Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Pirmadienis, birželio 27, 16:18 (GMT +02:00)
Aktualijos investuotojams

Michaelis Štainhardtas: milijardierius, nekenčiantis nuostolius ribojančių orderių (stop-loss)

Michaelis Štainhardtas: milijardierius, nekenčiantis nuostolius ribojančių orderių (stop-loss)

Finansų pasaulyje galima išgirsti nemažai istorijų apie tai, kaip žmonės, atėję iš pačių apačių, sėkmingo darbo biržose dėka uždirbo pasakiškus turtus. Michaelis Štainhardtas (Michael Steinhardt) - ne iš šios kategorijos. Jis gimė gana turtingoje šeimoje ir galėjo gyventi visiškai patogiai, eidamas savo tėvo pėdomis. Tačiau, dar jaunystėje, jis pasirinko kitą kelią, galiausiai, tapdamas žmogumi, valdančiu milijardinį kapitalą. Kas gi privertė Michaelį ieškoti savo kelio gyvenime ir ar sunkus buvo tas kelias? Apie tai pabandysime papasakoti šiame straipsnyje.Tik sąžiningu darbu


Michaelio Štainhardto biografai pažymi, kad gimė jis 1940 metų gruodžio 7 dieną Brukline, juvelyro šeimoje. Tačiau kai kurie šaltiniai teigia, kad iš tikrųjų jo tėvas Solas Frenkas Štainhardtas (Sol Frank Steinhardt) kentėjo dėl potraukio azartiniams žaidimams ir dažnai užsiimdavo vogtų prekių supirkimu. Šeima gi neskurdo. Tačiau, kai tėvas buvo nuteistas, Michaelis turėjo gėdytis savo kilmės. Štai tada jis ir nusprendė, kad pinigus uždirbs tik sąžiningu darbu. Beje, nebūti panašiu į savo tėvą Michaeliui reiškė tik vieną dalyką: gerai mokytis, o po to atkakliai siekti savo vietos po saule metų metus dirbant mažai apmokamą darbą, kokioje nors nuskurdusioje kontoroje. Ir čia, kaip paprastai būna sėkmingų žmonių biografijose, įsikišo jo didenybė Atvejis.

 

Atsitiko taip, kad vienos šeimos šventės metu Michaeliui padovanojo keletą akcijų. Kažkokios ypatingos vertės jos neturėjo, o ir pelno žadėjo nedaug. Tačiau Michaelis labai susidomėjo, kaipgi prekybos biržoje dėka galima užsidirbti pinigų. Netrukus jis ėmė lankytis „Merrill Lynch“ prekybos salėje, kur už savo kuklias santaupas įsigydavo daugiau vertybinių popierių. Kai tik gavo pirmą pelną jį investavo į verslą. Atrodė, kad pats likimas nulėmė, kuo savo gyvenime turi užsiimti Michaelis Štainhardtas. Baigęs įprastą mokyklą, būdamas šešiolikos metų, jis įstojo į Vartono verslo mokyklą, (Wharton business school), o po to į Pensilvanijos universitetą. Gavęs diplomą ir atlikęs karinę tarnybą jis pradėjo dirbti Calvin Bullock brokerinėje firmoje. Po to jam buvo pasiūlytos analitiko pareigos kompanijoje Loeb, Rhoades & Co .

 


Spygliuotas kelias versle

 

Prasiveržimas įvyko, kai Michaeliui buvo vos 27 metai. Iki to laiko jis buvo sukaupęs šiek tiek pinigų, kurių, kaip pasirodė, užteko dalyvauti naujojo ribotos rizikos fondo atidaryme. Vėliau buvo įkurtas fondas Loeb, Rhoades & Co.  Netrukus paaiškėjo, kad jis suteikia galimybę investuotojams uždirbti vidutiniškai 24,5% per metus. Tai beveik tris kartus daugiau nei S&P 500 rodikliai. Taigi, įsitikinę organizacijos patikimumu, daugelis investuotojų ėmė investuoti į jį savo pinigus.

 

Beveik dešimtmetį truko Michaelio Štainhardto verslo augimo ir klestėjimo laikotarpis. Ir tada, kaip žaibas iš giedro dangaus, kilo didelis skandalas. Michaelio įkurtą fondą apkaltino iždo vertybinių popierių machinacijomis. Prasidėjo oficialus tyrimas, kuris baigėsi 70 milijonų dolerių baudos skyrimu.

 

Tris ketvirtadalius šios sumos Michaelis iš karto sumokėjo iš savo kišenės, pareiškęs, kad net nesiruošia pateikti apeliacijos, kad tik visi greičiau pamirštų šią nemalonią istoriją. Galiausiai taip ir įvyko. Investuotojai greitai vėl ėmė pasitikėti Štainhardto fondu, nusprendę, kad tai kas įvyko tik kažkoks nesusipratimas. Verslas ir toliau vystėsi pravažinėtomis vėžėmis.

 

1995, kai Michaeliui sukako 55 metai, jis nusprendė išeiti į pensiją. Gavęs iš ribotos rizikos fondo savo dalį, jis tapo labai turtingu žmogumi. Tiksliai nėra žinoma, ką Štainhardtas veikė keletą metų, kol 2004 metais staiga vėl grįžo į verslą. Iš pradžių jis dirbo WisdomTree Investments, po to, nuo 2010 metų, valdė Izrael Energy Initiatives Ltd aktyvus.

 


Michaelio Štainhardto pasiekimai

 

Verslas - daugiau nei nuosavybės įsigijimas ir nuolatinis kapitalo didinimas. Čia svarbu ne tik didelis pelnas, bet ir stabilumas, išliekantis kiek galima ilgesnį laiką. Būtent tokių principų savo darbe visada bandė laikytis Michaelis Štainhardtas.

 

Tarp žmonių, biržose uždirbusių didžiulį turtą, jis yra žinomas ne tiek kapitalo dydžiu, kiek sugebėjimu visada ir visur užsidirbti pinigų, nepriklausomai nuo pasaulio, vietinių krizių ir problemų, kylančių tiesiogiai jo nuosavoje firmoje. Neveltui Michaelį vadina vienu sėkmingiausiu prekeiviu ir investuotoju per visą JAV istoriją. Šiam aukštam įvertinimui pakanka to fakto, kad jo valdomas ribotos rizikos fondas Steinhardt Partners  per trisdešimt savo gyvavimo metų stabiliai nešė 24-25% metinį pelną. Vienas doleris investuotas į Steinhardt Partners jo įkūrimo momentu 1995 metais tapo 462 doleriais. Jei tuo pačiu metu būtumėte investavę į S&P500, tai savo turtą būtumėte padidinę tik 17 kartų.

 

Darbo fondų rinkose specialistai teigia, kad neįmanoma pasiekti tokių rezultatų, imantis tik  rizikingų operacijų. Anksčiau ar vėliau fondas užbaigtų eilinį periodą su dideliais nuostoliais. Čia gi matome stabiliai didelius pelnus. Kita vertus, tokių pelnų negalima tikėtis ir iš kapitalinių įdėjimų tik į labai patikimus aktyvus. Nes tarp jų jūs nerasite nė vieno vertybinio popieriaus, kurio metinė palūkanų norma nors bent kiek priartėtų prie Štainhardto fondo pelno. Kurgi yra sėkmės paslaptis?

 

Pirmiausia, ekspertai atkreipia dėmesį į labai stiprią analitiką, kuri visada buvo naudojama Michaelio valdomuose ribotos rizikos fonduose. Kiekvienos operacijos apskaičiavimai buvo vykdomi taip skrupulingai, kad Štainhardtas galėjo sau leisti tokį svarbų rizikos draudimo instrumentą, kaip nuostolius ribojantį orderį (angl.k. stop-loss). Kalbama, kad nuostolių jo fonduose niekas niekada neribojo, todėl neigiami rezultatai, išprovokuoti „triukšmingų“ judesių biržose, nebuvo fiksuojami. Anksčiau ar vėliau kiekvienas sandoris baigdavosi pelningai ir pelną likdavo tik užfiksuoti. Tačiau stop-loss‘ų ignoravimo pas Štainhardtą nereikėtų painioti su daugelio taip pat besielgiančių pradedančiųjų prekeivių savikliova. Biržose buvo kalbama: norint elgtis taip, kaip Michaelis Štainhardtas, mažiausiai, ką reikia padaryti, tai tapti Michaeliu Štainhardtu. Bent jau niekada nedaryti klaidų įeinant į rinką.

 

Teisingos verslo strategijos pasirinkimas tapo viena svarbiausių jo sėkmės komponenčių. Kitas veiksnys, užtikrinantis stabilų, didelį pelną, tapo kompanionų pasirinkimas. Ribotos rizikos fondą Steinhardt, Fine & Berkowitz Michaelis įkūrė kartu su Džeraldu Fainu (Gerald Fine) ir Hovardu Berkovičiumi (Howard Berkowitz). Šie žmonės kėlė sau tas pačias užduotis, kaip ir Štainhardtas. Jie buvo pasirengę laukti savo žvaigždžių valandos, dirbdami, dieną ir naktį tobulindami savo verslo strategijas. Kaip pažymi Michaelio Štainhardto biografai ir Steinhardt, Fine & Berkowitz fonde  bei po jo sukurtame fonde - Steinhardt Partners keletą dešimtmečių beveik neklystamai pavykdavo užfiksuoti makroekonomines tendencijas, nepaisant to, kad tendencijos keitėsi labai dažnai.

 

Tokį pat požiūrį į verslą Michaelis Štainhardtas bandė taikyti ir grįžęs į rinką 2004 metais, kai jis tapo Index Development Partners valdytoju. Po trejų metų ši firma, pakeitusi pavadinimą į Wisdom Tree Investments, valdė 4 milijardų JAV dolerių kapitalą. O mėnesinis pelnas nuo vykdomų operacijų siekė 10%.

 

Tiesa, tai buvo prieš kriziniai, 2007 metai, kai atrodė, kad gerai sekasi visiems. Bet net ir tada, kai rinkoje prasidėjo tikros problemos, Michaelio valdomas fondas atsilaikė ir išliko pelningas. 2008 metų pradžioje, kai kiti skelbė bankrotus ir bandė gauti bent kažkokią valstybės paramą, firmoje Wisdom Tree Investmens buvo kalbama tik apie augimo dinamikos sumažėjimą. Kuo baigėsi ši istorija nesunku atspėti. Dabar kompanija vėl įgauna pagreitį...

 


Ar sunku tapti milijardieriumi?

 

Skaitydami sėkmingų verslininkų biografijas daugelis mūsų, tikriausia, bando prisimatuoti jų istorijas, keldami paprastą klausimą: ar įmanoma pakartoti šią sėkmės istorija? Bandant atsakyti į šį klausimą, leiskite priminti, kad visi, kurie yra vadinami finansų rinkos legendomis, išsiskiria ne tik aukštu profesionalumu ir darbštumu, bet ir asmeniniu kūrybingumu, nestandartiniu mąstymu ir originalių problemų sprendimų ieškojimu.

 

Michaelis Štainhardtas kartu su draugais sugebėjo atidaryti pirmąją firmą, kurios kapitalas buvo 7,7 milijono dolerių. Galime tik spėlioti, kiek pastangų jiems prireikė, kad uždirbtų reikiamą sumą. Todėl startas buvo ne iš pačių apačių. Prekiauti biržoje buvo galima imantis ne labai pelningų, bet labai rizikingų operacijų.

 

Vėliau Michaelis Štainhardtas davė patarimus neprofesionaliems investuotojams ir pradedantiesiems prekeiviams, teigdamas, kad jie, bandydami perduoti kapitalų valdymą prekybos biržoje specialistams, turi atsižvelgti į savo silpnybes. Be to, Michaelis nuolat kartojo, kad fondų rinka - tai ne žaidimas. Jei investuotojas pamirš tai nors akimirkai, jis rizikuoja negrąžinamai prarasti savo pinigus. Norėdamas tai patvirtinti, Štainhardtas papasakojo apie tai, kaip atrodo jo darbo vieta, kur ant stalo stovi keletas kompiuterių ir telefonų, kurių dėka nuolat palaikomas ryšys su 75 prekybos kambariais.

 

Tačiau Michaelis Štainhardtas nuolat perspėjo investuotojus apie dideles investicijų į ribotos rizikos fondus, kur, anot jo, jūs galite lengvai uždirbti 200%, bet taip pat greitai ir prarasti tuos pačius 200%. Tik aukštas profesionalumo lygis ir blaivus požiūris į kiekvieno sandorio vykdymą leido Michaeliui pirmajame jo sukurtame fonde pačiam sau užsidirbti pusę milijardo dolerių.

 

Galiausiai, priminsime dar keletą įdomių mūsų herojaus biografijos faktų, tiksliau apibūdinančių jį kaip asmenį. Pavyzdžiui, žinoma, kad vien tik už teisę finansines naujienas gauti anksčiau nei kiti, Štainhardtas kasmet mokėjo po 35 milijonus dolerių.

 

Nepaisant visko, Michaelis keletą kartų neatsispyrė ne tik rizikingų, bet tikrai pavojingų sandorių sudarymui. Taip, 1981 metais jis įėjo į ilgąją penkerių metų iždo obligacijų poziciją už bendrą 250 milijonų dolerių sumą. Nors nuosavo kapitalo fondas siekė tik 50 milijonų. Nepaisant to, kad tam tikru momentu vertybiniai popieriai atpigo ir Štainhardtas buvo beprarandąs 10 milijonų dolerių, jis neuždarė pozicijos ir vis dėlto sulaukė 40 milijonų pelno.

 

1983 metais Michaelis įėjo dar į vieną ilgąją poziciją. Šiuo atveju už 800 tūkstančių dolerių jis nusipirko IBM akcijų, kurios kainavo po 117 JAV dolerių. Vertybinius popierius jis pardavė po 132 dolerius ir iš karto investavo 250 tūkstančių dolerių į kurso sumažėjimą, kuris, jo nuomone, turėjo vėl pasiekti 120 dolerių už akciją. Antrą kartą taip pat pavyko gauti gerą pelną.

Paskelbimo data: 2014-08-18 03:45 Tekstas: Masterforex-V Akademija
Įterpti į BLOG'ą

Kodėl faktiniai automobilių kuro suvartojimo rodikliai viršija deklaruojamus duomenis

Leidinio Westdeutsche Allgemeine Zeitung informacijos duomenimis, naujų automobilių Europos šalyse kuro sąnaudos vidutiniškai 42 procentais viršija gamintojų deklaruojamus rodiklius.  Todėl vidutinis automobilių savininkų permokos dydis sudaro apie 400 JAV dolerių per metus. Tokius duomenis gavo Tarptautinė ekologiškai švaraus transporto taryba (ICCT).

Paskelbimo data: 2017-12-05 08:01

Tokijo automobilių salonas pradžiugino automobilių mėgėjus naujovėmis

Tokijo automobilių salone Japonijos gamintojai tradiciškai pristato naujoves, kurios išsiskiria kiek neįprastu dizainu. Šiemet automobilių gamintojai taip pat pristatė eilę gana perspektyvių, bet iš pirmo žvilgsnio neįprastų automobilių modelių. Kiekvienas naujas produktas pritrauks ne tik automobilių rinkos ekspertų, bet ir automėgėjų dėmesį.

Paskelbimo data: 2017-11-16 08:48

Mokslininkai nukėlė pasaulio pabaigą į 2100 metus

Mokslininkas priminė, kad per pastaruosius 540 milijonų mūsų planetos istorijos metų buvo 5 masinio gyvų būtybių išmirimo bangos - ir visos jos buvo lydimos anglies cirkuliacijos ciklo gamtoje pokyčių.

Paskelbimo data: 2017-10-16 07:50

Baltarusija atsisako sąjungos su Rusija pasaulinėje kalio trąšų rinkoje

Minske manoma, kad jie sugebės savarankiškai kontroliuoti didelę dalį pasaulinės kalio trąšų rinkos. Šioje srityje Baltarusija nusprendė atsisakyti bet kokio bendradarbiavimo su Rusija. Tai praneša verslo žmonių portalo „Market Leader“ žurnalistai su nuoroda į „Novoje vremia".

Paskelbimo data: 2017-10-11 07:47

Kaip praktiškai realizuoti „brexit'ą“

Pasak Didžiosios Britanijos finansų ministro Filipo Hamondo (Philip Hammond), pereinamasis laikotarpis po JK pasitraukimo iš ES turi būti baigtas iki 2022 metų, iki kitų šalies visuotinių parlamento rinkimų. Jis mano, kad santykiai su Europos Sąjunga trejų metų laikotarpiu po „brexit'o“ gali būti panašūs į dabartinius, o būtent Jungtinė Karalystė dalyvaus muitų sąjungoje ir išlaikys prieigą prie bendrosios rinkos.

Paskelbimo data: 2017-09-22 07:50

Saulė ir vėjas labai greitai padarys anglies gavybą nepelninga

Labai greitai anglies šachtos taps nerentabilios, o angliakasių profesija pasiners į užmarštį. Šią prognozę pateikė verslo naujienų agentūra Bloomberg.

 

Anglies gavybos duobkasiu taps alternatyvi, arba „žalioji“, energetika, naudojanti saulės ir vėjo energiją. Jau po 3-4 metų saulės ir vėjo energijos kaina susilygins su energijos generacija iš anglies, o po 20-25 metų anglies naudojimas energijos gamybai smuks 87 procentais.

Paskelbimo data: 2017-08-26 19:39

„Išmanieji“ GOOGLE akiniai grįžta!

Patobulinta išmaniųjų GOOGLE akinių versija vadinama Glass Enterprise Edition greit pasirodys prekyboje, pranešė BBC su nuoroda į naujienų tinklapį Medium.

Paskelbimo data: 2017-08-22 15:18

Kriptovaliutos: kas naudingiau - investuoti ar jas „išgauti“?

Pastarosiomis dienomis vis daugiau žmonių atkreipia dėmesį į vakar dar mažai žinomas kriptovaliutas su jų „vadu“ - bitkoinu (bitcoin, BTC). Daugelis, žinoma, girdėjo apie šią skaitmeninę valiutą, kuri leidžia mokėti už pirkinius, atsiskaityti už paslaugas, investuoti, netgi uždirbti tik iš to, kad turi bitkoinų.

 

Paskelbimo data: 2017-08-01 07:50

Gyvenimas vien iš prekybos - utopija? Nemokamas vebinaras

Prieš pradedamas keliauti Forex prekybos keliu dažnas naujokas turi klaidingą supratimą ir iliuzijų apie tai, kokia iš tikrųjų yra sėkmingo prekeivio valiutomis kasdienybė. Svajojama apie „laisvą“ darbo grafiką, darbo aplinką pagal pasirinkimą, jokių viršininkų, jokio streso, darbo krūvis pagal pageidavimą ir išpildyta bet kuri asmeninė ar artimųjų svajonė. Deja viskas ne taip paprasta.

Paskelbimo data: 2017-07-31 15:59

Holografiniai vaizdo skambučiai išmaniais telefonais tampa realybe

Pirmą kartą žmonijos istorijoje holografinis vaizdo skambutis buvo atliktas šių metų balandžio 3 dieną. Proveržį telekomunikacijų srityje atliko Verizon (JAV) ir Korean Telecom (Pietų Korėja) kompanijų darbuotojai. Holografinis vaizdas į išmaniuosius telefonus buvo perduodamas tarp Pietų Korėjos Seulo ir Amerikos Nju Džersio. Demonstracijos metu holografinis Verizon darbuotojo vaizdas atsidūrė Korean Telecom būstinės monitoriuje.

Paskelbimo data: 2017-07-28 17:55