Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Penktadienis, liepos 1, 23:42 (GMT +02:00)
Aktualijos investuotojams

Analitikai sako TAIP akcijoms ir NE obligacijoms. Naujas bulių tendencijos etapas

Analitikai sako TAIP akcijoms ir NE obligacijoms. Naujas bulių tendencijos etapas

JAV fondų rinka yra ant žengimo į naują bulių tendencijos etapą slenksčio, kuris yra žinomas kaip „priėmimas“.

 

Visas augimas nuo 2009 metų minimumo iki šio momento (nepaisant to, kad tai buvo viena stabiliausių bulių tendencijų istorijoje, beveik 5 metus be didelių grąžinimų), tai taip pat buvo viena labiausiai neigiama bulių tendencija istorijoje, kuria iš paskutiniųjų nenorėjo tikėti.

 

Galiausiai, investuotojai tunelio gale pamatė šviesą ir dabar jie yra pasirengę tikėti nauju augimo etapu fondų rinkoje. Net vienas pagrindinių JP Morgan Chase ekonomistų siūlo atsikratyti obligacijų ir investuoti į akcijas. Norėdami suprasti, kodėl investuotojai nuo obligacijų masiškai pereina atgal prie akcijų, pirmiausia reikia suprasti, kas privertė juos ateiti į obligacijų rinką. Tai buvo šokas...

 

 

Pasitikėjimo krachas

 

Nuo naujojo amžiaus pradžios fondų rinkoje buvo stebimi du stambūs korekciniai judėjimai - 2001 ir 2008 metais. Šie įvykiai stipriai pakirto investuotojų pasitikėjimą fondų rinka. Todėl dauguma nusprendė pereiti prie saugesnių aktyvų su fiksuotomis pajamomis, įskaitant tiek vyriausybės vekselius, tiek ir iždo ir korporatyvines obligacijas.

 

Toliau iš FRS pusės sekė trys kiekybinio švelninimo raundai ir tai investuotojus pastūmėjo dar arčiau prie saugesnių aktyvų.

 

Tik vienas trečiasis raundas „pripumpavo“ į rinką obligacijų daugiau nei už 1,5 trilijono FRS atspausdintų dolerių. Kadangi JAV vyriausybė tiesiogiai dalyvavo visuose trijuose raunduose  šis faktas stabiliai palaikė obligacijų kainų augimą, tuo sumažindamas jų pajamingumą iki to laiko, kol 2012 metų viduryje nebuvo pasiektas 30 metų minimumas. Šiuo metu pajamingumas yra netoli tų lygių.

 

Tuo tarpu kitos šalys, kurios nesutiko su tokia JAV išeitimi iš padėties, nusprendė priešingai - pasirinko griežtą taupymą, kur išlaidos buvo mažinamos visur, kur tik buvo įmanoma.

 

Ir štai po kelių priešingų sprendimų metų įdomu sužinoti, kokius šalys pasiekė rezultatus. JAV fondų rinka pakilo aukštyn visu greičiu, kai tuo tarpu Europos ekonomikos visais ratais įklimpo į purvą...

 

Tokiu būdu buvo išspręsta sena mįslė: greičiausias būdas atstatyti ekonomiką po rimtos recesijos - vietoj griežto taupymo naudoti skatinimą.

 

Tai suvokusios daugelio šalių vyriausybės, nuo Europos iki Japonijos, prisijungė prie tų, kurie nori stimuliuoti ekonomiką. Netrukus po to investuotojai parodė neregėtą susidomėjimą obligacijomis. Pasaulinė obligacijų rinka buvo taip perkrauta, kad net tų šalių, kurios tuo metu vos išsikapstė iš krizės liūno, obligacijų pajamingumas labai smarkiai sumažėjo, tarkim, nuo 78% iki 3% šiuo metu. Daugelis investuotojų visame pasaulyje vis dar slepiasi priedangose vadinamose obligacijomis. Tačiau JAV viskas yra kitaip. JAV investuotojai yra pasirengę rizikuoti ir jaučiasi užtikrintai. Jie, norėdami gauti didelį pelną, išeina iš savo priedangų.

 

Reikėtų prisiminti, kad JAV pradėjo savo skatinimo politiką 3-4 metais anksčiau, nei tai padarė Japonija, ES ir kitos valstybės. Vadinasi, kol visi šildo savo spausdinimo stakles, JAV jau leidžia joms atvėsti ir artimiausiu metu jau yra pasirengusios visai jas išjungti. Ir tai neparanku JAV obligacijų rinkai, nes, kai pajamingumas pradės didėti, kaina ims kristi.

 

Savo pozicijas obligacijų rinkoje mažina ne tik stambūs privatūs investuotojai, bet ir instituciniai investuotojai. Pinigai teka į akcijų rinką.

Net JP Morgan Chase patarė savo klientams sumažinti pozicijas obligacijų rinkoje ir didinti jas fondų rinkoje.

 

Kadangi stambieji žaidėjai, įskaitant bankus, išeina iš obligacijų rinkos, vyksta aktyvus likvidumo mažėjimas ir pačių obligacijų vertės kritimas. Taip, tai nedaug padidins pelningumą. Tačiau, kas iš to 1% pajamingumo prieaugio, kuris po to, sumokėjus mokesčius, vis tiek sumažės iki 0,6%, ypač atsižvelgiant į tai, kad kapitalo nuostoliai sudarys 1,5%?

 

 

Mažesnės palūkanų normos ilgesniam laikotarpiui

 

Naujausioje ataskaitoje TVF sumažino savo prognozę dėl JAV ekonomikos augimo perspektyvų likusiai 2014 metų daliai nuo 2,8% iki 2,0%. TVF taip pat įspėjo, kad nereiktų perdaug pasitikėti savo lūkesčiais dėl palūkanų normų.

 

Ankstesnės ekonominės ataskaitos, rodžiusios stiprų, daugiau nei 3% JAV BVP augimą, paskatino lūkesčius, kad FRS netrukus pradės didinti rekordiškai žemų lygių palūkanų normas. Tačiau naujausi duomenys, įskaitant silpną užimtumo ataskaitą, gali pakeisti padėtį. TVF tikisi, kad visiškas užimtumas JAV (95% darbingo amžiaus gyventojų arba 5% bedarbių) bus pasiektas ne anksčiau, kaip 2017 pabaigoje, kai tuo tarpu infliacijos lygis dar tam tikrą laiką bus žemiau tikslinės FRS žymos, lygios 2%.

 

Investuotojai tikisi, kad palūkanų normos pradės augti 2015 metų pabaigoje, kai tuo tarpu kai kurie FRS bankų valdytojai mano, kad per kelerius ateinančius metus palūkanų normos apskritai gali išaugti iki 4%, sustodamos ties istoriniu 4,25% vidurkiu.

 

Tačiau Bloomberg apklausti prekeiviai ir investuotojai mano, kad FRS sustos ties 3,3%. Akivaizdu, kad rinka ne itin tiki šiomis prognozėmis.

 

 

Ruošiamės sutikti didelį bulių

 

Tačiau kodėl (kaip praneša Morgan Stanley bankas) obligacijų fondai didina savo dalyvavimą fondų rinkoje? Kodėl tokios stambios finansinės institucijos, kaip JP Morgan Chase, pataria savo klientams daryti tą patį? Nejau lėtas augimas nekenkia akcijoms? Kenkia, bet jie nekalba apie lėtą augimą, kalba tik apie nedidelį sulėtėjimą, apie kurį jau buvo minėta. Ir FRS, ir TVF vis dar laukia 3% lygio JAV BVP augimo 2015 metais, o tai vis dar neblogai, jei atsižvelgsime į ankstesnių metų 1% ir 2% rodiklius.

 

Be to, korporacijoms patinka pigūs pinigai, kurie leidžia joms remti savo plėtrą, didinant darbuotojų skaičių ir kuriant bei įdiegiant naujas technologijas, jau nekalbant apie naujų produktų kūrimą ir naujų tiekimo rinkų sau atvėrimą.

 

Taip pat derėtų prisiminti tai, kad JAV būsto rinka vis dar nėra visiškai atsigavusi visoje JAV teritorijoje. Ir tai yra viena pagrindinių priežasčių, keliančių FRS susirūpinimą, be to ir pagrindžianti savo skatinamųjų priemonių paketus. Būsto rinkos atsigavimas buvo viena priežasčių, kodėl FRS išleido beveik pusę lėšų kiekybinio švelninimo programai - hipotekos obligacijų pirkimui - tam, kad bankai ir toliau galėtų išduoti būsto paskolas kartu išlaikydami stabilią paklausą ir kainas nekilnojamojo būsto rinkoje.

 

Tada paaiškėja, kad FRS nesugebėjo pasiekti nei vieno iš trijų pagrindinių tikslų. Būsto rinka vis dar yra silpna, nedarbo lygis vis dar aukštas, jau nekalbant apie infliacijos augimo nebuvimą. Nors JAV ekonomika jau yra pakankamai stipri, kad galėtų apsieiti be mėnesinių grynųjų pinigų infuzijų iš FRS pusės, ji nėra pasiruošusi didinti palūkanų normas iki normalaus lygio.

 

Tai reiškia, kad žemos palūkanų normos išliks nepakitusios dar keletą metų.  Ir mes visi žinome, ką tai reiškia, ar ne?  Bulių tendencijai fondų rinkoje atsivers antrasis kvėpavimas, įsibėgėdama ji virs milžine, kokią vargu ar matėme per visą rinkos egzistavimo istoriją.

 

Nenustebkite, jei per ateinančius penkerius metus akcijos vidutiniškai augs 10% o tai 2020 metais leis S & P 500 pasiekti 3000, o Dow Jones - 27000. Taip, žinoma, kelyje bus ir korekcinių judėjimų. Net šią vasarą gali įvykti 10% grąžinimas. Tačiau laikykite grynuosius pinigus po ranka, nes po tokių grąžinimų po daugelio metų pasirodys vienos geriausių pirkimo galimybių.

 

Sėkmingų investicijų!

 

Paskelbimo data: 2014-08-21 05:17 Tekstas: Masterforex-V Akademija
Įterpti į BLOG'ą

Kodėl faktiniai automobilių kuro suvartojimo rodikliai viršija deklaruojamus duomenis

Leidinio Westdeutsche Allgemeine Zeitung informacijos duomenimis, naujų automobilių Europos šalyse kuro sąnaudos vidutiniškai 42 procentais viršija gamintojų deklaruojamus rodiklius.  Todėl vidutinis automobilių savininkų permokos dydis sudaro apie 400 JAV dolerių per metus. Tokius duomenis gavo Tarptautinė ekologiškai švaraus transporto taryba (ICCT).

Paskelbimo data: 2017-12-05 08:01

Tokijo automobilių salonas pradžiugino automobilių mėgėjus naujovėmis

Tokijo automobilių salone Japonijos gamintojai tradiciškai pristato naujoves, kurios išsiskiria kiek neįprastu dizainu. Šiemet automobilių gamintojai taip pat pristatė eilę gana perspektyvių, bet iš pirmo žvilgsnio neįprastų automobilių modelių. Kiekvienas naujas produktas pritrauks ne tik automobilių rinkos ekspertų, bet ir automėgėjų dėmesį.

Paskelbimo data: 2017-11-16 08:48

Mokslininkai nukėlė pasaulio pabaigą į 2100 metus

Mokslininkas priminė, kad per pastaruosius 540 milijonų mūsų planetos istorijos metų buvo 5 masinio gyvų būtybių išmirimo bangos - ir visos jos buvo lydimos anglies cirkuliacijos ciklo gamtoje pokyčių.

Paskelbimo data: 2017-10-16 07:50

Baltarusija atsisako sąjungos su Rusija pasaulinėje kalio trąšų rinkoje

Minske manoma, kad jie sugebės savarankiškai kontroliuoti didelę dalį pasaulinės kalio trąšų rinkos. Šioje srityje Baltarusija nusprendė atsisakyti bet kokio bendradarbiavimo su Rusija. Tai praneša verslo žmonių portalo „Market Leader“ žurnalistai su nuoroda į „Novoje vremia".

Paskelbimo data: 2017-10-11 07:47

Kaip praktiškai realizuoti „brexit'ą“

Pasak Didžiosios Britanijos finansų ministro Filipo Hamondo (Philip Hammond), pereinamasis laikotarpis po JK pasitraukimo iš ES turi būti baigtas iki 2022 metų, iki kitų šalies visuotinių parlamento rinkimų. Jis mano, kad santykiai su Europos Sąjunga trejų metų laikotarpiu po „brexit'o“ gali būti panašūs į dabartinius, o būtent Jungtinė Karalystė dalyvaus muitų sąjungoje ir išlaikys prieigą prie bendrosios rinkos.

Paskelbimo data: 2017-09-22 07:50

Saulė ir vėjas labai greitai padarys anglies gavybą nepelninga

Labai greitai anglies šachtos taps nerentabilios, o angliakasių profesija pasiners į užmarštį. Šią prognozę pateikė verslo naujienų agentūra Bloomberg.

 

Anglies gavybos duobkasiu taps alternatyvi, arba „žalioji“, energetika, naudojanti saulės ir vėjo energiją. Jau po 3-4 metų saulės ir vėjo energijos kaina susilygins su energijos generacija iš anglies, o po 20-25 metų anglies naudojimas energijos gamybai smuks 87 procentais.

Paskelbimo data: 2017-08-26 19:39

„Išmanieji“ GOOGLE akiniai grįžta!

Patobulinta išmaniųjų GOOGLE akinių versija vadinama Glass Enterprise Edition greit pasirodys prekyboje, pranešė BBC su nuoroda į naujienų tinklapį Medium.

Paskelbimo data: 2017-08-22 15:18

Kriptovaliutos: kas naudingiau - investuoti ar jas „išgauti“?

Pastarosiomis dienomis vis daugiau žmonių atkreipia dėmesį į vakar dar mažai žinomas kriptovaliutas su jų „vadu“ - bitkoinu (bitcoin, BTC). Daugelis, žinoma, girdėjo apie šią skaitmeninę valiutą, kuri leidžia mokėti už pirkinius, atsiskaityti už paslaugas, investuoti, netgi uždirbti tik iš to, kad turi bitkoinų.

 

Paskelbimo data: 2017-08-01 07:50

Gyvenimas vien iš prekybos - utopija? Nemokamas vebinaras

Prieš pradedamas keliauti Forex prekybos keliu dažnas naujokas turi klaidingą supratimą ir iliuzijų apie tai, kokia iš tikrųjų yra sėkmingo prekeivio valiutomis kasdienybė. Svajojama apie „laisvą“ darbo grafiką, darbo aplinką pagal pasirinkimą, jokių viršininkų, jokio streso, darbo krūvis pagal pageidavimą ir išpildyta bet kuri asmeninė ar artimųjų svajonė. Deja viskas ne taip paprasta.

Paskelbimo data: 2017-07-31 15:59

Holografiniai vaizdo skambučiai išmaniais telefonais tampa realybe

Pirmą kartą žmonijos istorijoje holografinis vaizdo skambutis buvo atliktas šių metų balandžio 3 dieną. Proveržį telekomunikacijų srityje atliko Verizon (JAV) ir Korean Telecom (Pietų Korėja) kompanijų darbuotojai. Holografinis vaizdas į išmaniuosius telefonus buvo perduodamas tarp Pietų Korėjos Seulo ir Amerikos Nju Džersio. Demonstracijos metu holografinis Verizon darbuotojo vaizdas atsidūrė Korean Telecom būstinės monitoriuje.

Paskelbimo data: 2017-07-28 17:55