Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Antradienis, gegužės 24, 13:38 (GMT +02:00)
Aktualijos investuotojams

Ar sužlugdys Sorošas Kinijos juanį, kaip kažkada „numetė“ svaro kursą

Ar sužlugdys Sorošas Kinijos juanį, kaip kažkada „numetė“ svaro kursą

 Na, kas gi jo nežino? Džordžą Sorošą pažįsta visi. Vieniems jis - finansinis genijus, sėkmingas investuotojas ir garsus pranašautojas, o kitiems - biržos spekuliantas, visada planuojantis kažką blogo. Tačiau nepaisant to ir tie, ir kiti dėmesingiausiai klausosi jo pranešimų ir prognozių. Būtent taip atsitiko ir su jo žinute svetainėje Project Syndicate. O ten buvo ką paskaityti.

 

Straipsnyje Sorošas nerimaudamas įspėjo. Jis pamatė naują didelę grėsmę pasaulio ekonomikai - Kinija. Žymus finansininkas prognozuoja, kad dabartinės Kinijos vystymosi tendencijos gali sukelti „kietą“ antrosios pasaulio ekonomikos „nusileidimą“  ir katastrofiškus padarinius pasaulio prekių ir valiutų rinkose. Kaip galime vertinti šį Sorošo teiginį - kaip pirmąjį Kinijos valiutos ir skolos aktyvų spekuliacinės atakos  signalą, ar kaip šio pasaulio stipriųjų įspėjimą apie artėjančias naujas problemas. Į šiuos ir kitus klausimus atsakymų ieškojo portalo investuotojams  „Market Leader“ analitikai.

 

 

Apsukrusis Sorošai, ko sukinėjiesi virš Kinijos?

 

Sako, kad į Sorošo vertinimus reikia įsiklausyti. Tai kurgi yra pagrindinis šalies sopulys? Jis augančiame savivaldybių ir provincijų skolų krūvyje ir tai nei daug, nei mažai - 3,3 trilijono JAV dolerių, tai yra du kartus daugiau nei valstybinė Kinijos skola. Beje, prieš kokius trejus metus šie rodikliai buvo beveik lygūs. Vladimiras Panovas KM.RU („Džordžas Sorošas nusitaikė į Kiniją“) šį faktą paaiškina ta aplinkybe, kad dėl spartaus BVP augimo Kinija buvo padengta nesuskaitoma daugybe infrastruktūrinių projektų, buvo akivaizdžios didžiulės šešėlinio kreditavimo apimtys ir šie projektai neatnešė ypatingų pajamų, tačiau vietinius finansus smarkiai perkrovė. Ir štai dabar pučiamas „burbulas“.

 

Kinija šiandien tikrai turi didelių problemų, akivaizdus ekonominio augimo lėtėjimas. Taigi, praėjusiais metais BVP augimas buvo apie 7,6 proc. (tai, beje, yra pats prasčiausias rezultatas nuo 1999 metų), dėl lengvatinių kreditų ir dideles apimties neatsiperkančių projektų, bankai patiria rimtas problemas. Iš tiesų, 2013 metais Kinijos Liaudies bankui ne kartą teko kovoti su tarpbankinio kreditavimo palūkanų normų didinimu, kurios siekdavo pavojingus šalies ekonomikai rodiklius. Sistemą formuojančiuose bankų balansuose augo blogos skolos.

 

Viskas taip, bet kas slypi už Sorošo prognozės? Šiuo klausimu ekspertai turi keletą pagrindinių versijų. Čia jas ir išvardinsime.

 

Pirma - konspirologinė. Sorošas ir už jo stovintys JAV finansiniai ir politiniai sluoksniai yra rimtai susirūpinę dėl Kinijos karinės ir ekonominės galios augimo. Kad Kinija netaptų šalimi Nr. 1, Sorošui buvo pavesta pirmajam pradėti informacinį karą prieš Kiniją, prie kurio greitai prisijungs ir pasaulio žiniasklaida bei visi įmanomi ekspertai ir politikai. Taip bendromis pastangomis į masinę sąmonę prasiskverbs mintis apie greitą Kinijos ekonomikos žlugimą su visais iš to išplaukiančiais graudžiais padariniais.

 

Antra - asmeninis Sorošo žaidimas ir noras užsidirbti. Jo jokiu būdu nereiktų vertinti tik kaip JAV vadovybės valios vykdytojo. Visai įmanoma, kad senas klastūnas, manipuliuodamas visuomenės nuomone ir rinkų nuotaikomis, nusprendė pigiai supirkti dalį KLR skolų ir aktyvų. Girdi, po jo pareiškimų juanis kris ir jis, iš anksto tai  numatydamas , gerai pasipelnys, žaisdamas valiutų biržoje. Juk žaidimas kainų skirtumais - jo stiprioji pusė. Taip jau buvo su Sorošu 1992 metais, tais metais, kai jam visam likusiam gyvenimui prilipo žmogaus, įsibrovusio į Anglijos banką, titulas. Tuomet Anglijos svaro kursas nukrito 3000 punktų ir tai Sorošo kontroliuojamai kompanijai Quantum atnešė 2 milijardų pelną. O kaip Anglijos ekonomika? Dėl tokios Sorošo ir į jį panašių veiklos jai buvo gerokai pakenkta. Vladimiras Panovas neatmeta dar vieno Sorošo išpuolio prieš Kiniją varianto paaiškinimo. Galbūt jis senatvėje sugalvojo savo paskutinį ir svarbiausią šedevrą biržoje - ne dėl pinigų, bet dėl šlovės? Šlovės „žmogaus, sunaikinusio Kiniją“? Kodėl gi ne?

 

Trečia - fantastinė. Galbūt Sorošo paprašė tokiu būdu nusmukdyti juanį... pati Kinijos valdžia. Kodėl gi ne? Šiandien Kinijai nereikia per daug stipraus juanio, tai kenkia jos produktų konkurencingumui, kelia realią grėsmę jos į eksportą orientuotai ekonomikai. Beje, versija juk neatsitiktinai vadinama fantastine.

 

 

Sorošai, tu grobio nesulauksi, juanis - ne tavo!

 

Ir vis tik Sorošo prognozių nereikėtų pervertinti. Pamename, kad jis jau prognozavo ES Sovietų Sąjungos likimą, ragino Europą pribaigti eurą ir t.t. Ir kas? Ir nieko. Visi gyvi ir šiek tiek sveiki. Taigi, toks iš jo ir pranašas. Neatsitiktinai daugelis mano, kad jo finansinių sėkmių pagrindas visai ne mistinis įžvalgumas, o banali vidinė informacija. O ir Sorošas jau seniai ne tas, kaip bebūtų seneliui jau 83 metai. Pavyzdžiui, Agentūra „Bloomberg“ įsitikinusi, kad Sorošo karas prieš Kiniją vyksta tik informaciniame fronte, šiaip ar taip, pinigai,  kol kas į apyvartą nepaleisti ir spekuliatyvinės trumposios Quantum Kinijos aktyvų pozicijos dar neatidarytos.

 

Bet net jei Sorošas būtų nusiteikęs ryžtingiau, šios akcijos sėkmė būtų daugiau nei abejotina. Abejotina - dėl daugelio svarbių aplinkybių. Išvardinsime tik keletą jų:

 

- administracinė-komandinė Kinijos ekonomika pagal savo apibrėžimą daro beveik neįmanomą žmogaus rankos sukeltos finansų krizės sukūrimą, net jei ta ranka - paties Sorošo. Kinija - tai jums ne laisvosios Europos ir Azijos rinkos;

 

- juanis nėra laisvai konvertuojama valiuta, juanio atsargos už šalies ribų - nedidelės.Tai reiškia, kad juanių išpardavimas beveik neįmanomas. Taigi, naujausiais Kinijos valiutinių sandorių centro duomenimis, 2014 metų sausio 13 dieną tarpinis Kinijos juanio kursas JAV dolerio atžvilgiu buvo 6,0950 juanio už dolerį, o tai yra 58 baziniais punktais daugiau nei prieš tai buvusią prekybos dieną ir tai tapo nauju laikotarpio rodikliu po juanio keitimo kurso formavimo mechanizmo reformos pradžios 2005 metų liepos mėnesį, pažymi kompanijos NordFX analitinio skyriaus specialistai;

 

- pirmiausia, ekonominio augimo sulėtėjimas šalyje  yra susijęs su užsienio rinkų, galutinai neatsigavusių po pasaulinės krizės, neapibrėžtumu. Dėl šios priežasties Kinijos prekių pasaulyje paklausa yra silpna. Tačiau praėjusių metų pabaigoje pagrindiniai Kinijos ekonominiai rodikliai parodė net labai neblogą dinamiką. Kinijos ekonominis bumas tęsiasi. Jau vien tik ko vertas Kinijos kosminio aparato „Chang‘e-3“ nusileidimas mėnulyje gruodžio mėnesį;

 

 Kinijos valstybinių aktyvų apimtys sudaro 300 procentų BVP, o auksu padengtos valiutos rezervai yra didžiausi pasaulyje (maždaug 3,5 trilijono dolerių). Taigi, finansinio žlugimo šalyje rizika vis tik yra gana maža. Užtenka pasakyti, kad jau daugelį metų Kinijos einamųjų operacijų sąskaita išlieka teigiama;

 

- Kinijos vyriausybė jau ėmėsi blogų skolų bankų balansuose mažinimo priemonių, o taip pat privertė finansines institucijas padidinti rezervinių lėšų dydį. Tačiau nepamirškime, kad šalies bankų sistemą visiškai kontroliuoja vyriausybė, tai, kaip gi esant tokioms aplinkybėms vienam privačiam investuotojui, net jei jis yra Sorošas, išjudinti jos stabilumą?

 

Visa tai ir sukelia rinkų optimizmą. Jie nesitiki Kinijos ekonomikos „kieto nusileidimo“, nepaisant visų Sorošo pastangų. O jam pačiam su Kinija nesusitvarkyti.. Ne tie laikai ir ne tos jėgos.

 


Paskelbimo data: 2014-01-22 04:20 Tekstas: Masterforex-V Akademija
Įterpti į BLOG'ą

Kodėl faktiniai automobilių kuro suvartojimo rodikliai viršija deklaruojamus duomenis

Leidinio Westdeutsche Allgemeine Zeitung informacijos duomenimis, naujų automobilių Europos šalyse kuro sąnaudos vidutiniškai 42 procentais viršija gamintojų deklaruojamus rodiklius.  Todėl vidutinis automobilių savininkų permokos dydis sudaro apie 400 JAV dolerių per metus. Tokius duomenis gavo Tarptautinė ekologiškai švaraus transporto taryba (ICCT).

Paskelbimo data: 2017-12-05 08:01

Tokijo automobilių salonas pradžiugino automobilių mėgėjus naujovėmis

Tokijo automobilių salone Japonijos gamintojai tradiciškai pristato naujoves, kurios išsiskiria kiek neįprastu dizainu. Šiemet automobilių gamintojai taip pat pristatė eilę gana perspektyvių, bet iš pirmo žvilgsnio neįprastų automobilių modelių. Kiekvienas naujas produktas pritrauks ne tik automobilių rinkos ekspertų, bet ir automėgėjų dėmesį.

Paskelbimo data: 2017-11-16 08:48

Mokslininkai nukėlė pasaulio pabaigą į 2100 metus

Mokslininkas priminė, kad per pastaruosius 540 milijonų mūsų planetos istorijos metų buvo 5 masinio gyvų būtybių išmirimo bangos - ir visos jos buvo lydimos anglies cirkuliacijos ciklo gamtoje pokyčių.

Paskelbimo data: 2017-10-16 07:50

Baltarusija atsisako sąjungos su Rusija pasaulinėje kalio trąšų rinkoje

Minske manoma, kad jie sugebės savarankiškai kontroliuoti didelę dalį pasaulinės kalio trąšų rinkos. Šioje srityje Baltarusija nusprendė atsisakyti bet kokio bendradarbiavimo su Rusija. Tai praneša verslo žmonių portalo „Market Leader“ žurnalistai su nuoroda į „Novoje vremia".

Paskelbimo data: 2017-10-11 07:47

Kaip praktiškai realizuoti „brexit'ą“

Pasak Didžiosios Britanijos finansų ministro Filipo Hamondo (Philip Hammond), pereinamasis laikotarpis po JK pasitraukimo iš ES turi būti baigtas iki 2022 metų, iki kitų šalies visuotinių parlamento rinkimų. Jis mano, kad santykiai su Europos Sąjunga trejų metų laikotarpiu po „brexit'o“ gali būti panašūs į dabartinius, o būtent Jungtinė Karalystė dalyvaus muitų sąjungoje ir išlaikys prieigą prie bendrosios rinkos.

Paskelbimo data: 2017-09-22 07:50

Saulė ir vėjas labai greitai padarys anglies gavybą nepelninga

Labai greitai anglies šachtos taps nerentabilios, o angliakasių profesija pasiners į užmarštį. Šią prognozę pateikė verslo naujienų agentūra Bloomberg.

 

Anglies gavybos duobkasiu taps alternatyvi, arba „žalioji“, energetika, naudojanti saulės ir vėjo energiją. Jau po 3-4 metų saulės ir vėjo energijos kaina susilygins su energijos generacija iš anglies, o po 20-25 metų anglies naudojimas energijos gamybai smuks 87 procentais.

Paskelbimo data: 2017-08-26 19:39

„Išmanieji“ GOOGLE akiniai grįžta!

Patobulinta išmaniųjų GOOGLE akinių versija vadinama Glass Enterprise Edition greit pasirodys prekyboje, pranešė BBC su nuoroda į naujienų tinklapį Medium.

Paskelbimo data: 2017-08-22 15:18

Kriptovaliutos: kas naudingiau - investuoti ar jas „išgauti“?

Pastarosiomis dienomis vis daugiau žmonių atkreipia dėmesį į vakar dar mažai žinomas kriptovaliutas su jų „vadu“ - bitkoinu (bitcoin, BTC). Daugelis, žinoma, girdėjo apie šią skaitmeninę valiutą, kuri leidžia mokėti už pirkinius, atsiskaityti už paslaugas, investuoti, netgi uždirbti tik iš to, kad turi bitkoinų.

 

Paskelbimo data: 2017-08-01 07:50

Gyvenimas vien iš prekybos - utopija? Nemokamas vebinaras

Prieš pradedamas keliauti Forex prekybos keliu dažnas naujokas turi klaidingą supratimą ir iliuzijų apie tai, kokia iš tikrųjų yra sėkmingo prekeivio valiutomis kasdienybė. Svajojama apie „laisvą“ darbo grafiką, darbo aplinką pagal pasirinkimą, jokių viršininkų, jokio streso, darbo krūvis pagal pageidavimą ir išpildyta bet kuri asmeninė ar artimųjų svajonė. Deja viskas ne taip paprasta.

Paskelbimo data: 2017-07-31 15:59

Holografiniai vaizdo skambučiai išmaniais telefonais tampa realybe

Pirmą kartą žmonijos istorijoje holografinis vaizdo skambutis buvo atliktas šių metų balandžio 3 dieną. Proveržį telekomunikacijų srityje atliko Verizon (JAV) ir Korean Telecom (Pietų Korėja) kompanijų darbuotojai. Holografinis vaizdas į išmaniuosius telefonus buvo perduodamas tarp Pietų Korėjos Seulo ir Amerikos Nju Džersio. Demonstracijos metu holografinis Verizon darbuotojo vaizdas atsidūrė Korean Telecom būstinės monitoriuje.

Paskelbimo data: 2017-07-28 17:55