Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Šeštadienis, liepos 20, 19:14 (GMT +02:00)
Forex rinka

Džeraldas Loubas: labiausiai cituojamas Volstryto investuotojas

Džeraldas Loubas: labiausiai cituojamas Volstryto investuotojas

Vienos publikacijos „Forbes“ žurnale autorius kartą pavadino Džeraldą Loubą (Gerald Loeb) „labiausiai cituojamu Volstryto žmogumi“. Sėkmingas prekeivis, daugiausiai dirbantis su vertybiniais popieriais pagrindinėse JAV biržose, jau trisdešimtaisiais praėjusio amžiaus metais buvo toks atviras laisvajai spaudai, kad pelnytai užsitarnavo šį titulą. Taip pat Loubas išleido labai populiarią knygą, kurioje bandė duoti naudingų patarimų ne tik pradedantiesiems, bet ir jau patyrusiems biržos sandorių dalyviams. Džeraldo amžininkai aukštai įvertino jo indėlį į investicijų verslo plėtrą. Knyga buvo tokia paklausi, kad ją teko spausdinti kelių šimtų tūkstančių tiražais.

 

Investuotojo ir rašytojo karjera

 

Džeraldas Loubas gimė 1899 metais Prancūzijos vyno pirklio šeimoje. Tačiau nuo mažens jam teko patirti ir skurdą, nes jo tėvas prarado savo verslą per 1906 metais San Franciske įvykusį žemės drebėjimą. Jau būdamas 22 metų Loubas žengė pirmuosius žingsnius biržų versle. Gimtajame San Franciske Džeraldas vienoje brokerių firmoje pardavinėjo obligacijas. Atrodytų, nieko ypatingo. Daugelis gerai žinomų verslininkų, sugebėjusių brandžiame amžiuje sukaupti didžiulius kapitalus, jaunystėje buvo paprasti tarnautojai ar tai finansinėse, ar tai kitose organizacijose.Tačiau apie Loubą imta kalbėti dar 1921 metais, kaip apie žmogų, kuriam "ne vis tiek". Pavyzdžiui, jis tiesiog atsisakydavo parduoti klientams tokius vertybinius popierius, kuriais jis pats nepasitikėjo. Ne atkalbinėjo pirkėją, o būtent atsisakydavo imti iš jo pinigus.

 

Iš pirmo žvilgsnio neįprastas, net per daug savimi pasitikintis ir prieštaraujantis darbdavio interesams jaunuolio darbo stilius traukė dėmesį. Pamažu prekeiviai ėmė įsiklausyti į jaunuolio nuomonę. O kai visiems aplinkiniams tapo žinoma, kad pas Loubą negalima a priori atlikti nuostolingų investicijų, žymiai padidėdavo ir jo asmeninių klientų skaičius. Galų gale, Džeraldo talentą pastebėjo labiau patyrę verslininkai. Būdamas trisdešimties jis tapo kompanijos E. F. Hutton & Co partneriu. Priminsime, kad tai buvo tie patys1929 metai, kuriais Jungtinės Amerikos Valstijos patyrė vieną didžiausių istorijoje finansinį krachą. Pakylėtas sėkmės karjeroje, Džeraldas, žinoma, galėjo ir nepastebėti artėjančios krizės. Bet, laimei, viskas įvyko kitaip. Tiesiog žlugimo išvakarėse Loubas sugebėjo paversti jam priklausančius vertybinius popierius „gyvais“ pinigais. Be to, tą patį jis padarė su visais savo klientų indėliais, už tai, žinoma, jie buvo jam nuoširdžiai dėkingi.

 

Netrukus po to Džeraldas Loubas buvo paskirtas kompanijos pirmininko pavaduotoju. Beje, šiose pareigose jis išbuvo daugiau nei 35 metus iki pat savo atsistatydinimo 1965 metais.

 

Kaip pažymi Amerikos biržų verslo istorikai, savo veikloje Džeraldas Loubas visada vadovavosi sveiku protu ir niekada nedarė jokių ypatingų paslapčių nei iš savo idėjų, nei iš tų išvadų kurias padarydavo esant vienai ar kitai situacijai.

 

Dar trisdešimtaisiais metais analitiniai Loubo straipsniai buvo spausdinami tokiuose rimtuose ekonominiuose leidiniuose, kaip „The Wall Street Journal“ ir „Investor Magazine“. Vienu metu laikraštyje jis turėjo net savo skiltį, kuri taip ir vadinosi „Loubas Volstryte“.

 

Vėliau, kai Džeraldas Loubas pasitraukė nuo reikalų, labiausiai jam rūpėjo finansinės žurnalistikos likimas. Siekdamas palaikyti aukštą publikacijų lygį, jis įsteigė savo vardo (Gerald Loeb Awards) premiją, kuri buvo teikiama už pasiekimus dalykiškoje ir finansinėje žurnalistikoje. Laureatais tapdavo geriausių analitinių apžvalgų privatiems investuotojams autoriai.

 

Džeraldas Loubas žinomas ir kaip vieno populiariausių 1935 metų bestselerių autorius. 250 tūkstančių tiražu išleista knyga pavadinimu „Kova už investicinį išlikimą“ buvo greitai parduota - tai buvo negirdėta tokios rūšies ekonominei literatūrai! Pasak kritikų, pagrindinė Loubo knygos sėkmės paslaptis buvo ne tik originalios ir novatoriškos idėjos, susijusios su investavimu biržose, tačiau ir paprastas, kiekvienam skaitytojui suprantamas dalyko išdėstymas, kurio dėka kiekvienas norintis be specialaus pasiruošimo galėjo įsisavinti finansų verslo pagrindus ir taip atverti sau kelią į sėkmę.

 

 

Džeraldo Loubo idėjos ir metodikos

 

Džeraldas Loubas daug dėmesio skyrė būtent pradedančio, neturinčio pakankamai patirties užsiimti verslu biržose, investuotojo paruošimui. Kartais jo metodiką vadino masine rinkodara, paprasta ir suprantama visiems ir kartu pakankamai veiksminga, kad naujokai, žengdami pirmuosius savarankiškus žingsnius, neatsidurtų sudėtingose ​​situacijose ir neprarastų savo kapitalo, nusivylę realiomis investicinės veiklos perspektyvomis.

 

Kartais Loubo metodas vadinamas masine rinkodara, kurios pagrindinė esmė taip pat matoma kai kuriuose sparnuotuose sero Džeraldo posakiuose. Pavyzdžiui: „žmogus turi apriboti savo pradines maisto gaminimo pastangas kiaušinių virimu; niekas nepradeda nuo patiekalo „Kepta Alaska“, nesvarbu, koks puikus desertas gali gautis vėliau.“

 

Be to, Džeraldas Loubas dažnai sakydavo, kad žmonės, ypač pradedantieji investuotojai, per daug tikisi iš savo investicijų. Tiesą sakant, jo nuomone, pagrindinis biržos prekeivio uždavinys yra būtinybė susidoroti su infliacija. O didžiausią naudą galima gauti išsaugojus savo santaupas nepaliestas ir pačiu palankiausiu metu investavus jas į verslą. Tai yra, jis patarė neskubėti kuo greičiau iškaišioti pinigus į skirtingų rūšių akcijas ir obligacijas, jis taip pat buvo žinomo tvirtinimo, kad pinigai tariamai turi nuolat dirbti, priešas. Biržoje jiems dar reikia mokėti rasti „gerą darbą“. Be to turėti solidų rezervą, kurį būtų galima panaudoti atsiradus puikioms pirkimo galimybėms, taip pat niekam netrukdė.

 

Dar vieną gana originalų ir iki šių dienų nepraradusį aktualumo tvirtinimą Džeraldas Loubas pateikė apie „Tikslaus laiko apskaičiavimo svarbą.“ Skirtingai nuo daugelio publikacijų treidingo tema autorių, jis atkreipė dėmesį ne tiek į teisingo įėjimo į rinką problemą, kiek į tai, kodėl pardavimas investuotojui būna daug sudėtingesnis, nei pirkimas.

 

 

Keletas naudingų patarimų

 

Amžininkai dažnai kritikavo Džeraldą Loubą, kad jo leidiniuose trūksta fundamentaliosios analizės ir konkrečių patarimų apie tai, kaip prekeivis turėtų elgtis vienoje ar kitoje situacijoje. Tačiau pats Loubas manė, kad toks konkretumas tik sukomplikuos jo leidinius ir, greičiausiai, atstums daugumą specialaus išsilavinimo ar patirties neturinčių skaitytojų. Todėl jis daugiau dėmesio skyrė investavimo psichologijai ir pačiai žmonių elgsenai biržoje, o ne konkrečioms situacijoms, kurios artimiausiu metu faktiškai gali ir visai nekilti rinkoje.

 

Pagal Džeraldą Loubą, kai tik bet koks vertybinis popierius yra įsigyjamas, prekeivis praranda galimybę išvengti sprendimo priėmimo. Jis būtinai turi apsispręsti: ar kurį laiką pasilikti tą vertybinį popierių sau, ar skubiai jį parduoti? Be to, kaip pastebėjo Loubas, neteisingų sprendimų procentinė dalis sandorių uždarymo metu yra daug didesnė nei atidarymo. Kai investuotojo rankose tik „gyvi“ pinigai, jis gali arba ramioje aplinkoje rasti patrauklesnių investicijoms instrumentų, arba visiškai susilaikyti nuo sandorio. Blogiausiu atveju, galima pasakyti, kad buvo prarastas šansas gauti pelną.

 

Jei aktyvas įsigytas, vilkinimas dažnai būna „lygus mirčiai.“ „Žaliojoje zonoje“ vertybinis popierius gali būti trumpą laiką. Užfiksavus tik nedidelį pelną, prekeivis praranda gero uždarbio galimybę. O kas, jei kotiruotės eis žemyn? Ar reikia fiksuoti nuotolius, kol jie neperžengė visų proto ribų, ar, kaip tai daro daugelis, laukti ir tikėtis posūkio?

 

Šie ir kiti klausimai nuolat kamuoja nepatyrusį investuotoją, ypač tada, kai rinka yra „depresijoje“ ir judėjimai joje nedideli...

Ką galima patarti tokioje situacijoje? Džeraldas Loubas neapsiribojo standartiniais pamokymais apie būtinybę išlikti ramiam ir blaivaus proto, nes suprato, kad tokius įgūdžius gali išsiugdyti toli gražu ne kiekvienas sandorių dalyvis. Tačiau patardavo nepriiminėti skubotų sprendimų tais momentais, kai investuotojas praranda pasitikėjimą. O tokie momentai, pasak Džeraldo, būtinai kyla karštligiškai ieškant tikrai pelningo sandorio. Tokiu būdu jis mano, kad viena pagrindinių biržos prekeivio taisyklių yra laukti, kada ilgalaikio sąstingio laikotarpis pagaliau bus pakeistas augimo etapu, galbūt netgi - pernelyg užaukštintų kainų, atsirandančių visuomenės ypatingo pasitikėjimo fone.

 

Tuo pat metu investuotojas turi suprasti, kad tokias palankias aplinkybes būtinai pakeis naujas aktyvumo rinkoje kritimas. Ir čia taip pat kyla skubotų pardavimų su nedideliu pelnu pavojus. Ypač tada, kai prekeiviui pavyko įsigyti vertybinių popierių nors ir labai pigiai, bet dar gerokai iki tol, kol jų vertė pradės aktyviai augti. Tokiais momentais, tvirtino Loubas, investuotojai dažnai pradeda jausti nerimą keliantį savo padėties netikrumą. Jie, kai bebūtų keista, parduoda aktyvus, atsiradus pirmiesiems augimo požymiams, kai jie tampa tik šiek tiek brangesni nei įsigijimo kaina.

 

Kokia gali būti tokių klaidų kaina šiandien žino daugelis prekeivių. Tiesą sakant, rasti pelningą įėjimo į rinką momentą yra labai sudėtinga. Tuo metu investuotojai dažnai klysta. Bet jei sprendimo dėl pardavimo priėmimo metu kyla nors maža panika, net ir patys geriausi sandoriai bus sugadinti.

 

Džeraldas Loubas manė, kad protingos likvidacijos pagrindu „negali būti apibūdinamas, kaip priešingas veiksnių, sukūrusių realaus pirkimo galimybę, judėjimas.“ Bent jau kai kalbama apie pardavimus vidutinėje ir ilgalaikėje perspektyvoje.

 

Pasak Džeraldo Loubo visada reikia sau nustatyti tam tikrą paprastą mechaninę taisyklę, kurios reikia laikytis bet kokioje situacijoje. Žinoma, ji turi būti pagrįsta sveiku protu ir logika. Be to, investuotojas tiesiog privalo turėti informaciją apie visus vertybinius popierius, iš kurių jis bando užsidirbti pinigų. Protingiausia išeiti iš pozicijos, jei aktyvų kainos ima staiga kristi po ilgalaikio augimo. Kaip tvirtina Loubas, tai yra beveik vienintelė taisyklė, kurios prekeivis turėtų laikytis beveik automatiškai.

 

Be to, bet kuris blaiviai mąstantis investuotojas „pjauna“ nuostolius dar prieš tai, kai jie net teoriškai gali sukelti neigiamus finansinius padarinius visam verslui. Ir čia yra labai svarbu, bent tam tikrą laiką, „pamiršti“ apie popierius, „su kuriais jūs taip negerai išsiskyrėte“. Džeraldas Loubas perspėjo prekeivius dėl visokių sentimentų ir bandymų nedelsiant, ar šiek tiek palaukus, užsidirbti iš to paties instrumento, norint susigrąžinti prarastus pinigus. Daugeliu atvejų toks elgesys problemos neišsprendžia, o tik dar labiau ją pagilina.

 

„Žmogiškieji potraukiai ir antipatijos gali sugriauti bet kokią investicijų programą“, - savo darbuose rašė Džeraldas Loubas. Taigi jis, kaip ir daugelis kitų prekybos biržoje teoretikų, visada primygtinai teigė, kad reikia atsiriboti nuo emocijų, kurios visada buvo pagrindinis prekeivių priešas.

 

Paskelbimo data: 2014-03-24 04:28 Tekstas: Masterforex-V Akademija
Įterpti į BLOG'ą

ECB: euro kursas priklausys nuo valstybių politikos

Forex naujienos, euro kursas. ECB neplanuoja imtis papildomų ekonomikos skatinimo priemonių, pranešė Evaldas Novotnis (Evald Novotny), Europos centrinio banko valdančiosios tarybos narys. Jis mano, jog ECB ekonomikos stiprinimui padarė tiek, kad tolesnis palaikymas tik sąlygos jos priklausomybę.

Dabar ECB atėjo laikas pasinaudoti vaisiais: sekti, kokios yra priimtų sprendimų pasekmės, daryti išvadas ir imtis kitų priemonių. Tai bus tęstinis periodas, kurio metu ECB bus priverstas priimti laukimo poziciją valstybių aktyvumo naudai, mano jis.

Paskelbimo data: 2012-03-16 12:15

Credit Suisse ir Morgan Stanley: euro kursas kris

Forex naujienos, euro kursas. Kaip ir tikėjosi Credit Suisse ir Morgan Stanley analitikai, teigiama verslo nuotaikos indekso ZEW reikšmė Euro zonoje ir Vokietijoje nepadarė didelio poveikio negatyviai investuotojų nuotaikai euro atžvilgiu.

Euro kritimą taip pat sąlygoja ir palūkanų normos skirtumas, duodantis valiutinei porai EURUSD kritimo potencialą iki 1.29 lygio, sako Credit Suisse analitikai.

Paskelbimo data: 2012-03-14 08:20

JAV biudžeto deficitas 2012 metais gali sumažėti

Forex naujienos, dolerio kursas. JAV Kongreso biudžeto valdyba tikisi šalies biudžeto deficito sumažėjimo $1,13 trln. sumai 2012 metais, tai yra $ 0,2 trln. mažiau negu praeitais.

Biudžeto valdybos ekspertų skaičiavimai pagrįsti lyginant kumuliatyvinius biudžeto įvykdymo duomenis už šių finansinių metų 5 mėnesius su praeitas metais. Taigi, deficitas šiuo laikotarpiu yra mažesnis ir sudaro $580,8 mlrd., kai ankstesniu periodu buvo $641,3 mlrd

Paskelbimo data: 2012-03-14 08:11

Amerikos akcijų rinkai gresia kritimas?

Forex naujienos, dolerio kursas. „Amerikos fondų rinkos laukia kritimas“ – teigia Stanley Crouch, vyriausias investavimo direktorius kompanijoje AEGIS CAPITAL. Savo strategijoje ponas Crowch remiasi išvadomis, kurias padarė Ekonominių ciklų tyrimo institutas, antrą kartą patvirtinęs recesijos Jungtinėse Valstijose prognozę.  Jis taip pat pažymėjo, kad tokie signalai aplenkia rinkas ir šiuo metu daugelis fondų indeksų yra pasiekę savo šių metų tikslinius lygius.


Paskelbimo data: 2012-03-07 08:11

Lloyds: svaro sterlingų kurso perspektyvas parodys euras

Forex naujienos, svaro kursas. Lloyds analitikai mano, jog valiutinės poros GBPUSD pirkimas pastaruoju metu tampa nebepatrauklus. Nuomonė pagrįsta tuo, kad verslo aktyvumo indeksas PMI neteikia pagrindo optimizmui dėl Didžiosios Britanijos ekonomikos, o tai reiškia ir dėl „long“ pozicijų atidarymui svaro/dolerio poroje.

Pagrindinis faktorius, šiuo metu darantis įtaką svaro kursui, yra euro kurso dinamika, kuri padės investuotojui pasirinkti investavimo objektą – svarą sterlingų ar JAV dolerį.

Paskelbimo data: 2012-03-06 12:43

Euro kursas: Graikijos defoltas gresia 1 trln. eurų dydžio nuostoliais

Forex naujienos, euro kursas. Šiandien Tarptautinis finansų institutas savo ataskaitoje pranešė, jog Graikijos defoltas Euro zonai gali atnešti 1 trln. eurų nuostolius ir priversti Ispaniją bei Italiją kreiptis dėl finansinės pagalbos į tarptautinius kreditorius.

Pažymėsime, kad siekiant išvengti defloto, Graikijai yra būtina susitarti su kreditoriais dėl restruktūrizavimo programos, pagal kurią bus nurašyta pusė skolos - 360 mlrd. eurų. Stambesni Europos bankai, tokie kaip BNP Paribas, Commerzbank ir Deutsche Bank, pareiškė palaikantys šią programą, o Graikijos finansų ministras Evangelos Venizelos pasakė, jog tikisi it kitų kreditorių dalyvavimo.

Paskelbimo data: 2012-03-06 11:12

Nedarbo lygio mažėjimas JAV – dolerio stiprėjimo signalas?

Forex naujienos, dolerio kursas. Nedarbo lygis JAV 2012 metų sausį sudarė 8,3%. Tai 0,8% mažiau, nei 2010 metų vasarą. Pono B. Bernanke žodžiais, gyventojų, kurie dėl ekonominių priežasčių yra priversti dirbti už pusę atlyginimo, skaičius vis dar yra itin didelis. 2012 metais nelaukiamas tolesnis šio rodiklio mažėjimas, vasario 29 dieną pranešė FED vadovas.

Analitikai sutinka, jog pagerėjimas darbo rinkoje galimas ekonominio augimo atveju, didėjant paklausai ir augant gamybai.

Priminsime, kad pagal atnaujintus JAV Prekybos ministerijos duomenis (US Department of Commerce), JAV BVP 2011 m. IV ketvirtyje išaugo 3,0%, palyginus su ankstesniu ketvirčiu.


Paskelbimo data: 2012-03-02 12:08

Nauji sąskaitų tipai kompanijoje NordFX

Investicinės-finansinės kompanijos Nord Group Investmens Inc. padalinys - brokerių kompanija Nord FX - yra gerai žinoma pasaulyje, nežiūrint į savo jauną amžių (pradėjo veikti 2008 metais).  Per savo trumpą istoriją kompanija NordFX gavo tokius įvertinimus kaip:  „Geriausias valiutų makleris“, „Geriausia mažmeninės prekybos platforma“, „Geriausias valiutinės prekybos specialistas“ ir kt. Su šiuo brokeriu dirba ir patyrę Forex rinkoje  prekybos vilkai,  ir visai žali naujokai, kurie tik pradeda įsisavinti tarptautinės valiutų rinkos prekybos gudrybes.

Paskelbimo data: 2012-02-29 06:06

Euro kursas: apie priverstinį savanoriško Graikijos skolų nurašymo pobūdį

Forex naujienos, euro kursas. Kaip ir reikėjo tikėtis, toli gražu ne visi investuotojai, turintys Graikijos skolinių įsipareigojimų, išleistų iki 2011 metų gruodžio 31 dienos, sutinka nurašyti dalį Graikijos skolų ir atitinkamai apkeisti obligacijas. Dėl to Graikijos vyriausybė ketina įvesti „kolektyvinio veikimo normą“, pagal kurią, savanoriškai sutikus  pakeisti obligacijas ne mažiau kaip 66% kreditorių, likusi investuotojų mažuma privalės susitaikyti su dalies skolų nurašymu priverstine tvarka.

Paskelbimo data: 2012-02-28 10:30

RBS išgelbėjimas nuo bankroto duoda palaikymą svaro sterlingų stiprėjimui

Forex naujienos, svaro sterlingų kursas. Antro pagal dydį Didžiosios Britanijos banko Royal Bank of Scotland Group PLC (RBS) pelnas sumažėjo nuo ₤7,14 mlrd. iki ₤5,92 mlrd., tai yra  17%. 36% sumažėjo bazinis operacijų pelnas (nuo ₤1,67 mlrd. iki ₤1,06 mlrd.). Užfiksuotas kaštų operacijoms mažėjimas iki ₤3,33 mlrd., tai yra 7,5%.

Grynasis nuostolis per 2011 metų paskutinį ketvirtį RBS sudaro ₤1,9 mlrd., o per visus metus - ₤2 mlrd. Ankstesniais metais nuostolis sudarė ₤1,1 mlrd.

Paskelbimo data: 2012-02-27 13:48