Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Trečiadienis, liepos 26, 17:27 (GMT +02:00)
MT-ECN.Tarpbankiniai spredai nuo 0 punktų, maža komisija. ECN prekyba žinomame terminale!

Aktualijos investuotojams

Austrų ekonominių ciklų teorija - mirtis viduriniajai klasei!

Austrų ekonominių ciklų teorija - mirtis viduriniajai klasei!

Ar esate susipažinę su Austrų ekonominių ciklų teorija?

 

Galbūt tai skamba nelabai viliojančiai, bet turėkite kantrybės, nes informacija, kuria norime su jumis pasidalinti yra jums labai svarbi, jei artimiausiais metais norite apsaugoti savo lėšas.

 

Austrijos ekonomikos mokykla - tai laisvosios rinkos ekonomika. Ji taip pavadinta daugelio garsių šios teorijos šalininkų, kilusių iš Austrijos, garbei. Austrų ekonominių ciklų teorija pateikia mums dirbtinio ekonominio ciklo aiškinimą.

 

Kai vyriausybė ar centrinis bankas (JAV atveju tai FRS) sukuria pinigus iš oro, dirbtinai sumažindamas palūkanų normas, tai lemia blogas investicijas (neracionalus išteklių paskirstymas) ir muilo burbulų susidarymą. Dirbtinai sumažintos palūkanų normos kartu su pernelyg dideliu kiekiu nepadengtų popierinių pinigų virsta  savotišku verslininkų investuotojų apgaudinėjimu.

 

Mažos palūkanų normos suteikia apgaulingą saugumo jausmą ta prasme, kad šiuo momentu ekonomikoje daugiau santaupų, nei jų yra iš tikrųjų. Tačiau mažos palūkanų normos kartu su papildomomis nepadengtomis lėšomis duoda klaidingą signalą, kad ekonominė gamyba ir investicijos yra didesniame pakilime, nei atrodo, o tai iššaukia neteisingą išteklių perskirstymą.

 

Tam tikru momentu ši apgaulė išplaukia į paviršių ir auganti ekonomika sprogsta kartu su daugybe muilo burbulų ir tai sukelia ekonominę recesiją ir depresiją. Tokiais laikotarpiais išteklius reikia skirstyti racionaliai pagal faktinę vartotojų paklausą.

 

 

Kaltas Grinspenas

 

Jau daug kartų matėme, kaip šis ekonominis scenarijus pasikartojo įvairiose ​​šalyse, įskaitant JAV. Tačiau kiekvieną kartą jis nedaug skyrėsi nuo ankstesniojo.

 

Jei, kaip pavyzdį nagrinėsime Amerikos ekonomiką, tai praėjusį šimtmetį tai atsitiko pirmiausia 20-aisiais ir tai sukėlė Didžiąją depresiją 30-aisiais. Po to viskas pasikartojo 70-aisiais, kai FRS sugriežtino monetarinę politiką prie Polo Volkerio (Paul Volcker), sukeldama visą eilę recesijų (arba vieną ilgalaikę recesiją) 80-ųjų pradžioje. Matyt, tai buvo paskutinis kartas kai JAV recesija kilo be masinės intervencijos. Tuomet išteklius dar buvo galima perskirstyti atitinkamai efektyviam naudojimui.

 

Matėme, koks buvo muilo burbulas fondų rinkoje 90-ųjų pabaigoje, ypač technologijų sektoriuje. Deja, tada nuosmukis negalėjo visiškai realizuotis, kad būtų perskirstyti ištekliai, nes FRS, vadovaujant Grinspenui  (Greenspan), sumažino palūkanų normas ir sukūrė daugiau pinigų iš oro. Tai lėmė kainų burbulo susidarymą nekilnojamojo turto rinkoje, kuris pradėjo sproginėti 2007 metais, vėliau virsdamas pasauline 2008 metų finansine krize. Ir visa tai buvo tik preliudija į tai, kas vyksta dabar ir vyks ateityje.

 

 

Žudant laisvąją rinką

 

Nors šiuo metu Amerikos vidurinioji klasė  yra toli nuo gerovės, viskas galėjo būti daug blogiau (bent jau trumpalaikėje perspektyvoje), jei FRS nebūtų užsiėmusi begaliniu kiekybiniu švelninimu.

 

Nuo 2008 metų FRS daugiau nei keturis kartus padidino monetarinę bazę. Didžioji dalis šių naujų pinigų teko komerciniams bankams, kurie laiko tuos pinigus FRS kaip papildomus rezervus. Kadangi didžioji šių lėšų dalis nenaudojama kreditavimui, jos buvo užkonservuotos, nustatydamos vartotojų infliacijos lubas.

 

Tačiau nuo tada, kai prieš keletą metų buvo stebimas staigus kritimas nekilnojamojo turto ir fondų rinkoje, kainos sugebėjo atsigauti. Nors atsigavimą nekilnojamojo turto rinkoje ir galima pavadinti įspūdingu, kainos daugelyje JAV valstijų dar toli gražu nepakilo iki 7 metų senumo maksimumų.

 

JAV fondų rinkoje stebima labiau teigiama situacija: daug akcijų ir fondų indeksų ne tik atsigavo, bet ir pasiekė absoliučius maksimumus!

Deja, vyriausybė ir FRS neleidžia recesijai įsibėgėti visa jėga, kad po to būtų galima atkurti pusiausvyrą ir perskirstyti išteklius.

 

Taip, recesija buvo, bet ji buvo dirbtinai sulaikyta. Laisvajai rinkai nebuvo leista natūraliai funkcionuoti. Atitinkamai nebuvo jokio išteklių perskirstymo ir blogų investicijų panaikinimo. Todėl FRS nuo 2008 metų tik gilina problemą vietoj to, kad padėtų ją išspręsti.

Jei esate austrų teorijos šalininkas, tada jūs tikriausiai suvokiate, kad tam tikru momentu ateis žlugimas...


 

Dirbtinis ekonominis augimas visada baigiasi žlugimu

 

Austrų ekonominių ciklų teorija teigia, kad dirbtinis ekonominis bumas visada veda į krizę (mažiausiai prie išteklių perskirstymo). Yra mažo dirbtinio augimo galimybė, kuris vietoj neigiamos tendencijos baigiasi tik jo sulėtėjimu.

 

Bet jei atsižvelgsime į mastus ir trukmę to, kas vyksta JAV ekonomikoje, tampa akivaizdu, kad JAV nepavyks išvengti gilios recesijos, blokuojant technologinius proveržius, kurie galėtų pakeisti mūsų gyvenimus amžiams.

 

Pradedant 2008-asiais, FRS vykdo vieną kiekybinio švelninimo etapą po kito. Šis terminas naudojamas vietoj pinigų infliacijos. FRS ir toliau kuria pinigus virtualioje formoje siekdama išvengti JAV ekonomikos kritimo atgal į recesijos ar depresijos bedugnę. Bet mes visi suprantame, kad tai negali tęstis amžinai.

 

Kažkuriuo metu Amerikos ekonomikoje prasidės gili recesija! Tik klausimas - ar prieš tai bus didelis infliacijos augimas ar ne ... Šiuo metu FRS nutarė susilaikyti nuo kiekybinio švelninimo programos mažinimo, išleisdama po 85 milijardus JAV dolerių per mėnesį, o tai yra daugiau nei trilijonas dolerių per metus! Viskas rodo, kad ateityje infliacijos augimas yra neišvengiamas.

 

Be to, austrų teorija moko, kad vienu metu yra galima ekonomikos nuosmukio ir tolesnio infliacijos augimo tikimybė. Vienintelė galimybė FRS išvengti recesijos yra padidinti pinigų infliacijos lygį. Jei FRS ims mažinti kiekybinio švelninimo apimtis, ar net paliks jas tame pačiame lygyje, tai to rinkai nepakaks ir tam tikru momentu visi pamatys akivaizdžiai netinkamą investicijų paskirstymą, o tai sukels recesiją.

 

Mūsų prielaida yra ta, kad per kelerius metus pamatysime arba žymų infliacijos augimą, arba žymų JAV ekonomikos smukimą. Žinoma, nėra 100% garantijos, nes dirbtinos priemonės gali tęstis neribotą laiką, nes „prie vairo“ juk stovi žmonės, kurie ne visada elgiasi racionaliai. Vis dėlto sunku patikėti, kad FRS galės ir toliau didinti pinigų masę daugiau nei keletą metų.

 

Žinoma, yra ir tokia tikimybė, kad pamatysime abu reiškinius kartu (infliaciją ir recesiją). Taip jau buvo atsitikę 70-aisiais. Jei FRS tęs savo akomodacinę politiką, tai galiausiai gausime ir vieną, ir kitą, ir arba kartu, arba paeiliui. Tai sukels problemas, susijusias su darbo paskirstymu ir dar gilesnę recesiją.

 


Diversifikacija

 

Vis tik mažai tikėtina, kad JAV bus stebima hiperinfliacija, tačiau dėl precedentinės FRS politikos, vykusios daugiau nei 5 metus, JAV ekonomikoje susikaupė investicijų disbalansas, kuris netrukus taps akivaizdus ir tai sukels didelę recesiją. Vienintelis klausimas - ar pirma pamatysime dar vieną dirbtinį augimą, kurį lydės infliacijos augimas.

 

Būtent todėl turite būti pasirengę bet kokiai įvykių eigos versijai! Jūsų investicijų portfelis turi būti maksimaliai diversifikuotas tol, kol ateities vaizdas netaps aiškus ... Tai yra, reikia daugiau investuoti į aukso ir kitų žaliavų aktyvus idant apsaugoti nuo galimo infliacijos augimo, o taip pat dalį portfelio laikyti atsargoje greitos ir gilios recesijos atvejui.

 

Ateityje dar bus daug galimybių užsidirbti, bet dabar pagrindinis tikslas - apsaugoti savo investicinį kapitalą...

 

Paskelbimo data: 2013-12-24 07:36 Tekstas: Masterforex-V Akademija
Įterpti į BLOG'ą

Trampo politika atima iš JAV pagrindinį vaidmenį vakarų pasaulyje

Ekspertų tarpe dabartinio JAV prezidento Donaldo Trampo politika kelia susirūpinimą. Daugelio apžvalgininkų nuomone, dėl valstybės vadovo politikos JAV gali prarasti savo, kaip Vakarų pasaulio lyderės, pozicijas.

 

CNN televizijos kanalo vedantysis, politologas, ekspertas tarptautinių santykių srityje Faridas Zakarija (Fareed Zakaria) savo „The Washington Post“ publikacijoje rašė, kad pastarieji Donaldo Trampo žingsniai suvienijo Europą taip, kaip to nesugebėjo padaryti net Rusijos prezidentas Putinas. Visiškai tikėtina, kad Vakarų pasaulio dabartinis JAV prezidentas nesužlugdys, tačiau Vašingtonas rizikuoja prarasti savo vadovaujantį vaidmenį.

Paskelbimo data: 2017-07-26 18:42

„Goldman Sachs“ pataria investuotojams vengti rublio

Investicinis bankas „Goldman Sachs“ pataria investuotojams nutraukti procentinių palūkanų (carry trade) žaidimą Rusijos rubliais ir pereiti prie kitų besivystančių šalių valiutų.

 

„Goldman Sachs“ strategų rekomendacijos buvo viešai paskelbtos liepos 18 dienos apžvalgoje. Jie paskelbė apie rublio ir dar kelių besivystančių šalių valiutų augimo potencialo išsekimą.

Paskelbimo data: 2017-07-25 17:26

Kiek kainuoja nuskristi į Marsą?

Verslininkas, SpaceX ir Tesla kūrėjas Ilonas Maskas (Elon Musk) mano, kad yra būtina įsisavinti naujas technologijas, kad būtų galima ženkliai sumažinti žmogaus skrydžio į Marsą išlaidas. Dabar vieno asmens nusiuntimas į „Raudonąją planetą“ kainuotų 10 mlrd. dolerių - tai yra labai didelė suma, bet yra visai įmanoma ją sumažinti iki 200 tūkstančių. Esant tokiai kainai į Marsą būtų galima siųsti dideles žmonių grupes.


Paskelbimo data: 2017-07-14 08:10

Kaip Kinija investicijomis pavergė pusę Afrikos

Dešimtis milijardų eurų Kinijos vyriausybė skiria Pekinui strategiškai svarbioms šalims. Strategiškai svarbių valstybių sąrašas apima nemažai Afrikos kontinento šalių.

 

Savo publikacijoje Prancūzijos leidiniui „Le Monde“ apžvalgininkas Sebastijanas Le Belzik (Sebastien Le Belzic) rašo, kad nuo 2000 metų Kinijos bankai ir įmonės skyrė 77 mlrd. eurų padėti šalims, turinčioms strateginę reikšmę Kinijai. Neseniai Kinijos televizijos žiūrovams buvo rodomas naujas dokumentinis filmas, pavadinimu „Mano traukinys, mano istorija“, kuris yra odė Pekino investicijoms į Afrikos šalis.

Paskelbimo data: 2017-07-13 08:58

Kuo dabartinės mobiliųjų prietaisų baterijos skiriasi nuo ankstesnių kartų baterijų

Šiuolaikiniai išmanieji telefonai nuo Nokia 3310 tipo mobiliųjų telefonų skiriasi ne tik techninėmis specifikacijomis, bet ir baterijų tipais, tačiau daugelis įmantrių mobiliųjų prietaisų savininkų iki šiol juos pakraudami vadovaujasi žinomos „plytos“ epochai aktualiais patarimais. Daugiau informacijos apie tai, kuo šiuolaikinių išmaniųjų telefonų baterijos skiriasi nuo ankstesnių kartų baterijų, pateikia portalo „Market Leader“ žurnalistai.

Paskelbimo data: 2017-07-12 18:31

Vokietijoje išleista 0 eurų nominalo kupiūra

Kaip pažymima portale „Market Leader“, Vokietijoje pasirodžiusi nauja neįprasta eurų nominalo kupiūra nėra atsiskaitymo priemonė, tačiau ji yra tikra. Jos išleidimui pritarė Europos Centrinis bankas ir atspausdintas banknotas visiškai atitinka technologijas: popieriaus, vandens ženklų, kitų apsaugos ženklų - viskas, kaip ir kitų nominalų kupiūrose.

 

Paskelbimo data: 2017-07-07 08:27

Tendencijos analizė FOREX indikatorių pagalba

Indikatoriai yra puiki tendencijos analizės priemonė, sako ekspertai. Jie iki minimumo sumažina pačią susidariusios padėties vertinimo procedūrą ir sumažina klaidingo sprendimo priėmimo tikimybę. Todėl prekeivis gali tikėtis gauti daugiau finansinės naudos, esant toms pačioms prekybos sąlygoms. Tačiau, nusprendus nustatyti indikatorių savo terminale, kiekvienas mūsų susiduria su sudėtingu pasirinkimu, juk jų yra daug daugiau, nei galime įsivaizduoti.

Paskelbimo data: 2017-07-06 07:33

Deividas Rokfeleris - Žmogus, kuris bandė suvienyti pasaulį

Prieš kelias savaites savo 102-ąjį gimtadienį būtų šventęs Deividas Rokfeleris (David Rockefeller) - visame pasaulyje žinomas milijardierius, įgijęs daugelio žmonių pripažinimą ir meilę dėl savo labdaringos veiklos. Tačiau šių metų kovo mėnesį visus sukrėtė liūdna žinia - Deividas Rokfeleris mirė miegodamas savo dvare Pokantiko-Hils, Niujorko priemiestyje. Jis buvo vyriausias Džono Rokfelerio (John Rockefeller) - pirmojo istorijoje dolerinio milijardieriaus, naftos magnato, anūkas.

Paskelbimo data: 2017-06-30 09:33

Paskelbtas pačių populiariausių pasaulio automobilių reitingas

Konsultacinė firma focus2move paskelbė 1-ojo 2017 metų ketvirčio automobilių pardavimo visame pasaulyje statistinius duomenis.

Paskelbimo data: 2017-06-27 07:50

Ar moderniam biurui reikalingas ping-pongo stalas, hamakai, sauna?

Naujų IT kompanijų tarpe populiarėja idėjos derinti darbą ir laisvalaikį - biuruose statomi ping-pongo stalai, hamakai ir net įrengiamos saunos.Išsamiau apie tai, ar galima suderinti darbą ir laisvalaikį bandė išsiaiškinti portalo „Market Leader“ žurnalistai.

Paskelbimo data: 2017-06-23 09:14