Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Ketvirtadienis, birželio 30, 01:29 (GMT +02:00)
Aktualijos investuotojams

Kas laukia JAV dolerio be FRS stimuliavimo ir nutraukus QE3?

Kas laukia JAV dolerio be FRS stimuliavimo ir nutraukus QE3?

Niekas taip nekenkia ekonomikai, kaip nepagrįstas optimizmas. Daugelio ekonomistų nuomone, būtent jis apibrėžia dabartinę ekspertų ir JAV Federalinės rezervų sistemos vadovo nuotaiką.

Po JAV Darbo ministerijos ataskaitos paskelbimo prognozės dėl FRS kiekybinio skatinimo programos nutraukimo pasikeitė: jeigu anksčiau ekspertai manė, kad Federalinis rezervas nutrauks kiekybinio švelninimo programą (QE) ne anksčiau kaip gruodžio mėnesį, tai dabar kalbama, kad nutraukimo procesas prasidės jau nuo rugsėjo mėnesio.

Ar didelė tokios baigties tikimybė ir kaip kiekybinio švelninimo programos nutraukimas įtakos Amerikos valiutos kursą, nagrinėjo portalo „Market Leader“ analitikai.

FRS optimizmas ir jo pagrįstumas: JAV darbo rinkos perspektyvos


Pastaruosius penkerius metus FRS vykdė JAV ekonomikos kiekybinį skatinimą, kas mėnesį išpirkdama obligacijų už 85 milijardus dolerių. Tai turėjo stimuliuoti aktyvų kainų augimą, o taip pat didinti užimtumą, išlaidas ir investicijas. Be to, ekonomikos augimui palaikyti Beno Bernankės (Ben Bernanke) valdomas Federalinis rezervas trumpalaikes palūkanų normas laikė artimas nuliui. Dar 2013 metų liepą Bernankė pareiškė, kad išlaikant teigiamas tendencijas JAV darbo rinkoje ir palankias makroekonomines sąlygas, jo tarnyba pradės QE (kiekybinio švelninimo) mažinimą, kad 2014 metų viduryje jis būtų nutrauktas (būtent per šį laikotarpį planuojama sumažinti nedarbo lygį iki 7%). Kaip tik rugsėjį planuojama surengti kitą Beno Bernankės konferenciją; greičiausiai rugsėjo 17-18 dienomis ir nuskambės pranešimas apie kasmėnesinių  stimuliavimo injekcijų mažinimą nuo 85 iki 65 milijardų dolerių.

Kaip teigia specialistai, JAV Darbo ministerijos ataskaita parodė „stiprius duomenis“ apie JAV darbo rinką. Naujų darbo vietų skaičius 2013 metų birželį viršijo prognozuojamą augimą: 195 tūkstančių, vietoje numatytų 165 tūkstančių - maksimalus padidėjimas nuo tų pačių metų vasario. Labiausiai užimtumas padidėjo statybos ir pramogų, sveikatos priežiūros ir mažmeninės prekybos sektoriuose; investuotojai jau rodo teigiamą požiūrį į paskelbtus duomenis, interviu portalui „Market Leader“ paaiškino brokerių kompanijos Nord FX analitikai.

Peržiūrėti ir balandžio bei gegužės rodikliai – „pridėta“ 70 tūkstančių darbo vietų. Vidutiniu metiniu perskaičiavimu Amerikos ekonomikoje atsiranda du milijonai darbo vietų per metus. Tame pačiame ataskaitiniame birželyje puse procento išaugo vidutinis valandinis darbo užmokestis, nors šiek tiek mažiau išaugo ir amerikiečių išlaidos, o tai antrąjį pusmetį leidžia tikėtis vartojimo augimo. Logika paprasta: atsiradus daugiau darbo vietų ir padidėjus darbo užmokesčiui, padidės ne tik pajamos, bet ir vartojimas, kuris papildo BVP daugiau, negu dviem trečdaliais.

Tokie duomenys iššaukė žymų JAV vyriausybės obligacijų pajamingumo augimą - iš Federalinių rezervų sistemos rinkos tikimasi žadėto aktyvų išpirkimo tempų sulėtėjimo. Analitikų nuomone, stiprūs darbo rinkos duomenys, kurie laikomi tiesioginiu penkerių metų ekonomikos palaikymo rezultatu, dar labiau sustiprins Bernankės ketinimą nutraukti QE programas.


Į ką neatsižvelgia optimistai: nedarbas JAV nemažėja


Daugelis ekspertų sveikina numatomą QE nutraukimą. Tolesnės pinigų injekcijos į rinką laikomos trumpalaike priemone, kuria siekiama pagerinti finansinius rodiklius. Jeigu šios programos nebus laiku nutrauktos, tai neatmetama galimybė, kad kils didelė infliacija ir kredito burbulų, panašių į tuos, kurie 2008 metais sukėlė finansų krizę, pūtimas.

Tuo pat metu ekspertai perspėja dėl nepagrįsto optimizmo. Taigi, pozityviai įvertintoje Darbo ministerijos birželio ataskaitoje yra daug nemalonių punktų. Tiesą sakant, ataskaitoje tik vienas malonus punktas: dėl darbo vietų. Ir net jame specialistai pastebi nerimo gaidelę: už nurodytų ne gamybos sektorių, suteikusių naujas darbo vietas, ribų ne viskas  taip puiku - gamyklos, tradiciškai atstovaujančios problemišką JAV gamybos sektorių, birželį atleido šešis tūkstančius žmonių. Be to:

- per pirmąjį 2013 metų ketvirtį darbo vietų padidėjimas buvo toks silpnas, kad dabartinis užimtumo augimas nekompensuoja metų pradžios. Norėdami grįžti į prieš krizę buvusį lygį, esant dabartiniam augimo tempui, prireiks penkerių metų;

- vidutinės darbo savaitės darbuotojui prailginimo lūkesčiai nepasitvirtino (vis dar daug dirbančių ne visą pamainą);

- per keturis mėnesius valstybė atleido 40 tūkstančių tarnautojų, beveik 150 tūkstančių žmonių dirba valstybei nepilną darbo dieną - tai biudžeto sekvestro rezultatas;

- numatomas  FRS politikos sugriežtinimas jau sukėlė rinkose tam tikrą paniką. Pasak daugelio ekspertų, pirmieji ekonomikos augimo požymiai - nepakankamas pagrindas griežtinti finansines sąlygas. Tai gali atbaidyti investuotojus, „pažeminti“ vyriausybės obligacijų kainas, o kartu su Bernankės išėjimu 2014 metais ir visos sudėtos pastangos gali visiškai prarasti prasmę. Rugsėjo mėnesio QE nutraukimas dabartinėmis sąlygomis gali sustabdyti ir augimą;

- nėra visiško tikrumo, kad minėtą augimą tikrai iššaukė FRS priemonės. Galbūt jis yra stichinio pobūdžio, galbūt pasireiškė ilgos prastovos veiksniai (pavyzdžiui, statybų sektoriuje, investicijose į technologijas), po kurios nedidelė pažanga atrodo daug žadanti, tačiau ji nėra tokia;

- svarbiausia: nedarbo lygis JAV, nepaisant užimtumo augimo, išliko 7,6% lygyje (kadangi padidėjo tik darbo jėgos kiekis), nors buvo prognozuojamas procentinis sumažėjimas. Pasirodo, kad pagrindinis rodiklis, kuris yra QE nutraukimo pagrindas, nepademonstravo teigiamos dinamikos, vadinasi nėra objektyvių nutraukimo priežasčių.Ekspertų nuomonė: kaip elgiasi ir kaip elgsis doleris

FRS politikos šalininkai sutelkia dėmesį į tai, kad sumažėjo bendras neigiamų veiksnių, turinčių įtakos artimiausiai perspektyvai ir darbo rinkos stabilumui, kiekis. Tačiau šiuos duomenis sunku patvirtinti vienareikšmiais skaičiais.

Tačiau galima padaryti tam tikras išvadas apie dolerio elgesį naujienų ir lūkesčių iš FRS atžvilgiu. Stiprūs darbo rinkos rodikliai lėmė dolerio indekso padidėjimą. Tarp dešimties išsivysčiusių šalių valiutų doleris per pusę metų parodė geriausią augimą - 7,8%. Kaip teigia ekspertai, dolerio kilimas aiškiausiai atspindi JAV ekonomikos atsigavimą. O Federalinių rezervų sistemai jis yra didžiausia paskata mažinti QE.
Tuo pat metu dolerio augimui turi įtakos ir euro susilpnėjimas, sukeltas Europoje vykstančių makroekonominių procesų. Todėl daugelis ekspertų nurodo, kad būtent šis veiksnys ir gali būti lemiamas augimo pagrindas, o visiškai ne Amerikos darbo rinkos naujienos ir lūkesčiai, susiję su FRS. Jie, žinoma, taip pat turi įtakos, tačiau jų įtaka yra antraeilė. Ir tai būtų naudinga doleriui. Juk, jeigu  augimą lemia FRS stimuliavimas, tai per daug skubotas FRS sprendimas nutraukti QE programas gali sukelti netikėtas ir labai nemalonias pasekmes. Ekspertai įspėja: tikimybė, kad dolerio stiprėjimas nėra tvari tendencija, o tik trumpalaikis FRS stimuliavimo skatinimo efektas, labai didelė. Taigi, be FRS palaikymo tikėtis tolesnio JAV dolerio stiprėjimo nėra rimtų priežasčių.

Nepaisant galingos meškų bangos (rinkos reakcija į FRS pirmininko Beno Bernankės komentarus), ilgalaikė bulių tendencija yra nepalaužta. Koreguojasi bulių banga nuo 1,7144. Strateginiai bulių judėjimo palaikymo lygiai – pivotas 1,7190 ir pasvirimo kanalas 1,5534-1,6315.

Vidutinės trukmės meškų tendencija.
Baigta potencialiai apsisukimo banga A H8, suformavusi fleto ribas. Šiuo metu stebime apatinės fleto ribos kirtimą:
- fleto ribos 1,7962-1,7558;
- užsitvirtinimas po 1,7558 lygiu - meškų tendencijos tąsa. Žemyn impulsinė a(C)/C H8;


 

Paskelbimo data: 2013-07-23 12:04 Tekstas: Masterforex-V Akademija
Įterpti į BLOG'ą

Kodėl faktiniai automobilių kuro suvartojimo rodikliai viršija deklaruojamus duomenis

Leidinio Westdeutsche Allgemeine Zeitung informacijos duomenimis, naujų automobilių Europos šalyse kuro sąnaudos vidutiniškai 42 procentais viršija gamintojų deklaruojamus rodiklius.  Todėl vidutinis automobilių savininkų permokos dydis sudaro apie 400 JAV dolerių per metus. Tokius duomenis gavo Tarptautinė ekologiškai švaraus transporto taryba (ICCT).

Paskelbimo data: 2017-12-05 08:01

Tokijo automobilių salonas pradžiugino automobilių mėgėjus naujovėmis

Tokijo automobilių salone Japonijos gamintojai tradiciškai pristato naujoves, kurios išsiskiria kiek neįprastu dizainu. Šiemet automobilių gamintojai taip pat pristatė eilę gana perspektyvių, bet iš pirmo žvilgsnio neįprastų automobilių modelių. Kiekvienas naujas produktas pritrauks ne tik automobilių rinkos ekspertų, bet ir automėgėjų dėmesį.

Paskelbimo data: 2017-11-16 08:48

Mokslininkai nukėlė pasaulio pabaigą į 2100 metus

Mokslininkas priminė, kad per pastaruosius 540 milijonų mūsų planetos istorijos metų buvo 5 masinio gyvų būtybių išmirimo bangos - ir visos jos buvo lydimos anglies cirkuliacijos ciklo gamtoje pokyčių.

Paskelbimo data: 2017-10-16 07:50

Baltarusija atsisako sąjungos su Rusija pasaulinėje kalio trąšų rinkoje

Minske manoma, kad jie sugebės savarankiškai kontroliuoti didelę dalį pasaulinės kalio trąšų rinkos. Šioje srityje Baltarusija nusprendė atsisakyti bet kokio bendradarbiavimo su Rusija. Tai praneša verslo žmonių portalo „Market Leader“ žurnalistai su nuoroda į „Novoje vremia".

Paskelbimo data: 2017-10-11 07:47

Kaip praktiškai realizuoti „brexit'ą“

Pasak Didžiosios Britanijos finansų ministro Filipo Hamondo (Philip Hammond), pereinamasis laikotarpis po JK pasitraukimo iš ES turi būti baigtas iki 2022 metų, iki kitų šalies visuotinių parlamento rinkimų. Jis mano, kad santykiai su Europos Sąjunga trejų metų laikotarpiu po „brexit'o“ gali būti panašūs į dabartinius, o būtent Jungtinė Karalystė dalyvaus muitų sąjungoje ir išlaikys prieigą prie bendrosios rinkos.

Paskelbimo data: 2017-09-22 07:50

Saulė ir vėjas labai greitai padarys anglies gavybą nepelninga

Labai greitai anglies šachtos taps nerentabilios, o angliakasių profesija pasiners į užmarštį. Šią prognozę pateikė verslo naujienų agentūra Bloomberg.

 

Anglies gavybos duobkasiu taps alternatyvi, arba „žalioji“, energetika, naudojanti saulės ir vėjo energiją. Jau po 3-4 metų saulės ir vėjo energijos kaina susilygins su energijos generacija iš anglies, o po 20-25 metų anglies naudojimas energijos gamybai smuks 87 procentais.

Paskelbimo data: 2017-08-26 19:39

„Išmanieji“ GOOGLE akiniai grįžta!

Patobulinta išmaniųjų GOOGLE akinių versija vadinama Glass Enterprise Edition greit pasirodys prekyboje, pranešė BBC su nuoroda į naujienų tinklapį Medium.

Paskelbimo data: 2017-08-22 15:18

Kriptovaliutos: kas naudingiau - investuoti ar jas „išgauti“?

Pastarosiomis dienomis vis daugiau žmonių atkreipia dėmesį į vakar dar mažai žinomas kriptovaliutas su jų „vadu“ - bitkoinu (bitcoin, BTC). Daugelis, žinoma, girdėjo apie šią skaitmeninę valiutą, kuri leidžia mokėti už pirkinius, atsiskaityti už paslaugas, investuoti, netgi uždirbti tik iš to, kad turi bitkoinų.

 

Paskelbimo data: 2017-08-01 07:50

Gyvenimas vien iš prekybos - utopija? Nemokamas vebinaras

Prieš pradedamas keliauti Forex prekybos keliu dažnas naujokas turi klaidingą supratimą ir iliuzijų apie tai, kokia iš tikrųjų yra sėkmingo prekeivio valiutomis kasdienybė. Svajojama apie „laisvą“ darbo grafiką, darbo aplinką pagal pasirinkimą, jokių viršininkų, jokio streso, darbo krūvis pagal pageidavimą ir išpildyta bet kuri asmeninė ar artimųjų svajonė. Deja viskas ne taip paprasta.

Paskelbimo data: 2017-07-31 15:59

Holografiniai vaizdo skambučiai išmaniais telefonais tampa realybe

Pirmą kartą žmonijos istorijoje holografinis vaizdo skambutis buvo atliktas šių metų balandžio 3 dieną. Proveržį telekomunikacijų srityje atliko Verizon (JAV) ir Korean Telecom (Pietų Korėja) kompanijų darbuotojai. Holografinis vaizdas į išmaniuosius telefonus buvo perduodamas tarp Pietų Korėjos Seulo ir Amerikos Nju Džersio. Demonstracijos metu holografinis Verizon darbuotojo vaizdas atsidūrė Korean Telecom būstinės monitoriuje.

Paskelbimo data: 2017-07-28 17:55