Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Penktadienis, liepos 21, 11:53 (GMT +02:00)
MT-ECN.Tarpbankiniai spredai nuo 0 punktų, maža komisija. ECN prekyba žinomame terminale!

Aktualijos investuotojams

Ruošiamės JAV dolerio žlugimui

Ruošiamės JAV dolerio žlugimui

Šiandien padarysime retą išimtį ir pabandysime šiek tiek apginti FRS. Supraskite mus teisingai, mes neginame Amerikos centrinio banko politikos, o tik norime jums parodyti, kad net Federalinis rezervas kartais tampa atpirkimo ožiu, kai jį kaltina tuo, dėl ko jis nekaltas.

 

Taigi, per pastarąsias keletą savaičių stebėjome ištisą valiutų krizių visame pasaulyje bangą. Pačios įtempčiausios situacijos stebimos Turkijoje ir Argentinoje. Abiejose šalyse palūkanų normos labai išaugo tiek dėl vietinių centrinių bankų, tiek ir dėl valiutos rinkos veiksmų. Tų šalių valiutos ne tik pačios nuvertėja, bet taip pat praranda savo vertę, lyginant su kitomis neužtikrintomis valiutomis, įskaitant JAV dolerį.

 

Prie viso to, rimtų problemų su nacionaline valiuta turi ir tokios šalys, kaip Indija, Pietų Afrika, Brazilija, Rusija ir net Kinija. Kartu šios šalys sudaro didžiąją pasaulio gyventojų dalį.

 

Tokiais momentais nusistebi, kaip stipriai šalies ekonomikos augimas šiuolaikinėmis sąlygomis susietas su monetarine politika ir santykinai stabilia nacionaline valiuta.

 

Indija yra skurdi šalis dėl pernelyg valdžios trokštančios vyriausybės. Įstatymai šalyje yra tokie griežti ir keblūs, kad jie tiesiogiai suvaržo šalies ekonomikos augimą. Be to, augančios ekonomikos šalyse nacionalinės valiutos paprastai nėra labai stabilios.

 

Šių šalių vyriausybės ir centriniai bankai jau seniai įprato apmokėti savo sąskaitas infliacijos pagalba, net labiau nei išsivysčiusiose šalyse. Pradėsime nuo to, kad tokios šalys santykinai skurdžios ir todėl infliacija yra paprasčiausia apmokestinimo forma.

 

Tokiose šalyse dažnai naudojamos ir kitokios pinigų formos (tegu net ir juodojoje rinkoje). Daug žmonių naudoja JAV dolerį ar kitas užsienio valiutas tam, kad jomis laikytų savo santaupas ir apsaugotų jas nuo infliacijos, nes nacionalinė valiuta nuolat ir sparčiai praranda perkamąją galią.

Liūdna pripažinti, kad daugelis žmonių renkasi JAV dolerį, kaip aktyvą-prieglobstį, kai tuo tarpu ši valiuta per pastaruosius 100 metų jau prarado 95% savo perkamosios galios.  Nepaisant to, doleris vis dar yra geriau, nei daugelis kitų neužtikrintų pasaulio valiutų.

 

 

Nekaltinkite FRS

 

Nuolat susiduriame su tuo, kad daugelis ekspertų kaltina FRS dėl visų pasaulio valiutų problemų. Žinoma, negalima paneigti fakto, kad precedento neturinti FRS monetarinio stimuliavimo programa per pastaruosius 6 metus beveik keturis kartus padidino dolerio pinigų masę.

 

Tiesa ir tai, kad doleriai yra populiarūs užsienyje, bet čia kalbama apie fizinę valiutą (t.y, realius popierinius dolerius), kai tuo tarpu didelė JAV dolerių dalis yra skaitmeninėje formoje bankų sistemos viduje.

 

Tačiau, neverta manyti, kad FRS yra vienintelė kaltininkė visko, kas vyksta finansų pasaulyje. Didžia dalimi dėl valiutinių kitų šalių problemų labiau kaltos tų šalių valdžios.

 

Pagrindinė priežastis, kodėl Turkijos lyra ir Argentinos pesas praranda savo perkamąją galią yra ta, kad jos yra neužtikrintos valiutos. Centriniai bankai išleido per daug nacionalinės valiutos. Jei visa esmė būtų FRS politikoje, tada kodėl gi mes nematome, pavyzdžiui, Šveicarijos franko kritimo?

 


Merkantilizmas - išgelbėjimas?

 

Kita vertus, FRS taip pat kalta, juk didžia dalimi, būtent dėl jos veiksmų centriniai bankai visame pasaulyje yra priversti imtis panašių priemonių, t.y. gerokai didinti pinigų masę tuo būdu sukeldami infliaciją. Esmė ta, kad šia priemone siekiama išlaikyti savo valiutos kainą žemame lygyje dolerio atžvilgiu, kad nebūtų pakenkta eksportui. Tai merkantilizmas. Šiuo atveju Kinija yra geriausias pavyzdys. Centrinis KLR bankas toliau smukdo juanio kursą JAV dolerio atžvilgiu, kad palaikytų savo eksportą. Kinija gamina pusę visos žmonijos suvartojamos produkcijos ir, žinoma, kad būtų paklausi, ypač iš JAV pusės, kurios 70% ekonomikos sudaro vartojimas, ji turi būti santykinai pigi. Ir nors šios priemonės padeda remti Kinijos eksportą, sumokėti už tai turi vidutinis statistinis kinas, kuris turi daugiau mokėti už vietines prekes ir paslaugas. Tai bloga ekonominė politika, ji subsidijuoja eilinį Amerikos vartotoją ir čia nėra jokios FRS kaltės, kaip nėra jos kaltės ir tame, kad kiti planetos centriniai bankai nori konkuruoti su ja, kalbant apie infliaciją.

 

Juk kitų šalių valdžios galėtų paprasčiausiai paleisti savo valiutas ir suteikti joms galimybę įsitvirtinti JAV dolerio atžvilgiu (ar bent jau leistų joms nuvertėti lėčiau). Žinoma, tokia priemonė trumpalaikėje perspektyvoje pakenktų eksportui, tačiau pakeltų šalyje pragyvenimo lygį, pagerindama eilinių piliečių gerovės standartą. Savo ruožtu, ilgalaikėje perspektyvoje tai lemtų įspūdingesnį ir tvaresnį ekonomikos augimą, nes ištekliai paskirstomi atsižvelgiant labiau į realią vartotojų paklausą.

 


Už viską reikia mokėti

 

Manau, vertingiausia, ko mes iš viso to galime pasimokyti yra tai, kad negalima kažko daryti nuolat ir neturėti dėl to jokių padarinių. Nejau Argentinos vyriausybė galvojo, kad ji gali išlaikyti palūkanų normas minimaliame lygyje visą amžinybę? Nejau jie galvojo, kad gali ir toliau spausdinti pinigus ir apmokėti savo sąskaitas infliacijos sąskaita ir niekada nesusidurti su savo neapgalvotų veiksmų padariniais?

 

Akivaizdu, kad anksčiau ar vėliau reikia paspausti stabdžius, kad būtų išvengta hiperinfliacijos. Štai ir Argentinos, ir Turkijos valdžios suprato, kad nebegali kontroliuoti savo valiutų.

 

Bet ir amerikiečiams laikas suprasti, kad be galo žaisti monetarinį stimuliavimą nepavyks. Paprasčiausia, JAV kol kas gelbsti tai, kad ji yra stambiausia ekonomika ir turtingiausia šalis pasaulyje, o JAV doleris yra pagrindinė rezervinė pasaulio valiuta. Būtent todėl JAV valdžia gali sau leisti šias išdaigas ilgą laiką, bet ir jam toli gražu iki begalybės. Ir Teismo Diena ateis!

 

Nedaug skaitytojų žino ir prisimena tai, kad Jungtinės Amerikos Valstijos jau buvo susidūrusios su panašia problema 1970 metais, kai palūkanų normos ir infliacijos tempai buvo matuojami dviženkliais skaičiais. Tuo metu Federalinis rezervas beveik prarado savo valiutos kontrolę. Tikrumas buvo nulinis, o valiutos kurso kritimo greitis - maksimalus. Žmonės atsikratinėjo pinigų, leisdami juos prekėms ir paslaugoms, nes tikėjosi tolesnio savo pinigų perkamosios galios kritimo.

 

Ir tik Polui Volkeriui (Paul Volcker) tapus FRS vadovu žmonių pasitikėjimas nacionaline valiuta ėmė palaipsniui grįžti, nes Volkeris spėjo laiku paspausti stabdžius, sustabdydamas infliacijos augimą ir leisdamas palūkanų normoms dar labiau išaugti. Tačiau dėl tokių priemonių reikėjo sumokėti gilia JAV ekonomikos recesija.

 


Atpildo valanda ne už kalnų

 

Iš tiesų, sunku pasakyti su kuo būtent susidurs FRS savo „Teismo dieną“. Jau dabar centrinis bankas bando mažinti aktyvų išpirkimo programą, provokuodamas fondų rinkoje korekciją ir JAV ekonomikos sulėtėjimą, kurie, kaip narkomanai negauna reikiamos narkotikų dozės, prie kurios pastaraisiais metais taip priprato.

 

Naująja FRS vadove tapus Džanetai Jelen (Janet Yellen), kyla natūralus klausimas:

 

Ar FRS tęs stimuliavimo programos mažinimą, ar atnaujins finansines injekcijas, kad išvengtų trumpalaikių neigiamų padarinių?

 

Sunku pasakyti. Bet mes tikrai galime tikėtis, kad jei FRS atnaujins kiekybinio švelninimo programą, tuomet vieną gražią dieną JAV centrinis bankas susidurs su sudėtingu pasirinkimu, kur alternatyvų tarpe bus hiperinfliacija arba labai gili ekonomikos recesija, kartu su fondų rinkos kritimu. Ir jei ši diena ateis, tuomet labiausiai tikėtina, kad FRS pasirinks antrąjį variantą.

 

Investuotojo, kuris nori iš to užsidirbti, požiūriu sunku pasakyti, kada būtent tai įvyks. Gali užtrukti metus ar net penkis.

 

Tačiau mes manome, kad šiame etape FRS neleis ekonomikos sulėtėjimo (tuo labiau recesijos). Ir pasirodžius pirmiesiems besiartinančio pavojaus ženklams ponia Jelen įspaus greičio pedalą į grindis, pamiršusi apie monetarinių stimulų mažinimą.

 

Na, o tuo tarpu jums (kaip eiliniams investuotojams), kad būtų išvengta pražūtingo infliacijos poveikio, rekomenduojama investuoti dalį lėšų į kietuosius aktyvus.

 

Paskelbimo data: 2014-04-02 05:21 Tekstas: Masterforex-V Akademija
Įterpti į BLOG'ą

Kiek kainuoja nuskristi į Marsą?

Verslininkas, SpaceX ir Tesla kūrėjas Ilonas Maskas (Elon Musk) mano, kad yra būtina įsisavinti naujas technologijas, kad būtų galima ženkliai sumažinti žmogaus skrydžio į Marsą išlaidas. Dabar vieno asmens nusiuntimas į „Raudonąją planetą“ kainuotų 10 mlrd. dolerių - tai yra labai didelė suma, bet yra visai įmanoma ją sumažinti iki 200 tūkstančių. Esant tokiai kainai į Marsą būtų galima siųsti dideles žmonių grupes.


Paskelbimo data: 2017-07-14 08:10

Kaip Kinija investicijomis pavergė pusę Afrikos

Dešimtis milijardų eurų Kinijos vyriausybė skiria Pekinui strategiškai svarbioms šalims. Strategiškai svarbių valstybių sąrašas apima nemažai Afrikos kontinento šalių.

 

Savo publikacijoje Prancūzijos leidiniui „Le Monde“ apžvalgininkas Sebastijanas Le Belzik (Sebastien Le Belzic) rašo, kad nuo 2000 metų Kinijos bankai ir įmonės skyrė 77 mlrd. eurų padėti šalims, turinčioms strateginę reikšmę Kinijai. Neseniai Kinijos televizijos žiūrovams buvo rodomas naujas dokumentinis filmas, pavadinimu „Mano traukinys, mano istorija“, kuris yra odė Pekino investicijoms į Afrikos šalis.

Paskelbimo data: 2017-07-13 08:58

Kuo dabartinės mobiliųjų prietaisų baterijos skiriasi nuo ankstesnių kartų baterijų

Šiuolaikiniai išmanieji telefonai nuo Nokia 3310 tipo mobiliųjų telefonų skiriasi ne tik techninėmis specifikacijomis, bet ir baterijų tipais, tačiau daugelis įmantrių mobiliųjų prietaisų savininkų iki šiol juos pakraudami vadovaujasi žinomos „plytos“ epochai aktualiais patarimais. Daugiau informacijos apie tai, kuo šiuolaikinių išmaniųjų telefonų baterijos skiriasi nuo ankstesnių kartų baterijų, pateikia portalo „Market Leader“ žurnalistai.

Paskelbimo data: 2017-07-12 18:31

Vokietijoje išleista 0 eurų nominalo kupiūra

Kaip pažymima portale „Market Leader“, Vokietijoje pasirodžiusi nauja neįprasta eurų nominalo kupiūra nėra atsiskaitymo priemonė, tačiau ji yra tikra. Jos išleidimui pritarė Europos Centrinis bankas ir atspausdintas banknotas visiškai atitinka technologijas: popieriaus, vandens ženklų, kitų apsaugos ženklų - viskas, kaip ir kitų nominalų kupiūrose.

 

Paskelbimo data: 2017-07-07 08:27

Tendencijos analizė FOREX indikatorių pagalba

Indikatoriai yra puiki tendencijos analizės priemonė, sako ekspertai. Jie iki minimumo sumažina pačią susidariusios padėties vertinimo procedūrą ir sumažina klaidingo sprendimo priėmimo tikimybę. Todėl prekeivis gali tikėtis gauti daugiau finansinės naudos, esant toms pačioms prekybos sąlygoms. Tačiau, nusprendus nustatyti indikatorių savo terminale, kiekvienas mūsų susiduria su sudėtingu pasirinkimu, juk jų yra daug daugiau, nei galime įsivaizduoti.

Paskelbimo data: 2017-07-06 07:33

Deividas Rokfeleris - Žmogus, kuris bandė suvienyti pasaulį

Prieš kelias savaites savo 102-ąjį gimtadienį būtų šventęs Deividas Rokfeleris (David Rockefeller) - visame pasaulyje žinomas milijardierius, įgijęs daugelio žmonių pripažinimą ir meilę dėl savo labdaringos veiklos. Tačiau šių metų kovo mėnesį visus sukrėtė liūdna žinia - Deividas Rokfeleris mirė miegodamas savo dvare Pokantiko-Hils, Niujorko priemiestyje. Jis buvo vyriausias Džono Rokfelerio (John Rockefeller) - pirmojo istorijoje dolerinio milijardieriaus, naftos magnato, anūkas.

Paskelbimo data: 2017-06-30 09:33

Paskelbtas pačių populiariausių pasaulio automobilių reitingas

Konsultacinė firma focus2move paskelbė 1-ojo 2017 metų ketvirčio automobilių pardavimo visame pasaulyje statistinius duomenis.

Paskelbimo data: 2017-06-27 07:50

Ar moderniam biurui reikalingas ping-pongo stalas, hamakai, sauna?

Naujų IT kompanijų tarpe populiarėja idėjos derinti darbą ir laisvalaikį - biuruose statomi ping-pongo stalai, hamakai ir net įrengiamos saunos.Išsamiau apie tai, ar galima suderinti darbą ir laisvalaikį bandė išsiaiškinti portalo „Market Leader“ žurnalistai.

Paskelbimo data: 2017-06-23 09:14

5 idėjos, kurios iš esmės pakeis vairuotojų gyvenimą

BBC radijo stoties reporteris Deividas Gibsonas (David Gibson) pasakoja apie išradimus ir naujas koncepcijas, kurios gali pakeisti miesto transporto infrastruktūrą: tarpusavyje informacija besikeičiantys automobiliai, keliai nepastebimai pakraunantys jūsų elektromobilius ir dar daugiau. Apie tai praneša portalas „Market Leader“.

Paskelbimo data: 2017-06-21 09:58

Bitkoino kursas vėl smunka

Gegužės 25 dieną į Bitkoino (bitcoin) kriptovaliutą iš viso buvo investuota  45 milijardai dolerių, o jau po dviejų dienų - tik 31 mlrd. Kaip sako rinkos analitikai, kai bet kuris instrumentas praranda 14 mlrd. dolerių vos per dvi dienas, o dar kai tai sudaro beveik trečdalį kapitalizacijos, stambaus kotiruočių nuosmukio išvengti neįmanoma.

Paskelbimo data: 2017-06-20 08:59