Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Penktadienis, sausio 19, 06:44 (GMT +02:00)
Aktualijos investuotojams

Neigiamos palūkanų normos JAV baigsis katastrofa. Tai signalas pirkti auksą

Neigiamos palūkanų normos JAV baigsis katastrofa. Tai signalas pirkti auksą

ECB gali įvesti neigiamas palūkanų normas. Birželio 5 dieną Mario Dragi (Mario Draghi) ir ECB paskelbė, kad centrinis bankas ketina sumažinti bazinę palūkanų normą iki -0,1%.Kitaip tariant, bankai turės mokėti nedidelį procentą už tai, kad jie laiko savo pinigų rezervus saugyklose ir ECB sąskaitose.

 

Mes gyvename ypatingais ekonominiais laikais. Pirmą kartą naujausioje istorijoje centrinis bankas ketina įvesti neigiamas palūkanų normas.

 

ECB valdybos nariai yra susirūpinę nepakankamu infliacijos lygiu. Jie bijo defliacinės situacijos, kur kainos krenta, nes jų keinsiniai (John Maynard Keynes - britų ekonomistas. Jo idėjos, teorijos, vadinamos keinsizmu, turėjo didžiulę įtaką šiuolaikinei ekonomikai ir politinei teorijai, taip pat ir daugelio vyriausybių iždo politikai) protai mano, kad tai blogai ekonomikai.

 

Jie tiki, kad defliacija ekonomikoje sukelia neigiamus padarinius, nes, kai žmonės tikisi kainų kritimo, jie nuolat atideda pirkimus, norėdami įsigyti prekes mažesnėmis kainomis.

 

Ši teorija yra akivaizdi elektronikos pramonėje, kur televizoriai ir kompiuteriai nuolat pinga. Pavyzdžiui, „aš lauksiu, kol iPhone 20S atpigs iki 10 JAV dolerių“.

 

Manoma, kad centriniai bankai turi bijoti kainų infliacijos, bet išsiaiškinkime defliacijos priežastis. Yra tik keletas priežasčių, galinčių sukelti infliaciją:

 

Pirma, kainos gali sumažėti dėl patobulintų technologijų ir našumo augimo.

 

Kaip minėta anksčiau, elektronika pinga ir pinga, kai jos kokybė ir galingumas nuolat auga. Tai natūralus technologinės pažangos rezultatas, kartu su augančiu našumu.

 

Pavyzdžiui, „verčiau sumokėsiu 500 JAV dolerių už kompiuterį, kuris yra dvigubai našesnis nei kompiuteris kuris kainavo 1000 JAV dolerių prieš dvejus metus“. Žinoma, dauguma žmonių supranta, kad tai yra pliusas, keliantis gyvenimo lygį.

 

Antroji priežastis, dėl kurios kainos gali mažėti, tai pinigų masės pokyčiai.

 

Konkrečiau sakant, tam, kad kiltų kainų defliacija, nebūtinas pinigų masės mažėjimas. Tai gali būti ankstesnio dirbtinio bumo sukeltas smukimas, kuris įvyko staigaus ir rimto pinigų masės padidėjimo laikotarpiu. Be to, pinigų paklausos padidėjimas taip pat gali sukelti kainų kritimą. Bet tuomet vėl, tai dažniausia centrinio banko monetarinės politikos kaitos rezultatas.

 

 

Ar ECB veiksmai sugebės sukelti kainų infliacijos augimą?

 

Minus 0,1% - tai labai maža palūkanų norma. Bankas, esant tokioms palūkanų normoms, galės laikyti rezervus daugelį metų, kol praras bent 1 procentą savo nuosavų lėšų.

 

Jei atsižvelgiant į šį faktą, galima sakyti, kad visos kainos yra maržinalinės ta prasme, kad pakitimai susiję su marža. Neigiama palūkanų norma, nors ir maža, gali priversti bankus išleisti savo pinigus kreditams su procentais, o priešingu atveju to nebūtų.

 

Kita vertus, jei yra baimės arba netikrumo jausmas kartu su vertų paskolų gavėjų trūkumu, dauguma bankų gali sumokėti nedidelę baudą ir išvengti rizikos. Sunku tiksliai pasakyti, kaip sureaguos Europos bankai į tokią ECB politiką. Pagyvensim - pamatysim.

 

Pagal likimo ironiją tokia ECB politika gali tik destabilizuoti situaciją Europos bankininkystės sektoriuje. Kad išvengtų abejotinų kreditų, bankai arba turės mokėti baudas, arba jiems teks nuolat mokėti, kad galėtų saugiai laikyti savo lėšas. Ši dilema atrodo ironiškai dėl problemų atsiradusių prasidėjus pasaulinei krizei 2008 metais, kai Europos bankų sistemos mokumui kilo pavojus. Kalbant apie šį aspektą, FRS susidorojo su panašia situacija šiek tiek geriau.

 

 

Kaip reaguos FRS?

 

Ar FRS paseks ECB pėdomis? Tai svarbus klausimas ir manoma, kad artimiausiu metu FRS neįvedinės neigiamų palūkanų normų, kaip tai ruošiasi daryti ECB.

 

Kodėl FRS turėtų daryti tai, kas gali kelti pavojų jos subtiliai politikai, kuri šiuo metu veikia ir duoda rezultatus? Galų gale, JAV ekonomika dar nenukrito nuo uolos ir mes dar nematome įspūdingo infliacijos augimo.

 

Pradedant nuo 2008 metų, Federalinis Rezervas jau penkis kartus padidino JAV pinigų masės dydį. Tačiau dėl nepakankamo kreditavimo, iš bankų pusės, nėra infliacijos augimo. Be to, FRS įsigudrino paslapčia išgelbėti kelis stambius bankus per hipotekinių obligacijų, kurių vertė yra tikrai mažesnė nei rinkos, pirkimą.

 

FRS nuo 2008 metų išlaikė palūkanų normas 0,25% lygyje. Daugeliui bankų nereikia imti trumpalaikių vienos dienos kreditų dėl perteklinių rezervų ir dėl tos priežasties, kad FRS ir taip moka bankams po 0,25%.

 

Kodėl FRS turėtų įvedinėti neigiamas palūkanų normas, kai dabar ji moka bankams, kad saugotų rezervus? Jei kas, FRS pirmiausia priimtų sprendimą nebemokėti bankams palūkanų. Sunku pasakyti, ar tai būtų prasminga, nes bankai vis dar pagrįstai bijo skolinti, nepriklausomai nuo paskolos gavėjo reikšmingumo.

 

Jei bankai vis tik pradėtų išdavinėti savo perteklinius rezervus su palūkanomis, tai pinigų apimtis dėl kreditavimo proceso su daliniu rezervavimu imtų didėti per ekonomiką. Greičiausia, kad tai sukeltų labai didelę infliacija, o to FRS nereikia, nes šiuo atveju FRS prarastų galimybę manipuliuoti ekonomika ir finansuoti milžiniškus JAV Kongreso deficitus.

 

Būtent todėl dabar FRS neturi jokio pagrindo pradėti svarstyti neigiamų palūkanų normų įvedimo galimybės.

 

 

Viskas gali pasikeisti

 

FRS visada bando rasti pusiausvyrą tarp infliacijos ir probleminės JAV ekonomikos. Keinso teorijos šalininkai mano, kad kartais reikia keisti vienus prioritetus kitais.

 

Jie mano, kai ekonomika rodo silpnumo ženklus, siekiant padėti ekonomikai, būtina padidinti infliacijos lygį ir tai nepaisant to fakto, kad šio metodo nepajėgumas buvo įrodytas dar 70-asiais praėjusio amžiaus metais.

 

Nors mes ir galime sulaukti laikotarpio, kai užguita ekonomika susitiks su aukštu infliacijos lygiu, tačiau  klausimas tame, kuris iš šių dviejų veiksnių taps rimtesne FRS problema.

 

Jei ekonomikos būklė bus apgailėtina, o infliacijos lygis vis dar bus santykinai mažas, tuomet FRS tikrai gali pasekti ECB pavyzdžiu. Bet iki to dar toli.

 

Kai FRS, bandydama pakelti kainas,  puls į neviltį, tai bus signalas atsikratyti dolerių, perkant kietuosius aktyvus, įskaitant nekilnojamąjį turtą, auksą kartu vengiant dolerinių aktyvų, tokių kaip Amerikos obligacijos.

 

Sėkmingų investicijų!

 

Paskelbimo data: 2014-07-16 04:00 Tekstas: Masterforex-V Akademija
Įterpti į BLOG'ą

Estijos nekilnojamasis turtas: viduramžių atmosferos ir šiuolaikiškumo harmonija


Baltijos pakrantė visada nuteikia romantiškam pasivaikščiojimui, vilioja atitrūkti nuo nesibaigiančių gyvenimo problemų, tolyn nustumti visą šurmulį, nutolti nuo miesto rutinos ir priartėti prie jos didenybės - Gamtos. Privatumo gerbėjai ras čia tylos buveinę, trikdomą tik šimtamečių medžių lapų ošimo ir paukščių čiulbėjimo.

Jei jūs esate būtent tokio poilsio šalininkas, jums verta aplankyti mažą šalį su žinomu pavadinimu - Estija. Jeigu jūs tikrai pamilsite šį egzotišką kraštą, galite įsigyti nekilnojamąjį turtą šalyje, kurią meiliai vadina „Baltijos princese“.

Čia yra viskas, ką galima sutikti pasakoje: vaizdingos salos, paslaptingos pilys, labai seni miškai, kadagių giraitės, krištoliniai ežerai, jūros peizažai, nuostabūs smėlėti paplūdimiai. Įsileiskite į savo gyvenimą pasaką - apsigyvenkite tarp viso šio žavesio ir jūsų sieloje visiems laikams apsigyvens visiška harmonija.

Paskelbimo data: 2013-08-28 08:00

Latvijos nekilnojamasis turtas: būstas Jūrmaloje ir Rygos centre – tikimasi užsienio pirkėjų

Dabartinę padėtį Latvijos nekilnojamojo turto rinkoje galima traktuoti įvairiai. Viena vertus,  Kipro įvykiai daugelį privertė susimąstyti, kad įsigyti gyvenamuosius ir komercinius objektus vis dėlto yra saugesnė investicija, negu laikyti savo santaupas bankų sąskaitose, todėl jų paklausa ėmė didėti ir tai, apskritai, galima vadinti teigiama tendencija.

Tačiau yra ir kita medalio pusė. Būstas Jūrmalos kurorte, Rygos centre, taip pat naujai suprojektuotuose pastatuose dėl nuolat kylančių kainų tampa vis labiau neprieinamas vietos gyventojams. Dabar toks būstas daugiausia tik užsieniečių kišenei.
 

Paskelbimo data: 2013-08-26 04:00

Turkijos nekilnojamasis turtas: tobula Rytų kolorito ir civilizacijos harmonija

Kokioje kitoje šalyje galėtumėte pamatyti tokią tobulą harmoniją - nuostabų nepaprasto Rytų kolorito ir Vakarų aptarnavimo elementų derinį. Visas pasaulis žino ir mėgsta poilsį Turkijoje,  jos pakrantes, išilgai kurių įsikūrę patys populiariausi kurortai - mėgstamiausios turistų vietos. Pagrindinė tokio populiarumo priežastis yra plačiausias pačių įvairiausių viešbučių pasirinkimas su skirtingų kainų pasiūlymais įvairių kategorijų poilsiautojams.

O ko vertas Turkijos klimatas! Būtent jis yra pagrindinis patrauklumo akcentas ir jo dėka poilsiauti ten galima ištisus metus.

Jei turite kūrybinę sielą, jei ieškote įkvėpimo, jums reikia vykti į Bodrumą.
Čia, ieškodami mūzos, suvažiuoja poetai, muzikantai ir menininkai iš visų žemės kampelių ir greit ją suranda - tarp apelsinų giraičių, pušynų ... Didžiuliai paplūdimiai; skaidrus, kaip ašara, jūros vanduo; linkusiems į apmąstymus, ieškantiems tylos ir dvasinės pusiausvyros - daugybė mažų įlankėlių; įvairiaspalviai Gokovos įlankos vandenys - nepaprastas grožio ir jaudulio šaltinis.

Paskelbimo data: 2013-08-23 10:36

Didžiosios Britanijos nekilnojamasis turtas: privalumai ir trūkumai

Apsigyventi Ūkanto Albiono salose - kiekvieno užsieniečio prestižo reikalas. Jungtinė Karalystė - tai ne tik senų tradicijų ir tikrų europietiškų vertybių šalis. Čia rasite neįprastą politinį ir ekonominį stabilumą, galėsite įsilieti į tolygų gyvenimo būdą. O gavę oficialų statusą, įgysite teises, apie kurias net pusė ES piliečių gali tik pasvajoti.

Pavyzdžiui, Jungtinės Karalystės pilietis gali be jokių vizų aplankyti daugiau nei 180 pasaulio šalių. Tokia laisve negali pasigirti nei amerikiečiai, nei australai ar prancūzai. Neveltui sakoma, kad britai yra daugiausia keliaujanti tauta ir būtent jie daugelyje besivystančių šalių yra laikomi viena pagrindinių investuotojų grupių į gyvenamosios paskirties nekilnojamąjį turtą. Kaip prisijungti prie šios visuomenės, ar sunku gauti gyventojo statusą ir įsigyti nekilnojamąjį turtą Britų salose?

Paskelbimo data: 2013-08-21 09:10

Mes visi kareiviai šiame valiutų kare

Centriniai bankai visame pasaulyje daro viską, kad pasipriešintų ekonomikos kritimui ir defliacijos spaudimui per mažesnes palūkanų normas ir kiekybinį švelninimą. Tai yra būtina, siekiant skatinti nacionalinių ekonomikų augimą.

Tradiciškai, kai pinigų politika yra sušvelninta, tai sukelia kreditavimo ir aktyvumo didėjimą, optimizmo augimą. Dažnai tai sukelia tam tikrą valiutos nuvertėjimą, o tai gerai eksportui, nes jis tampa pigesnis importuotojams.

Bertranas Raselas (Bertrand Russell) kartą pasakė: „Kare svarbu ne tai kas teisus, o tai kas išgyvens ir laimės“.

Žinoma, mes neesame kare tiesiogine to žodžio prasme. Bet, matyti, kad Žymiųjų Bankininkų lygoje  yra ekonominio aktyvumo skatinimo problema. Taigi, ką daryti pasaulio centrinių bankų atstovams? H.Kuroda iš Japonijos turi atsakymą.

Paskelbimo data: 2013-08-19 08:31

Nurielis Rubinis apklatino JAV dėl Rusijos ir Kinijos ekonomikos nuosmukio

BRIKS šalių pasiekimai ir perspektyvos visada buvo madinga tema. Jei atsižvelgsime į tai, kad šį sparčiai besivystančių šalių bloką tiesiogine prasme sugalvojo analitikai savo vaizduotėje ir tik po to jis pasirodė kaip faktas, tai diskusijos apie BRIKS yra reikšmingos ne tik intelektinės gimnastikos požiūriu. Ir ar galima rimtai diskutuoti apie valstybių klubą, kuris dar prieš Pietų Afrikos Respublikos prisijungimą apėmė 26% planetos teritorijos, 42% žmonijos ir 15% pasaulio BVP?

Todėl verta atkreipti dėmesį į tokio gerai žinomo ir gerbiamo eksperto pasisakymus ir straipsnius apie BRIKS, kaip Nurielis Rubinis (Nouriel Roubini – amerikiečių ekonomikos profesorius , vienas įtakingiausiu ekspertų pasaulyje globalių finansų klausimais.  RGE Monitor kompanijos prezidentas). Ką Rubinis prognozuoja BRIKS šalims ir ar įtikinamos jo prognozės, nagrinėjo internetinio portalo „Market Leader“ analitikai.

Paskelbimo data: 2013-08-15 23:17

Prancūzijos nekilnojamasis turtas: Prancūzijos Rivjera ir Provansas gali tapti jūsų gimtaisiais namais

Kas nežino frazės - „Pamatyti Paryžių - ir numirti!“ Taip gali būti pasakyta tik apie Prancūziją, juk ši šalis yra viena iš tų, kurios įkūnija rafinuotą stilių ir subtilų grožį, aukštą kultūrą, gerą skonį ir harmoniją. Bet neskubėkite mirti, geriau gyvenkite!

Kiekvienas žmogus tiesiog turėtų bent kartą pabuvoti šioje šalyje. Žinoma, idealus sprendimas būtų įsigyti nekilnojamąjį turtą Prancūzijoje, kad galėtumėte čia atvykti, kada tik panorėtų jūsų siela. Juk geriau vieną kartą pamatyti, negu klausyti įdomių pasakojimų.

Kas pabuvojo Prancūzijoje, tas aiškiai suvokė, kad ji traukia tuos, kurie ją vertina. Ryžkitės kartą įsigyti prancūzišką nekilnojamąjį turtą ir jūsų svajonė taps ne tik realybe, jūs galėsite pakartoti tą laimę - pabuvoti ten tiek kartų, kiek tik panorėsite. Jūsų svajonė visada bus po ranka.

Paskelbimo data: 2013-08-15 10:50

Baimė dėl naujo euro kurso smukimo: žiniasklaidos prasimanymas ar realybė?

Europos žiniasklaidos priemonės elgiasi švelniai tariant „nesuprantamai“. Realybė joms atrodo nepakankamai tragiška ir šiuo atžvilgiu jos kaitina atmosferą papildomomis finansinėmis katastrofomis. Kas už to slypi - fantazijos ar stebėjimais paremtos loginės teorijos, nagrinėjo internetinio portalo „Market Leader“ analitikai.

“Ir vėl krizė!“ - nepaaiškinamas Europos žiniasklaidos priemonių piktdžiugiavimas

Vokietijos žiniasklaida atkakliai teigia, kad pietinė Europos Sąjungos dalis vėl kelia visai organizacijai finansines problemas. Kipras, Graikija, o dabar ir Portugalija verčia žurnalistus pranašauti naują krizės etapą,  finansinį gaisrą ir taip toliau. Graikija išlieka euro zonos skolų problemų centru, Portugalija stebuklingai išsigelbėjo nuo vyriausybės atsistatydinimo, bet 2014 metais grasina „išpūsti“ savo valstybės skolą iki 140% BVP. Graikai neįvykdė darbo vietų sumažinimo valstybiniame sektoriuje programos, privatizavimo programos - privalomų sąlygų  eilinei finansinės paramos daliai gauti. Padėtį dar labiau apsunkina ir tai, kad niekas negali įtikinamai pagrįsti šių sąlygų būtinybės: ekspertai mano, kad nei sumažinimas, nei privatizavimas nėra besąlygiškai gelbėjančios ir pateisinamos priemonės.

 

Paskelbimo data: 2013-08-13 03:55

Nedarbas ES sumažėjo: ar verta tikėtis Euro augimo?

Krizė Europos Sąjungoje baigėsi! Kai kurios Europos žiniasklaidos priemonės, raportuodamos apie nedarbo augimo sulėtėjima, neslepia savo pavydėtino optimizmo. Susidaro įspūdis, kad šis faktas - yra pagrindinis Europos ekonomikos sveikimo simptomas ir dabar „viskas bus gerai“.
Ar iš tiesų taip yra, nagrinėjo portalo „Market Leader“ analitikai kartu su Masterforex-V Akademijos prekybos biržoje ekspertais.

Paskelbimo data: 2013-08-12 04:00

Kompanija NordFX pristatė naują automatinės prekybos sistemą

Žinomos Forex rinkoje brokerių kompanijos NordFX ir  Currensee pranešė apie savo bendradarbiavimą ir jau pristatė pirmąjį bendro darbo rezultatą - unikalią automatinės prekybos valiutomis ir kitais investiciniais instrumentais paslaugą. Apie naujos sistemos darbo principus, o taip pat privalumus, teikiamus prekeiviams, pasakoja NordFX specialistai.

Currensee Trade sistemos ypatumai

Pasak ekspertų, Currensee Trade Leaders™ Investment Program paslaugos vartotojai turi galimybę atlikti profesionalių prekeivių, vadinamų Prekybos lyderiais, operacijas. Orderiai (užsakymai) vykdomi automatiškai. Tačiau kompanijos klientai turi galimybę visiškai kontroliuoti savo prekybos sąskaitą ir bet kuriuo metu atsisakyti, jų nuomone, abejotino sandorio.

Savo ruožtu kompanija Currensee garantuoja, kad bet kuris prekeivio pasirinktas Rinkos lyderis yra praėjęs griežčiausią brokerio atranką pagal prekybos pelningumą ir gebėjimą valdyti rizikas Forex rinkoje.

Paskelbimo data: 2013-08-09 04:00