Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Penktadienis, liepos 28, 07:54 (GMT +02:00)
MT-ECN.Tarpbankiniai spredai nuo 0 punktų, maža komisija. ECN prekyba žinomame terminale!

Aktualijos investuotojams

Michaelis Štainhardtas: milijardierius, nekenčiantis nuostolius ribojančių orderių (stop-loss)

Michaelis Štainhardtas: milijardierius, nekenčiantis nuostolius ribojančių orderių (stop-loss)

Finansų pasaulyje galima išgirsti nemažai istorijų apie tai, kaip žmonės, atėję iš pačių apačių, sėkmingo darbo biržose dėka uždirbo pasakiškus turtus. Michaelis Štainhardtas (Michael Steinhardt) - ne iš šios kategorijos. Jis gimė gana turtingoje šeimoje ir galėjo gyventi visiškai patogiai, eidamas savo tėvo pėdomis. Tačiau, dar jaunystėje, jis pasirinko kitą kelią, galiausiai, tapdamas žmogumi, valdančiu milijardinį kapitalą. Kas gi privertė Michaelį ieškoti savo kelio gyvenime ir ar sunkus buvo tas kelias? Apie tai pabandysime papasakoti šiame straipsnyje.Tik sąžiningu darbu


Michaelio Štainhardto biografai pažymi, kad gimė jis 1940 metų gruodžio 7 dieną Brukline, juvelyro šeimoje. Tačiau kai kurie šaltiniai teigia, kad iš tikrųjų jo tėvas Solas Frenkas Štainhardtas (Sol Frank Steinhardt) kentėjo dėl potraukio azartiniams žaidimams ir dažnai užsiimdavo vogtų prekių supirkimu. Šeima gi neskurdo. Tačiau, kai tėvas buvo nuteistas, Michaelis turėjo gėdytis savo kilmės. Štai tada jis ir nusprendė, kad pinigus uždirbs tik sąžiningu darbu. Beje, nebūti panašiu į savo tėvą Michaeliui reiškė tik vieną dalyką: gerai mokytis, o po to atkakliai siekti savo vietos po saule metų metus dirbant mažai apmokamą darbą, kokioje nors nuskurdusioje kontoroje. Ir čia, kaip paprastai būna sėkmingų žmonių biografijose, įsikišo jo didenybė Atvejis.

 

Atsitiko taip, kad vienos šeimos šventės metu Michaeliui padovanojo keletą akcijų. Kažkokios ypatingos vertės jos neturėjo, o ir pelno žadėjo nedaug. Tačiau Michaelis labai susidomėjo, kaipgi prekybos biržoje dėka galima užsidirbti pinigų. Netrukus jis ėmė lankytis „Merrill Lynch“ prekybos salėje, kur už savo kuklias santaupas įsigydavo daugiau vertybinių popierių. Kai tik gavo pirmą pelną jį investavo į verslą. Atrodė, kad pats likimas nulėmė, kuo savo gyvenime turi užsiimti Michaelis Štainhardtas. Baigęs įprastą mokyklą, būdamas šešiolikos metų, jis įstojo į Vartono verslo mokyklą, (Wharton business school), o po to į Pensilvanijos universitetą. Gavęs diplomą ir atlikęs karinę tarnybą jis pradėjo dirbti Calvin Bullock brokerinėje firmoje. Po to jam buvo pasiūlytos analitiko pareigos kompanijoje Loeb, Rhoades & Co .

 


Spygliuotas kelias versle

 

Prasiveržimas įvyko, kai Michaeliui buvo vos 27 metai. Iki to laiko jis buvo sukaupęs šiek tiek pinigų, kurių, kaip pasirodė, užteko dalyvauti naujojo ribotos rizikos fondo atidaryme. Vėliau buvo įkurtas fondas Loeb, Rhoades & Co.  Netrukus paaiškėjo, kad jis suteikia galimybę investuotojams uždirbti vidutiniškai 24,5% per metus. Tai beveik tris kartus daugiau nei S&P 500 rodikliai. Taigi, įsitikinę organizacijos patikimumu, daugelis investuotojų ėmė investuoti į jį savo pinigus.

 

Beveik dešimtmetį truko Michaelio Štainhardto verslo augimo ir klestėjimo laikotarpis. Ir tada, kaip žaibas iš giedro dangaus, kilo didelis skandalas. Michaelio įkurtą fondą apkaltino iždo vertybinių popierių machinacijomis. Prasidėjo oficialus tyrimas, kuris baigėsi 70 milijonų dolerių baudos skyrimu.

 

Tris ketvirtadalius šios sumos Michaelis iš karto sumokėjo iš savo kišenės, pareiškęs, kad net nesiruošia pateikti apeliacijos, kad tik visi greičiau pamirštų šią nemalonią istoriją. Galiausiai taip ir įvyko. Investuotojai greitai vėl ėmė pasitikėti Štainhardto fondu, nusprendę, kad tai kas įvyko tik kažkoks nesusipratimas. Verslas ir toliau vystėsi pravažinėtomis vėžėmis.

 

1995, kai Michaeliui sukako 55 metai, jis nusprendė išeiti į pensiją. Gavęs iš ribotos rizikos fondo savo dalį, jis tapo labai turtingu žmogumi. Tiksliai nėra žinoma, ką Štainhardtas veikė keletą metų, kol 2004 metais staiga vėl grįžo į verslą. Iš pradžių jis dirbo WisdomTree Investments, po to, nuo 2010 metų, valdė Izrael Energy Initiatives Ltd aktyvus.

 


Michaelio Štainhardto pasiekimai

 

Verslas - daugiau nei nuosavybės įsigijimas ir nuolatinis kapitalo didinimas. Čia svarbu ne tik didelis pelnas, bet ir stabilumas, išliekantis kiek galima ilgesnį laiką. Būtent tokių principų savo darbe visada bandė laikytis Michaelis Štainhardtas.

 

Tarp žmonių, biržose uždirbusių didžiulį turtą, jis yra žinomas ne tiek kapitalo dydžiu, kiek sugebėjimu visada ir visur užsidirbti pinigų, nepriklausomai nuo pasaulio, vietinių krizių ir problemų, kylančių tiesiogiai jo nuosavoje firmoje. Neveltui Michaelį vadina vienu sėkmingiausiu prekeiviu ir investuotoju per visą JAV istoriją. Šiam aukštam įvertinimui pakanka to fakto, kad jo valdomas ribotos rizikos fondas Steinhardt Partners  per trisdešimt savo gyvavimo metų stabiliai nešė 24-25% metinį pelną. Vienas doleris investuotas į Steinhardt Partners jo įkūrimo momentu 1995 metais tapo 462 doleriais. Jei tuo pačiu metu būtumėte investavę į S&P500, tai savo turtą būtumėte padidinę tik 17 kartų.

 

Darbo fondų rinkose specialistai teigia, kad neįmanoma pasiekti tokių rezultatų, imantis tik  rizikingų operacijų. Anksčiau ar vėliau fondas užbaigtų eilinį periodą su dideliais nuostoliais. Čia gi matome stabiliai didelius pelnus. Kita vertus, tokių pelnų negalima tikėtis ir iš kapitalinių įdėjimų tik į labai patikimus aktyvus. Nes tarp jų jūs nerasite nė vieno vertybinio popieriaus, kurio metinė palūkanų norma nors bent kiek priartėtų prie Štainhardto fondo pelno. Kurgi yra sėkmės paslaptis?

 

Pirmiausia, ekspertai atkreipia dėmesį į labai stiprią analitiką, kuri visada buvo naudojama Michaelio valdomuose ribotos rizikos fonduose. Kiekvienos operacijos apskaičiavimai buvo vykdomi taip skrupulingai, kad Štainhardtas galėjo sau leisti tokį svarbų rizikos draudimo instrumentą, kaip nuostolius ribojantį orderį (angl.k. stop-loss). Kalbama, kad nuostolių jo fonduose niekas niekada neribojo, todėl neigiami rezultatai, išprovokuoti „triukšmingų“ judesių biržose, nebuvo fiksuojami. Anksčiau ar vėliau kiekvienas sandoris baigdavosi pelningai ir pelną likdavo tik užfiksuoti. Tačiau stop-loss‘ų ignoravimo pas Štainhardtą nereikėtų painioti su daugelio taip pat besielgiančių pradedančiųjų prekeivių savikliova. Biržose buvo kalbama: norint elgtis taip, kaip Michaelis Štainhardtas, mažiausiai, ką reikia padaryti, tai tapti Michaeliu Štainhardtu. Bent jau niekada nedaryti klaidų įeinant į rinką.

 

Teisingos verslo strategijos pasirinkimas tapo viena svarbiausių jo sėkmės komponenčių. Kitas veiksnys, užtikrinantis stabilų, didelį pelną, tapo kompanionų pasirinkimas. Ribotos rizikos fondą Steinhardt, Fine & Berkowitz Michaelis įkūrė kartu su Džeraldu Fainu (Gerald Fine) ir Hovardu Berkovičiumi (Howard Berkowitz). Šie žmonės kėlė sau tas pačias užduotis, kaip ir Štainhardtas. Jie buvo pasirengę laukti savo žvaigždžių valandos, dirbdami, dieną ir naktį tobulindami savo verslo strategijas. Kaip pažymi Michaelio Štainhardto biografai ir Steinhardt, Fine & Berkowitz fonde  bei po jo sukurtame fonde - Steinhardt Partners keletą dešimtmečių beveik neklystamai pavykdavo užfiksuoti makroekonomines tendencijas, nepaisant to, kad tendencijos keitėsi labai dažnai.

 

Tokį pat požiūrį į verslą Michaelis Štainhardtas bandė taikyti ir grįžęs į rinką 2004 metais, kai jis tapo Index Development Partners valdytoju. Po trejų metų ši firma, pakeitusi pavadinimą į Wisdom Tree Investments, valdė 4 milijardų JAV dolerių kapitalą. O mėnesinis pelnas nuo vykdomų operacijų siekė 10%.

 

Tiesa, tai buvo prieš kriziniai, 2007 metai, kai atrodė, kad gerai sekasi visiems. Bet net ir tada, kai rinkoje prasidėjo tikros problemos, Michaelio valdomas fondas atsilaikė ir išliko pelningas. 2008 metų pradžioje, kai kiti skelbė bankrotus ir bandė gauti bent kažkokią valstybės paramą, firmoje Wisdom Tree Investmens buvo kalbama tik apie augimo dinamikos sumažėjimą. Kuo baigėsi ši istorija nesunku atspėti. Dabar kompanija vėl įgauna pagreitį...

 


Ar sunku tapti milijardieriumi?

 

Skaitydami sėkmingų verslininkų biografijas daugelis mūsų, tikriausia, bando prisimatuoti jų istorijas, keldami paprastą klausimą: ar įmanoma pakartoti šią sėkmės istorija? Bandant atsakyti į šį klausimą, leiskite priminti, kad visi, kurie yra vadinami finansų rinkos legendomis, išsiskiria ne tik aukštu profesionalumu ir darbštumu, bet ir asmeniniu kūrybingumu, nestandartiniu mąstymu ir originalių problemų sprendimų ieškojimu.

 

Michaelis Štainhardtas kartu su draugais sugebėjo atidaryti pirmąją firmą, kurios kapitalas buvo 7,7 milijono dolerių. Galime tik spėlioti, kiek pastangų jiems prireikė, kad uždirbtų reikiamą sumą. Todėl startas buvo ne iš pačių apačių. Prekiauti biržoje buvo galima imantis ne labai pelningų, bet labai rizikingų operacijų.

 

Vėliau Michaelis Štainhardtas davė patarimus neprofesionaliems investuotojams ir pradedantiesiems prekeiviams, teigdamas, kad jie, bandydami perduoti kapitalų valdymą prekybos biržoje specialistams, turi atsižvelgti į savo silpnybes. Be to, Michaelis nuolat kartojo, kad fondų rinka - tai ne žaidimas. Jei investuotojas pamirš tai nors akimirkai, jis rizikuoja negrąžinamai prarasti savo pinigus. Norėdamas tai patvirtinti, Štainhardtas papasakojo apie tai, kaip atrodo jo darbo vieta, kur ant stalo stovi keletas kompiuterių ir telefonų, kurių dėka nuolat palaikomas ryšys su 75 prekybos kambariais.

 

Tačiau Michaelis Štainhardtas nuolat perspėjo investuotojus apie dideles investicijų į ribotos rizikos fondus, kur, anot jo, jūs galite lengvai uždirbti 200%, bet taip pat greitai ir prarasti tuos pačius 200%. Tik aukštas profesionalumo lygis ir blaivus požiūris į kiekvieno sandorio vykdymą leido Michaeliui pirmajame jo sukurtame fonde pačiam sau užsidirbti pusę milijardo dolerių.

 

Galiausiai, priminsime dar keletą įdomių mūsų herojaus biografijos faktų, tiksliau apibūdinančių jį kaip asmenį. Pavyzdžiui, žinoma, kad vien tik už teisę finansines naujienas gauti anksčiau nei kiti, Štainhardtas kasmet mokėjo po 35 milijonus dolerių.

 

Nepaisant visko, Michaelis keletą kartų neatsispyrė ne tik rizikingų, bet tikrai pavojingų sandorių sudarymui. Taip, 1981 metais jis įėjo į ilgąją penkerių metų iždo obligacijų poziciją už bendrą 250 milijonų dolerių sumą. Nors nuosavo kapitalo fondas siekė tik 50 milijonų. Nepaisant to, kad tam tikru momentu vertybiniai popieriai atpigo ir Štainhardtas buvo beprarandąs 10 milijonų dolerių, jis neuždarė pozicijos ir vis dėlto sulaukė 40 milijonų pelno.

 

1983 metais Michaelis įėjo dar į vieną ilgąją poziciją. Šiuo atveju už 800 tūkstančių dolerių jis nusipirko IBM akcijų, kurios kainavo po 117 JAV dolerių. Vertybinius popierius jis pardavė po 132 dolerius ir iš karto investavo 250 tūkstančių dolerių į kurso sumažėjimą, kuris, jo nuomone, turėjo vėl pasiekti 120 dolerių už akciją. Antrą kartą taip pat pavyko gauti gerą pelną.

Paskelbimo data: 2014-08-18 03:45 Tekstas: Masterforex-V Akademija
Įterpti į BLOG'ą

Trampo politika atima iš JAV pagrindinį vaidmenį vakarų pasaulyje

Ekspertų tarpe dabartinio JAV prezidento Donaldo Trampo politika kelia susirūpinimą. Daugelio apžvalgininkų nuomone, dėl valstybės vadovo politikos JAV gali prarasti savo, kaip Vakarų pasaulio lyderės, pozicijas.

 

CNN televizijos kanalo vedantysis, politologas, ekspertas tarptautinių santykių srityje Faridas Zakarija (Fareed Zakaria) savo „The Washington Post“ publikacijoje rašė, kad pastarieji Donaldo Trampo žingsniai suvienijo Europą taip, kaip to nesugebėjo padaryti net Rusijos prezidentas Putinas. Visiškai tikėtina, kad Vakarų pasaulio dabartinis JAV prezidentas nesužlugdys, tačiau Vašingtonas rizikuoja prarasti savo vadovaujantį vaidmenį.

Paskelbimo data: 2017-07-26 18:42

„Goldman Sachs“ pataria investuotojams vengti rublio

Investicinis bankas „Goldman Sachs“ pataria investuotojams nutraukti procentinių palūkanų (carry trade) žaidimą Rusijos rubliais ir pereiti prie kitų besivystančių šalių valiutų.

 

„Goldman Sachs“ strategų rekomendacijos buvo viešai paskelbtos liepos 18 dienos apžvalgoje. Jie paskelbė apie rublio ir dar kelių besivystančių šalių valiutų augimo potencialo išsekimą.

Paskelbimo data: 2017-07-25 17:26

Kiek kainuoja nuskristi į Marsą?

Verslininkas, SpaceX ir Tesla kūrėjas Ilonas Maskas (Elon Musk) mano, kad yra būtina įsisavinti naujas technologijas, kad būtų galima ženkliai sumažinti žmogaus skrydžio į Marsą išlaidas. Dabar vieno asmens nusiuntimas į „Raudonąją planetą“ kainuotų 10 mlrd. dolerių - tai yra labai didelė suma, bet yra visai įmanoma ją sumažinti iki 200 tūkstančių. Esant tokiai kainai į Marsą būtų galima siųsti dideles žmonių grupes.


Paskelbimo data: 2017-07-14 08:10

Kaip Kinija investicijomis pavergė pusę Afrikos

Dešimtis milijardų eurų Kinijos vyriausybė skiria Pekinui strategiškai svarbioms šalims. Strategiškai svarbių valstybių sąrašas apima nemažai Afrikos kontinento šalių.

 

Savo publikacijoje Prancūzijos leidiniui „Le Monde“ apžvalgininkas Sebastijanas Le Belzik (Sebastien Le Belzic) rašo, kad nuo 2000 metų Kinijos bankai ir įmonės skyrė 77 mlrd. eurų padėti šalims, turinčioms strateginę reikšmę Kinijai. Neseniai Kinijos televizijos žiūrovams buvo rodomas naujas dokumentinis filmas, pavadinimu „Mano traukinys, mano istorija“, kuris yra odė Pekino investicijoms į Afrikos šalis.

Paskelbimo data: 2017-07-13 08:58

Kuo dabartinės mobiliųjų prietaisų baterijos skiriasi nuo ankstesnių kartų baterijų

Šiuolaikiniai išmanieji telefonai nuo Nokia 3310 tipo mobiliųjų telefonų skiriasi ne tik techninėmis specifikacijomis, bet ir baterijų tipais, tačiau daugelis įmantrių mobiliųjų prietaisų savininkų iki šiol juos pakraudami vadovaujasi žinomos „plytos“ epochai aktualiais patarimais. Daugiau informacijos apie tai, kuo šiuolaikinių išmaniųjų telefonų baterijos skiriasi nuo ankstesnių kartų baterijų, pateikia portalo „Market Leader“ žurnalistai.

Paskelbimo data: 2017-07-12 18:31

Vokietijoje išleista 0 eurų nominalo kupiūra

Kaip pažymima portale „Market Leader“, Vokietijoje pasirodžiusi nauja neįprasta eurų nominalo kupiūra nėra atsiskaitymo priemonė, tačiau ji yra tikra. Jos išleidimui pritarė Europos Centrinis bankas ir atspausdintas banknotas visiškai atitinka technologijas: popieriaus, vandens ženklų, kitų apsaugos ženklų - viskas, kaip ir kitų nominalų kupiūrose.

 

Paskelbimo data: 2017-07-07 08:27

Tendencijos analizė FOREX indikatorių pagalba

Indikatoriai yra puiki tendencijos analizės priemonė, sako ekspertai. Jie iki minimumo sumažina pačią susidariusios padėties vertinimo procedūrą ir sumažina klaidingo sprendimo priėmimo tikimybę. Todėl prekeivis gali tikėtis gauti daugiau finansinės naudos, esant toms pačioms prekybos sąlygoms. Tačiau, nusprendus nustatyti indikatorių savo terminale, kiekvienas mūsų susiduria su sudėtingu pasirinkimu, juk jų yra daug daugiau, nei galime įsivaizduoti.

Paskelbimo data: 2017-07-06 07:33

Deividas Rokfeleris - Žmogus, kuris bandė suvienyti pasaulį

Prieš kelias savaites savo 102-ąjį gimtadienį būtų šventęs Deividas Rokfeleris (David Rockefeller) - visame pasaulyje žinomas milijardierius, įgijęs daugelio žmonių pripažinimą ir meilę dėl savo labdaringos veiklos. Tačiau šių metų kovo mėnesį visus sukrėtė liūdna žinia - Deividas Rokfeleris mirė miegodamas savo dvare Pokantiko-Hils, Niujorko priemiestyje. Jis buvo vyriausias Džono Rokfelerio (John Rockefeller) - pirmojo istorijoje dolerinio milijardieriaus, naftos magnato, anūkas.

Paskelbimo data: 2017-06-30 09:33

Paskelbtas pačių populiariausių pasaulio automobilių reitingas

Konsultacinė firma focus2move paskelbė 1-ojo 2017 metų ketvirčio automobilių pardavimo visame pasaulyje statistinius duomenis.

Paskelbimo data: 2017-06-27 07:50

Ar moderniam biurui reikalingas ping-pongo stalas, hamakai, sauna?

Naujų IT kompanijų tarpe populiarėja idėjos derinti darbą ir laisvalaikį - biuruose statomi ping-pongo stalai, hamakai ir net įrengiamos saunos.Išsamiau apie tai, ar galima suderinti darbą ir laisvalaikį bandė išsiaiškinti portalo „Market Leader“ žurnalistai.

Paskelbimo data: 2017-06-23 09:14