Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Penktadienis, rugpjūčio 18, 17:10 (GMT +02:00)
MT-ECN.Tarpbankiniai spredai nuo 0 punktų, maža komisija. ECN prekyba žinomame terminale!

Aktualijos investuotojams

FRS gyvenimas „po“: ką atsistatydindamas pasiims su savimi Benas Bernankė?

FRS gyvenimas „po“: ką atsistatydindamas pasiims su savimi Benas Bernankė?

Benas Bernankė (Ben Bernanke) vis dar yra Federalinės rezervų sistemos vadovo kėdėje, o už jo nugaros jau daromi oficialūs statymai dėl jo įpėdinio garsiausiose pasaulio bukmekerių (angl. k. book-maker) kontorose. JAV prezidentas Barakas Obama (Barack Obama), lyg patyręs šoumenas išlaiko intrigą ir leidžia diskusijoms vystytis įvairiausiomis kryptimis. Pastaraisiais mėnesiais visas dėmesys buvo sutelktas į du labiausiai tikėtinus kandidatus - pirmininko pavaduotoją, FRS vice-pirmininkę Džanetą Jelen (Janet Yellen) ir buvusį JAV prezidento patarėją Lorensą Samersą (Lawrence Summers), kuris beje jau atsisakė šio posto. Tačiau nereikia pamiršti, kad visuomenė, įsitraukusi į garsiausių žiniasklaidos šūkautųjų pelių bruzdėjimą, praleisdavo pro ausis daugelį svarbių paskyrimų, kuriuos pateikė Obama ir kurie visiems tapo tikru netikėtumu. Portalas investuotojams Market Leader neseks madinga tema bandydamas nuspėti, ką išrinks fortūna, tačiau ekonomikos ekspertai tik parodys du galimus įvykių vystymosi variantus siužete „po Bernankės“. Nuo FRS žinių priklauso absoliučiai visos tendencijos ir judėjimai įvairiausiose pasaulio rinkose. Be jos „palaiminimo“ neatsidaro ir nesibaigia nė viena sesija, pirmaujantys analitikai savo prognozių karkasą mato per įtakingiausios šiandien egzistuojančios finansų struktūros raidžių ir skaičių prizmę.

 


Žmonės, kuriantys istoriją

 

Nepakeičiamų žmonių nėra - jei tai ne Romos popiežius ir ne FRS vadovas. Per visą žmonijos istoriją dvi konceptualiai skirtingos organizacijos neturėjo tinkamesnių analogų, jų likimai beprecedentiniai panašūs. Kam gi dar pasisekdavo įtakoti politinę situaciją pasaulyje, nepaisant visų įmanomų ir neįmanomų ribų? Kieno nuomonė buvo įtakingiausia ir netgi autoritetingiausia dėl vienos ar kitos pozicijos? Kokio iždo būklė buvo vykstančių procesų ekonominėje srityje barometras? Be kitų dalykų, iš kiekvieno, kuris vadovavo FRS, ar pakildavo į sostą, buvo reikalaujama puikių administracinių gabumų ir lyderio savybių, o taip pat - praktiško ir racionalaus mąstymo būdo, nepaprastų diplomatinių įgūdžių. Laiku atsitraukti - tai ne bėgimas iš mūšio lauko - tai galimybė tęsti kovą ir laimėti.

 

Būtent su asmeninėmis kiekvieno labiausiai tikėtino kandidato savybėmis pirmaujantys pasaulio finansininkai sieja savo įvykių vystymąsi. Reikėtų pažymėti, kad pirmenybę jie teikia minkštai moteriškai rankai, o ne aštriems „vanago“ nagams. Iki Bernankės epochos pabaigos vis dar lieka gana daug laiko, tačiau Laris Samersas jau manevruoja, pareikšdamas, kad nepretenduoja į šias pareigas. Galbūt tokiu būdu jis ir jo patronas bando „užliūliuoti“ ekonominės bendrijos budrumą? Tuo atveju į Jelen bus nukreipti ir tų kamerų, kurios sekė Samersą, objektyvai ir vykstant tokiam kruopščiam tyrimui būtinai atsiras trūkumų. Tiesą sakant, jos varžovui šioje kovoje nieko nereikės daryti: jis tiesiog pasirodys reikiamu momentu ir iš po „karalienės„ kojų išspirs atramą. Juk būtent Samersas dabar atlieka „blogojo policininko“ vaidmenį. Per tą laiką, kol ant lūkesčių, tarsi ant mielių užaugs fondų rinkos, nuosmukiai vyks kitose srityse. Tokiu būdu Obamos kritika atrodys visiškai pagrįsta. Pavyzdžiui, daugelis investuotojų jau dabar stato už aktyvus, kurie, kaip manoma, pradžioje yra rizikingi net ir Azijos rinkoje. Paskui juos sekė ir Amerikos fondų biržų indeksai, rodydami daugiau nei procento augimą, atnaujindami istorinį maksimumą. Tuo pat metu dolerio vertė krinta, o vertybiniai popieriai rodo pažangą.


 

 

„Sraigtasparnio su pinigais“ orientyras

 

Ko gi reikia pačiai FRS struktūrai? Žinoma, ne „tokio, kaip Bernankė“, o būtent paties Bernankės. Juk dabartinio vadovo figūra - tai neabejotinai kandidatų tarpe aukso vidurys, nuostabus balansas tarp griežtumo ir minkštumo. Būtent šios savybių harmonijos dėka jis savo laiku, kaip patyręs flagmanas, išvedė savo milžinišką laivą į atvirą jūrą, beveik be jokių praradimų, išvengdamas krizių archipelago ir recesijų rifų. Už tai savaitraštis  Times  2009 metais paskelbė „Sraigtasparnį Beną“, „Metų žmogumi“. Ir, žinoma, Bernankė FRS vadovo poste - tai geriausias Džordžo Bušo (George W. Bush) 2006 metų pasiekimas. Tai vienbalsiai patvirtino beveik visi senatoriai išskyrus tik vieną balsą.

 

Kai kas mano, kad jis konservatorius, o kai kas, kad idealistas. Tačiau niekas negali paneigti, kad Bernankė visuose savo sprendimuose remiasi tik faktais ir matematine analize. Skirtingai nei jo pirmtakas Grinspenas (Greenspan), kuriam dėl jo superintuicijos, buvo priskiriami vos ne  antgamtiški sugebėjimai. Galbūt tai buvo perdėta, o galbūt faktai materialiame pasaulyje vis tik turi didesnę reikšmę, tačiau naujojo vadovo valdymo taktika iš karto pasirodė stulbinančio kontrasto šviesoje su ankstesniu dar šviežiu pavyzdžiu. Beje, Bernankė taip pat vadovavosi savo intuicija, kai rinkosi idealą, į kurį jis norėtų lygiuotis. Miltono Frydmano (Milton Freedman) laisvoji rinka stebėtinai tiko matematinei tikimybių teorijai ir nuo šiol šis ideologinis tandemas virto naujos krypties „ekonomine filosofija.“

 

Bernankė sutinka su Frydmanu, kad Didžiąją depresiją galėjo įveikti tik didėjanti pinigų masė. Vienas dabartinio FRS vadovo pasiekimų buvo didinti investuotojų ir gyventojų informuotumo „apie save pačius“ lygį. Dėka to pasaulio bendruomenėje atsirado ir buvo plėtojama ta informacinė priklausomybė ir gebėjimas pasiduoti pagrindinės pasaulio finansinės institucijos, kurią mes galime stebėti šiandien, nuomonės įtakai. Ir tai yra viena priežasčių, kodėl pagrindinio vaidmens neužėmė Tarptautinis valiutos fondas.

 

Labai įdomi yra Beno Bernankės mintis, kad kartais su situacija nereikia kovoti, o tiesiog pažiūrėti į ją kitaip. Ne, idėja nėra nauja. Svarbu tai, kur ir kada ji buvo pritaikyta praktikoje. Kaip ir situacijoje su hipotekos „burbulu“, kuris išsivystė į tarptautinę finansų krizę. FRS vadovas mano, kad vyriausybėms būtina susitelkti į pirminių gyventojų kredito įsipareigojimų nemokumo priežasčių pašalinimą: užtikrinti visišką užimtumą, sumažinti infliacija ... (įdomu, kaip tuo pat metu galima sumažinti infliaciją ir padidinti pinigų masę? - aut. pastaba). Infliacija, beje, išprovokavo „grobuoniškas hipotekos sąlygas“. Ir, galiausiai, gilėjanti hipotekos krizė ekonomikoje sukėlė šešėlinius darinius, leidžiančius tam tikrai asmenų grupei išlikti ir recesijos sąlygomis išsaugoti savo kapitalus pačioje likvidžiausioje investiсinių instrumentų, t.y. nekilnojamojo turto, srityje.

 

 

 

„Viską, kas mano nešiojuosi su savimi“

 

Išeidamas Bernankė pasiima su savimi tai, ką įnešė vertingo į FRS politiką - QE3. Kitiems valdybos nariams belieka tik nustatyti nacionalinės ekonomikos stimuliavimo obligacijų įsigijimo sąskaita nutraukimo laiką. Jei taip atsitiks prieš dabartinio JAV CB vadovo išėjimą - jo įpėdinis galės kontroliuoti situaciją ir nauji jo valdymo metodai gali duoti teigiamų rezultatų. Bet jei kiekybinio švelninimo politika bus pratęsta - tas, kuris bus po Bernankės, tiesiog turės susitaikyti su primesta strategija ir veikti pagal surepetuotą scenarijų beveik be teisės išreikšti savo kūrybinį požiūrį. Pranešti apie sumažinimą FRS vadovas tai pranešė. O štai realizacija - tai visai kas kita. Kol kas vyksta „minkštas“ ekonominio sektoriaus paruošimas „lengvų pinigų“ išėjimo iš „koridoriaus“ keliui: šių metų pabaigoje pirkimai sumažės 85 milijardų JAV dolerių, nes, vadovo nuomone, ekonomikos augimas atitinka prognozuojamus rodiklius. Tačiau ir pati ekonomika turi parodyti aiškius stiprėjimo ženklus, o tai kol kas dar nevyksta: tam vis dar trukdo aukštas nedarbo lygis. Kita vertus, mažos federalinių fondų palūkanų normos išliks minimalaus lygio iki pat 2015 metų. O siekiant sėkmingai baigti visą programą, būtina, kad nedarbo lygis būtų daugiausia 7%, lyginant su dabartiniais 7,3%. FRS prognozės dar optimistiškesnės ir toli siekiančios: 5%. Galbūt šiuos teiginius, kai kurie nagrinėja, kaip vieną būdų išmušti būtiną programos nutraukimo atidėjimą? Kad būtų išlaikytos žemos palūkanų normos - 0-0,25% (istorinis minimumas), nedarbas neturi nukristi žemiau  6,5%.

 

Rezervo motyvacija paprasta: kol pinigai į ekonomikos sistemą „pumpuojami“ per obligacijų įsigijimą, išsilaikiusios žemos palūkanų normos skatins svarbiausių sektorių - auto ir hipotekos - kreditavimą. Jau dabar išryškėjo teigiama dinamika, nes su paklausa didėja ir būsto kainos, tęsiasi naujų pastatų statyba. Todėl nupjauti „apsauginį“ pokrizinės ekonomikos „trosą“ dar anksti.

 

 

 

QE3 atsakys į klausimą „kas?“

 

Faktiškai, nuo to kaip ir kada baigsis Bernankės politikos epocha, su juo kėdėje, arba jau po jo - priklauso kandidatų į šį postą likimas. „Mūsų laikų didvyriai“ turi atsidurti reikiamoje vietoje ir reikiamu laiku. Jei ekonomikos augimas prasidės anksčiau laiko - privilegijos persimes į Samerso pusę. Jei ekonomikos augimas vėluos - labai tikėtina, kad valdymo „vadeles“ perims Bernankės pavaduotoja - Džaneta Jelen. Ne paslaptis, kad šiuo metu pastaroji turi daugiau galimybių uždelsti atsigavimo procesą, kad aplinkybės suveiktų jos naudai. Galbūt būtent todėl jos konkurentas taip pat nusprendė bent jau sudaryti atsitraukimo iliuziją.

 

Bet kokiu atveju dviejų kandidatų „realiu atskaitos tašku“ lenktynėse į finišo tiesiąją bus 2014 metų sausio 31-oji, kai dabartinis FRS vadovas atsisakys savo įgaliojimų. Ši data taip pat bus lemtinga valstybinei ekonominei JAV politikai ir pasaulinės rinkos būklei apskritai. Tačiau kalbėti apie tai, kad be Bernankės ekonomikos struktūra nusilps - taip pat netikslinga, nes, nepaisant nepriklausomos pozicijos, kurią gina ir išpažįsta JAV CB, valstybė ir pagrindinė finansinė struktūra yra glaudžiai susijusios. Dėl šios priežasties jų įtaka artimiausioje ateityje nemažės. Iki to laiko, kol JAV turės supervalstybės statusą.

 

 

Paskelbimo data: 2013-10-23 03:37 Tekstas: Masterforex-V Akademija
Įterpti į BLOG'ą

Kriptovaliutos: kas naudingiau - investuoti ar jas „išgauti“?

Pastarosiomis dienomis vis daugiau žmonių atkreipia dėmesį į vakar dar mažai žinomas kriptovaliutas su jų „vadu“ - bitkoinu (bitcoin, BTC). Daugelis, žinoma, girdėjo apie šią skaitmeninę valiutą, kuri leidžia mokėti už pirkinius, atsiskaityti už paslaugas, investuoti, netgi uždirbti tik iš to, kad turi bitkoinų.

 

Paskelbimo data: 2017-08-01 07:50

Gyvenimas vien iš prekybos - utopija? Nemokamas vebinaras

Prieš pradedamas keliauti Forex prekybos keliu dažnas naujokas turi klaidingą supratimą ir iliuzijų apie tai, kokia iš tikrųjų yra sėkmingo prekeivio valiutomis kasdienybė. Svajojama apie „laisvą“ darbo grafiką, darbo aplinką pagal pasirinkimą, jokių viršininkų, jokio streso, darbo krūvis pagal pageidavimą ir išpildyta bet kuri asmeninė ar artimųjų svajonė. Deja viskas ne taip paprasta.

Paskelbimo data: 2017-07-31 15:59

Holografiniai vaizdo skambučiai išmaniais telefonais tampa realybe

Pirmą kartą žmonijos istorijoje holografinis vaizdo skambutis buvo atliktas šių metų balandžio 3 dieną. Proveržį telekomunikacijų srityje atliko Verizon (JAV) ir Korean Telecom (Pietų Korėja) kompanijų darbuotojai. Holografinis vaizdas į išmaniuosius telefonus buvo perduodamas tarp Pietų Korėjos Seulo ir Amerikos Nju Džersio. Demonstracijos metu holografinis Verizon darbuotojo vaizdas atsidūrė Korean Telecom būstinės monitoriuje.

Paskelbimo data: 2017-07-28 17:55

Trampo politika atima iš JAV pagrindinį vaidmenį vakarų pasaulyje

Ekspertų tarpe dabartinio JAV prezidento Donaldo Trampo politika kelia susirūpinimą. Daugelio apžvalgininkų nuomone, dėl valstybės vadovo politikos JAV gali prarasti savo, kaip Vakarų pasaulio lyderės, pozicijas.

 

CNN televizijos kanalo vedantysis, politologas, ekspertas tarptautinių santykių srityje Faridas Zakarija (Fareed Zakaria) savo „The Washington Post“ publikacijoje rašė, kad pastarieji Donaldo Trampo žingsniai suvienijo Europą taip, kaip to nesugebėjo padaryti net Rusijos prezidentas Putinas. Visiškai tikėtina, kad Vakarų pasaulio dabartinis JAV prezidentas nesužlugdys, tačiau Vašingtonas rizikuoja prarasti savo vadovaujantį vaidmenį.

Paskelbimo data: 2017-07-26 18:42

„Goldman Sachs“ pataria investuotojams vengti rublio

Investicinis bankas „Goldman Sachs“ pataria investuotojams nutraukti procentinių palūkanų (carry trade) žaidimą Rusijos rubliais ir pereiti prie kitų besivystančių šalių valiutų.

 

„Goldman Sachs“ strategų rekomendacijos buvo viešai paskelbtos liepos 18 dienos apžvalgoje. Jie paskelbė apie rublio ir dar kelių besivystančių šalių valiutų augimo potencialo išsekimą.

Paskelbimo data: 2017-07-25 17:26

Kiek kainuoja nuskristi į Marsą?

Verslininkas, SpaceX ir Tesla kūrėjas Ilonas Maskas (Elon Musk) mano, kad yra būtina įsisavinti naujas technologijas, kad būtų galima ženkliai sumažinti žmogaus skrydžio į Marsą išlaidas. Dabar vieno asmens nusiuntimas į „Raudonąją planetą“ kainuotų 10 mlrd. dolerių - tai yra labai didelė suma, bet yra visai įmanoma ją sumažinti iki 200 tūkstančių. Esant tokiai kainai į Marsą būtų galima siųsti dideles žmonių grupes.


Paskelbimo data: 2017-07-14 08:10

Kaip Kinija investicijomis pavergė pusę Afrikos

Dešimtis milijardų eurų Kinijos vyriausybė skiria Pekinui strategiškai svarbioms šalims. Strategiškai svarbių valstybių sąrašas apima nemažai Afrikos kontinento šalių.

 

Savo publikacijoje Prancūzijos leidiniui „Le Monde“ apžvalgininkas Sebastijanas Le Belzik (Sebastien Le Belzic) rašo, kad nuo 2000 metų Kinijos bankai ir įmonės skyrė 77 mlrd. eurų padėti šalims, turinčioms strateginę reikšmę Kinijai. Neseniai Kinijos televizijos žiūrovams buvo rodomas naujas dokumentinis filmas, pavadinimu „Mano traukinys, mano istorija“, kuris yra odė Pekino investicijoms į Afrikos šalis.

Paskelbimo data: 2017-07-13 08:58

Kuo dabartinės mobiliųjų prietaisų baterijos skiriasi nuo ankstesnių kartų baterijų

Šiuolaikiniai išmanieji telefonai nuo Nokia 3310 tipo mobiliųjų telefonų skiriasi ne tik techninėmis specifikacijomis, bet ir baterijų tipais, tačiau daugelis įmantrių mobiliųjų prietaisų savininkų iki šiol juos pakraudami vadovaujasi žinomos „plytos“ epochai aktualiais patarimais. Daugiau informacijos apie tai, kuo šiuolaikinių išmaniųjų telefonų baterijos skiriasi nuo ankstesnių kartų baterijų, pateikia portalo „Market Leader“ žurnalistai.

Paskelbimo data: 2017-07-12 18:31

Vokietijoje išleista 0 eurų nominalo kupiūra

Kaip pažymima portale „Market Leader“, Vokietijoje pasirodžiusi nauja neįprasta eurų nominalo kupiūra nėra atsiskaitymo priemonė, tačiau ji yra tikra. Jos išleidimui pritarė Europos Centrinis bankas ir atspausdintas banknotas visiškai atitinka technologijas: popieriaus, vandens ženklų, kitų apsaugos ženklų - viskas, kaip ir kitų nominalų kupiūrose.

 

Paskelbimo data: 2017-07-07 08:27

Tendencijos analizė FOREX indikatorių pagalba

Indikatoriai yra puiki tendencijos analizės priemonė, sako ekspertai. Jie iki minimumo sumažina pačią susidariusios padėties vertinimo procedūrą ir sumažina klaidingo sprendimo priėmimo tikimybę. Todėl prekeivis gali tikėtis gauti daugiau finansinės naudos, esant toms pačioms prekybos sąlygoms. Tačiau, nusprendus nustatyti indikatorių savo terminale, kiekvienas mūsų susiduria su sudėtingu pasirinkimu, juk jų yra daug daugiau, nei galime įsivaizduoti.

Paskelbimo data: 2017-07-06 07:33