Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Šeštadienis, liepos 20, 18:44 (GMT +02:00)
Aktualijos investuotojams

Žemės ūkio naudmenos Bulgarijoje gali tapti geriausiu ilgalaikių investicijų objektu

Žemės ūkio naudmenos Bulgarijoje gali tapti geriausiu ilgalaikių investicijų objektu

Džefas Notaro (Jeffas Notaro) iš savo biuro Manhetene kuruoja kuklų investicijų į „purvą“ portfelį. Taip vietos žargonu vadinami aktyvai, susiję su besivystančių šalių žemės ūkio naudmenomis. Ekspertai mano, kad ypač įdomios yra tokios valstybės, kaip Bulgarija. Viena vertus, būdamos Europos Sąjungos narėmis jos gali užtikrinti santykinį savo rinkų stabilumą. Kita vertus, kai kuriose šių šalių tik neseniai baigėsi diskusijos dėl to, ar verta leisti užsieniečiams tapti laukų ir pievų savininkais, o taip pat, kada tokiems investuotojams atverti savo rinką.

Market Leader“ portalo analitikai pabandė panagrinėti šį klausimą, remdamiesi autoritetingų ekspertų, kompanijos Premium Group nekilnojamojo turto pardavimo agentų ir teisininkų nuomonėmis.

 

 

Investicijos į Bulgarijos žemę - tai pasaka 

 

Šiandien Džefo Notaro fondas Bulgarijoje valdo žemės ūkio naudmenų už apie 1,5 milijono dolerių. Visi sklypai yra netoli Juodosios jūros pakrantės, tačiau nėra nė menkiausios galimybės plėtoti turizmo pramonę. Geriausiu atveju galima užsiimti žemės ūkiu. Štai todėl žemė yra labai pigi. Kol vyriausybė neįleido į rinką užsieniečių, Notaro darė viską, kad įsigytų, kaip galima daugiau sklypų. O būtent, nuomavo naudmenas, kurias dabar yra lengviau perregistruoti kaip savo nuosavybę.

Pasak ekspertų, nuo 2004 metų, nepaisant oficialaus draudimo parduoti žemės ūkio paskirties žemę užsieniečiams, Bulgarijos naudmenų pelningumas siekė 19% per metus. Tačiau žemės sklypai Bulgarijoje vis dar išlieka labai pigūs, lyginant su, pavyzdžiui, JAV.

Vidutinė kokybiškos 1 akro žemės Bulgarijoje kaina vertinama 1850 JAV dolerių, kai tuo tarpu JAV - apie 5 tūkst. dolerių. Ypač vertinami žemės sklypai palei Juodosios jūros pakrantę. Kompanijos Premium Group ekspertų nuomone, dirva ten yra daug derlingesnė. Be to, investuotojus traukia santykinis giliavandenių jūrų uostų artumas, kurių dėka sumažėja logistikos kaštai.

Bušelis Viduržemio jūros kviečių dabar kainuoja apie 4,3 JAV dolerio. Iš akro bulgariškos žemės galima surinkti vidutiniškai 71 bušelį, kai tuo tarpu nuo vandenyno nutolusiame Kanzase akro derlingumas tik 42 bušeliai. Džefas pažymi, kad net, jei JAV ir Bulgarijoje žemė kainuotų vienodai, fermų pajamingumas Balkanų šalyje būtų dvigubai didesnis.

 

 

Žemės ūkio bumas 

 

Pasak ekspertų, yra nuostabu stebėti, kaip kai kuriose postkomunistinėse šalyse vyriausybės sąmoningai atsisako žemės ūkio plėtros perspektyvų laisvų investicijų pagrindu.

Pastaraisiais metais žemės kainų augimą, pirmiausia, lėmė taip vadinamas žemės ūkio žaliavų bumas, dėl kurio visame pasaulyje pabrango maisto produktai. Remiantis Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacijos (angl. k. FAO) duomenimis, nuo 2003 metų kainos vidutiniškai padidėjo 100%. Be to, kažkokiu būdu pasaulyje įsigalėjo tvirtas įsitikinimas, kad, jei investicijos į žemės ūkį susilpnės, žmonijai neva gresia badas. Kaip ilgai dar truks šis bumas, nežinoma. Bet neišnaudoti jo potencialo tiek dėl žemės ūkio gamybos plėtros, tiek ir dėl pelningo investavimo, žvelgiant verslininko akimis, būtų tiesiog nusikalstama. Juolab, kad didėjant Žemės gyventojų skaičiui ir gerėjant socialinei-ekonominei situacijai tankiausiai apgyvendintuose Pietryčių Azijos regionuose maisto produktų paklausa tikrai kyla į vis naujas ir naujas aukštumas.

Kitas veiksnys: 2050 metais, kai Žemės gyventojų skaičius jau gali viršyti 9 milijardus, ariamos žemės vienam planetos gyventojui plotas sumažės nuo dabartinių 0,218 hektaro iki 0,181 hektaro. „Gyventojų pertekliaus“ pavojus ne mažiau prisidėjo prie to, kad JAV kukurūzų kaina 2005-2012 metų laikotarpiu padidėjo nuo 2 iki 6,22 JAV dolerio už bušelį. Neįmanoma nepastebėti, kad kainos pakilo ant spekuliacinių nuotaikų bangos ir dėl padidėjusios atsiradusio biokuro paklausos. Taip pat galima konstatuoti, kad mažai tikėtina, kad artimiausiais metais maisto produktų kainos sumažės. Tai reiškia, kad didės žemės ūkio gamybos pajamingumas, o kartu su juo brangs ir žemė.

Tai ypač aktualu tokioms šalims, kaip Bulgarija, kur žemės sklypai yra aiškiai nepakankamai įvertinti, pažymi Premium Group ekspertai.

 

Paskelbimo data: 2014-04-17 04:26 Tekstas: Masterforex-V Akademija
Įterpti į BLOG'ą

Kroatijos įstojimas į ES: krizės gilėjimas ar euro sustiprinimas?

Šių metų liepos 1 dieną Kroatija oficialiai tapo Europos Sąjungos nare, taip išpildžiusi didelės dalies Ukrainos, Gruzijos, Turkijos ir net kaimyninės Serbijos gyventojų širdžiai brangią svajonę.
Dabar, kartu su Kroatija, kadaise superprestižiniame tarptautiniame klube yra 28 nariai ir daugelis ekspertų mano, kad jei jis išliks iki šio dešimtmečio pabaigos, tai daugiau naujais nariais jau tikrai nebepasipildys. Gali būti, kad Balkanų respublika padės tašką viename ambicingiausių projektų senojo pasaulio istorijoje. O galbūt kroatai padarė teisingą pasirinkimą ir priešakyje jų laukia pati šviesiausia ateitis.
Dabar sunku prognozuoti, tačiau vienas dalykas yra aiškus: pasitaikė ne pats geriausias laikas stoti į ES. Susidaro įspūdis, kad europiečiams Kroatija dabar nelabai rūpi, o kroatus nelabai domina, kas vyksta aplink. Naujo šeimos nario priėmimas į „Europos šeimą“ buvo toks kasdieniškas ir nepastebimas, kad noromis nenoromis norisi paklausti: „Ar buvo verta?“

Paskelbimo data: 2013-07-10 12:39

Aukšto dažnio prekybos grėsmės laipsnis

Pastarasis Twitter akcijų vertės kritimas lėmė rimtą Dow Jones Industrial Average nuosmukį - 1400 punktų. Tai turėtų sukelti privačių investuotojų susirūpinimą.Greitas ir netikėtas rinkos kritimas, kurį sukėlė klaidingas pranešimas iš įsilaužtos Associated Press Twitter paskyros apie tai, kad prezidentas Obama buvo sužeistas išgalvoto sprogimo Baltuosiuose rūmuose metu, yra dar vienas priminimas, kokios rizikos gresia finansų rinkoms ir jų dalyviams iš aukšto dažnio prekybos pusės.

Paprastai tariant, aukšto dažnio prekyba - tai superkompiuterių panaudojimo prekybos operacijoms, kurios trunka tik kelias milisekundes, praktika. Kadangi šiuo metu aukštadažnės prekybos robotai valdo pusę visų rinkos sąskaitų, bet koks sistemos sutrikimas arba force majeure (pranc.k.,  nenugalimų jėgų aplinkybės) gali sukelti rinkoje labai rimtų padarinių. Ryškų tokio poveikio pavyzdį stebėjome 2010 metų gegužę, kai Dow Jones indeksas per 10 minučių prarado 1000 punktų.

Paskelbimo data: 2013-07-09 15:10

Ką reikia žinoti apie pinigus?

Mes gyvename informacijos amžiuje. Internete galima rasti šimtus informacinių šaltinių, skirtų verslui ir finansams. Šimtai brokerių kompanijų siūlo prekeiviams savo paslaugas, suteikdami jiems vis platesnes prekybos finansų rinkose galimybes. Internetas atveria didžiulę žinių bazę, kartu su gausybe ekspertų nuomonių apie investicijų, prekybos ir finansų valdymą. Visa tai mums vienodai prieinama. Bet kodėl gi tuomet metų metais sėkmingų prekeivių ir investuotojų skaičius nedidėja?

Taigi, kodėl taip yra? Pasirodo, kad niekas nemoko žmonių, kaip „gaudyti žuvį“ finansų rinkose. Jūs tikriausiai žinote seną kinų patarlę:

„Duok žmogui žuvį ir jis bus sotus vieną dieną. Išmokyk žmogų žvejoti ir jis bus sotus visą gyvenimą.“

Būtent tai mes ir ketiname dabar padaryti. Perduoti į jūsų rankas didžiulę sėkmingos prekybos finansų rinkose patirtį.

Jūsų pirmoji pamoka prasideda nuo pinigų. Papasakosime, ką būtina žinoti apie pinigus.

Paskelbimo data: 2013-07-05 06:31

Ekspertai - ar dėl Europos Sąjungoje didėjančios bedarbystės žlugs euras?

Birželio pabaiga Europos Sąjungai atnešė papildomų išlaidų. Europos valstybės, kurios taip ilgai negali išeiti iš krizės, kad net atėjo laikas pervadinti ja „sąstingiu“, nusprendė pridėti sau, jei ne problemų, tai išlaidų. Dviejų dienų Europos Sąjungos viršūnių susitikimas, kuris vyko 2013 metų birželio 27-29 dienomis, baigėsi aštuonių milijardų eurų iš bendro ES biudžeto praradimu.

Tiesa, ES vadovai tvirtina, kad tai yra labai gerai. Kam gi Europos Sąjunga nusprendė išleisti tokią įspūdingą sumą ir kuo jai tai gresia, nagrinėjo investuotojų portalo „Market Leader“ analitikai.
 

Paskelbimo data: 2013-07-04 09:00

Kodėl bankai nebankrutuoja?

 

Kai kalbame apie banko bankrotą, lygindami jį su pastato griovimu, galime pastebėti, kad šie du procesai turi daug bendro. Iš tiesų, juos abu sukelia būtent tie patys veiksniai: tai arba per silpnas pamatas, negalintis atlaikyti slėgio, arba per didelis svoris.

2008 metų finansinio kracho išvakarėse bankai prisiėmė didesnes rizikas, negu jiems leido jų kapitalas.

Daugeliu atvejų kreditinis petys buvo lygus 40:1, tai yra, kiekvienam kapitalo doleriui teko 40 JAV dolerių rizikos (įsipareigojimų). Žinoma, kad tokia našta buvo per didelė jų pamatams, ir tai vos nesibaigė visišku žlugimu.

Didžiausių bankų gelbėjimui nuo bankroto vyriausybei teko skubiai panaudoti mokesčių mokėtojų lėšas, nors iki tol jie buvo laikomi pernelyg stambiais, kad bankrutuotų.

Paskelbimo data: 2013-07-03 07:39

Forbes apie Vladimiro Putino populiarumą ir Rusijos ateitį

Jau  kelerius metus Vakarų žiniasklaida prognozuoja Vladimiro Putino režimo žlugimą – dar truputėlį ir rusai galiausiai juo nusivils, dar šiek tiek ir jis nugrims į užmarštį. Todėl žaibu iš giedro dangaus daugeliui Vakarų apžvalgininkų, susipažinusių su Rusijos realybe tik iš gandų, buvo Marko Adomanio (Mark Adomanis) straipsnis „Iš tikrųjų, Putino populiarumo reitingai nemažėja“, kuris neseniai pasirodė viename autoritetingiausių pasaulyje ekonominių leidinių - Forbes. Autorius, remdamasis „Levada centras“ apklausos duomenimis, parodo, kad šiandien Putinas, žinoma, yra remiamas mažiau, nei ankstesniais laikais, tai tiesa.

 

Tačiau jau dvejus metus (nuo 2011 metų gruodžio) rėmimo lygis nesikeičia, ir tai taip pat tiesa. Ir, pagaliau, per 13 Vladimiro Putino valdymo metų jo reitingas pasikeitė visai nežymiai. Kuo ne fenomenas? Kuris kitas oficialus asmuo pasaulyje gali pasigirti tokia stabilia liaudies parama? Kitaip tariant, apie bent kiek stabilų ir rimtą Rusijos prezidento populiarumo nuosmukį kalbėti anksti.

 

Tokia realybė. Tačiau Adomanis pripažįsta, kad bendras Rusijos prezidento palaikymo vaizdas yra gana nevienareikšmis. Tai kaip gi keisis Putino populiarumas artimiausiu metu? Kaip pavyksta Rusijos prezidentui išlaikyti žmonių paramą aukštumoje jau kelintus metus iš eilės? Į šiuos ir kitus klausimus atsakymų ieškojo investuotojų portalo „Market Leader“ analitikai.

Paskelbimo data: 2013-07-02 12:47

Masterforex-V prekeiviai apie JAV dolerio kursą ir jo tendencijas pasaulyje

Kas bus su JAV doleriu? Šį klausimą užduoda daugelis, pradedant finansų rinkų šulais ir baigiant paprastais bet kurios pasaulio šalies piliečiais. JAV dolerio svoris yra nustatomas pagal Amerikos ekonomikos stabilumą - ši tezė jau daugiau nei pusę šimtmečio buvo aksioma tiek ekonomistams, tiek ir paprastiems vartotojams. Pastarųjų savaičių įvykiai sukėlė abejones ne tik JAV ekonomikos pozicijų tvirtumu, atsižvelgiant į pasaulinės ekonomikos procesus, bet ir banknotų su buvusių Naujojo pasaulio prezidentų atvaizdais patikimumu.
 
Pradžioje dolerį nukryžiavo politiniai nesutarimai tarp demokratų ir respublikonų dėl JAV valstybinės skolos lubų. Po to sekė ,,netikėtas” tarptautinės agentūros Standard & Poor’s ilgalaikio JAV kredito reitingo sumažinimas, atimant aukščiausią AAA poziciją. Po to sekęs pasaulio fondų rinkų žlugimas šokiravo pagrindinius investuotojus.
 
Ko artimiausiu metu galima laukti iš dolerio ir kokio jo kurso pagrindinių pasaulio valiutų atžvilgiu reikėtų tikėtis, nagrinėjo investuotojų portalo ,,Market Leader” analitikai.

Paskelbimo data: 2013-06-25 08:40

Dilingo centras „InstaForex“ skandalo centre

 

Forex rinka gana dažnai prekeiviams pateikia nemalonių netikėtumų bei sukelia problemų.
Šį kartą į eilę skandalų įsipainiojo praeityje gana populiarus, o taip pat žinomas ir Lietuvos treideriams dilingo centras InstaForex. Investuotojų portalo „Market Leader“ analitikai bandė išsiaiškinti, kas gi atsitiko brokerių kompanijai InstaForex ir kokias grėsmes šis skandalas kelia Forex rinkos prekeiviams.

Paskelbimo data: 2013-06-25 06:23

NordFX - geriausias brokeris darbui su patarėjais

Forex rinkoje žinoma kompanija NordFX gavo apdovanojimą „Geriausias brokeris 2012 darbui su patarėjais“. Kaip žinia, patarėjų arba specializuotų programų-robotų panaudojimas žymiai padidina prekybos efektyvumą. Forex rinkoje dirbantys prekeiviai gali geriau formuoti prekybos strategijas, daug tiksliau nustatinėti pelningiausius įėjimo ir išėjimo taškus. Tuo būdu iki minimumo sumažinami galimi praradimai, o didelių pelnų gavimas tampa stabiliu procesu.

Paskelbimo data: 2013-06-21 12:07

Masterforex-V: kaip pradedančiajam prekeiviui išvengti klaidų Forex rinkoje?

 

Šiuolaikinė ekonominė situacija tiesiogiai įtakoja pragyvenimo lygį ir kokybę. Didžioji visuomenės dalis yra priversta vis labiau susiveržti diržus, taupyti viskam. Todėl vis daugiau gyventojų atkreipia dėmesį į galimybę išsaugoti pinigines lėšas, investuodami jas į prekybą finansų rinkose, tarp jų ir tarptautinėje valiutų rinkoje Forex.


Siekiant padidinti turimas lėšas, kartu užtikrinant ir jų apsaugą nuo infliacijos, būtina prekiauti - pirkti ir parduoti finansinius instrumentus palankiausiomis kainomis, gaunant pelną iš kainų skirtumo. Taip dauguma ir daro, tačiau, deja, ne kiekvienam pasiseka gauti didelius pelnus.

Kodėl? Statistika rodo, kad Forex rinkoje sėkmingai dirba ne daugiau kaip 5-7% prekeivių. Paprastai, tai tie žmonės, kurie susiję su finansų rinkomis kaip su pilnaverte profesine veikla, kur darbo kokybė tiesiogiai priklauso nuo žinių ir gebėjimų jas pritaikyti (portalas Market Leader neseniai publikavo vieno iš profesionalių treiderių  interviu, jį rasite šiame straipsnyje „Kaip Masterforex-V dalyviai uždirba stabilų pelną Forex rinkoje“). Kiti prekeiviai linkę manyti, kad dirbant Forex rinkoje, norint gauti pajamas, nereikia kokių nors pastangų. Būtent todėl, vietoj to, kad apsaugotų savo kapitalą ir jį padidintų,  jie patiria tik nuostolius.

Paskelbimo data: 2013-06-20 12:43