Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Penktadienis, liepos 1, 01:16 (GMT +02:00)
Aktualijos investuotojams

Korporatyvinių obligacijų paskutiniojo teismo diena

Korporatyvinių obligacijų Paskutiniojo teismo diena

Kritimai, griūtys, panika niekada neprasideda ten, kur jų tikimasi. 2007 metais mažai kas tikėjosi, kad JAV prasidės hipotekos krizė, kuri sukels rimtus finansinius ir ekonominius padarinius visam pasauliui pasaulinės krizės pavidalu. To dar nebuvo ir nekilnojamojo turto rinka visada buvo vienas iš Amerikos ekonomikos ramsčių su santykinai stabiliomis gyvenamosios paskirties nekilnojamojo turto kainomis.

 

Užteko tik 3% blogų hipotekos kreditų ir visa ekonomika ėmė griūti. 1998 metais kai kurie žmonės pamatė potencialų Rusijos obligacijų krachą. Tačiau beveik niekas negalėjo nuspėti, kad vienas Amerikos ribotos rizikos fondas (angl.k. hedge fund) Long Term Capital Management padidins savo Rusijos obligacijų poziciją net iki 1 trilijono dolerių (tuo metu net šalies mastu tai buvo labai dideli pinigai).Tuo metu, kai Federalinis rezervas įsikišo į situaciją, kad išgelbėtų ribotos rizikos fondą  po Rusijos defolto 1998 metais, indeksas The S&P 500 jau krito 20 procentų.

 

1987 metais indeksas Dow Jones prieš Juodąjį Penktadienį padidėjo 44 procentais. Žinoma, investuotojai žinojo, kad rinka buvo stipriai išpirkta. Bet rinka krito 22 procentais per vieną dieną, pirmadienį, spalio 10 dieną, kai Iranas raketos smūgiais paskandino du laivus, o Londoną užgriuvo baisus uraganas.

 

Net netolimos praeities korekcija technologijų ir biotechnologijų sektoriuose galėjo sukelti netikėtus padarinius...

 

 

Shot Across the Bow (Įspėjimas)

 

Norime pasakyti, kad niekada nežinai, kuo gali virsti eilinė korekcija.

 

Galima prisiminti 3 trilijonus JAV dolerių, atspausdintų FRS obligacijų išpirkimui. Kiekybinio švelninimo dėka kartu su labai mažomis palūkanų normomis dabar ekonomikoje mes galime stebėti disbalansą ir kainų muilo burbulus.

 

Žmonės sako, kad žemos palūkanų normos sukūrė muilo burbulus nekilnojamojo sektoriuje ir fondų rinkoje, o taip pat besivystančiose planetos ekonomikose. Bet turime prisiminti, kad burbulas pradeda pūstis, kai prasideda revizija. Indekso S&P 500 rodiklis P/E šiuo metu lygus 18. Nekilnojamojo turto kainos yra aiškiai žemiau aukščiausių reikšmių, net esant mažoms palūkanų normoms. Amerikos bankai (nebent išskyrus Wells Fargo (NYSE: WFC) sumažino savo pasitikėjimą hipotekinio kreditavimo pelnu. Jei norite rasti kritimo ar korekcijos šaltinį, ieškokite vietos ar sektoriaus, kur pinigų srautai gali keistis gana greitai.

 

Būtent dabar korporatyvinių obligacijų rinka (ypač šiukšlinių obligacijų) yra tinkamiausia paieškos vieta ...

 

 

Kodėl šiukšlinės obligacijos iš tikrųjų yra šiukšlės

 

Korporatyvinė Amerika visada asocijavosi su skolinimusi ant proto ribos. Jie kalba apie įsiskolinimą taip, lyg jiems neegzistuotų sąvoka rytoj ...

1 pav. JAV korporacijų skolinimosi apimtys

 

2012 ir 2013 metais Amerikos kompanijos iš viso pasiskolino daugiau nei 2,5 trilijono JAV dolerių (1 paveikslas), o 600 milijardų JAV dolerių šių korporatyvinių obligacijų priklauso aukšto pajamingumo šiukšlinių obligacijų kategorijai. Palyginimui, 2008 metais šiukšlinėms obligacijoms buvo išleisti 43 milijardai dolerių.

 

Šiukšlinės akcijos turi BBB ir žemesnį reitingą. Standard & Poor vadina jas spekuliatyvinėmis obligacijomis. O spekuliatyvios jos yra todėl, kad tokių obligacijų kompanijos-emitentai turi mokėti kreditoriams didesnes palūkanas dėl didelės defolto rizikos. Ir Volstrytas negali jomis pasisotinti. Be to, viskas vyksta pagal tokį pat planą, kaip ir sandoriai hipotekinėmis obligacijomis 2005 ir 2006 metais.

 

Nereikia būti genijumi, kad suprastum, kodėl Volstrytui reikia šiukšlinių obligacijų. Jei prekiaujama tik iždo obligacijomis, tai jų palūkanų normos tokios mažos, kad iš jų uždirbti yra beveik neįmanoma. Todėl, kaip įprasta, Volstrytas yra pasiruošęs rizikuoti ir uždirbti daugiau. Ir neseniai buvusi finansų krizė situacijos nepakeitė.

 

2013 metais defoltinė šiukšlinių obligacijų palūkanų norma buvo tik 2,4%. Dabar vidutinė defoltinė šiukšlinių obligacijų palūkanų norma yra lygi 4,8%.Grįžimas į ankstesnį lygį reikštų nuostolius lygius 30 milijardų JAV dolerių visoms per pastaruosius dvejus metus išleistoms obligacijoms. Tačiau tikra šiukšlinių korporatyvinių obligacijų rizika gali būti dar didesnė.

 

Štai, pavyzdžiui, BMC Software. BMC pardavė obligacijų už 750 milijonų JAV dolerių su 9 % palūkanomis, siekdama išmokėti specialius dividendus savo akcininkams, kurių tarpe privati kompanija Bain Capital. Be to, šios obligacijos turi atsargumo priemonę, kuri yra tokia, kad jei kompanijos pinigų rezervas sumažės iki sutarto lygio, tai jai yra leidžiama išleisti ir parduoti dar daugiau obligacijų, taip padidinant savo skolinius įsipareigojimus.

 

 

Kas atsitinka, kai pinigų nebėra?

 

Ir šis žaidimas turi savo pabaigą. BMC yra tokia, kad ji turės vėl išleisti obligacijas ir jas parduoti, didindama savo skolą, beje, naujas paskolas prisies imti su didesnėmis palūkanomis. Tai lems kompanijos žlugimą, o jos gabalai bus parduoti aukcione. Esmė ta, kad kredito linija vis tik išseks. Tai laiko klausimas. Ne aišku tik kiek visa tai išpūsta. Sunku pasakyti. Ribotos rizikos fondai ir net investiciniai fondai perka obligacijas, o paskui vėl skolinasi užstatydami šias obligacijas, kad nusipirktų daugiau obligacijų. Tai svertas (angl.k. leverage) ar kreditinis petys.

 

Bet jei aktyvo, kaip užstato, kaina krinta, kompanijai, tikriausia, teks didinti pinigų lygį. Jei nesiseka pritraukti pinigų, bankas arba investicinis fondas bankrutuoja. Būtent taip ir atsitiko hipotekinės krizės JAV metu.

 

Ne taip seniai panašiai atsitiko su MF Global kompanija, kuriai vadovavo buvęs Goldman Sachs vadovas Džonas Korzine (Jon Corzine). Korzine „apsirūpino“ graikiškomis obligacijomis, kurios mokėjo 7 procentus, o po to paėmė daugiau tų obligacijų užstatydamas jau nusipirktas. Kai Graikija paskelbė defoltą, MF Global turėjo ieškoti pinigų, kad negautų maržos išnaudojimo (angl.k. margin call). Kaip pamenate, šie pinigai buvo pavogti iš savų klientų sąskaitų.

 

Taigi, korporatyvinėms obligacijoms netrukus ateis Paskutiniojo teismo diena. Tai lems daugelio kompanijų bankrotą, o jų akcininkai praras investuotus pinigus. Taigi, jei turite didelio pajamingumo šiukšlinių obligacijų, kuo greičiau jų atsikratykite. Žinoma, jų vidutinė palūkanų norma pastaraisiais metais pakilo iki 17 %, bet tai greitai baigsis, kai FRS pradės kelti palūkanų normas.

Visiems sėkmingų investicijų!

 

Paskelbimo data: 2014-05-22 03:54 Tekstas: Masterforex-V Akademija
Įterpti į BLOG'ą

Kodėl faktiniai automobilių kuro suvartojimo rodikliai viršija deklaruojamus duomenis

Leidinio Westdeutsche Allgemeine Zeitung informacijos duomenimis, naujų automobilių Europos šalyse kuro sąnaudos vidutiniškai 42 procentais viršija gamintojų deklaruojamus rodiklius.  Todėl vidutinis automobilių savininkų permokos dydis sudaro apie 400 JAV dolerių per metus. Tokius duomenis gavo Tarptautinė ekologiškai švaraus transporto taryba (ICCT).

Paskelbimo data: 2017-12-05 08:01

Tokijo automobilių salonas pradžiugino automobilių mėgėjus naujovėmis

Tokijo automobilių salone Japonijos gamintojai tradiciškai pristato naujoves, kurios išsiskiria kiek neįprastu dizainu. Šiemet automobilių gamintojai taip pat pristatė eilę gana perspektyvių, bet iš pirmo žvilgsnio neįprastų automobilių modelių. Kiekvienas naujas produktas pritrauks ne tik automobilių rinkos ekspertų, bet ir automėgėjų dėmesį.

Paskelbimo data: 2017-11-16 08:48

Mokslininkai nukėlė pasaulio pabaigą į 2100 metus

Mokslininkas priminė, kad per pastaruosius 540 milijonų mūsų planetos istorijos metų buvo 5 masinio gyvų būtybių išmirimo bangos - ir visos jos buvo lydimos anglies cirkuliacijos ciklo gamtoje pokyčių.

Paskelbimo data: 2017-10-16 07:50

Baltarusija atsisako sąjungos su Rusija pasaulinėje kalio trąšų rinkoje

Minske manoma, kad jie sugebės savarankiškai kontroliuoti didelę dalį pasaulinės kalio trąšų rinkos. Šioje srityje Baltarusija nusprendė atsisakyti bet kokio bendradarbiavimo su Rusija. Tai praneša verslo žmonių portalo „Market Leader“ žurnalistai su nuoroda į „Novoje vremia".

Paskelbimo data: 2017-10-11 07:47

Kaip praktiškai realizuoti „brexit'ą“

Pasak Didžiosios Britanijos finansų ministro Filipo Hamondo (Philip Hammond), pereinamasis laikotarpis po JK pasitraukimo iš ES turi būti baigtas iki 2022 metų, iki kitų šalies visuotinių parlamento rinkimų. Jis mano, kad santykiai su Europos Sąjunga trejų metų laikotarpiu po „brexit'o“ gali būti panašūs į dabartinius, o būtent Jungtinė Karalystė dalyvaus muitų sąjungoje ir išlaikys prieigą prie bendrosios rinkos.

Paskelbimo data: 2017-09-22 07:50

Saulė ir vėjas labai greitai padarys anglies gavybą nepelninga

Labai greitai anglies šachtos taps nerentabilios, o angliakasių profesija pasiners į užmarštį. Šią prognozę pateikė verslo naujienų agentūra Bloomberg.

 

Anglies gavybos duobkasiu taps alternatyvi, arba „žalioji“, energetika, naudojanti saulės ir vėjo energiją. Jau po 3-4 metų saulės ir vėjo energijos kaina susilygins su energijos generacija iš anglies, o po 20-25 metų anglies naudojimas energijos gamybai smuks 87 procentais.

Paskelbimo data: 2017-08-26 19:39

„Išmanieji“ GOOGLE akiniai grįžta!

Patobulinta išmaniųjų GOOGLE akinių versija vadinama Glass Enterprise Edition greit pasirodys prekyboje, pranešė BBC su nuoroda į naujienų tinklapį Medium.

Paskelbimo data: 2017-08-22 15:18

Kriptovaliutos: kas naudingiau - investuoti ar jas „išgauti“?

Pastarosiomis dienomis vis daugiau žmonių atkreipia dėmesį į vakar dar mažai žinomas kriptovaliutas su jų „vadu“ - bitkoinu (bitcoin, BTC). Daugelis, žinoma, girdėjo apie šią skaitmeninę valiutą, kuri leidžia mokėti už pirkinius, atsiskaityti už paslaugas, investuoti, netgi uždirbti tik iš to, kad turi bitkoinų.

 

Paskelbimo data: 2017-08-01 07:50

Gyvenimas vien iš prekybos - utopija? Nemokamas vebinaras

Prieš pradedamas keliauti Forex prekybos keliu dažnas naujokas turi klaidingą supratimą ir iliuzijų apie tai, kokia iš tikrųjų yra sėkmingo prekeivio valiutomis kasdienybė. Svajojama apie „laisvą“ darbo grafiką, darbo aplinką pagal pasirinkimą, jokių viršininkų, jokio streso, darbo krūvis pagal pageidavimą ir išpildyta bet kuri asmeninė ar artimųjų svajonė. Deja viskas ne taip paprasta.

Paskelbimo data: 2017-07-31 15:59

Holografiniai vaizdo skambučiai išmaniais telefonais tampa realybe

Pirmą kartą žmonijos istorijoje holografinis vaizdo skambutis buvo atliktas šių metų balandžio 3 dieną. Proveržį telekomunikacijų srityje atliko Verizon (JAV) ir Korean Telecom (Pietų Korėja) kompanijų darbuotojai. Holografinis vaizdas į išmaniuosius telefonus buvo perduodamas tarp Pietų Korėjos Seulo ir Amerikos Nju Džersio. Demonstracijos metu holografinis Verizon darbuotojo vaizdas atsidūrė Korean Telecom būstinės monitoriuje.

Paskelbimo data: 2017-07-28 17:55