Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Antradienis, sausio 18, 19:20 (GMT +02:00)
Aktualijos investuotojams

Neigiamos palūkanų normos JAV baigsis katastrofa. Tai signalas pirkti auksą

Neigiamos palūkanų normos JAV baigsis katastrofa. Tai signalas pirkti auksą

ECB gali įvesti neigiamas palūkanų normas. Birželio 5 dieną Mario Dragi (Mario Draghi) ir ECB paskelbė, kad centrinis bankas ketina sumažinti bazinę palūkanų normą iki -0,1%.Kitaip tariant, bankai turės mokėti nedidelį procentą už tai, kad jie laiko savo pinigų rezervus saugyklose ir ECB sąskaitose.

 

Mes gyvename ypatingais ekonominiais laikais. Pirmą kartą naujausioje istorijoje centrinis bankas ketina įvesti neigiamas palūkanų normas.

 

ECB valdybos nariai yra susirūpinę nepakankamu infliacijos lygiu. Jie bijo defliacinės situacijos, kur kainos krenta, nes jų keinsiniai (John Maynard Keynes - britų ekonomistas. Jo idėjos, teorijos, vadinamos keinsizmu, turėjo didžiulę įtaką šiuolaikinei ekonomikai ir politinei teorijai, taip pat ir daugelio vyriausybių iždo politikai) protai mano, kad tai blogai ekonomikai.

 

Jie tiki, kad defliacija ekonomikoje sukelia neigiamus padarinius, nes, kai žmonės tikisi kainų kritimo, jie nuolat atideda pirkimus, norėdami įsigyti prekes mažesnėmis kainomis.

 

Ši teorija yra akivaizdi elektronikos pramonėje, kur televizoriai ir kompiuteriai nuolat pinga. Pavyzdžiui, „aš lauksiu, kol iPhone 20S atpigs iki 10 JAV dolerių“.

 

Manoma, kad centriniai bankai turi bijoti kainų infliacijos, bet išsiaiškinkime defliacijos priežastis. Yra tik keletas priežasčių, galinčių sukelti infliaciją:

 

Pirma, kainos gali sumažėti dėl patobulintų technologijų ir našumo augimo.

 

Kaip minėta anksčiau, elektronika pinga ir pinga, kai jos kokybė ir galingumas nuolat auga. Tai natūralus technologinės pažangos rezultatas, kartu su augančiu našumu.

 

Pavyzdžiui, „verčiau sumokėsiu 500 JAV dolerių už kompiuterį, kuris yra dvigubai našesnis nei kompiuteris kuris kainavo 1000 JAV dolerių prieš dvejus metus“. Žinoma, dauguma žmonių supranta, kad tai yra pliusas, keliantis gyvenimo lygį.

 

Antroji priežastis, dėl kurios kainos gali mažėti, tai pinigų masės pokyčiai.

 

Konkrečiau sakant, tam, kad kiltų kainų defliacija, nebūtinas pinigų masės mažėjimas. Tai gali būti ankstesnio dirbtinio bumo sukeltas smukimas, kuris įvyko staigaus ir rimto pinigų masės padidėjimo laikotarpiu. Be to, pinigų paklausos padidėjimas taip pat gali sukelti kainų kritimą. Bet tuomet vėl, tai dažniausia centrinio banko monetarinės politikos kaitos rezultatas.

 

 

Ar ECB veiksmai sugebės sukelti kainų infliacijos augimą?

 

Minus 0,1% - tai labai maža palūkanų norma. Bankas, esant tokioms palūkanų normoms, galės laikyti rezervus daugelį metų, kol praras bent 1 procentą savo nuosavų lėšų.

 

Jei atsižvelgiant į šį faktą, galima sakyti, kad visos kainos yra maržinalinės ta prasme, kad pakitimai susiję su marža. Neigiama palūkanų norma, nors ir maža, gali priversti bankus išleisti savo pinigus kreditams su procentais, o priešingu atveju to nebūtų.

 

Kita vertus, jei yra baimės arba netikrumo jausmas kartu su vertų paskolų gavėjų trūkumu, dauguma bankų gali sumokėti nedidelę baudą ir išvengti rizikos. Sunku tiksliai pasakyti, kaip sureaguos Europos bankai į tokią ECB politiką. Pagyvensim - pamatysim.

 

Pagal likimo ironiją tokia ECB politika gali tik destabilizuoti situaciją Europos bankininkystės sektoriuje. Kad išvengtų abejotinų kreditų, bankai arba turės mokėti baudas, arba jiems teks nuolat mokėti, kad galėtų saugiai laikyti savo lėšas. Ši dilema atrodo ironiškai dėl problemų atsiradusių prasidėjus pasaulinei krizei 2008 metais, kai Europos bankų sistemos mokumui kilo pavojus. Kalbant apie šį aspektą, FRS susidorojo su panašia situacija šiek tiek geriau.

 

 

Kaip reaguos FRS?

 

Ar FRS paseks ECB pėdomis? Tai svarbus klausimas ir manoma, kad artimiausiu metu FRS neįvedinės neigiamų palūkanų normų, kaip tai ruošiasi daryti ECB.

 

Kodėl FRS turėtų daryti tai, kas gali kelti pavojų jos subtiliai politikai, kuri šiuo metu veikia ir duoda rezultatus? Galų gale, JAV ekonomika dar nenukrito nuo uolos ir mes dar nematome įspūdingo infliacijos augimo.

 

Pradedant nuo 2008 metų, Federalinis Rezervas jau penkis kartus padidino JAV pinigų masės dydį. Tačiau dėl nepakankamo kreditavimo, iš bankų pusės, nėra infliacijos augimo. Be to, FRS įsigudrino paslapčia išgelbėti kelis stambius bankus per hipotekinių obligacijų, kurių vertė yra tikrai mažesnė nei rinkos, pirkimą.

 

FRS nuo 2008 metų išlaikė palūkanų normas 0,25% lygyje. Daugeliui bankų nereikia imti trumpalaikių vienos dienos kreditų dėl perteklinių rezervų ir dėl tos priežasties, kad FRS ir taip moka bankams po 0,25%.

 

Kodėl FRS turėtų įvedinėti neigiamas palūkanų normas, kai dabar ji moka bankams, kad saugotų rezervus? Jei kas, FRS pirmiausia priimtų sprendimą nebemokėti bankams palūkanų. Sunku pasakyti, ar tai būtų prasminga, nes bankai vis dar pagrįstai bijo skolinti, nepriklausomai nuo paskolos gavėjo reikšmingumo.

 

Jei bankai vis tik pradėtų išdavinėti savo perteklinius rezervus su palūkanomis, tai pinigų apimtis dėl kreditavimo proceso su daliniu rezervavimu imtų didėti per ekonomiką. Greičiausia, kad tai sukeltų labai didelę infliacija, o to FRS nereikia, nes šiuo atveju FRS prarastų galimybę manipuliuoti ekonomika ir finansuoti milžiniškus JAV Kongreso deficitus.

 

Būtent todėl dabar FRS neturi jokio pagrindo pradėti svarstyti neigiamų palūkanų normų įvedimo galimybės.

 

 

Viskas gali pasikeisti

 

FRS visada bando rasti pusiausvyrą tarp infliacijos ir probleminės JAV ekonomikos. Keinso teorijos šalininkai mano, kad kartais reikia keisti vienus prioritetus kitais.

 

Jie mano, kai ekonomika rodo silpnumo ženklus, siekiant padėti ekonomikai, būtina padidinti infliacijos lygį ir tai nepaisant to fakto, kad šio metodo nepajėgumas buvo įrodytas dar 70-asiais praėjusio amžiaus metais.

 

Nors mes ir galime sulaukti laikotarpio, kai užguita ekonomika susitiks su aukštu infliacijos lygiu, tačiau  klausimas tame, kuris iš šių dviejų veiksnių taps rimtesne FRS problema.

 

Jei ekonomikos būklė bus apgailėtina, o infliacijos lygis vis dar bus santykinai mažas, tuomet FRS tikrai gali pasekti ECB pavyzdžiu. Bet iki to dar toli.

 

Kai FRS, bandydama pakelti kainas,  puls į neviltį, tai bus signalas atsikratyti dolerių, perkant kietuosius aktyvus, įskaitant nekilnojamąjį turtą, auksą kartu vengiant dolerinių aktyvų, tokių kaip Amerikos obligacijos.

 

Sėkmingų investicijų!

 

Paskelbimo data: 2014-07-16 04:00 Tekstas: Masterforex-V Akademija
Įterpti į BLOG'ą

Kodėl faktiniai automobilių kuro suvartojimo rodikliai viršija deklaruojamus duomenis

Leidinio Westdeutsche Allgemeine Zeitung informacijos duomenimis, naujų automobilių Europos šalyse kuro sąnaudos vidutiniškai 42 procentais viršija gamintojų deklaruojamus rodiklius.  Todėl vidutinis automobilių savininkų permokos dydis sudaro apie 400 JAV dolerių per metus. Tokius duomenis gavo Tarptautinė ekologiškai švaraus transporto taryba (ICCT).

Paskelbimo data: 2017-12-05 08:01

Tokijo automobilių salonas pradžiugino automobilių mėgėjus naujovėmis

Tokijo automobilių salone Japonijos gamintojai tradiciškai pristato naujoves, kurios išsiskiria kiek neįprastu dizainu. Šiemet automobilių gamintojai taip pat pristatė eilę gana perspektyvių, bet iš pirmo žvilgsnio neįprastų automobilių modelių. Kiekvienas naujas produktas pritrauks ne tik automobilių rinkos ekspertų, bet ir automėgėjų dėmesį.

Paskelbimo data: 2017-11-16 08:48

Mokslininkai nukėlė pasaulio pabaigą į 2100 metus

Mokslininkas priminė, kad per pastaruosius 540 milijonų mūsų planetos istorijos metų buvo 5 masinio gyvų būtybių išmirimo bangos - ir visos jos buvo lydimos anglies cirkuliacijos ciklo gamtoje pokyčių.

Paskelbimo data: 2017-10-16 07:50

Baltarusija atsisako sąjungos su Rusija pasaulinėje kalio trąšų rinkoje

Minske manoma, kad jie sugebės savarankiškai kontroliuoti didelę dalį pasaulinės kalio trąšų rinkos. Šioje srityje Baltarusija nusprendė atsisakyti bet kokio bendradarbiavimo su Rusija. Tai praneša verslo žmonių portalo „Market Leader“ žurnalistai su nuoroda į „Novoje vremia".

Paskelbimo data: 2017-10-11 07:47

Kaip praktiškai realizuoti „brexit'ą“

Pasak Didžiosios Britanijos finansų ministro Filipo Hamondo (Philip Hammond), pereinamasis laikotarpis po JK pasitraukimo iš ES turi būti baigtas iki 2022 metų, iki kitų šalies visuotinių parlamento rinkimų. Jis mano, kad santykiai su Europos Sąjunga trejų metų laikotarpiu po „brexit'o“ gali būti panašūs į dabartinius, o būtent Jungtinė Karalystė dalyvaus muitų sąjungoje ir išlaikys prieigą prie bendrosios rinkos.

Paskelbimo data: 2017-09-22 07:50

Saulė ir vėjas labai greitai padarys anglies gavybą nepelninga

Labai greitai anglies šachtos taps nerentabilios, o angliakasių profesija pasiners į užmarštį. Šią prognozę pateikė verslo naujienų agentūra Bloomberg.

 

Anglies gavybos duobkasiu taps alternatyvi, arba „žalioji“, energetika, naudojanti saulės ir vėjo energiją. Jau po 3-4 metų saulės ir vėjo energijos kaina susilygins su energijos generacija iš anglies, o po 20-25 metų anglies naudojimas energijos gamybai smuks 87 procentais.

Paskelbimo data: 2017-08-26 19:39

„Išmanieji“ GOOGLE akiniai grįžta!

Patobulinta išmaniųjų GOOGLE akinių versija vadinama Glass Enterprise Edition greit pasirodys prekyboje, pranešė BBC su nuoroda į naujienų tinklapį Medium.

Paskelbimo data: 2017-08-22 15:18

Kriptovaliutos: kas naudingiau - investuoti ar jas „išgauti“?

Pastarosiomis dienomis vis daugiau žmonių atkreipia dėmesį į vakar dar mažai žinomas kriptovaliutas su jų „vadu“ - bitkoinu (bitcoin, BTC). Daugelis, žinoma, girdėjo apie šią skaitmeninę valiutą, kuri leidžia mokėti už pirkinius, atsiskaityti už paslaugas, investuoti, netgi uždirbti tik iš to, kad turi bitkoinų.

 

Paskelbimo data: 2017-08-01 07:50

Gyvenimas vien iš prekybos - utopija? Nemokamas vebinaras

Prieš pradedamas keliauti Forex prekybos keliu dažnas naujokas turi klaidingą supratimą ir iliuzijų apie tai, kokia iš tikrųjų yra sėkmingo prekeivio valiutomis kasdienybė. Svajojama apie „laisvą“ darbo grafiką, darbo aplinką pagal pasirinkimą, jokių viršininkų, jokio streso, darbo krūvis pagal pageidavimą ir išpildyta bet kuri asmeninė ar artimųjų svajonė. Deja viskas ne taip paprasta.

Paskelbimo data: 2017-07-31 15:59

Holografiniai vaizdo skambučiai išmaniais telefonais tampa realybe

Pirmą kartą žmonijos istorijoje holografinis vaizdo skambutis buvo atliktas šių metų balandžio 3 dieną. Proveržį telekomunikacijų srityje atliko Verizon (JAV) ir Korean Telecom (Pietų Korėja) kompanijų darbuotojai. Holografinis vaizdas į išmaniuosius telefonus buvo perduodamas tarp Pietų Korėjos Seulo ir Amerikos Nju Džersio. Demonstracijos metu holografinis Verizon darbuotojo vaizdas atsidūrė Korean Telecom būstinės monitoriuje.

Paskelbimo data: 2017-07-28 17:55