Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Penktadienis, sausio 19, 06:44 (GMT +02:00)
Aktualijos investuotojams

Džono Rokfelerio imperijos įpėdiniai

Džono Rokfelerio imperijos įpėdiniai

 

Marathon Oil Corporation istorijos šaknys siekia galingojo Džono Rokfelerio (John D. Rockefeller) verslo imperiją. Sudėtinė legendinės Standard Oil dalis ji buvo nuo 1889 iki 1911 metų. Kaip žinoma, stambiausia pasaulyje naftos gavybos kompanija buvo padalyta į keletą dalių, kurios, beje, išliko milžiniškomis korporacijomis, vaidinančiomis svarbų vaidmenį pasaulinėje rinkoje.

 

 

Marathon Oil Corporation šiandien

 

Pagal naftos gavybos apimtis Marathon Oil Corporation šiandien užima ketvirtą vietą pasaulyje. Turėdama būstinę Hiustone, Teksaso valstijoje, kompanija žvalgo ir išgauna juodąjį auksą dešimtyje šalių skirtinguose žemynuose. Pagrindinė veikla sutelkta JAV, Jungtinės Karalystės ir Angolos teritorijoje.

 

Be naftos Marahton Oil Corporation užsiima ir dujų verslu. Korporacijai taip pat priklauso 7 naftos perdirbimo gamyklos, sugebančios per parą perdirbti iki 948 000 barelių naftos. Taip pat su kompanijos prekiniu ženklu dirba 3,9 tūkstančių tarptautinis degalinių tinklas. Faktiškai Marathon Oil Corporation naftos pramonėje užtikrina visą gamybos ciklą - nuo telkinių žvalgymo ir gavybos iki kuro gamybos ir jo pardavimo mažmenomis.

Pasaulinė finansų krizė negalėjo neatsispindėti naftos korporacijos veikloje. Tačiau, nepaisant pelno mažėjimo, ji atsilaikė ir dabar išgyvena pakilimo laikotarpį. Pasak analitikų, artimiausiu metu verslas bus visiškai atstatytas. 2008 metų duomenimis bendra kompanijos apyvarta viršijo 73,5 milijardo JAV dolerių, o grynasis pelnas sudarė daugiau nei 3,5 milijardo dolerių. Bendras darbuotojų skaičius visame pasaulyje buvo daugiau negu 28 tūkstančiai žmonių.

 

Pagal statistiką, 2005 metais kompanijos Marathon Oil Corporation angliavandenilių gavyba buvo ekvivalentiška 18 milijonų tonų naftos. Naftos ir kitų išteklių atsargos kompanijos eksploatuojamuose telkiniuose vertinamos apie 560 milijonų barelių.

 

Marathon Oil Corporation struktūriškai yra suskirstyta į tris veiklos segmentus:

- E & P užsiima geologine žvalgyba ir angliavandenilių pardavimu Šiaurės Amerikoje.

- Tarptautinis E & P skyrius, kur be naftos ir naftos produktų nemažą pardavimų dalį sudaro dujos, įskaitant suskystintas dujas ir metanolį.

- Oil Sands, kuri specializuojasi bitumo, sintetinės naftos ir vakuuminio gazolio gamyboje, naftingo (bituminio) smėlio ir kitų produktų, nesusijusių su tradiciniais degalais, perdirbimu.

 

 

Verslo ypatumai skirtinguose žemynuose 

 

Pagal pirmojo šių metų ketvirčio rezultatus E & P segmentas Šiaurės Amerikoje pranešė apie 242 milijonų JAV dolerių pajamų gavimą. Analitikai pastebi didelį verslo šiame regione pagerėjimą, lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, kai buvo užfiksuoti 59 milijonų nuostoliai. Iš esmės šie laimėjimai buvo pasiekti dėl geologinio žvalgymo darbų išlaidų sumažinimo ir pardavimų apimčių Jungtinėse Valstijose augimo.

 

Gamybos apimtys išaugo 7%, lyginant su ankstesniu ketvirčiu ir 33%, lyginant su 2013 metų sausio-kovo mėnesiais.

 

Maždaug 65% pajamų Šiaurės Amerikoje kompanija gavo realizuodama žalią naftą. 18% sudarė gamtinės dujos, 17% - suskystintos dujos. Rodikliai pagerėjo dėl gavybos tankio padidėjimo, vidutiniškai nuo 3 iki 4 gręžinių aikštelei.

 

Per pirmąjį ketvirtį gavyba Bakeno (Bakken) rajone padidėjo 16% per metus. Oklahomoje (Oklahoma) tą patį laikotarpį buvo stebimas 15% augimas. O nafta iš Meksikos įlankos, kur kompanija dabar gręžia gręžinius, bus gauta antrąjį ir trečiąjį šių metų ketvirtį.

 

Tarptautiniame E & P segmente per pirmąjį 2014 metų ketvirtį pavyko gauti 331 mln. dolerių pajamas. Šis skaičius buvo gerokai mažesnis nei užfiksuotas praėjusiais metais, kai kompanija pasiekė 454 mln. JAV dolerių rezultatą.

 

Manoma, kad pagrindinė neigiamos dinamikos priežastis yra grynų pardavimų apimčių sumažėjimas Norvegijoje, Libijoje ir Jungtinėje Karalystėje. Iš dalies nuostolius pavyko kompensuoti sumažinus įrangos amortizacijos išlaidas. Tačiau pirmuosius tris mėnesius gamybos išlaidos vis tiek padidėjo maždaug 60 mln. JAV dolerių.

 

Didžiausią pelną tarptautiniame segmente kompanija gavo Pusiaujo Gvinėjos teritorijoje, kur gavybos apimtys pirmąjį ketvirtį buvo pačios didžiausios. Antroje vietoje buvo Norvegija, o trečioje - JK.

 

Tiesa, Pusiaujo Gvinėjoje teko atlikti neplanuotą metanolio gamyklos remontą, o tai buvo papildomos išlaidos. Gamybos apimtys Norvegijoje šiek tiek sumažėjo, kaip teigia Marathon Oil Corporation atstovai, dėl natūralių priežasčių. Visų pirma, gręžiniai trijų mėnesių laikotarpiu nebuvo eksploatuojami aštuonias dienas dėl labai blogo žiemiško oro. Kilo problemų ir JK teritorijoje. Bet jos buvo susiję ne tik su objektyviu gavybos nuosmukiu dėl natūralaus išžvalgytų telkinių išsekimo, bet ir su bendru verslo valdymu, kuris pasirodė ne toks patikimas. Pasak kompanijos Marathon Oil Corporation vadovų, artimiausiu metu jiems teks susitelkti ties pagrindinių neigiamų veiksnių, trukdančių efektyviai verslo veiklai, šalinimu. Tuo pat metu korporacija tikisi gauti papildomą pelną iš naujų gręžinių eksploatacijos.

 

Taigi, Irako Kurdistane tikimasi tuoj-tuoj pasiekti suplanuotą gręžinio gylį ir po to bus galima padidinti naftos ir dujų realizacijos apimtis. Dar šių metų vasarį Kenijoje pavyko patvirtinti pramonines juodojo aukso atsargas naujame žvalgomame plote. Vyksta žvalgymas dideliuose Etiopijos plotuose. Be to, darbai tęsiasi ir Gabone, kur vis dar reikia pasiekti tam tikrus susitarimus su vyriausybe.

 

Oil Sands segmentas pirmąjį 2014 metų ketvirtį davė korporacijai 64 milijonus JAV dolerių pelno. Metais anksčiau buvo užfiksuotos tik 38 milijonų JAV dolerių pajamos. Rodiklio padidėjimą lėmė išlaidų rangovų paslaugoms sumažinimas ir kompanijos produkcijos kainų augimas. Kaip pažymi Marathon Oil Corporation analitikai, pavyko daugiau uždirbti, net nepaisant tam tikro natūralaus realizacijos apimčių sumažėjimo. Kainų padidinimas išsprendė visas problemas.

 


Marathon Oil Corporation finansinė padėtis

 

Pirmąjį 2014 metų ketvirtį Marathon Oil įsigijo 16 milijonų paprastųjų akcijų maždaug už 550 milijonų JAV dolerių. Šiam tikslui kompanija planuoja išleisti 1,5 milijardo JAV dolerių.

 

Lyginant su pirmuoju praėjusių metų ketvirčiu, pakoreguotas grynasis pelnas vienai akcijai išaugo 73%  ir pasiekė 0,88 JAV dolerio. Iš viso kompanijos pelnas sudarė 613 mln. dolerių, o tai 70% daugiau, nei 2013 metų sausį-kovą.

 

Tačiau įplaukų ir kitų pajamų apimtys sumažėjo nuo 4,02 mlrd. JAV dolerių iki 3,529 milijardo JAV dolerių. Per pirmuosius tris mėnesius geologinių žvalgymų išlaidos iš viso sudarė 76 milijonus dolerių, tą patį laikotarpį pernai jos sudarė 463 milijonus dolerių.

 

Pasak vyriausiojo vykdomojo Marathon Oil direktoriaus Li M. Talimano (Lee M. Talliman), šiemet rodiklių pagerėjimas yra susijęs su besitęsiančiu gamybos augimu JAV teritorijoje, išlaidų geologiniams žvalgymams sumažinimo fone. Šiandien kompanijos vadovybė išskiria tris pagrindinius prioritetus: didinti gręžimo darbus ir gavybą Jungtinėse Valstijose, išplėsti verslą Šiaurės jūroje ir išpirkti akcijas ir tai turėtų sukelti kotiruočių ir pelningumo augimą.

 

Prognozuojama, kad 2014 metais kompanija turėtų pasiekti apie 30% pelno padidėjimą per 12 mėnesių. Todėl Marathon Oil bando maksimaliai padidinti darbo našumą ir pagerinti savo akcijų portfelį (1 pav.). Taip kompanija jau atsikratė nepageidaujamų aktyvų Angoloje ir tai leido jai sutelkti kapitalo investicijas Jungtinėje Karalystėje ir Norvegijoje.

1 pav. Marathon Oil akcijų kurso dinamika

 

Paskelbimo data: 2014-08-29 10:52 Tekstas: Masterforex-V Akademija
Įterpti į BLOG'ą

Polsonas ir Sorošas parduoda “popierinį" auksą. Rinkos perspektyvos

Kai buvai vaikas, tikriausiai žaidei žaidimą “sek paskui lyderį”, kur reikia pakartoti vieno žaidėjų veiksmus. Tai štai, niekada nesugalvokite taip daryti investicijų pasaulyje.

Šiandien daugelis investuotojų -vidutiniokų mėgsta stebėti, ką daro pasaulinio vardo investavimo guru, o po to kopijuoja jų elgesį. Tokia strategija turi vieną didelį trūkumą - vėlavimą. Iki to laiko, kol investiciniai veiksmai pasiekia žiniasklaidą, jie pasensta ir nebėra aktualūs.

Dabar mes girdime, kaip Džonas Polsonas (John Paulson), didžiausias aukso fondo SPDR Gold Trust (NYSE: GLD) investuotojas, antrame šių metų ketvirtyje pardavė pusę šio fondo akcijų.

Džordžas Sorošas (George Soros) - dar vienas lyderis investicijų srityje, kurį mėgsta kopijuoti investuotojai. Praėjusiame ketvirtyje jis taip pat pardavė daugiau negu pusę milijono to paties fondo akcijų. Ką tai galėtų reikšti? Ar verta vengti investuoti į fizinį auksą?

Paskelbimo data: 2013-09-18 05:42

Ekspertai: investuotojai akylai stebi Maroko nekilnojamąjį turtą

Daugelis užsieniečių pastaruoju metu ėmė labiau domėtis Maroko nekilnojamuoju turtu.

Jau nuo 90-ųjų metų pabaigos europiečiai ėmė teikti pirmenybę ne tik Marakešo ir Agadiro viešbučiams, bet ir viloms bei namams kituose Maroko regionuose, kuriuos sėkmingai įsigydavo.

Šiaurės Afrika 2003 metais labai pasikeitė: tais metais Marakešo pakraščiai tapo patrauklesni už San Tropezą (Saint-Tropez), kur auga tūkstančiai palmių, viskas skendi amžinoje žalumoje. Čia galima pamatyti ir senų namų, ir prašmatnių žinomų architektų suprojektuotų naujai pastatytų namų. Būtent čia nekilnojamasis turtas yra pats brangiausias.

Paskelbimo data: 2013-09-16 05:14

Ekspertai: kodėl Kroatijos nekilnojamasis turtas - rojus investuotojams?

Autorė: Marija Jaroslavskaja

Vaizdinga gamta, palankus klimatas, švari žydraspalvė jūra - štai, ką galima rasti Kroatijoje ir tai yra ideali vieta poilsiui. Kroatija vadinama jūrų pasaka - tai tikrai nuostabiausias žemės gabalėlis, kur karaliauja nepaliesta gamta su sniego baltumo uolomis, senovės pilių tvirtovių sienomis, nusakintomis pušimis ir kiparisais, besidriekiančiais nuo bangų mūšos krašto iki pačių padangių.

Ši valstybė yra dviejų didžiųjų kultūrų sandūroje - Romos imperijos, Bizantijos ir frankų, katalikų ir stačiatikių bažnyčių, o taip pat krikščionybės ir islamo. Nepaisant labai trumpos istorijos nuo nepriklausomos Kroatijos sukūrimo (1992 m.), šios valstybės ištakos užsimezgė nemažiau, kaip prieš tūkstantį metų. Kroatijos teritorijoje yra unikalūs istorijos liudytojai, todėl čia praleistas poilsis bus labai turiningas ir įdomus.

Paskelbimo data: 2013-09-13 07:30

Prekeiviai - programos QE3 nutraukimas: privalumai ir trūkumai pasauliui ir JAV doleriui

JAV išeina iš krizės, kad vėl į ją įeitų. Kai tik Federalinė rezervų sistema paskelbė ketinanti sumažinti „kiekybinio švelninimo“ programą, daugelis priėmė tai kaip gerąją žinią. Tačiau netrukus paaiškėjo, kad ne viskas taip vienareikšmiška.

Galimas QE3 nutraukimo pasekmes JAV ir visam pasauliui nagrinėjo internetinio portalo „Market Leader“ analitikai.

Obligacijos pinga, jų pajamingumas auga: katastrofa arti

2013 metų gegužę FRS vadovas pirmą kartą viešai paskelbė apie obligacijų išpirkimo apimčių sumažinimo planus. Nuo to paties mėnesio pradžios buvo stebimas vidutiniškai dvigubas JAV iždo obligacijų pelningumo padidėjimas - nepaisant to, kad refinansavimo norma išlieka beveik nulinė (0-0,25%), o FRS dar nesumažino iždo ir hipotekos obligacijų pirkimo. Kartu su iždo augo ir korporatyvinės, savivaldybių ir, ypač smarkiai - hipotekos obligacijų pajamingumas (daugiau negu procentą.).

 

Ekspertai primena, kad jau gana seniai sklando gandai, kad greitai bus toks momentas, kai obligacijos bus parduodamos už kainas, artimas padengimo kainoms.

 

Paskelbimo data: 2013-09-11 04:41

Tailando nekilnojamasis turtas: nuosavybė kontrastų ir savitumo šalyje

Tailandas – tai ta šalis, apie kurią galima svajoti, o pagaliau ten pabuvavus – bus nuolat stebimasi jos neįprastumu ir nestandartiškumu. Jos egzotika visuomet žavi turistus. Neįprastos Tailando tradicijos gali net šokiruoti užsienio šalių svečius, ypač europiečius.

Tailando virtuvė kelia ne tik nuostabą, tačiau kai kuriais savo ingredientais, naudojamais nacionaliniuose patiekaluose, gali net šokiruoti: žiogai, svirpliai ir kiti vabzdžiai yra mėgstami vietinių šios unikalios šalies žmonių delikatesai. O jei dar pridursime, kad ypatingu gurmaniškumu čia laikomi dar ir sliekai, ir skraidantieji jonvabaliai, sutikti, kad tai tikrai skanu, europiečiams kažkaip nebūdinga.

Paskelbimo data: 2013-09-10 05:17

Ekspertų skepticizmas: draudikai investuoja į vėjo jėgaines

Pasaulinės ekonominės krizės sąlygomis ir nenuspėjamai elgiantis biržų fondų indeksams bei naftos ir aukso ateities sandoriams (fjučersams), stambios tarptautinės finansų institucijos (bankai, draudimo kompanijos, investiciniai fondai, Pajiniai investiciniai fondai (PIF) ir t.t.) bando rasti „atsarginį oro uostą“ investuodami savo kapitalą į investicinius projektus, kurie, jų paskaičiavimais, artimiausiais metais galės duoti pastovų ir stabilų pelną.

Panašus, aiškiai neprofilinis lėšų investavimo apologetas yra stambios draudimo kompanijos Munich Re (būstinė Miunchene, Vokietijoje) sprendimas investuoti 3 milijardus JAV dolerių į 3 vėjo jėgainių pirkimą Jungtinėje Karalystėje.

Paskelbimo data: 2013-09-09 05:26

Sorošas buvo teisus: aukso kaina pasiekė minimumus - investicijų pavojai ir pranašumai prekeivių akimis

Investuotojai pasitikėjo auksu, kaip „ramiu uostu“, bet jis pasielgė negeriau nei obligacijos ir akcijos. Po 11 metų užtikrinto augimo aukso kursas pasiekė piką (vos ne 2000 JAV dolerių už Trojos unciją) ir ... 2011 metais taip pat užtikrintai smuko. Šiandien auksas kainuoja apie 1300 JAV dolerių už unciją ir daugelis tvirtina, kad tai dar ne minimumas.
Kas nutiks auksui ir tiems, kurie į jį investavo, artimiausioje ateityje, nagrinėjo internetinio portalo „Market Leader“ analitikai.


Aukso kainos augimas 2008 metais buvo lengvai paaiškinamas: finansų krizė, dauguma investicinių instrumentų - valiutos, akcijos, obligacijos, nekilnojamasis turtas - diskreditavo, prarasdami stabilumą ir patikimumą.
Auksinis - tradicinis, nors ir šiek tiek archajiškas finansinis instrumentas, būdavo vienintelis žadantis pelną. Iki krizės jo kaina kilo, tačiau 2008-2011 metais buvo stebima aukso „karštligė“, kurios metu, beje, ekspertai investuotojams sakė tiesiai: auksas - nepatikima investicija, beveik neturi praktinės vertės ir bet kuriuo metu jo kaina gali kristi.

Paskelbimo data: 2013-09-06 05:00

Lenkijos nekilnojamasis turtas: ekspertai įvardijo perspektyvius regionus

 

Lenkijos priklausomybė Europos Sąjungai leidžia užsieniečiams, pirkusiems Lenkijoje nekilnojamąjį turtą, laisvai judėti Šengeno sutarties šalyse. Nekilnojamojo turto kainos Lenkijoje, lyginant su kitomis Europos šalimis, yra labiausiai prieinamos. Net kainos Rusijoje šiandien yra didesnės už kainas Lenkijoje. Jei dar atsižvelgsime į politinės padėties Lenkijoje stabilumą, nekilnojamojo turto objektų įsigijimas šioje šalyje tampa dar patrauklesnis.


Didėjant susidomėjimu Lenkija, kaip Europos Sąjungos šalimi, padidėjo ir pelnai, gaunami iš investicijų į nekilnojamąjį turtą. Taigi, nekilnojamojo turto rinka vystosi, o gyvenamųjų patalpų kainos turi tendenciją reguliariai didėti. Lenkija turi skirtingas klimato zonas, o tai leidžia pasirinkti būstą tinkamiausiame jums klimato atžvilgiu  regione. Be to, čia gana švelni žiema, temperatūrą žemiau nulio termometras rodo labai retai ir trumpai. Be viso to, šalyje labai išvystyta infrastruktūra, o tai užtikrina komfortišką gyvenimą.

Paskelbimo data: 2013-09-04 04:41

Bosnijos ir Hercegovinos nekilnojamasis turtas: unikali galimybė pelningoms investicijoms

Bosnijos ir Hercegovinos nekilnojamojo turto rinka patyrė neigiamą pasaulinės ekonominės krizės poveikį. Bet yra ir gerų žinių - nukritusios būstų kainos artimiausioje ateityje vėl ims augti. Būtent dabar, labiau nei bet kada, naudinga išnaudoti situaciją ir investuoti savo lėšas į nekilnojamąjį turtą,  juk už sąlyginai nedidelę pinigų sumą galima įsigyti būstą su tikslu jį perparduoti daug brangiau arba išnuomoti, nes kainos nuolat augs. Gerai apie tai pagalvokite ir numatykite, kokį pelną galiausiai gausite.

Bosnija ir Hercegovina yra valstybė, kurios ekonominis stabilumas aktyviai plėtosis, nes ji turi vertingų naudingų iškasenų: anglies, geležies rūdos, akmeninės druskos. Bus stipri ekonomika - bus ir patikima nekilnojamojo turto rinka.

Paskelbimo data: 2013-09-02 04:00

Pagrindinės taisyklės visiems, kurie analizuoja grafikus

Daugelis prekeivių pakankamai žino apie indikatorius, tokius kaip, pavyzdžiui, RSI (Relative Strength Index), skirtus matuoti rinkos impulso stiprumą. Tačiau ne visi prekeiviai žino, kodėl, tarkime, jie naudoja 14 parametrą. Jie naudoja jį kasdien tik todėl, nes girdėjo apie tai kažkokiame vebinare arba skaitė apie tai straipsnyje.

Tie, kurie moko mus prekybos, dažnai kalba apie tai, kad reikia rasti kažką tokio, kas suveiks ir to laikytis. Bet jei jūs nesuprantate, KODĖL jūs kažką naudojate, o tiesiog aklai ką nors kopijuojate,  ilgalaikėje perspektyvoje tai neatneš jums nieko gera. Be to, rinkos nuolat kinta ir evoliucionuoja. Tai, kas suveikė vakar, gali nesuveikti šiandien.

Paskelbimo data: 2013-08-30 04:00