Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Trečiadienis, gruodžio 1, 05:40 (GMT +02:00)
Forex rinka

Džeraldas Loubas: labiausiai cituojamas Volstryto investuotojas

Džeraldas Loubas: labiausiai cituojamas Volstryto investuotojas

Vienos publikacijos „Forbes“ žurnale autorius kartą pavadino Džeraldą Loubą (Gerald Loeb) „labiausiai cituojamu Volstryto žmogumi“. Sėkmingas prekeivis, daugiausiai dirbantis su vertybiniais popieriais pagrindinėse JAV biržose, jau trisdešimtaisiais praėjusio amžiaus metais buvo toks atviras laisvajai spaudai, kad pelnytai užsitarnavo šį titulą. Taip pat Loubas išleido labai populiarią knygą, kurioje bandė duoti naudingų patarimų ne tik pradedantiesiems, bet ir jau patyrusiems biržos sandorių dalyviams. Džeraldo amžininkai aukštai įvertino jo indėlį į investicijų verslo plėtrą. Knyga buvo tokia paklausi, kad ją teko spausdinti kelių šimtų tūkstančių tiražais.

 

Investuotojo ir rašytojo karjera

 

Džeraldas Loubas gimė 1899 metais Prancūzijos vyno pirklio šeimoje. Tačiau nuo mažens jam teko patirti ir skurdą, nes jo tėvas prarado savo verslą per 1906 metais San Franciske įvykusį žemės drebėjimą. Jau būdamas 22 metų Loubas žengė pirmuosius žingsnius biržų versle. Gimtajame San Franciske Džeraldas vienoje brokerių firmoje pardavinėjo obligacijas. Atrodytų, nieko ypatingo. Daugelis gerai žinomų verslininkų, sugebėjusių brandžiame amžiuje sukaupti didžiulius kapitalus, jaunystėje buvo paprasti tarnautojai ar tai finansinėse, ar tai kitose organizacijose.Tačiau apie Loubą imta kalbėti dar 1921 metais, kaip apie žmogų, kuriam "ne vis tiek". Pavyzdžiui, jis tiesiog atsisakydavo parduoti klientams tokius vertybinius popierius, kuriais jis pats nepasitikėjo. Ne atkalbinėjo pirkėją, o būtent atsisakydavo imti iš jo pinigus.

 

Iš pirmo žvilgsnio neįprastas, net per daug savimi pasitikintis ir prieštaraujantis darbdavio interesams jaunuolio darbo stilius traukė dėmesį. Pamažu prekeiviai ėmė įsiklausyti į jaunuolio nuomonę. O kai visiems aplinkiniams tapo žinoma, kad pas Loubą negalima a priori atlikti nuostolingų investicijų, žymiai padidėdavo ir jo asmeninių klientų skaičius. Galų gale, Džeraldo talentą pastebėjo labiau patyrę verslininkai. Būdamas trisdešimties jis tapo kompanijos E. F. Hutton & Co partneriu. Priminsime, kad tai buvo tie patys1929 metai, kuriais Jungtinės Amerikos Valstijos patyrė vieną didžiausių istorijoje finansinį krachą. Pakylėtas sėkmės karjeroje, Džeraldas, žinoma, galėjo ir nepastebėti artėjančios krizės. Bet, laimei, viskas įvyko kitaip. Tiesiog žlugimo išvakarėse Loubas sugebėjo paversti jam priklausančius vertybinius popierius „gyvais“ pinigais. Be to, tą patį jis padarė su visais savo klientų indėliais, už tai, žinoma, jie buvo jam nuoširdžiai dėkingi.

 

Netrukus po to Džeraldas Loubas buvo paskirtas kompanijos pirmininko pavaduotoju. Beje, šiose pareigose jis išbuvo daugiau nei 35 metus iki pat savo atsistatydinimo 1965 metais.

 

Kaip pažymi Amerikos biržų verslo istorikai, savo veikloje Džeraldas Loubas visada vadovavosi sveiku protu ir niekada nedarė jokių ypatingų paslapčių nei iš savo idėjų, nei iš tų išvadų kurias padarydavo esant vienai ar kitai situacijai.

 

Dar trisdešimtaisiais metais analitiniai Loubo straipsniai buvo spausdinami tokiuose rimtuose ekonominiuose leidiniuose, kaip „The Wall Street Journal“ ir „Investor Magazine“. Vienu metu laikraštyje jis turėjo net savo skiltį, kuri taip ir vadinosi „Loubas Volstryte“.

 

Vėliau, kai Džeraldas Loubas pasitraukė nuo reikalų, labiausiai jam rūpėjo finansinės žurnalistikos likimas. Siekdamas palaikyti aukštą publikacijų lygį, jis įsteigė savo vardo (Gerald Loeb Awards) premiją, kuri buvo teikiama už pasiekimus dalykiškoje ir finansinėje žurnalistikoje. Laureatais tapdavo geriausių analitinių apžvalgų privatiems investuotojams autoriai.

 

Džeraldas Loubas žinomas ir kaip vieno populiariausių 1935 metų bestselerių autorius. 250 tūkstančių tiražu išleista knyga pavadinimu „Kova už investicinį išlikimą“ buvo greitai parduota - tai buvo negirdėta tokios rūšies ekonominei literatūrai! Pasak kritikų, pagrindinė Loubo knygos sėkmės paslaptis buvo ne tik originalios ir novatoriškos idėjos, susijusios su investavimu biržose, tačiau ir paprastas, kiekvienam skaitytojui suprantamas dalyko išdėstymas, kurio dėka kiekvienas norintis be specialaus pasiruošimo galėjo įsisavinti finansų verslo pagrindus ir taip atverti sau kelią į sėkmę.

 

 

Džeraldo Loubo idėjos ir metodikos

 

Džeraldas Loubas daug dėmesio skyrė būtent pradedančio, neturinčio pakankamai patirties užsiimti verslu biržose, investuotojo paruošimui. Kartais jo metodiką vadino masine rinkodara, paprasta ir suprantama visiems ir kartu pakankamai veiksminga, kad naujokai, žengdami pirmuosius savarankiškus žingsnius, neatsidurtų sudėtingose ​​situacijose ir neprarastų savo kapitalo, nusivylę realiomis investicinės veiklos perspektyvomis.

 

Kartais Loubo metodas vadinamas masine rinkodara, kurios pagrindinė esmė taip pat matoma kai kuriuose sparnuotuose sero Džeraldo posakiuose. Pavyzdžiui: „žmogus turi apriboti savo pradines maisto gaminimo pastangas kiaušinių virimu; niekas nepradeda nuo patiekalo „Kepta Alaska“, nesvarbu, koks puikus desertas gali gautis vėliau.“

 

Be to, Džeraldas Loubas dažnai sakydavo, kad žmonės, ypač pradedantieji investuotojai, per daug tikisi iš savo investicijų. Tiesą sakant, jo nuomone, pagrindinis biržos prekeivio uždavinys yra būtinybė susidoroti su infliacija. O didžiausią naudą galima gauti išsaugojus savo santaupas nepaliestas ir pačiu palankiausiu metu investavus jas į verslą. Tai yra, jis patarė neskubėti kuo greičiau iškaišioti pinigus į skirtingų rūšių akcijas ir obligacijas, jis taip pat buvo žinomo tvirtinimo, kad pinigai tariamai turi nuolat dirbti, priešas. Biržoje jiems dar reikia mokėti rasti „gerą darbą“. Be to turėti solidų rezervą, kurį būtų galima panaudoti atsiradus puikioms pirkimo galimybėms, taip pat niekam netrukdė.

 

Dar vieną gana originalų ir iki šių dienų nepraradusį aktualumo tvirtinimą Džeraldas Loubas pateikė apie „Tikslaus laiko apskaičiavimo svarbą.“ Skirtingai nuo daugelio publikacijų treidingo tema autorių, jis atkreipė dėmesį ne tiek į teisingo įėjimo į rinką problemą, kiek į tai, kodėl pardavimas investuotojui būna daug sudėtingesnis, nei pirkimas.

 

 

Keletas naudingų patarimų

 

Amžininkai dažnai kritikavo Džeraldą Loubą, kad jo leidiniuose trūksta fundamentaliosios analizės ir konkrečių patarimų apie tai, kaip prekeivis turėtų elgtis vienoje ar kitoje situacijoje. Tačiau pats Loubas manė, kad toks konkretumas tik sukomplikuos jo leidinius ir, greičiausiai, atstums daugumą specialaus išsilavinimo ar patirties neturinčių skaitytojų. Todėl jis daugiau dėmesio skyrė investavimo psichologijai ir pačiai žmonių elgsenai biržoje, o ne konkrečioms situacijoms, kurios artimiausiu metu faktiškai gali ir visai nekilti rinkoje.

 

Pagal Džeraldą Loubą, kai tik bet koks vertybinis popierius yra įsigyjamas, prekeivis praranda galimybę išvengti sprendimo priėmimo. Jis būtinai turi apsispręsti: ar kurį laiką pasilikti tą vertybinį popierių sau, ar skubiai jį parduoti? Be to, kaip pastebėjo Loubas, neteisingų sprendimų procentinė dalis sandorių uždarymo metu yra daug didesnė nei atidarymo. Kai investuotojo rankose tik „gyvi“ pinigai, jis gali arba ramioje aplinkoje rasti patrauklesnių investicijoms instrumentų, arba visiškai susilaikyti nuo sandorio. Blogiausiu atveju, galima pasakyti, kad buvo prarastas šansas gauti pelną.

 

Jei aktyvas įsigytas, vilkinimas dažnai būna „lygus mirčiai.“ „Žaliojoje zonoje“ vertybinis popierius gali būti trumpą laiką. Užfiksavus tik nedidelį pelną, prekeivis praranda gero uždarbio galimybę. O kas, jei kotiruotės eis žemyn? Ar reikia fiksuoti nuotolius, kol jie neperžengė visų proto ribų, ar, kaip tai daro daugelis, laukti ir tikėtis posūkio?

 

Šie ir kiti klausimai nuolat kamuoja nepatyrusį investuotoją, ypač tada, kai rinka yra „depresijoje“ ir judėjimai joje nedideli...

Ką galima patarti tokioje situacijoje? Džeraldas Loubas neapsiribojo standartiniais pamokymais apie būtinybę išlikti ramiam ir blaivaus proto, nes suprato, kad tokius įgūdžius gali išsiugdyti toli gražu ne kiekvienas sandorių dalyvis. Tačiau patardavo nepriiminėti skubotų sprendimų tais momentais, kai investuotojas praranda pasitikėjimą. O tokie momentai, pasak Džeraldo, būtinai kyla karštligiškai ieškant tikrai pelningo sandorio. Tokiu būdu jis mano, kad viena pagrindinių biržos prekeivio taisyklių yra laukti, kada ilgalaikio sąstingio laikotarpis pagaliau bus pakeistas augimo etapu, galbūt netgi - pernelyg užaukštintų kainų, atsirandančių visuomenės ypatingo pasitikėjimo fone.

 

Tuo pat metu investuotojas turi suprasti, kad tokias palankias aplinkybes būtinai pakeis naujas aktyvumo rinkoje kritimas. Ir čia taip pat kyla skubotų pardavimų su nedideliu pelnu pavojus. Ypač tada, kai prekeiviui pavyko įsigyti vertybinių popierių nors ir labai pigiai, bet dar gerokai iki tol, kol jų vertė pradės aktyviai augti. Tokiais momentais, tvirtino Loubas, investuotojai dažnai pradeda jausti nerimą keliantį savo padėties netikrumą. Jie, kai bebūtų keista, parduoda aktyvus, atsiradus pirmiesiems augimo požymiams, kai jie tampa tik šiek tiek brangesni nei įsigijimo kaina.

 

Kokia gali būti tokių klaidų kaina šiandien žino daugelis prekeivių. Tiesą sakant, rasti pelningą įėjimo į rinką momentą yra labai sudėtinga. Tuo metu investuotojai dažnai klysta. Bet jei sprendimo dėl pardavimo priėmimo metu kyla nors maža panika, net ir patys geriausi sandoriai bus sugadinti.

 

Džeraldas Loubas manė, kad protingos likvidacijos pagrindu „negali būti apibūdinamas, kaip priešingas veiksnių, sukūrusių realaus pirkimo galimybę, judėjimas.“ Bent jau kai kalbama apie pardavimus vidutinėje ir ilgalaikėje perspektyvoje.

 

Pasak Džeraldo Loubo visada reikia sau nustatyti tam tikrą paprastą mechaninę taisyklę, kurios reikia laikytis bet kokioje situacijoje. Žinoma, ji turi būti pagrįsta sveiku protu ir logika. Be to, investuotojas tiesiog privalo turėti informaciją apie visus vertybinius popierius, iš kurių jis bando užsidirbti pinigų. Protingiausia išeiti iš pozicijos, jei aktyvų kainos ima staiga kristi po ilgalaikio augimo. Kaip tvirtina Loubas, tai yra beveik vienintelė taisyklė, kurios prekeivis turėtų laikytis beveik automatiškai.

 

Be to, bet kuris blaiviai mąstantis investuotojas „pjauna“ nuostolius dar prieš tai, kai jie net teoriškai gali sukelti neigiamus finansinius padarinius visam verslui. Ir čia yra labai svarbu, bent tam tikrą laiką, „pamiršti“ apie popierius, „su kuriais jūs taip negerai išsiskyrėte“. Džeraldas Loubas perspėjo prekeivius dėl visokių sentimentų ir bandymų nedelsiant, ar šiek tiek palaukus, užsidirbti iš to paties instrumento, norint susigrąžinti prarastus pinigus. Daugeliu atvejų toks elgesys problemos neišsprendžia, o tik dar labiau ją pagilina.

 

„Žmogiškieji potraukiai ir antipatijos gali sugriauti bet kokią investicijų programą“, - savo darbuose rašė Džeraldas Loubas. Taigi jis, kaip ir daugelis kitų prekybos biržoje teoretikų, visada primygtinai teigė, kad reikia atsiriboti nuo emocijų, kurios visada buvo pagrindinis prekeivių priešas.

 

Paskelbimo data: 2014-03-24 04:28 Tekstas: Masterforex-V Akademija
Įterpti į BLOG'ą

Forex Prekyba remiantis Masterforex-V.lt TA - 2017.07.08

Forex Prekyba remiantis Masterforex-V.lt TA - 2017.07.08

Paskelbimo data: 2017-07-10 15:50

Forex Prekyba remiantis Masterforex-V.lt TA - 2017.06.24

Forex Prekyba remiantis Masterforex-V.lt TA - 2017.06.24

Paskelbimo data: 2017-06-26 22:23

Forex Prekyba remiantis Masterforex-V.lt TA - 2017.06.17

Forex Prekyba remiantis Masterforex-V.lt TA - 2017.06.17

Paskelbimo data: 2017-06-19 07:50

Kaip įėjimo į rinką taškus randa Forex prekeiviai?

Bet kuris profesionalus prekeivis pasakys, kad „teisingai rasti įėjimo į Forex rinką tašką yra tik pusė sėkmės“. Vargu ar atsiras prekeivis, kuriam patiktų 20 ar 100 punktų nuosmukis po to, kai jis atidarė sandorį.

 

Kaip gi Masterdorex-V prekeiviai randa išėjimo į rinką taškus? Akademijoje yra daugiau nei 20 skirtingų būdų. Vienas jų yra kainų judėjimo signalų palyginimas su apimties signalais.

Paskelbimo data: 2017-06-16 17:32

Forex Prekyba remiantis Masterforex-V.lt TA - 2017.05.27

Forex Prekyba remiantis Masterforex-V.lt TA - 2017.05.27

Paskelbimo data: 2017-05-30 08:45

Forex Prekyba remiantis Masterforex-V.lt TA - 2017.05.13

Forex Prekyba remiantis Masterforex-V.lt TA - 2017.05.13

 

Paskelbimo data: 2017-05-15 07:48

Forex Prekyba remiantis Masterforex-V.lt TA - 2017.05.06

Forex Prekyba remiantis Masterforex-V.lt TA - 2017.05.06

Paskelbimo data: 2017-05-07 07:50

Forex: rinka, kurioje nebūna krizių

Kas yra ekonominė krizė, daugelis mūsų jau galėjome pajusti savo kailiu. Ir, tikriausia, daugelis žmonių sunkiu metu svajojo užsiimti verslu, duodančiu pajamas net ir po pačių stipriausių nuosmukių. Ar tai įmanoma? Pasirodo, taip! Tiesiog reikėjo ištarti stebuklingą žodį „Forex“. 

 
Paskelbimo data: 2017-05-03 08:35

Forex Prekyba remiantis Masterforex-V.lt TA - 2017.04.22

Forex Prekyba remiantis Masterforex-V.lt TA - 2017.04.22

Paskelbimo data: 2017-04-23 17:05

Dotoption - novatoriška binarinių opcionų paslauga

Prekyba rinkoje yra susijusi su rizika ir tai niekam ne paslaptis. Prekeivis gali atlikti keletą pelningų sandorių, o po to dėl įvairių priežasčių kitos operacijos metu patirti nuostolius. Beje, tokius, kurie nubrauks visų ankstesnių sandorių pajamas. O tam yra daugybė priežasčių: netikėta korekcija rinkoje, ne laiku suveikę indikatoriai, paties prekeivio klaida, nepasiteisinęs „persisėdėjimas“ tendencijoje ir t.t.

Paskelbimo data: 2017-04-10 07:43