Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Trečiadienis, gruodžio 1, 05:36 (GMT +02:00)
Aktualijos investuotojams

Nekilnojamasis turtas ir leidimas gyventi Europoje: ką ekspertai linkę nutylėti?

Nekilnojamasis turtas ir leidimas gyventi Europoje: ką ekspertai linkę nutylėti?

Kai kurių nekilnojamojo turto pardavimo agentūrų, siūlančių įsigyti nekilnojamąjį turtą kai kuriose ES šalyse, pasklido mitas, kad bet kuris būsto pirkėjas, neva, turi galimybę gauti leidimą gyventi ES. Internete galima rasti daug tokių publikacijų ir reklaminių skelbimų. Tačiau nedaugelis paaiškina, kad norint gauti leidimą gyventi, reikia investuoti labai daug pinigų. Be to, dauguma nekilnojamojo turto agentūrų klaidina skaitytojus, leidimą gyventi sutapatindami su  įprasta daugkartine Šengeno viza.

 


Povandeniniai „Šengeno“ akmenys

 

Nekilnojamojo turto įgijimas kai kuriose Europos Sąjungos šalyse tikrai suteikia teisę gauti daugkartinę Šengeno vizą. Bet tai labai toli iki leidimo gyventi. Tiesą sakant, daugkartinė viza leis jums gyventi vienos ar kitos valstybės teritorijoje tris mėnesius. Po to, norint vėl sugrįžti, teks trims mėnesiams išvykti į tėvynę. Tai ne tas pats, kaip laikinas ar nuolatinis leidimas gyventi, kai užsieniečiui suteikiamos beveik tokios pačios teisės, kaip ir valstybės piliečiui.

Be to, daugkartinė viza yra griežtai apribota galiojimo terminais. Daugelyje ES šalių ji yra išduodama tik 6 mėnesiams. Po to, žinoma, ji gali būti pratęsta. Tačiau niekas negali garantuoti, kad taip ir įvyks.


Dažnai susidaro situacija, kai kurioje nors ES šalyje laimingas namo ar buto savininkas truputį pavėluoja pervažiuoti sieną ir jį visiškai teisėtai deportuoja. Vargu ar reikia aiškinti, kodėl po to pakartotinai gauti daugkartinę vizą bus, švelniai tariant, sunkoka. Kas tuomet nutiks jūsų nekilnojamajam turtui į kurį investavote nemažus pinigus? Mažiausiai, kas gali nutikti, tai jis liks be priežiūros.

 

 

Europos Sąjungai reikalingi ne migrantai, o jų kapitalai

 

Išsivysčiusiose ES šalyse, kreipiantis dėl leidimo gyventi gavimo, nepakanka įsigyti būstą. Pavyzdžiui, Didžiosios Britanijos įstatymai reikalauja papildomai investuoti į šalies ekonomiką 400 tūkstančių svarų sterlingų, minimali investicijų apimtis Ispanijoje sudaro 500 tūkstančių eurų. Portugalijoje veikia leidimo gyventi suteikimo programa mainais į būsto investicijas, kurių suma taip pat negali būti mažesnė, kaip 500 tūkstančių eurų.

Bulgarijoje teisę gauti leidimą gyventi šalyje galima įsigijus nekilnojamojo turto ne mažiau, kaip už 307 tūkstančių eurų sumą, tačiau tik nedaugelis žmonių iš tikrųjų nori čia gyventi. Čia beveik neįmanoma rasti darbą, o ir mažas vidutinis darbo užmokestis vargu ar patenkins.

Pernai Graikija leidimą gyventi suteikdavo už ne mažesnes, kaip 250 tūkstančių eurų investicijas į nekilnojamąjį turtą. Tačiau nuolat gyventi šalyje, kurioje tokios didelės socialinės ir ekonominės problemos, taip pat mažai kas sutinka.

Iki šiol migracijos įstatymų požiūriu liberaliausia ES šalis buvo Latvija. Leidimą gyventi buvo galima gauti mainais už 95-191 tūkst. dolerių vertės (priklausomai nuo regiono) nekilnojamojo turto įsigijimą. Tačiau šių metų gegužę įsigaliojo naujas įstatymas, kuris numato, kad leidimą gyventi gali gauti tik tie, kurie investavo ne mažiau kaip 250 tūkstančių eurų. Taigi, Latvija sugriežtino taisykles priartindama jas prie bendrų Europos standartų.

 

Įstatymus sugriežtino ir Čekija, ypač žsieniečiams iš NVS šalių, - turintiems nekilnojamąjį turtą, leidimas gyventi nebeišduodamas. Galima gauti tik šešių mėnesių vizą, kuri, suteikia teisę būti šalyje tik 90 dienų, tad norėdami tapti Čekijos Respublikos gyventoju turite atidaryti savo įmonę. Tuomet valdžios institucijos kiekvieną ketvirtį tikrins, ar tikrai investuojate į vietos ekonomiką, kaip mokate mokesčius, ar nenaudojate nelegalios darbo jėgos.

Tokie įvairių ES šalių vyriausybių veiksmai visiškai suprantami. Europos Sąjungoje yra labai daug migrantų iš įvairių pasaulio regionų ir tai savaime sukelia rimtų problemų. Tikėtina, kad Europos šalių migracijos įstatymai bus griežtinami ir toliau. Todėl, jei turite norą persikelti į Vakarus  - nedelskite.

 

 

Leidimo gyventi Slovakijoje suteikimo ypatumai

 

Nekilnojamojo turto Slovakijoje nuosavybė suteikia teisę kurti savo verslą ir gauti leidimą gyventi. Pradžioje, valdžios institucijos imigrantui suteikia laikiną gyventojo statusą pusantrų-dvejiems metams. Po to jis gali būti pratęstas. Pragyvenus Slovakijoje penkerius metus, suteikiamas leidimas nuolat gyventi šalyje, o dar po trejų metų galima pateikti dokumentus šalies pilietybei gauti.

Imigranto statusą reglamentuoja įstatymas Nr. 404/2011 „Dėl užsieniečių buvimo šalyje“, galiojantis nuo 2012 metų sausio 1 dienos.

Jame įvardintos dešimt priežasčių, kurios suteikia teisę užsieniečiui gauti leidimą gyventi:
- firmos, registruotos Slovakijos teritorijoje, turėjimas;
- oficialus įdarbinimas (įskaitant sezoninį);
- mokymasis Slovakijos aukštosiose mokyklose;
- tam tikros oficialios veiklos vykdymas Slovakijos teritorijoje: paskaitų skaitymo, sporto, kultūros,   

  žurnalistinės, medicininės ir kt.;
- mokslinių tyrimų veikla;
- šeimos susijungimas;
- dalyvavimas taikos palaikymo karinėse operacijose;
- užsieniečio, nuolat gyvenusio užsienyje, pripažinimas etniniu slovaku;
- leidimo nuolat gyventi kitoje ES šalyje turėjimas;
- Europos Sąjungos „mėlynosios kortelės“ turėjimas.


Kiek Slovakijoje kainuoja leidimas gyventi?

 

Nekilnojamojo turto įsigijimui, įmonės registravimui ir leidimo gyventi Slovakijoje gavimui paprastai pakanka 70 tūkst. eurų įsikurti provincijoje arba 100 tūkst. eurų apsigyventi Bratislavoje ir kituose didžiuosiuose miestuose.

 

Už kuklų butą Slovakijoje teks sumokėti nuo 40 iki 70 tūkst. eurų. Dar 25 tūkst. eurų teks įnešti į savo banko sąskaitą arba atsiskaitomąją jūsų atidarytos įmonės sąskaitą, kad patvirtintumėte savo finansinį saugumą.

Be to, kažkiek pinigų teks išleisti papildomoms paslaugoms apmokėti. 25 tūkst. eurų banke turi būti bent tris mėnesius, per kuriuos migracijos institucijos patikrins, ar ši suma nenuimta, t.y. ar ji iš tiesų yra jūsų.

Pradžioje leidimas gyventi išduodamas pusantrų-dvejiems metams. Po to terminas pratęsiamas dar dvejiems ar trejiems metams. Terminas priklauso nuo to, koks sėkmingas buvo jūsų verslas ir kiek mokesčių jūs sumokėjote į Slovakijos biudžetą.

Pagal įstatymą Nr. 404/2011 „Dėl užsieniečių buvimo šalyje“, leidimo gyventi šalyje pratęsimui užsieniečiui priklausančios įmonės pelnas negali būti mažesnis, kaip 11885,4 euro per metus. Ši suma - tai 60-kartinis pragyvenimo Slovakijoje minimumas (198,09 EUR per mėnesį). Leidimo gyventi prašytojas turi oficialiai patvirtinti, kad sumokėti visi įmonės gauto pelno mokesčiai. O pati mokesčių deklaracija bus pagrindinis dokumentas, kurio pagrindu migracijos institucijos pratęs leidimą gyventi.


Pagal šiuo metu nustatytas normas, užsienietis, norintis gauti nuolatinį leidimą gyventi, privalo kasmet penkerius metus mokėti 2615 eurų dydžio mokesčius. O jei jis nori įgyti šalies pilietybę, tuomet tokiu režimu jam teks gyventi 8 metus nuo pirmojo leidimo gyventi gavimo.

Kaip matote, Slovakijoje migrantams finansinis krūvis yra nedidelis. Todėl, norintiems persikelti į ES, specialistai pataria pasinaudoti palankiomis sąlygomis. 

Paskelbimo data: 2014-06-23 04:07 Tekstas: Masterforex-V Akademija
Įterpti į BLOG'ą

Kodėl faktiniai automobilių kuro suvartojimo rodikliai viršija deklaruojamus duomenis

Leidinio Westdeutsche Allgemeine Zeitung informacijos duomenimis, naujų automobilių Europos šalyse kuro sąnaudos vidutiniškai 42 procentais viršija gamintojų deklaruojamus rodiklius.  Todėl vidutinis automobilių savininkų permokos dydis sudaro apie 400 JAV dolerių per metus. Tokius duomenis gavo Tarptautinė ekologiškai švaraus transporto taryba (ICCT).

Paskelbimo data: 2017-12-05 08:01

Tokijo automobilių salonas pradžiugino automobilių mėgėjus naujovėmis

Tokijo automobilių salone Japonijos gamintojai tradiciškai pristato naujoves, kurios išsiskiria kiek neįprastu dizainu. Šiemet automobilių gamintojai taip pat pristatė eilę gana perspektyvių, bet iš pirmo žvilgsnio neįprastų automobilių modelių. Kiekvienas naujas produktas pritrauks ne tik automobilių rinkos ekspertų, bet ir automėgėjų dėmesį.

Paskelbimo data: 2017-11-16 08:48

Mokslininkai nukėlė pasaulio pabaigą į 2100 metus

Mokslininkas priminė, kad per pastaruosius 540 milijonų mūsų planetos istorijos metų buvo 5 masinio gyvų būtybių išmirimo bangos - ir visos jos buvo lydimos anglies cirkuliacijos ciklo gamtoje pokyčių.

Paskelbimo data: 2017-10-16 07:50

Baltarusija atsisako sąjungos su Rusija pasaulinėje kalio trąšų rinkoje

Minske manoma, kad jie sugebės savarankiškai kontroliuoti didelę dalį pasaulinės kalio trąšų rinkos. Šioje srityje Baltarusija nusprendė atsisakyti bet kokio bendradarbiavimo su Rusija. Tai praneša verslo žmonių portalo „Market Leader“ žurnalistai su nuoroda į „Novoje vremia".

Paskelbimo data: 2017-10-11 07:47

Kaip praktiškai realizuoti „brexit'ą“

Pasak Didžiosios Britanijos finansų ministro Filipo Hamondo (Philip Hammond), pereinamasis laikotarpis po JK pasitraukimo iš ES turi būti baigtas iki 2022 metų, iki kitų šalies visuotinių parlamento rinkimų. Jis mano, kad santykiai su Europos Sąjunga trejų metų laikotarpiu po „brexit'o“ gali būti panašūs į dabartinius, o būtent Jungtinė Karalystė dalyvaus muitų sąjungoje ir išlaikys prieigą prie bendrosios rinkos.

Paskelbimo data: 2017-09-22 07:50

Saulė ir vėjas labai greitai padarys anglies gavybą nepelninga

Labai greitai anglies šachtos taps nerentabilios, o angliakasių profesija pasiners į užmarštį. Šią prognozę pateikė verslo naujienų agentūra Bloomberg.

 

Anglies gavybos duobkasiu taps alternatyvi, arba „žalioji“, energetika, naudojanti saulės ir vėjo energiją. Jau po 3-4 metų saulės ir vėjo energijos kaina susilygins su energijos generacija iš anglies, o po 20-25 metų anglies naudojimas energijos gamybai smuks 87 procentais.

Paskelbimo data: 2017-08-26 19:39

„Išmanieji“ GOOGLE akiniai grįžta!

Patobulinta išmaniųjų GOOGLE akinių versija vadinama Glass Enterprise Edition greit pasirodys prekyboje, pranešė BBC su nuoroda į naujienų tinklapį Medium.

Paskelbimo data: 2017-08-22 15:18

Kriptovaliutos: kas naudingiau - investuoti ar jas „išgauti“?

Pastarosiomis dienomis vis daugiau žmonių atkreipia dėmesį į vakar dar mažai žinomas kriptovaliutas su jų „vadu“ - bitkoinu (bitcoin, BTC). Daugelis, žinoma, girdėjo apie šią skaitmeninę valiutą, kuri leidžia mokėti už pirkinius, atsiskaityti už paslaugas, investuoti, netgi uždirbti tik iš to, kad turi bitkoinų.

 

Paskelbimo data: 2017-08-01 07:50

Gyvenimas vien iš prekybos - utopija? Nemokamas vebinaras

Prieš pradedamas keliauti Forex prekybos keliu dažnas naujokas turi klaidingą supratimą ir iliuzijų apie tai, kokia iš tikrųjų yra sėkmingo prekeivio valiutomis kasdienybė. Svajojama apie „laisvą“ darbo grafiką, darbo aplinką pagal pasirinkimą, jokių viršininkų, jokio streso, darbo krūvis pagal pageidavimą ir išpildyta bet kuri asmeninė ar artimųjų svajonė. Deja viskas ne taip paprasta.

Paskelbimo data: 2017-07-31 15:59

Holografiniai vaizdo skambučiai išmaniais telefonais tampa realybe

Pirmą kartą žmonijos istorijoje holografinis vaizdo skambutis buvo atliktas šių metų balandžio 3 dieną. Proveržį telekomunikacijų srityje atliko Verizon (JAV) ir Korean Telecom (Pietų Korėja) kompanijų darbuotojai. Holografinis vaizdas į išmaniuosius telefonus buvo perduodamas tarp Pietų Korėjos Seulo ir Amerikos Nju Džersio. Demonstracijos metu holografinis Verizon darbuotojo vaizdas atsidūrė Korean Telecom būstinės monitoriuje.

Paskelbimo data: 2017-07-28 17:55