Jei turime du daiktus ir imame juos lyginti, visada galime rasti ir skirtumų, ir panašumų. Mūsų atveju - prancūzų ir italų nekilnojamasis turtas. Ir viena, ir kita šalis įspūdingos puikiomis poilsio sąlygomis, abiejose vienoda paklausa tokios pačios kainos analoginiams objektams (ar tai butai už 200-250 tūkstančių eurų, ar vilos už milijonus eurų).
Italų-prancūzų panašumai
Abi šalys yra vienoje klimato juostoje ir kiekvienoje jų yra patrauklūs regionai. Italijoje tokie yra Ligūrija, Toskana ir Emilija-Romanija, Prancūzijoje - Žydrasis Krantas.
Sezonas, kai galima mėgautis paplūdimiu, jūros vandeniu, tas pats - nuo gegužės iki spalio, o slidinėjimas kalnuose - nuo gruodžio iki balandžio. Būnant pakrantėje arba kalnuose ne iš karto galima suprasti, kur gi jūs iš tikrųjų esate, Italijoje ar Prancūzijoje.
Nėra kardinalių skirtumų ir imigracijos įstatymuose. Abi šalys yra Šengeno susitarimo narės ir vizų gavimo sąlygos yra vienodos. Pilietybė ir leidimai gyventi suteikiami panašiais principais. Nei Prancūzijoje, nei Italijoje nėra specialių lengvatų nekilnojamojo turto pirkėjams.
Abi šalys gana draugiškos užsieniečiams - tai patvirtina Pasaulio ekonomikos forumo (PEF) duomenys - šiais metais Italija ir Prancūzija užima 79-ąją ir 80-ąją vietas šalių reitinge pagal pagarbą ir draugiškumą užsienio turistams. Šiuo klausimu jų surinkti 6,2 ir 7 balai - labai neblogi rodikliai.
Analitikų duomenimis, ir Italija, ir Prancūzija yra labai populiarios apsipirkimo turizmo mėgėjų tarpe. Paryžius yra pripažintas vienu geriausiu apsipirkimo miestu po Londono, Madrido ir Barselonos. Italijos miestų tarpe šioje srityje geriausi - Roma ir Milanas.
Prancūzija ir Italija: skirtumai nekilnojamojo turto srityje
Šių šalių išsivystymo lygis yra skirtingas ir jis yra Prancūzijos naudai (indeksas yra lygus 151,36). Italija turi tik 87,36. Pagal TTCI reitingą, 2013 metais Prancūzija užėmė septintą vietą, nusileidusi tik tokioms išsivysčiusioms šalims, kaip Šveicarija, Vokietija, Austrija, Ispanija, Didžioji Britanija ir JAV. Šis rodiklis įvertina turizmo ir kelionių sektoriaus konkurencingumą, jis apibrėžiamas atsižvelgiant į šiuos veiksnius: ekologiją, medicinos paslaugų lygį, saugumą, transporto, socialinę infrastruktūras, įžymių vietų skaičių - istorinių paminklų ir kitų paveldo objektų. Italija čia labai atsilieka nuo Prancūzijos ir užima tik 26 vietą.
Tačiau Italija gali didžiuotis, pavyzdžiui, savo gerai išvystyta turizmo sritimi, taip pat didelis pliusas skiriamas Italijai už žemą nusikalstamumo lygį. Ne mažiau svarbus faktas ir žema būsto išlaikymo kaina ir pirminio nekilnojamojo turto pirkimo sandorio atlikimas.
Kur pelningiau pirkti nekilnojamąjį turtą
Apiforminant antrinio nekilnojamojo turto pirkimą Italijoje, bendrosios išlaidos sudaro 12% objekto kainos. Prancūzijoje šis rodiklis vidutiniškai - 8%. Už Prancūzijos būsto pirkimą komisinius mokesčius apmoka tik savininkas (pardavėjas). O Italijos nekilnojamojo turto pirkimo sandorio atveju komisiniai imami ir iš pardavėjo, ir iš pirkėjo.
Užtat pirminė rinka yra palankesnė Italijoje. Ekspertai pasakoja: „Pirkėjas sumoka 10% PVM, o mokesčiai notarui ir rinkliavos siekia apie 2-3 tūkst. eurų. Komisiniai nekilnojamojo turto agentui ir juristui kartais nemokami. Bet tiek pirminio, tiek ir antrinio nekilnojamojo turto įsigijimo atveju bendrosios išlaidos sudaro 12-13%“.
Kalbant apie pridėtinės vertės mokestį, pirminių gyvenamųjų patalpų jis lygus 19,6% - tai daugiau, negu Italijos PVM.
Kiekviena šalis turi savo hipotekos ypatumus
Prancūzijos bankuose mažesnės hipotekos kredito palūkanos ir didesnis paskolos kreditas, negu Italijoje. Bet papildomos hipotekos kredito apiforminimo išlaidos ten yra didesnės, negu Italijoje.
Jeigu vidutinis Prancūzijos būsto savininkas jo išlaikymui išleidžia 3700 eurų per metus, tai Italijos - 2700 eurų.
Užtat Prancūzijoje pigesnės komunalinės paslaugos. Numbeo duomenimis, išlaidos už elektros energiją, šildymą, vandenį ir šiukšlių išvežimą šioje šalyje sudaro vidutiniškai 116 eurų per mėnesį, o Italijoje - 150 eurų.
Prancūzijoje nekilnojamojo turto mokestis taip pat yra didesnis, negu Italijoje, o taip pat ir valdymo firmos paslaugos. O nekilnojamojo turto draudimas brangesnis Italijoje.
Pragyvenimo išlaidos
Pirmojo būtinumo prekės, maisto produktai truputį brangesni Italijoje. Nors kai kurie iš jų yra beveik vienodi. O tabako gaminiai, bilietai į kiną - Italijoje pigesni.
Transportas
Transporto infrastruktūra, žinoma, geriau išvystyta Prancūzijoje. Ji išsiskiria ir kelių kokybe, ir geležinkelio bei oro transportu. Italija čia beveik ne konkurentė.
Medicininis aptarnavimas
Medicinos paslaugų lygis Prancūzijoje aukštesnis, tačiau 23% brangesnis negu Italijoje. Šioje srityje Prancūzija užima šeštą vietą pasaulio reitinge, o Italija tik 29.
Užsieniečiai labai mėgsta gerinti savo sveikatą specializuotuose talasoterapijos centruose, o pasaulio lyderė šioje srityje yra Prancūzija.
Saugumo ir nusikalstamumo lygis
Liūdna, bet Prancūzijoje užfiksuota 50% daugiau nusikaltimų, negu Italijoje.
Abiejose šalyse yra pavojingiausios apylinkės: Prancūzijoje – tai Paryžiaus 19 ir 20 rajonai, Italijoje - Termini stotis. Abiejų šalių bėda yra kišenvagiai, vagys su motociklais, kurie aktyviausi kurortinėse zonose, kur daug turistų.
Kaip matome, abi šalys turi savo privalumų. Viena patraukli aukštesniu pragyvenimo lygiu, kita labiau prieinamomis kainomis. Norint teisingai pasirinkti, žinoma, apie kiekvieną šalį reikia gauti, kiek galima daugiau informacijos. Tačiau galiausiai reikia įsiklausyti į nekilnojamojo turto rinkos profesionalų nuomonę, į sielos, skonio, nuotaikos paliepimus.
Leidinio Westdeutsche Allgemeine Zeitung informacijos duomenimis, naujų automobilių Europos šalyse kuro sąnaudos vidutiniškai 42 procentais viršija gamintojų deklaruojamus rodiklius. Todėl vidutinis automobilių savininkų permokos dydis sudaro apie 400 JAV dolerių per metus. Tokius duomenis gavo Tarptautinė ekologiškai švaraus transporto taryba (ICCT).
Tokijo automobilių salone Japonijos gamintojai tradiciškai pristato naujoves, kurios išsiskiria kiek neįprastu dizainu. Šiemet automobilių gamintojai taip pat pristatė eilę gana perspektyvių, bet iš pirmo žvilgsnio neįprastų automobilių modelių. Kiekvienas naujas produktas pritrauks ne tik automobilių rinkos ekspertų, bet ir automėgėjų dėmesį.
Mokslininkas priminė, kad per pastaruosius 540 milijonų mūsų planetos istorijos metų buvo 5 masinio gyvų būtybių išmirimo bangos - ir visos jos buvo lydimos anglies cirkuliacijos ciklo gamtoje pokyčių.
Minske manoma, kad jie sugebės savarankiškai kontroliuoti didelę dalį pasaulinės kalio trąšų rinkos. Šioje srityje Baltarusija nusprendė atsisakyti bet kokio bendradarbiavimo su Rusija. Tai praneša verslo žmonių portalo „Market Leader“ žurnalistai su nuoroda į „Novoje vremia".
Pasak Didžiosios Britanijos finansų ministro Filipo Hamondo (Philip Hammond), pereinamasis laikotarpis po JK pasitraukimo iš ES turi būti baigtas iki 2022 metų, iki kitų šalies visuotinių parlamento rinkimų. Jis mano, kad santykiai su Europos Sąjunga trejų metų laikotarpiu po „brexit'o“ gali būti panašūs į dabartinius, o būtent Jungtinė Karalystė dalyvaus muitų sąjungoje ir išlaikys prieigą prie bendrosios rinkos.
Labai greitai anglies šachtos taps nerentabilios, o angliakasių profesija pasiners į užmarštį. Šią prognozę pateikė verslo naujienų agentūra Bloomberg.
Anglies gavybos duobkasiu taps alternatyvi, arba „žalioji“, energetika, naudojanti saulės ir vėjo energiją. Jau po 3-4 metų saulės ir vėjo energijos kaina susilygins su energijos generacija iš anglies, o po 20-25 metų anglies naudojimas energijos gamybai smuks 87 procentais.
Patobulinta išmaniųjų GOOGLE akinių versija vadinama Glass Enterprise Edition greit pasirodys prekyboje, pranešė BBC su nuoroda į naujienų tinklapį Medium.
Pastarosiomis dienomis vis daugiau žmonių atkreipia dėmesį į vakar dar mažai žinomas kriptovaliutas su jų „vadu“ - bitkoinu (bitcoin, BTC). Daugelis, žinoma, girdėjo apie šią skaitmeninę valiutą, kuri leidžia mokėti už pirkinius, atsiskaityti už paslaugas, investuoti, netgi uždirbti tik iš to, kad turi bitkoinų.
Prieš pradedamas keliauti Forex prekybos keliu dažnas naujokas turi klaidingą supratimą ir iliuzijų apie tai, kokia iš tikrųjų yra sėkmingo prekeivio valiutomis kasdienybė. Svajojama apie „laisvą“ darbo grafiką, darbo aplinką pagal pasirinkimą, jokių viršininkų, jokio streso, darbo krūvis pagal pageidavimą ir išpildyta bet kuri asmeninė ar artimųjų svajonė. Deja viskas ne taip paprasta.
Pirmą kartą žmonijos istorijoje holografinis vaizdo skambutis buvo atliktas šių metų balandžio 3 dieną. Proveržį telekomunikacijų srityje atliko Verizon (JAV) ir Korean Telecom (Pietų Korėja) kompanijų darbuotojai. Holografinis vaizdas į išmaniuosius telefonus buvo perduodamas tarp Pietų Korėjos Seulo ir Amerikos Nju Džersio. Demonstracijos metu holografinis Verizon darbuotojo vaizdas atsidūrė Korean Telecom būstinės monitoriuje.