Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Antradienis, gegužės 24, 15:30 (GMT +02:00)
Aktualijos investuotojams

KLR vyksta daug daugiau, nei mes žinome

KLR vyksta daug daugiau, nei mes žinome

Nedidelių kalnakasybos kompanijų akcijų kainos krito įkandin tauriųjų metalų kainų, kurios taip pat sumažėjo po to, kai Federalinis rezervas nusprendė tęsti aktyvų išpirkimo programos mažinimą, tuo pačiu stiprindamas JAV valiutą.

 

Tačiau bendras techninis vaizdas vis dar rodo santykinį aukso rinkos stiprumą, bet tolesniam augimui aukso rinkoje, tai rinkai reikia daugiau teigiamų naujienų. Šiuo metu atrodo, kad auksas ir sidabras gali atitinkamai testuoti 1310 ir 20 JAV dolerių už unciją žymas.

 

Kaip jau minėta, nedidelių kasybos kompanijų akcijos į FRS naujienas reagavo neigiamai, praradusios dalį pozicijų, laimėtų šių metų sausio ir vasario mėnesiais.

 

Manoma, kad daugumos visų šių FRS sprendimų tikslas gauti norimas trumpalaikes kotiruotes tauriųjų metalų rinkoje. Tai susiję ir su naujienomis apie tolesnį obligacijų pirkimo mažinimą.

 

Galiausiai, jei atsižvelgsime į tai, kad 46 centus nuo kiekvieno išleisto dolerio JAV vyriausybė skiria skolos aptarnavimui, nepriklausomai nuo politikų, bankininkų, ekonomistų ir kitų ekspertų pareiškimų, iš JAV fiskalinės valdžios dar sulauksime daug beprotiškų sprendimų.

 

Dabar, po kritimo smulkių kalnakasybos kompanijų akcijos yra kainų atsigavimo stadijoje. Matyt, kad artimiausioje ateityje jis tęsis. Kol kas tai rodo santykinai nedidelė akcijų grupė, tačiau atsižvelgiant į tai, kaip tendencija įgaus pagreitį, kasybos kompanijų, kurių akcijos atsigaus, sąrašas tikriausia išsiplės.

 

Šiuo metu rinkoje yra didelė investuotojų grupė, kurie atkreipia dėmesį tik į mažos rizikos kompanijų akcijas ir net negalvoja ieškoti naujų perspektyvių akcijų investicijoms.

 

Bet jei esame teisūs dėl kasybos kompanijų su maža kapitalizacija akcijų sektoriaus atsigavimo, tai būtent į jas ir reikia atkreipti dėmesį. 

 

 

Kinijoje viskas gali būti ne taip, kaip atrodo

 

Viena vertus, investuotojai nerimauja dėl ekonominės padėties Kinijoje. Ne kartą sakėme, kad Kinija šiuo metu gali sukelti didžiausias rizikas pasaulinei ekonomikai ir finansų rinkoms.

 

Sklando gandai, kad dar viena kinų korporacija dėl savo korporatyvinių obligacijų yra ant defolto ribos. Prieš porą savaičių Kinijoje buvo užfiksuotas pirmas toks atvejis ir yra visos priežastys manyti, kad jis toli gražu ne paskutinis.  Daugelis užsienio investuotojų įtaria Kiniją nuslėpus tikrąją padėtį.

 

Jei finansų sistema taps nebevaldoma, ji gali sudaryti dviprasmišką situaciją aukso rinkoje. Viena vertus, tokia situacija gali apriboti vartotojų paklausą iš Kinijos, kuri yra didžiausia aukso vartotoja pasaulyje, pusės. Kita vertus - tai gali išprovokuoti aukso, kaip aktyvo-prieglobsčio, paklausos augimą visame likusiame pasaulyje, o tai daugiau, nei tik padengs paklausos sumažėjimą iš Kinijos pusės.

 

Esmė ta, kad Kinija turi finansų sistemą, kurią griežtai kontroliuoja vyriausybė, kuri aprūpina pigiais pinigais daugelį stambių, lojalių kompanijų ir korporacijų.

 

Gaudamos pastovias pigių pinigų injekcijas šios kompanijos toliau didina pajėgumus, neatsižvelgdamos į finansinius rodiklius, įskaitant kapitalo rentabilumą ir pelningumą. Jos tiesiog sutelkia savo dėmesį į gamybos plėtrą ir darbo vietų skaičiaus didinimą. Visa tai atrodo teigiamas momentas iki tol, kol nepradedi suprasti, kad jos vis giliau ir giliau lenda į skolas, o tai galiausiai sukels defoltą, kai tik likvidumas išseks.

Štai įdomus faktas:

 

Per pastaruosius penkerius metus Kinija išpūtė korporatyvinę skolą savo ekonomikos viduje iki 16 trilijonų JAV dolerių. Kinija ir toliau finansuoja miestus-vaiduoklius ir nenaudingus infrastruktūros projektus.

 

Stambiuose miestuose stato aukštybinius biurų pastatus iš betono ir stiklo, kurie kiaurai persišviečia, nes nėra nuomininkų.

 

 

Skola, karas ir ... ką visa tai reiškia paprastam investuotojui

 

Prieš kelias savaites kompanijoms Chaori Solar ir Haixin Steel buvo leista bankrutuoti, o tai reiškia, kad vyriausybė atsisakė jas gelbėti.

 

Tai pirmas atvejis šiuolaikinėje Kinijos istorijoje, kai subankrutavo kinų kompanija; ką jau kalbėti apie tai, kad jų buvo dvi.

 

Kinijos valdžios institucijos nebegali finansuoti to burbulo ir prasideda domino efektas. Kinijos ekonomiką slegia didelės skolos ir neteisingas investicijų paskirstymas, o tai gali turėti rimtus ekonominius padarinius. Rimtos krizės perspektyvos antrojoje planetos ekonomikoje dabar yra daugiau nei realios.

 

Esmė ta, kad dabar investuotojai gali pridėti Kiniją prie šalių su nepakeliama ir sunkiai kontroliuojama skola sąrašo (įskaitant JAV, Japoniją ir ES).

Padėtį dar labiau apsunkina tai, kad Tokijas ir Pekinas vis dar negali pasidalinti Senkaku salų.

 

Spalio mėnesį Kinija paragino pašalinti JAV dolerį iš pasaulio rezervinės valiutos pozicijos. Matyt, tai supykdė JAV valdžią, nes ji ketina dislokuoti savo karinę bazę Japonijos Okinavos salos teritorijoje, kuri yra artimiausias taškas prie ginčijamų Senkaku salų.

 

Šiuo metu abi šalys (Kinija ir Japonija) didina savo karines pajėgas šalia ginčytinų salų. Pirmą kartą po ilgo laiko Japonija formuoja jūrų pėstininkų dalinius, kurie yra puolamasis kariuomenės junginys. Ir jei apie tai žinome mes, tai apie tai žino ir Kinija. Diplomatiniai santykiai blogėja.

 

Keista, bet Pietų Korėja palaiko Kinijos pusę, o Pietryčių Azijos (ASEAN) šalių asociacija ir JAV remia Japoniją.

 

Paminėjome tai todėl, kad atkreiptume dėmesį į naujos tendencijos atsiradimą, kuri numato karus ir gandus apie galimus karinius konfliktus fone to, kad pagrindiniai mūsų planetos finansiniai žaidėjai jau nebegali kontroliuoti ir vykdyti savo skolinių įsipareigojimų, o jų nepadengtos valiutos žlugdo jų finansų sistemas.

 

Matyt, jų logika tokia, kad jei daugiau nebeįmanoma nebaudžiamiems žaisti su nepadengta valiuta ir kontroliuoti „astronominės“ skolos, visada galima pradėti karą.

 

Apibendrinant tai, kas buvo pasakyta, norėtųsi pažymėti, kad, kai kalbama apie didžiausių finansinių pasaulio institucijų derivatyvų problemas, įskaitant JAV ir kitų šalių bankus, o taip pat apie visų pagrindinių planetos super valstybių skolų problemas, apie tikros vertės etalono klausimą (nuvertėjusios nepadengtos valiutos nežino, kaip teisingai save vertinti viena kitos atžvilgiu), tai yra geriausias tauriųjų metalų laikas, nepaisant visų pastangų šiuo metu išlaikyti jų kainą tam tikrose rėmuose.

 

Tikimės, kad mūsų planeta išvengs pasaulinių karų, bet padėtis vis labiau panašėja į tai, kad valdžios trokštantieji bando sukelti karinį konfliktą, taip norėdami nuslėpti savo finansinį ir ekonominį neįgalumą.

 

Išvada: fizinio aukso, sidabro ir platinos pirkimai kartu su kompanijų, išgaunančių tauriuosius metalus, akcijomis, turėtų tapti kiekvieno investicinio portfelio dalimi. Sėkmingų investicijų!

 

Paskelbimo data: 2014-05-02 03:45 Tekstas: Masterforex-V Akademija
Įterpti į BLOG'ą

Kodėl faktiniai automobilių kuro suvartojimo rodikliai viršija deklaruojamus duomenis

Leidinio Westdeutsche Allgemeine Zeitung informacijos duomenimis, naujų automobilių Europos šalyse kuro sąnaudos vidutiniškai 42 procentais viršija gamintojų deklaruojamus rodiklius.  Todėl vidutinis automobilių savininkų permokos dydis sudaro apie 400 JAV dolerių per metus. Tokius duomenis gavo Tarptautinė ekologiškai švaraus transporto taryba (ICCT).

Paskelbimo data: 2017-12-05 08:01

Tokijo automobilių salonas pradžiugino automobilių mėgėjus naujovėmis

Tokijo automobilių salone Japonijos gamintojai tradiciškai pristato naujoves, kurios išsiskiria kiek neįprastu dizainu. Šiemet automobilių gamintojai taip pat pristatė eilę gana perspektyvių, bet iš pirmo žvilgsnio neįprastų automobilių modelių. Kiekvienas naujas produktas pritrauks ne tik automobilių rinkos ekspertų, bet ir automėgėjų dėmesį.

Paskelbimo data: 2017-11-16 08:48

Mokslininkai nukėlė pasaulio pabaigą į 2100 metus

Mokslininkas priminė, kad per pastaruosius 540 milijonų mūsų planetos istorijos metų buvo 5 masinio gyvų būtybių išmirimo bangos - ir visos jos buvo lydimos anglies cirkuliacijos ciklo gamtoje pokyčių.

Paskelbimo data: 2017-10-16 07:50

Baltarusija atsisako sąjungos su Rusija pasaulinėje kalio trąšų rinkoje

Minske manoma, kad jie sugebės savarankiškai kontroliuoti didelę dalį pasaulinės kalio trąšų rinkos. Šioje srityje Baltarusija nusprendė atsisakyti bet kokio bendradarbiavimo su Rusija. Tai praneša verslo žmonių portalo „Market Leader“ žurnalistai su nuoroda į „Novoje vremia".

Paskelbimo data: 2017-10-11 07:47

Kaip praktiškai realizuoti „brexit'ą“

Pasak Didžiosios Britanijos finansų ministro Filipo Hamondo (Philip Hammond), pereinamasis laikotarpis po JK pasitraukimo iš ES turi būti baigtas iki 2022 metų, iki kitų šalies visuotinių parlamento rinkimų. Jis mano, kad santykiai su Europos Sąjunga trejų metų laikotarpiu po „brexit'o“ gali būti panašūs į dabartinius, o būtent Jungtinė Karalystė dalyvaus muitų sąjungoje ir išlaikys prieigą prie bendrosios rinkos.

Paskelbimo data: 2017-09-22 07:50

Saulė ir vėjas labai greitai padarys anglies gavybą nepelninga

Labai greitai anglies šachtos taps nerentabilios, o angliakasių profesija pasiners į užmarštį. Šią prognozę pateikė verslo naujienų agentūra Bloomberg.

 

Anglies gavybos duobkasiu taps alternatyvi, arba „žalioji“, energetika, naudojanti saulės ir vėjo energiją. Jau po 3-4 metų saulės ir vėjo energijos kaina susilygins su energijos generacija iš anglies, o po 20-25 metų anglies naudojimas energijos gamybai smuks 87 procentais.

Paskelbimo data: 2017-08-26 19:39

„Išmanieji“ GOOGLE akiniai grįžta!

Patobulinta išmaniųjų GOOGLE akinių versija vadinama Glass Enterprise Edition greit pasirodys prekyboje, pranešė BBC su nuoroda į naujienų tinklapį Medium.

Paskelbimo data: 2017-08-22 15:18

Kriptovaliutos: kas naudingiau - investuoti ar jas „išgauti“?

Pastarosiomis dienomis vis daugiau žmonių atkreipia dėmesį į vakar dar mažai žinomas kriptovaliutas su jų „vadu“ - bitkoinu (bitcoin, BTC). Daugelis, žinoma, girdėjo apie šią skaitmeninę valiutą, kuri leidžia mokėti už pirkinius, atsiskaityti už paslaugas, investuoti, netgi uždirbti tik iš to, kad turi bitkoinų.

 

Paskelbimo data: 2017-08-01 07:50

Gyvenimas vien iš prekybos - utopija? Nemokamas vebinaras

Prieš pradedamas keliauti Forex prekybos keliu dažnas naujokas turi klaidingą supratimą ir iliuzijų apie tai, kokia iš tikrųjų yra sėkmingo prekeivio valiutomis kasdienybė. Svajojama apie „laisvą“ darbo grafiką, darbo aplinką pagal pasirinkimą, jokių viršininkų, jokio streso, darbo krūvis pagal pageidavimą ir išpildyta bet kuri asmeninė ar artimųjų svajonė. Deja viskas ne taip paprasta.

Paskelbimo data: 2017-07-31 15:59

Holografiniai vaizdo skambučiai išmaniais telefonais tampa realybe

Pirmą kartą žmonijos istorijoje holografinis vaizdo skambutis buvo atliktas šių metų balandžio 3 dieną. Proveržį telekomunikacijų srityje atliko Verizon (JAV) ir Korean Telecom (Pietų Korėja) kompanijų darbuotojai. Holografinis vaizdas į išmaniuosius telefonus buvo perduodamas tarp Pietų Korėjos Seulo ir Amerikos Nju Džersio. Demonstracijos metu holografinis Verizon darbuotojo vaizdas atsidūrė Korean Telecom būstinės monitoriuje.

Paskelbimo data: 2017-07-28 17:55