Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Antradienis, sausio 25, 04:50 (GMT +02:00)
Aktualijos investuotojams

Golfas-nekilnojamasis turtas Ispanijoje DGF&IP ekspertų pripažintas nauja perspektyvia kryptimi Naujaisiais 2014 Metais

Golfas-nekilnojamasis turtas Ispanijoje DGF&IP ekspertų pripažintas nauja perspektyvia kryptimi Naujaisiais 2014 Metais

Suvedus besibaigiančių 2013 metų rezultatus, galima labai užtikrintai paskelbti apie stabilizacijos Ispanijos nekilnojamojo turto rinkoje pradžią.

Šiais metais Ispanija nekilnojamojo turto pirkėjams pateikė ne vieną siurprizą. Kai kam jie buvo malonūs, kai kam ne labai. Staigus PVM (IVA) padidėjimas metų pradžioje nuo sumažintų 4 iki 10% sukėlė nemažą potencialių pirkėjų nerimą. Taip pat nenudžiugino ir rugpjūčio mėnesį padidinti mokesčiai populiariausiuose regionuose, perkant antrinį nekilnojamąjį turtą (ITP), nuo 8 iki tų pačių 10%. Tačiau, nepaisant mokesčių padidėjimo, bendra rinkos situacija, visuotinis nekilnojamojo turto kainų mažėjimas paskatino pirkimus.

 

Rugsėjo pabaigoje įsigaliojęs įstatymas „Apie verslininkų rėmimą“ suteikė galimybę, perkant nuo 500 000 eurų, gauti investuotojo vizą, suteikiančią teisę metų eigoje būti Ispanijoje neribotą laiką. Bet, deja, tie, kurie pirko tomis pat sąlygomis iki įstatymo įsigaliojimo, negali pretenduoti į tokią vizą. Tiesą sakant, jiems lieka patikrintas būdas gauti leidimą gyventi (LG) pagal patvirtintas pajamas. Pagrindinis skirtumas yra tas, kad pagal naująjį įstatymą nėra būtina patvirtinti buvimo Ispanijos teritorijoje vietos.

 


LG - investicijų į Ispanijos nekilnojamąjį turtą pliusai ir minusai


Įsigaliojus įstatymui „Apie verslininkų rėmimą“, stengėmės nustatyti šių investicijų ir Leidimo gyventi gavimo galimas naudas.

Portalas „Market Leader“ su klausimais kreipėsi į oficialiąją Katalonijos (Catalunya) kompanijos „Deutsche Grundbesitz Finanzmanagement und Immobilien Partner“ S.L. (DGF&IP) atstovę Rusijoje Olgą Golenko:


- Kas dar, atsižvelgiant į gana patrauklias sąlygas Ispanijos rinkoje, gali būti įdomu užsienio pirkėjams?

- Nepaliesta tokia įdomi kryptis, kaip golfas-nekilnojamasis turtas, tai yra nekilnojamasis turtas, teritoriškai susietas su golfo aikštynais, kuriais garsėja Ispanija. Tai visas rinkos segmentas. Kalbant apie investicinį patrauklumą, tai, pavyzdžiui, kurortinis nekilnojamasis turtas naudojasi aktyvia paklausa, nuomojant tik sezono metu, o tai visiškai netaikoma golfui-nekilnojamajam turtui, kadangi golfas - tai žaidimas ištisus metus. Europiečiai yra aistringi golfo žaidėjai ir orientyras čia nukreiptas į Europos nuomininkus.

 

Golfo populiarumas nuolat auga. Nekilnojamojo turto pirkimas netoli golfo kurortų yra prestižinis pirkinys. Golfas - elitinis žaidimas ir be to, taip pat, kaip ir buriavimas - tai gyvenimo būdas, jis domina visas amžiaus grupes.

 

Ispanijoje yra ir kitų įdomių krypčių, pavyzdžiui, agro-turizmo arba kaimo turizmo plėtra. Dabar tai madinga ir paklausi tendencija Europoje. Čia atsiveria gana įdomios investavimo galimybės.


- Jei sustotume prie golfo, kiek jis išvystytas Ispanijoje, įskaitant Kataloniją?

- Golfas Ispanijoje išvystytas visur, jo populiarumas didžiulis. Žemyne ir salose yra daugiau negu 300 golfo aikštynų ir jų skaičius auga.

Katalonijoje priskaičiuojami 38 golfo aikštynai. Elitinis golfo klubas PGA Catalunya Golf Resort yra žinomas visame pasaulyje, antrasis Ispanijos reitinge po Andalūzijos Valderrama Golf Club. Laukas išsidėstęs Kosta Bravoje (Costa Brava), Žirono (Girona) provincijoje, suprojektuotas ir pastatytas 1999 metais. Jo savininkas - ištikimas golfo gerbėjas, telekomunikacijų milijardierius Danielius Obrajanas (Daniel O'Brien). PGA Catalunya Golf Resort įtrauktas į geriausių Europos laukų dešimtuką, išties yra  meno kūrinys, atsižvelgiant į jo architektūrą, jis sujungia savyje vykusį išdėstymą ir pritrenkiančius vaizdus. Be to, Kosta Bravai priklauso tokie gerai žinomi ir prestižiniai Europoje golfo klubai, kaip Golf Platja de Pals, įsikūrę vos per 500 metrų nuo Palso paplūdimių. Laukai Golf Peralada Peraladoje nekartą buvo pripažinti geriausiais regione. Nepaprastai populiarūs klubų Golf d'Aro Playa ir Golf Costa Brava Santa-Cristina d'Aro golfo laukai.  Dabar galima labai sėkmingai pirkti nekilnojamąjį turtą visoje Kosta-Bravoje. Kalbant apie visą Kataloniją, yra puikios urbanizacijos šalia golfo aikštynų ir Barselonos provincijoje, Costa-del- Maresme, Costa-del-Garraf pakrantėse, Taragonos (Tarragona) provincijoje, Kosta-Dorados (Costa Dorada) pakrantėje.


- Pagal 2013 metų rezultatus, investicijų į Ispanijos nekilnojamąjį turtą dydis sudaro 4 milijardus eurų, o tai atitinka 2004 metų lygį. Sprendžiant iš ekspertų, tokių kaip konsultacijų kompanija CBRE Espana ir BBVA bankas, pareiškimų Ispanijos nekilnojamojo turto rinka jau pasiekė dugną ir atėjo laikas investuoti pinigus. Kokios jūsų prognozės Ispanijos nekilnojamojo turto rinkai 2014 metais?

- Šie metai mus labai pradžiugino ir 2014 metų prognozės yra gana optimistiškos. Iš Ispanijos Generalinės notarų  tarybos ataskaitos išplaukia, kad nuo krizės pradžios šių metų rugsėjį nekilnojamojo turto kainos Ispanijoje pasiekė istorinį minimumą. Atsižvelgiant į tai, kad pagrindinė mūsų specializacija yra Katalonijos nekilnojamasis turtas, galiu drąsiai pasakyti, kad pardavimai šiame regione 2014 metais toliau augs. Katalonija gėrybių kupinas kraštas, labai perspektyvus, paklausus. Barselona dabar traukia investuotojus kaip magnetas.

Pagal vieno pirmaujančio nekilnojamojo turto portalo Ispanijoje ekspertų medžiagą, spalio mėnesį antrinio nekilnojamojo turto kaina Katalonijoje padidėjo 1,3%.

 

Provincija Žirona su Kosta Bravos pakrante dėl savo unikalios padėties Prancūzijos pasienyje, netoli Barselonos, tarp jūros ir Pirėnų, spalį parodė antrinio nekilnojamojo turto kainų augimą 1,8%.

 

 

Į Ispaniją grįžta stambūs investuotojai

 

Bilas Geitsas  (Bill Gates) neliko abejingas Ispanijai, investavęs 113 milijonų eurų į statybų kompaniją FCC. Dabar Amerikos milijardierius Džordžas Sorošas (George Soros) vėl, po šio sumanymo atsisakymo 2010 metais, planuoja investuoti į Katalonijos nekilnojamąjį turtą, jo padėjėjai tyrinėja perspektyvius aktyvus.  Naujų nekilnojamojo turto agentūrų, statybų firmų, finansinių organizacijų daliai 2013 metais teko daugiau kaip 70% visų investicijų ir tai didžiausias rodiklis nuo ekonominės krizės pradžios.

- Per pirmuosius aštuonis 2013 metų mėnesius užsienio investicijų į ekonomiką suma padvigubėjo. Tarptautinė reitingų agentūra Fitch 2013 metų spalio pabaigoje padidino Ispanijos kreditingumo lygį iki BBB žymos, įvertinusi jį kaip „pakankamą“. Daug gana teigiamų faktų. Ir nors dar anksti kalbėti apie krizės Ispanijoje pabaigą, yra labai perspektyvūs regionai, tokie kaip Katalonija, kuri yra labai sėkminga investicijų vieta. Aš tikiu, kad 2014-ieji bus puikių sandorių metai - apibendrino pabaigoje Olga Golenko, oficiali Katalonijos kompanijos „Deutsche Grundbesitz Finanzmanagement und Immobilien Partner“ S.L. atstovė Rusijoje.

Paskelbimo data: 2013-12-27 07:28 Tekstas: Masterforex-V Akademija
Įterpti į BLOG'ą

Kodėl faktiniai automobilių kuro suvartojimo rodikliai viršija deklaruojamus duomenis

Leidinio Westdeutsche Allgemeine Zeitung informacijos duomenimis, naujų automobilių Europos šalyse kuro sąnaudos vidutiniškai 42 procentais viršija gamintojų deklaruojamus rodiklius.  Todėl vidutinis automobilių savininkų permokos dydis sudaro apie 400 JAV dolerių per metus. Tokius duomenis gavo Tarptautinė ekologiškai švaraus transporto taryba (ICCT).

Paskelbimo data: 2017-12-05 08:01

Tokijo automobilių salonas pradžiugino automobilių mėgėjus naujovėmis

Tokijo automobilių salone Japonijos gamintojai tradiciškai pristato naujoves, kurios išsiskiria kiek neįprastu dizainu. Šiemet automobilių gamintojai taip pat pristatė eilę gana perspektyvių, bet iš pirmo žvilgsnio neįprastų automobilių modelių. Kiekvienas naujas produktas pritrauks ne tik automobilių rinkos ekspertų, bet ir automėgėjų dėmesį.

Paskelbimo data: 2017-11-16 08:48

Mokslininkai nukėlė pasaulio pabaigą į 2100 metus

Mokslininkas priminė, kad per pastaruosius 540 milijonų mūsų planetos istorijos metų buvo 5 masinio gyvų būtybių išmirimo bangos - ir visos jos buvo lydimos anglies cirkuliacijos ciklo gamtoje pokyčių.

Paskelbimo data: 2017-10-16 07:50

Baltarusija atsisako sąjungos su Rusija pasaulinėje kalio trąšų rinkoje

Minske manoma, kad jie sugebės savarankiškai kontroliuoti didelę dalį pasaulinės kalio trąšų rinkos. Šioje srityje Baltarusija nusprendė atsisakyti bet kokio bendradarbiavimo su Rusija. Tai praneša verslo žmonių portalo „Market Leader“ žurnalistai su nuoroda į „Novoje vremia".

Paskelbimo data: 2017-10-11 07:47

Kaip praktiškai realizuoti „brexit'ą“

Pasak Didžiosios Britanijos finansų ministro Filipo Hamondo (Philip Hammond), pereinamasis laikotarpis po JK pasitraukimo iš ES turi būti baigtas iki 2022 metų, iki kitų šalies visuotinių parlamento rinkimų. Jis mano, kad santykiai su Europos Sąjunga trejų metų laikotarpiu po „brexit'o“ gali būti panašūs į dabartinius, o būtent Jungtinė Karalystė dalyvaus muitų sąjungoje ir išlaikys prieigą prie bendrosios rinkos.

Paskelbimo data: 2017-09-22 07:50

Saulė ir vėjas labai greitai padarys anglies gavybą nepelninga

Labai greitai anglies šachtos taps nerentabilios, o angliakasių profesija pasiners į užmarštį. Šią prognozę pateikė verslo naujienų agentūra Bloomberg.

 

Anglies gavybos duobkasiu taps alternatyvi, arba „žalioji“, energetika, naudojanti saulės ir vėjo energiją. Jau po 3-4 metų saulės ir vėjo energijos kaina susilygins su energijos generacija iš anglies, o po 20-25 metų anglies naudojimas energijos gamybai smuks 87 procentais.

Paskelbimo data: 2017-08-26 19:39

„Išmanieji“ GOOGLE akiniai grįžta!

Patobulinta išmaniųjų GOOGLE akinių versija vadinama Glass Enterprise Edition greit pasirodys prekyboje, pranešė BBC su nuoroda į naujienų tinklapį Medium.

Paskelbimo data: 2017-08-22 15:18

Kriptovaliutos: kas naudingiau - investuoti ar jas „išgauti“?

Pastarosiomis dienomis vis daugiau žmonių atkreipia dėmesį į vakar dar mažai žinomas kriptovaliutas su jų „vadu“ - bitkoinu (bitcoin, BTC). Daugelis, žinoma, girdėjo apie šią skaitmeninę valiutą, kuri leidžia mokėti už pirkinius, atsiskaityti už paslaugas, investuoti, netgi uždirbti tik iš to, kad turi bitkoinų.

 

Paskelbimo data: 2017-08-01 07:50

Gyvenimas vien iš prekybos - utopija? Nemokamas vebinaras

Prieš pradedamas keliauti Forex prekybos keliu dažnas naujokas turi klaidingą supratimą ir iliuzijų apie tai, kokia iš tikrųjų yra sėkmingo prekeivio valiutomis kasdienybė. Svajojama apie „laisvą“ darbo grafiką, darbo aplinką pagal pasirinkimą, jokių viršininkų, jokio streso, darbo krūvis pagal pageidavimą ir išpildyta bet kuri asmeninė ar artimųjų svajonė. Deja viskas ne taip paprasta.

Paskelbimo data: 2017-07-31 15:59

Holografiniai vaizdo skambučiai išmaniais telefonais tampa realybe

Pirmą kartą žmonijos istorijoje holografinis vaizdo skambutis buvo atliktas šių metų balandžio 3 dieną. Proveržį telekomunikacijų srityje atliko Verizon (JAV) ir Korean Telecom (Pietų Korėja) kompanijų darbuotojai. Holografinis vaizdas į išmaniuosius telefonus buvo perduodamas tarp Pietų Korėjos Seulo ir Amerikos Nju Džersio. Demonstracijos metu holografinis Verizon darbuotojo vaizdas atsidūrė Korean Telecom būstinės monitoriuje.

Paskelbimo data: 2017-07-28 17:55