Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Penktadienis, sausio 19, 06:46 (GMT +02:00)
Aktualijos investuotojams

Kenetas Grifinas: uždirbti pinigus biržoje - tai likimas

Kenetas Grifinas: uždirbti pinigus biržoje - tai likimas

Kartais jį vadina žmogumi, kuris labai nori būti panašus į Morganą ar Rokfelerį. Tiesa, tuomet Kenetui Grifinui (Kenneth Griffin), ribotos rizikos fondo Citadel Investment Group įkūrėjui ir prezidentui dar reikia daug kartų padidinti savo kapitalą. Tačiau Kenetui dar nėra nei penkiasdešimties, todėl jam dar viskas priešakyje. Pirmą kartą Forbes žurnalo turtingiausių amerikiečių sąraše jis pasirodė dar 2003 metais, kai leidinys užfiksavo jo 650 mln. JAV dolerių asmeninio kapitalo dydį. Tuo tarpu, fondo, kuriam vadovauja Kenetas, lėšos matuojamos milijardais. Savo jėgas biržos prekyboje jis išbandė dar būdamas jaunuolis. Jau pirmojo sandorio pelnas įtikino Grifiną, kad biržos verslas - tai ir yra jo likimas.

 

Kompiuterių genijus ir verslas močiutės pinigais

 

Kenetas Grifinas gimė Floridoje 1968 metais. Ten būsimasis verslininkas mokėsi mokykloje, rodydamas neįprastą susidomėjimą matematika ir kompiuterine technika. Kartą su mama jis aplankė kompiuterinės technikos parduotuvę ComputerLand, kur nustebino visus aplinkinius. Paauglys, kuriam atrodė užtektų tik gauti dovanų elektroninį „žaisliuką“, tiesiog ėmė studijuoti visą technikos asortimentą, o po to ne vieną valandą „traukė“ iš darbuotojų visą informaciją, kokią tik jie galėjo suteikti, apie savo prekę. Tokį išrankų pirkėją čia įsiminė ilgam. Jei tik jie būtų žinoję, kad netrukus garsus vizitas prekybos tinklui tikrai galėjo pasitarnauti, kaip geriausia reklama!

 

Besimokydamas vyresnėse klasėse Kenetas įsidarbino testuotoju IBM. Draugai ir giminaičiai prisimena, kad jis buvo nepaprastas jaunuolis. Nedaugeliui jo bendraamžių klaidų programinėje įrangoje paieška suteikdavo tikrą malonumą. Grifinas taip pat buvo linkęs bendrauti su daug už jį vyresniais žmonėmis. Jam nuolat kildavo kažkokių idėjų ir atrodė, kad jaunas žmogus tiksliai žino, ko jis gyvenime nori. Beje, sulaukus 17 metų amžiaus Keneto svajonės ėmė tapti realybe. Jis įkūrė savo firmą Discovery Educational Systems, kuri pardavinėjo mokykloms kompiuterines švietimo programas. Beje, nuo to laiko kompanija išaugo ir iki šiol dirba gana sėkmingai. Nors pats Grifinas nustojo ja domėtis labai greit.

 

Beveik po metų jo akiratin pateko „Forbes“ straipsnis, kuriame buvo teigiama, kad Home Shopping Network Inc. akcijos yra nepagrįstai brangios. Ilgai nemąstydamas visas savo santaupas Kenetas pastatė už tai, kad popierių vertė kris ir taip uždirbo neblogą pelną. Sėkmės skonį jis pajuto akimirksniu. Tiesą sakant, nuo to momento fondų rinka užėmė visas jo mintis. Ilgametis darbas davė savo rezultatus. Būdamas 34 jis pirmą kartą pateko į „Forbes" sąrašą. 38-rių - jį pavadino jauniausiu milijardieriumi (turtas 1,7 mlrd. JAV dolerių). O dar po metų Grifinas turėjo jau 3 mlrd. JAV dolerių.

 

Tačiau iki pirmojo milijardo dar reikėjo uždirbti pirmąjį milijoną. O tai - kita ir gana įdomi istorija. Jau jaunystėje Kenetas buvo žmogus, vengiantis draugijos - uždaras, mažai bendraujantis. Gauti pradinį kapitalą kur nors iš šalies, jam buvo labai sunku. Bet kodėl gi reikėjo toli eiti, jei iš viso 265 tūkstančius JAV dolerių buvo galima išprašyti iš mamos ir močiutės, ir dar dviejų artimų pažįstamų? Už šiuos pinigus Harvardo studentas iš karto atidarė du investicinius fondus, kuriems jis per užsiėmimų universitete pertraukas vadovavo tiesiai iš savo kambario.

 

Beje, kompiuterinių technologijų žinios čia taip pat pravertė. Norėdamas gauti naujausią informaciją apie sandorius, Kenetas sumontavo palydovinę anteną. Kaip palyginti nauja tų laikų technologija padėjo jam prekyboje, dabar gana sunku įvertinti. Galiausiai Grifinui pasisekė. Jau po mėnesio nuo jo biržos verslo pradžios rinkoje prasidėjo krizė. Kenetas sėkmingai uždirbo pirmus rimtus pinigus. Todėl, dar prieš gaudamas aukštojo mokslo diplomą, jis jau turėjo savo pirmąjį milijoną dolerių. Labai greitai prie jo prisidėjo dar vienas, kurį Grifinas gavo, kaip investiciją.

 

Keneto fondo darbas patraukė garsaus Čikagos investuotojo Franko Mejerio (Frank Mayer) dėmesį ir jis surizikavo patikėti jaunuoliui apvalią sumą.

 

 

Milijonai kalami „Citadelėje“ 

 

1990 metų lapkričio 1 dieną Kenetas Grifinas įkūrė fondą Citadel („Citadelė“), kuris vėliau jam atnešė tikrus pinigus ir šlovę. Iš pradžių „Citadelės“ kapitalas sudarė tik 4,2 milijono JAV dolerių. Nepaisant garsaus pavadinimo, kuris turėjo pabrėžti, kad kompanija apsaugos investuotojus pačiose pavojingiausiose situacijose, finansinis pajėgumas, tiesą sakant, niekam nedarė įspūdžio. Na, ką gi reiškia tie 4 milijonai, bet kurioje JAV biržoje?

 

Beje, jau pirmųjų darbo metų pabaigoje fondas gavo 43% pelno, dar po metų - 40,7%, po to prisidėjo 23,5%. Tiesa, 1994 metais konvertuojamųjų obligacijų rinkoje kilo krizė ir „Citadelė“ prarado 4,3%. Tuomet Grifinas atsidūrė sudėtingoje padėtyje. Dar vakar puikiomis verslo sąlygomis patenkinti investuotojai ėmė atsiiminėti savo kapitalus, o tai buvo stiprus smūgis Keneto savimeilei. Jis tiesiog prisiekė, kad dagiau niekada gyvenime nepateks į panašią situaciją. Ir norėdamas dar labiau sumažinti tolesnę riziką įdarbino patyrusius konsultantus. Procesas galiausiai nuėjo taip toli, kad „Citadelė“ išgarsėjo, kaip kompanija turinti galingiausią ir profesionaliausią analitikų komandą. Negana to, neseniai fondas net išoriškai ėmė pateisinti savo pavadinimą.“Citadelė“ įsigijo savo 37 aukštų dangoraižį Čikagoje, kuris iš tikrųjų panašus į neįveikiamą tvirtovę.

 

Savo versle Grifinas taiko matematinius analizės metodus, nors asmeniškai jis jau seniai prekybą biržoje patikėjo kitiems specialistams, o ir didelę darbo dalį atlieka specialiai sukurtos kompiuterinės programos. Iš viso gi kompanijoje dirba daugiau nei 70 matematikų, užsiimančių esamos situacijos rinkoje analize, o tai leidžia „Citadelei“ išlikti tarp fondų, turinčių pačią stipriausią analitinę tarnybą ribotos rizikos fondų tarpe JAV. Pasak specialistų, tokia organizacija greičiau būdinga investiciniams bankams, kurių žinioje yra daug didesni kapitalai. Tačiau „Citadelė“ taip pat užima savo svarbią vietą rinkoje. Fondas užtikrina 2-3% dienos apyvartos Čikagos, Niujorko, Londono ir Tokijo biržose, jo žinioje yra beveik 10% iždo obligacijų rinkos ir 15% opcionų rinkos.

 

 

Užsidirbti iš visko, kas perkama ir parduodama 

 

Kažkokių ypatingų prioritetų „Citadelė“ tiesiog neturi. Fondo darbuotojai teigia, kad jie moka uždirbti iš prekybos bet kokiomis finansinėmis priemonėmis. Viskas kas yra perkama ir parduodama biržoje, jų nuomonę, turi nešti kompanijai pelną. Todėl „Citadelė“ nuolat ieško nestandartinių sprendimų ir dažnai investuoja į tuos aktyvus, kuriais mažai domisi likusieji rinkos dalyviai.

 

Investuotojai nesvyruodami patiki savo pinigus Kenetui Grifinui, nepaisydami didelių mokesčių, kuriuos jis ima už savo paslaugas. Paprastai ribotos rizikos fondai už valdymą ima 2%, o „Citadelei“ reikia mokėti 8,75%. Priežastis ta, kad Grifino fondai dalyvauja gana rizikingose operacijose, kurios, beje, beveik visada duoda didelį pelną. Beje, „įėjimo bilietas“ pas serą Kenetą kainuoja gana brangiai. Pirmenybę jis teikia darbui su investuotojais, galinčiais investuoti ne mažiau, kaip vieną milijoną dolerių.

 

Visi, kurie dirbo „Citadelėje“, sako, kad Grifino darbuotojai karjeros labui turi daug ką paaukoti. Tiesą sakant, kompanijoje klesti prakaitą varanti sistema, išspaudžianti iš kiekvieno specialisto paskutinius syvus. Tačiau Grifinas yra pasirengęs dosniai apmokėti savo globotinių sėkmes. Kartais sėkmingi prekeiviai galėjo užsidirbti iki penkių milijonų JAV dolerių per metus, tačiau, skirtingai nei daugelis didelių korporacijų, „Citadelė“ neskatina geriausių vadovų nedideliais savo akcijų paketais, dėl ko, beje, aktyviai švaistomi talentai.

 

Pasak ekspertų, tai – tik beveik vienintelis stambus Grifino verslo trūkumas. Kažkaip tik per kelerius metus nuo jo, neištvėrę nežmoniškų darbo sąlygų, iš karto pabėgo 15 aukščiausio lygio vadovų. O apie žemesnio ir vidutinio rango darbuotojus nėra ką ir kalbėti. Įgiję pakankamai patirties ir užsidirbę pinigų savo nuosavo verslo atidarymui, jie, kaip taisyklė, bėga iš „Citadelės“, kaip tik pasibaigia darbo kontraktas. Žinoma, jie visi tuomet demonstruoja didelę nuoskaudą ir pasakoja, kaip mažai juos vertino vadovybė.

 

Daugelį piktina Keneto Grifino darbo stilius. Jis, pasirodo, net ir dabar nori kontroliuoti kompanijoje viską iki smulkmenų ir tiesiog nesugeba pasitikėti savo pavaldiniais. Pasakojama, kad laikas nuo laiko Grifinas rengia tikras darbuotojų apklausas, vadinamas pasišnekučiavimais ir trunkančias valandų valandas. Ir jei pavaldiniai atvirai prisibijo Grifino, tai galima tik įsivaizduoti, ką apie jį kalba konkurentai.

 

Pavyzdžiui, žinoma, kad kartą kompanijos Third Point Partners vadovas Danielis Lobas (Daniel Loeb) pavadino Kenetą smėlio žiurke. Pikta linkintys teigia, kad matematinį Grifino genijų su kaupu kompensuoja jo nepasitikėjimas savimi ir psichinis nestabilumas. O Lobas kartą nusiuntė Grifinui e-laišką, kuriame „Citadelę“ prilygino koncentracijos stovyklai ir teigė, kad pats Kenetas apsupo save pakalikais, niekada nesakančiais jam tiesos. Tačiau toks laiškas Keneto visai nesujaudino. Jis ir pats nelabai mėgsta atvirauti, manydamas, kad jo verslo esmė yra uždarume.

 

Šiandien „Citadelė“ - tai kompanija, kuri valdo šešias atstovybes įvairiose pasaulio šalyse, kur iš viso dirba apie tūkstantį aukštos kvalifikacijos specialistų. Tačiau pats Grifinas niekaip negali atsikratyti minties paversti savo „kūdikį“ kažkuo daug didesniu, nei stambus ribotos rizikos fondas. Jo planas – „Citadelės pagrindu sukurti tokią finansinę instituciją, kaip Goldman Sachs ar Morgan Stanley. O jis pats, atrodo, taikosi, jei ne į paties, tai bent jau į vieno pačių turtingiausių planetos žmonių titulą. Ar ne todėl savo ambicijas Grifinas realizuoja parodomojoje prabangoje. Prieš 10 metų savo vestuves su kito stambaus fondo savininke Ana Dias (Anne Dias) jis atšventė Versalyje. Jis turi meno kūrinių kolekciją, kurioje kai kurios drobės kainuoja 60-80 mln. JAV dolerių. O ir savo penthauzą Kenetas nusipirko beveik už 7 milijonus JAV dolerių viename aukščiausių pasaulio pastatų. Apie visa tai dažnai rašo glamūriniai leidiniai. Nepaisant to, ekspertai primena, kad tolesnis milijardieriaus Keneto Grifino kapitalo augimas tiesiogiai priklauso nuo jo gebėjimo sukurti tikrai atvirą viešą kompaniją. Bet ar tai jam pavyks, turint tokį charakterį? 

Paskelbimo data: 2014-04-24 04:26 Tekstas: Masterforex-V Akademija
Įterpti į BLOG'ą

Kroatijos įstojimas į ES: krizės gilėjimas ar euro sustiprinimas?

Šių metų liepos 1 dieną Kroatija oficialiai tapo Europos Sąjungos nare, taip išpildžiusi didelės dalies Ukrainos, Gruzijos, Turkijos ir net kaimyninės Serbijos gyventojų širdžiai brangią svajonę.
Dabar, kartu su Kroatija, kadaise superprestižiniame tarptautiniame klube yra 28 nariai ir daugelis ekspertų mano, kad jei jis išliks iki šio dešimtmečio pabaigos, tai daugiau naujais nariais jau tikrai nebepasipildys. Gali būti, kad Balkanų respublika padės tašką viename ambicingiausių projektų senojo pasaulio istorijoje. O galbūt kroatai padarė teisingą pasirinkimą ir priešakyje jų laukia pati šviesiausia ateitis.
Dabar sunku prognozuoti, tačiau vienas dalykas yra aiškus: pasitaikė ne pats geriausias laikas stoti į ES. Susidaro įspūdis, kad europiečiams Kroatija dabar nelabai rūpi, o kroatus nelabai domina, kas vyksta aplink. Naujo šeimos nario priėmimas į „Europos šeimą“ buvo toks kasdieniškas ir nepastebimas, kad noromis nenoromis norisi paklausti: „Ar buvo verta?“

Paskelbimo data: 2013-07-10 12:39

Aukšto dažnio prekybos grėsmės laipsnis

Pastarasis Twitter akcijų vertės kritimas lėmė rimtą Dow Jones Industrial Average nuosmukį - 1400 punktų. Tai turėtų sukelti privačių investuotojų susirūpinimą.Greitas ir netikėtas rinkos kritimas, kurį sukėlė klaidingas pranešimas iš įsilaužtos Associated Press Twitter paskyros apie tai, kad prezidentas Obama buvo sužeistas išgalvoto sprogimo Baltuosiuose rūmuose metu, yra dar vienas priminimas, kokios rizikos gresia finansų rinkoms ir jų dalyviams iš aukšto dažnio prekybos pusės.

Paprastai tariant, aukšto dažnio prekyba - tai superkompiuterių panaudojimo prekybos operacijoms, kurios trunka tik kelias milisekundes, praktika. Kadangi šiuo metu aukštadažnės prekybos robotai valdo pusę visų rinkos sąskaitų, bet koks sistemos sutrikimas arba force majeure (pranc.k.,  nenugalimų jėgų aplinkybės) gali sukelti rinkoje labai rimtų padarinių. Ryškų tokio poveikio pavyzdį stebėjome 2010 metų gegužę, kai Dow Jones indeksas per 10 minučių prarado 1000 punktų.

Paskelbimo data: 2013-07-09 15:10

Ką reikia žinoti apie pinigus?

Mes gyvename informacijos amžiuje. Internete galima rasti šimtus informacinių šaltinių, skirtų verslui ir finansams. Šimtai brokerių kompanijų siūlo prekeiviams savo paslaugas, suteikdami jiems vis platesnes prekybos finansų rinkose galimybes. Internetas atveria didžiulę žinių bazę, kartu su gausybe ekspertų nuomonių apie investicijų, prekybos ir finansų valdymą. Visa tai mums vienodai prieinama. Bet kodėl gi tuomet metų metais sėkmingų prekeivių ir investuotojų skaičius nedidėja?

Taigi, kodėl taip yra? Pasirodo, kad niekas nemoko žmonių, kaip „gaudyti žuvį“ finansų rinkose. Jūs tikriausiai žinote seną kinų patarlę:

„Duok žmogui žuvį ir jis bus sotus vieną dieną. Išmokyk žmogų žvejoti ir jis bus sotus visą gyvenimą.“

Būtent tai mes ir ketiname dabar padaryti. Perduoti į jūsų rankas didžiulę sėkmingos prekybos finansų rinkose patirtį.

Jūsų pirmoji pamoka prasideda nuo pinigų. Papasakosime, ką būtina žinoti apie pinigus.

Paskelbimo data: 2013-07-05 06:31

Ekspertai - ar dėl Europos Sąjungoje didėjančios bedarbystės žlugs euras?

Birželio pabaiga Europos Sąjungai atnešė papildomų išlaidų. Europos valstybės, kurios taip ilgai negali išeiti iš krizės, kad net atėjo laikas pervadinti ja „sąstingiu“, nusprendė pridėti sau, jei ne problemų, tai išlaidų. Dviejų dienų Europos Sąjungos viršūnių susitikimas, kuris vyko 2013 metų birželio 27-29 dienomis, baigėsi aštuonių milijardų eurų iš bendro ES biudžeto praradimu.

Tiesa, ES vadovai tvirtina, kad tai yra labai gerai. Kam gi Europos Sąjunga nusprendė išleisti tokią įspūdingą sumą ir kuo jai tai gresia, nagrinėjo investuotojų portalo „Market Leader“ analitikai.
 

Paskelbimo data: 2013-07-04 09:00

Kodėl bankai nebankrutuoja?

 

Kai kalbame apie banko bankrotą, lygindami jį su pastato griovimu, galime pastebėti, kad šie du procesai turi daug bendro. Iš tiesų, juos abu sukelia būtent tie patys veiksniai: tai arba per silpnas pamatas, negalintis atlaikyti slėgio, arba per didelis svoris.

2008 metų finansinio kracho išvakarėse bankai prisiėmė didesnes rizikas, negu jiems leido jų kapitalas.

Daugeliu atvejų kreditinis petys buvo lygus 40:1, tai yra, kiekvienam kapitalo doleriui teko 40 JAV dolerių rizikos (įsipareigojimų). Žinoma, kad tokia našta buvo per didelė jų pamatams, ir tai vos nesibaigė visišku žlugimu.

Didžiausių bankų gelbėjimui nuo bankroto vyriausybei teko skubiai panaudoti mokesčių mokėtojų lėšas, nors iki tol jie buvo laikomi pernelyg stambiais, kad bankrutuotų.

Paskelbimo data: 2013-07-03 07:39

Forbes apie Vladimiro Putino populiarumą ir Rusijos ateitį

Jau  kelerius metus Vakarų žiniasklaida prognozuoja Vladimiro Putino režimo žlugimą – dar truputėlį ir rusai galiausiai juo nusivils, dar šiek tiek ir jis nugrims į užmarštį. Todėl žaibu iš giedro dangaus daugeliui Vakarų apžvalgininkų, susipažinusių su Rusijos realybe tik iš gandų, buvo Marko Adomanio (Mark Adomanis) straipsnis „Iš tikrųjų, Putino populiarumo reitingai nemažėja“, kuris neseniai pasirodė viename autoritetingiausių pasaulyje ekonominių leidinių - Forbes. Autorius, remdamasis „Levada centras“ apklausos duomenimis, parodo, kad šiandien Putinas, žinoma, yra remiamas mažiau, nei ankstesniais laikais, tai tiesa.

 

Tačiau jau dvejus metus (nuo 2011 metų gruodžio) rėmimo lygis nesikeičia, ir tai taip pat tiesa. Ir, pagaliau, per 13 Vladimiro Putino valdymo metų jo reitingas pasikeitė visai nežymiai. Kuo ne fenomenas? Kuris kitas oficialus asmuo pasaulyje gali pasigirti tokia stabilia liaudies parama? Kitaip tariant, apie bent kiek stabilų ir rimtą Rusijos prezidento populiarumo nuosmukį kalbėti anksti.

 

Tokia realybė. Tačiau Adomanis pripažįsta, kad bendras Rusijos prezidento palaikymo vaizdas yra gana nevienareikšmis. Tai kaip gi keisis Putino populiarumas artimiausiu metu? Kaip pavyksta Rusijos prezidentui išlaikyti žmonių paramą aukštumoje jau kelintus metus iš eilės? Į šiuos ir kitus klausimus atsakymų ieškojo investuotojų portalo „Market Leader“ analitikai.

Paskelbimo data: 2013-07-02 12:47

Masterforex-V prekeiviai apie JAV dolerio kursą ir jo tendencijas pasaulyje

Kas bus su JAV doleriu? Šį klausimą užduoda daugelis, pradedant finansų rinkų šulais ir baigiant paprastais bet kurios pasaulio šalies piliečiais. JAV dolerio svoris yra nustatomas pagal Amerikos ekonomikos stabilumą - ši tezė jau daugiau nei pusę šimtmečio buvo aksioma tiek ekonomistams, tiek ir paprastiems vartotojams. Pastarųjų savaičių įvykiai sukėlė abejones ne tik JAV ekonomikos pozicijų tvirtumu, atsižvelgiant į pasaulinės ekonomikos procesus, bet ir banknotų su buvusių Naujojo pasaulio prezidentų atvaizdais patikimumu.
 
Pradžioje dolerį nukryžiavo politiniai nesutarimai tarp demokratų ir respublikonų dėl JAV valstybinės skolos lubų. Po to sekė ,,netikėtas” tarptautinės agentūros Standard & Poor’s ilgalaikio JAV kredito reitingo sumažinimas, atimant aukščiausią AAA poziciją. Po to sekęs pasaulio fondų rinkų žlugimas šokiravo pagrindinius investuotojus.
 
Ko artimiausiu metu galima laukti iš dolerio ir kokio jo kurso pagrindinių pasaulio valiutų atžvilgiu reikėtų tikėtis, nagrinėjo investuotojų portalo ,,Market Leader” analitikai.

Paskelbimo data: 2013-06-25 08:40

Dilingo centras „InstaForex“ skandalo centre

 

Forex rinka gana dažnai prekeiviams pateikia nemalonių netikėtumų bei sukelia problemų.
Šį kartą į eilę skandalų įsipainiojo praeityje gana populiarus, o taip pat žinomas ir Lietuvos treideriams dilingo centras InstaForex. Investuotojų portalo „Market Leader“ analitikai bandė išsiaiškinti, kas gi atsitiko brokerių kompanijai InstaForex ir kokias grėsmes šis skandalas kelia Forex rinkos prekeiviams.

Paskelbimo data: 2013-06-25 06:23

NordFX - geriausias brokeris darbui su patarėjais

Forex rinkoje žinoma kompanija NordFX gavo apdovanojimą „Geriausias brokeris 2012 darbui su patarėjais“. Kaip žinia, patarėjų arba specializuotų programų-robotų panaudojimas žymiai padidina prekybos efektyvumą. Forex rinkoje dirbantys prekeiviai gali geriau formuoti prekybos strategijas, daug tiksliau nustatinėti pelningiausius įėjimo ir išėjimo taškus. Tuo būdu iki minimumo sumažinami galimi praradimai, o didelių pelnų gavimas tampa stabiliu procesu.

Paskelbimo data: 2013-06-21 12:07

Masterforex-V: kaip pradedančiajam prekeiviui išvengti klaidų Forex rinkoje?

 

Šiuolaikinė ekonominė situacija tiesiogiai įtakoja pragyvenimo lygį ir kokybę. Didžioji visuomenės dalis yra priversta vis labiau susiveržti diržus, taupyti viskam. Todėl vis daugiau gyventojų atkreipia dėmesį į galimybę išsaugoti pinigines lėšas, investuodami jas į prekybą finansų rinkose, tarp jų ir tarptautinėje valiutų rinkoje Forex.


Siekiant padidinti turimas lėšas, kartu užtikrinant ir jų apsaugą nuo infliacijos, būtina prekiauti - pirkti ir parduoti finansinius instrumentus palankiausiomis kainomis, gaunant pelną iš kainų skirtumo. Taip dauguma ir daro, tačiau, deja, ne kiekvienam pasiseka gauti didelius pelnus.

Kodėl? Statistika rodo, kad Forex rinkoje sėkmingai dirba ne daugiau kaip 5-7% prekeivių. Paprastai, tai tie žmonės, kurie susiję su finansų rinkomis kaip su pilnaverte profesine veikla, kur darbo kokybė tiesiogiai priklauso nuo žinių ir gebėjimų jas pritaikyti (portalas Market Leader neseniai publikavo vieno iš profesionalių treiderių  interviu, jį rasite šiame straipsnyje „Kaip Masterforex-V dalyviai uždirba stabilų pelną Forex rinkoje“). Kiti prekeiviai linkę manyti, kad dirbant Forex rinkoje, norint gauti pajamas, nereikia kokių nors pastangų. Būtent todėl, vietoj to, kad apsaugotų savo kapitalą ir jį padidintų,  jie patiria tik nuostolius.

Paskelbimo data: 2013-06-20 12:43