Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Trečiadienis, liepos 26, 17:44 (GMT +02:00)
MT-ECN.Tarpbankiniai spredai nuo 0 punktų, maža komisija. ECN prekyba žinomame terminale!

Aktualijos investuotojams

Viljamas O‘Nilas: iš mažų gilių išauga milžiniški ąžuolai

Viljamas O‘Nilas: iš mažų gilių išauga milžiniški ąžuolai

Kai dešimt metų atgal JAV išanalizavo biržose naudojamų investicinių strategijų efektyvumą, išaiškėjo, kad vieną pačių aukščiausių ir stabiliausių pajamų lygių suteikia Viljamo O‘Nilo (William O’Neil)  idėjos, kurios atnešdavo vidutiniškai  705% pelno. Po metų analogiško tyrimo autoriai įvertino šios strategijos potencialą dar aukščiau, nustatydami, kad ja naudojantis galima uždirbti 860% per metus! CANSLIM technologija  buvo apdovanota sidabru kaip viena sėkmingiausių verslo strategijų reitinge, kurį sudarinėjo Los Angeles Time. Pats strategijos autorius, Viljamas O‘Nilas, daugelį savo gyvenimo metų buvo žinomas kaip biržų verslo titanas, sugebėjęs pakilti iki pasaulinio kapitalizmo aukštumų. 

 

 

Tylus ir kuklus milionierius

 

Viljamas O‘Nilas žinomas kaip tylus ir kuklus žmogus.  Jis liko nežinomas plačiajai visuomenei net tada, kai jo verslo rentabilumas siekė rekordus Amerikos biržose. Viskam priežastis, kompiuterinių ratų atstovų manymu, yra jo įgimtas kuklumas ir pripratimas likti šešelyje. Viljamas niekada nebuvo pastovus elitinių vakarėlių lankytojas, nesireklamavo laikraščiuose ir televizijoje. O‘Nilo biografai teigia, kad Viljamas beveik niekada neklausydavo net pačių autoritetingiausių finansinės rinkos dalyvių patarimų. Visus sprendimus jis visada norėdavo priimti pats, neatsižvelgdamas į niekieno nuomonę.

 

Manoma, kad šis bruožas pas O‘Nilą atsirado dar ankstyvoje vaikystėje. Dar tada, kai jis mokėsi mokykloje, jam tekdavo dirbti laikraščių išnešiotoju, kad padėtų šeimai užsidirbti duonai. Jis priprato už viską atsakyti pats. Ir net gi tos svajonės apie būsimą turtą, kurios galėtų atsirasti moksleivio galvoje, turėjo būti įgyvendintos be artimųjų pagalbos. Viljamas nuo mažens domėjosi ekonomikos ir verslo literatūra. Pats gaudavo reikiamas knygas ir skaitydavo jas kaip romanus apie nuotykius.

 

Daugiausiai lėmė tos gyvenimo sąlygos, kuriose jam teko bręsti. O‘Nilas gimė 1933 metais, kai JAV siaubojo didžioji depresija. Jo motina buvo kirpėja, o tėvas – tapytoju, ir tai, dėja ne pačios geriausios profesijos žiauriausios ekonominės krizės laikotarpiu, kurio metu JAV teritorijoje iširo milijonai šeimų. Prieš tai būdami sėkmingi ir talentingi žmonės tiesiog krisdavo į pačią visuomenės bedugnę, o vaikus dažnai išvarydavo, kad namuose jie nemirtų iš alkio.

 

Pats Viljamas vaikystėje ne dažnai matydavo savo motiną, nes gyveno su teta, ir tai nežiūrint į tai, kad jis buvo ilgai lauktas vaikas, o tėvai bandė dovanoti jam kuo daugiau meilės ir dėmesio. Neatsižvelgiant į tai mažas Viljamas buvo linkęs į tiksliųjų moksų pažinimą. Jau jaunystėje jame išryškėjo nuostabus bruožas – jis galėjo įtikinti bet kuo ne tik artimuosius, bet ir savo patyrusius mokytojus ir net visai nepažįstamus žmones, kuriuos sutikdavo gatvėje. Tokie gebėjimai niekaip negalėjo nepadaryti įtakos jo ateičiai. Atėjo laikas, kai ne auklėtojai mokė jį kaip kurti savo ateitį, kur studijuoti ir t.t., o viskas vyko atvirkščiai.

 

„Jam atrodė teisinga, kad jis atsako už savo gyvenimą pats“, - ne vieną kartą minėjo Amerikos verslo istoriografai. Viljamas pats nusprendė kur stoti, o po užbaigimo pradėjo giliai tirinėti ateities sandorių rinką. Pakankamai greitai jaunuolio siekiai buvo pastebėti ir jis gavo savo pirmą pareigą pakankamai perspektyvioje brokerinėje kompanijoje, kur parekomendavo save iš pačios geriausios pusės kaip darbuotojas, kuris moka per trumpą laiką pasiekti tikslą, didindamas kompanijos kapitalą.

 

Dirbdamas Hayden, Stone&Co, jis negalėjo tikėtis tokio uždarbio, kuris jį tenkintų. Viljamas O‘Nilas ilgainiui pradėjo daryti pirmus bandymus savarankiškai užsiimti finansine analize, ir jam pavyko sukurti nuosavas teorijas, kurios vedė prie sėkmės prekyboje akcijomis biržose. Viena žimiausių O‘Nilo išmąstymų tapo idėja, pagal kurią blogiasią prekeivio bruožą reikėtų laikyti norą įsigyti pigiausius aktyvus. Faktiškai Viljamas pradėjo neigti, atrodytų visiems ir taip aiškų principą - „pirkti reikia pigiai“. Jis ant savo pavyzdžio įrodę, kad bet kuris išpardavimas gali priversti prekeivius mokėti trigubai daugiau už nieko niekainuojančius aktyvus ir paskui prarasti savo pinigus.

 

Bendrai tariant, Viljamo O‘Neilo biografija panaši į daugelio sėkmingą kelią praėjusių amerikiečių, kurie nuo pat vaikystės tapdavo savarankiškais, ilgą laiką „ieškojo savęs“ ir, galiausiai „surado“. Jis mokėsi verslo Pietų metodistiniame universitete, kur gavo bakalauro laipsnį. Viljamas tarnavo JAV kariniuose oro pajėgose, taip pat 1960 metais buvo priimtas į Harvardo verslo mokyklos vadybos lavinimo programą, bet dar prieš du metus iki to tapo sėkmingu biržos prekeiviu Hayden, Stone&Co.

 

Žinoma, iš pradžių prireikė išorinio poveikio. Nežiūrint į tai, kad Viljamas visą savo gyvenimą laikė save savarankiška ir pilnaverte asmenybe, jis ne vieną kartą pasakojo apie tai, kaip kardinaliai pakeitė jo gyvenimą žinoma Džeraldo Loubo knyga „Kova už investicinį išgyvenimą“. Būtent šio nemirtingo kūrinio pagrindu O‘Nilas sukūrė savo legendinę CANSLIM strategiją. Perskaitęs šią knygą jis nusprendė nusipirkti vietą Niujorko fondų biržoje, tapęs pačiu jauniausiu brokeriu, o veliau - įkūrę William O‘Neil + Co. Inc kompaniją, kuri buvo laikoma viena didžiausių inovacinių Amerikos fondų rinkos pasiekimu.

 

Taip pat O‘Nilas išgarsėjo kaip reiklaus laikraščio „Investor’s Daily“ leidėjas, kuri tapo konkurentu net „The Wall Street Journal“. Tiražas siekė net 265 tūkstančius egzempliorių!

 

 

Viljamo O‘Neilo sėkmės paslaptys

 

Jau po penkerių metų prekybos biržoje O‘Nilas sugebėjo sukurti savo verslo strategiją. 1962-1963 metais jo pradinis kapitalas, kuris buvo vos penki tūkstančiai dolerių, padidėjo iki 200 tūkstančių. Daigiausia pelno atnešė „Korvette“, „Chrysler“ ir „Syntex“ akcijos. Vėliau Viljamas įkūrė nuosavą investicijų fondą, sugebėjusį pritraukti tūstančius institucinių bei pavienių investuotojų kapitalus.

 

Pagrindine Viljamo sėkmės priežastimi laikoma jo originali prekybos strategija. Kartą O‘Nilas pasakė, kad ne šiaip sau dauguma, bet visos be išimties akcijos buvo perkamos tuo momentu, kai jų kainos siekė maksimumų. Būtent todėl jis atsisakė idėjos supirkinėti popierius, parduodamus minimumais, nes tokiu atvėju beveik neįmanoma pagauti tendencijos, o vietoj to kiekvienas investuotojas rizikuoja ilgam prarasti savo kapitalo dalį.

 

Ką gi reiškia Viljamo O'Nilo strategija pavadinta santrumpa „CANSLIM“. Kiekviena raidė joje atitinka tam tikrą kompanijų-lyderių akcijų pradinio laikotarpio apyvartos apibūdinimą, po kurio, pasak Viljamo, greičiausiai prasideda galingas aktyvų vertės augimas.

 

Raidė „C“ reiškia einamojo ketvirčio pajamingumą. Jei jis padidėja 70%, lyginant su ankstesniu laikotarpiu, tuomet tai yra aiškus signalas pirkti. Minimalus rodiklis čia turėtų būti 20-50%.

 

Raidė „A“ - tai metinis akcijos pajamingumas. O'Nilo nuomone, čia augimas turi būti nemažesnis, kaip 24%, lyginant su vidutiniu pastarųjų penkerių metų pajamingumu. Tuomet reiktų manyti, kad aktyvas taip pat yra pasiruošęs sparčiam augimui. Viljamas ne kartą sakė, kad unikalus dabartinio ir stabilaus pajamingumo derinys sukuria pirmos klasės akcijas, sugebančias investuotojams atnešti didžiausią pelną.

 

Raidė „N“ reiškia bet kokios naujovės kompanijos veikloje buvimą. Tai gali būti inovacinė technologija, naujas ir perspektyvus produktas, vadovybės pakeitimas progresyvesniais vadovais ar dar kažkas kita. Tyrimų duomenimis, 95% biržoje pirmaujančių vertybinių popierių priklausė kompanijoms, turinčioms kokią nors „naujovę“. Šiuo atveju 98% prekeivių ir investuotojų išreiškė norą įsigyti tokių aktyvų net tuomet, kai jie pasiekdavo eilines kainų aukštumas, ignoruodami seną taisyklę nepirkti per daug brangiai.

 

Raidė „S“ - tai akcijų, esančių apyvartoje, skaičius. Nustatant  apimčių analizė  taip pat yra labai svarbi, nes esant mažai kapitalizacijai yra didesnė „triukšmų“ įtaka. Be to, instituciniai investuotojai paprastai aiškiai laikosi taisyklės dirbti tik su tais vertybiniais popieriais, kurių kapitalizacija viršija tam tikrą lygį.

 

Raidė „L“ reiškia kompanijos statusą pagal skalę „atsiliekantis-lyderis“. Ir čia tyrimai parodė, kad 500 sparčiausiai augančių akcijų, laikotarpiu tarp 1953 ir 1985 metų, pagal santykinio stiprumo rodiklį pasiekdavo nemažiau, kaip 87 punktus. Priminsime, kad šis rodiklis pažymi, kaip aktyviai augo vertybinių popierių kaina, lyginant su kitais rinkos dalyviais. Jei jis lygus 60, tai reiškia, kad 60% biržoje besisukančių akcijų davė mažesnį pelno procentą.

 

Raidė „I“ - tai institucinė parama, tai yra pačių stambiausių investuotojų interesų lygis. Reiktų turėti omenyje, kad kai visi instituciniai investuotojai jau valdo pakankamai stambius vienų ar kitų kompanijų akcijų paketus, greičiausiai, investuoti savo kapitalus į jas jau yra per vėlu. 

 

Galiausiai, raidė „M“, nustato rinkos judėjimo kryptį. Viljamo O'Nilo nuomone, rinkos indeksai juda ta pačia kryptimi, kaip ir trys ketvirtadaliai akcijų kompanijų, iš kurių šie indeksai yra sudaromi. Todėl būtina išmokti nustatyti rinkos viršūnių susidarymo požymius, kurių pagrindu taip pat priimami svarbūs sprendimai.

 

Kaip aiškina analitikai, O‘Nilo strategijos pagrindu apie du trečdalius sandorių galima vikdyti gaunant gerą pelną. Be to viena arba dvi iš dešimties akcijų tikrai bus aukščiausios klasės, pelnas nuo kurių viršys visus galimus praradimus. Svarbiausia gi – išmokti įsigyti aktyvus būtent tuo momentu, kai praradimų tikimybė mažiausia.

 

Tuo pačiu laiku O‘Nilas perspėja prekeivius apie pagrindines klaidas perkant akcijas. Tarp jų – aiškių kriterijų nebuvimas renkantis aktyvus ir įprotis pirkti akcijas jų kritimo tendencijoje. Kaip aiškina Viljamas O‘Nilas, žmonės su malonumu įsigyja akcijas, kai jų kaina staigiai krenta, bet juk niekas negarantuoja, kad artimiausiu metu įvyks atsigavimas. Akcijos – ne valiutos, energija ar taurieji metalai. Susidomėjimas jomis gali būti prarastas visam laikui, todėl jus rizikuojate prarasti didelius pinigus.

 

Taip pat Viljamas įspėja apie sprendimus, priimtus nepatikrintų gandų pagrindu, kuo nuodėmiauja daugelis amerikiečiu. Nepatartina laikyti savo portfeliuose per daug antrarūšių popierių, kokius profitus jie bežadėtų. Kita vertus, įdėmiai reikia žiūrėti į net pačius žinomiausius brendus. O svarbiausia, nederėtų bijoti maksimumų. Pats O‘Nilas didžiausią savo kapitalų dalį prakalė kai pirko akcijas jų eiliniuose pikuose. Jeigu jis to nedarytų, vargu ar taptu amerikietiškos akcijų prekybos legenda.

 

Paskelbimo data: 2014-08-28 03:45 Tekstas: Masterforex-V Akademija
Įterpti į BLOG'ą

Trampo politika atima iš JAV pagrindinį vaidmenį vakarų pasaulyje

Ekspertų tarpe dabartinio JAV prezidento Donaldo Trampo politika kelia susirūpinimą. Daugelio apžvalgininkų nuomone, dėl valstybės vadovo politikos JAV gali prarasti savo, kaip Vakarų pasaulio lyderės, pozicijas.

 

CNN televizijos kanalo vedantysis, politologas, ekspertas tarptautinių santykių srityje Faridas Zakarija (Fareed Zakaria) savo „The Washington Post“ publikacijoje rašė, kad pastarieji Donaldo Trampo žingsniai suvienijo Europą taip, kaip to nesugebėjo padaryti net Rusijos prezidentas Putinas. Visiškai tikėtina, kad Vakarų pasaulio dabartinis JAV prezidentas nesužlugdys, tačiau Vašingtonas rizikuoja prarasti savo vadovaujantį vaidmenį.

Paskelbimo data: 2017-07-26 18:42

„Goldman Sachs“ pataria investuotojams vengti rublio

Investicinis bankas „Goldman Sachs“ pataria investuotojams nutraukti procentinių palūkanų (carry trade) žaidimą Rusijos rubliais ir pereiti prie kitų besivystančių šalių valiutų.

 

„Goldman Sachs“ strategų rekomendacijos buvo viešai paskelbtos liepos 18 dienos apžvalgoje. Jie paskelbė apie rublio ir dar kelių besivystančių šalių valiutų augimo potencialo išsekimą.

Paskelbimo data: 2017-07-25 17:26

Kiek kainuoja nuskristi į Marsą?

Verslininkas, SpaceX ir Tesla kūrėjas Ilonas Maskas (Elon Musk) mano, kad yra būtina įsisavinti naujas technologijas, kad būtų galima ženkliai sumažinti žmogaus skrydžio į Marsą išlaidas. Dabar vieno asmens nusiuntimas į „Raudonąją planetą“ kainuotų 10 mlrd. dolerių - tai yra labai didelė suma, bet yra visai įmanoma ją sumažinti iki 200 tūkstančių. Esant tokiai kainai į Marsą būtų galima siųsti dideles žmonių grupes.


Paskelbimo data: 2017-07-14 08:10

Kaip Kinija investicijomis pavergė pusę Afrikos

Dešimtis milijardų eurų Kinijos vyriausybė skiria Pekinui strategiškai svarbioms šalims. Strategiškai svarbių valstybių sąrašas apima nemažai Afrikos kontinento šalių.

 

Savo publikacijoje Prancūzijos leidiniui „Le Monde“ apžvalgininkas Sebastijanas Le Belzik (Sebastien Le Belzic) rašo, kad nuo 2000 metų Kinijos bankai ir įmonės skyrė 77 mlrd. eurų padėti šalims, turinčioms strateginę reikšmę Kinijai. Neseniai Kinijos televizijos žiūrovams buvo rodomas naujas dokumentinis filmas, pavadinimu „Mano traukinys, mano istorija“, kuris yra odė Pekino investicijoms į Afrikos šalis.

Paskelbimo data: 2017-07-13 08:58

Kuo dabartinės mobiliųjų prietaisų baterijos skiriasi nuo ankstesnių kartų baterijų

Šiuolaikiniai išmanieji telefonai nuo Nokia 3310 tipo mobiliųjų telefonų skiriasi ne tik techninėmis specifikacijomis, bet ir baterijų tipais, tačiau daugelis įmantrių mobiliųjų prietaisų savininkų iki šiol juos pakraudami vadovaujasi žinomos „plytos“ epochai aktualiais patarimais. Daugiau informacijos apie tai, kuo šiuolaikinių išmaniųjų telefonų baterijos skiriasi nuo ankstesnių kartų baterijų, pateikia portalo „Market Leader“ žurnalistai.

Paskelbimo data: 2017-07-12 18:31

Vokietijoje išleista 0 eurų nominalo kupiūra

Kaip pažymima portale „Market Leader“, Vokietijoje pasirodžiusi nauja neįprasta eurų nominalo kupiūra nėra atsiskaitymo priemonė, tačiau ji yra tikra. Jos išleidimui pritarė Europos Centrinis bankas ir atspausdintas banknotas visiškai atitinka technologijas: popieriaus, vandens ženklų, kitų apsaugos ženklų - viskas, kaip ir kitų nominalų kupiūrose.

 

Paskelbimo data: 2017-07-07 08:27

Tendencijos analizė FOREX indikatorių pagalba

Indikatoriai yra puiki tendencijos analizės priemonė, sako ekspertai. Jie iki minimumo sumažina pačią susidariusios padėties vertinimo procedūrą ir sumažina klaidingo sprendimo priėmimo tikimybę. Todėl prekeivis gali tikėtis gauti daugiau finansinės naudos, esant toms pačioms prekybos sąlygoms. Tačiau, nusprendus nustatyti indikatorių savo terminale, kiekvienas mūsų susiduria su sudėtingu pasirinkimu, juk jų yra daug daugiau, nei galime įsivaizduoti.

Paskelbimo data: 2017-07-06 07:33

Deividas Rokfeleris - Žmogus, kuris bandė suvienyti pasaulį

Prieš kelias savaites savo 102-ąjį gimtadienį būtų šventęs Deividas Rokfeleris (David Rockefeller) - visame pasaulyje žinomas milijardierius, įgijęs daugelio žmonių pripažinimą ir meilę dėl savo labdaringos veiklos. Tačiau šių metų kovo mėnesį visus sukrėtė liūdna žinia - Deividas Rokfeleris mirė miegodamas savo dvare Pokantiko-Hils, Niujorko priemiestyje. Jis buvo vyriausias Džono Rokfelerio (John Rockefeller) - pirmojo istorijoje dolerinio milijardieriaus, naftos magnato, anūkas.

Paskelbimo data: 2017-06-30 09:33

Paskelbtas pačių populiariausių pasaulio automobilių reitingas

Konsultacinė firma focus2move paskelbė 1-ojo 2017 metų ketvirčio automobilių pardavimo visame pasaulyje statistinius duomenis.

Paskelbimo data: 2017-06-27 07:50

Ar moderniam biurui reikalingas ping-pongo stalas, hamakai, sauna?

Naujų IT kompanijų tarpe populiarėja idėjos derinti darbą ir laisvalaikį - biuruose statomi ping-pongo stalai, hamakai ir net įrengiamos saunos.Išsamiau apie tai, ar galima suderinti darbą ir laisvalaikį bandė išsiaiškinti portalo „Market Leader“ žurnalistai.

Paskelbimo data: 2017-06-23 09:14