Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Šeštadienis, liepos 20, 19:10 (GMT +02:00)
Aktualijos investuotojams

10 pagal pajamų dydį stambiausių JAV kompanijų

10 pagal pajamų dydį stambiausių JAV kompanijų

Numeris. 1: Wal-Mart Stores Inc. (1 pav.)

5,9% pardavimų augimo fone Wal-Mart iš praėjusių metų antrosios pozicijos pakilo į lyderius ir tai 2012 fiskaliniais metais lėmė didžiules pajamas, kurios sudarė 443,9 milijardo dolerių.

 

1 pav. Wal-Mart Stores Inc. (NYSE: WMT) akcijų kurso dinamika

 

Be to, kompanijos akcijos naujus fiskalinius metus pradėjo nuo 69,24 dolerių už akciją žymos. Po kai kurių pakilimų ir nuosmukių akcijoms pavyko įsitvirtinti ties 77,74 dolerių žyma, o tai yra lygu 12% augimo.

 

Numeris. 2: Exxon Mobil Corp. (2 pav.)

Exxon kompanijos pajamos buvo tikrai įspūdingos - 449,9 milijardo dolerių per 2012 fiskalinius metus. Dar labiau nustebino pelno dydis - 44,8 milijardo JAV dolerių, tai buvo antras pagal dydį metinių pajamų rodiklis per visą JAV istoriją (aukštesnis buvo tik jų pačių rekordas 2008 metais - 45,22 milijardo JAV dolerių).

 

2 pav. Exxon Mobil Corp. (NYSE: XOM) akcijų kurso dinamika

 

2013 metų gruodžio 19 dieną naftos milžinės Exxon akcijomis buvo prekiaujama ties 99,54 JAV dolerių už akciją žyma.

 

Numeris. 3: Chevron Corp. (3 pav.)

Chevron, antra pagal dydį JAV naftos kompanija, per 2012 fiskalinius metus gavo 233,9 milijardo JAV dolerių pajamas.

 

3 pav. Chevron Corp. (NYSE: CVX) akcijų kurso dinamika

 

Investuotojai turėtų atkreipti dėmesį į šios kompanijos akcijas, nes 2014 metais ji planuoja 12% didinti investicijas į geologinę žvalgybą ir gavybą. Be to, netrukus po to, kai tik baigsis draudimas, kuris įsigaliojo po 100 000 galonų naftos išsiliejimo į Atlanto vandenyną, bus atnaujinta veikla Brazilijoje.

 

Numeris. 4: Phillips 66 (4 pav.)

Phillips 66 - stambus operatorius gamtinių dujų gavybos, perdirbimo ir paskirstymo sektoriuje.

 

4 pav. Phillips 66 (NYSE: PSX) akcijų kurso dinamika

 

Pajamos už 2012 fiskalinius metus sudarė 169,5 JAV dolerio ir kompanija atsidūrė ketvirtoje Fortune 500 sąrašo pozicijoje. Šie metai kompanijos akcijoms prasidėjo nuo 50,58 JAV dolerio žymos ir nuo tada kaina jau pasiekė naują vietos maksimumą ties 74,03 JAV dolerio žyma, taip per 2013 metus pakildama 35% aukštyn.

 

Investuotojai turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad kompanija 2013 metų spalio mėnesį 25% padidino dividendų išmokas iki 0,60 JAV dolerio už akciją.   

Numeris. 5: Berkshire Hathaway Inc. (5 pav.)

Berkshire Hathaway priklauso garsiam investuotojui Vorenui Bafetui (Warren Buffett). Praėjusieji fiskaliniai metai jam buvo sėkmingi, nes Berkshire Hathaway pajamos buvo 162,5 milijardo JAV dolerių.

 

5 pav. Berkshire Hathaway Inc. (NYSE: BRK.A) akcijų kurso dinamika

 

Numeris. 6: Apple Inc. (Nasdaq:AAPL)

 

Apple, garsi kompiuterių milžinė, kuriai nereikia reklamos, per praėjusius finansinius metus gavo 156,5 milijardo JAV dolerių pajamas. Naujas iPad'as buvo daugelio pačių populiariausių „Juodojo Penktadienio“ pirkinių grafikų pirmoje eilutėje.

 

6 pav. Akcijos kaina Apple Inc. (Nasdaq:AAPL)

 

Target Corp. (NYSE: TGT) duomenimis kompanijos Apple produkcija sudarė 22% visų šio laikotarpio pardavimų, iPad'ų buvo parduota 10 kartų daugiau, nei visų Android planšečių kartu paėmus.

 

Kalbant apie Apple korporacijos akcijas, tai pradžioje, balandį jos smuko iki minimalių žymų ties 390,53 JAV doleriais, tačiau dabar atgijo ir yra prekiaujamos už apie 554 JAV dolerius už vieną akciją, nuo metų pradžios pakilusios aukštyn 42%.

 

Numeris. 7: General Motors Co. (7 pav.)

General Motors per 2012 finansinius metus gavo 152,3 milijardo JAV dolerių pajamų.

 

7 pav. General Motors Co. (NYSE: GM) akcijų kurso dinamika

 

Apie GM JAV žiniasklaida jau rašė anksčiau, kai JAV Finansų ministerija, atsisakiusi tęsti Amerikos automobilių pramonės gelbėjimą, pardavė GM akcijų likučius. Tuomet Amerikos mokesčių mokėtojai prarado 10,5 milijardo JAV dolerių.

 

Gegužę kompanijos akcijos pasiekė 33,00 JAV dolerių, susilyginusios su pirminio patalpinimo kaina. Nuo tada akcijų kaina padidėjo 26%.

 

Numeris. 8: General Electric Co. (8 pav.)

Ši kompanija yra stambiausia industrinė JAV kompanija. Ji yra 4-oje pasaulinio stambiausių Forbes Global 2000 kompanijų reitingo pozicijoje, o taip pat pagal Interbrand versiją užima 25-tą poziciją 2013 metų „žaliųjų“ prekių ženklų reitinge.

 

8 pav. General Electric Co. (NYSE: GE) akcijų kurso dinamika

 

Šios kompanijos akcijos 2013 metais parodė gana stabilų laipsnišką augimą nuo 21,34 JAV dolerio už akciją žymos sausį iki 27,21 JAV dolerio lygio lapkričio pabaigoje - gruodžio pradžioje, o tai +27,5% per 2013 metus.

 

Numeris. 9: Valero Energy Corp. (9 pav.)

Tai stambiausia pasaulyje nepriklausoma perdirbimo kompanija, kuri per 2012 finansinius metus sugebėjo gauti 138,3 milijardo JAV dolerių. Kompanijos akcijos per 2013 metus išaugo net 32%.

 

9 pav. Akcijų kainų dinamika Valero Energy Corp. (NYSE: VLO) akcijų kurso dinamika

 

Numeris. 10: Ford Motor Co. (10 pav.)

 

Akivaizdu, kad kompanijai Ford nereikia papildomos reklamos. Per 2012 fiskalinius metus jai pavyko parduoti automobilių už 134,3 milijardo JAV dolerių. Lyginant su ankstesniu laikotarpiu, automobilių milžinė iš 9 pozicijos pakilo į 10 ir vis dar rodo įspūdingus finansinius rodiklius. Neseniai kompanijos atstovai pranešė, kad sumažino 2014 metų pelno prognozę iki tarp 7 ir 8 milijardų JAV dolerių lygio.

 

10 pav. Ford Motor Co. (NYSE: F) akcijų kurso dinamika

 

 

Paskelbimo data: 2014-02-21 08:54 Tekstas: Masterforex-V Akademija
Įterpti į BLOG'ą

Kroatijos įstojimas į ES: krizės gilėjimas ar euro sustiprinimas?

Šių metų liepos 1 dieną Kroatija oficialiai tapo Europos Sąjungos nare, taip išpildžiusi didelės dalies Ukrainos, Gruzijos, Turkijos ir net kaimyninės Serbijos gyventojų širdžiai brangią svajonę.
Dabar, kartu su Kroatija, kadaise superprestižiniame tarptautiniame klube yra 28 nariai ir daugelis ekspertų mano, kad jei jis išliks iki šio dešimtmečio pabaigos, tai daugiau naujais nariais jau tikrai nebepasipildys. Gali būti, kad Balkanų respublika padės tašką viename ambicingiausių projektų senojo pasaulio istorijoje. O galbūt kroatai padarė teisingą pasirinkimą ir priešakyje jų laukia pati šviesiausia ateitis.
Dabar sunku prognozuoti, tačiau vienas dalykas yra aiškus: pasitaikė ne pats geriausias laikas stoti į ES. Susidaro įspūdis, kad europiečiams Kroatija dabar nelabai rūpi, o kroatus nelabai domina, kas vyksta aplink. Naujo šeimos nario priėmimas į „Europos šeimą“ buvo toks kasdieniškas ir nepastebimas, kad noromis nenoromis norisi paklausti: „Ar buvo verta?“

Paskelbimo data: 2013-07-10 12:39

Aukšto dažnio prekybos grėsmės laipsnis

Pastarasis Twitter akcijų vertės kritimas lėmė rimtą Dow Jones Industrial Average nuosmukį - 1400 punktų. Tai turėtų sukelti privačių investuotojų susirūpinimą.Greitas ir netikėtas rinkos kritimas, kurį sukėlė klaidingas pranešimas iš įsilaužtos Associated Press Twitter paskyros apie tai, kad prezidentas Obama buvo sužeistas išgalvoto sprogimo Baltuosiuose rūmuose metu, yra dar vienas priminimas, kokios rizikos gresia finansų rinkoms ir jų dalyviams iš aukšto dažnio prekybos pusės.

Paprastai tariant, aukšto dažnio prekyba - tai superkompiuterių panaudojimo prekybos operacijoms, kurios trunka tik kelias milisekundes, praktika. Kadangi šiuo metu aukštadažnės prekybos robotai valdo pusę visų rinkos sąskaitų, bet koks sistemos sutrikimas arba force majeure (pranc.k.,  nenugalimų jėgų aplinkybės) gali sukelti rinkoje labai rimtų padarinių. Ryškų tokio poveikio pavyzdį stebėjome 2010 metų gegužę, kai Dow Jones indeksas per 10 minučių prarado 1000 punktų.

Paskelbimo data: 2013-07-09 15:10

Ką reikia žinoti apie pinigus?

Mes gyvename informacijos amžiuje. Internete galima rasti šimtus informacinių šaltinių, skirtų verslui ir finansams. Šimtai brokerių kompanijų siūlo prekeiviams savo paslaugas, suteikdami jiems vis platesnes prekybos finansų rinkose galimybes. Internetas atveria didžiulę žinių bazę, kartu su gausybe ekspertų nuomonių apie investicijų, prekybos ir finansų valdymą. Visa tai mums vienodai prieinama. Bet kodėl gi tuomet metų metais sėkmingų prekeivių ir investuotojų skaičius nedidėja?

Taigi, kodėl taip yra? Pasirodo, kad niekas nemoko žmonių, kaip „gaudyti žuvį“ finansų rinkose. Jūs tikriausiai žinote seną kinų patarlę:

„Duok žmogui žuvį ir jis bus sotus vieną dieną. Išmokyk žmogų žvejoti ir jis bus sotus visą gyvenimą.“

Būtent tai mes ir ketiname dabar padaryti. Perduoti į jūsų rankas didžiulę sėkmingos prekybos finansų rinkose patirtį.

Jūsų pirmoji pamoka prasideda nuo pinigų. Papasakosime, ką būtina žinoti apie pinigus.

Paskelbimo data: 2013-07-05 06:31

Ekspertai - ar dėl Europos Sąjungoje didėjančios bedarbystės žlugs euras?

Birželio pabaiga Europos Sąjungai atnešė papildomų išlaidų. Europos valstybės, kurios taip ilgai negali išeiti iš krizės, kad net atėjo laikas pervadinti ja „sąstingiu“, nusprendė pridėti sau, jei ne problemų, tai išlaidų. Dviejų dienų Europos Sąjungos viršūnių susitikimas, kuris vyko 2013 metų birželio 27-29 dienomis, baigėsi aštuonių milijardų eurų iš bendro ES biudžeto praradimu.

Tiesa, ES vadovai tvirtina, kad tai yra labai gerai. Kam gi Europos Sąjunga nusprendė išleisti tokią įspūdingą sumą ir kuo jai tai gresia, nagrinėjo investuotojų portalo „Market Leader“ analitikai.
 

Paskelbimo data: 2013-07-04 09:00

Kodėl bankai nebankrutuoja?

 

Kai kalbame apie banko bankrotą, lygindami jį su pastato griovimu, galime pastebėti, kad šie du procesai turi daug bendro. Iš tiesų, juos abu sukelia būtent tie patys veiksniai: tai arba per silpnas pamatas, negalintis atlaikyti slėgio, arba per didelis svoris.

2008 metų finansinio kracho išvakarėse bankai prisiėmė didesnes rizikas, negu jiems leido jų kapitalas.

Daugeliu atvejų kreditinis petys buvo lygus 40:1, tai yra, kiekvienam kapitalo doleriui teko 40 JAV dolerių rizikos (įsipareigojimų). Žinoma, kad tokia našta buvo per didelė jų pamatams, ir tai vos nesibaigė visišku žlugimu.

Didžiausių bankų gelbėjimui nuo bankroto vyriausybei teko skubiai panaudoti mokesčių mokėtojų lėšas, nors iki tol jie buvo laikomi pernelyg stambiais, kad bankrutuotų.

Paskelbimo data: 2013-07-03 07:39

Forbes apie Vladimiro Putino populiarumą ir Rusijos ateitį

Jau  kelerius metus Vakarų žiniasklaida prognozuoja Vladimiro Putino režimo žlugimą – dar truputėlį ir rusai galiausiai juo nusivils, dar šiek tiek ir jis nugrims į užmarštį. Todėl žaibu iš giedro dangaus daugeliui Vakarų apžvalgininkų, susipažinusių su Rusijos realybe tik iš gandų, buvo Marko Adomanio (Mark Adomanis) straipsnis „Iš tikrųjų, Putino populiarumo reitingai nemažėja“, kuris neseniai pasirodė viename autoritetingiausių pasaulyje ekonominių leidinių - Forbes. Autorius, remdamasis „Levada centras“ apklausos duomenimis, parodo, kad šiandien Putinas, žinoma, yra remiamas mažiau, nei ankstesniais laikais, tai tiesa.

 

Tačiau jau dvejus metus (nuo 2011 metų gruodžio) rėmimo lygis nesikeičia, ir tai taip pat tiesa. Ir, pagaliau, per 13 Vladimiro Putino valdymo metų jo reitingas pasikeitė visai nežymiai. Kuo ne fenomenas? Kuris kitas oficialus asmuo pasaulyje gali pasigirti tokia stabilia liaudies parama? Kitaip tariant, apie bent kiek stabilų ir rimtą Rusijos prezidento populiarumo nuosmukį kalbėti anksti.

 

Tokia realybė. Tačiau Adomanis pripažįsta, kad bendras Rusijos prezidento palaikymo vaizdas yra gana nevienareikšmis. Tai kaip gi keisis Putino populiarumas artimiausiu metu? Kaip pavyksta Rusijos prezidentui išlaikyti žmonių paramą aukštumoje jau kelintus metus iš eilės? Į šiuos ir kitus klausimus atsakymų ieškojo investuotojų portalo „Market Leader“ analitikai.

Paskelbimo data: 2013-07-02 12:47

Masterforex-V prekeiviai apie JAV dolerio kursą ir jo tendencijas pasaulyje

Kas bus su JAV doleriu? Šį klausimą užduoda daugelis, pradedant finansų rinkų šulais ir baigiant paprastais bet kurios pasaulio šalies piliečiais. JAV dolerio svoris yra nustatomas pagal Amerikos ekonomikos stabilumą - ši tezė jau daugiau nei pusę šimtmečio buvo aksioma tiek ekonomistams, tiek ir paprastiems vartotojams. Pastarųjų savaičių įvykiai sukėlė abejones ne tik JAV ekonomikos pozicijų tvirtumu, atsižvelgiant į pasaulinės ekonomikos procesus, bet ir banknotų su buvusių Naujojo pasaulio prezidentų atvaizdais patikimumu.
 
Pradžioje dolerį nukryžiavo politiniai nesutarimai tarp demokratų ir respublikonų dėl JAV valstybinės skolos lubų. Po to sekė ,,netikėtas” tarptautinės agentūros Standard & Poor’s ilgalaikio JAV kredito reitingo sumažinimas, atimant aukščiausią AAA poziciją. Po to sekęs pasaulio fondų rinkų žlugimas šokiravo pagrindinius investuotojus.
 
Ko artimiausiu metu galima laukti iš dolerio ir kokio jo kurso pagrindinių pasaulio valiutų atžvilgiu reikėtų tikėtis, nagrinėjo investuotojų portalo ,,Market Leader” analitikai.

Paskelbimo data: 2013-06-25 08:40

Dilingo centras „InstaForex“ skandalo centre

 

Forex rinka gana dažnai prekeiviams pateikia nemalonių netikėtumų bei sukelia problemų.
Šį kartą į eilę skandalų įsipainiojo praeityje gana populiarus, o taip pat žinomas ir Lietuvos treideriams dilingo centras InstaForex. Investuotojų portalo „Market Leader“ analitikai bandė išsiaiškinti, kas gi atsitiko brokerių kompanijai InstaForex ir kokias grėsmes šis skandalas kelia Forex rinkos prekeiviams.

Paskelbimo data: 2013-06-25 06:23

NordFX - geriausias brokeris darbui su patarėjais

Forex rinkoje žinoma kompanija NordFX gavo apdovanojimą „Geriausias brokeris 2012 darbui su patarėjais“. Kaip žinia, patarėjų arba specializuotų programų-robotų panaudojimas žymiai padidina prekybos efektyvumą. Forex rinkoje dirbantys prekeiviai gali geriau formuoti prekybos strategijas, daug tiksliau nustatinėti pelningiausius įėjimo ir išėjimo taškus. Tuo būdu iki minimumo sumažinami galimi praradimai, o didelių pelnų gavimas tampa stabiliu procesu.

Paskelbimo data: 2013-06-21 12:07

Masterforex-V: kaip pradedančiajam prekeiviui išvengti klaidų Forex rinkoje?

 

Šiuolaikinė ekonominė situacija tiesiogiai įtakoja pragyvenimo lygį ir kokybę. Didžioji visuomenės dalis yra priversta vis labiau susiveržti diržus, taupyti viskam. Todėl vis daugiau gyventojų atkreipia dėmesį į galimybę išsaugoti pinigines lėšas, investuodami jas į prekybą finansų rinkose, tarp jų ir tarptautinėje valiutų rinkoje Forex.


Siekiant padidinti turimas lėšas, kartu užtikrinant ir jų apsaugą nuo infliacijos, būtina prekiauti - pirkti ir parduoti finansinius instrumentus palankiausiomis kainomis, gaunant pelną iš kainų skirtumo. Taip dauguma ir daro, tačiau, deja, ne kiekvienam pasiseka gauti didelius pelnus.

Kodėl? Statistika rodo, kad Forex rinkoje sėkmingai dirba ne daugiau kaip 5-7% prekeivių. Paprastai, tai tie žmonės, kurie susiję su finansų rinkomis kaip su pilnaverte profesine veikla, kur darbo kokybė tiesiogiai priklauso nuo žinių ir gebėjimų jas pritaikyti (portalas Market Leader neseniai publikavo vieno iš profesionalių treiderių  interviu, jį rasite šiame straipsnyje „Kaip Masterforex-V dalyviai uždirba stabilų pelną Forex rinkoje“). Kiti prekeiviai linkę manyti, kad dirbant Forex rinkoje, norint gauti pajamas, nereikia kokių nors pastangų. Būtent todėl, vietoj to, kad apsaugotų savo kapitalą ir jį padidintų,  jie patiria tik nuostolius.

Paskelbimo data: 2013-06-20 12:43