Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Ketvirtadienis, liepos 27, 09:55 (GMT +02:00)
MT-ECN.Tarpbankiniai spredai nuo 0 punktų, maža komisija. ECN prekyba žinomame terminale!

Aktualijos investuotojams

Korporatyvinių obligacijų paskutiniojo teismo diena

Korporatyvinių obligacijų Paskutiniojo teismo diena

Kritimai, griūtys, panika niekada neprasideda ten, kur jų tikimasi. 2007 metais mažai kas tikėjosi, kad JAV prasidės hipotekos krizė, kuri sukels rimtus finansinius ir ekonominius padarinius visam pasauliui pasaulinės krizės pavidalu. To dar nebuvo ir nekilnojamojo turto rinka visada buvo vienas iš Amerikos ekonomikos ramsčių su santykinai stabiliomis gyvenamosios paskirties nekilnojamojo turto kainomis.

 

Užteko tik 3% blogų hipotekos kreditų ir visa ekonomika ėmė griūti. 1998 metais kai kurie žmonės pamatė potencialų Rusijos obligacijų krachą. Tačiau beveik niekas negalėjo nuspėti, kad vienas Amerikos ribotos rizikos fondas (angl.k. hedge fund) Long Term Capital Management padidins savo Rusijos obligacijų poziciją net iki 1 trilijono dolerių (tuo metu net šalies mastu tai buvo labai dideli pinigai).Tuo metu, kai Federalinis rezervas įsikišo į situaciją, kad išgelbėtų ribotos rizikos fondą  po Rusijos defolto 1998 metais, indeksas The S&P 500 jau krito 20 procentų.

 

1987 metais indeksas Dow Jones prieš Juodąjį Penktadienį padidėjo 44 procentais. Žinoma, investuotojai žinojo, kad rinka buvo stipriai išpirkta. Bet rinka krito 22 procentais per vieną dieną, pirmadienį, spalio 10 dieną, kai Iranas raketos smūgiais paskandino du laivus, o Londoną užgriuvo baisus uraganas.

 

Net netolimos praeities korekcija technologijų ir biotechnologijų sektoriuose galėjo sukelti netikėtus padarinius...

 

 

Shot Across the Bow (Įspėjimas)

 

Norime pasakyti, kad niekada nežinai, kuo gali virsti eilinė korekcija.

 

Galima prisiminti 3 trilijonus JAV dolerių, atspausdintų FRS obligacijų išpirkimui. Kiekybinio švelninimo dėka kartu su labai mažomis palūkanų normomis dabar ekonomikoje mes galime stebėti disbalansą ir kainų muilo burbulus.

 

Žmonės sako, kad žemos palūkanų normos sukūrė muilo burbulus nekilnojamojo sektoriuje ir fondų rinkoje, o taip pat besivystančiose planetos ekonomikose. Bet turime prisiminti, kad burbulas pradeda pūstis, kai prasideda revizija. Indekso S&P 500 rodiklis P/E šiuo metu lygus 18. Nekilnojamojo turto kainos yra aiškiai žemiau aukščiausių reikšmių, net esant mažoms palūkanų normoms. Amerikos bankai (nebent išskyrus Wells Fargo (NYSE: WFC) sumažino savo pasitikėjimą hipotekinio kreditavimo pelnu. Jei norite rasti kritimo ar korekcijos šaltinį, ieškokite vietos ar sektoriaus, kur pinigų srautai gali keistis gana greitai.

 

Būtent dabar korporatyvinių obligacijų rinka (ypač šiukšlinių obligacijų) yra tinkamiausia paieškos vieta ...

 

 

Kodėl šiukšlinės obligacijos iš tikrųjų yra šiukšlės

 

Korporatyvinė Amerika visada asocijavosi su skolinimusi ant proto ribos. Jie kalba apie įsiskolinimą taip, lyg jiems neegzistuotų sąvoka rytoj ...

1 pav. JAV korporacijų skolinimosi apimtys

 

2012 ir 2013 metais Amerikos kompanijos iš viso pasiskolino daugiau nei 2,5 trilijono JAV dolerių (1 paveikslas), o 600 milijardų JAV dolerių šių korporatyvinių obligacijų priklauso aukšto pajamingumo šiukšlinių obligacijų kategorijai. Palyginimui, 2008 metais šiukšlinėms obligacijoms buvo išleisti 43 milijardai dolerių.

 

Šiukšlinės akcijos turi BBB ir žemesnį reitingą. Standard & Poor vadina jas spekuliatyvinėmis obligacijomis. O spekuliatyvios jos yra todėl, kad tokių obligacijų kompanijos-emitentai turi mokėti kreditoriams didesnes palūkanas dėl didelės defolto rizikos. Ir Volstrytas negali jomis pasisotinti. Be to, viskas vyksta pagal tokį pat planą, kaip ir sandoriai hipotekinėmis obligacijomis 2005 ir 2006 metais.

 

Nereikia būti genijumi, kad suprastum, kodėl Volstrytui reikia šiukšlinių obligacijų. Jei prekiaujama tik iždo obligacijomis, tai jų palūkanų normos tokios mažos, kad iš jų uždirbti yra beveik neįmanoma. Todėl, kaip įprasta, Volstrytas yra pasiruošęs rizikuoti ir uždirbti daugiau. Ir neseniai buvusi finansų krizė situacijos nepakeitė.

 

2013 metais defoltinė šiukšlinių obligacijų palūkanų norma buvo tik 2,4%. Dabar vidutinė defoltinė šiukšlinių obligacijų palūkanų norma yra lygi 4,8%.Grįžimas į ankstesnį lygį reikštų nuostolius lygius 30 milijardų JAV dolerių visoms per pastaruosius dvejus metus išleistoms obligacijoms. Tačiau tikra šiukšlinių korporatyvinių obligacijų rizika gali būti dar didesnė.

 

Štai, pavyzdžiui, BMC Software. BMC pardavė obligacijų už 750 milijonų JAV dolerių su 9 % palūkanomis, siekdama išmokėti specialius dividendus savo akcininkams, kurių tarpe privati kompanija Bain Capital. Be to, šios obligacijos turi atsargumo priemonę, kuri yra tokia, kad jei kompanijos pinigų rezervas sumažės iki sutarto lygio, tai jai yra leidžiama išleisti ir parduoti dar daugiau obligacijų, taip padidinant savo skolinius įsipareigojimus.

 

 

Kas atsitinka, kai pinigų nebėra?

 

Ir šis žaidimas turi savo pabaigą. BMC yra tokia, kad ji turės vėl išleisti obligacijas ir jas parduoti, didindama savo skolą, beje, naujas paskolas prisies imti su didesnėmis palūkanomis. Tai lems kompanijos žlugimą, o jos gabalai bus parduoti aukcione. Esmė ta, kad kredito linija vis tik išseks. Tai laiko klausimas. Ne aišku tik kiek visa tai išpūsta. Sunku pasakyti. Ribotos rizikos fondai ir net investiciniai fondai perka obligacijas, o paskui vėl skolinasi užstatydami šias obligacijas, kad nusipirktų daugiau obligacijų. Tai svertas (angl.k. leverage) ar kreditinis petys.

 

Bet jei aktyvo, kaip užstato, kaina krinta, kompanijai, tikriausia, teks didinti pinigų lygį. Jei nesiseka pritraukti pinigų, bankas arba investicinis fondas bankrutuoja. Būtent taip ir atsitiko hipotekinės krizės JAV metu.

 

Ne taip seniai panašiai atsitiko su MF Global kompanija, kuriai vadovavo buvęs Goldman Sachs vadovas Džonas Korzine (Jon Corzine). Korzine „apsirūpino“ graikiškomis obligacijomis, kurios mokėjo 7 procentus, o po to paėmė daugiau tų obligacijų užstatydamas jau nusipirktas. Kai Graikija paskelbė defoltą, MF Global turėjo ieškoti pinigų, kad negautų maržos išnaudojimo (angl.k. margin call). Kaip pamenate, šie pinigai buvo pavogti iš savų klientų sąskaitų.

 

Taigi, korporatyvinėms obligacijoms netrukus ateis Paskutiniojo teismo diena. Tai lems daugelio kompanijų bankrotą, o jų akcininkai praras investuotus pinigus. Taigi, jei turite didelio pajamingumo šiukšlinių obligacijų, kuo greičiau jų atsikratykite. Žinoma, jų vidutinė palūkanų norma pastaraisiais metais pakilo iki 17 %, bet tai greitai baigsis, kai FRS pradės kelti palūkanų normas.

Visiems sėkmingų investicijų!

 

Paskelbimo data: 2014-05-22 03:54 Tekstas: Masterforex-V Akademija
Įterpti į BLOG'ą

Trampo politika atima iš JAV pagrindinį vaidmenį vakarų pasaulyje

Ekspertų tarpe dabartinio JAV prezidento Donaldo Trampo politika kelia susirūpinimą. Daugelio apžvalgininkų nuomone, dėl valstybės vadovo politikos JAV gali prarasti savo, kaip Vakarų pasaulio lyderės, pozicijas.

 

CNN televizijos kanalo vedantysis, politologas, ekspertas tarptautinių santykių srityje Faridas Zakarija (Fareed Zakaria) savo „The Washington Post“ publikacijoje rašė, kad pastarieji Donaldo Trampo žingsniai suvienijo Europą taip, kaip to nesugebėjo padaryti net Rusijos prezidentas Putinas. Visiškai tikėtina, kad Vakarų pasaulio dabartinis JAV prezidentas nesužlugdys, tačiau Vašingtonas rizikuoja prarasti savo vadovaujantį vaidmenį.

Paskelbimo data: 2017-07-26 18:42

„Goldman Sachs“ pataria investuotojams vengti rublio

Investicinis bankas „Goldman Sachs“ pataria investuotojams nutraukti procentinių palūkanų (carry trade) žaidimą Rusijos rubliais ir pereiti prie kitų besivystančių šalių valiutų.

 

„Goldman Sachs“ strategų rekomendacijos buvo viešai paskelbtos liepos 18 dienos apžvalgoje. Jie paskelbė apie rublio ir dar kelių besivystančių šalių valiutų augimo potencialo išsekimą.

Paskelbimo data: 2017-07-25 17:26

Kiek kainuoja nuskristi į Marsą?

Verslininkas, SpaceX ir Tesla kūrėjas Ilonas Maskas (Elon Musk) mano, kad yra būtina įsisavinti naujas technologijas, kad būtų galima ženkliai sumažinti žmogaus skrydžio į Marsą išlaidas. Dabar vieno asmens nusiuntimas į „Raudonąją planetą“ kainuotų 10 mlrd. dolerių - tai yra labai didelė suma, bet yra visai įmanoma ją sumažinti iki 200 tūkstančių. Esant tokiai kainai į Marsą būtų galima siųsti dideles žmonių grupes.


Paskelbimo data: 2017-07-14 08:10

Kaip Kinija investicijomis pavergė pusę Afrikos

Dešimtis milijardų eurų Kinijos vyriausybė skiria Pekinui strategiškai svarbioms šalims. Strategiškai svarbių valstybių sąrašas apima nemažai Afrikos kontinento šalių.

 

Savo publikacijoje Prancūzijos leidiniui „Le Monde“ apžvalgininkas Sebastijanas Le Belzik (Sebastien Le Belzic) rašo, kad nuo 2000 metų Kinijos bankai ir įmonės skyrė 77 mlrd. eurų padėti šalims, turinčioms strateginę reikšmę Kinijai. Neseniai Kinijos televizijos žiūrovams buvo rodomas naujas dokumentinis filmas, pavadinimu „Mano traukinys, mano istorija“, kuris yra odė Pekino investicijoms į Afrikos šalis.

Paskelbimo data: 2017-07-13 08:58

Kuo dabartinės mobiliųjų prietaisų baterijos skiriasi nuo ankstesnių kartų baterijų

Šiuolaikiniai išmanieji telefonai nuo Nokia 3310 tipo mobiliųjų telefonų skiriasi ne tik techninėmis specifikacijomis, bet ir baterijų tipais, tačiau daugelis įmantrių mobiliųjų prietaisų savininkų iki šiol juos pakraudami vadovaujasi žinomos „plytos“ epochai aktualiais patarimais. Daugiau informacijos apie tai, kuo šiuolaikinių išmaniųjų telefonų baterijos skiriasi nuo ankstesnių kartų baterijų, pateikia portalo „Market Leader“ žurnalistai.

Paskelbimo data: 2017-07-12 18:31

Vokietijoje išleista 0 eurų nominalo kupiūra

Kaip pažymima portale „Market Leader“, Vokietijoje pasirodžiusi nauja neįprasta eurų nominalo kupiūra nėra atsiskaitymo priemonė, tačiau ji yra tikra. Jos išleidimui pritarė Europos Centrinis bankas ir atspausdintas banknotas visiškai atitinka technologijas: popieriaus, vandens ženklų, kitų apsaugos ženklų - viskas, kaip ir kitų nominalų kupiūrose.

 

Paskelbimo data: 2017-07-07 08:27

Tendencijos analizė FOREX indikatorių pagalba

Indikatoriai yra puiki tendencijos analizės priemonė, sako ekspertai. Jie iki minimumo sumažina pačią susidariusios padėties vertinimo procedūrą ir sumažina klaidingo sprendimo priėmimo tikimybę. Todėl prekeivis gali tikėtis gauti daugiau finansinės naudos, esant toms pačioms prekybos sąlygoms. Tačiau, nusprendus nustatyti indikatorių savo terminale, kiekvienas mūsų susiduria su sudėtingu pasirinkimu, juk jų yra daug daugiau, nei galime įsivaizduoti.

Paskelbimo data: 2017-07-06 07:33

Deividas Rokfeleris - Žmogus, kuris bandė suvienyti pasaulį

Prieš kelias savaites savo 102-ąjį gimtadienį būtų šventęs Deividas Rokfeleris (David Rockefeller) - visame pasaulyje žinomas milijardierius, įgijęs daugelio žmonių pripažinimą ir meilę dėl savo labdaringos veiklos. Tačiau šių metų kovo mėnesį visus sukrėtė liūdna žinia - Deividas Rokfeleris mirė miegodamas savo dvare Pokantiko-Hils, Niujorko priemiestyje. Jis buvo vyriausias Džono Rokfelerio (John Rockefeller) - pirmojo istorijoje dolerinio milijardieriaus, naftos magnato, anūkas.

Paskelbimo data: 2017-06-30 09:33

Paskelbtas pačių populiariausių pasaulio automobilių reitingas

Konsultacinė firma focus2move paskelbė 1-ojo 2017 metų ketvirčio automobilių pardavimo visame pasaulyje statistinius duomenis.

Paskelbimo data: 2017-06-27 07:50

Ar moderniam biurui reikalingas ping-pongo stalas, hamakai, sauna?

Naujų IT kompanijų tarpe populiarėja idėjos derinti darbą ir laisvalaikį - biuruose statomi ping-pongo stalai, hamakai ir net įrengiamos saunos.Išsamiau apie tai, ar galima suderinti darbą ir laisvalaikį bandė išsiaiškinti portalo „Market Leader“ žurnalistai.

Paskelbimo data: 2017-06-23 09:14