Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Penktadienis, sausio 19, 06:49 (GMT +02:00)
Aktualijos investuotojams

Didžiausiems JAV bankams reikalinga eilinė finansų krizė

Didžiausiems JAV bankams reikalinga eilinė finansų krizė

Stambiausi Amerikos bankai vėl ant lemtingų sprendimų slenksčio ...

 

Volkerio (Volcker) taisyklė uždraus bankams užsiimti rizikinga spekuliatyvine prekyba.

 

Tačiau stambūs bankai tiesiog maldauja suteikti jiems šansą padaryti tai, kas 2008 metais sukėlė pasaulyje globalinę krizę. Atrodo, kad jie taip ir nepasimokė iš šešerių metų senumo įvykių. Vienaip ar kitaip, bet stambiausi ir įtakingiausi bankai JAV, o ir visame pasaulyje, ras būdą, kaip įtraukti mus į eilinę krizę. Štai ką jums reikia žinoti ...

 

 

Dideli bankai prekiauja trilijonais dolerių.. mūsų sąskaita

 

Tiesa ta, kad didieji bankai ir toliau kovoja su Volkerio taisykle nuo to laiko, kai šis įstatymas pirmą kartą buvo rimtai aptarinėjamas įstatymų leidėjų. Šis įstatymas turi įsigalioti 2015 metais. Jis susideda iš kelių jaudinančių momentų.

 

Pavyzdžiui, bankams yra draudžiama būti ribotos rizikos fondų (angl.k. hedge funds) ir kitų panašių institucijų bendrasavininkiais. Jiems taip pat draudžiama vykdyti azartinius žaidimus finansų rinkose, kaip tai buvo senomis geromis prieškrizinėmis dienomis, kai bankai prekiaudavo trilijonais dolerių.

 

Bankams rekomenduojama apsiriboti obligacijų, garantuotų paskolų (angl. k. collateralized loan obligations arba sutrumpintai - CLO's) prekyba.

Volkerio taisyklė teigia, kad bankai gali prekiauti paprasčiausios formos CLO, kuriose yra komercinių paskolų. Bet jiems draudžiama prekiauti tokiomis CLO, kurių sudėtyje yra obligacijų, akcijų ar kitokių popierinių aktyvų.

 

Ne todėl, kad tokiuose finansiniuose instrumentuose, kaip CLO yra kažkas ypatinga. Tai tiesiog kompleksiniai sprendimai ir vieni yra labiau rizikingi, nei kiti, nors piliečiui jie gali atrodyti identiški.

 

Bet bankams nelabai patinka, kad jų prekybą tomis CLO, kuriomis jie nori prekiauti, ketinama apriboti. Supratote? Jie nori būtent PREKIAUTI jomis. Tai svarbi pastaba.

 

Daugybė CLO bus surinkta ribotos rizikos fondų ir kompanijų, užsiimančių privačių akcijų prekyba. Ir tai yra viena didžiausių problemų. Šios institucijos bus „už borto“ ir joms neleis prekiauti tais aktyvais.

 

 

Taigi, kas yra CLO?

 

Tos CLO, kurios yra draudžiamos, daugiausia yra sudarytos iš apsunkintų paskolų. Ribotos rizikos fondai ir kitos panašios institucijos skolina lėšas komercinėms struktūroms, kurios ir be to jau turi geroko dydžio įsiskolinimą (didesnis nei vidutinis jų sektoriuje), todėl šios paskolos yra vadinamos apsunkintomis.

 

Kadangi paskolos yra suteikiamos kompanijoms su didelėmis skolomis, todėl vargu ar galima rasti norinčių išpirkti šiuos kreditus iš pradinių kreditorių, kurie neturi jokio noro turėti šias paskolas savo buhalterijoje.

 

Todėl, siekdami juos parduoti, šių paskolų ir kitų produktų emitentai sujungia savo kreditus ir pulus, lyg didžiulius pulus, padengtus hipotekos obligacijomis. Nors iš esmės jie yra artimesni substandartiniams hipotekos aktyvams. Bet tai, kad jie renkasi į pulus dar nereiškia, kad jie tampa mažiau apsunkinti ir kad jų paklausa didėja, o reitingas auga. Bet čia į žaidimą įsijungia stebuklingas eliksyras vadinamas „garantija“ arba „struktūravimu“. Šis triukas veikia tiksliai taip, kaip ir substandartinių hipotekos pulų atveju. Toliau pulai dalijasi į dalis ir kiekviena jų turi savo rizikos ir mokėjimų struktūrą, taip pat ir savo reitingą. Taigi, kiekviena dalis pritraukia savo suinteresuotus investuotojus, jie parduodami ir visi yra patenkinti.

 

Bankai šaukia, kad šie struktūruoti produktai yra paskolos, o bankams ir priklauso verstis kreditavimu. Restruktūrizavimo kelias yra sudėtingas ir painus, kad galima prarasti ryšį ir susipainioti šių produktų šaknyse.

 

Tačiau mes jums primename, kad pradžioje kreditai kompanijoms, turinčioms didelių skolų, yra išduodami todėl, kad jos dažnai yra programos, kontrolinio akcijų paketo išpirkimo kredito pagalba, dalis. Taip, būtent taip.

 

Tokioms kompanijoms reikia daugiau pinigų, nes jų LBO-savininkai (kurie ir ketina išpirkti kontrolinį akcijų paketą kredito pagalba) nori padidinti jų skolų naštą, kad išsimokėtų sau įspūdingesnius komisinius, kuriuos jie gauna už privatizavimą.

 

Jie taip pat gali padidinti tokių kompanijų skolų naštą, kad išsimokėtų sau dividendus iš ribotos rizikos fondų ir panašių institucijų skolintų lėšų sąskaita, o juk tos paskolos teikiamos trumpam laikotarpiui. Nenuostabu, kad jas norima supakuoti ir pašalinti iš buhalterijos.

 

O bankai... Jiems patinka tokių paskolų pajamingumas. Jie mėgsta jas pirkti. Stambūs bankai turi didelę dalį šių CLO. Ir jie nori turėti galimybę pardavinėti jas taip pat, kaip ir kitas paskolas. O jei jie gali pirkti ir parduoti jas, tai vadinama prekyba. Taigi stambūs bankininkai, žaidžiantys šioje „smėlio dėžėje“, prašo savo neperskiriamų draugų- kongresmenų lobuoti jų interesus.

 

Neseniai Atstovų rūmuose Endis Baras (Andy Barr), Kentukio valstijos atstovas, pristatė įstatymo projektą, kuris duos bankams tai, ko jie nori. Jis kalbėjo smulkių savo valstijos bankų, kuriems teks atleisti darbuotojus, jei žaidimas bus tęsiamas, vardu. Ir nesvarbu, kad smulkūs bankai, apskritai, neprekiauja tokiais instrumentais, o ta maža saujelė, kuri jas perka, neturi valdymo prekybinėmis operacijomis galimybės, tačiau tokias galimybes turi stambūs bankai. Štai kodėl kai kurie kongresmenai sako, kad Volkerio taisyklė naikina darbo vietas. Na, žinoma! Jeigu stambūs bankai mano, kad tai tokios geros paskolos, kodėl jie jas parduoda, o nelaiko savo balansuose? Galbūt todėl, kad, jei jie galės jomis prekiauti, tuomet jie galės jas vienu ar kitu laipsniu hedinguoti (angl. k. hedging) finansines rizikas, o tai jau leis jiems užsiimti jų mėgstamu žaidimu - spekuliatyvine prekyba.

 

Paskelbimo data: 2014-05-19 04:25 Tekstas: Masterforex-V Akademija
Įterpti į BLOG'ą

Kroatijos įstojimas į ES: krizės gilėjimas ar euro sustiprinimas?

Šių metų liepos 1 dieną Kroatija oficialiai tapo Europos Sąjungos nare, taip išpildžiusi didelės dalies Ukrainos, Gruzijos, Turkijos ir net kaimyninės Serbijos gyventojų širdžiai brangią svajonę.
Dabar, kartu su Kroatija, kadaise superprestižiniame tarptautiniame klube yra 28 nariai ir daugelis ekspertų mano, kad jei jis išliks iki šio dešimtmečio pabaigos, tai daugiau naujais nariais jau tikrai nebepasipildys. Gali būti, kad Balkanų respublika padės tašką viename ambicingiausių projektų senojo pasaulio istorijoje. O galbūt kroatai padarė teisingą pasirinkimą ir priešakyje jų laukia pati šviesiausia ateitis.
Dabar sunku prognozuoti, tačiau vienas dalykas yra aiškus: pasitaikė ne pats geriausias laikas stoti į ES. Susidaro įspūdis, kad europiečiams Kroatija dabar nelabai rūpi, o kroatus nelabai domina, kas vyksta aplink. Naujo šeimos nario priėmimas į „Europos šeimą“ buvo toks kasdieniškas ir nepastebimas, kad noromis nenoromis norisi paklausti: „Ar buvo verta?“

Paskelbimo data: 2013-07-10 12:39

Aukšto dažnio prekybos grėsmės laipsnis

Pastarasis Twitter akcijų vertės kritimas lėmė rimtą Dow Jones Industrial Average nuosmukį - 1400 punktų. Tai turėtų sukelti privačių investuotojų susirūpinimą.Greitas ir netikėtas rinkos kritimas, kurį sukėlė klaidingas pranešimas iš įsilaužtos Associated Press Twitter paskyros apie tai, kad prezidentas Obama buvo sužeistas išgalvoto sprogimo Baltuosiuose rūmuose metu, yra dar vienas priminimas, kokios rizikos gresia finansų rinkoms ir jų dalyviams iš aukšto dažnio prekybos pusės.

Paprastai tariant, aukšto dažnio prekyba - tai superkompiuterių panaudojimo prekybos operacijoms, kurios trunka tik kelias milisekundes, praktika. Kadangi šiuo metu aukštadažnės prekybos robotai valdo pusę visų rinkos sąskaitų, bet koks sistemos sutrikimas arba force majeure (pranc.k.,  nenugalimų jėgų aplinkybės) gali sukelti rinkoje labai rimtų padarinių. Ryškų tokio poveikio pavyzdį stebėjome 2010 metų gegužę, kai Dow Jones indeksas per 10 minučių prarado 1000 punktų.

Paskelbimo data: 2013-07-09 15:10

Ką reikia žinoti apie pinigus?

Mes gyvename informacijos amžiuje. Internete galima rasti šimtus informacinių šaltinių, skirtų verslui ir finansams. Šimtai brokerių kompanijų siūlo prekeiviams savo paslaugas, suteikdami jiems vis platesnes prekybos finansų rinkose galimybes. Internetas atveria didžiulę žinių bazę, kartu su gausybe ekspertų nuomonių apie investicijų, prekybos ir finansų valdymą. Visa tai mums vienodai prieinama. Bet kodėl gi tuomet metų metais sėkmingų prekeivių ir investuotojų skaičius nedidėja?

Taigi, kodėl taip yra? Pasirodo, kad niekas nemoko žmonių, kaip „gaudyti žuvį“ finansų rinkose. Jūs tikriausiai žinote seną kinų patarlę:

„Duok žmogui žuvį ir jis bus sotus vieną dieną. Išmokyk žmogų žvejoti ir jis bus sotus visą gyvenimą.“

Būtent tai mes ir ketiname dabar padaryti. Perduoti į jūsų rankas didžiulę sėkmingos prekybos finansų rinkose patirtį.

Jūsų pirmoji pamoka prasideda nuo pinigų. Papasakosime, ką būtina žinoti apie pinigus.

Paskelbimo data: 2013-07-05 06:31

Ekspertai - ar dėl Europos Sąjungoje didėjančios bedarbystės žlugs euras?

Birželio pabaiga Europos Sąjungai atnešė papildomų išlaidų. Europos valstybės, kurios taip ilgai negali išeiti iš krizės, kad net atėjo laikas pervadinti ja „sąstingiu“, nusprendė pridėti sau, jei ne problemų, tai išlaidų. Dviejų dienų Europos Sąjungos viršūnių susitikimas, kuris vyko 2013 metų birželio 27-29 dienomis, baigėsi aštuonių milijardų eurų iš bendro ES biudžeto praradimu.

Tiesa, ES vadovai tvirtina, kad tai yra labai gerai. Kam gi Europos Sąjunga nusprendė išleisti tokią įspūdingą sumą ir kuo jai tai gresia, nagrinėjo investuotojų portalo „Market Leader“ analitikai.
 

Paskelbimo data: 2013-07-04 09:00

Kodėl bankai nebankrutuoja?

 

Kai kalbame apie banko bankrotą, lygindami jį su pastato griovimu, galime pastebėti, kad šie du procesai turi daug bendro. Iš tiesų, juos abu sukelia būtent tie patys veiksniai: tai arba per silpnas pamatas, negalintis atlaikyti slėgio, arba per didelis svoris.

2008 metų finansinio kracho išvakarėse bankai prisiėmė didesnes rizikas, negu jiems leido jų kapitalas.

Daugeliu atvejų kreditinis petys buvo lygus 40:1, tai yra, kiekvienam kapitalo doleriui teko 40 JAV dolerių rizikos (įsipareigojimų). Žinoma, kad tokia našta buvo per didelė jų pamatams, ir tai vos nesibaigė visišku žlugimu.

Didžiausių bankų gelbėjimui nuo bankroto vyriausybei teko skubiai panaudoti mokesčių mokėtojų lėšas, nors iki tol jie buvo laikomi pernelyg stambiais, kad bankrutuotų.

Paskelbimo data: 2013-07-03 07:39

Forbes apie Vladimiro Putino populiarumą ir Rusijos ateitį

Jau  kelerius metus Vakarų žiniasklaida prognozuoja Vladimiro Putino režimo žlugimą – dar truputėlį ir rusai galiausiai juo nusivils, dar šiek tiek ir jis nugrims į užmarštį. Todėl žaibu iš giedro dangaus daugeliui Vakarų apžvalgininkų, susipažinusių su Rusijos realybe tik iš gandų, buvo Marko Adomanio (Mark Adomanis) straipsnis „Iš tikrųjų, Putino populiarumo reitingai nemažėja“, kuris neseniai pasirodė viename autoritetingiausių pasaulyje ekonominių leidinių - Forbes. Autorius, remdamasis „Levada centras“ apklausos duomenimis, parodo, kad šiandien Putinas, žinoma, yra remiamas mažiau, nei ankstesniais laikais, tai tiesa.

 

Tačiau jau dvejus metus (nuo 2011 metų gruodžio) rėmimo lygis nesikeičia, ir tai taip pat tiesa. Ir, pagaliau, per 13 Vladimiro Putino valdymo metų jo reitingas pasikeitė visai nežymiai. Kuo ne fenomenas? Kuris kitas oficialus asmuo pasaulyje gali pasigirti tokia stabilia liaudies parama? Kitaip tariant, apie bent kiek stabilų ir rimtą Rusijos prezidento populiarumo nuosmukį kalbėti anksti.

 

Tokia realybė. Tačiau Adomanis pripažįsta, kad bendras Rusijos prezidento palaikymo vaizdas yra gana nevienareikšmis. Tai kaip gi keisis Putino populiarumas artimiausiu metu? Kaip pavyksta Rusijos prezidentui išlaikyti žmonių paramą aukštumoje jau kelintus metus iš eilės? Į šiuos ir kitus klausimus atsakymų ieškojo investuotojų portalo „Market Leader“ analitikai.

Paskelbimo data: 2013-07-02 12:47

Masterforex-V prekeiviai apie JAV dolerio kursą ir jo tendencijas pasaulyje

Kas bus su JAV doleriu? Šį klausimą užduoda daugelis, pradedant finansų rinkų šulais ir baigiant paprastais bet kurios pasaulio šalies piliečiais. JAV dolerio svoris yra nustatomas pagal Amerikos ekonomikos stabilumą - ši tezė jau daugiau nei pusę šimtmečio buvo aksioma tiek ekonomistams, tiek ir paprastiems vartotojams. Pastarųjų savaičių įvykiai sukėlė abejones ne tik JAV ekonomikos pozicijų tvirtumu, atsižvelgiant į pasaulinės ekonomikos procesus, bet ir banknotų su buvusių Naujojo pasaulio prezidentų atvaizdais patikimumu.
 
Pradžioje dolerį nukryžiavo politiniai nesutarimai tarp demokratų ir respublikonų dėl JAV valstybinės skolos lubų. Po to sekė ,,netikėtas” tarptautinės agentūros Standard & Poor’s ilgalaikio JAV kredito reitingo sumažinimas, atimant aukščiausią AAA poziciją. Po to sekęs pasaulio fondų rinkų žlugimas šokiravo pagrindinius investuotojus.
 
Ko artimiausiu metu galima laukti iš dolerio ir kokio jo kurso pagrindinių pasaulio valiutų atžvilgiu reikėtų tikėtis, nagrinėjo investuotojų portalo ,,Market Leader” analitikai.

Paskelbimo data: 2013-06-25 08:40

Dilingo centras „InstaForex“ skandalo centre

 

Forex rinka gana dažnai prekeiviams pateikia nemalonių netikėtumų bei sukelia problemų.
Šį kartą į eilę skandalų įsipainiojo praeityje gana populiarus, o taip pat žinomas ir Lietuvos treideriams dilingo centras InstaForex. Investuotojų portalo „Market Leader“ analitikai bandė išsiaiškinti, kas gi atsitiko brokerių kompanijai InstaForex ir kokias grėsmes šis skandalas kelia Forex rinkos prekeiviams.

Paskelbimo data: 2013-06-25 06:23

NordFX - geriausias brokeris darbui su patarėjais

Forex rinkoje žinoma kompanija NordFX gavo apdovanojimą „Geriausias brokeris 2012 darbui su patarėjais“. Kaip žinia, patarėjų arba specializuotų programų-robotų panaudojimas žymiai padidina prekybos efektyvumą. Forex rinkoje dirbantys prekeiviai gali geriau formuoti prekybos strategijas, daug tiksliau nustatinėti pelningiausius įėjimo ir išėjimo taškus. Tuo būdu iki minimumo sumažinami galimi praradimai, o didelių pelnų gavimas tampa stabiliu procesu.

Paskelbimo data: 2013-06-21 12:07

Masterforex-V: kaip pradedančiajam prekeiviui išvengti klaidų Forex rinkoje?

 

Šiuolaikinė ekonominė situacija tiesiogiai įtakoja pragyvenimo lygį ir kokybę. Didžioji visuomenės dalis yra priversta vis labiau susiveržti diržus, taupyti viskam. Todėl vis daugiau gyventojų atkreipia dėmesį į galimybę išsaugoti pinigines lėšas, investuodami jas į prekybą finansų rinkose, tarp jų ir tarptautinėje valiutų rinkoje Forex.


Siekiant padidinti turimas lėšas, kartu užtikrinant ir jų apsaugą nuo infliacijos, būtina prekiauti - pirkti ir parduoti finansinius instrumentus palankiausiomis kainomis, gaunant pelną iš kainų skirtumo. Taip dauguma ir daro, tačiau, deja, ne kiekvienam pasiseka gauti didelius pelnus.

Kodėl? Statistika rodo, kad Forex rinkoje sėkmingai dirba ne daugiau kaip 5-7% prekeivių. Paprastai, tai tie žmonės, kurie susiję su finansų rinkomis kaip su pilnaverte profesine veikla, kur darbo kokybė tiesiogiai priklauso nuo žinių ir gebėjimų jas pritaikyti (portalas Market Leader neseniai publikavo vieno iš profesionalių treiderių  interviu, jį rasite šiame straipsnyje „Kaip Masterforex-V dalyviai uždirba stabilų pelną Forex rinkoje“). Kiti prekeiviai linkę manyti, kad dirbant Forex rinkoje, norint gauti pajamas, nereikia kokių nors pastangų. Būtent todėl, vietoj to, kad apsaugotų savo kapitalą ir jį padidintų,  jie patiria tik nuostolius.

Paskelbimo data: 2013-06-20 12:43