Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Antradienis, sausio 25, 03:30 (GMT +02:00)
Aktualijos investuotojams

Austrų ekonominių ciklų teorija - mirtis viduriniajai klasei!

Austrų ekonominių ciklų teorija - mirtis viduriniajai klasei!

Ar esate susipažinę su Austrų ekonominių ciklų teorija?

 

Galbūt tai skamba nelabai viliojančiai, bet turėkite kantrybės, nes informacija, kuria norime su jumis pasidalinti yra jums labai svarbi, jei artimiausiais metais norite apsaugoti savo lėšas.

 

Austrijos ekonomikos mokykla - tai laisvosios rinkos ekonomika. Ji taip pavadinta daugelio garsių šios teorijos šalininkų, kilusių iš Austrijos, garbei. Austrų ekonominių ciklų teorija pateikia mums dirbtinio ekonominio ciklo aiškinimą.

 

Kai vyriausybė ar centrinis bankas (JAV atveju tai FRS) sukuria pinigus iš oro, dirbtinai sumažindamas palūkanų normas, tai lemia blogas investicijas (neracionalus išteklių paskirstymas) ir muilo burbulų susidarymą. Dirbtinai sumažintos palūkanų normos kartu su pernelyg dideliu kiekiu nepadengtų popierinių pinigų virsta  savotišku verslininkų investuotojų apgaudinėjimu.

 

Mažos palūkanų normos suteikia apgaulingą saugumo jausmą ta prasme, kad šiuo momentu ekonomikoje daugiau santaupų, nei jų yra iš tikrųjų. Tačiau mažos palūkanų normos kartu su papildomomis nepadengtomis lėšomis duoda klaidingą signalą, kad ekonominė gamyba ir investicijos yra didesniame pakilime, nei atrodo, o tai iššaukia neteisingą išteklių perskirstymą.

 

Tam tikru momentu ši apgaulė išplaukia į paviršių ir auganti ekonomika sprogsta kartu su daugybe muilo burbulų ir tai sukelia ekonominę recesiją ir depresiją. Tokiais laikotarpiais išteklius reikia skirstyti racionaliai pagal faktinę vartotojų paklausą.

 

 

Kaltas Grinspenas

 

Jau daug kartų matėme, kaip šis ekonominis scenarijus pasikartojo įvairiose ​​šalyse, įskaitant JAV. Tačiau kiekvieną kartą jis nedaug skyrėsi nuo ankstesniojo.

 

Jei, kaip pavyzdį nagrinėsime Amerikos ekonomiką, tai praėjusį šimtmetį tai atsitiko pirmiausia 20-aisiais ir tai sukėlė Didžiąją depresiją 30-aisiais. Po to viskas pasikartojo 70-aisiais, kai FRS sugriežtino monetarinę politiką prie Polo Volkerio (Paul Volcker), sukeldama visą eilę recesijų (arba vieną ilgalaikę recesiją) 80-ųjų pradžioje. Matyt, tai buvo paskutinis kartas kai JAV recesija kilo be masinės intervencijos. Tuomet išteklius dar buvo galima perskirstyti atitinkamai efektyviam naudojimui.

 

Matėme, koks buvo muilo burbulas fondų rinkoje 90-ųjų pabaigoje, ypač technologijų sektoriuje. Deja, tada nuosmukis negalėjo visiškai realizuotis, kad būtų perskirstyti ištekliai, nes FRS, vadovaujant Grinspenui  (Greenspan), sumažino palūkanų normas ir sukūrė daugiau pinigų iš oro. Tai lėmė kainų burbulo susidarymą nekilnojamojo turto rinkoje, kuris pradėjo sproginėti 2007 metais, vėliau virsdamas pasauline 2008 metų finansine krize. Ir visa tai buvo tik preliudija į tai, kas vyksta dabar ir vyks ateityje.

 

 

Žudant laisvąją rinką

 

Nors šiuo metu Amerikos vidurinioji klasė  yra toli nuo gerovės, viskas galėjo būti daug blogiau (bent jau trumpalaikėje perspektyvoje), jei FRS nebūtų užsiėmusi begaliniu kiekybiniu švelninimu.

 

Nuo 2008 metų FRS daugiau nei keturis kartus padidino monetarinę bazę. Didžioji dalis šių naujų pinigų teko komerciniams bankams, kurie laiko tuos pinigus FRS kaip papildomus rezervus. Kadangi didžioji šių lėšų dalis nenaudojama kreditavimui, jos buvo užkonservuotos, nustatydamos vartotojų infliacijos lubas.

 

Tačiau nuo tada, kai prieš keletą metų buvo stebimas staigus kritimas nekilnojamojo turto ir fondų rinkoje, kainos sugebėjo atsigauti. Nors atsigavimą nekilnojamojo turto rinkoje ir galima pavadinti įspūdingu, kainos daugelyje JAV valstijų dar toli gražu nepakilo iki 7 metų senumo maksimumų.

 

JAV fondų rinkoje stebima labiau teigiama situacija: daug akcijų ir fondų indeksų ne tik atsigavo, bet ir pasiekė absoliučius maksimumus!

Deja, vyriausybė ir FRS neleidžia recesijai įsibėgėti visa jėga, kad po to būtų galima atkurti pusiausvyrą ir perskirstyti išteklius.

 

Taip, recesija buvo, bet ji buvo dirbtinai sulaikyta. Laisvajai rinkai nebuvo leista natūraliai funkcionuoti. Atitinkamai nebuvo jokio išteklių perskirstymo ir blogų investicijų panaikinimo. Todėl FRS nuo 2008 metų tik gilina problemą vietoj to, kad padėtų ją išspręsti.

Jei esate austrų teorijos šalininkas, tada jūs tikriausiai suvokiate, kad tam tikru momentu ateis žlugimas...


 

Dirbtinis ekonominis augimas visada baigiasi žlugimu

 

Austrų ekonominių ciklų teorija teigia, kad dirbtinis ekonominis bumas visada veda į krizę (mažiausiai prie išteklių perskirstymo). Yra mažo dirbtinio augimo galimybė, kuris vietoj neigiamos tendencijos baigiasi tik jo sulėtėjimu.

 

Bet jei atsižvelgsime į mastus ir trukmę to, kas vyksta JAV ekonomikoje, tampa akivaizdu, kad JAV nepavyks išvengti gilios recesijos, blokuojant technologinius proveržius, kurie galėtų pakeisti mūsų gyvenimus amžiams.

 

Pradedant 2008-asiais, FRS vykdo vieną kiekybinio švelninimo etapą po kito. Šis terminas naudojamas vietoj pinigų infliacijos. FRS ir toliau kuria pinigus virtualioje formoje siekdama išvengti JAV ekonomikos kritimo atgal į recesijos ar depresijos bedugnę. Bet mes visi suprantame, kad tai negali tęstis amžinai.

 

Kažkuriuo metu Amerikos ekonomikoje prasidės gili recesija! Tik klausimas - ar prieš tai bus didelis infliacijos augimas ar ne ... Šiuo metu FRS nutarė susilaikyti nuo kiekybinio švelninimo programos mažinimo, išleisdama po 85 milijardus JAV dolerių per mėnesį, o tai yra daugiau nei trilijonas dolerių per metus! Viskas rodo, kad ateityje infliacijos augimas yra neišvengiamas.

 

Be to, austrų teorija moko, kad vienu metu yra galima ekonomikos nuosmukio ir tolesnio infliacijos augimo tikimybė. Vienintelė galimybė FRS išvengti recesijos yra padidinti pinigų infliacijos lygį. Jei FRS ims mažinti kiekybinio švelninimo apimtis, ar net paliks jas tame pačiame lygyje, tai to rinkai nepakaks ir tam tikru momentu visi pamatys akivaizdžiai netinkamą investicijų paskirstymą, o tai sukels recesiją.

 

Mūsų prielaida yra ta, kad per kelerius metus pamatysime arba žymų infliacijos augimą, arba žymų JAV ekonomikos smukimą. Žinoma, nėra 100% garantijos, nes dirbtinos priemonės gali tęstis neribotą laiką, nes „prie vairo“ juk stovi žmonės, kurie ne visada elgiasi racionaliai. Vis dėlto sunku patikėti, kad FRS galės ir toliau didinti pinigų masę daugiau nei keletą metų.

 

Žinoma, yra ir tokia tikimybė, kad pamatysime abu reiškinius kartu (infliaciją ir recesiją). Taip jau buvo atsitikę 70-aisiais. Jei FRS tęs savo akomodacinę politiką, tai galiausiai gausime ir vieną, ir kitą, ir arba kartu, arba paeiliui. Tai sukels problemas, susijusias su darbo paskirstymu ir dar gilesnę recesiją.

 


Diversifikacija

 

Vis tik mažai tikėtina, kad JAV bus stebima hiperinfliacija, tačiau dėl precedentinės FRS politikos, vykusios daugiau nei 5 metus, JAV ekonomikoje susikaupė investicijų disbalansas, kuris netrukus taps akivaizdus ir tai sukels didelę recesiją. Vienintelis klausimas - ar pirma pamatysime dar vieną dirbtinį augimą, kurį lydės infliacijos augimas.

 

Būtent todėl turite būti pasirengę bet kokiai įvykių eigos versijai! Jūsų investicijų portfelis turi būti maksimaliai diversifikuotas tol, kol ateities vaizdas netaps aiškus ... Tai yra, reikia daugiau investuoti į aukso ir kitų žaliavų aktyvus idant apsaugoti nuo galimo infliacijos augimo, o taip pat dalį portfelio laikyti atsargoje greitos ir gilios recesijos atvejui.

 

Ateityje dar bus daug galimybių užsidirbti, bet dabar pagrindinis tikslas - apsaugoti savo investicinį kapitalą...

 

Paskelbimo data: 2013-12-24 07:36 Tekstas: Masterforex-V Akademija
Įterpti į BLOG'ą

Kodėl faktiniai automobilių kuro suvartojimo rodikliai viršija deklaruojamus duomenis

Leidinio Westdeutsche Allgemeine Zeitung informacijos duomenimis, naujų automobilių Europos šalyse kuro sąnaudos vidutiniškai 42 procentais viršija gamintojų deklaruojamus rodiklius.  Todėl vidutinis automobilių savininkų permokos dydis sudaro apie 400 JAV dolerių per metus. Tokius duomenis gavo Tarptautinė ekologiškai švaraus transporto taryba (ICCT).

Paskelbimo data: 2017-12-05 08:01

Tokijo automobilių salonas pradžiugino automobilių mėgėjus naujovėmis

Tokijo automobilių salone Japonijos gamintojai tradiciškai pristato naujoves, kurios išsiskiria kiek neįprastu dizainu. Šiemet automobilių gamintojai taip pat pristatė eilę gana perspektyvių, bet iš pirmo žvilgsnio neįprastų automobilių modelių. Kiekvienas naujas produktas pritrauks ne tik automobilių rinkos ekspertų, bet ir automėgėjų dėmesį.

Paskelbimo data: 2017-11-16 08:48

Mokslininkai nukėlė pasaulio pabaigą į 2100 metus

Mokslininkas priminė, kad per pastaruosius 540 milijonų mūsų planetos istorijos metų buvo 5 masinio gyvų būtybių išmirimo bangos - ir visos jos buvo lydimos anglies cirkuliacijos ciklo gamtoje pokyčių.

Paskelbimo data: 2017-10-16 07:50

Baltarusija atsisako sąjungos su Rusija pasaulinėje kalio trąšų rinkoje

Minske manoma, kad jie sugebės savarankiškai kontroliuoti didelę dalį pasaulinės kalio trąšų rinkos. Šioje srityje Baltarusija nusprendė atsisakyti bet kokio bendradarbiavimo su Rusija. Tai praneša verslo žmonių portalo „Market Leader“ žurnalistai su nuoroda į „Novoje vremia".

Paskelbimo data: 2017-10-11 07:47

Kaip praktiškai realizuoti „brexit'ą“

Pasak Didžiosios Britanijos finansų ministro Filipo Hamondo (Philip Hammond), pereinamasis laikotarpis po JK pasitraukimo iš ES turi būti baigtas iki 2022 metų, iki kitų šalies visuotinių parlamento rinkimų. Jis mano, kad santykiai su Europos Sąjunga trejų metų laikotarpiu po „brexit'o“ gali būti panašūs į dabartinius, o būtent Jungtinė Karalystė dalyvaus muitų sąjungoje ir išlaikys prieigą prie bendrosios rinkos.

Paskelbimo data: 2017-09-22 07:50

Saulė ir vėjas labai greitai padarys anglies gavybą nepelninga

Labai greitai anglies šachtos taps nerentabilios, o angliakasių profesija pasiners į užmarštį. Šią prognozę pateikė verslo naujienų agentūra Bloomberg.

 

Anglies gavybos duobkasiu taps alternatyvi, arba „žalioji“, energetika, naudojanti saulės ir vėjo energiją. Jau po 3-4 metų saulės ir vėjo energijos kaina susilygins su energijos generacija iš anglies, o po 20-25 metų anglies naudojimas energijos gamybai smuks 87 procentais.

Paskelbimo data: 2017-08-26 19:39

„Išmanieji“ GOOGLE akiniai grįžta!

Patobulinta išmaniųjų GOOGLE akinių versija vadinama Glass Enterprise Edition greit pasirodys prekyboje, pranešė BBC su nuoroda į naujienų tinklapį Medium.

Paskelbimo data: 2017-08-22 15:18

Kriptovaliutos: kas naudingiau - investuoti ar jas „išgauti“?

Pastarosiomis dienomis vis daugiau žmonių atkreipia dėmesį į vakar dar mažai žinomas kriptovaliutas su jų „vadu“ - bitkoinu (bitcoin, BTC). Daugelis, žinoma, girdėjo apie šią skaitmeninę valiutą, kuri leidžia mokėti už pirkinius, atsiskaityti už paslaugas, investuoti, netgi uždirbti tik iš to, kad turi bitkoinų.

 

Paskelbimo data: 2017-08-01 07:50

Gyvenimas vien iš prekybos - utopija? Nemokamas vebinaras

Prieš pradedamas keliauti Forex prekybos keliu dažnas naujokas turi klaidingą supratimą ir iliuzijų apie tai, kokia iš tikrųjų yra sėkmingo prekeivio valiutomis kasdienybė. Svajojama apie „laisvą“ darbo grafiką, darbo aplinką pagal pasirinkimą, jokių viršininkų, jokio streso, darbo krūvis pagal pageidavimą ir išpildyta bet kuri asmeninė ar artimųjų svajonė. Deja viskas ne taip paprasta.

Paskelbimo data: 2017-07-31 15:59

Holografiniai vaizdo skambučiai išmaniais telefonais tampa realybe

Pirmą kartą žmonijos istorijoje holografinis vaizdo skambutis buvo atliktas šių metų balandžio 3 dieną. Proveržį telekomunikacijų srityje atliko Verizon (JAV) ir Korean Telecom (Pietų Korėja) kompanijų darbuotojai. Holografinis vaizdas į išmaniuosius telefonus buvo perduodamas tarp Pietų Korėjos Seulo ir Amerikos Nju Džersio. Demonstracijos metu holografinis Verizon darbuotojo vaizdas atsidūrė Korean Telecom būstinės monitoriuje.

Paskelbimo data: 2017-07-28 17:55