimo data: 2013-09-26 03:55

Karas Sirijoje: The Atlantic - apie viešosios nuomonės faktorius, prekeiviai - apie naftą

Obama susidūrė su rimta problema - dauguma amerikiečių nesutinka su jo sprendimu pulti Siriją. Kaip parodė Gallup socialinės apklausos rezultatai, karinę operaciją šiandien palaiko tik 36 procentai respondentų.

 

Tai pats žemiausias JAV dalyvavimo užsienio konfliktuose palaikymo lygis per paskutiniuosius dvidešimt metų. Pavyzdžiui, savo laiku JAV karinę intervenciją į Iraką palaikė 59 procentai amerikiečių. Dar daugiau, amerikiečiai nėra tylūs, daugelyje didžiųjų miestų - Niujorke, Vašingtone, Čikagoje, Bostone - vyko skaitlingos protesto akcijos prieš karą Sirijoje.

 

Eiti prieš savo rinkėjų valią Amerikos prezidentui visai nelengva, nes tai gali sukelti rimtų problemų jo partijai. Todėl žurnalas The Atlantic pabandė išnagrinėti pagrindinius veiksnius, kurie lemia amerikiečių sutikimą kariauti. Taigi, kas verčia paprastus amerikiečius priešintis kariniams veiksmams Sirijoje, ar gali ši situacija pasikeisti artimiausioje ateityje, nagrinėjo  internetinio portalo „Market Leader“ analitikai.

Paskelbimo data: 2013-09-25 03:43

Prekeiviai - kokio euro kurso galima tikėtis po Vokietijos rinkimų?

Graikija - rinkimų išvakarėse, tik štai vyks jie Vokietijoje“. Po šiuo ironišku pasisakymu, paskelbtu Atėnų laikraštyje „Ta Nea“, šiandien galėtų pasirašyti daugelis pietų Europos šalių, pridedant tik tai, kad rinkimų išvakarėse yra ir Portugalija, ir Ispanija, ir net Italija.

 

Rinkimus Vokietijoje, kurie planuojami rugsėjo 22 d., akylai stebi visoje Europos Sąjungoje. Žinoma, Vokietijos rinkimų rezultatai yra labai svarbūs dėl įvairių priežasčių, tačiau šiandien viena pagrindinių - tai problemų, susijusiu su euro krize, sprendimas.

 

Ar išsilaikys euro zonai priklausančių šalių Vokietijos vykdomas griežtas finansinės konsolidacijos kursas? Ar Europos vienybė išliks Vokietijos užsienio politikos prioritetu? Ar ekonomikos lokomotyvas ir toliau bus pasiruošęs judėti į priekį, norėdamas išvesti iš krizės daugelį valiutinės sąjungos partnerių, nagrinėjo investuotojų portalo „Market Leader“ analitikai.

Paskelbimo data: 2013-09-23 05:08