Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Penktadienis, sausio 15, 02:22 (GMT +02:00)
Aktualijos investuotojams

Vokietijos nekilnojamasis turtas: pasikliovimas stabilumu ir patikimumu

Vokietijos nekilnojamasis turtas: pasikliovimas stabilumu ir patikimumu

Kas tik nesudarinėjo pasitikėjimo reitingų užsienio nekilnojamajam turtui. Vokietija tikrai yra lyderių trejetuke. Ir dažniausiai - sąrašo priekyje. Šalies populiarumą investuotojų tarpe ekspertai paaiškina įvairių teigiamų veiksnių visuma.

Skirtingai nuo kitų Europos šalių, Vokietija gali pasigirti stabiliai besivystančia ekonomika, pastoviai didėjančiu BVP, aukštu pragyvenimo lygiu ir žemiausiu nedarbo lygiu ES. Jis sudaro tik 6,8%, kai tuo tarpu palyginti klestinčioje Didžiojoje Britanijoje jis siekia 7,8%.

Kapitalo investicijos Vokietijoje patikimai apsaugotos, beje, nepriklausomai nuo to, ar investuotojas yra jos pilietis, ar turi kitos valstybės pilietybę. Vokietijos nekilnojamasis turtas dažniausiai yra labai likvidus, hipotekos palūkanų normos visai priimtinos, o būsto nuomos pelnas tiesiog džiugina (vidutiniškai 10-15% per metus).

Patraukliausia ir žavingiausia

Suprantama, pasaulinė ekonomikos krizė neaplenkė nei Vokietijos, nei jos nekilnojamojo turto rinkos. Tačiau pasitiko ją visapusiškai pasirengusi, ir, galima sakyti, atsipirko „nedideliu kraujo praliejimu“. Gyvenamųjų patalpų kainos 2010 metais šiek tiek sumažėjo, tačiau griūties, kaip kai kuriose kitose šalyse, neįvyko. Dabar pagal sudarytų sandorių skaičių jau beveik pasiektas prieškrizinis rodiklis. Beveik 40% jų figūruoja užsieniečiai.

Valstybės stabilios ekonomikos įvaizdis prisidėjo prie to, kad dauguma finansinių srautų buvo nukreipti į Vokietiją iš kitų šalių. Ši tendencija stebima ir dabar. Vien per pirmąjį šių metų ketvirtį į Vokietijos nekilnojamąjį turtą buvo investuota daugiau negu 6,7 mlrd. eurų, o metinis prieaugis sudarė 21%.

Vokietijoje būsto kainos per pastaruosius metus išaugo vidutiniškai 3% (2009-2013 metais - apie 23%). Sparčiausiai auga didelių, atskirų individualių namų kainos, tiek pirminėje rinkoje (apie 5%), tiek ir antrinėje (beveik 9%).

Ekspertų nuomone, perspektyviausias yra tiesioginis investavimas. O paprastai tariant - gyvenamųjų patalpų įsigijimas po to jas išnuomojant. Rasti nuomininkų Vokietijoje ypatingų problemų nėra. Nuosavus apartamentus arba namus čia turi mažiau negu pusė gyventojų, o kiti nori juos išsinuomoti ilgalaikės nuomos sąlygomis.

Didelė laikino būsto paklausa išlieka ir dėl šimtų tūkstančių išeivių iš Europos Sąjungos rytų ir pietryčių šalių, atvykstančių čia dirbti, bei skaitlingos užsienio studentų ir turistų armijos. Apskritai, nuomojamos nekilnojamojo turto rinkos vertė Vokietijoje šiandien vertinama suma, viršijančia 1 trilijoną eurų. Kartu su paklausa didėja ir nuomos kainos. Per laikotarpį nuo 2009 metų, jos išaugo daugiau negu 15%. Taigi, buto pirkimas ne tik didmiestyje, bet ir mažame miestelyje  yra naudinga ir pelninga kapitalo investicija.

Visi nekilnojamojo turto Vokietijoje sandoriai apiforminami tik per notarą. Jis kontroliuoja sutarties vykdymą, patikrina šalių įgaliojimus, pateikia užklausas įvairioms žinyboms ir t. t. Įsigytas objektas turi praeiti privalomos registracijos procedūrą nekilnojamo turto registre , kuri trunka iki dviejų mėnesių. Tik po to pirkėjas įgyja savininko statusą.

Nekilnojamojo turto įsigijimas Vokietijoje nėra pagrindas gauti leidimą gyventi. Bet jei tokį turite ir dar, jei jo vertė yra daugiau negu 250 tūkstančių eurų, tai kaip savininkas įgyjate papildomą pranašumą, kai svarstomas klausimas apie leidimo gyventi išdavimą.

Kas, kur ir kiek?

Vokietijoje galima įsigyti visų tipų gyvenamąsias patalpas ir bet kurioje gyvenamoje vietovėje. Pats rentabiliausias (ir brangiausias!) nekilnojamasis turtas yra vakarinėje šalies dalyje. Rytų Vokietijos teritorijose jis daug pigesnis, bet ir pajamingumas čia daug kuklesnis.

Apartamentų arba atskiro didelio namo vertė priklauso ne tik nuo regiono. Atsižvelgiama ir į atstumą iki išvystytos miesto infrastruktūros, patalpos plotą, išplanavimą, kambarių skaičių, namo „amžių“ ir jo techninę būklę, ar yra pagalbinės patalpos, garažas, balkonas ir t. t. Trumpai tariant, kaip visada ir visur.

Pats brangiausias nekilnojamasis turtas šiandien yra sutelktas Miunchene - trečiajame pagal dydį Vokietijos mieste. Paprastas butas čia kainuos nuo 3000 iki 4500 eurų už kvadratinį metrą. Elitinio būsto kaina prasideda nuo 9500 eurų už kvadratinį metrą žymos. Miunchenas yra lyderis ir pagal nuomos kainas: apie 13,5 euro per mėnesį už „kvadratą“.

Aukštos gyvenamųjų patalpų kainos ir Hamburge, stambiausiame Vokietijos uostamiestyje. Butai čia parduodami už 2800 - 3500 eurų už kvadratinį metrą, nuoma apsieina 11-11,4 eurų už kvadratinį metrą. Tiesa, būsto išlaidos čia iš dalies yra padengiamos gana pigiais maisto produktais, drabužiais bei pirmo būtinumo prekėmis.

Su Hamburgu nekilnojamojo turto kainų segmente konkuruoja Frankfurtas prie Maino.  Jis yra laikomas Europos finansų centru dėl čia esančių Europos centrinio banko ir Vokietijos federalinio banko. Norint tapti buto savininku Frankfurte, teks mokėti nuo 2500 iki 3000 eurų už kvadratinį metrą. O štai nuoma čia yra brangesnė, negu Hamburge, - apie 12 eurų už kv.m.

Kaip bebūtų keista, tačiau nekilnojamo turto kainos Berlyne vis dar atsilieka nuo aukščiau išvardintų didmiesčių kainų, nors butų kainos sostinėje per pastaruosius metus išaugo daugiau nei 40%. Dėl aukšto konkurencijos lygio čia sunku rasti darbą, maisto produktai ir pramoninės prekės čia yra brangios, o pats miestas per daug „aktyvus“, triukšmingas ir tirštai apgyvendintas. Prie tokių gyvenimo sąlygų ir gyvenimo tempo dar reikia prisitaikyti. Butą Berlyne galima įsigyti už 2400-2700 eurų už  kv.m., nuomos kaina –  9 eurai už kv.m.

Nėra pagrindo nerimauti


Pasak portalo „Market Leader“ ekspertų, Vokietijos nekilnojamojo turto rinka yra patikimai apsaugota nuo ekonominių kataklizmų. Didžiuosiuose miestuose dėl žemės sklypų statyboms trūkumo pirminė rinka dar negali visiškai patenkinti augančių būsto poreikių. Situacijos negelbėja ir „antrinė“. Tik Miunchene butų pirkimo ir nuomos paklausa viršija pasiūlą mažiausiai 16 tūkstančių objektų.

Ir sostinėje, ir daugelyje kitų Vokietijos gyvenamųjų vietų stebimas nuolatinis būsto ir jo nuomos kainų augimas. Vokietijos nekilnojamuoju turtu šiandien jau domisi ne tik užsienio, bet ir vidaus investuotojai, anksčiau skeptiškai žiūrėję į tokius brangius pirkinius. Visumoje visa tai suteikia pagrindą analitikams tvirtinti, kad Vokietijos būsto rinka turi palankiausias sąlygas augimui, o investicijos į ją - didėjimui.

 

Paskelbimo data: 2013-08-05 15:11 Tekstas: Masterforex-V Akademija
Įterpti į BLOG'ą

Kodėl faktiniai automobilių kuro suvartojimo rodikliai viršija deklaruojamus duomenis

Leidinio Westdeutsche Allgemeine Zeitung informacijos duomenimis, naujų automobilių Europos šalyse kuro sąnaudos vidutiniškai 42 procentais viršija gamintojų deklaruojamus rodiklius.  Todėl vidutinis automobilių savininkų permokos dydis sudaro apie 400 JAV dolerių per metus. Tokius duomenis gavo Tarptautinė ekologiškai švaraus transporto taryba (ICCT).

Paskelbimo data: 2017-12-05 08:01

Tokijo automobilių salonas pradžiugino automobilių mėgėjus naujovėmis

Tokijo automobilių salone Japonijos gamintojai tradiciškai pristato naujoves, kurios išsiskiria kiek neįprastu dizainu. Šiemet automobilių gamintojai taip pat pristatė eilę gana perspektyvių, bet iš pirmo žvilgsnio neįprastų automobilių modelių. Kiekvienas naujas produktas pritrauks ne tik automobilių rinkos ekspertų, bet ir automėgėjų dėmesį.

Paskelbimo data: 2017-11-16 08:48

Mokslininkai nukėlė pasaulio pabaigą į 2100 metus

Mokslininkas priminė, kad per pastaruosius 540 milijonų mūsų planetos istorijos metų buvo 5 masinio gyvų būtybių išmirimo bangos - ir visos jos buvo lydimos anglies cirkuliacijos ciklo gamtoje pokyčių.

Paskelbimo data: 2017-10-16 07:50

Baltarusija atsisako sąjungos su Rusija pasaulinėje kalio trąšų rinkoje

Minske manoma, kad jie sugebės savarankiškai kontroliuoti didelę dalį pasaulinės kalio trąšų rinkos. Šioje srityje Baltarusija nusprendė atsisakyti bet kokio bendradarbiavimo su Rusija. Tai praneša verslo žmonių portalo „Market Leader“ žurnalistai su nuoroda į „Novoje vremia".

Paskelbimo data: 2017-10-11 07:47

Kaip praktiškai realizuoti „brexit'ą“

Pasak Didžiosios Britanijos finansų ministro Filipo Hamondo (Philip Hammond), pereinamasis laikotarpis po JK pasitraukimo iš ES turi būti baigtas iki 2022 metų, iki kitų šalies visuotinių parlamento rinkimų. Jis mano, kad santykiai su Europos Sąjunga trejų metų laikotarpiu po „brexit'o“ gali būti panašūs į dabartinius, o būtent Jungtinė Karalystė dalyvaus muitų sąjungoje ir išlaikys prieigą prie bendrosios rinkos.

Paskelbimo data: 2017-09-22 07:50

Saulė ir vėjas labai greitai padarys anglies gavybą nepelninga

Labai greitai anglies šachtos taps nerentabilios, o angliakasių profesija pasiners į užmarštį. Šią prognozę pateikė verslo naujienų agentūra Bloomberg.

 

Anglies gavybos duobkasiu taps alternatyvi, arba „žalioji“, energetika, naudojanti saulės ir vėjo energiją. Jau po 3-4 metų saulės ir vėjo energijos kaina susilygins su energijos generacija iš anglies, o po 20-25 metų anglies naudojimas energijos gamybai smuks 87 procentais.

Paskelbimo data: 2017-08-26 19:39

„Išmanieji“ GOOGLE akiniai grįžta!

Patobulinta išmaniųjų GOOGLE akinių versija vadinama Glass Enterprise Edition greit pasirodys prekyboje, pranešė BBC su nuoroda į naujienų tinklapį Medium.

Paskelbimo data: 2017-08-22 15:18

Kriptovaliutos: kas naudingiau - investuoti ar jas „išgauti“?

Pastarosiomis dienomis vis daugiau žmonių atkreipia dėmesį į vakar dar mažai žinomas kriptovaliutas su jų „vadu“ - bitkoinu (bitcoin, BTC). Daugelis, žinoma, girdėjo apie šią skaitmeninę valiutą, kuri leidžia mokėti už pirkinius, atsiskaityti už paslaugas, investuoti, netgi uždirbti tik iš to, kad turi bitkoinų.

 

Paskelbimo data: 2017-08-01 07:50

Gyvenimas vien iš prekybos - utopija? Nemokamas vebinaras

Prieš pradedamas keliauti Forex prekybos keliu dažnas naujokas turi klaidingą supratimą ir iliuzijų apie tai, kokia iš tikrųjų yra sėkmingo prekeivio valiutomis kasdienybė. Svajojama apie „laisvą“ darbo grafiką, darbo aplinką pagal pasirinkimą, jokių viršininkų, jokio streso, darbo krūvis pagal pageidavimą ir išpildyta bet kuri asmeninė ar artimųjų svajonė. Deja viskas ne taip paprasta.

Paskelbimo data: 2017-07-31 15:59

Holografiniai vaizdo skambučiai išmaniais telefonais tampa realybe

Pirmą kartą žmonijos istorijoje holografinis vaizdo skambutis buvo atliktas šių metų balandžio 3 dieną. Proveržį telekomunikacijų srityje atliko Verizon (JAV) ir Korean Telecom (Pietų Korėja) kompanijų darbuotojai. Holografinis vaizdas į išmaniuosius telefonus buvo perduodamas tarp Pietų Korėjos Seulo ir Amerikos Nju Džersio. Demonstracijos metu holografinis Verizon darbuotojo vaizdas atsidūrė Korean Telecom būstinės monitoriuje.

Paskelbimo data: 2017-07-28 17:55