Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Ketvirtadienis, liepos 27, 09:52 (GMT +02:00)
MT-ECN.Tarpbankiniai spredai nuo 0 punktų, maža komisija. ECN prekyba žinomame terminale!

Aktualijos investuotojams

Kas laukia JAV dolerio be FRS stimuliavimo ir nutraukus QE3?

Kas laukia JAV dolerio be FRS stimuliavimo ir nutraukus QE3?

Niekas taip nekenkia ekonomikai, kaip nepagrįstas optimizmas. Daugelio ekonomistų nuomone, būtent jis apibrėžia dabartinę ekspertų ir JAV Federalinės rezervų sistemos vadovo nuotaiką.

Po JAV Darbo ministerijos ataskaitos paskelbimo prognozės dėl FRS kiekybinio skatinimo programos nutraukimo pasikeitė: jeigu anksčiau ekspertai manė, kad Federalinis rezervas nutrauks kiekybinio švelninimo programą (QE) ne anksčiau kaip gruodžio mėnesį, tai dabar kalbama, kad nutraukimo procesas prasidės jau nuo rugsėjo mėnesio.

Ar didelė tokios baigties tikimybė ir kaip kiekybinio švelninimo programos nutraukimas įtakos Amerikos valiutos kursą, nagrinėjo portalo „Market Leader“ analitikai.

FRS optimizmas ir jo pagrįstumas: JAV darbo rinkos perspektyvos


Pastaruosius penkerius metus FRS vykdė JAV ekonomikos kiekybinį skatinimą, kas mėnesį išpirkdama obligacijų už 85 milijardus dolerių. Tai turėjo stimuliuoti aktyvų kainų augimą, o taip pat didinti užimtumą, išlaidas ir investicijas. Be to, ekonomikos augimui palaikyti Beno Bernankės (Ben Bernanke) valdomas Federalinis rezervas trumpalaikes palūkanų normas laikė artimas nuliui. Dar 2013 metų liepą Bernankė pareiškė, kad išlaikant teigiamas tendencijas JAV darbo rinkoje ir palankias makroekonomines sąlygas, jo tarnyba pradės QE (kiekybinio švelninimo) mažinimą, kad 2014 metų viduryje jis būtų nutrauktas (būtent per šį laikotarpį planuojama sumažinti nedarbo lygį iki 7%). Kaip tik rugsėjį planuojama surengti kitą Beno Bernankės konferenciją; greičiausiai rugsėjo 17-18 dienomis ir nuskambės pranešimas apie kasmėnesinių  stimuliavimo injekcijų mažinimą nuo 85 iki 65 milijardų dolerių.

Kaip teigia specialistai, JAV Darbo ministerijos ataskaita parodė „stiprius duomenis“ apie JAV darbo rinką. Naujų darbo vietų skaičius 2013 metų birželį viršijo prognozuojamą augimą: 195 tūkstančių, vietoje numatytų 165 tūkstančių - maksimalus padidėjimas nuo tų pačių metų vasario. Labiausiai užimtumas padidėjo statybos ir pramogų, sveikatos priežiūros ir mažmeninės prekybos sektoriuose; investuotojai jau rodo teigiamą požiūrį į paskelbtus duomenis, interviu portalui „Market Leader“ paaiškino brokerių kompanijos Nord FX analitikai.

Peržiūrėti ir balandžio bei gegužės rodikliai – „pridėta“ 70 tūkstančių darbo vietų. Vidutiniu metiniu perskaičiavimu Amerikos ekonomikoje atsiranda du milijonai darbo vietų per metus. Tame pačiame ataskaitiniame birželyje puse procento išaugo vidutinis valandinis darbo užmokestis, nors šiek tiek mažiau išaugo ir amerikiečių išlaidos, o tai antrąjį pusmetį leidžia tikėtis vartojimo augimo. Logika paprasta: atsiradus daugiau darbo vietų ir padidėjus darbo užmokesčiui, padidės ne tik pajamos, bet ir vartojimas, kuris papildo BVP daugiau, negu dviem trečdaliais.

Tokie duomenys iššaukė žymų JAV vyriausybės obligacijų pajamingumo augimą - iš Federalinių rezervų sistemos rinkos tikimasi žadėto aktyvų išpirkimo tempų sulėtėjimo. Analitikų nuomone, stiprūs darbo rinkos duomenys, kurie laikomi tiesioginiu penkerių metų ekonomikos palaikymo rezultatu, dar labiau sustiprins Bernankės ketinimą nutraukti QE programas.


Į ką neatsižvelgia optimistai: nedarbas JAV nemažėja


Daugelis ekspertų sveikina numatomą QE nutraukimą. Tolesnės pinigų injekcijos į rinką laikomos trumpalaike priemone, kuria siekiama pagerinti finansinius rodiklius. Jeigu šios programos nebus laiku nutrauktos, tai neatmetama galimybė, kad kils didelė infliacija ir kredito burbulų, panašių į tuos, kurie 2008 metais sukėlė finansų krizę, pūtimas.

Tuo pat metu ekspertai perspėja dėl nepagrįsto optimizmo. Taigi, pozityviai įvertintoje Darbo ministerijos birželio ataskaitoje yra daug nemalonių punktų. Tiesą sakant, ataskaitoje tik vienas malonus punktas: dėl darbo vietų. Ir net jame specialistai pastebi nerimo gaidelę: už nurodytų ne gamybos sektorių, suteikusių naujas darbo vietas, ribų ne viskas  taip puiku - gamyklos, tradiciškai atstovaujančios problemišką JAV gamybos sektorių, birželį atleido šešis tūkstančius žmonių. Be to:

- per pirmąjį 2013 metų ketvirtį darbo vietų padidėjimas buvo toks silpnas, kad dabartinis užimtumo augimas nekompensuoja metų pradžios. Norėdami grįžti į prieš krizę buvusį lygį, esant dabartiniam augimo tempui, prireiks penkerių metų;

- vidutinės darbo savaitės darbuotojui prailginimo lūkesčiai nepasitvirtino (vis dar daug dirbančių ne visą pamainą);

- per keturis mėnesius valstybė atleido 40 tūkstančių tarnautojų, beveik 150 tūkstančių žmonių dirba valstybei nepilną darbo dieną - tai biudžeto sekvestro rezultatas;

- numatomas  FRS politikos sugriežtinimas jau sukėlė rinkose tam tikrą paniką. Pasak daugelio ekspertų, pirmieji ekonomikos augimo požymiai - nepakankamas pagrindas griežtinti finansines sąlygas. Tai gali atbaidyti investuotojus, „pažeminti“ vyriausybės obligacijų kainas, o kartu su Bernankės išėjimu 2014 metais ir visos sudėtos pastangos gali visiškai prarasti prasmę. Rugsėjo mėnesio QE nutraukimas dabartinėmis sąlygomis gali sustabdyti ir augimą;

- nėra visiško tikrumo, kad minėtą augimą tikrai iššaukė FRS priemonės. Galbūt jis yra stichinio pobūdžio, galbūt pasireiškė ilgos prastovos veiksniai (pavyzdžiui, statybų sektoriuje, investicijose į technologijas), po kurios nedidelė pažanga atrodo daug žadanti, tačiau ji nėra tokia;

- svarbiausia: nedarbo lygis JAV, nepaisant užimtumo augimo, išliko 7,6% lygyje (kadangi padidėjo tik darbo jėgos kiekis), nors buvo prognozuojamas procentinis sumažėjimas. Pasirodo, kad pagrindinis rodiklis, kuris yra QE nutraukimo pagrindas, nepademonstravo teigiamos dinamikos, vadinasi nėra objektyvių nutraukimo priežasčių.Ekspertų nuomonė: kaip elgiasi ir kaip elgsis doleris

FRS politikos šalininkai sutelkia dėmesį į tai, kad sumažėjo bendras neigiamų veiksnių, turinčių įtakos artimiausiai perspektyvai ir darbo rinkos stabilumui, kiekis. Tačiau šiuos duomenis sunku patvirtinti vienareikšmiais skaičiais.

Tačiau galima padaryti tam tikras išvadas apie dolerio elgesį naujienų ir lūkesčių iš FRS atžvilgiu. Stiprūs darbo rinkos rodikliai lėmė dolerio indekso padidėjimą. Tarp dešimties išsivysčiusių šalių valiutų doleris per pusę metų parodė geriausią augimą - 7,8%. Kaip teigia ekspertai, dolerio kilimas aiškiausiai atspindi JAV ekonomikos atsigavimą. O Federalinių rezervų sistemai jis yra didžiausia paskata mažinti QE.
Tuo pat metu dolerio augimui turi įtakos ir euro susilpnėjimas, sukeltas Europoje vykstančių makroekonominių procesų. Todėl daugelis ekspertų nurodo, kad būtent šis veiksnys ir gali būti lemiamas augimo pagrindas, o visiškai ne Amerikos darbo rinkos naujienos ir lūkesčiai, susiję su FRS. Jie, žinoma, taip pat turi įtakos, tačiau jų įtaka yra antraeilė. Ir tai būtų naudinga doleriui. Juk, jeigu  augimą lemia FRS stimuliavimas, tai per daug skubotas FRS sprendimas nutraukti QE programas gali sukelti netikėtas ir labai nemalonias pasekmes. Ekspertai įspėja: tikimybė, kad dolerio stiprėjimas nėra tvari tendencija, o tik trumpalaikis FRS stimuliavimo skatinimo efektas, labai didelė. Taigi, be FRS palaikymo tikėtis tolesnio JAV dolerio stiprėjimo nėra rimtų priežasčių.

Nepaisant galingos meškų bangos (rinkos reakcija į FRS pirmininko Beno Bernankės komentarus), ilgalaikė bulių tendencija yra nepalaužta. Koreguojasi bulių banga nuo 1,7144. Strateginiai bulių judėjimo palaikymo lygiai – pivotas 1,7190 ir pasvirimo kanalas 1,5534-1,6315.

Vidutinės trukmės meškų tendencija.
Baigta potencialiai apsisukimo banga A H8, suformavusi fleto ribas. Šiuo metu stebime apatinės fleto ribos kirtimą:
- fleto ribos 1,7962-1,7558;
- užsitvirtinimas po 1,7558 lygiu - meškų tendencijos tąsa. Žemyn impulsinė a(C)/C H8;


 

Paskelbimo data: 2013-07-23 12:04 Tekstas: Masterforex-V Akademija
Įterpti į BLOG'ą

Trampo politika atima iš JAV pagrindinį vaidmenį vakarų pasaulyje

Ekspertų tarpe dabartinio JAV prezidento Donaldo Trampo politika kelia susirūpinimą. Daugelio apžvalgininkų nuomone, dėl valstybės vadovo politikos JAV gali prarasti savo, kaip Vakarų pasaulio lyderės, pozicijas.

 

CNN televizijos kanalo vedantysis, politologas, ekspertas tarptautinių santykių srityje Faridas Zakarija (Fareed Zakaria) savo „The Washington Post“ publikacijoje rašė, kad pastarieji Donaldo Trampo žingsniai suvienijo Europą taip, kaip to nesugebėjo padaryti net Rusijos prezidentas Putinas. Visiškai tikėtina, kad Vakarų pasaulio dabartinis JAV prezidentas nesužlugdys, tačiau Vašingtonas rizikuoja prarasti savo vadovaujantį vaidmenį.

Paskelbimo data: 2017-07-26 18:42

„Goldman Sachs“ pataria investuotojams vengti rublio

Investicinis bankas „Goldman Sachs“ pataria investuotojams nutraukti procentinių palūkanų (carry trade) žaidimą Rusijos rubliais ir pereiti prie kitų besivystančių šalių valiutų.

 

„Goldman Sachs“ strategų rekomendacijos buvo viešai paskelbtos liepos 18 dienos apžvalgoje. Jie paskelbė apie rublio ir dar kelių besivystančių šalių valiutų augimo potencialo išsekimą.

Paskelbimo data: 2017-07-25 17:26

Kiek kainuoja nuskristi į Marsą?

Verslininkas, SpaceX ir Tesla kūrėjas Ilonas Maskas (Elon Musk) mano, kad yra būtina įsisavinti naujas technologijas, kad būtų galima ženkliai sumažinti žmogaus skrydžio į Marsą išlaidas. Dabar vieno asmens nusiuntimas į „Raudonąją planetą“ kainuotų 10 mlrd. dolerių - tai yra labai didelė suma, bet yra visai įmanoma ją sumažinti iki 200 tūkstančių. Esant tokiai kainai į Marsą būtų galima siųsti dideles žmonių grupes.


Paskelbimo data: 2017-07-14 08:10

Kaip Kinija investicijomis pavergė pusę Afrikos

Dešimtis milijardų eurų Kinijos vyriausybė skiria Pekinui strategiškai svarbioms šalims. Strategiškai svarbių valstybių sąrašas apima nemažai Afrikos kontinento šalių.

 

Savo publikacijoje Prancūzijos leidiniui „Le Monde“ apžvalgininkas Sebastijanas Le Belzik (Sebastien Le Belzic) rašo, kad nuo 2000 metų Kinijos bankai ir įmonės skyrė 77 mlrd. eurų padėti šalims, turinčioms strateginę reikšmę Kinijai. Neseniai Kinijos televizijos žiūrovams buvo rodomas naujas dokumentinis filmas, pavadinimu „Mano traukinys, mano istorija“, kuris yra odė Pekino investicijoms į Afrikos šalis.

Paskelbimo data: 2017-07-13 08:58

Kuo dabartinės mobiliųjų prietaisų baterijos skiriasi nuo ankstesnių kartų baterijų

Šiuolaikiniai išmanieji telefonai nuo Nokia 3310 tipo mobiliųjų telefonų skiriasi ne tik techninėmis specifikacijomis, bet ir baterijų tipais, tačiau daugelis įmantrių mobiliųjų prietaisų savininkų iki šiol juos pakraudami vadovaujasi žinomos „plytos“ epochai aktualiais patarimais. Daugiau informacijos apie tai, kuo šiuolaikinių išmaniųjų telefonų baterijos skiriasi nuo ankstesnių kartų baterijų, pateikia portalo „Market Leader“ žurnalistai.

Paskelbimo data: 2017-07-12 18:31

Vokietijoje išleista 0 eurų nominalo kupiūra

Kaip pažymima portale „Market Leader“, Vokietijoje pasirodžiusi nauja neįprasta eurų nominalo kupiūra nėra atsiskaitymo priemonė, tačiau ji yra tikra. Jos išleidimui pritarė Europos Centrinis bankas ir atspausdintas banknotas visiškai atitinka technologijas: popieriaus, vandens ženklų, kitų apsaugos ženklų - viskas, kaip ir kitų nominalų kupiūrose.

 

Paskelbimo data: 2017-07-07 08:27

Tendencijos analizė FOREX indikatorių pagalba

Indikatoriai yra puiki tendencijos analizės priemonė, sako ekspertai. Jie iki minimumo sumažina pačią susidariusios padėties vertinimo procedūrą ir sumažina klaidingo sprendimo priėmimo tikimybę. Todėl prekeivis gali tikėtis gauti daugiau finansinės naudos, esant toms pačioms prekybos sąlygoms. Tačiau, nusprendus nustatyti indikatorių savo terminale, kiekvienas mūsų susiduria su sudėtingu pasirinkimu, juk jų yra daug daugiau, nei galime įsivaizduoti.

Paskelbimo data: 2017-07-06 07:33

Deividas Rokfeleris - Žmogus, kuris bandė suvienyti pasaulį

Prieš kelias savaites savo 102-ąjį gimtadienį būtų šventęs Deividas Rokfeleris (David Rockefeller) - visame pasaulyje žinomas milijardierius, įgijęs daugelio žmonių pripažinimą ir meilę dėl savo labdaringos veiklos. Tačiau šių metų kovo mėnesį visus sukrėtė liūdna žinia - Deividas Rokfeleris mirė miegodamas savo dvare Pokantiko-Hils, Niujorko priemiestyje. Jis buvo vyriausias Džono Rokfelerio (John Rockefeller) - pirmojo istorijoje dolerinio milijardieriaus, naftos magnato, anūkas.

Paskelbimo data: 2017-06-30 09:33

Paskelbtas pačių populiariausių pasaulio automobilių reitingas

Konsultacinė firma focus2move paskelbė 1-ojo 2017 metų ketvirčio automobilių pardavimo visame pasaulyje statistinius duomenis.

Paskelbimo data: 2017-06-27 07:50

Ar moderniam biurui reikalingas ping-pongo stalas, hamakai, sauna?

Naujų IT kompanijų tarpe populiarėja idėjos derinti darbą ir laisvalaikį - biuruose statomi ping-pongo stalai, hamakai ir net įrengiamos saunos.Išsamiau apie tai, ar galima suderinti darbą ir laisvalaikį bandė išsiaiškinti portalo „Market Leader“ žurnalistai.

Paskelbimo data: 2017-06-23 09:14