Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Ketvirtadienis, liepos 27, 09:51 (GMT +02:00)
MT-ECN.Tarpbankiniai spredai nuo 0 punktų, maža komisija. ECN prekyba žinomame terminale!

Aktualijos investuotojams

Golfas-nekilnojamasis turtas Ispanijoje DGF&IP ekspertų pripažintas nauja perspektyvia kryptimi Naujaisiais 2014 Metais

Golfas-nekilnojamasis turtas Ispanijoje DGF&IP ekspertų pripažintas nauja perspektyvia kryptimi Naujaisiais 2014 Metais

Suvedus besibaigiančių 2013 metų rezultatus, galima labai užtikrintai paskelbti apie stabilizacijos Ispanijos nekilnojamojo turto rinkoje pradžią.

Šiais metais Ispanija nekilnojamojo turto pirkėjams pateikė ne vieną siurprizą. Kai kam jie buvo malonūs, kai kam ne labai. Staigus PVM (IVA) padidėjimas metų pradžioje nuo sumažintų 4 iki 10% sukėlė nemažą potencialių pirkėjų nerimą. Taip pat nenudžiugino ir rugpjūčio mėnesį padidinti mokesčiai populiariausiuose regionuose, perkant antrinį nekilnojamąjį turtą (ITP), nuo 8 iki tų pačių 10%. Tačiau, nepaisant mokesčių padidėjimo, bendra rinkos situacija, visuotinis nekilnojamojo turto kainų mažėjimas paskatino pirkimus.

 

Rugsėjo pabaigoje įsigaliojęs įstatymas „Apie verslininkų rėmimą“ suteikė galimybę, perkant nuo 500 000 eurų, gauti investuotojo vizą, suteikiančią teisę metų eigoje būti Ispanijoje neribotą laiką. Bet, deja, tie, kurie pirko tomis pat sąlygomis iki įstatymo įsigaliojimo, negali pretenduoti į tokią vizą. Tiesą sakant, jiems lieka patikrintas būdas gauti leidimą gyventi (LG) pagal patvirtintas pajamas. Pagrindinis skirtumas yra tas, kad pagal naująjį įstatymą nėra būtina patvirtinti buvimo Ispanijos teritorijoje vietos.

 


LG - investicijų į Ispanijos nekilnojamąjį turtą pliusai ir minusai


Įsigaliojus įstatymui „Apie verslininkų rėmimą“, stengėmės nustatyti šių investicijų ir Leidimo gyventi gavimo galimas naudas.

Portalas „Market Leader“ su klausimais kreipėsi į oficialiąją Katalonijos (Catalunya) kompanijos „Deutsche Grundbesitz Finanzmanagement und Immobilien Partner“ S.L. (DGF&IP) atstovę Rusijoje Olgą Golenko:


- Kas dar, atsižvelgiant į gana patrauklias sąlygas Ispanijos rinkoje, gali būti įdomu užsienio pirkėjams?

- Nepaliesta tokia įdomi kryptis, kaip golfas-nekilnojamasis turtas, tai yra nekilnojamasis turtas, teritoriškai susietas su golfo aikštynais, kuriais garsėja Ispanija. Tai visas rinkos segmentas. Kalbant apie investicinį patrauklumą, tai, pavyzdžiui, kurortinis nekilnojamasis turtas naudojasi aktyvia paklausa, nuomojant tik sezono metu, o tai visiškai netaikoma golfui-nekilnojamajam turtui, kadangi golfas - tai žaidimas ištisus metus. Europiečiai yra aistringi golfo žaidėjai ir orientyras čia nukreiptas į Europos nuomininkus.

 

Golfo populiarumas nuolat auga. Nekilnojamojo turto pirkimas netoli golfo kurortų yra prestižinis pirkinys. Golfas - elitinis žaidimas ir be to, taip pat, kaip ir buriavimas - tai gyvenimo būdas, jis domina visas amžiaus grupes.

 

Ispanijoje yra ir kitų įdomių krypčių, pavyzdžiui, agro-turizmo arba kaimo turizmo plėtra. Dabar tai madinga ir paklausi tendencija Europoje. Čia atsiveria gana įdomios investavimo galimybės.


- Jei sustotume prie golfo, kiek jis išvystytas Ispanijoje, įskaitant Kataloniją?

- Golfas Ispanijoje išvystytas visur, jo populiarumas didžiulis. Žemyne ir salose yra daugiau negu 300 golfo aikštynų ir jų skaičius auga.

Katalonijoje priskaičiuojami 38 golfo aikštynai. Elitinis golfo klubas PGA Catalunya Golf Resort yra žinomas visame pasaulyje, antrasis Ispanijos reitinge po Andalūzijos Valderrama Golf Club. Laukas išsidėstęs Kosta Bravoje (Costa Brava), Žirono (Girona) provincijoje, suprojektuotas ir pastatytas 1999 metais. Jo savininkas - ištikimas golfo gerbėjas, telekomunikacijų milijardierius Danielius Obrajanas (Daniel O'Brien). PGA Catalunya Golf Resort įtrauktas į geriausių Europos laukų dešimtuką, išties yra  meno kūrinys, atsižvelgiant į jo architektūrą, jis sujungia savyje vykusį išdėstymą ir pritrenkiančius vaizdus. Be to, Kosta Bravai priklauso tokie gerai žinomi ir prestižiniai Europoje golfo klubai, kaip Golf Platja de Pals, įsikūrę vos per 500 metrų nuo Palso paplūdimių. Laukai Golf Peralada Peraladoje nekartą buvo pripažinti geriausiais regione. Nepaprastai populiarūs klubų Golf d'Aro Playa ir Golf Costa Brava Santa-Cristina d'Aro golfo laukai.  Dabar galima labai sėkmingai pirkti nekilnojamąjį turtą visoje Kosta-Bravoje. Kalbant apie visą Kataloniją, yra puikios urbanizacijos šalia golfo aikštynų ir Barselonos provincijoje, Costa-del- Maresme, Costa-del-Garraf pakrantėse, Taragonos (Tarragona) provincijoje, Kosta-Dorados (Costa Dorada) pakrantėje.


- Pagal 2013 metų rezultatus, investicijų į Ispanijos nekilnojamąjį turtą dydis sudaro 4 milijardus eurų, o tai atitinka 2004 metų lygį. Sprendžiant iš ekspertų, tokių kaip konsultacijų kompanija CBRE Espana ir BBVA bankas, pareiškimų Ispanijos nekilnojamojo turto rinka jau pasiekė dugną ir atėjo laikas investuoti pinigus. Kokios jūsų prognozės Ispanijos nekilnojamojo turto rinkai 2014 metais?

- Šie metai mus labai pradžiugino ir 2014 metų prognozės yra gana optimistiškos. Iš Ispanijos Generalinės notarų  tarybos ataskaitos išplaukia, kad nuo krizės pradžios šių metų rugsėjį nekilnojamojo turto kainos Ispanijoje pasiekė istorinį minimumą. Atsižvelgiant į tai, kad pagrindinė mūsų specializacija yra Katalonijos nekilnojamasis turtas, galiu drąsiai pasakyti, kad pardavimai šiame regione 2014 metais toliau augs. Katalonija gėrybių kupinas kraštas, labai perspektyvus, paklausus. Barselona dabar traukia investuotojus kaip magnetas.

Pagal vieno pirmaujančio nekilnojamojo turto portalo Ispanijoje ekspertų medžiagą, spalio mėnesį antrinio nekilnojamojo turto kaina Katalonijoje padidėjo 1,3%.

 

Provincija Žirona su Kosta Bravos pakrante dėl savo unikalios padėties Prancūzijos pasienyje, netoli Barselonos, tarp jūros ir Pirėnų, spalį parodė antrinio nekilnojamojo turto kainų augimą 1,8%.

 

 

Į Ispaniją grįžta stambūs investuotojai

 

Bilas Geitsas  (Bill Gates) neliko abejingas Ispanijai, investavęs 113 milijonų eurų į statybų kompaniją FCC. Dabar Amerikos milijardierius Džordžas Sorošas (George Soros) vėl, po šio sumanymo atsisakymo 2010 metais, planuoja investuoti į Katalonijos nekilnojamąjį turtą, jo padėjėjai tyrinėja perspektyvius aktyvus.  Naujų nekilnojamojo turto agentūrų, statybų firmų, finansinių organizacijų daliai 2013 metais teko daugiau kaip 70% visų investicijų ir tai didžiausias rodiklis nuo ekonominės krizės pradžios.

- Per pirmuosius aštuonis 2013 metų mėnesius užsienio investicijų į ekonomiką suma padvigubėjo. Tarptautinė reitingų agentūra Fitch 2013 metų spalio pabaigoje padidino Ispanijos kreditingumo lygį iki BBB žymos, įvertinusi jį kaip „pakankamą“. Daug gana teigiamų faktų. Ir nors dar anksti kalbėti apie krizės Ispanijoje pabaigą, yra labai perspektyvūs regionai, tokie kaip Katalonija, kuri yra labai sėkminga investicijų vieta. Aš tikiu, kad 2014-ieji bus puikių sandorių metai - apibendrino pabaigoje Olga Golenko, oficiali Katalonijos kompanijos „Deutsche Grundbesitz Finanzmanagement und Immobilien Partner“ S.L. atstovė Rusijoje.

Paskelbimo data: 2013-12-27 07:28 Tekstas: Masterforex-V Akademija
Įterpti į BLOG'ą

Trampo politika atima iš JAV pagrindinį vaidmenį vakarų pasaulyje

Ekspertų tarpe dabartinio JAV prezidento Donaldo Trampo politika kelia susirūpinimą. Daugelio apžvalgininkų nuomone, dėl valstybės vadovo politikos JAV gali prarasti savo, kaip Vakarų pasaulio lyderės, pozicijas.

 

CNN televizijos kanalo vedantysis, politologas, ekspertas tarptautinių santykių srityje Faridas Zakarija (Fareed Zakaria) savo „The Washington Post“ publikacijoje rašė, kad pastarieji Donaldo Trampo žingsniai suvienijo Europą taip, kaip to nesugebėjo padaryti net Rusijos prezidentas Putinas. Visiškai tikėtina, kad Vakarų pasaulio dabartinis JAV prezidentas nesužlugdys, tačiau Vašingtonas rizikuoja prarasti savo vadovaujantį vaidmenį.

Paskelbimo data: 2017-07-26 18:42

„Goldman Sachs“ pataria investuotojams vengti rublio

Investicinis bankas „Goldman Sachs“ pataria investuotojams nutraukti procentinių palūkanų (carry trade) žaidimą Rusijos rubliais ir pereiti prie kitų besivystančių šalių valiutų.

 

„Goldman Sachs“ strategų rekomendacijos buvo viešai paskelbtos liepos 18 dienos apžvalgoje. Jie paskelbė apie rublio ir dar kelių besivystančių šalių valiutų augimo potencialo išsekimą.

Paskelbimo data: 2017-07-25 17:26

Kiek kainuoja nuskristi į Marsą?

Verslininkas, SpaceX ir Tesla kūrėjas Ilonas Maskas (Elon Musk) mano, kad yra būtina įsisavinti naujas technologijas, kad būtų galima ženkliai sumažinti žmogaus skrydžio į Marsą išlaidas. Dabar vieno asmens nusiuntimas į „Raudonąją planetą“ kainuotų 10 mlrd. dolerių - tai yra labai didelė suma, bet yra visai įmanoma ją sumažinti iki 200 tūkstančių. Esant tokiai kainai į Marsą būtų galima siųsti dideles žmonių grupes.


Paskelbimo data: 2017-07-14 08:10

Kaip Kinija investicijomis pavergė pusę Afrikos

Dešimtis milijardų eurų Kinijos vyriausybė skiria Pekinui strategiškai svarbioms šalims. Strategiškai svarbių valstybių sąrašas apima nemažai Afrikos kontinento šalių.

 

Savo publikacijoje Prancūzijos leidiniui „Le Monde“ apžvalgininkas Sebastijanas Le Belzik (Sebastien Le Belzic) rašo, kad nuo 2000 metų Kinijos bankai ir įmonės skyrė 77 mlrd. eurų padėti šalims, turinčioms strateginę reikšmę Kinijai. Neseniai Kinijos televizijos žiūrovams buvo rodomas naujas dokumentinis filmas, pavadinimu „Mano traukinys, mano istorija“, kuris yra odė Pekino investicijoms į Afrikos šalis.

Paskelbimo data: 2017-07-13 08:58

Kuo dabartinės mobiliųjų prietaisų baterijos skiriasi nuo ankstesnių kartų baterijų

Šiuolaikiniai išmanieji telefonai nuo Nokia 3310 tipo mobiliųjų telefonų skiriasi ne tik techninėmis specifikacijomis, bet ir baterijų tipais, tačiau daugelis įmantrių mobiliųjų prietaisų savininkų iki šiol juos pakraudami vadovaujasi žinomos „plytos“ epochai aktualiais patarimais. Daugiau informacijos apie tai, kuo šiuolaikinių išmaniųjų telefonų baterijos skiriasi nuo ankstesnių kartų baterijų, pateikia portalo „Market Leader“ žurnalistai.

Paskelbimo data: 2017-07-12 18:31

Vokietijoje išleista 0 eurų nominalo kupiūra

Kaip pažymima portale „Market Leader“, Vokietijoje pasirodžiusi nauja neįprasta eurų nominalo kupiūra nėra atsiskaitymo priemonė, tačiau ji yra tikra. Jos išleidimui pritarė Europos Centrinis bankas ir atspausdintas banknotas visiškai atitinka technologijas: popieriaus, vandens ženklų, kitų apsaugos ženklų - viskas, kaip ir kitų nominalų kupiūrose.

 

Paskelbimo data: 2017-07-07 08:27

Tendencijos analizė FOREX indikatorių pagalba

Indikatoriai yra puiki tendencijos analizės priemonė, sako ekspertai. Jie iki minimumo sumažina pačią susidariusios padėties vertinimo procedūrą ir sumažina klaidingo sprendimo priėmimo tikimybę. Todėl prekeivis gali tikėtis gauti daugiau finansinės naudos, esant toms pačioms prekybos sąlygoms. Tačiau, nusprendus nustatyti indikatorių savo terminale, kiekvienas mūsų susiduria su sudėtingu pasirinkimu, juk jų yra daug daugiau, nei galime įsivaizduoti.

Paskelbimo data: 2017-07-06 07:33

Deividas Rokfeleris - Žmogus, kuris bandė suvienyti pasaulį

Prieš kelias savaites savo 102-ąjį gimtadienį būtų šventęs Deividas Rokfeleris (David Rockefeller) - visame pasaulyje žinomas milijardierius, įgijęs daugelio žmonių pripažinimą ir meilę dėl savo labdaringos veiklos. Tačiau šių metų kovo mėnesį visus sukrėtė liūdna žinia - Deividas Rokfeleris mirė miegodamas savo dvare Pokantiko-Hils, Niujorko priemiestyje. Jis buvo vyriausias Džono Rokfelerio (John Rockefeller) - pirmojo istorijoje dolerinio milijardieriaus, naftos magnato, anūkas.

Paskelbimo data: 2017-06-30 09:33

Paskelbtas pačių populiariausių pasaulio automobilių reitingas

Konsultacinė firma focus2move paskelbė 1-ojo 2017 metų ketvirčio automobilių pardavimo visame pasaulyje statistinius duomenis.

Paskelbimo data: 2017-06-27 07:50

Ar moderniam biurui reikalingas ping-pongo stalas, hamakai, sauna?

Naujų IT kompanijų tarpe populiarėja idėjos derinti darbą ir laisvalaikį - biuruose statomi ping-pongo stalai, hamakai ir net įrengiamos saunos.Išsamiau apie tai, ar galima suderinti darbą ir laisvalaikį bandė išsiaiškinti portalo „Market Leader“ žurnalistai.

Paskelbimo data: 2017-06-23 09:14