Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Penktadienis, sausio 19, 06:41 (GMT +02:00)
Aktualijos investuotojams

Stivas Nisonas - žmogus atskleidęs japonų paslaptis

Stivas Nisonas - žmogus atskleidęs japonų paslaptis

Viskas, kas genialu yra paprasta. Tačiau tas paprastumas ne visada akivaizdus visiems. Šiandien sunku įsivaizduoti, kad vos prieš kelis dešimtmečius, net pati paviršutiniškiausia kotiruočių grafikų analizė Amerikos ir Europos biržose buvo pavaldi tik labiausiai patyrusiems prekeiviams, sugebantiems suvesti į vieną amplitudę, dinamiką, kurso judėjimus ir kitus veiksnius. Ir viskas todėl, kad Vakaruose nebuvo žinomas grafikų braižymo būdas, vadinamas japoniškomis žvakėmis.

 

Situaciją pakeitė plona, atrodytų visiškai niekuo neišsiskirianti brošiūrėlė, kurios autorius iki šiol buvo mažai kam žinomas - Stivas Nisonas (Steve Nison).


Japoniško metodo atradimas

 

Ant grafikų piešiamos figūros tikrai primena žvakes. Iš čia ir kilo pavadinimas. Pasirodo, kad iki tol, kol Stivas Nisonas atkreipė dėmesį į japoniškas žvakes, pačioje kylančios saulės šalyje, kaip ir Pietryčių Azijoje, jomis naudojosi kelios biržos prekeivių kartos. Tuo tarpu Vakarų prekybos aikštelėse nekartą buvo bandoma piešti grafikus tokiu būdu, kad iš pirmo žvilgsnio būtų aišku, kokioje būklėje yra rinka vienu ar kitu momentu. Taip atsirasdavo stulpelių histogramos „kryžiukai-nuliukai“ ir kitos figūros, kurių išvaizda radikaliai skyrėsi nuo įprastos laužytos linijos.

 

Bet kuriam prekeiviui žinoma, kokia svarbi vizualinė kotiruočių grafiko analizė. Be jo neįmanomas momentinis sprendimų priėmimas, o tai reiškia neįsivaizduojamomis atrodo dauguma dienos prekybos strategijų. Tačiau visi Vakarų tyrimai šia kryptimi taip ir nesugebėjo pasiūlyti paprasčiausio ir patikimiausio analizės metodo. Ar ne todėl, kai Stivas Nisonas 1990 metais aprašė japonų žvakes, šis instrumentas beveik akimirksniu išpopuliarėjo Europos ir Amerikos biržose. Šiandien ši technika pripažįstama kaip viena populiariausių prekeivių tarpe visame pasaulyje. Japoniškas žvakes savo prekybos terminaluose pristato ir smulkūs rinkos žaidėjai, ir stambių finansinių institucijų atstovai.

 

Prieš savo garsųjį atradimą Stivas Nisonas buvo tik mažai žinomas „Merrill Lynch“ kompanijos ateities sandorių analitikas. Tuo metu japoniškos žvakės buvo beveik nežinomas Vakaruose grafinės analizės metodas. O ir pats Stivas visiškai atsitiktinai atkreipė į jas dėmesį. Įdomu, kad ir Azijoje, naudodamiesi tokiu nuostabiu analizės instrumentu, iš tiesų, tik nedaugelis įsivaizdavo, kokias dideles galimybes jis atveria. Iki to laiko apie japoniškas žvakes faktiškai buvo galima rasti tik vieną kažkada Tokijuje išleistą brošiūrėlę. Ekspertai sakė, ją esant mažaraštiška, perdaug paviršutiniška ir kupina visokios mistikos, neturinčia nieko bendro su prekyba biržoje. Vis dėlto Stivas atidžiai susipažino su tos brošiūrėlės turiniu ir tai pastūmėjo jį savarankiškai pradėti japoniškų žvakių tyrimus.

 

Vėliau pasirodė S.Nisono knyga „Japoniškos žvakės: finansinių rinkų grafinė analizė“. Po jos buvo išleista ir antra knyga – „Už japoniškų žvakių slenksčio“. Pasak ekspertų, jos sukėlė tikrą furorą prekeivių tarpe visame pasaulyje. Autorius gi įgijo žinomumą ir šlovę.

 

Paaiškėjo, kad japoniškų žvakių analizės metodai, kuriuos siūlo Stivas Nisonas, beveik tobulai tinka kiekvienam prekeiviui. Be to, įsisavinus tik analizės pagrindus, kiekvienas rinkos dalyvis gali lengvai pamatyti taip vadinamus ankstyvuosius apsisukimo signalus ir priimti sprendimą anksčiau nei prekeiviai, kurie naudoja tradicinius analizės metodus. Pradžioje japoniškos žvakės aplamai buvo priimamos, kaip pati tobuliausia rinkos situacijos prognozavimo forma, kurios dėka galima santykinai lengvai uždirbti milijonus. Tikriausia taip ir buvo, kol japoniškų žvakių paslaptis buvo tik nedaugelio prekeivių, Stivo Nisono tyrimų dėka įgijusių puikius konkurencinius privalumus, turtas.

 

Specialistų vertinimais Stivo Nisono nuopelnas ne tik tas, kad jis Vakarų pasauliui atskleidė ypatingai veiksmingą rytietišką vizualinės grafikų analizės metodą. Jis daugelį metų mokė biržos prekeivius, teikdamas profesionalias konsultacijas, keliaudamas po pasaulį su seminarais ir mokymais. Stivo dėka tūkstančiai žmonių tapo sėkmingais ir turtingais, sugebėję japoniškų žvakių pagrindu sukurti savo veiksmingas verslo strategijas.

 

Vėliau Stivas Nisonas užėmė prezidento postą savo sukurtoje Nison Research International Inc. kompanijoje, kuri užsiėmė verslo konsultavimo ir pradedančiųjų prekeivių mokymu. Firmos klientų tarpe buvo stambiausi Amerikos fondų biržoje rinkos formuotojai (angl.k. market-makers) Bank of New York ir Morgan Stanley Dean Witter.

 

 

Stivo Nisono knygos

 

Pirmasis Stivo darbas buvo išleistas kuklios brošiūrėlės pavidalu. Ji buvo atspausdinta firmos sąskaita ir nemokamai išdalinta biržos prekeiviams. Rinkos dalyvių susidomėjimas japoniškomis žvakėmis buvo toks didelis, kad Stivas turėjo parašyti ir išleisti fundamentalesnių darbų.

 

Nors atrodytų, kad internete, daugelyje specializuotų svetainių, galima rasti daug medžiagos apie grafikų vizualinę analizę ir būtent apie japoniškas žvakes, Stivo Nisono knygos yra populiarios ir šiandien. Į jo paskaitas taip pat sunku patekti. O leidėjai daug kartų spausdino ir perspausdino Nisono knygų, kurios šiandien jau išverstos į aštuonias kalbas, tiražus.

 

Pasaulinę šlovę Stivui atnešė jo knyga „Japoniškos žvakės: finansinių rinkų grafinė analizė“. Joje autorius bandė skaitytojui pateikti tikslų japoniškų žvakių naudojimo prekybos biržoje procese vadovą. Pateikiama šimtai konkrečių situacijų, kilusių akcijų, vertybinių popierių, valiutų, ateities sandorių (fjučersų) ir pasirinkimo sandorių (opcionų) rinkose, pavyzdžių. Stivas akivaizdžiai parodė, kaip elgėsi rinkos po vienų ar kitų žvakių atsiradimo grafike, įrodė aiškų ryšį tarp vienų ar kitų žvakių kombinacijų atsiradimo ir tolesnių kotiruočių judėjimų. Skaitytojas taip pat galėjo įsitikinti, kad japoniškas žvakes galima pritaikyti bet kuriose rinkose ir bet kuriais laiko intervalais - nuo 1 minutės iki mėnesio. Ne atsitiktinai japoniškos žvakės šiandien yra būtina beveik visų be išimties prekybos sistemų opcija. Dauguma prekeivių net neįsivaizduoja, kaip galima dirbti savo žinioje neturint tokio tobulo ir universalaus analizės instrumento.

 

Antroji Stivo Nisono knyga „Už japoniškų žvakių slenksčio“ taip pat tapo tikra sensacija prekybos biržoje pasaulyje. Joje autorius pateikia keturis pagrindinius analizės metodus, pagrįstus japoniškomis žvakėmis, kurios anksčiau Vakaruose buvo nežinomos. Stivas teigia, kad prognozių tikslumas padidėja tuo metu, jei vizualinė japoniškų žvakių analizė derinama su klasikiniais europietiškais ir amerikietiškais metodais. Knygoje pateikiama daugybė iliustracijų, diagramų, instrukcijų, kuriuose Stivas Nisonas paaiškina srautų situacijos rinkoje analizės taisykles.

 


Kai kurios japoniškų žvakių paslaptys

 

Praktikoje japoniškos žvakės pasirodė tikrai esančios universaliu grafikų vizualinės analizės instrumentu. Tie prekeiviai, kurie kruopščiai išstudijavo šį metodą, gali beveik be klaidų nustatyti nusistovėjusios tendencijos jėgą, o taip pat vietinių ir strateginių apsisukimų taškus. Tačiau praktiniam pritaikymui pakanka net elementarių žinių, kurias prekeivis gali gauti per trumpą laiką. Net pradedantieji rinkos dalyviai, kurie studijavo pačius paprasčiausius japoniškų žvakių analizės metodus, turi galimybę žymiai pagerinti savo prekybos pelningumą. Gilesnės žinios duoda geresnius rezultatus.

 

Apskritai, japoniškos žvakės yra intervalinio grafiko forma ir kartu techninis indikatorius, naudojamas pavaizduoti bet kokių kotiruočių pokyčius. Jas taip pat vadina intervalinių ir linijinių grafikų derinimu, nes žvakė, vaizduojanti tam tikrą laiko intervalą taip pat rodo to laikotarpio svyravimo diapazoną.

 

Visuotinai pripažįstama, kad pirmą kartą japoniškas žvakes panaudojo XVII amžiuje gyvenęs japonų ryžių pirklys Homa Munechisa (Homma Munehisa). Jis žvakių pagalba braižė kainų pokyčių rinkoje grafikus, tai leido jam vizualinių vaizdų pagalba nustatyti pirkėjų ir pardavėjų nuotaikas, o taip pat prognozuoti kainas pagal pasiūlos ir paklausos būklę tuometinėje rinkoje. Pavaizduotų grafikų dėka Homa galėjo gana tiksliai pasakyti, kuriomis dienomis ryžių kaina bus didesnė, o kuriomis - mažesnė, kada verta prekybai pateikti daugiau prekių, kada - mažiau ir t.t.

 

Analitikai Vakaruose keletą kartų bandė surasti panašų biržos rinkos būklės vizualinio įvertinimo instrumentą. O būtent, apie 1900 metus Čarlzas Dou (Charles Dow) pasiūlė toli gražu ne tokią tobulą, bet panašią į japoniškas žvakes sistemą. 1929 metais Richardas Smitenas (Richard Smitten) aprašė kainų maksimumų ir minimumų nustatymo metodą specialių figūrų braižymo ant kotiruočių grafikų pagalba. Tačiau dar prieš Stivą Nisoną siūlomi analizės metodai buvo netobuli. Mažai kas į juos žiūrėdavo, kaip į rimtus tyrimus, dažniausiai vadindavo juos banaliu būrimu iš kavos tirščių. Situacija pasikeitė devyniasdešimtųjų pradžioje, kai pasirodė Stivo Nisono knygos, o japoniškos žvakės per trumpiausią laiką tapo labiausiai paplitusiu rinkos duomenų vaizdavimo būdu.

 

Kiekviena žvakė rodo to laiko periodo kainų atidarymą ir uždarymą, pasiektus maksimumus ir minimumus, o taip pat - kotiruočių judėjimo kryptį. Judėjimo laiko tarpo, kuriam atitiktų žvakė, viduje čia nematyti. Bet kiekvienas prekeivis gali lengvai gauti šią informaciją persijungdamas į grafiką su trumpesniu laiko intervalu. Tokiu būdu, japoniškos žvakės pateikia daugiausia informacijos, kurią prekeivis gali suvokti vizualiai, praktiškai akimirksniu nustatydamas kokioje būklėje tuo momentu yra rinka.

 

Studijuojant japoniškas žvakes, pradedantysis prekeivis jau pirmą dieną sužino, kad ilgi apatiniai šešėliai signalizuoja rinkoje bulių būklę, o viršutiniai - meškų. Beveik visiems be išimties yra žinoma apie „kūjį“ ir „pakaruoklį“ - žvakes su mažu „kūnu“ ir ilgu šešėliu, kurios beveik be klaidų leidžia nustatyti apsisukimo momentą. Taip pat yra tokių žvakių rūšių, kaip baltas ir juodas vilkelis, dodži (doji), marubodzu ir t.t. Tikslesnes prognozes prekeivis gali sudarinėti žvakių kombinacijų, atsirandančių grafikuose su skirtingais laiko intervalais, žinojimo dėka.

 

Tiesą sakant, paaiškina ekspertai, japoniškų žvakių analizės metode nėra nieko antgamtiško. Jos, tiesiog, vizualiai vaizduodamos maksimalų duomenų kiekį tuo pačiu metu rodo rinkos dalyvių nuotaikas. Juk žinoma, kad kai biržoje dauguma prekeivių nori pirkti (ir perka) vienus ar kitus aktyvus, tai jų kaina auga. Ir atvirkščiai, esant masiniam išpardavimui, kaina krenta. Pagrindinis klausimas prekeiviui yra, kaip sužinoti daugumos rinkos dalyvių nuotaikas? Pasirodo, kad šią galimybę ir suteikia japoniškos žvakės.

 

Paskelbimo data: 2014-10-08 04:49 Tekstas: Masterforex-V Akademija
Įterpti į BLOG'ą

Polsonas ir Sorošas parduoda “popierinį" auksą. Rinkos perspektyvos

Kai buvai vaikas, tikriausiai žaidei žaidimą “sek paskui lyderį”, kur reikia pakartoti vieno žaidėjų veiksmus. Tai štai, niekada nesugalvokite taip daryti investicijų pasaulyje.

Šiandien daugelis investuotojų -vidutiniokų mėgsta stebėti, ką daro pasaulinio vardo investavimo guru, o po to kopijuoja jų elgesį. Tokia strategija turi vieną didelį trūkumą - vėlavimą. Iki to laiko, kol investiciniai veiksmai pasiekia žiniasklaidą, jie pasensta ir nebėra aktualūs.

Dabar mes girdime, kaip Džonas Polsonas (John Paulson), didžiausias aukso fondo SPDR Gold Trust (NYSE: GLD) investuotojas, antrame šių metų ketvirtyje pardavė pusę šio fondo akcijų.

Džordžas Sorošas (George Soros) - dar vienas lyderis investicijų srityje, kurį mėgsta kopijuoti investuotojai. Praėjusiame ketvirtyje jis taip pat pardavė daugiau negu pusę milijono to paties fondo akcijų. Ką tai galėtų reikšti? Ar verta vengti investuoti į fizinį auksą?

Paskelbimo data: 2013-09-18 05:42

Ekspertai: investuotojai akylai stebi Maroko nekilnojamąjį turtą

Daugelis užsieniečių pastaruoju metu ėmė labiau domėtis Maroko nekilnojamuoju turtu.

Jau nuo 90-ųjų metų pabaigos europiečiai ėmė teikti pirmenybę ne tik Marakešo ir Agadiro viešbučiams, bet ir viloms bei namams kituose Maroko regionuose, kuriuos sėkmingai įsigydavo.

Šiaurės Afrika 2003 metais labai pasikeitė: tais metais Marakešo pakraščiai tapo patrauklesni už San Tropezą (Saint-Tropez), kur auga tūkstančiai palmių, viskas skendi amžinoje žalumoje. Čia galima pamatyti ir senų namų, ir prašmatnių žinomų architektų suprojektuotų naujai pastatytų namų. Būtent čia nekilnojamasis turtas yra pats brangiausias.

Paskelbimo data: 2013-09-16 05:14

Ekspertai: kodėl Kroatijos nekilnojamasis turtas - rojus investuotojams?

Autorė: Marija Jaroslavskaja

Vaizdinga gamta, palankus klimatas, švari žydraspalvė jūra - štai, ką galima rasti Kroatijoje ir tai yra ideali vieta poilsiui. Kroatija vadinama jūrų pasaka - tai tikrai nuostabiausias žemės gabalėlis, kur karaliauja nepaliesta gamta su sniego baltumo uolomis, senovės pilių tvirtovių sienomis, nusakintomis pušimis ir kiparisais, besidriekiančiais nuo bangų mūšos krašto iki pačių padangių.

Ši valstybė yra dviejų didžiųjų kultūrų sandūroje - Romos imperijos, Bizantijos ir frankų, katalikų ir stačiatikių bažnyčių, o taip pat krikščionybės ir islamo. Nepaisant labai trumpos istorijos nuo nepriklausomos Kroatijos sukūrimo (1992 m.), šios valstybės ištakos užsimezgė nemažiau, kaip prieš tūkstantį metų. Kroatijos teritorijoje yra unikalūs istorijos liudytojai, todėl čia praleistas poilsis bus labai turiningas ir įdomus.

Paskelbimo data: 2013-09-13 07:30

Prekeiviai - programos QE3 nutraukimas: privalumai ir trūkumai pasauliui ir JAV doleriui

JAV išeina iš krizės, kad vėl į ją įeitų. Kai tik Federalinė rezervų sistema paskelbė ketinanti sumažinti „kiekybinio švelninimo“ programą, daugelis priėmė tai kaip gerąją žinią. Tačiau netrukus paaiškėjo, kad ne viskas taip vienareikšmiška.

Galimas QE3 nutraukimo pasekmes JAV ir visam pasauliui nagrinėjo internetinio portalo „Market Leader“ analitikai.

Obligacijos pinga, jų pajamingumas auga: katastrofa arti

2013 metų gegužę FRS vadovas pirmą kartą viešai paskelbė apie obligacijų išpirkimo apimčių sumažinimo planus. Nuo to paties mėnesio pradžios buvo stebimas vidutiniškai dvigubas JAV iždo obligacijų pelningumo padidėjimas - nepaisant to, kad refinansavimo norma išlieka beveik nulinė (0-0,25%), o FRS dar nesumažino iždo ir hipotekos obligacijų pirkimo. Kartu su iždo augo ir korporatyvinės, savivaldybių ir, ypač smarkiai - hipotekos obligacijų pajamingumas (daugiau negu procentą.).

 

Ekspertai primena, kad jau gana seniai sklando gandai, kad greitai bus toks momentas, kai obligacijos bus parduodamos už kainas, artimas padengimo kainoms.

 

Paskelbimo data: 2013-09-11 04:41

Tailando nekilnojamasis turtas: nuosavybė kontrastų ir savitumo šalyje

Tailandas – tai ta šalis, apie kurią galima svajoti, o pagaliau ten pabuvavus – bus nuolat stebimasi jos neįprastumu ir nestandartiškumu. Jos egzotika visuomet žavi turistus. Neįprastos Tailando tradicijos gali net šokiruoti užsienio šalių svečius, ypač europiečius.

Tailando virtuvė kelia ne tik nuostabą, tačiau kai kuriais savo ingredientais, naudojamais nacionaliniuose patiekaluose, gali net šokiruoti: žiogai, svirpliai ir kiti vabzdžiai yra mėgstami vietinių šios unikalios šalies žmonių delikatesai. O jei dar pridursime, kad ypatingu gurmaniškumu čia laikomi dar ir sliekai, ir skraidantieji jonvabaliai, sutikti, kad tai tikrai skanu, europiečiams kažkaip nebūdinga.

Paskelbimo data: 2013-09-10 05:17

Ekspertų skepticizmas: draudikai investuoja į vėjo jėgaines

Pasaulinės ekonominės krizės sąlygomis ir nenuspėjamai elgiantis biržų fondų indeksams bei naftos ir aukso ateities sandoriams (fjučersams), stambios tarptautinės finansų institucijos (bankai, draudimo kompanijos, investiciniai fondai, Pajiniai investiciniai fondai (PIF) ir t.t.) bando rasti „atsarginį oro uostą“ investuodami savo kapitalą į investicinius projektus, kurie, jų paskaičiavimais, artimiausiais metais galės duoti pastovų ir stabilų pelną.

Panašus, aiškiai neprofilinis lėšų investavimo apologetas yra stambios draudimo kompanijos Munich Re (būstinė Miunchene, Vokietijoje) sprendimas investuoti 3 milijardus JAV dolerių į 3 vėjo jėgainių pirkimą Jungtinėje Karalystėje.

Paskelbimo data: 2013-09-09 05:26

Sorošas buvo teisus: aukso kaina pasiekė minimumus - investicijų pavojai ir pranašumai prekeivių akimis

Investuotojai pasitikėjo auksu, kaip „ramiu uostu“, bet jis pasielgė negeriau nei obligacijos ir akcijos. Po 11 metų užtikrinto augimo aukso kursas pasiekė piką (vos ne 2000 JAV dolerių už Trojos unciją) ir ... 2011 metais taip pat užtikrintai smuko. Šiandien auksas kainuoja apie 1300 JAV dolerių už unciją ir daugelis tvirtina, kad tai dar ne minimumas.
Kas nutiks auksui ir tiems, kurie į jį investavo, artimiausioje ateityje, nagrinėjo internetinio portalo „Market Leader“ analitikai.


Aukso kainos augimas 2008 metais buvo lengvai paaiškinamas: finansų krizė, dauguma investicinių instrumentų - valiutos, akcijos, obligacijos, nekilnojamasis turtas - diskreditavo, prarasdami stabilumą ir patikimumą.
Auksinis - tradicinis, nors ir šiek tiek archajiškas finansinis instrumentas, būdavo vienintelis žadantis pelną. Iki krizės jo kaina kilo, tačiau 2008-2011 metais buvo stebima aukso „karštligė“, kurios metu, beje, ekspertai investuotojams sakė tiesiai: auksas - nepatikima investicija, beveik neturi praktinės vertės ir bet kuriuo metu jo kaina gali kristi.

Paskelbimo data: 2013-09-06 05:00

Lenkijos nekilnojamasis turtas: ekspertai įvardijo perspektyvius regionus

 

Lenkijos priklausomybė Europos Sąjungai leidžia užsieniečiams, pirkusiems Lenkijoje nekilnojamąjį turtą, laisvai judėti Šengeno sutarties šalyse. Nekilnojamojo turto kainos Lenkijoje, lyginant su kitomis Europos šalimis, yra labiausiai prieinamos. Net kainos Rusijoje šiandien yra didesnės už kainas Lenkijoje. Jei dar atsižvelgsime į politinės padėties Lenkijoje stabilumą, nekilnojamojo turto objektų įsigijimas šioje šalyje tampa dar patrauklesnis.


Didėjant susidomėjimu Lenkija, kaip Europos Sąjungos šalimi, padidėjo ir pelnai, gaunami iš investicijų į nekilnojamąjį turtą. Taigi, nekilnojamojo turto rinka vystosi, o gyvenamųjų patalpų kainos turi tendenciją reguliariai didėti. Lenkija turi skirtingas klimato zonas, o tai leidžia pasirinkti būstą tinkamiausiame jums klimato atžvilgiu  regione. Be to, čia gana švelni žiema, temperatūrą žemiau nulio termometras rodo labai retai ir trumpai. Be viso to, šalyje labai išvystyta infrastruktūra, o tai užtikrina komfortišką gyvenimą.

Paskelbimo data: 2013-09-04 04:41

Bosnijos ir Hercegovinos nekilnojamasis turtas: unikali galimybė pelningoms investicijoms

Bosnijos ir Hercegovinos nekilnojamojo turto rinka patyrė neigiamą pasaulinės ekonominės krizės poveikį. Bet yra ir gerų žinių - nukritusios būstų kainos artimiausioje ateityje vėl ims augti. Būtent dabar, labiau nei bet kada, naudinga išnaudoti situaciją ir investuoti savo lėšas į nekilnojamąjį turtą,  juk už sąlyginai nedidelę pinigų sumą galima įsigyti būstą su tikslu jį perparduoti daug brangiau arba išnuomoti, nes kainos nuolat augs. Gerai apie tai pagalvokite ir numatykite, kokį pelną galiausiai gausite.

Bosnija ir Hercegovina yra valstybė, kurios ekonominis stabilumas aktyviai plėtosis, nes ji turi vertingų naudingų iškasenų: anglies, geležies rūdos, akmeninės druskos. Bus stipri ekonomika - bus ir patikima nekilnojamojo turto rinka.

Paskelbimo data: 2013-09-02 04:00

Pagrindinės taisyklės visiems, kurie analizuoja grafikus

Daugelis prekeivių pakankamai žino apie indikatorius, tokius kaip, pavyzdžiui, RSI (Relative Strength Index), skirtus matuoti rinkos impulso stiprumą. Tačiau ne visi prekeiviai žino, kodėl, tarkime, jie naudoja 14 parametrą. Jie naudoja jį kasdien tik todėl, nes girdėjo apie tai kažkokiame vebinare arba skaitė apie tai straipsnyje.

Tie, kurie moko mus prekybos, dažnai kalba apie tai, kad reikia rasti kažką tokio, kas suveiks ir to laikytis. Bet jei jūs nesuprantate, KODĖL jūs kažką naudojate, o tiesiog aklai ką nors kopijuojate,  ilgalaikėje perspektyvoje tai neatneš jums nieko gera. Be to, rinkos nuolat kinta ir evoliucionuoja. Tai, kas suveikė vakar, gali nesuveikti šiandien.

Paskelbimo data: 2013-08-30 04:00