Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Trečiadienis, sausio 27, 12:12 (GMT +02:00)
Aktualijos investuotojams

Džeikas Bernstainas: kaip „atsitiktinai“ tapti milijonieriumi?

Džeikas Bernstainas: kaip „atsitiktinai“ tapti milijonieriumi?

Džeikas Bernstainas (Jake Bernstein) - tai viena labiausiai legendomis apipinta šiuolaikinės prekybos biržoje figūra. Jo biografija gali būti lengvai transformuojama į įdomų pasakojimą apie tai, kaip profesionalus psichologas, gana atsitiktinai pradėjęs prekiauti ateities sandoriais (fjučersais), ne tik greitai praturtėjo, bet ilgainiui tapo tikrai idealiu biržos prekeiviu, taip pat sukūrė nuosavą verslo strategiją. Jo nuomonės dabar klausosi tūkstančiai jo pasekėjų. O viskas prasidėjo tiesiog banaliai: Džeikas Bernstainas pamatė, iš pirmo žvilgsnio, įprastą skelbimą, kad kažkokia firma teikia brokerių paslaugas ir kviečia bendradarbiauti potencialius prekeivius. Džeikas paskambino nurodytu telefono numeriu ir tai radikaliai pakeitė jo gyvenimą ...

 

 

 

 

Pirmieji žingsniai

 

Apie tai, kaip būtent Džeikas Bernstainas pradėjo savo karjerą, pirmą kartą tapo žinoma, kai jis jau buvo pripažintas investuotojas ir davė interviu FWN (Fedora Weekly News). Pirmoji prekybos biržoje patirtis tikrai prasidėjo perskaičius skelbimą paprastame laikraštyje. Kas iš mūsų nematė panašios reklamos? Pačiuose įvairiausiuose variantuose, kurie, apskritai, teigia tik vieną ir tą patį: paskambinkite ir uždirbkite didelius pinigus. Bet kas iš mūsų taip pat nepadarė standartinės išvados, kad „nemokamas sūris“ gali būti tik pelėkautuose?

 

Vėliau Džeikui buvo net baisu pagalvoti, kas būtų nutikę, jei jis būtų sureagavęs taip, kaip visi. Akivaizdu, jis ir būtų likęs vienu plačios pilkosios masės atstovu per savo gyvenimo metus nesugebėjusiu ligi galo realizuoti savo asmenybės potencialo. Tačiau atsitiko kitaip. Bernstainas pakėlė telefono ragelį ir paskambino nurodytu numeriu. Paprastas, net truputį nerūpestingas dėmesys, lėmė tai, kad jam jau pradėjo skambinti brokeris, aiškindamas prekybos biržoje ypatumus, galimas perspektyvas, o taip pat - agituodamas pagaliau surizikuoti bent jau minimalia pinigų suma.

 

Iki šiol dar nėra žinoma, ar brokeris žinojo, kad jis turi reikalą su tikru psichologu, kuriam visi jo triukai ir gudrybės yra aiškūs ir suprantami. Tačiau dabar tai ne taip jau ir svarbu. Juk Džeikas vis tik nusprendė investuoti pinigus į verslą ir atidarė savo prekybos sąskaitą. Vėliau jis pasakojo, kad iš pradžių jis visai nieko nesuprato biržų operacijose. O vėliau, kaip geriausią strategiją sau, jis pasirinko „bukai“ sekti savo mokytojo iš brokerių kompanijos patarimais. Vis dėlto, specialistas! Ir didžiam naujoko nustebimui, jį vis tik lydėjo sėkmė. Džeikas Bernstainas per trumpą laiką iš ateities sandorių gavo visiškai neblogą pelną. Atsirado kapitalas, kuris suteikė galimybę šiame pasaulyje gyventi pasiturinčiai. Tiesa, tik su sąlyga, kad sėkmė nepaliks nei Džeiko, nei jo brokerio. Tačiau, kaip žinia, fortūna yra permaininga.

 

Po greito praturtėjimo atėjo nuostolių laikotarpis. Tiksliai taip pat, kaip per trumpą laiką Džeikas uždirbo savo pinigus, jis prarado juos, net nepastebėjęs, kokia būtent buvo tų didžiulių nuostolių priežastis. Naujai iškeptas investuotojas vėl liko be kapitalo. Likimas, atrodo, specialiai atvedė jį į išeities tašką, pasodinęs prie suskilusios geldos, kad eilinį kartą vėl pastatytų prieš svarbų pasirinkimą. Ar verta vėl išbandyti savo jėgas netikėtumų pilnoje biržos (fondų) rinkoje? Arba, kol viskas nenuėjo per toli, mesti visą šį reikalą ir visiems laikams grįžti prie tolygaus ir nuobodaus eilinio žmogaus gyvenimo?

 

„Man greit nusišypsojo sėkmė, kuri greit pavirto nesėkme“, pasakojo Bernstainas. Kad vėl nepatektų į tokią nemalonią padėtį, jis nusprendė... daugiau nieko neklausyti.

 

Džeikas pradėjo prekiauti biržoje, vadovaudamasis vien tik savo samprotavimais. Laimei, per tą laiką jis jau sugebėjo sukaupti gana neblogą patirtį, nes atidžiai stebėjo rinkos elgesį ir nustatė sau kai kuriuos dėsningumus. Paties Bernstaino žodžiais, būtent tada jis nusprendė atlikti „pergrupavimą“. Tai yra - ateityje, priimant sprendimus, pagrindine taisykle tapo įprotis pasikliauti vien tik savimi. O kad nedarytų daugybės klaidų, Džeikas Bernstainas ėmė aktyviai save lavinti.

 

 

Techninės analizės meistras

 

Iki šiol Džeikas buvo vertinamas kaip sėkmingas prekeivis, priimantis sprendimus vien tik pagal rinkos techninės analizės duomenis. Kitaip tariant, jis visada prekiavo „iš ekrano“ ir buvo „už rinkos“.

 

Nors ir žinoma, kad judesio grafikus įtakoja iškart trys veiksniai - techninės charakteristikos, naujienos ir fundamentiniai duomenys - nė vienas prekeivis savarankiškai negali ligi galo atsižvelgti į visus iš karto. Tuo labiau, jeigu jis dar visai neseniai rinkoje buvo tik paprastas naujokas. Džeikas, kaip tikras psichologas, puikiai suprato, kad jeigu jis bandys „aprėpti neaprėpiamą“, tai, greičiausiai, galų gale, kaip ir daugelis investuotojų, pats save ir supainios. Todėl veiksmų vadovu jis pasirinko techninę analizę, kaip lengviausiai suprantamą ir, apskritai, objektyviausią veiksnį, įtakojantį kotiruočių judėjimą.

 

Džeiko Bernstaino patirtis ir šiandien, ir ateityje gali būti pamokanti daugeliui prekeivių, ieškančių paprasto ir efektyvaus būdo sukurti savą prekybos strategiją. Taigi, jis visada stengėsi laikytis ne tik kainų dėsningumų pritaikymo principų, bet ir atsižvelgti į ciklų sezoniškumą. Juk, apskritai, visiems gerai žinoma, kuriuo laikotarpiu tradiciškai pinga ar brangsta energijos nešėjai, kada ir kokiomis aplinkybėmis pakinta grūdų kainos ir t. t. Išnagrinėjęs metinius vieno ar kito instrumento grafikus, beveik kiekvienas prekeivis gali išvesti savo dėsningumus, kuriais sekant visada pavyksta pigiai pirkti ir brangiai parduoti. Bet juk tai ir yra pagrindinis prekybos biržoje principas, užtikrinantis verslo sėkmę.

 

Jau tada, kai šis prekybos būdas atnešė Bernstainui didelius pelnus, jis prisipažino, kad kitaip elgtis biržoje tiesiog negalėjo . „Aš tiesiog neturėjau pinigų“, - sakė jis. Ir tai įkvėpė Džeiką dar vienai veiklai.

 

Tikriausiai, čia būtų taiklu prisiminti vieną „aukso karštligės“ laikotarpio legendų. Kai tūkstančiai nuskurdusių amerikiečių, trokšdami greitai ir pasakiškai praturtėti, plūdo į Aliaską ieškoti aukso, tačiau dauguma jų žuvo miškuose ir pelkėse arba tiesiog nusigėrė dėl nesėkmių ir sielvarto, ten atsirado nedidelis skaičius tikrai sumanių žmonių, kurie tikrai sugebėjo praturtėti. Ne, jie nekariavo su konkurentais ir nestovėjo nuo aušros iki sutemų ant kelių eiliniame potencialiai auksingame upelyje. Paprasčiausia, jie vietinėse gyvenvietėse atidarė nuosavas ūkinių prekių parduotuves ir pardavinėjo atvykstantiems aukso ieškotojams kastuvus bei kitus primityvius įrankius...

 

Džeikas padarė kažką panašaus. Kai, klausydamas brokerio patarimų, jis greit prarado uždirbtus pinigus ir suprato, kad jam tiesiog trūksta kapitalo, užtikrinančio tinkamus biržoje vykdomų sandorių pelnus, jis pradėjo pardavinėti... patarimus. Šios rūšies verslas buvo toks pelningas, kad surinkti pradinį kapitalą buvo tik laiko klausimas. Be to, pakankamai neilgo laiko.

 

 

Kas toks Džeikas Bernstainas

 

Džeikas Bernstainas gimė 1946 metų rugsėjo 20 dieną Bavarijoje. Netrukus iš skurdžios pokario Vokietijos jis persikėlė į Kanadą, o po to - į JAV. Prekeivio karjerą Džeikas pradėjo 1968 metais.

 

Šiandien jis yra žinomas, kaip sėkmingas prekeivis ir profesionalus fondų ir ateities sandorių (fjučersų) rinkų analitikas. Džeikas Bernstainas užima kompanijos MBH Commodity Advisors, dirbančios Ilinojaus valstijoje, Vinetkos mieste ir firmos Network Press Inc., Skots Veley (Scotts Valley), Kalifornijoje, prezidento pareigas.

 

Džeikas Bernstainas yra daugiau negu dvidešimties knygų apie prekybos psichologiją, darbo ypatumus su ateities sandoriais (fjučersais) ir fondų rinkose, autorius. Manoma, kad jis yra ekonominio prognozavimo meistras. Džeikui taip pat priklauso keletas ateities sandorių rinkų analizės metodologijų, kurios buvo sukurtos kotiruočių ciklinių svyravimų ir techninės analizės pagrindu. Jis taip pat informacinio naujienų išsiuntinėjimo prekeiviams autorius. Džeikas Bernstainas moko internetu pradedančiuosius ir jau patyrusius prekeivius. Jo mokymo tikslas pagerinti rinkos dalyvių įgūdžius ir formuoti sėkmingos prekybos psichologiją.

 

1972 metais Džeikas Bernstainas pradėjo leisti informacinį biuletenį MBH Weekly Futures Trading Letter. Jis pats nekartą prisipažino, kad su džiaugsmu veda visus įmanomus seminarus, skaito prekeiviams paskaitas, nes jis tiesiog mėgsta mokyti kitus ir mokytis pats.

 

Tuo pačiu metu jis nuolat sudaro sandorius biržoje. Mėgstamiausi Džeiko instrumentai yra energijos nešėjai ir S&P kontraktai. Beje, Bernstainas ne kartą sakė, kad jis pasirengęs prekiauti viskuo, kieno kainos kinta tam tikruose laiko rėmuose. Galbūt vienintelis dalykas, ko jis dešimtmečius vengė - tai “paladis“ ir „apelsinų sultys“. Kodėl? Pasirodo, be jokios ypatingos priežasties. Tiesiog šie instrumentai Džeikui nepatinka, o dar jam atrodo, kad su jais prastai vykdomi įsakymai.

 

Apie Džeiką Bernstainą plačiai paplitusios dar kelios tikros legendos. Pavyzdžiui, kalbama, kad jis su pasigėrėjimu priėmė elektroninės prekybos įdiegimą biržose, kai prekeiviai taikiai sėdi priešais savo kompiuterių ekranus, o ne bando perrėkti vienas kitą prekybos salėje. Kai tik atsirado galimybė dirbti sėdint, jis iš kart pareiškė, kad tradicinės biržų salės netrukus visiškai išnyks. Bet tuoj pat paaiškino savo prognozės priežastį: tiesiog Džeikas yra nedidelio ūgio ir nuolat iššokinėti iš už kitų prekeivių nugarų jam kažkaip nepatogu. Tiesą sakant, elektroninė prekyba mūsų laikais tikrai išstūmė tradicinę...

 

Kartą Džeiko paklausė: ar bus galima efektyviai vykdyti verslą išimtinai remiantis technine analize, jei dauguma prekeivių ims laikytis būtent šio metodo ir tuo pačiu metu sudarinėti vienodus sandorius? Nė minutės nedvejodamas jis atsakė - jeigu dešimt žmonių žiūrinčių į grafiką daro vieną ir tą pačią išvadą, jis jaučiasi visai komfortiškai. „Aš linkęs visur laikytis krištolinio aiškumo“, - sakė jis.

 

Paskelbimo data: 2013-10-11 03:55 Tekstas: Masterforex-V Akademija
Įterpti į BLOG'ą

Kodėl faktiniai automobilių kuro suvartojimo rodikliai viršija deklaruojamus duomenis

Leidinio Westdeutsche Allgemeine Zeitung informacijos duomenimis, naujų automobilių Europos šalyse kuro sąnaudos vidutiniškai 42 procentais viršija gamintojų deklaruojamus rodiklius.  Todėl vidutinis automobilių savininkų permokos dydis sudaro apie 400 JAV dolerių per metus. Tokius duomenis gavo Tarptautinė ekologiškai švaraus transporto taryba (ICCT).

Paskelbimo data: 2017-12-05 08:01

Tokijo automobilių salonas pradžiugino automobilių mėgėjus naujovėmis

Tokijo automobilių salone Japonijos gamintojai tradiciškai pristato naujoves, kurios išsiskiria kiek neįprastu dizainu. Šiemet automobilių gamintojai taip pat pristatė eilę gana perspektyvių, bet iš pirmo žvilgsnio neįprastų automobilių modelių. Kiekvienas naujas produktas pritrauks ne tik automobilių rinkos ekspertų, bet ir automėgėjų dėmesį.

Paskelbimo data: 2017-11-16 08:48

Mokslininkai nukėlė pasaulio pabaigą į 2100 metus

Mokslininkas priminė, kad per pastaruosius 540 milijonų mūsų planetos istorijos metų buvo 5 masinio gyvų būtybių išmirimo bangos - ir visos jos buvo lydimos anglies cirkuliacijos ciklo gamtoje pokyčių.

Paskelbimo data: 2017-10-16 07:50

Baltarusija atsisako sąjungos su Rusija pasaulinėje kalio trąšų rinkoje

Minske manoma, kad jie sugebės savarankiškai kontroliuoti didelę dalį pasaulinės kalio trąšų rinkos. Šioje srityje Baltarusija nusprendė atsisakyti bet kokio bendradarbiavimo su Rusija. Tai praneša verslo žmonių portalo „Market Leader“ žurnalistai su nuoroda į „Novoje vremia".

Paskelbimo data: 2017-10-11 07:47

Kaip praktiškai realizuoti „brexit'ą“

Pasak Didžiosios Britanijos finansų ministro Filipo Hamondo (Philip Hammond), pereinamasis laikotarpis po JK pasitraukimo iš ES turi būti baigtas iki 2022 metų, iki kitų šalies visuotinių parlamento rinkimų. Jis mano, kad santykiai su Europos Sąjunga trejų metų laikotarpiu po „brexit'o“ gali būti panašūs į dabartinius, o būtent Jungtinė Karalystė dalyvaus muitų sąjungoje ir išlaikys prieigą prie bendrosios rinkos.

Paskelbimo data: 2017-09-22 07:50

Saulė ir vėjas labai greitai padarys anglies gavybą nepelninga

Labai greitai anglies šachtos taps nerentabilios, o angliakasių profesija pasiners į užmarštį. Šią prognozę pateikė verslo naujienų agentūra Bloomberg.

 

Anglies gavybos duobkasiu taps alternatyvi, arba „žalioji“, energetika, naudojanti saulės ir vėjo energiją. Jau po 3-4 metų saulės ir vėjo energijos kaina susilygins su energijos generacija iš anglies, o po 20-25 metų anglies naudojimas energijos gamybai smuks 87 procentais.

Paskelbimo data: 2017-08-26 19:39

„Išmanieji“ GOOGLE akiniai grįžta!

Patobulinta išmaniųjų GOOGLE akinių versija vadinama Glass Enterprise Edition greit pasirodys prekyboje, pranešė BBC su nuoroda į naujienų tinklapį Medium.

Paskelbimo data: 2017-08-22 15:18

Kriptovaliutos: kas naudingiau - investuoti ar jas „išgauti“?

Pastarosiomis dienomis vis daugiau žmonių atkreipia dėmesį į vakar dar mažai žinomas kriptovaliutas su jų „vadu“ - bitkoinu (bitcoin, BTC). Daugelis, žinoma, girdėjo apie šią skaitmeninę valiutą, kuri leidžia mokėti už pirkinius, atsiskaityti už paslaugas, investuoti, netgi uždirbti tik iš to, kad turi bitkoinų.

 

Paskelbimo data: 2017-08-01 07:50

Gyvenimas vien iš prekybos - utopija? Nemokamas vebinaras

Prieš pradedamas keliauti Forex prekybos keliu dažnas naujokas turi klaidingą supratimą ir iliuzijų apie tai, kokia iš tikrųjų yra sėkmingo prekeivio valiutomis kasdienybė. Svajojama apie „laisvą“ darbo grafiką, darbo aplinką pagal pasirinkimą, jokių viršininkų, jokio streso, darbo krūvis pagal pageidavimą ir išpildyta bet kuri asmeninė ar artimųjų svajonė. Deja viskas ne taip paprasta.

Paskelbimo data: 2017-07-31 15:59

Holografiniai vaizdo skambučiai išmaniais telefonais tampa realybe

Pirmą kartą žmonijos istorijoje holografinis vaizdo skambutis buvo atliktas šių metų balandžio 3 dieną. Proveržį telekomunikacijų srityje atliko Verizon (JAV) ir Korean Telecom (Pietų Korėja) kompanijų darbuotojai. Holografinis vaizdas į išmaniuosius telefonus buvo perduodamas tarp Pietų Korėjos Seulo ir Amerikos Nju Džersio. Demonstracijos metu holografinis Verizon darbuotojo vaizdas atsidūrė Korean Telecom būstinės monitoriuje.

Paskelbimo data: 2017-07-28 17:55