Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Pirmadienis, spalio 25, 08:49 (GMT +02:00)
Aktualijos investuotojams

Pagrindinės taisyklės visiems, kurie analizuoja grafikus

Pagrindinės taisyklės visiems, kurie analizuoja grafikus

Daugelis prekeivių pakankamai žino apie indikatorius, tokius kaip, pavyzdžiui, RSI (Relative Strength Index), skirtus matuoti rinkos impulso stiprumą. Tačiau ne visi prekeiviai žino, kodėl, tarkime, jie naudoja 14 parametrą. Jie naudoja jį kasdien tik todėl, nes girdėjo apie tai kažkokiame vebinare arba skaitė apie tai straipsnyje.

Tie, kurie moko mus prekybos, dažnai kalba apie tai, kad reikia rasti kažką tokio, kas suveiks ir to laikytis. Bet jei jūs nesuprantate, KODĖL jūs kažką naudojate, o tiesiog aklai ką nors kopijuojate,  ilgalaikėje perspektyvoje tai neatneš jums nieko gera. Be to, rinkos nuolat kinta ir evoliucionuoja. Tai, kas suveikė vakar, gali nesuveikti šiandien.

Šis straipsnis ne apie tai, kaip veikia techninis indikatorius. Straipsnis skirtas tam, kad priverstų skaitytoją galvoti apie techninės analizės „dvasią“ ir išmokytų išgirsti tai, ką jam sako grafikai. Bet koks kitas požiūris reiškia, kad prekeivis gali priversti rinką paklusti jo įsitikinimams, o tai nėra tiesa.

Rinka nemėgsta per daug pasitikinčių savimi ir priverčia juos už pernelyg didelį pasitikėjimą savimi mokėti kiekvieną dieną.

Na, ką gi, pradėkime nuo 14 parametro, naudojamo  RSI indikatoriaus derinimams. Kodėl tiek daug prekeivių juo naudojasi? Atsakymas tas, kad tai numatytasis parametras, kuris kelis dešimtmečius buvo jau įdiegtas į grafinės analizės programinę įrangą (PI).

Tam buvo sava priežastis. Velsas Vailderis (Welles Wilder), RSI indikatoriaus įkūrėjas, prekyboje mėgstamose rinkose naudojo jį kaip pusės ciklo pagrindą. Bet problema yra ta, kad jeigu PI kūrėjai  arba produkcijos marketingo menedžeriai įsikala sau kažką į galvą, tuomet tai jau tampa beveik aksioma, kurios negalima pakeisti. Net ir šiandien daugelis numatytųjų programų neleidžia vartotojams keisti parametrų.

Akivaizdu, kad indikatorių parametrai turi būti išstatyti pagal einamąsias rinkos tendencijas ir laikinais analizuojamų grafikų periodais. Bet reikalas dar ir tas, kad rinkos nuolat vystosi ir evoliucionuoja, todėl indikatoriai gali elgtis ne taip, kaip anksčiau, kai jie buvo tik sukurti.

Šiandien visi vadovaujasi tais pačiais instrumentais rinkos perpirkimų ir perpardavimų  nustatymui ir atitinkamai vienodai dirba. Kaip dažnai galima stebėti situaciją, kai indikatoriaus prekybinis signalas pasirodo esąs klaidingas tik todėl, kad minia elgiasi vienodai dirbdami ta pačia kryptimi?

Tačiau vietoj indikatorių ar grafinių modelių perdirbinėjimo ir peržiūrinėjimo siūlome jums vadovautis keletu paprastų taisyklių, kurios padės padaryti jūsų prekybą paprastesnę, pelningesnę ir, svarbiausia, jūs neprimesite savo įsitikinimų rinkai, o tiesiog eisite kartu su rinka.Viskas, ko jums reikia, tai „pašalinti“  naujienų apvalkalą ir pagauti pačią esmę.

1 taisyklė - Jeigu jūs nematote tendencijų ir modelių beveik iš karto po to, kai žvilgterėjote į grafiką, tai jų ten ir nėra. Kuo daugiau jūs įsižiūrite į grafiką, tuo labiau jūsų pasąmonė bandys rasti tvarką ten, kur iš tikrųjų yra chaosas.

Jeigu jums reikia ieškoti pasiteisinimo išskirtinėms situacijoms, klaidžioti po grafiką, ieškant įėjimo į rinką taškų ir abejotinų palaikančių signalų, tai geriausia likti už rinkos ribų, nes grafikas, iš tikrųjų, rodo jums ne tai, ką jūs norite jame matyti.

2 taisyklė - Jeigu jūs negalite nustatyti tendencijos krypties po to, kai pažvelgėte į trijų indikatorių duomenis, daugiau nebenagrinėkite šio grafiko.

Kuo daugiau indikatorių jūs pakabinsite ant grafiko, tuo didesnė tikimybė, kad vienas jų kažką pasakys ir jūs suprasite užuominą, kuri, greičiausiai, atves jūs prie klaidingos išvados.

3 taisyklė - Jūs galite pabandyti jėga priversti grafiką kalbėti, bet neverta to daryti! Ši taisyklė yra panaši į ankstesniąją. Jūs galite prikabinėti ant grafiko daugybę įvairių indikatorių, ir kai kurie jų gali tikrai patvirtinti jūsų sprendimų teisingumą, bet neverta primesti rinkai savo valios, nes tai neįmanoma!

4 taisyklė - Patvirtinimo savo prielaidoms pasistenkite ieškoti grafike vienu lygiu aukščiau už darbinį (jeigu dirbate dieniniame grafike, ieškokite patvirtinimo savaitiniame, o jeigu dirbate „dienos viduje“ (intraday) valandiniuose grafikuose, ieškokite patvirtinimo dieniniame).

Labai lengva įstrigti savo prielaidų ir iliuzijų pasaulyje, tuo pačiu paleidžiant iš akiračio bendrą įvykių vaizdą. Skirtumas gali būti didžiulis. Pavyzdžiui, pirkimas numatomame bulių tendencijos minimume arba pardavimas minimumo pramušime meškų rinkoje.

5 taisyklė - Jeigu kainų judėjimai pakankamai dideli žiūrėkite į linijinius ir pusiau logaritminius maštabinius  grafikus. Iš esmės, tie, kurie prekiauja trumpais laikotarpiais, norėdami gali ignoruoti šį punktą, nes kainos paprastai nepraeina po 30% per dieną, tačiau vidutinės trukmės ir ilgalaikiams prekeiviams rekomenduojama palyginti judėjimus skirtingais laikotarpiais.

6 taisyklė -
Modeliai turi būti proporcingi tendencijoms, kurias jie bando pakoreguoti arba apsukti. Pageidautina, kad tendencija būtų tris kartus ilgesnė už modelį. Pavyzdžiui, 3-jų dienų korekcijos nepakanka, kad atitiktų  6 mėnesių tendencijos lygiui. O 3 mėnesių korekcija po 6 mėnesių tendencijos, iš tiesų, visai nėra korekcija, o nauja tendencija.

7 taisyklė - Modeliai turi būti simetriški. Trikampis turi atrodyti kaip trikampis, o ne kilometras į aukštį ir centimetras į ilgį arba atvirkščiai. Modelis „galva ir pečiai“ turi atrodyti kaip viršūnė per centrą su dviem mažesniais tačiau lygiaverčiais pikais kraštuose.

8 taisyklė - Kaina yra lemiamas veiksnys, bet geriau, kai prekybos apimtis, impulso jėga ir struktūra (modeliai) dera vienas su kitu. Nesvarbu, kiek sąlygos, supančios rinką, jums kažką sako. Jos yra tik sąlygos, kol nepasireiškia kainoje. Juk daug kartų visi stebėjome, kaip perpirkta rinka tampa dar labiau perpirkta?

9 taisyklė - Visada patvirtinkite vienos rūšies analizės rezultatus kitos rezultatais. Pavyzdžiui, RSI duomenis patvirtinkite ne  MACD pagalba, o balansinės apimties pagalba arba santykiniu efektyvumu.

Yra šimtai indikatorių. Tačiau visus juos galima suvesti tik į kelis tipus. Įsitikinkite, kad patvirtinantis indikatorius yra ne to paties tipo, kaip ir pradinis. Naudokites mažiausiai trijų tipų indikatoriais.

10 taisyklė - Nebūkite užšąldytoje būsenoje, jeigu jūsų indikatorių duomenys tarpusavyje nesuderinti. Jie niekada nebus visiškai suderinti ir tuomet jūs tiesiog negalėsite rasti galimybės atsidaryti sandėrį. Įsivaizduokite, kad esate advokatas, kuris siekia įrodymų persvaros, o nelikti abejonių šešėlyje.

11 taisyklė - Jeigu suveikia nuostolius ribojantys orderiai (angl.k. stop loss), priimkite tai oriai. Jokių išimčių nuostolius ribojančių orderių iškėlime. Tiesiog iš naujo išanalizuokite susidariusią rinkoje situaciją ir pagalvokite ar galėsite iš naujo atidaryti sandorį, bet niekada neieškokite pasiteisinimų laikyti nuostolingą poziciją.

Prekyba nėra tikslusis mokslas, bet šis taisyklių rinkinys padės jums prakalbinti rinką ir išgauti iš jos ketinimus. Galiausiai, mūsų darbas ir yra pastebėti bei teisingai interpretuoti ženklus, o tada atitinkamai veikti.

 

Paskelbimo data: 2013-08-30 04:00 Tekstas: Masterforex-V Akademija
Įterpti į BLOG'ą

Kodėl faktiniai automobilių kuro suvartojimo rodikliai viršija deklaruojamus duomenis

Leidinio Westdeutsche Allgemeine Zeitung informacijos duomenimis, naujų automobilių Europos šalyse kuro sąnaudos vidutiniškai 42 procentais viršija gamintojų deklaruojamus rodiklius.  Todėl vidutinis automobilių savininkų permokos dydis sudaro apie 400 JAV dolerių per metus. Tokius duomenis gavo Tarptautinė ekologiškai švaraus transporto taryba (ICCT).

Paskelbimo data: 2017-12-05 08:01

Tokijo automobilių salonas pradžiugino automobilių mėgėjus naujovėmis

Tokijo automobilių salone Japonijos gamintojai tradiciškai pristato naujoves, kurios išsiskiria kiek neįprastu dizainu. Šiemet automobilių gamintojai taip pat pristatė eilę gana perspektyvių, bet iš pirmo žvilgsnio neįprastų automobilių modelių. Kiekvienas naujas produktas pritrauks ne tik automobilių rinkos ekspertų, bet ir automėgėjų dėmesį.

Paskelbimo data: 2017-11-16 08:48

Mokslininkai nukėlė pasaulio pabaigą į 2100 metus

Mokslininkas priminė, kad per pastaruosius 540 milijonų mūsų planetos istorijos metų buvo 5 masinio gyvų būtybių išmirimo bangos - ir visos jos buvo lydimos anglies cirkuliacijos ciklo gamtoje pokyčių.

Paskelbimo data: 2017-10-16 07:50

Baltarusija atsisako sąjungos su Rusija pasaulinėje kalio trąšų rinkoje

Minske manoma, kad jie sugebės savarankiškai kontroliuoti didelę dalį pasaulinės kalio trąšų rinkos. Šioje srityje Baltarusija nusprendė atsisakyti bet kokio bendradarbiavimo su Rusija. Tai praneša verslo žmonių portalo „Market Leader“ žurnalistai su nuoroda į „Novoje vremia".

Paskelbimo data: 2017-10-11 07:47

Kaip praktiškai realizuoti „brexit'ą“

Pasak Didžiosios Britanijos finansų ministro Filipo Hamondo (Philip Hammond), pereinamasis laikotarpis po JK pasitraukimo iš ES turi būti baigtas iki 2022 metų, iki kitų šalies visuotinių parlamento rinkimų. Jis mano, kad santykiai su Europos Sąjunga trejų metų laikotarpiu po „brexit'o“ gali būti panašūs į dabartinius, o būtent Jungtinė Karalystė dalyvaus muitų sąjungoje ir išlaikys prieigą prie bendrosios rinkos.

Paskelbimo data: 2017-09-22 07:50

Saulė ir vėjas labai greitai padarys anglies gavybą nepelninga

Labai greitai anglies šachtos taps nerentabilios, o angliakasių profesija pasiners į užmarštį. Šią prognozę pateikė verslo naujienų agentūra Bloomberg.

 

Anglies gavybos duobkasiu taps alternatyvi, arba „žalioji“, energetika, naudojanti saulės ir vėjo energiją. Jau po 3-4 metų saulės ir vėjo energijos kaina susilygins su energijos generacija iš anglies, o po 20-25 metų anglies naudojimas energijos gamybai smuks 87 procentais.

Paskelbimo data: 2017-08-26 19:39

„Išmanieji“ GOOGLE akiniai grįžta!

Patobulinta išmaniųjų GOOGLE akinių versija vadinama Glass Enterprise Edition greit pasirodys prekyboje, pranešė BBC su nuoroda į naujienų tinklapį Medium.

Paskelbimo data: 2017-08-22 15:18

Kriptovaliutos: kas naudingiau - investuoti ar jas „išgauti“?

Pastarosiomis dienomis vis daugiau žmonių atkreipia dėmesį į vakar dar mažai žinomas kriptovaliutas su jų „vadu“ - bitkoinu (bitcoin, BTC). Daugelis, žinoma, girdėjo apie šią skaitmeninę valiutą, kuri leidžia mokėti už pirkinius, atsiskaityti už paslaugas, investuoti, netgi uždirbti tik iš to, kad turi bitkoinų.

 

Paskelbimo data: 2017-08-01 07:50

Gyvenimas vien iš prekybos - utopija? Nemokamas vebinaras

Prieš pradedamas keliauti Forex prekybos keliu dažnas naujokas turi klaidingą supratimą ir iliuzijų apie tai, kokia iš tikrųjų yra sėkmingo prekeivio valiutomis kasdienybė. Svajojama apie „laisvą“ darbo grafiką, darbo aplinką pagal pasirinkimą, jokių viršininkų, jokio streso, darbo krūvis pagal pageidavimą ir išpildyta bet kuri asmeninė ar artimųjų svajonė. Deja viskas ne taip paprasta.

Paskelbimo data: 2017-07-31 15:59

Holografiniai vaizdo skambučiai išmaniais telefonais tampa realybe

Pirmą kartą žmonijos istorijoje holografinis vaizdo skambutis buvo atliktas šių metų balandžio 3 dieną. Proveržį telekomunikacijų srityje atliko Verizon (JAV) ir Korean Telecom (Pietų Korėja) kompanijų darbuotojai. Holografinis vaizdas į išmaniuosius telefonus buvo perduodamas tarp Pietų Korėjos Seulo ir Amerikos Nju Džersio. Demonstracijos metu holografinis Verizon darbuotojo vaizdas atsidūrė Korean Telecom būstinės monitoriuje.

Paskelbimo data: 2017-07-28 17:55