Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Ketvirtadienis, gegužės 19, 04:59 (GMT +02:00)
Aktualijos investuotojams

Nurielis Rubinis apklatino JAV dėl Rusijos ir Kinijos ekonomikos nuosmukio

Nurielis Rubinis apklatino JAV dėl Rusijos ir Kinijos ekonomikos nuosmukio

BRIKS šalių pasiekimai ir perspektyvos visada buvo madinga tema. Jei atsižvelgsime į tai, kad šį sparčiai besivystančių šalių bloką tiesiogine prasme sugalvojo analitikai savo vaizduotėje ir tik po to jis pasirodė kaip faktas, tai diskusijos apie BRIKS yra reikšmingos ne tik intelektinės gimnastikos požiūriu. Ir ar galima rimtai diskutuoti apie valstybių klubą, kuris dar prieš Pietų Afrikos Respublikos prisijungimą apėmė 26% planetos teritorijos, 42% žmonijos ir 15% pasaulio BVP?

Todėl verta atkreipti dėmesį į tokio gerai žinomo ir gerbiamo eksperto pasisakymus ir straipsnius apie BRIKS, kaip Nurielis Rubinis (Nouriel Roubini – amerikiečių ekonomikos profesorius , vienas įtakingiausiu ekspertų pasaulyje globalių finansų klausimais.  RGE Monitor kompanijos prezidentas). Ką Rubinis prognozuoja BRIKS šalims ir ar įtikinamos jo prognozės, nagrinėjo internetinio portalo „Market Leader“ analitikai.


BRIKS „medaus mėnuo“ baigėsi: kodėl, dėl ko?


Savo straipsnyje, paskelbtame The Guardian, Nurielis Rubinis, prognozuoja palaipsnį BRIKS žvaigždės saulėlydį. Be to, pradžioje apie straipsnį galima drąsiai daryti išvadą, kad  Rubinis mano, jog ši “žvaigždė“ yra ne daugiau kaip apgaulinga angažuotų analitikų mistifikacija. Esą, tiek triukšmo buvo dėl tų BRIKS, o pažiūrėkite:
- Brazilija padidino savo BVP tik 1% 2012 metais, o 2013 metais nereikėtų tikėtis daugiau negu 2 %;
- Rusija taip pat padidino BVP tik 2% ir tai nepaisant to, kad nafta kainuoja apie 100 JAV dolerių už barelį;
- Indijoje 2012 metais BVP sumažėjo iki 4%;
- Kinijoje nusmuko žemyn nuo 10% iki 7,8% 2012 metais ir yra „kieto nusileidimo“ rizikos;
- PAR pernai padidino BVP tik 2,5% ir šiais metais nepadidins daugiau kaip 2%.

Atsižvelgiant į panašias daugelio  besivystančių šalių problemas ir į tai, kad Kinijos ekonomikos „kietas nusileidimas“ smogs visoms likusioms, galima manyti, kad BRIKS „medaus mėnuo“ baigėsi. O to priežastis  Rubinis mato taip:
1.    Per 2010-2011 metus BRIKS ekonomika perkaito dėl, pernelyg didelės infliacijos;
2.    BRIKS negali apsisaugoti nuo problemų išsivysčiusiose šalyse: recesija euro zonoje, problemos Didžiojoje Britanijoje, Japonijoje, JAV skaudžiai atsiliepia BRIKS ir kitoms besivystančioms šalims;
3.    BRIKS, kaip ir daugelis kitų besivystančių šalių, perėjo į valstybinį kapitalizmą, o tai „iškreipia ekonominę veiklą ir slopina augimo potencialą“;
4.    Prekių superciklas, kuris padėjo BRIKS ir kitoms žaliavas eksportuojančioms šalims, baigiasi ir aukštų žaliavų kainų, atsižvelgiant į Kinijos sulėtėjimą ir „investicijas į išteklių taupymo technologijas visame pasaulyje“, išlaikyti nepavyks;
5.    FRS kiekybinio švelninimo programos užbaigimas, kuris taps pigių pinigų periodo pabaiga ir, kaip tik, pirmiausia, paveiks besivystančias rinkas;
6.    Vis didesnis BRIKS šalių skaičius turi deficitą, kuris finansuojamas „rizikingomis priemonėmis“: daugiau skolų, negu kapitalo ir t.t.


Ekspertai mano, kad KLR tikrai didina aukso rezervus ir įtaria, kad 2009 metais atskleisti duomenys apie aukso atsargas galėjo būti specialiai 2-3 kartus sumažinti. Tada vyriausybė paskelbė, kad aukso atsargos sudaro 1054 tonas.
Verta priminti ir, kad šių metų birželio pradžioje  Kinijos juanio kursas JAV dolerio atžvilgiu šalies Centrinio banko duomenimis birželio 13 dieną pasiekė rekordinį maksimumą nuo 2005 metų revalvacijos (aukštesnio valstybės valiutos kurso kitų valiutų atžvilgiu nustatymas) - 6,1612 juanių už dolerį.
Tuo pat metu pasaulio naftos kainų padidėjimas remia rublio augimo korekciją. JAV FRS užuominų apie kiekybinio švelninimo (ekonomikos stimuliavimo) programos(QE3) užbaigimą stoka, taip pat neprisidėjo prie JAV dolerio stiprinimo ir didina bendrą rizikingų investicinių instrumentų paklausą.

Neklysta tik tas, kuris nieko nedaro: Nobelio premijos laureato „klaidos“


Nurielis  Rubinis žinomas, kaip ekonomistas tiksliai prognozavęs 2008 metų finansų krizę. Daugumos požiūriu ši sėkminga prognozė suteikia bet kuriems Rubinio pasisakymams absoliutų tikrumą. Kai kurie konspiratyviai nusiteikę žmonės šioje sėkmėje linkę matyti dirbtinos ir suplanuotos finansų krizės požymius. Ir tik skeptiška mažuma supranta, kad viena sėkminga prognozė - tai tik viena sėkminga prognozė ir nieko daugiau.
Kitų ekspertų nuomone, katastrofinė Nurielio Rubinio prognozė yra įdomi tik vienu aspektu: kokio lygio epatažui (šokiruojantiems veiksmams) ir “žongliravimui“ gali ryžtis visuomenėje garsus ekonomistas, kad atkreiptų į save dėmesį. Pakaktų jau ir to, kad  Rubinis priskyrė  „žaliavos eksportuotojams“ Kiniją ir Indiją, kurios, priešingai, šią žaliavą vartoja dideliais kiekiais, kad netraktuotume  šios prognozės kaip neišvengiamos pranašystės.
Be to, dėmesį į save atkreipia ir kitos akivaizdžios klaidos arba sąmoningi garsaus ekonomisto „žongliravimai“:
- aprašytos problemos yra bendros daugumai šalių, tačiau jos nėra lemiamos ekonomikos augimui ir tiesiog sukelia įvairius padarinius net tarp besivystančių šalių (tai lengva pamatyti, palyginus Turkijos, Rusijos ir PAR padėtį);
- įdomu, kokiu būdu į „valstybinį kapitalizmą“ pajudėjo Kinija, kuri jame yra jau daugiau nei trisdešimt metų? Kas apskritai pasikeitė šiuo atžvilgiu Kinijoje, sukėlus jos ekonomikos augimo mažėjimą, jei pats Rubinis visai neseniai gyrė tenykštę kompartiją, kuri sugebėjo sukurti „sudėtingą ir veiksmingą ekonominę sistemą“?
- pasaulinės paklausos kritimas smogė  visoms pagrindinėms ekonomikoms, tačiau Kinijoje ir Indijoje yra „gyventojų rezervas“, nepalyginamas su tos pačios Vokietijos ar Didžiosios Britanijos rezervais, o tai pagerina Azijos gigantų perspektyvas;
- kaip bebūtų, augimo sulėtėjimas, lieka augimo sulėtėjimu, o ne stagnacija, ar suvis BVP mažėjimu, kaip ir absoliučioje išsivysčiusių šalių daugumoje. Atsižvelgiant į per dešimtmetį išplėtotą bazę, BRIKS šalys be ypatingų problemų gali išgyventi ir labiau pastebimą augimo kritimą;
- augimo sulėtėjimą nebūtina a priori vertinti kaip neigiamą, pagal  Rubinio pavyzdį: priešingai, tai gali būti natūralaus to paties „per didelio“ augimo, kuris perkaitino ekonomiką, slopinimo signalas. Ir šiuo atveju prognozuoti reikia ne „kietą nusileidimą“, o perėjimą į sveikesnį etapą;
- protekcionizmas, į kurį dogmatiškai atsitrenkia  Rubinis, negali iššaukti jo teigiamos reakcijos dėl vienos paprastos priežasties: tai svetimas protekcionizmas. BRIKS šalys gali sau leisti protekcionizmą, jis joms naudingas, jis naudingas jų ekonomikoms, o JAV negali jo sau leisti, ES negali jo sau leisti. Tai akivaizdūs pasaulio ekonominių akcentų supainiojimo simptomai, ir  Rubinis, kaip giliai angažuotas ekonomistas, negali ir nenori jų vertinti objektyviai.

Ekspertų nuomonė: Kas slypi už Nurielio Rubinio prognozės ?
Jei jus nustebins, kokiu būdu tokiomis tiksliomis 2008 metų krizės prognozėmis pagarsėjęs Nobelio premijos laureatas sugebėjo į vieną straipsnį sudėti tiek akivaizdžių nesąmonių, tai prašome susilaikyti nuo nuostabos. Tokio lygio ekonomistas visada veikia politinėse koordinatėse. Ir būtent jos, o ne objektyvi analizė nulemia Nurielio Rubinio „požiūrį“.
Savo laiku jis išsakė karštas Rusijos „išvarymo“ iš BRIKS idėjas, todėl, kad ji neva „nedaro jokių teisingų žingsnių“ ir apskritai yra baisiai korumpuota. Tuo metu  Rubinis, kalbėdamas pagal principą „bet kokiomis priemonėmis įrodyti du dalykus: kad Rusija - pasaulio blogio tvirtovė  ir, kad  Džimas O‘Nilas (Jim O'Neill) iš Goldman Sachs, kuris sugalvojo BRIKS, yra paprastas šarlatanas“, priminė populiarų savo laiku politologą Zbignevą Bžezinskį (Zbigniew Kazimierz Brzeziński), kuris buvo toks pat „objektyvus“ Rusijos atžvilgiu.
O ne taip seniai, 2012 metų rudenį, Nurielis Rubinis pranašavo, kad per pusmetį žlugs euro zona. Tačiau niekšiška euro zona Nobelio premijos laureatui neparodė jokios pagarbos ir nesuiro. Na, ką su ja nedorėle padarysi...
Akivaizdu, kad Nurielis Rubinis pasisako pačios BRIKS idėjos, kaip konkurentės Vakarų ekonomikoms, diskreditavimo užduoties rėmuose. Ir, žinoma, čia pirminė ne analizė, o iš anksto nustatytas tikslas: įrodyti, kad „Rokfelerių grupės“ ekonomistai, kaip laikraštyje „Izvestija“, rašo Kirilas Benediktovas, priskiriant prie jų ir Džimą O'Nilą (Jim O'Neill), labai neteisūs, o bet kokios sąjungos tarp Rusijos ir Kinijos (kurių, pagal paties  Rubinio „didžiojo nulio“ koncepciją, turėtų paniškai bijoti JAV) yra beviltiškos. O jeigu taip, tai panašioms prognozėms neverta  teikti ypatingos reikšmės. Atkreipti dėmesį - taip. Bet ne daugiau. 

Paskelbimo data: 2013-08-15 23:17 Tekstas: Masterforex-V Akademija
Įterpti į BLOG'ą

Kodėl faktiniai automobilių kuro suvartojimo rodikliai viršija deklaruojamus duomenis

Leidinio Westdeutsche Allgemeine Zeitung informacijos duomenimis, naujų automobilių Europos šalyse kuro sąnaudos vidutiniškai 42 procentais viršija gamintojų deklaruojamus rodiklius.  Todėl vidutinis automobilių savininkų permokos dydis sudaro apie 400 JAV dolerių per metus. Tokius duomenis gavo Tarptautinė ekologiškai švaraus transporto taryba (ICCT).

Paskelbimo data: 2017-12-05 08:01

Tokijo automobilių salonas pradžiugino automobilių mėgėjus naujovėmis

Tokijo automobilių salone Japonijos gamintojai tradiciškai pristato naujoves, kurios išsiskiria kiek neįprastu dizainu. Šiemet automobilių gamintojai taip pat pristatė eilę gana perspektyvių, bet iš pirmo žvilgsnio neįprastų automobilių modelių. Kiekvienas naujas produktas pritrauks ne tik automobilių rinkos ekspertų, bet ir automėgėjų dėmesį.

Paskelbimo data: 2017-11-16 08:48

Mokslininkai nukėlė pasaulio pabaigą į 2100 metus

Mokslininkas priminė, kad per pastaruosius 540 milijonų mūsų planetos istorijos metų buvo 5 masinio gyvų būtybių išmirimo bangos - ir visos jos buvo lydimos anglies cirkuliacijos ciklo gamtoje pokyčių.

Paskelbimo data: 2017-10-16 07:50

Baltarusija atsisako sąjungos su Rusija pasaulinėje kalio trąšų rinkoje

Minske manoma, kad jie sugebės savarankiškai kontroliuoti didelę dalį pasaulinės kalio trąšų rinkos. Šioje srityje Baltarusija nusprendė atsisakyti bet kokio bendradarbiavimo su Rusija. Tai praneša verslo žmonių portalo „Market Leader“ žurnalistai su nuoroda į „Novoje vremia".

Paskelbimo data: 2017-10-11 07:47

Kaip praktiškai realizuoti „brexit'ą“

Pasak Didžiosios Britanijos finansų ministro Filipo Hamondo (Philip Hammond), pereinamasis laikotarpis po JK pasitraukimo iš ES turi būti baigtas iki 2022 metų, iki kitų šalies visuotinių parlamento rinkimų. Jis mano, kad santykiai su Europos Sąjunga trejų metų laikotarpiu po „brexit'o“ gali būti panašūs į dabartinius, o būtent Jungtinė Karalystė dalyvaus muitų sąjungoje ir išlaikys prieigą prie bendrosios rinkos.

Paskelbimo data: 2017-09-22 07:50

Saulė ir vėjas labai greitai padarys anglies gavybą nepelninga

Labai greitai anglies šachtos taps nerentabilios, o angliakasių profesija pasiners į užmarštį. Šią prognozę pateikė verslo naujienų agentūra Bloomberg.

 

Anglies gavybos duobkasiu taps alternatyvi, arba „žalioji“, energetika, naudojanti saulės ir vėjo energiją. Jau po 3-4 metų saulės ir vėjo energijos kaina susilygins su energijos generacija iš anglies, o po 20-25 metų anglies naudojimas energijos gamybai smuks 87 procentais.

Paskelbimo data: 2017-08-26 19:39

„Išmanieji“ GOOGLE akiniai grįžta!

Patobulinta išmaniųjų GOOGLE akinių versija vadinama Glass Enterprise Edition greit pasirodys prekyboje, pranešė BBC su nuoroda į naujienų tinklapį Medium.

Paskelbimo data: 2017-08-22 15:18

Kriptovaliutos: kas naudingiau - investuoti ar jas „išgauti“?

Pastarosiomis dienomis vis daugiau žmonių atkreipia dėmesį į vakar dar mažai žinomas kriptovaliutas su jų „vadu“ - bitkoinu (bitcoin, BTC). Daugelis, žinoma, girdėjo apie šią skaitmeninę valiutą, kuri leidžia mokėti už pirkinius, atsiskaityti už paslaugas, investuoti, netgi uždirbti tik iš to, kad turi bitkoinų.

 

Paskelbimo data: 2017-08-01 07:50

Gyvenimas vien iš prekybos - utopija? Nemokamas vebinaras

Prieš pradedamas keliauti Forex prekybos keliu dažnas naujokas turi klaidingą supratimą ir iliuzijų apie tai, kokia iš tikrųjų yra sėkmingo prekeivio valiutomis kasdienybė. Svajojama apie „laisvą“ darbo grafiką, darbo aplinką pagal pasirinkimą, jokių viršininkų, jokio streso, darbo krūvis pagal pageidavimą ir išpildyta bet kuri asmeninė ar artimųjų svajonė. Deja viskas ne taip paprasta.

Paskelbimo data: 2017-07-31 15:59

Holografiniai vaizdo skambučiai išmaniais telefonais tampa realybe

Pirmą kartą žmonijos istorijoje holografinis vaizdo skambutis buvo atliktas šių metų balandžio 3 dieną. Proveržį telekomunikacijų srityje atliko Verizon (JAV) ir Korean Telecom (Pietų Korėja) kompanijų darbuotojai. Holografinis vaizdas į išmaniuosius telefonus buvo perduodamas tarp Pietų Korėjos Seulo ir Amerikos Nju Džersio. Demonstracijos metu holografinis Verizon darbuotojo vaizdas atsidūrė Korean Telecom būstinės monitoriuje.

Paskelbimo data: 2017-07-28 17:55