Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Sekmadienis, gegužės 22, 15:57 (GMT +02:00)
Fondų ir prekių rinkos

Telekomunikacijų milžinė iš Dalaso

Telekomunikacijų milžinė iš Dalaso

Telekomunikacijos, kaip atskira ekonomikos šaka, kurioje gali aktyviai vystytis milžiniškos korporacijos, mūsų šalyje atsirado palyginti neseniai. Nedaugelis investuotojų iš karto suprato, kokios naudingos gali būti investicijos į šį ekonomikos sektorių. Juk telekomunikacijos - ne pramonė ar transportas, ne žemės ūkis ar naudingų iškasenų gavyba. Galutinio produkto negalima paliesti rankomis, ar nustatyti pagal charakterį. Vis dėlto naujausios ryšio formos, organiškai papildžiusios jau daugiau nei šimtmetį egzistavusias tradicines, neša didelius pelnus ir leidžia kurti stambiausius komercinius konglomeratus, vaidinančius svarbų vaidmenį net ir tokiose labai išsivysčiusiose pasaulio ekonomikose, kaip Jungtinės Amerikos Valstijos.

 

Tipiškas pavyzdys - kompanija AT&T Inc., įregistruota Dalase, Teksaso valstijoje. Šiandien ji yra laikoma viena stambiausių vietinio ir tolimojo telefono ryšio paslaugų teikėjų, lydere interneto paslaugų tiekėjų tarpe ir t.t. Apskritai žiniasklaidos konglomeratas aptarnauja daugiau nei 150 milijonų žmonių, kiekvienas kurių reguliariai perveda dalį savo darbo užmokesčio į kompanijų sąskaitas. 2012 metų duomenimis AT&T Inc. dirbo daugiau nei 240000 darbuotojų.

 


Milžinės plėtros istorija

 

AT&T (pilnas pirminis pavadinimas - American Telephone and Telegraph) buvo įkurta 1885, kai pasaulyje tik-tik ėmė atsirasti telekomunikacinės technologijos ir apie jokį internetą ar televiziją niekas net nesvajojo. Bet jau ir tada atsirado vietos telefono ryšio paklausa, kurią turėjo užtikrinti aukštųjų technologijų, pagal to meto standartus, kompanijos. Be to, žmonės priprato bendrauti per telegrafą.

 

Čia AT&T Corporation pasiekė laimėjimų, sugebėjusi potencialiems klientams pasiūlyti palankiausias ir patogiausias bendradarbiavimo sąlygas. Gana greitai šioje srityje kompanija tapo viena Amerikos monopolijų, prarydama smulkesnius žaidėjus ir didindama savo verslo apimtis. Tai vyko beveik šimtą metų, kol 1983-1984 metais JAV Teisingumo ministerija, tiesiogine prasme, privertė AT&T padalyti savo verslą. Priminsime, kad tada Amerikoje buvo labai aktyviai kovojama su monopolijomis ir daugeliui gigantų valdžiai spaudžiant teko padalyti savo verslą.

 

Taip atsitiko ir su AT&T, kuri atskyrė vietos telefonijos segmentą ir susikoncentravo tik į tolimojo ryšio paslaugas. Taip nuo 1984 metų Amerikos rinkoje atsirado Southwestern Bell Corporation, kuri 1995 metais pakeitė savo pavadinimą į SBC Communications. Praėjus dešimčiai metų ši kompanija tapo didžiausiu telekomunikacijų holdingu Jungtinėse Amerikos Valstijose. 2005 metais jai pasisekė įsigyti pačią AT&T už 16 milijardų dolerių. Kompanija vėl susijungė į vieningą konglomeratą. Ir tai, beje, yra vienas iš nedaugelio atvejų, kai vienetiniai, iš atskiro padalinio, sukurta kompanija prarijo motininę kompaniją. Atgimusi monopolija susigrąžino pavadinimą AT&T. Tačiau čia korporacija nesustabdė savo ekspansijos politikos. 

 

Iki 2006 metų pabaigos telekomunikacijų lydere JAV buvo laikoma kompanija Verizon. AT&T „ištaisė“ padėtį gruodžio 29 dieną nusipirkdama dar vieną šios šakos gigantą - BellSouth - už 67 milijardus JAV dolerių. O nuo 2011 metų AT&T rimtai nusitaikė ir į Europos rinką. Vienu pačiu skandalingiausiu pirkiniu turėjo būti Vokietijos milžinė Deutsche Telekom už 39 milijardus dolerių. Pasak ekspertų, po tokio pirkinio AT&T klientų bazė būtų išaugusi iki 129 milijonų vartotojų, kai tuo tarpu ilgametė konkurentė Verizon - turėjo tik 102 mln. klientų. Tačiau sandoris žlugo, nes jį sutrukdė reguliavimo institucijos.

 

Nepaisant to, AT&T verslas ir be Vokietijos operatoriaus įsigijimo augo, kaip ant mielių. 2006 metais kompanija aptarnavo daugiau nei 50 milijonų telefonų linijų, teikė prieigą prie interneto, tolimojo telefono ryšio, kabelinės televizijos ir t.t. Bendras darbuotojų skaičius tada buvo 294,6 tūkst. žmonių. O 2010 metais, nepaisant krizės, darbuotojų skaičius išaugo iki 303,5 tūkst. žmonių. Kompanijos pajamos išaugo iki 124,28 milijardo dolerių, lyginant su 122,51 milijardo dolerių 2009 metais. Grynasis pelnas taip pat išaugo nuo 12,44 milijardo iki 20,18 milijardo JAV dolerių.

 

Pasak ekspertų, šie skaičiai aiškiai rodo, kokia pelninga šiandien yra telekomunikacijų pramonės šaka. Net tais metais, kai daugumoje ekonomikos sektorių įmonės dėl krizės rodė gamybos sumažėjimą, AT&T ir toliau augo tiesiog visomis kryptimis. Kompanija beveik nekėlė savo paslaugų kainų ir tai jai leido išsaugoti ir padidinti savo klientų bazę. Tuo pat metu AT&T nesustabdė savo labdaros veiklos ir toliau rėmė įvairius socialinius projektus.

 

 

Pagrindiniai AT&T prioritetai

 

AT&T kompanijos vadovybė mano, kad ryšys šiuolaikiniame pasaulyje vaidina pagrindinį vaidmenį. Teikti kokybiškas įvairių rūšių komunikacijų paslaugas namie ir darbe įvairiuose pasaulio kampeliuose - yra prioritetinis AT&T uždavinys. Be to telekomunikacijų milžinės teikiama informacija pasiekia vartotojus jų gimtąja kalba.

 

Pasak kompanijos viceprezidentės Dženifer L. Džons (Jennifer L. Jones), nuo tada, kai AT&T, tapo pasauline „žaidėja“ telekomunikacijų rinkoje, buvo imtasi individualaus klientų aptarnavimo strategijos, atsižvelgiant į kalbinius ir kultūrinius regiono, kuriame jie gyvena, ypatumus. Beje, to reikalauja ir šioje pramonės šakoje vyraujančios konkurencinės kovos sąlygos. Kalbama ne tik apie reklamą, platinamą per visus prieinamus kanalus įvairiomis pasaulio kalbomis, bet ir apie realius konkrečių etninių grupių poreikius, kurie formuoja televizijos programų paketus atitinkamomis kalbomis, taip pat nustato jų vertę. Juk ne paslaptis, kad vidutinis statistinis JAV vartotojas už tokias paslaugas yra pasirengęs mokėti daug daugiau, nei Pietryčių Azijos klientas. Kompanija yra priversta atsižvelgti ir į šį faktorių ir skurdesniuose regionuose tokius paslaugų paketus siūlyti tokia kaina, kad ji įvairių pasaulio šalių piliečių šeimos biudžetams netaptų našta.

 

Su regionine AT&T kompanijos politika galima susipažinti jos korporatyvinėje svetainėje. Čia, beje, informacija taip pat pateikta septyniomis kalbomis: kinų, vietnamiečių, korėjiečių, tagalų, japonų, lenkų ir rusų. Kaip sako AT&T kompanijos atstovai, į etninius klientų ypatumus atsižvelgiama net JAV teritorijoje. Tose valstijose, kuriose gyvena didelės imigrantų grupės, pavyzdžiui, iš NVS ar Lenkijos, dirba aptarnavimo centrai, kuriuose yra specialistai, kalbantys atitinkamomis kalbomis.

 

Be to, AT&T kompanijos strategija grindžiama tik pačių moderniausių ir kokybiškiausių telekomunikacijų paslaugų teikimu. Taip kompanija jau seniai išsikovojo pirmaujančio Wi-Fi, modernios skaitmeninės televizijos, didelės spartos internetinio tinklo prieigos, ir taip toliau, tiekėjo statusą. Pastaruoju metu daug dėmesio buvo skirta mobilaus ryšio technologijų plėtrai, įskaitant ir mobilųjį internetą. Kompanijoje manoma, kad prieiga prie pačių naujausių technologijų, įskaitant ir mažas teikiamų paslaugų kainas, tiesiogiai kelia žmonių gyvenimo kokybę, nesvarbu, kurioje pasaulio vietoje jie gyvena. Apskritai, naujovių dvasia čia buvo įskiepyta dar XIX amžiaus pabaigoje, kai kompanija buvo ką tik įkurta. Nuo to laiko AT&T kompanija nesustoja ir nuolat investuoja didelius kapitalus į „galimybių ribų plėtrą ir geresnės ateities kūrimą“.

 

Pastaraisiais dešimtmečiais taip pat daug dėmesio tenka skirti asmeninės vartotojo informacijos apsaugai. Sutikite, kad turint tokią plačią klientų bazę, AT&T turi užtikrinti šimtų milijonų žmonių asmens duomenų apsaugą. Kaip tai vyksta? Kompanija deklaruoja, kad yra pasirengusi visomis turimomis techninėmis priemonėmis apsaugoti klientų privatų gyvenimą ir asmens duomenis. Tam yra naudojamas informacijos šifravimas ir kitos saugumo priemonės. AT&T specialistai paaiškina, kaip kompanija renka, naudoja ir saugo informaciją. Griežtų klientų asmens duomenų naudojimo apribojimų AT&T reikalauja ir iš visų savo partnerių. Todėl yra visiškai atmestinas asmeninės informacijos apie klientus pardavimas, kuo, deja, nusideda mažos kompanijos - ypač besivystančiose rinkose. Be to, informacija apie klientus yra saugoma kompanijos serveriuose tik tol, kol tai yra tikrai būtina verslo veiklai, mokesčių mokėjimui ir tam tikrų teisinių veiklos aspektų šioje pramonės šakoje užtikrinimui. Be to informacijos saugojimas leidžiamas tik užšifruotoje formoje ir naudojant kitas apsaugos priemones.

 

Klientų komfortas užtikrinamas ir apsaugant juos nuo per didelio reklamos srauto. Taip kompanijos klientai turi teisę patys pasirinkti ar blokuoti tuos reklaminių produktų tipus (įskaitant rinkodaros skambučius), kurie gali pateikti į jų prietaisus. Yra ir papildomų apsaugos nuo įkyrių pasiūlymų būdų, su kuriais galima susipažinti kompanijos internetinėje svetainėje. Taip pat yra numatyti specialūs paketai vaikams, kurių dėka tėvai gali lengvai apriboti nepageidaujamų svetainių lankymą, TV kanalų žiūrėjimą ar net nepageidaujamą vaikų konfidencialios informacijos apie save pačius ir savo šeimą platinimą.

 

 

Kompanijos finansinė būklė

 

AT&T Inc. yra registruota JAV, kaip vieša kompanija, kurios pagrindinė būstinė yra įsikūrusi Dalase, Teksaso valstijoje. Akcijos yra laisvai parduodamos biržoje (1pav.). Kotiravimas vyksta NYSE.

1 pav. AT&T Inc. akcijų kurso dinamika (NYSE: T)

 

Pagrindinė AT&T Inc. produkcija telekomunikacijų srityje yra telefonija, internetinis ryšys, televizija.

2012 metų duomenimis, kompanijos apyvarta sudarė 127,434 milijardo JAV dolerių. Per tą patį laikotarpį operacinis pelnas buvo 12,997 milijardo JAV dolerių, grynasis pelnas - 7,3 milijardo JAV dolerių.

Kompanijos aktyvai vertinami 272,315 milijardo JAV dolerių.  

 

Paskelbimo data: 2014-05-30 03:45 Tekstas: Masterforex-V Akademija
Įterpti į BLOG'ą

Nuolatinis kriptovaliutų augimas - galimybė investuotojui

Viena pagrindinių rinkos tendencijų šiais metais yra fenomenalus pagrindinių kriptovaliutų, kelis kartus padidinusių savo kainą, augimas. Populiariausia kriptovaliuta - Bitkoinas (bitcoin, BTC) - kurios augimas įveikė 2600 dolerių ribą. Šių metų sausio mėnesį už 1000 dolerių įsigytą 1-ną bitkoiną birželio pradžioje buvo galima parduoti už 2600 dolerių, iš vieno vieneto gaunant 1600 dolerių pelną.

Paskelbimo data: 2017-06-28 08:30

Valiutų porų EUR/USD ir GBP/USD apžvalga

Valiutų porų EUR/USD ir GBP/USD analizė atlikta Masterforex-V prekeivių einamajam momentui naudojantis apyvartų indikatorių parodymais.

Paskelbimo data: 2016-10-25 20:10

Nafta: trūkumas ar perteklius?

Tarptautinė energetikos agentūra (TEA) perspėjo, kad investicijų į naftos gavybą mažėjimas, prasidėjęs prieš dvejus metus, gali nesustoti ir 2017 metais ir artimiausiais metais gali lemti žymų trūkumą rinkoje. 2015 metais pasaulinės investicijos į energetikos sektorių sumažėjo 8% iki 1,83 trilijono dolerių, sakoma TEA pranešime.

Paskelbimo data: 2016-09-28 05:56

Naftos kainos krinta iki daugiasavaitinių minimumų

Naftos kainos nukrito iki daugiasavaitinių minimumų, nes Irano eksporto padidėjimas ir naftos tiekimo atsinaujinimas iš Libijos ir Nigerijos sustiprino investuotojų baimes, kad pasaulinis perteklius išliks. Apie tai portalo „Market Leader“ žurnalistams pranešė Forex kompanijos NordFX analitikai. Brent ir WTI naftos ateities sandorių kaina per vieną savaitę nukrito 9-10 procentų, kas įrodo stiprų naftos rinkos volatilumą. „Praeitą savaitę mes matėme daug kritimo naujienų. Rinką įtakoja silpni fundamentalūs veiksniai“, - sakė LBBW naftos analitikas Frankas Klumpas (Frank Klumpp).

Paskelbimo data: 2016-09-20 15:08

Pasaulinės naftos kainos ir toliau mažėja

Naftos kaina ir toliau krinta, tai liudija Londono ir Niujorko biržų sandorių duomenys. Daugiau apie tai pasakoja portalas „MarketLeader“.

 

Elektroninės prekybos duomenys rodo naftos pigimo tendenciją. Po pranešimų apie britų referendumo rezultatus, pasaulinės naftos kainos iškart sumažėjo daugiau nei 1 procentu, tuo pačiu WTI naftos barelio kaina nukrito žemiau 50 JAV dolerių.

Paskelbimo data: 2016-07-07 15:50

Pasaulio bankas padidino savo prognozes dėl naftos kainų 2016 metais

Gerėja kai kurių specialistų lūkesčiai dėl kainų tendencijų naftos rinkoje einamaisiais metais. Pasaulio banko ekspertai tikisi pasiūlos pertekliaus sumažėjimo ir tai taps kainos padidėjimo priežastimi. Apie tai praneša portalo „Market Leader“ žurnalistai.

Paskelbimo data: 2016-05-02 14:56

Aukso ateities sandoriai gali vėl smukti

Kaip portalo „Market Leader“ žurnalistams pranešė Tarptautinio Forex prekeivių susivienijimo (TFPS) analitikai, praėjusią savaitę auksas turėjo neblogą paklausą ir tai leido jam įveikti pasipriešinimą 1257 taške. Pramušęs šią žymą, taurusis metalas galėjo judėti toliau - prie 1270 dolerių už unciją žymos.

Paskelbimo data: 2016-04-26 04:03

Nigerija prisijungė prie iniciatyvos sumažinti naftos gavybos apimtis

Neseniai viename iš interviu Rusijos energetikos ministras Aleksandr Novak paminėjo, kad optimali visus tenkinanti naftos kaina yra 50 dolerių už barelį žymos ribose. 75% naftos eksporto apimančios valstybės pareiškė sutikimą apriboti naftos gavybos apimtis. To pakanka, kad naftos kaina pradėtų kilti. Iranas šiam susitarimui vis dar nepritaria. Tačiau Nigerijos naftos ministras Emanuelis Kačikvu, atvirkščiai, pareiškė, jog jo šalis palaiko šią iniciatyvą. Kaip yra žinoma, Nigerija yra stambiausia naftos tiekėja Afrikoje.

Paskelbimo data: 2016-02-23 12:15

Aukso kaina gerokai išaugo ir pasiekė metinį maksimumą

Finansinio nestabilumo baimė, dolerio kurso kritimas ir JAV iždo obligacijų pajamingumo sumažėjimas įtikino investuotojus ieškoti prieglobsčio tauriajame metale, dėl šių priežasčių aukso kaina šoktelėjo daugiau nei 4 procentais ir pasiekė metinį maksimumą. Kaip portalo „Market Leader“ žurnalistams pranešė Forex kompanijos TeleTrade analitikai, nuo metų pradžios auksas pabrango 15% dėl pasaulio fondų rinkų žlugimo.

Paskelbimo data: 2016-02-13 08:42

Kylanti naftos kaina nekelia rinkos pasitikėjimo

Naftos rinkos volatilumas daro įtaką fondų aikštelių dinamikai. Sandoriai yra veikiami neapibrėžtų OPEC veiksmų dėl naftos gavybos mažinimo. Pagrindinių naftos šalių-eksportuotojų veiksmų dėl tiekimų sumažinimo koordinacijos tikimybė yra gana maža. Čia verta pridėti jautrią energijos nešėjų rinką. Pagrindinis prekinės-žaliavinės rinkos dalyvis, Kinija, išėjo Naujametinių atostogų. Kaip portalo „Market Leader“ žurnalistams pranešė Forex kompanijos TeleTrade analitikai, rinkoje stebimi trūkinėjantys, nepamatuoti judėjimai

Paskelbimo data: 2016-02-09 19:00