Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Šeštadienis, liepos 20, 18:42 (GMT +02:00)
Aktualijos investuotojams

Nekilnojamasis turtas Vakarų Europoje išlieka saugiu prieglobsčiu imigrantams

Nekilnojamasis turtas Vakarų Europoje išlieka saugiu prieglobsčiu imigrantams

Ar šiandien Vakarų Europa yra patrauklus prieglobstis imigrantams ir investuotojams į nekilnojamąjį turtą? Rytinėje ES dalyje pirkti namus naudingiau nei Vakarinėje, kur rinkos labiau išvystytos. O ir gyvenimo vertė Europos Sąjungoje žymiai aukštesnė, nei Lotynų Amerikoje ar Azijos-Ramiojo vandenyno regione.


Jei paskaitytume literatūrą, aprašančią gyvenimą Europoje 20-aisiais praėjusio amžiaus metais, susidaro įspūdis, kad Ispanija, Italija, Graikija, Vokietija ir Prancūzija buvo populiariausios šalys viso pasaulio imigrantams. Po Antrojo pasaulinio karo situacija išliko beveik tokia pati. Bet viskas pasikeitė griuvus Berlyno sienai ir nukritus „geležinei uždangai“. Būtent tada, pasak ekspertų, antroje Europos pusėje prasidėjo tikras ralis, kurio procese buvusios socialistinės šalys kūrė vis geresnes ir geresnes sąlygas nerezidentams.

Kokias gi pragyvenimo ir investavimo ypatybes galime pažymėti Senosios Europos šalyse, nagrinėjo portalo „Market Leader“ analitikai.

 

 

Marselis - draugiškiausias Prancūzijos miestas

 

Norėdami suprasti, kuo gyvena Prancūzija, reikia ten gyventi keletą mėnesių per metus. Kai atvyksite kitą kartą, galėsite pamatyti, kaip keičiasi šalis, žmonės ir net vietos gyventojų kalba. Beje, atostogų sezonas bet kurioje šalyje su išsivysčiusiais kurortais pasižymi reikšmingais demografijos pokyčiais. O vidutiniam statistiniam europiečiui perspektyva atsidurti svetimoje kalbinėje ir kultūrinėje aplinkoje kelionės metu nėra tokia baisi, kaip, tarkim, amerikiečiui.

Prancūzijos patrauklumas apibrėžiamas ir jos turtingu istoriniu ir kultūriniu palikimu, gera išsidėstymo vieta ir geru klimatu atostogoms pajūryje. Tačiau senbuviai prancūzai smarkiai ginasi nuo bet kokių „kėsinimųsi“ į jų nacionalinį identitetą. Taigi, buitinė ksenofobija čia - anaiptol ne retas reiškinys.

Užsieniečiams Marselis yra draugiškiausias miestas Prancūzijoje.

 

 

Vokietija - kainos ir toliau auga

 

Net vietinėje spaudoje apie tai galite rasti daug diskusijų, kiek Vokietija tinka užsienio nekilnojamojo turto pirkėjams ir ar ​​jie iš tikrųjų gali tikėtis kapitalo prieaugio, pajamų iš būsto nuomos ir t.t.

Kaip nekeista, bet čia dar iki galo nesugebėta įveikti skirtumų tarp buvusios Vakarų ir Rytų Vokietijos žemių. Ir todėl rytinėse žemėse vis dar galite pigiai įsigyti net seną, per komunizmo laikus tapusią apverktinos būklės, pilį. Apskritai, šalies nuosavybė yra labai brangi, lyginant net su vidurio Europos lygiu. Tačiau, nepaisant to, kainos ir toliau auga namų savininkams suteikdamos galimybę palaipsniui didinti savo kapitalą.

  

 

Italija, Airija ir Nyderlandai – kuo jos panašios

 

Nepaisant to, kad šios šalys yra skirtingose Senosios Europos ​​dalyse, jų nekilnojamojo turto rinkos yra labai panašios. Airija neseniai skelbtoje Forbes publikacijoje buvo pavadinta valstybe užimančia penktą vietą geriausių ES „pensinių prieplaukų“ tarpe. Labiausia Airija giriama už vietos gyventojų draugiškumą, kraštovaizdžių grožį bei bendrą atpalaiduojančią atmosferą.


Italijoje vietos nekilnojamojo turto agentai dažnai juokauja apie tariamus išpūstų kainų mitus ir neprieinamus viduriniajai klasei butus. Čia yra regionų, kur nekilnojamąjį turtą vis tik galima įsigyti gana pigiai. Pavyzdžiui, Abrucuose (Abruzzo) ir Kala
brijoje (Calabria).

 Nyderlanduose taip pat sklando nemažai legendų. O kaip gi! Juk spauda pilna publikacijų apie elitinį nekilnojamąjį turtą Amsterdamo centre, kurio kainos yra neprieinamos daugeliui potencialių pirkėjų. Kituose rajonuose veikia labiau „tausojantis režimas“.

Tačiau, jei ketinate persikelti į Amsterdamą, būkite pasirengę, kad gyventi teks mažesnio ploto bute, nei esate įpratę.

 

 

Ispanija - pats laikas pirkti

 

Pasaulinė finansų krizė lėmė tai, kad kai kuriuose Ispanijos regionuose nekilnojamasis turtas atpigo daugiau nei perpus. Be to, kainų kritimas buvo stebimas iki šiol, pasakoja Ispanijos nekilnojamojo turto agentūros DGF&IP analitikai. Ir tik dabar jie daro išvadą, kad rinka pagaliau pasiekė savo dugną. Visa tai reiškia tik vieną dalyką: dabar puikus momentas įsigyti namus ir butus beveik visoje Ispanijos teritorijoje. Norite - Madride arba Barselonoje, norite - kokiame nors pajūrio kurorte. Jau artimiausiu metu kainos visur turėtų pradėti kilti, o tai investuotojams atneš didelį pelną.

Taip pat priminsime, kad lyginant su Rytų Europos šalimis, Ispanija išsiskiria gerai išvystyta infrastruktūra ir patikrintomis investavimo taisyklėmis.

Beje, Ispanija – dar ir tokie Žemės rojaus kampeliai, kaip Kanarų salos. Ten galima įsigyti studiją net už 55 tūkst. eurų.

 

Paskelbimo data: 2014-03-31 03:45 Tekstas: Masterforex-V Akademija
Įterpti į BLOG'ą

Kroatijos įstojimas į ES: krizės gilėjimas ar euro sustiprinimas?

Šių metų liepos 1 dieną Kroatija oficialiai tapo Europos Sąjungos nare, taip išpildžiusi didelės dalies Ukrainos, Gruzijos, Turkijos ir net kaimyninės Serbijos gyventojų širdžiai brangią svajonę.
Dabar, kartu su Kroatija, kadaise superprestižiniame tarptautiniame klube yra 28 nariai ir daugelis ekspertų mano, kad jei jis išliks iki šio dešimtmečio pabaigos, tai daugiau naujais nariais jau tikrai nebepasipildys. Gali būti, kad Balkanų respublika padės tašką viename ambicingiausių projektų senojo pasaulio istorijoje. O galbūt kroatai padarė teisingą pasirinkimą ir priešakyje jų laukia pati šviesiausia ateitis.
Dabar sunku prognozuoti, tačiau vienas dalykas yra aiškus: pasitaikė ne pats geriausias laikas stoti į ES. Susidaro įspūdis, kad europiečiams Kroatija dabar nelabai rūpi, o kroatus nelabai domina, kas vyksta aplink. Naujo šeimos nario priėmimas į „Europos šeimą“ buvo toks kasdieniškas ir nepastebimas, kad noromis nenoromis norisi paklausti: „Ar buvo verta?“

Paskelbimo data: 2013-07-10 12:39

Aukšto dažnio prekybos grėsmės laipsnis

Pastarasis Twitter akcijų vertės kritimas lėmė rimtą Dow Jones Industrial Average nuosmukį - 1400 punktų. Tai turėtų sukelti privačių investuotojų susirūpinimą.Greitas ir netikėtas rinkos kritimas, kurį sukėlė klaidingas pranešimas iš įsilaužtos Associated Press Twitter paskyros apie tai, kad prezidentas Obama buvo sužeistas išgalvoto sprogimo Baltuosiuose rūmuose metu, yra dar vienas priminimas, kokios rizikos gresia finansų rinkoms ir jų dalyviams iš aukšto dažnio prekybos pusės.

Paprastai tariant, aukšto dažnio prekyba - tai superkompiuterių panaudojimo prekybos operacijoms, kurios trunka tik kelias milisekundes, praktika. Kadangi šiuo metu aukštadažnės prekybos robotai valdo pusę visų rinkos sąskaitų, bet koks sistemos sutrikimas arba force majeure (pranc.k.,  nenugalimų jėgų aplinkybės) gali sukelti rinkoje labai rimtų padarinių. Ryškų tokio poveikio pavyzdį stebėjome 2010 metų gegužę, kai Dow Jones indeksas per 10 minučių prarado 1000 punktų.

Paskelbimo data: 2013-07-09 15:10

Ką reikia žinoti apie pinigus?

Mes gyvename informacijos amžiuje. Internete galima rasti šimtus informacinių šaltinių, skirtų verslui ir finansams. Šimtai brokerių kompanijų siūlo prekeiviams savo paslaugas, suteikdami jiems vis platesnes prekybos finansų rinkose galimybes. Internetas atveria didžiulę žinių bazę, kartu su gausybe ekspertų nuomonių apie investicijų, prekybos ir finansų valdymą. Visa tai mums vienodai prieinama. Bet kodėl gi tuomet metų metais sėkmingų prekeivių ir investuotojų skaičius nedidėja?

Taigi, kodėl taip yra? Pasirodo, kad niekas nemoko žmonių, kaip „gaudyti žuvį“ finansų rinkose. Jūs tikriausiai žinote seną kinų patarlę:

„Duok žmogui žuvį ir jis bus sotus vieną dieną. Išmokyk žmogų žvejoti ir jis bus sotus visą gyvenimą.“

Būtent tai mes ir ketiname dabar padaryti. Perduoti į jūsų rankas didžiulę sėkmingos prekybos finansų rinkose patirtį.

Jūsų pirmoji pamoka prasideda nuo pinigų. Papasakosime, ką būtina žinoti apie pinigus.

Paskelbimo data: 2013-07-05 06:31

Ekspertai - ar dėl Europos Sąjungoje didėjančios bedarbystės žlugs euras?

Birželio pabaiga Europos Sąjungai atnešė papildomų išlaidų. Europos valstybės, kurios taip ilgai negali išeiti iš krizės, kad net atėjo laikas pervadinti ja „sąstingiu“, nusprendė pridėti sau, jei ne problemų, tai išlaidų. Dviejų dienų Europos Sąjungos viršūnių susitikimas, kuris vyko 2013 metų birželio 27-29 dienomis, baigėsi aštuonių milijardų eurų iš bendro ES biudžeto praradimu.

Tiesa, ES vadovai tvirtina, kad tai yra labai gerai. Kam gi Europos Sąjunga nusprendė išleisti tokią įspūdingą sumą ir kuo jai tai gresia, nagrinėjo investuotojų portalo „Market Leader“ analitikai.
 

Paskelbimo data: 2013-07-04 09:00

Kodėl bankai nebankrutuoja?

 

Kai kalbame apie banko bankrotą, lygindami jį su pastato griovimu, galime pastebėti, kad šie du procesai turi daug bendro. Iš tiesų, juos abu sukelia būtent tie patys veiksniai: tai arba per silpnas pamatas, negalintis atlaikyti slėgio, arba per didelis svoris.

2008 metų finansinio kracho išvakarėse bankai prisiėmė didesnes rizikas, negu jiems leido jų kapitalas.

Daugeliu atvejų kreditinis petys buvo lygus 40:1, tai yra, kiekvienam kapitalo doleriui teko 40 JAV dolerių rizikos (įsipareigojimų). Žinoma, kad tokia našta buvo per didelė jų pamatams, ir tai vos nesibaigė visišku žlugimu.

Didžiausių bankų gelbėjimui nuo bankroto vyriausybei teko skubiai panaudoti mokesčių mokėtojų lėšas, nors iki tol jie buvo laikomi pernelyg stambiais, kad bankrutuotų.

Paskelbimo data: 2013-07-03 07:39

Forbes apie Vladimiro Putino populiarumą ir Rusijos ateitį

Jau  kelerius metus Vakarų žiniasklaida prognozuoja Vladimiro Putino režimo žlugimą – dar truputėlį ir rusai galiausiai juo nusivils, dar šiek tiek ir jis nugrims į užmarštį. Todėl žaibu iš giedro dangaus daugeliui Vakarų apžvalgininkų, susipažinusių su Rusijos realybe tik iš gandų, buvo Marko Adomanio (Mark Adomanis) straipsnis „Iš tikrųjų, Putino populiarumo reitingai nemažėja“, kuris neseniai pasirodė viename autoritetingiausių pasaulyje ekonominių leidinių - Forbes. Autorius, remdamasis „Levada centras“ apklausos duomenimis, parodo, kad šiandien Putinas, žinoma, yra remiamas mažiau, nei ankstesniais laikais, tai tiesa.

 

Tačiau jau dvejus metus (nuo 2011 metų gruodžio) rėmimo lygis nesikeičia, ir tai taip pat tiesa. Ir, pagaliau, per 13 Vladimiro Putino valdymo metų jo reitingas pasikeitė visai nežymiai. Kuo ne fenomenas? Kuris kitas oficialus asmuo pasaulyje gali pasigirti tokia stabilia liaudies parama? Kitaip tariant, apie bent kiek stabilų ir rimtą Rusijos prezidento populiarumo nuosmukį kalbėti anksti.

 

Tokia realybė. Tačiau Adomanis pripažįsta, kad bendras Rusijos prezidento palaikymo vaizdas yra gana nevienareikšmis. Tai kaip gi keisis Putino populiarumas artimiausiu metu? Kaip pavyksta Rusijos prezidentui išlaikyti žmonių paramą aukštumoje jau kelintus metus iš eilės? Į šiuos ir kitus klausimus atsakymų ieškojo investuotojų portalo „Market Leader“ analitikai.

Paskelbimo data: 2013-07-02 12:47

Masterforex-V prekeiviai apie JAV dolerio kursą ir jo tendencijas pasaulyje

Kas bus su JAV doleriu? Šį klausimą užduoda daugelis, pradedant finansų rinkų šulais ir baigiant paprastais bet kurios pasaulio šalies piliečiais. JAV dolerio svoris yra nustatomas pagal Amerikos ekonomikos stabilumą - ši tezė jau daugiau nei pusę šimtmečio buvo aksioma tiek ekonomistams, tiek ir paprastiems vartotojams. Pastarųjų savaičių įvykiai sukėlė abejones ne tik JAV ekonomikos pozicijų tvirtumu, atsižvelgiant į pasaulinės ekonomikos procesus, bet ir banknotų su buvusių Naujojo pasaulio prezidentų atvaizdais patikimumu.
 
Pradžioje dolerį nukryžiavo politiniai nesutarimai tarp demokratų ir respublikonų dėl JAV valstybinės skolos lubų. Po to sekė ,,netikėtas” tarptautinės agentūros Standard & Poor’s ilgalaikio JAV kredito reitingo sumažinimas, atimant aukščiausią AAA poziciją. Po to sekęs pasaulio fondų rinkų žlugimas šokiravo pagrindinius investuotojus.
 
Ko artimiausiu metu galima laukti iš dolerio ir kokio jo kurso pagrindinių pasaulio valiutų atžvilgiu reikėtų tikėtis, nagrinėjo investuotojų portalo ,,Market Leader” analitikai.

Paskelbimo data: 2013-06-25 08:40

Dilingo centras „InstaForex“ skandalo centre

 

Forex rinka gana dažnai prekeiviams pateikia nemalonių netikėtumų bei sukelia problemų.
Šį kartą į eilę skandalų įsipainiojo praeityje gana populiarus, o taip pat žinomas ir Lietuvos treideriams dilingo centras InstaForex. Investuotojų portalo „Market Leader“ analitikai bandė išsiaiškinti, kas gi atsitiko brokerių kompanijai InstaForex ir kokias grėsmes šis skandalas kelia Forex rinkos prekeiviams.

Paskelbimo data: 2013-06-25 06:23

NordFX - geriausias brokeris darbui su patarėjais

Forex rinkoje žinoma kompanija NordFX gavo apdovanojimą „Geriausias brokeris 2012 darbui su patarėjais“. Kaip žinia, patarėjų arba specializuotų programų-robotų panaudojimas žymiai padidina prekybos efektyvumą. Forex rinkoje dirbantys prekeiviai gali geriau formuoti prekybos strategijas, daug tiksliau nustatinėti pelningiausius įėjimo ir išėjimo taškus. Tuo būdu iki minimumo sumažinami galimi praradimai, o didelių pelnų gavimas tampa stabiliu procesu.

Paskelbimo data: 2013-06-21 12:07

Masterforex-V: kaip pradedančiajam prekeiviui išvengti klaidų Forex rinkoje?

 

Šiuolaikinė ekonominė situacija tiesiogiai įtakoja pragyvenimo lygį ir kokybę. Didžioji visuomenės dalis yra priversta vis labiau susiveržti diržus, taupyti viskam. Todėl vis daugiau gyventojų atkreipia dėmesį į galimybę išsaugoti pinigines lėšas, investuodami jas į prekybą finansų rinkose, tarp jų ir tarptautinėje valiutų rinkoje Forex.


Siekiant padidinti turimas lėšas, kartu užtikrinant ir jų apsaugą nuo infliacijos, būtina prekiauti - pirkti ir parduoti finansinius instrumentus palankiausiomis kainomis, gaunant pelną iš kainų skirtumo. Taip dauguma ir daro, tačiau, deja, ne kiekvienam pasiseka gauti didelius pelnus.

Kodėl? Statistika rodo, kad Forex rinkoje sėkmingai dirba ne daugiau kaip 5-7% prekeivių. Paprastai, tai tie žmonės, kurie susiję su finansų rinkomis kaip su pilnaverte profesine veikla, kur darbo kokybė tiesiogiai priklauso nuo žinių ir gebėjimų jas pritaikyti (portalas Market Leader neseniai publikavo vieno iš profesionalių treiderių  interviu, jį rasite šiame straipsnyje „Kaip Masterforex-V dalyviai uždirba stabilų pelną Forex rinkoje“). Kiti prekeiviai linkę manyti, kad dirbant Forex rinkoje, norint gauti pajamas, nereikia kokių nors pastangų. Būtent todėl, vietoj to, kad apsaugotų savo kapitalą ir jį padidintų,  jie patiria tik nuostolius.

Paskelbimo data: 2013-06-20 12:43