Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Antradienis, gegužės 24, 15:38 (GMT +02:00)
Aktualijos investuotojams

Prekeiviai - kokio euro kurso galima tikėtis po Vokietijos rinkimų?

Prekeiviai - kokio euro kurso galima tikėtis po Vokietijos rinkimų?

Graikija - rinkimų išvakarėse, tik štai vyks jie Vokietijoje“. Po šiuo ironišku pasisakymu, paskelbtu Atėnų laikraštyje „Ta Nea“, šiandien galėtų pasirašyti daugelis pietų Europos šalių, pridedant tik tai, kad rinkimų išvakarėse yra ir Portugalija, ir Ispanija, ir net Italija.

 

 

Rinkimus Vokietijoje, kurie planuojami rugsėjo 22 d., akylai stebi visoje Europos Sąjungoje. Žinoma, Vokietijos rinkimų rezultatai yra labai svarbūs dėl įvairių priežasčių, tačiau šiandien viena pagrindinių - tai problemų, susijusiu su euro krize, sprendimas.

 

Ar išsilaikys euro zonai priklausančių šalių Vokietijos vykdomas griežtas finansinės konsolidacijos kursas? Ar Europos vienybė išliks Vokietijos užsienio politikos prioritetu? Ar ekonomikos lokomotyvas ir toliau bus pasiruošęs judėti į priekį, norėdamas išvesti iš krizės daugelį valiutinės sąjungos partnerių, nagrinėjo investuotojų portalo „Market Leader“ analitikai.

 

Partijos, sąjungos, koalicijos: tikėtinų galimybių vertinimas

 

Marketingo specialistai sako, kad federaliniuose rinkimuose į Bundestagą dalyvaus tokios stambios politinės jėgos:


- Vokietijos krikščionių demokratų sąjunga (KDS) - dabartinės kanclerės Angelos Merkel partija.
- Krikščionių socialinė sąjunga (KSS) - vyriausybės koalicijos narys, KDS partneris federalinėje Bavarijos žemėje.
- Laisvoji demokratų partija (LDP) - vyriausybės koalicijos narys.
- Vokietijos socialdemokratų partija (SDP) - opozicinė partija, kuri į kanclerio postą iškėlė Perą Štainbriuką (Peer Steinbrück), buvusį Angelos Merkel vyriausybės finansų ministrą. Šis politikas yra žinomas dėlto, kad pačioje krizės pradžioje, 2008 metais, sugebėjo įtikinti vokiečius, kad jų indėliai yra saugūs ir taip užkirto kelią panikai.

Galimi variantai. Išankstinių visuomenės apklausų duomenimis sociologai pateikia tokias prielaidas apie galimą būsimo parlamento koaliciją:


1. KDS / KSS / LDP. Šiandien valdanti koalicija, labai tikėtina, kad įgijusi reikiamą balsų skaičių, gali likti valdžioje.
2. KDS/KSS/SDP. Didžioji koalicija, apimanti dabar valdančią ir opozicinę partiją, taip pat yra visiškai įmanoma, tiesa, tik po ilgų derybų.

Tuo, kad dabartinei kanclerei Angelai Merkel pavyks išlaikyti dabar užimamą postą, šiandien, likus kelioms dienoms iki rinkimų, neabejoja beveik nė vienas rimtas ekspertas.

 

Ko gali tikėtis Europą po rinkimų Vokietijoje?

 

Dauguma analitikų dabar gvildena būtent šį klausimą. Atrodytų, kad padėtis euro zonoje pamažu ėmė tvarkytis. Pagal PMI indeksą verslo veikla stabiliai augą visose, net pačiose problemiškiausiose šalyse, pažymi brokerio NordFX analitikai.

 

Europos ekonomikų recesiją palaipsniui pakeičia stagnacija, o tuomet jau netoli ir iki augimo. Europos ekonomikos tyrimo centro duomenimis investuotojų pasitikėjimo Vokietijos ekonomika indeksas rugsėjį padidėjo 7,6 punkto, lyginant su rugpjūčio mėn. iki 49,6 punkto ir pranoko prognozes 45 punktų lygiu.

 

Euro kursas JAV dolerio atžvilgiu pakilo iki 1,3568 dolerio už eurą, uždarant ankstesnius sandorius, pridūrė brokerių kompanijos NordFX analitikai:

 

 

Atrodytų, ko gi baimintis rinkimų pačioje ekonomiškai stabiliausioje šalyje? Juk neveltui Angela Merkel neseniai pareiškė, kad Vokietija - tai „stabilumo garantas, Europos variklis.“

 

Tuo labiau, jei rinkimų baigtis yra beveik nuspėjama. Tačiau, kaip matome, šios aplinkybės daugeliui Europoje nekelia pasitikėjimo, netgi priešingai, sukelia pesimizmą. Vis dažniau girdimi pareiškimai, kad, kaip tik po rinkimų Vokietijoje euras galiausiai smuks. Kodėl didėja euroskeptikų skaičius ir ko viliasi euro optimistai? Kaip bebūtų keista, vieni sieja savo baimes, o antri, atitinkamai, savo viltis su vienu ir tuo pačiu - Angelos Merkel pergale rinkimuose.

 

Po rinkimų, viskas žlugs...

 

Taip dabar tvirtina daugelis, žinoma, turėdami omenyje euro zonos ekonomiką ir kartu vieningą valiutą. Kur jie mato būsimų problemų pagrindines priežastis?

 

- Bet kuriuo atveju, nepaisant Angelos Merkel prieštaravimo, Graikijai teks suteikti trečiąjį pagalbos paketą, kurio didelė dalis guls ant Vokietijos mokesčių mokėtojų pečių. Čia yra du variantai: arba dalinis skolos nurašymas, arba dar viena finansinės pagalbos porcija.

 

- Griežto taupymo programos, kurių buvo imtasi „probleminėse“ Europos šalyse Vokietijos iniciatyva, kelia vis didesnį nepasitenkinimą ir artimiausioje ateityje gali sukelti masinius protestus Graikijoje, Ispanijoje, Portugalijoje ir Italijoje. Šios valstybės galėjo iš dalies išspręsti savo problemas tradicine savų valiutų devalvacija, tačiau Vokietija tvirtai laikosi euro ir dabartinio jo kurso. Bet kokios augimą skatinančios programos pietų Europos šalyse sukels vieningos valiutos kurso smukimą.

 

- Neryžtingumas vykdant Europos Sąjungos reformą taip pat neišvengiamai paveiks euro kursą. Pagrindiniu permainų Europoje priešininku šiandien vadinamas Berlynas, kuris reikalauja subalansuoto ir santūraus požiūrio į viską, kas susiję su strateginiais pokyčiais.

 

- Ekonominė Vokietijos politika Europos Sąjungoje daug kur yra nenuosekli. Kanclerė nepritaria ES ekonominės politikos centralizacijos stiprinimui, euro obligacijų įvedimui, tuo tarpu ir toliau primygtinai reikalauja tęsti griežto taupymo Europoje politiką.

 

- Didelės koalicijos, dalyvaujant socialdemokratams formavimas, gali potencialiai sustiprinti ECB aktyvumą. To padarinys gali būti ekonominio atsigavimo tempo sulėtėjimas ir euro kintamumo sumažėjimas, kuris atrodys žymiai blogiau už G10 valiutas.

 

- Rugsėjo pabaigoje arba spalio pradžioje, Konstitucinis Kaslsrue (Karlsruhe) teismas turi paskelbti sprendimą dėl Europos centrinio banko teisėtumo, o tai sukeltų rimtą susirūpinimą Europos valiutų rinkose.

 

- Iki rinkimų politikai dar gali slėpti svarbias euro zonos problemas, bet po to visas jų dėmesys jau bus skiriamas šių klausimų sprendimo paieškoms.

 

Saxo Bank analitikų vertinimais, jei išsilaikys dabartinė koalicija ir Angelos Merkel politinis kursas, tai po rugsėjo 22 dienos rinkimų euro kursas gali nukristi iki 1,15 JAV dolerio.

 

Merkel įstengs kontroliuoti situaciją!

 

Tuo absoliučiai įsitikinę optimistai, kurių yra labai nemažai. Kuo pagrįstas jų įsitikinimas?

 

- Angela Merkel ragina vokiečius išlaikyti nepajudinamą pasitikėjimą vieninga Europos valiuta. Ji teigia, kad euras - tai vokiečių likimas ir jam nėra jokios alternatyvos. Ji nesuteikia menkiausio pagrindo abejoti ar apie tai diskutuoti, kad nesugriautų pasitikėjimo euru. Todėl įvairiausiems spekuliantams nesuteikiamos galimybės interpretuoti politikų netvirtumo, kaip vieningos Europos valiutos silpnumo ženklo.

 

- „Probleminėse“ šalyse priimtos griežto taupymo reformos, kaip bendra strategijos dalis, artimiausiais metais turėtų duoti teigiamą efektą. Verslo aktyvumo augimas, taip pat ir Pietų Europoje, liudija apie Vokietijos vykdomo kurso teisingumą ir ateityje gali pateikti dar įspūdingesnius rezultatus.

 

- Vokietija gali neskubėti nurašyti dalies Graikijos skolos.

 

- Dabartinės Bundestago koalicijos išsaugojimo atveju Vokietija stengsis ir toliau priešintis Europos centrinio banko vykdomai labai minkštai monetarinei politikai. Tai, savo ruožtu, padės išlaikyti aukštą euro kursą tų šalių piniginių vienetų atžvilgiu, kurių Centriniai bankai vykdo labiau tausojančią monetarinę politiką.

 

 

 

Paskelbimo data: 2013-09-23 05:08 Tekstas: Masterforex-V Akademija
Įterpti į BLOG'ą

Kodėl faktiniai automobilių kuro suvartojimo rodikliai viršija deklaruojamus duomenis

Leidinio Westdeutsche Allgemeine Zeitung informacijos duomenimis, naujų automobilių Europos šalyse kuro sąnaudos vidutiniškai 42 procentais viršija gamintojų deklaruojamus rodiklius.  Todėl vidutinis automobilių savininkų permokos dydis sudaro apie 400 JAV dolerių per metus. Tokius duomenis gavo Tarptautinė ekologiškai švaraus transporto taryba (ICCT).

Paskelbimo data: 2017-12-05 08:01

Tokijo automobilių salonas pradžiugino automobilių mėgėjus naujovėmis

Tokijo automobilių salone Japonijos gamintojai tradiciškai pristato naujoves, kurios išsiskiria kiek neįprastu dizainu. Šiemet automobilių gamintojai taip pat pristatė eilę gana perspektyvių, bet iš pirmo žvilgsnio neįprastų automobilių modelių. Kiekvienas naujas produktas pritrauks ne tik automobilių rinkos ekspertų, bet ir automėgėjų dėmesį.

Paskelbimo data: 2017-11-16 08:48

Mokslininkai nukėlė pasaulio pabaigą į 2100 metus

Mokslininkas priminė, kad per pastaruosius 540 milijonų mūsų planetos istorijos metų buvo 5 masinio gyvų būtybių išmirimo bangos - ir visos jos buvo lydimos anglies cirkuliacijos ciklo gamtoje pokyčių.

Paskelbimo data: 2017-10-16 07:50

Baltarusija atsisako sąjungos su Rusija pasaulinėje kalio trąšų rinkoje

Minske manoma, kad jie sugebės savarankiškai kontroliuoti didelę dalį pasaulinės kalio trąšų rinkos. Šioje srityje Baltarusija nusprendė atsisakyti bet kokio bendradarbiavimo su Rusija. Tai praneša verslo žmonių portalo „Market Leader“ žurnalistai su nuoroda į „Novoje vremia".

Paskelbimo data: 2017-10-11 07:47

Kaip praktiškai realizuoti „brexit'ą“

Pasak Didžiosios Britanijos finansų ministro Filipo Hamondo (Philip Hammond), pereinamasis laikotarpis po JK pasitraukimo iš ES turi būti baigtas iki 2022 metų, iki kitų šalies visuotinių parlamento rinkimų. Jis mano, kad santykiai su Europos Sąjunga trejų metų laikotarpiu po „brexit'o“ gali būti panašūs į dabartinius, o būtent Jungtinė Karalystė dalyvaus muitų sąjungoje ir išlaikys prieigą prie bendrosios rinkos.

Paskelbimo data: 2017-09-22 07:50

Saulė ir vėjas labai greitai padarys anglies gavybą nepelninga

Labai greitai anglies šachtos taps nerentabilios, o angliakasių profesija pasiners į užmarštį. Šią prognozę pateikė verslo naujienų agentūra Bloomberg.

 

Anglies gavybos duobkasiu taps alternatyvi, arba „žalioji“, energetika, naudojanti saulės ir vėjo energiją. Jau po 3-4 metų saulės ir vėjo energijos kaina susilygins su energijos generacija iš anglies, o po 20-25 metų anglies naudojimas energijos gamybai smuks 87 procentais.

Paskelbimo data: 2017-08-26 19:39

„Išmanieji“ GOOGLE akiniai grįžta!

Patobulinta išmaniųjų GOOGLE akinių versija vadinama Glass Enterprise Edition greit pasirodys prekyboje, pranešė BBC su nuoroda į naujienų tinklapį Medium.

Paskelbimo data: 2017-08-22 15:18

Kriptovaliutos: kas naudingiau - investuoti ar jas „išgauti“?

Pastarosiomis dienomis vis daugiau žmonių atkreipia dėmesį į vakar dar mažai žinomas kriptovaliutas su jų „vadu“ - bitkoinu (bitcoin, BTC). Daugelis, žinoma, girdėjo apie šią skaitmeninę valiutą, kuri leidžia mokėti už pirkinius, atsiskaityti už paslaugas, investuoti, netgi uždirbti tik iš to, kad turi bitkoinų.

 

Paskelbimo data: 2017-08-01 07:50

Gyvenimas vien iš prekybos - utopija? Nemokamas vebinaras

Prieš pradedamas keliauti Forex prekybos keliu dažnas naujokas turi klaidingą supratimą ir iliuzijų apie tai, kokia iš tikrųjų yra sėkmingo prekeivio valiutomis kasdienybė. Svajojama apie „laisvą“ darbo grafiką, darbo aplinką pagal pasirinkimą, jokių viršininkų, jokio streso, darbo krūvis pagal pageidavimą ir išpildyta bet kuri asmeninė ar artimųjų svajonė. Deja viskas ne taip paprasta.

Paskelbimo data: 2017-07-31 15:59

Holografiniai vaizdo skambučiai išmaniais telefonais tampa realybe

Pirmą kartą žmonijos istorijoje holografinis vaizdo skambutis buvo atliktas šių metų balandžio 3 dieną. Proveržį telekomunikacijų srityje atliko Verizon (JAV) ir Korean Telecom (Pietų Korėja) kompanijų darbuotojai. Holografinis vaizdas į išmaniuosius telefonus buvo perduodamas tarp Pietų Korėjos Seulo ir Amerikos Nju Džersio. Demonstracijos metu holografinis Verizon darbuotojo vaizdas atsidūrė Korean Telecom būstinės monitoriuje.

Paskelbimo data: 2017-07-28 17:55