Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Pirmadienis, birželio 27, 16:29 (GMT +02:00)
Aktualijos investuotojams

Neikite prieš FRS. Melas ir infliacinė statistika

Neikite prieš FRS. Melas ir infliacinė statistika

Matyt vėl prasideda ... tas paslaptingas duomenų neatitikimas, kuris glumina daugelį ekonomistų ir finansų ekspertų, kai kalbama apie būsimą FRS politiką. Šį kartą dėmesį patraukia infliacijos duomenys. Ekonomistai kalba apie augimą, kai tuo tarpu FRS tai vadina tiesiog „triukšmu“.

 

Pranešime spaudai, paskelbtame prieš kelias savaites, dvi dienos po FRS posėdžio, teigiama, kad infliacijos lygis vis dar išlieka žemiau ilgalaikio 2% lygio tikslo, o tai verčia FRS dar ilgą laiką laikyti palūkanų normas rekordiškai žemame lygyje.

 

Galime sakyti, kad FRS yra labiau susirūpinusi dėl defliacijos, nei dėl infliacijos. Protokole sakoma, kad žemesnis nei 2% infliacijos lygis kelia tam tikrą riziką šalies ekonomikai.

 

Tuo tarpu, daugelis ekonomistų stebisi, kodėl FRS nemato jokių, nors ir nedidelių, infliacijos augimo požymių. Jų ekonominiai modeliai rodo infliacijos augimo atsinaujinimą antrąjį 2014 metų ketvirtį. Pavyzdžiui, tikimasi, kad iki metų pabaigos bazinis vartotojų kainų indeksas viršys 2%, baigdamas šiuos metus ties 2,3% žyma prieš tai, kai galutinai nusistovės 2,5% ir 3% diapazone.

 

Infliacija pasireiškia būsto, maisto produktų ir energijos nešėjų, o taip pat importuojamų prekių kainose. Dabar jai belieka prasibrauti dar į vieną svarbesnę ekonomikos dalį - darbo užmokestį ir tada FRS tikrai turės peržiūrėti savo planus dėl palūkanų ir, tikriausia, jas padidinti anksčiau nei tikėtasi.

 

Taigi, ko ieško FRS? Esmė ta, kad JAV centrinis bankas ieško galimybės kompensuoti trilijonų dolerių kiekybinį švelninimą, kuris pareikalavo didžiulės masės pinigų infuzijos į JAV ekonomiką. Plano įgyvendinimui jam ilgą laiką būtinos žemos palūkanų normos.

 

 

Viena rinka išaugo, dar dvi ruošiasi

 

2008-2009 metų finansinė krizė sudavė triuškinamą smūgį trims pagrindinėms rinkoms: fondų, nekilnojamojo turto ir darbo.

 

• Fondų rinka: 2007 metų birželį, bendroji rinkos kapitalizacija NYSE Euronext (US) sudarė 16,6 trilijono JAV dolerių ... 2009 metų kovo mėnesį ji sumažėjo beveik perpus iki 7,9 trilijono JAV dolerių. JAV namų ūkiai prarado beveik 8 trilijonus JAV dolerių bendrų investicijų į fondų rinką.

 

S&P 500 per 21 mėnesį smuko nuo 1,550 iki 690, o tai daugiau nei 55% sumažėjimas. Nuo to laiko įvairios FRS skatinimo programos, įskaitant kiekybinį švelninimą ir rekordiškai žemas palūkanų normas, padėjo fondų rinkai atgauti prarastas pozicijas ir net šiek tiek išaugti, lyginant su prieškriziniais lygiais. Atrodytų, kad viena problema išspręsta (nors daugelis mano, kad tokiais veiksmais FRS sukūrė dar vieną problemą - burbulą fondų rinkoje). Vadinasi, FRS turės užgesinti dar du nestabilumo židinius.

 

• Nekilnojamojo turto rinka: ekspertų paskaičiavimais Amerikos namų savininkai prarado 6 trilijonus JAV dolerių nuo bendros visų namų vertės.

Nuo to laiko palūkanų normų sumažinimas, iš FRS pusės, iš dalies padėjo atstatyti JAV nekilnojamojo turto vertę, provokuojant pigaus būsto pirkimų bangą. Be to, kiekybinis švelninimas, apimantis kasmėnesinius 40 milijardų JAV dolerių vertės hipotekinių obligacijų pirkimus, padėjo bankams teikti naujas paskolas būstui įsigyti.

 

• Darbo rinka: dėl pasaulinės krizės nukentėjo ir ši rinka. Absoliučiais skaičiais užimtumo lygis smuko nuo146,5 milijono iki 138 milijojų žmonių, ir tai leido nedarbo lygiui išaugti daugiau nei 100% nuo 4,5% iki 10%. FRS ir vėl atėjo į pagalbą. Per kiekybinio švelninimo politiką (pinigų spausdinimas ir jų infuzija į ekonomiką), kartu su žemomis palūkanų normomis, FRS pavyko 3 metus sukurti vidutiniškai 200 000 darbo vietų kiekvieną savaitę.

 

Tačiau darbo rinka taip ir nepajėgė visiškai atsigauti. Dabartinis užimtumo lygis absoliučiais skaičiais sudaro145,8 milijono, o tai vis dar yra žemiau prieškrizinių 146,5 milijono. Ir tai neatsižvelgiant į 5,6% gyventojų prieaugį nuo 2007 metų. Jei atsižvelgsime į šį veiksnį, tai skaičius, kad atitiktų prieškrizinio lygio procentinę išraišką, turėtų būti 154,7 milijono. Kitaip tariant, reikia įdarbinti dar 8,8 milijonus amerikiečių. Norint tai pasiekti reikės 5 metus kas mėnesį sukurti 300 000 darbo vietų.

 

Visa tai rodo, kad FRS turi ilgą laiką išlaikyti labai žemo lygio palūkanų normas.

 

 

FRS triukai ir gudrybės

 

Jei ekonomistai ir teisūs ta prasme, kad infliacija jau pradėjo augti, nejau FRS nesiruošia su tuo susitvarkyti anksčiau nei planuota?  Nejau FRS nepradės kelti palūkanų normų, kad galėtų kontroliuoti infliaciją? Mes galime taip galvoti, tačiau FRS atsargoje turi keletą triukų ir gudrybių, kurios leis jai išlaikyti rekordiškai žemas palūkanų normas, net jei infliacija viršys tikslinį 2 % lygį. Jei tikėtume statistika, tai jau vyksta, balandžio ir gegužės mėnesiais - 2% ir 2,1% atitinkamai.

 

Fokusas? Tiesiog FRS žiūri į kitus skaičius, kuriais galima manipuliuoti. Pavyzdžiui, nedarbo lygio skaičiavimai atliekami ne skaičiuojant bedarbių skaičių, o atsižvelgiant į bedarbių skaičių, kurie pastarąjį mėnesį ieškojo darbo. Kiekvienas, kuris neieškojo darbo daugiau nei mėnesį, automatiškai iškrenta iš statistikos. Tai labai patogus nedarbo lygio sumažinimo būdas, nes jei FRS panorės pakeisti nedarbo lygio apskaičiavimo procedūrą taip, kad duomenys būtų artimesni tikslinei reikšmei, centrinis bankas visada gali pakeisti tą vieno mėnesio taisyklę. Nebūtinai taip ir bus, tačiau esmė yra ta, kad FRS gali apskaičiuoti nedarbo lygi, bet kuriuo jai patogiu būdu.

 

Toks lankstumas gali pasireikšti ir apskaičiuojant infliacijos lygį. Šiuo atveju FRS ir ekonomistai žiūri į skirtingus skaičius. Tuo tarpu, kai daugelis ekonomistų atsižvelgia į dabartines kainas, FRS žiūri į infliacines projekcijas/prognozes ir ilgalaikius infliacinius lūkesčius kartu su infliacinio spaudimo ir lūkesčių rodikliais. Toks FRS požiūris suteikia daug erdvės manevrams ir gudrybėms, atsižvelgiant į palūkanų normų išlaikymą žemuose lygiuose, nepaisant didėjančių kainų.

 

O kas, jei infliacijos prognozės rodys infliacijos augimą? Kaip tuomet elgsis FRS? Ar centrinis bankas ignoruos tokias prognozes? Lengvai - dėka nedideles neseniai FRS įvestos ir pranešime spaudai publikuotos pataisos:

 

Net neginčijamų ir akivaizdžių infliacinių lūkesčių atveju FRS vis tik pasilieka teisę išlaikyti palūkanų normas tokio žemo lygio, koks, jos nuomone, yra tinkamas užtikrinti ilgalaikį fondų rinkos ir taip pat darbo ir nekilnojamojo turto rinkos augimą. Taigi, mes turime seną gerą aksiomą: neverta eiti prieš FRS, nes FRS, galiausiai, vis tik gaus tai, ko ji nori. O ko nori FRS dabar ir dar daugelį metų - tai išlaikyti žemo lygio palūkanų normas, todėl centrinis bankas gali tęsti savo ultra žemų palūkanų normų politiką, bet kokia kaina.

Todėl šiuo metu rekomendacijos yra tokios:

Fondų rinkoje išlikite buliais;

 

Nebijokite obligacijų;

 

Nepanikuokite, jei negalite sau leisti nusipirkti namo tiesiog dabar;

 

Priimtinų hipotekos palūkanų normų langas turi likti atviras dar keletą metų;

 

Artimiausioje ateityje palūkanų normos nekils, o jei ir kils, tai labai lėtai ...

 

Sėkmingų investicijų!

 

Paskelbimo data: 2014-08-08 03:34 Tekstas: Masterforex-V Akademija
Įterpti į BLOG'ą

Kodėl faktiniai automobilių kuro suvartojimo rodikliai viršija deklaruojamus duomenis

Leidinio Westdeutsche Allgemeine Zeitung informacijos duomenimis, naujų automobilių Europos šalyse kuro sąnaudos vidutiniškai 42 procentais viršija gamintojų deklaruojamus rodiklius.  Todėl vidutinis automobilių savininkų permokos dydis sudaro apie 400 JAV dolerių per metus. Tokius duomenis gavo Tarptautinė ekologiškai švaraus transporto taryba (ICCT).

Paskelbimo data: 2017-12-05 08:01

Tokijo automobilių salonas pradžiugino automobilių mėgėjus naujovėmis

Tokijo automobilių salone Japonijos gamintojai tradiciškai pristato naujoves, kurios išsiskiria kiek neįprastu dizainu. Šiemet automobilių gamintojai taip pat pristatė eilę gana perspektyvių, bet iš pirmo žvilgsnio neįprastų automobilių modelių. Kiekvienas naujas produktas pritrauks ne tik automobilių rinkos ekspertų, bet ir automėgėjų dėmesį.

Paskelbimo data: 2017-11-16 08:48

Mokslininkai nukėlė pasaulio pabaigą į 2100 metus

Mokslininkas priminė, kad per pastaruosius 540 milijonų mūsų planetos istorijos metų buvo 5 masinio gyvų būtybių išmirimo bangos - ir visos jos buvo lydimos anglies cirkuliacijos ciklo gamtoje pokyčių.

Paskelbimo data: 2017-10-16 07:50

Baltarusija atsisako sąjungos su Rusija pasaulinėje kalio trąšų rinkoje

Minske manoma, kad jie sugebės savarankiškai kontroliuoti didelę dalį pasaulinės kalio trąšų rinkos. Šioje srityje Baltarusija nusprendė atsisakyti bet kokio bendradarbiavimo su Rusija. Tai praneša verslo žmonių portalo „Market Leader“ žurnalistai su nuoroda į „Novoje vremia".

Paskelbimo data: 2017-10-11 07:47

Kaip praktiškai realizuoti „brexit'ą“

Pasak Didžiosios Britanijos finansų ministro Filipo Hamondo (Philip Hammond), pereinamasis laikotarpis po JK pasitraukimo iš ES turi būti baigtas iki 2022 metų, iki kitų šalies visuotinių parlamento rinkimų. Jis mano, kad santykiai su Europos Sąjunga trejų metų laikotarpiu po „brexit'o“ gali būti panašūs į dabartinius, o būtent Jungtinė Karalystė dalyvaus muitų sąjungoje ir išlaikys prieigą prie bendrosios rinkos.

Paskelbimo data: 2017-09-22 07:50

Saulė ir vėjas labai greitai padarys anglies gavybą nepelninga

Labai greitai anglies šachtos taps nerentabilios, o angliakasių profesija pasiners į užmarštį. Šią prognozę pateikė verslo naujienų agentūra Bloomberg.

 

Anglies gavybos duobkasiu taps alternatyvi, arba „žalioji“, energetika, naudojanti saulės ir vėjo energiją. Jau po 3-4 metų saulės ir vėjo energijos kaina susilygins su energijos generacija iš anglies, o po 20-25 metų anglies naudojimas energijos gamybai smuks 87 procentais.

Paskelbimo data: 2017-08-26 19:39

„Išmanieji“ GOOGLE akiniai grįžta!

Patobulinta išmaniųjų GOOGLE akinių versija vadinama Glass Enterprise Edition greit pasirodys prekyboje, pranešė BBC su nuoroda į naujienų tinklapį Medium.

Paskelbimo data: 2017-08-22 15:18

Kriptovaliutos: kas naudingiau - investuoti ar jas „išgauti“?

Pastarosiomis dienomis vis daugiau žmonių atkreipia dėmesį į vakar dar mažai žinomas kriptovaliutas su jų „vadu“ - bitkoinu (bitcoin, BTC). Daugelis, žinoma, girdėjo apie šią skaitmeninę valiutą, kuri leidžia mokėti už pirkinius, atsiskaityti už paslaugas, investuoti, netgi uždirbti tik iš to, kad turi bitkoinų.

 

Paskelbimo data: 2017-08-01 07:50

Gyvenimas vien iš prekybos - utopija? Nemokamas vebinaras

Prieš pradedamas keliauti Forex prekybos keliu dažnas naujokas turi klaidingą supratimą ir iliuzijų apie tai, kokia iš tikrųjų yra sėkmingo prekeivio valiutomis kasdienybė. Svajojama apie „laisvą“ darbo grafiką, darbo aplinką pagal pasirinkimą, jokių viršininkų, jokio streso, darbo krūvis pagal pageidavimą ir išpildyta bet kuri asmeninė ar artimųjų svajonė. Deja viskas ne taip paprasta.

Paskelbimo data: 2017-07-31 15:59

Holografiniai vaizdo skambučiai išmaniais telefonais tampa realybe

Pirmą kartą žmonijos istorijoje holografinis vaizdo skambutis buvo atliktas šių metų balandžio 3 dieną. Proveržį telekomunikacijų srityje atliko Verizon (JAV) ir Korean Telecom (Pietų Korėja) kompanijų darbuotojai. Holografinis vaizdas į išmaniuosius telefonus buvo perduodamas tarp Pietų Korėjos Seulo ir Amerikos Nju Džersio. Demonstracijos metu holografinis Verizon darbuotojo vaizdas atsidūrė Korean Telecom būstinės monitoriuje.

Paskelbimo data: 2017-07-28 17:55